Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) hallador válasza Dragon3000 (#248) üzenetére


hallador
addikt

Teljesen másról kezdtél beszélni anélkül, hogy konkrétumokat tudnál (Én sem tudok, de nem is csinálok úgy mintha atomtudós lennék veled ellentétben... ). Amiket leírtál azt én nem mondtam, de nem is sejtettem.

Nem kell a mindenki is szarság.

Nem tetszik az igazság, akkor nem kellene úgy viselkedni ugye? Meg magyarosan megmagyarázni mindent is amit más nem mondott igaz? Na ez megy otthon az széthúzás, irigység, rosszindulat, meg amit Te csinálsz na ezt nem kell!

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#252) sb válasza Ribi (#208) üzenetére


sb
veterán

8700-tól így van ami elég régi cucc. Ott 65 vs 95W volt még a határ 6 maggal aminél már 15%-kal kevesebbet tudott a megadott TDP-ből a proci ha nem Z-s lapba tetted ami kiütötte a TDP tartását. Nem volt őrületes különbség, de akkor volt kb ilyne lemaradásban az AMD egy szálon ami miatt Intel általi alázásról beszélt a topicoc fele. :D

Innen indult el a pl2 Turbo szintje 125W fölé, egészen a most látható 250W körüli határig, ill. volt olyan proci is, ahol ment a vita, hogy van-e egyáltalán határ és az alaplap tolja kivagy unlimited.

De fordítsuk meg: fizikáról van szó. Szerinted ha 250W körül kell 8+8 magnak akkor mennyi kellhet kicsit kevesebb magnak és frekinek? Vagy mennyi jön ki ennek a feléből?

Aki nagyon nincs képben tényleg javasolnám a részletes teszteket tanulmányozni. Tiger, Ice Lakeről is remek tesztek voltak összevetve a még gyengusnak kikiáltott Zen2-vel. Meg lehet nézni milyen valós órajelek jönnek ki és hány magon Intel és AMD oldalán. Brutális a különbség és mivel még mindig a fizikánál tartunk ezeket nem lehet megkerülni ha 2-2.5x jobb a hatékonyság. Lehet úgy optimalizálni, hogy perf/W kicsit jobb legyen de az meg mindig erősen megvágja a csúcsteljesítményt.

(#253) sb válasza arn (#211) üzenetére


sb
veterán

Persze, lehetne sokféle módon mérni, de szvsz ezt a két dolgot külön kell választani.
A max teljesítményt és perf/W-ot jól lehet ilyen bonyolult mérések alapján is látni. Ha erre kíváncsi az ember azt a mostani tesztek is jól mutatják.

A köztes/alacsony terhelésre lenne jó vmi mérés... az meg sokat elárul az architekturális/hw oldali vezérlésről és hozzá kapcsolódóan az sw/ütemező hangolásáról. Az kevésbé fizika, inkább paraméterezés kérdése, de érdekes lenne valóban.

(A másik végállapot, az idle pedig szintén megvan a mostani tesztekben is.)

(#254) paprobert válasza sb (#253) üzenetére


paprobert
senior tag

Egy fix 65W vs 65W összehasonlításra kíváncsi leszek. Abban elméletileg Intel singlecore és AMD multicore győzelem lenne a slide-ok alapján.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#255) sb válasza hallador (#247) üzenetére


sb
veterán

Még mindig a perf/W-nál járunk.
140 vs 240W. Itt csoda nem lesz. Max aki +-5% speciális (pl. játék vagy egyszálas) teljesítményre "veri". Azoknak alázott az Intel amíg volt 5% IPC előnyük... épp úgy, ahogy AMD fanoknál meg az 5xxx "aláz" +5% játék teljesítménnyel. Nyilván mind kiragadott részlet.

Ha használod és terheled akkor a perf/W a meghatározó, de nem megyek bele, fentebb írtam. Ott pedig óriási a különbség.

Az árban igazad van, az AMD-n is múlik de ezt nem volt nehéz látni. A Zen1 megjelenésekor arn-nal beszélgettünk erről, hogy egy ideig menni fog a skálázás magok számában, hiszen az egész CCD-s koncepció erre épült. Tudsz hozni olcsón a korábbi max 4 magos Intelek helyére 6-8-12-16 magot. De egy idő után ennek vége. Ugyanúgy fizikailag a perf/W miatt is. Meg hatásfokra sem. 50e-ért nem fognak folyamatosan ők sem duplázni 16-32 magig. És az már TDP-ben amúgy is sok desktopra, még jó perf/W mellett is. A haszna meg kevés.

Közben persze elég jól lépkedtek előre órajelben és IPC-ben is, de ezzel együtt is látszott, hogy ez erősen korlátos lesz felülről.

Egy ideig működött. A 40k-s 4/4 i5-öm árában kaptam 6/12-őt, majd (igaz, akciósan) 8/16-ot. De ez nem tud menni a végtelenségig. :)

(#256) sb válasza paprobert (#254) üzenetére


sb
veterán

Multi core az E magok elég jónak tűnnek de egyelőre kevés van belőlük. Másik topicban már tippeltem, szerintem a 8 P-core elvisz 180W-ot kb, és a 8 E-core a maradék 60-at (20W meg uncore) saccra. Teljesítményben meg kb. 2/3 vs 1/3 lehet.

Kisebb TDP-n visszafogva biztos, hogy sokkal hatékonyabb a 8 P-core, szóval javulhatnak, de annyira messze van a 65W, hogy ott szerintem elvérzik. (A 11. gen 4 maggal kisebb órajelet tudott mint a Zen2 6 maggal.)

(#257) paprobert válasza sb (#256) üzenetére


paprobert
senior tag

Igen, reális amit írsz.

A slide-on ugye négyszeres MT hatékonyság növekedés van, ami ha lőtávolságot nem is jelentene, de záródó ollót az eddigi szakadékhoz képest igen.

Mindegy, 5 nap, és pontosabban látjuk.
Ha optimális beállításokkal nincs pl. kétszeres MT differencia, csak tegyük fel, 20%, az már vállalható, kb. mint a Zen2 gaming teljesítménye volt.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#258) Dragon3000 válasza hallador (#251) üzenetére


Dragon3000
veterán

Frozen szövegére reagáltam először is, hogy honnan veszi az új intelek alázni fognak, amikor még teljesítmény eredményeket se tudunk. Sehol nem állítottam, hogy Te írtad, hanem akinek először is válaszoltam ezzel jött. De ezek szerint itt az intel fanboy mindent tud, aki meg nem fanboy, annak mindent alá kellene támasztania, de erre annyit tudok reagálni, hogy még mindig várom Frozen tapasztalatát a 12. generációval kapcsolatban, amit még nem osztott meg velünk.

Egyelőre nem magyaráztam meg semmit, én más állítására várom a bizonyítást, amit még nem kaptam meg csak a fanboyságból adódó hülyeséget. Meg a Te kötekedésedet a hülyeségeiddel.

[ Szerkesztve ]

(#259) Dragon3000 válasza Frozen (#250) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hivatalosan 3200MHz ddr4-et támogat, akkor miért is mész egyből a legdrágább megoldásra, ja tudom, hogy valamivel alátámaszd a hülyeséged. A ddr5 5200MHz esetében már 1:2 arányba kell állítani a ram hajtást, ami viszont intel szerint is késleltetés növekedéssel jár, de itt is hivatalosan 4800MHz a támogatott, felette oc. Az, hogy mit érzel jobbnak és mi a jobb két külön dolog, egyiknél ott a fanboyság, a másiknál meg a valóság. De minden felhasználásnál különböző megoldások a jobbak, bizonyos szintig intelt vennék, mert a 10400 jelenleg a bestbuy, de bizonyos szint felett meg amd-t.

(#260) ddekany


ddekany
veterán

Hogy az Alder Lake generáció mennyre jó/rossz eresztés, ezekből még nem fogunk megtudni, mert ezek a csakis teljesítményre kihegyezett modellek, amik lényegében csak show-nak vannak. Meglátjuk notebook-ban mit fog tudni ez a generáció, mert az a már a hatékonyságról szól, és gondolom az is volt a fókusz (hibrid felépítés). Meg majd az épelméjű árkategóriába tartozó asztalikat, ahol nyilván szó sem lehet extrás vagy hangos hűtésről.

[ Szerkesztve ]

(#261) makkmarce válasza ddekany (#260) üzenetére


makkmarce
őstag

dehogy.. az intel már a 11gen mobilnál is elengedte a fogyasztást.
a teszteken jól mutat, üzemidőben meg...

[ Szerkesztve ]

okoskodom, tehát vagyok

(#262) ddekany válasza makkmarce (#261) üzenetére


ddekany
veterán

Ilyen szempontból mindegy, hogy a 11. generáció milyen lett, mert a 12,-nél a hibrid felépítés bevállalása azt mutatja, hogy a teljesítmény/fogyasztás és üzemidőt fontos szempont volt. Azt már láttuk, hogy az asztali csúcs CPU kategóriában ez nem igazán jött át... ;] De a lényegesebb kategóriákat még nem láttuk.

(#263) Picco válasza ddekany (#260) üzenetére


Picco
addikt

idei ThinkPad T14G2 i5-1135G7 (10nm) PL2 64watt sajnos, ez alapjan csak az architekturalis valtozasokban es a win11 intel altal irt utemezojeben remenykedhetunk, de en mar nem hiszek :/

koko52: koszi hogy szoltal :R
szerintem meg nem volt szerencse(tlensege)m az illetohoz, bar kovetkezo kommentje mar vilagossa tette hogy van baj, nem is kicsi :DDD

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#264) Frozen válasza Dragon3000 (#259) üzenetére


Frozen
őstag

Kit erdekel hogy mit tamogat? Ez mindig amd nel volt hattany meg szempont mivel naluk instabbilla megy eleg hamar az oc ertek (gondolom nem veeltlen van ddr 4 ből is mar 4800-5000-5200 as peldanyszam....). Intel procit mindig jobban lehetet tuningolni nem véletlen vannak lapok a ddr4 hez 5k + supportal stb...Igen lassabb lesz valamivel viszont az ocval ki lehet majd huzni szepen a procit all core 5,2-5,5Ghz es akkor nem kell majd 1:2be futatni a ddr5 ot sem.Van mar fent a neten par teszt azok szerint durva gondolom az intel sem hasra utes kepen adott ki valamit mert különben par nap utan mindenki leirna h fele nem igaz es eladhatatlan lenne.
A fogyasztasba meg ne kapaszkodjatok mar kit erdekel?
Mindenek novekedik az aramigenye laad pl gpu egy komolyabb darabb mar most is 400w korul zabal meg meg felette is fog. Most a proci ep 100 at vagy 200 at eszik szerintem tok8. ( Vagy vajon feleseget is igy valasztasz melyik eszik havi 20 ezrert? :W ) :N

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#265) arn válasza sb (#256) üzenetére


arn
félisten

Ez a tdp es a hibrid magok kombinalasa azon belul erdekes, lehet az intel azert kezdte feltupirozni a kis magok szamat, mert bizonyos tartomanyokban hatekonyabb mas kombinacio. Tehat mit tudom en 65 wattnal 8 kicsi ket nagy a hatekony, 150nel meg forditva.

Mert szigoruan veve a little bignel szvsz szimplan van egy valtas egy adott teljesitmenyszintnel a csoportok kozott, de nem tudom hogy szofisztikaltabb megoldas letezik e. Ebben az esetben teljesen ertelmetlen a kicsi magok szamanak feltolasa, ahogy az intel csinalja. Utemezot irni a fenti esetre nem lenne konnyu.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#266) syberia válasza ricsi99 (#6) üzenetére


syberia
veterán

Mi ez? Prescott kisebb csikszélességen? A közelgő hidegben jól jöhet..

https://howbad.info/

(#267) sb válasza arn (#265) üzenetére


sb
veterán

Ez ennél egyszerűbb szerintem jelenleg.
Adott magon belül is mindig hatékonyabb a kisebb órajel és/vagy több mag kombó ha ki tudod használni.
Tehát mondjuk:
1. 4x5GHz helyett 8x3GHz.
2. Vagy ha nem tudod skálázni akkor is kevesebb energia fogy 4x.3GHz-en mint 4x5-ön. Hiába végez később, biztos, hogy hatékonyabb a kisebb órajel/fesz arány.

Ha pedig hibrid architektúrád van akkor ott maga a két eltérő architektúrából is ered különbség, de ott is tök egyértelműen a kis magok lesznek a hatékonyabbak. Hiszen arra készültek. :)

Szóval ilyen szempontból ha kisebb fogyasztást és jobb üzemidőt akarsz akkor mindig lefelé kell vinni az órajelet, a feszt, és kisebb magokra váltani.
Ami miatt ez nem lehet jó az a reszponzivitás és a csúcsteljesítmény. Ha a legnagyobb fps-t akarod látni (vagy a kisebb futási időt a grafikonon), plusz pattogós rendszert akarsz akkor nem lehet kis magokkal vagy nagy, de 1GHz-en járó magokkal operálni végig.

De ennyi szerintem... ezt a teljesítményfókusz határozza meg. Minden más esetben hatékonyságra lefelé kell váltogatni.
Az összes teszt ezt mutatta eddig homogén magokon és most csak még kisebb fogyasztású (+lassabb) magokat tettek melléjük.

(#268) Dragon3000 válasza Frozen (#264) üzenetére


Dragon3000
veterán

Még csak meg se említettem a fogyasztást, de ha már felhoztad, amikor a konkurencia kevesebbet fogyaszt, akkor lehet ezzel is érvelni, ha mindkét oldalon magas fogyasztások lennének, mint a vga-k esetében, akkor nincs választás, vagy teljesítmény vagy alacsony fogyasztás. Nagyobb fogyasztás, nagyobb tápegység, jobb hűtés......

(#269) 2018


2018
aktív tag

Érdekes az új gen mindenképpen, csak az a kérdés az 1 bites gamer user hogy fogja kihasználni a 8 db gyenge magot benne? :D

(#270) arn válasza sb (#267) üzenetére


arn
félisten

Ebben a megoldasban vmi svindli van. Lehet csak szimplan az, hogy mar vallalhatatlanul magas a tobbi mag fogyasztasa, es igy tudjak skalazni normalisan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#271) Frozen válasza 2018 (#269) üzenetére


Frozen
őstag

Az intel már alapból úgy csinálta meg a procit,hogy az érzékeli mire van szükség és ott nyomja meg.
Nekem a 11 gen is annyira inteligens hihetetlen alpjáraton böngészés stb szinte nem kér semmit 800Mhz is képes elketyegni amikor meg kell akkor feltolja magát eddig amit láttam tőle egy pillanatra 6000Mhz feletti értéket is nyomot már a 11 gen.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#272) zsid válasza Frozen (#271) üzenetére


zsid
senior tag

Kár hogy erről nincs screenshot, lehettél volna világrekorder is :DDD

<tRucKdriFteR>

(#273) Frozen válasza zsid (#272) üzenetére


Frozen
őstag

[kép]
mint írtam pillanatnyi,de biztos csak a benc képzelődik :DDD

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#274) PuMbA válasza Frozen (#273) üzenetére


PuMbA
titán

4.6Ghz a maximális turbo frekvenciája a procinak, szóval ez egy mérési hiba a 3D Mark-ban, mert a processzor vezérlőszoftverje ezt nem engedheti. Beszédes a képernyő tetején lévő "An error occured." piros szalag :) Majd ha egy megbízható mérő szoftver jelzi ezt és felkerül az internetre, mint ellenőrzött és valós frekvencia, akkor az mértékadó.

[ Szerkesztve ]

(#275) Frozen válasza PuMbA (#274) üzenetére


Frozen
őstag

[link] biztos 4,6 :)) ez intel a jobbak 5 felett is mennek :KAz a 6,3 meg valós hw ben is annyi volt csak nem fotoztam le , és a gpu miatt nem lett befejezve a teszt mivel azt nem engedi annyira huzni a laptop

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#276) PuMbA válasza Frozen (#275) üzenetére


PuMbA
titán

Ha tuningolod, akkor megy feljebb, de ugye ez csak játék a számokkal :) Valós alkalmazások, amik 4-6-8 magot terhelnek, már nem ekkora az órajel. Hasonló, mint a memória órajel. Ha autós kártyásat játszunk, mint gyerekkorunkban, hogy az én kártyámon lévő kamionnak nagyobb a súlya vagy sebessége vagy teljesítménye, akkor ok, de most mit kezdjek azzal, hogy az Intel 5 Ghz felett megy vagy hogy Intellel a memória 4Ghz fölött megy. A Ghz csak egy eleme a PC teljesítményének.

[ Szerkesztve ]

(#277) Frozen válasza PuMbA (#276) üzenetére


Frozen
őstag

mind1 az a lényeg hogy az intel ugy néz ki 12 gennel is nagyott gurit :C

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#278) PuMbA válasza Frozen (#277) üzenetére


PuMbA
titán

Általános / játék teljesítményben biztos fog gurítani, ez kétségtelen az egy szálas teljesítmény és a heterogén mag architektúra miatt :) Kérdés még a fogyasztás, hűthetőség. Viszont egyelőre úgy látszik, hogy nem minden fronton fogja megszorongatni az AMD-t, mert az AMD 5950X az előzetes tesztek szerint összes magos terhelésnél lenyomja.

[ Szerkesztve ]

(#279) vrob válasza 2018 (#269) üzenetére


vrob
tag

Magában a játékban sehogy.
Ahogy nem használ ki 16-32-64 magos egyéb procikat sem egy játék sem.

Egyébként nem gyenge az E mag, csak kicsi, más feladatokra jó. Konkrétan multithreadben optimális a működése. Az Intel ezt követő generációiban úgy tűnik már csak az E magok száma fog növekedni.

És erre az útra kanyarodik az AMD is a jövőben.

(#280) arabus válasza Frozen (#277) üzenetére


arabus
addikt

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#281) ricsi99 válasza arabus (#280) üzenetére


ricsi99
addikt

23fok.. a kép szerint... vajon nitro alatt? vagy csak sima kompi?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#282) Frozen válasza ricsi99 (#281) üzenetére


Frozen
őstag

a gyári hűtővel ;]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#283) Dragon3000 válasza ricsi99 (#281) üzenetére


Dragon3000
veterán

A közel 1,6V-os feszültségből szerintem egyértelmű :D

(#284) PuMbA válasza Frozen (#282) üzenetére


PuMbA
titán

125W fogyasztásból ;]

(#285) Frozen válasza PuMbA (#284) üzenetére


Frozen
őstag

mindegyik tud enni tök mind1 mekkora értéket ad meg a gyártó. (ez kb olyan mint a kocsi fogyasztás normál körülmény közt átlag mérve vagy szét taposod...)

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#286) makkmarce válasza arabus (#280) üzenetére


makkmarce
őstag

photoshop tunning.. the best

okoskodom, tehát vagyok

(#287) arabus válasza makkmarce (#286) üzenetére


arabus
addikt

Nem mindegy hogy az okos hülyéskedik vagy a hülye okoskodik... [link]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#288) sh4d0w válasza ricsi99 (#281) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kikapcsolva

https://www.coreinfinity.tech

(#289) ricsi99 válasza sh4d0w (#288) üzenetére


ricsi99
addikt

:C :C :C

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#290) makkmarce válasza arabus (#287) üzenetére


makkmarce
őstag

és ezzel most mit is akartál megmutatni?
a 125 watt az ordítóan nagy kamu a képen, ahogy a hőmérséklet is.

okoskodom, tehát vagyok

(#291) nyakdam válasza arabus (#287) üzenetére


nyakdam
aktív tag

WIN 10? A magas órajelhez csak a 10 lesz a jó? Egyébként ez az FX-ekhez képest még gyenge. Azok jobb órajeleket mentek. :))

[ Szerkesztve ]

(#292) #11083776 válasza Busterftw (#216) üzenetére


#11083776
törölt tag

Hat a tobbsegunk nem nitrogennel fogja tolni a call of duty-t 1600 wattos tappal 850 wattos fogyasztas mellett :)
(mar csak azert sem mert ugyis a vga szamit igazan :))

[ Szerkesztve ]

(#293) #11083776 válasza Busterftw (#216) üzenetére


#11083776
törölt tag

a 300k alaplapot kifelejtettem

(#294) Frozen válasza #11083776 (#292) üzenetére


Frozen
őstag

Azt felejted el a vpu az alap feldolgozo egyseg a fo ellem. Ez fogja kihajtani az uj gput a csucsra mivel ez tamogatja mar a pcie5 ot ami dupla sebesseg a 4 hez kepest. Hiba veszel amdt ha nem tudod majd kihajtani vele a kozeledo gpukat.... :W

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#295) Dragon3000 válasza Frozen (#294) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amikor egy 3080 pár százalékot veszít pci-e 4.0 x4 esetében, akkor mit akarsz az 5.0-val? Hány évnek kell eltelnie, hogy a pci-e 4.0 sebessége legyen korlátozó, amikor még a 3.0 is elég a jelenlegi csúcs vga-knak.

(#296) Frozen válasza Dragon3000 (#295) üzenetére


Frozen
őstag

szerintem várd ki az uj gpukat vagy azt gondolod,hogy most az öszes pcie szabványra ez lesz a jelemző? :))

egyenlőre csak az intel 12 generációja támogatja

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#297) PuMbA válasza Frozen (#294) üzenetére


PuMbA
titán

Ez nem így működik, ahogy te gondolod, hogy megjelenik valami és azt azonnal kihasználják 100%-osan. Mióta van DirectX 12 és még csak most kezdik kihasználni normálisan, mióta van PCI-E 4.0 és még csak azt is csak most kezdik kihasználni a kártyák, sorolhatnám napestig. Kicsit úgy látom, hogy te az elméleti számok és specifikációk bűvöletében vagy, valamint még meg nem jelent dolgok jóslása (a PCI-E 5.0 mekkora előny lesz az új VGA-knál) mintha e-penis méregetésben lennénk, de nézz vissza a történelemben, hogy a valóság hogy működik. Majd 4-5 év múlva beszélhetünk a PCI-E 5.0-ról.

[ Szerkesztve ]

(#298) Frozen válasza PuMbA (#297) üzenetére


Frozen
őstag

Valamit félre értesz a pcie 4.0 is ki volt használva megjelnés utána, oké gpu fronton lehet nem hozz annyit ,csak pár fps-t de pl ssd terén jelentős az ugrás

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#299) PuMbA válasza Frozen (#298) üzenetére


PuMbA
titán

Én nem értek félre semmit. Te GPU-król beszéltél éppen, de idézek a hozzászólásodból:

"Ez fogja kihajtani az uj gput a csucsra mivel ez tamogatja mar a pcie5 ot ami dupla sebesseg a 4 hez kepest. Hiba veszel amdt ha nem tudod majd kihajtani vele a kozeledo gpukat.... "

Kicsit nyugodj le, gondolkozz és úgy kommentelj. Sokkal tisztább lesz a kommunikációd :)

[ Szerkesztve ]

(#300) Frozen válasza PuMbA (#299) üzenetére


Frozen
őstag

pcie 5.0 uj szabvány az intel 12 generácio támogatja csak ennyi pont, majd meglátjuk hogy mit is fog kihajtani.
Az hogy a régebbi pcie sávokon nem volt nagy különbség nem jelenti az,hogy ezután sem lesz.

(ne személyesked és ez inkább rád vonatkozik amit írtál!)

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.