Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) zsid válasza Frozen (#346) üzenetére


zsid
senior tag

A 10 Gigabites lan az még mindig nincs 1,5GB/sec. Melyik volt ez az alaplap, amin már 3-4 éve 10 Gigabites LAN port volt?

<tRucKdriFteR>

(#352) Picco válasza PuMbA (#334) üzenetére


Picco
addikt

#309: errol ez az idezet jut eszembe: "You Cannot Reason People Out of Something They Were Not Reasoned Into"

szerintem hasonlo hibaba (false fUtUrEpRoOfInG) sokan beleszaladtunk mar, a jobbak csak egyszer mert visszanezve belattak hogy hamis feltetelezesekre epitve dontottek es kovetkezonek majd jobban megfontoljak...masok meg -mint Frozen&TheBoyz- pedig a mai napig lelkezen, tatott szajjal szaladnak a **szerdobe es meg buszken hangoztatjak is.
majd felnonek... es visszaemlekezve ezen ertekezesekre jon a cringe....vagy ha nem, az sem a mi problemank, inkabb az o penzukon hizzanak a gazilliardos tech cegek reszvenyesei mint a mienken :U :K

igy ropke 15 ev -majdnem napi rendszeressegu- tech olvasas/nezegetes utan mar eleg jol meg tudja tippelni az ember hogy milye van a menyasszonynak, a gyermeki optimizmus is kihalt mar belolem miutan vegigneztem az elmult 10 ev torteneseit es jobban belelattam a szerver/datacenter/brand_gepek vilagaba. :(

pont a napokba emlegettuk tesommal hogy milyen jok voltak anno:
-azok a mobil bartonok hogy egy 4k HUF-os hutovel 1866@2500mhz-et mentek, 24/7 evekig
-meg amikor meg a corsair kidobta az elso memoria kitjet (corsair value ram) 400@600 ment 1T-be, windows is olyan gyorsan toltott be hogy csak pislogtam :D
#renegmindenjobbvo't

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#353) Dragon3000 válasza zsid (#351) üzenetére


Dragon3000
veterán

Intel HEDT vonalon volt pár alaplap, amin volt.

(#354) zsid válasza Dragon3000 (#353) üzenetére


zsid
senior tag

A HEDT/WS/szerver vonal az csalásnak számít :DDD

<tRucKdriFteR>

(#355) Dragon3000 válasza zsid (#354) üzenetére


Dragon3000
veterán

Amd esetében is volt pár am4-es lap, amire került.

(#356) Frozen válasza zsid (#351) üzenetére


Frozen
őstag

[link] Nem azt mondtam ,hogy 10 gigabites netem volt hanem azt hogy ilyen port volt a lapon már évekkel ezelőtt is. És azt,hogy kissebb sávszéllel is meg lehet akasztnai az ssd-ket fölég a régi darabokat.

A win és játékok telepítése (hétvégente 4-5 játékot kiprobálok milyen ,de csak megnézem nem játszok velük tartósan) kinek hogy én szeretek sok játékot kipróbálni ez mellett rendszeresen töltők le és fel szóval nekem a sebesség fontos.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#357) zsid válasza Frozen (#356) üzenetére


zsid
senior tag

Tehát volt 10Gbites hálókártyád, de neted nem volt hozzá sőt nem is kell ahhoz, hogy lehaljon a pcie 3.0SSD aminek a sávszélességének a töredékét sem éred el még 1Gigabites nettel sem :F Én is elvesztettem a fonalat :DDD

<tRucKdriFteR>

(#358) arn


arn
félisten

Most hogy a ms beelozte az applet a piaci kapitalizacioban, kivancsi voltam, hogy a hwes nagyhalak hogy allnak, szamomra eleg meglepoek az aranyok, az intel mennyire beleveszik a mezonybe, es az amd lotavolban.

2476 apple
637 nvidia
589 tmsc
199 intel
150 qualcomm
145 amd

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#359) Atom_Anti válasza Televan74 (#342) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Végül is a proci maga nem drága, sőt jobb ár/értek mint AMD, csak az alaplap kicsit húzos. Meg nem tudom Win 7 hogy menne az Alderen :).

(#360) Dragon3000 válasza Atom_Anti (#359) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha win7 a választott, akkor kár az alderen gondolkodni, mert hivatalos támogatás nem lesz, ha valahogy meg is lehet oldani, akkor is a hibrid felépítését nem tudná normálisan kezelni a rendszer, na meg az alaplapi dolgokhoz se lenne semmilyen driver hozzá, így sokra nem mennél vele.

(#361) PuMbA válasza Dragon3000 (#360) üzenetére


PuMbA
titán

Egyszer úgy is ki kell dobni a Win 7-et, mint az XP-t, szóval az időt húzni lehet, de elkerülni az elkerülhetetlent nem :)

Atom_Anti: 3D Mark oké, de az nem egy program, amivel ténylegesen dolgozol vagy játszol, hanem e-penis méregető alkalmazás. Nem releváns semmilyen szinten. Mi a helyzet a játékokkal, normális alkalmazásokkal? Hány fps a tényleges különbség?

[ Szerkesztve ]

(#362) Atom_Anti válasza Dragon3000 (#360) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Mostani sem támogatja hivatalosan, mégis jobb 3d markjaim mint 10 és 11 alatt…

(#363) Dragon3000 válasza Atom_Anti (#362) üzenetére


Dragon3000
veterán

A program eredménye a lényeg, vagy a játékokban lévő teljesítmény? De az alderen esetében semmit nem érnél a win7-tel, ha meg is lehetne oldani a szar kezelés miatt szerintem sokkal rosszabb eredményeket érnél el vele, mint a 11. generációval.

[ Szerkesztve ]

(#364) Frozen válasza zsid (#357) üzenetére


Frozen
őstag

Édes jó.... ha ennyire nem vagy képben valamiben akkor minek akarsz belemenni a részletekben?
adott egy ssd megvan adva egy sebesség általános a réginél 300MB a 4.0 pice nél meg 6000 most csak példakép voltak a számok.
Viszont ha sok szállon használod a háttértárat ezeknek a tempóknak a töredéke lesz csak a többszállas írás olvasás,minél több szállat nyomsz be annál jobban megnyekken. De az egyértelmű,hogy a nagyobb számnál ez a folyamat nagyobb lesz ergo az 1 gigabites nettel is meg lehet akasztani az m.2 ssd-t ennyi röviden tömören. Ide most megint ugy kanyarodunk hogy sokan nem használják ki és nem éreznek semmit belőle..... Pedig fogadok,hogy sok lakásban van már 1-2 Gigabites net és aki torrentezik és nem az ócska csiga lassu hdd-t keregteti az bizony tudja mi a különbség. Bár arra is fogadnék sokan még mindig az ezer éves hdd-re kapartatnak mert az m.2 es drága a magyar pénztárcákhoz mérve és csak a wint teszik rá sokan..... aztán csodálkoznak nem éreznek belőle semmit ;] :))

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#365) PuMbA válasza Dragon3000 (#363) üzenetére


PuMbA
titán

Én elég borzasztónak tartom, hogy ezek a benchmark programok ennyire elterjedtek. Mond a rendszeredről egy számot, olyan dolgot futtatva, amit amúgy sose futtatsz a gépen normális használat közben, mert ezt a programot direkt csak erre írtak meg, hogy kiadja ezt a számot :DDD

Frozen: Remélem nem torrentezik itt senki orrba-szájba, ha van pénze jó gépre :) Ott van a Netflix, HBO Max stb. fillérekért. Játékok szintén.

Dragon3000: Azért írtam, mert én is ezen a véleményen vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#366) Dragon3000 válasza PuMbA (#365) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez miért nekem írod, azt se tudom mikor futtattam utoljára 3dmarkot, tesztelő programokat max addig használok, hogy az oc beállításaim rendben vannak vagy sem, utána nem igazán érdekelnek :D

(#367) Frozen válasza PuMbA (#365) üzenetére


Frozen
őstag

óha egyszerre csinálsz több lemezműveletet akkor is lehet érezni a tempót, ehez bőven elég több szállon letölteni stremről vagy böngészöben nagyobb filokat a lényeg az hogy a több szállas teljeítmény lényegesen kevesebb ,de minél fejlettebb a technológia annál gyorsabb és aki nem érzi a különbséget magára vessen.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#368) zsid válasza Frozen (#364) üzenetére


zsid
senior tag

Lehet én vagyok hülye, de ezt írtad:

Érdekes én egyből éreztem ,sőt érztem azt is mikor a 4.0 áltak át. Rendes meghajtot kell vásárolni a samsungtól,mert nem mindegyik képes az igért tempora. Letöltés,windows telepítése,játékok telepítése nagyon gyors a régi ssd hez képest, jelentősen érezni lehet a 3.0 és a 4.0 közt is a sebességet.

Innen eljutottál a SATA 3-ig és a HDD-ig. Vagy a fenti mondatodat úgy kellene érteni, hogy a 3.0 alatt nem a pcie-e 3.0 x4-re gondoltál, hanem a SATA 3-as SSD-re?
Ha azt most úgy kell érteni, hogy 1Gbites nettel meg lehet akasztani a SATAs m.2 SSD-t akkor oké, de pci-e 3.0-t? Nekem az tűnt fel, amikor az 5.0 vs 4.0-ról volt szó, hogy nálad a 3.0 már kevés, de lehet akkor nem is erre gondoltál csak megint nem sikerült megfogalmaznod... :DDD

Amúgy ne aggódj, képben vagyok, pcie 4.0 nvme SSD-t használok ( a satás SSD és a HDDk mellett ).

Viszont ha sok szállon használod a háttértárat
ehez bőven elég több szállon letölteni stremről vagy böngészöben nagyobb filokat

És ezek összesen nem fogják meghaladni a szolgáltatód által biztosított sávszélességet, ami megint cska töredéke... mindegy. Kiszálltam.

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#369) Dragon3000 válasza Frozen (#364) üzenetére


Dragon3000
veterán

Samsung sata ssd-ről váltottam nvme ssd-re, ami csak 2,1/1,2GB/s-re volt képes majd 970 evo 1TB-ra, ssd-n van minden program, illetve telepített játék, de nem igazán vettem észre a váltásokat.

Azért nem kell lesajnálni a hdd-ket sem, ezek is egy hdd-re mentek: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#370) Frozen válasza zsid (#368) üzenetére


Frozen
őstag

A sima 3,5" os ssd az már nagyon régi az ép ,hogy csak kicsit volt jobb mint a pcie.
igen a pcie 3.0 meg a 4.0 is meg lehet akasztani elég durván csak több szálú feladatokat kell nekik adni. Az 5.0 várhatóan még jobb lesz ,én már várom az ssdket bele :D
Én érzetem még a boot időt is pl a 970 evo meg a 980 pro közt,a telepítések is egy szempillanat alatt megvannak,de itt is ha sok apró file van egy telepítőben eltud nyúlni nyilván az 5.0 án ez is gyorsabb lesz már ;]Aki nem érzi ott baj van vagy csak annyira kocka,hogy fel sem tünik neki. Egy kocsit ha vezetsz akkor beülsz másik 2 ugyan olyanban feltünnek a különbségek mivel 2 egyfroma nincs. De van aki csak beül és nem érez semmit

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#371) Dragon3000 válasza Frozen (#370) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hova várod a pci-e 5.0 ssd-ket? Eddig az 5.0 a vga-nak kellett alderen meg az m2 csak 4.0-ás lesz, akkor vagy a vga fejlődés nem lesz meg amit vársz vagy az 5.0 ssd-vel nem fogsz semmit sem érni :D

Aki nem érzi ott baj van vagy csak annyira kocka,hogy fel sem tünik neki.

Vagy nálad szar valami, ami terheli az ssd-t és így kijön a gyorsabb előnye.

[ Szerkesztve ]

(#372) Picco válasza Frozen (#370) üzenetére


Picco
addikt

egy szovel mindenki hulye csak te vagy a helikopter, roger :DDD
de komolyan, ha ezert az amokfutasert nem kapsz penzt, akkor nem vagy normalis :C

ti meg ne etessetek mar, ha ignoraljatok, akkor folytathatjuk a beszelgetest, ez full szelmalomharc/strawman amit veletek csinal :U

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#373) 2018 válasza Picco (#372) üzenetére


2018
aktív tag

Fizetnek neki hogy miatta vegyetek premiumot tuti. ;]

(#374) Picco válasza 2018 (#373) üzenetére


Picco
addikt

franc tudja mi folyik itt, de hogy en nem nem csinalnam ingyen az biztos :DDD

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#375) Frozen válasza Dragon3000 (#371) üzenetére


Frozen
őstag

[link]
:C
Dragon3000
Figy én nem mondom,hogy pro vagyok ,de sok mindent tapasztaltam és jó pár gépet raktam már össze nem az olcsó kategóriából.Aki nem érzi a különbséget egy sima régi ssd és egy pcie 4.0 ás közt ott azért gond van rendesen ,mert lényeges különbség van. Jah igen ha csak benyomja a felhasználó a gépet meg böngészik közben meg elmegy cigizni meg ide oda persze ,hogy semmit nem fog észrevenni belőle. A faterom is ilyen bekapcsolja azt majd 5-10 perc utána visszamegy rohadtul nem érdekli mennyi idő alatt tölt be a rendszer.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#376) carl18


carl18
addikt

Ezek alapján jelentős különbség lesz a PL 1 és PL 2-es teljesítmény mellet. PL2 mellet hát nem igazán nagy durranás a teljesítménye, Cinebench alatt úgy látszik ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#377) Frozen válasza carl18 (#376) üzenetére


Frozen
őstag

alap értéken 50% gyorsabb apl 2 vel pedig 100% gyorsabb ez szerint a 11 generáciohoz képest és azt mondod "nem igazán nagy durranás a teljesítménye,, :W
Ha reszeltek a technologián és hoztak évente 5-10% ot akkor az nem volt jó ,most hoznak többet ez sem jó mindig csak az elégedetlenség akkor nem kell megveni :)Szerintem nagyon sokat fejlődtek és az egyszállas teljesítményben is ha annyit tudnak amiket láttunk az nagyon durva nővekedés,ilyen arányú nővekedést még az amd sem hozott egy alkalommal sem,nemhogy az intel ellen de még saját maga ellen sem

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#378) carl18 válasza Frozen (#377) üzenetére


carl18
addikt

De 16 magtól ez a 7500 pont nem nagy durranás :U
Az 5900X 12 maggal gurit 8468 pontot, ahhoz képest kevés ez a 7492 pont. És ez még a tavalyi Zen 3 500 dollárért, A PL2-es teljesítménye lesz csak figyelemre méltó. :U

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#379) Frozen válasza carl18 (#378) üzenetére


Frozen
őstag

10k fölött van az eredmény....
Jah igen megint a fogyasztásba kell kapazkodni hogy 125 w lekorlátozzuk.
hasonlítsd már össze a ferrarit meg a trabantot 30km/h limittel..... kb mintha most így néznénk

Várjuk meg a teszteket az 5900x meg az 5950x et elvileg reggelire eszi.Ezzel kb a 11 generáció van partiban...Szépen a háttérben azért az intel nagyon ugy néz ki megint nagyott durrantot ;] :D hát még a 7nm következő gen milyen durva lesz :C

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#380) carl18 válasza Frozen (#379) üzenetére


carl18
addikt

De a te hozzászolásod már megint a Szezont keveri a fazonnal.
Egy processzornál a hatékonyság az egyik lényeges szempont, kb ez olyan mint ha egy RX 6600-at hasonlítanánk az energia éhes RTX 3080-hoz.

De persze én vagyok a hibás mert gondolkozni merrek. :U
Aztán hogy 125 wattból nem tud tiszteséges teljesítményt az már alapból figyelemre méltó. A PL2 kategóriához meg már kell egy komolyabb drágább alaplap.

És ez még a tavalyi 5900X is hozza azonos fogyasztásból.
Még jön a csiszolt 3D V-cache Zen 3 ami már sokkal nagyobb kihívás lesz.

"5900x meg az 5950x et elvileg reggelire eszi" Hát pont az a baj hogy Elvileg reggelire eszi. Csak aztán jön az apró betűs rész hogy a Zen 3 valami buktatóval a tesztben korlátozva volt.

INTEL 11th Gen CPU Performance in a Nutshell
De egy biztos az intel miatt remek mémek születnek! :D

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#381) Frozen válasza carl18 (#380) üzenetére


Frozen
őstag

Senkit nem erdekel a fogyasztas ezen csak a csorok lovagolnak meg a fan boyok.

Egy bmw sem anyit eszik mint egy trabant..Aztan megis minden masodik auto mar az megha egy tragacs is.

Amd azert fogyaszt kevesebbet mert 7nm proci... Semi masert. Majd ha az intelnek lesz 7nm azt hasonlosd ossze az amd 7nm procijahoz az lesz a fair. De akkor majd abba kapaszkodnak megint az emberek h az mar par evvel kesobb jott ki. Senki nem mondta hogy szaladni kell a fejlesztesekkel kozben meg 0 fejlesztés... :)) Kesz vicx

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#382) Dragon3000 válasza Frozen (#375) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mit érsz a linkelt ssd-vel? Mint írtam alderen csak az első x16 slot lesz 5.0-s minden más 4.0. Eddig azt írtad az fog kelleni a vga-nak, akkor hol akarod kihasználni az 5.0-s ssd-t? Vagy még sem fog kelleni a vga-nak és oda rakod egy átalakítóval az ssd-t?

Megint a hülyeség, sata és nvme ssd-t írtam és 3.0 vs 4.0 esetében a használatot, nem régi szar és 4.0-t. Komolyan Te észreveszed a boot időn, amikor az 3.0-s nvme esetében is megvan 10ms körül, mond már el mennyire van felkészítve a windows a gyorsabb ssd-re? A játékok mennyire vannak felkészítve arra, hogy kihasználják a nagyobb sebességet? Net felől hova tudod terhelni, hogy kevés legyen akármelyik nvme ssd? Persze ha mindent értelmetlen terhelésre állítasz, akkor semmi sem elég, de ne a szar beállítások miatt kelljen már a jobb hardver.

(#383) Dragon3000 válasza Frozen (#381) üzenetére


Dragon3000
veterán

Senkit nem erdekel a fogyasztas ezen csak a csorok lovagolnak meg a fan boyok.

Inkább a fanboyokat nem érdekli. A nagyobb fogyasztás nagyobb tápot igényel, ami drágább, drágább halk és megfelelő hűtést megoldani, ha egyáltalán megoldható, nyáron eléggé észrevehető, ha egy nagy fogyasztású gép megy a szobában, így vagy elviseled a meleget vagy beszerzel egy légkondit, ami további költség, persze a fanboyokat ezek a dolgok nem érdeklik.

Majd ha az intelnek lesz 7nm azt hasonlosd ossze az amd 7nm procijahoz az lesz a fair.

Eddig az intelesek azt hajtogatták, hogy az intel 10nm ugyanolyan jó vagy még jobb, mint a tsmc 7nm-re. Na mi történt, hirtelen mégsem olyan jó?

[ Szerkesztve ]

(#384) zsintai1987 válasza Frozen (#381) üzenetére


zsintai1987
tag

Mindjárt jön Busterfórdöwin és benyögi a nátrium vegyjelét:
NANANANA! Az Intel már most ottvan mint az ájemdé, 7nanó hisz elé van írva!

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#385) makkmarce válasza Frozen (#379) üzenetére


makkmarce
őstag

ha semmi se számít, akkor miért nem a 64 magos epyc-el méred össze?

okoskodom, tehát vagyok

(#386) Yeffy válasza zsintai1987 (#384) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD

#352 Picco: 400@600 ment 1T-be, windows is olyan gyorsan toltott be hogy csak pislogtam :D

hat igen, az sem ma volt, regi szep idok. :B

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#387) zsid válasza Dragon3000 (#382) üzenetére


zsid
senior tag

>Mint írtam alderen csak az első x16 slot lesz 5.0-s minden más 4.0<

Ezzel akartam én is oltani, de találtam olyan X690-es lapot, amin tényleg 5.0-n mennek az m2 slotok? ROG MAXIMUS Z690 EXTREME:

Intel® 12th Gen Processors
M.2_1 slot (Key M), type 2242/2260/2280/22110***
- Intel® 12th Gen processors support PCIe 5.0 x4 mode.

Mondjuk a f@xom se adna 1000 eurót egy lapért, inkább vennék fele ennyiért valami TRX40-es lapot és csinálnék nvme raidet, ha ennyire kell a tempó :DDD

<tRucKdriFteR>

(#388) Dragon3000 válasza zsid (#387) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor viszont a vga csak x8-ban mehet, mert intel dia szerint 5.0 1x16 vagy 2x8 és mellette 4.0 1x4 van a cpu-ban, illetve x8 dmi 4.0 a chipset felé a chipset meg 3.0-t és 4.0-t támogat csak.

Szerk: megnéztem a leírását az alaplapnak, igen ha az 5.0-s m2 kell, akkor a vga csak x8-ban fut, ami megint előhozza, ha így elég neki a vga-hoz, akkor a 4.0 x16 is elég kell, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#389) arn válasza Frozen (#381) üzenetére


arn
félisten

Ez egy gyari tuning semmi mas… idovel mindig a hatekonyabb (alacsonyabb fogyasztas hasonlo teljesitmeny) megoldasok nyernek, mert azt tovabb lehet skalazni. Ez egy illuzio, ami raadasul aranytalanul draga (tap, hutes, etc).
Ezen kivul egyegy ilyen gyari tuninggal takart teljesitmenynoveles egyszeri lepcso, a kovetkezo lepesben vagy fejlesztenek, vagy megint beleallnak a foldbe - idohuzas. Raadasul jo esellyel bebetonozza ezeket a sokat zabalo szornyek fogyasztasi es hutesi igenyeit az atlaggep araba, folyamatosan noni fognak az arak.

Ez senkinek sem jo, az intelen kivul. Nagyon rossz utra lepett ra a pcs piac a sokat zabalo es el sem erheto videokartyakkal egyetemben, hosszu tavon maguk alatt vagjak a fat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#390) nyakdam válasza Frozen (#379) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Az Intel legerősebb procija a 10900K. A 11-gen nincs partiban a Ryzen 59X-ekkel, mivel még a sajátját sem tudta legyőzni. Csak 1 szálas teljesítményben jobb a 11 gen, de az is a növelt fogyasztási keretnek köszönhető.

(#391) Frozen válasza Dragon3000 (#383) üzenetére


Frozen
őstag

Jobb,mert gyorsabb ennyi a fogyasztason lovagoltok mert tobbet eszik mint az amd aminek igazabol csak a 7nm csikszelesegen gyartott elonye van ezen a teren. De megsugom az 5900x is pl vel.megeszik 170-200w kozt.... :W + mebg le is marad ;]

Nyakdam nekem van 11 gen habernak.meg 5xx es bizony utobbi alulmarad :))

Sokan itt lovagolnak h nagyobb tap kell stb.. ember 10 eve epitettel gepet hogy 200w a psu? Par eve senki nem vesz 1000 alatatti tapot. Bőven eleg cserelni lap meg proci. Aki ek van 5000 koruli ddr4 nyilvan ertelmetlen neki cserelni azt is. Aki meg balfek es es nem tavlatooba gondolkozik meg a tarcajat is meregeti az vegyen egy konzolt inkabb

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#392) Freddy S válasza carl18 (#376) üzenetére


Freddy S
tag

Azért nem semmi hogy már a közép kategóriás 12600K lényegesen gyorabb a tavasszal megjelent csúcs Rocket Laketől. Intel odafűtött rendesen :R

LGB - Lets go Brandon ugyanazt jelenti mint FJB csak takartabban. FJB pedig F - Csúnya szó, J - Joe, B - kitalálhatod!

(#393) Ammonita6 válasza Freddy S (#392) üzenetére


Ammonita6
csendes tag

Odafűtött télire, az hétszentség.

[ Szerkesztve ]

(#394) Dragon3000 válasza Frozen (#391) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mi a jobb, mi a gyorsabb? Még semmit nem tudunk, de már a hülyeség.
Az 5900x alapjáraton megáll 140W-nál így kár ez a hülyeség is, hogy 170-200W kell neki.

Par eve senki nem vesz 1000 alatatti tapot.

Ez ilyen saját hülyeség? Amikor 500-600W bőven elég az emberek 90%-nak, akkor miért is vennének 1000W meg felette? Főleg, ha normális márkából nézem 650W 30e körül mozog, 1000W 90e körül, a hülyének is megéri, ha soha nem kell neki, mert nem veszi meg a sokkal nagyobb fogyasztású megoldást, ami jelenleg drágább minden szempontból. Na ilyen esetben a +100W már táp cserét is jelenthet. De persze a fogyasztás esetében lévő többi dolgot figyelmen kívül hagytad. de leírom még egyszer drágább hűtés, amivel sokkal nehezebb elérni a halk üzemet, nyáron nagyon észrevehető, ha az adott szobában van egy nagy fogyasztású gép használva, vagy elviseled a meleget vagy beruházol egy légkondira és használod, ami további költség.

(#395) PuMbA válasza Dragon3000 (#394) üzenetére


PuMbA
titán

Idézet a 391-es hozzászólásból: "Aki meg balfek es es nem tavlatooba gondolkozik meg a tarcajat is meregeti az vegyen egy konzolt inkabb"

Ebből elég tiszta a helyzet. Nem tudsz vele dűlőre jutni, mert valamiért ő jobbnak / okosabbnak tartja magát a "balfékektől", tehát önértékelési gondjai vannak amit kompenzálni próbál itt az interneten. Ha nem neki van igaza, előránt más témát, kitalál ferdítéseket és ez megy a végtelenségig. 5900X-ből is berak egy tuningolt képet, hogy az mennyit fogyaszt...mikor alap beállításról beszélsz...

[ Szerkesztve ]

(#396) Frozen válasza Dragon3000 (#394) üzenetére


Frozen
őstag

Mi a jobb és a gyorsabb? Hamarosan megtudod intel 12. generácionak hívják

[link]
Nekem volt 5900x tapasztalatból mondom ,de biztos kamu a kép ,mindent elhiszel az amd oldalon ez a baj.
500-600w psu már egy 3090 es rtx hez és egy komolyabb alaplap+cpu kombonak is kevés de még a 3080 al is elég rizikó hosszű távon. Minek adnak valaki ki pénzt egy 600-650w cpura mikor kb 10-20 ezrerrel többért kap egy rendes minöségi tápot mindenféle megkötés nélkül...
(csak mondom 1200 platinum tápom van a fiokban régről...)

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#397) arn válasza Dragon3000 (#394) üzenetére


arn
félisten

Hagyjad, a sajat, piacra jellemzo 0.0005%os igenyeibol indul ki, mas erveket keptelen befogadni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#398) Dragon3000 válasza Frozen (#396) üzenetére


Dragon3000
veterán

Semmit nem tudunk még a 12. generációról.

Alapjáratot írtam, nem amikor pbo mellett a végét is kitekered a cpu-nak. De látom megfelelő hűtésről meg normálisabb alaplapról már nem tudtál gondoskodni a 200e-res cpu esetében, mert ott jelzi a throttlingot is :D

Igen, mert az emberek rtx3090-nel rohangálnak, miközben 1 millió feletti ára van, te nem tudsz normális példákkal érvelni? Az, hogy Te a 4-500W-ot fogyasztó gépedhez 1200-as tápot vettél 150-200e körül, ha már régen volt, az a Te hülyeséged.
Amúgy ha visszanézel sok helyen tesztelték ezeket a kártyákat 650-750W-os seasonic tápokkal, egyik esetben se olvastam, hogy gond lett volna, persze, ha a vga belét is ki akarod tekerni, akkor kell a nagyobb táp, de nem mindenkinek az a cél, hogy a 3080 450W-ot zabáljon.

[ Szerkesztve ]

(#399) carl18 válasza Frozen (#381) üzenetére


carl18
addikt

"csorok lovagolnak meg a fan boyok.
Egy bmw sem anyit eszik mint egy trabant.."

Komolyan meg győztél arról téged egyáltalán nem is érdemes komolyan venni. ;] Itt olyan példákat hozzol fel aminek semmi köze a hardverekhez. Már rosszul vagyok attól is ha olvasom a hülyeségeid. LOL ( Elkönyvelnek trollnak)

Egy processzornál igen is fontos az energia hatákonyság, Mert ott mérhető a teljesítmény/fogyasztás arány. De szerintem az átlag vásárló aki ért az informatikához is figyelembe veszi ezeket paramétereket.

#392Freddy S
Azért tegyük hozzá magszám előnyben van, 10 magja van 6 nagy 4 kicsi. Nyilván nem véletlen vannak ott a kis magok se, Cinebench értékeken jelentősen javít. :R

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#400) Frozen válasza Dragon3000 (#398) üzenetére


Frozen
őstag

Ez nem az én képem ,de ne zavartasd magad. Redditről van.
Tudod mi a baj? Mindig van valami kifogás a 3090 500 ezer forint volt németországban akinek kellett már vásárolt akkor magának most is hozzá lehet jutni 700 környékén használtban. egy szegény országból indulsz ki ahol az emberek 5-10 ezer forinton szarakodnak. a tápom sem volt 150-200 ezer ,de ne zavarjon :N annyira nem vagy képben ,hogy hihetetlen. A bányászat miatt meg a skalperek miatt felpumpált árakról beszélsz minden téren. Egy alap info hogy tápont nem ugy veszünk hogy legyen benne még valamennyi tartalék hanem ugy hogy legyen bőven benne tartalék mert ez a kifizetődő a későbbiekben is. Aki kicsit vesz az buta és a legdrágább mivel legközelebb ugyan ugy fogsz venni másik tápot és a végén ott leszel a 2 árából már kijött volna egy minőségi darab is.

Az ,hogy semmit nem tudunk a 12. generácioról sem igaz állítás elég sok mindent láttunk és tudunk oké az intel csinálta a teszteket stb de nagyon sok paraméter már nyilvános és aki kicsit belelát az nyilván levágja ,hogy nem csak a szavakkal dobálózik a gyártó.
carl18
egy átlag usert pont nem érdekel az a 10-20w különbség fenti képen ott van az amd is lezabálja a gatyádat ,az intel ugyan ez ha turbozik... Persze lehet pórázt tenni mindenre,és akkor nem fog ennyit enni...Egy átlag user használja a gépet napi 6 órát számold ki egész nyugodtan a a 105w amd 5900x és az intel 12900k 125w közt mennyi a különbség na gyerünk komolyan ebbe kell kapaszkodni? Vagy netalántán a pl2? amd 231w vagy intel 12gen 250w ....Kész vicc ez az egész aki ilyen minimális különbségen rinyál. Ez a különbség is csak azért van mert 7nm és 10nm.....
Föleg ugy hogy utobbi gyorsabb szóval lehet regélni a hatékonyságról csak ép magad alatt vágod a fát vele.

Akinek drága vagy nem tetszik az vesz konzolt vagy amd-t kész pont részemről lezárva,mert mindig van egy okosabb aki mindent megmagyaráz és kifogásol.A fenti hsz kapcsán meg több esetben is képpel vagy linkel igazoltam azt hogy fele nem ugy van ahogy mondja...... :W

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.