Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) plömplöm válasza Picco (#98) üzenetére


plömplöm
őstag

azaz tehát ha az intel is 3200MHz-cel számol, akkor lehet, hogy mégsem "ravaszkodnak es szopatjak az AMD-t a memoriaval"? :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#102) Ribi válasza s.bala31 (#99) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ugye érted, hogy egy gyufa is meleg, de mégsem nevezed kazánnak, mert a hőmennyiség a kettő között jelentős. Ugyan így az hogy egy 5600x melegszik, nem jelenti hogy kazán, csak szarul hűthető.
#103s.bala31:Mindenki nyugodt, de a 7nm sajnos ezt hozta magával.

[ Szerkesztve ]

(#103) s.bala31 válasza Ribi (#102) üzenetére


s.bala31
őstag

Oké tehát szarul hűthető de nem kazán. Mindenki megnyugodhat :)

[ Szerkesztve ]

(#104) Chaser válasza s.bala31 (#99) üzenetére


Chaser
titán

igen, pontosan
anno a kazán jelzőt nem azért raggattuk rá a régi intelekre/amd cpu-kra mert simán melegszenek, hanem mert zabálnak
mint egy kazán ( :
5w-os akármi is tud 100+ fok lenni
ha egyszer összefutunk a kezedbe nyomom az egyik lámpámat aminél a hőlimit picit fentebb van véve ;] pár w-os smd led van benne, de akkora hőleadó felülettel amit a lámpa biztosít a szőrt leégeti a kezedről ha nincs limitálva a max hőmérséklet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#105) Picco válasza s.bala31 (#103) üzenetére


Picco
addikt

pontosan, latod megy ez neked :)
magyarazat(bar ugy is tudod csak trollkodsz): AMD kevesebb W-t vesz fel -> kevesebb hot ad le, de mivel sokkal kissebb a hoatado felulet, ezert szarabbul hutheto.
mellesleg amd gyorsul izom hutestol valamennyit PBO miatt, intel nem. :P

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#106) s.bala31 válasza Picco (#105) üzenetére


s.bala31
őstag

Érthető hogy sokkal nyugodtabban veszel a processzorra vízhűtőt ha tudod nem azért kell rá mert sokat zabál hanem csak azért mert szarul hűthető.

(#107) Busterftw válasza hokuszpk (#87) üzenetére


Busterftw
veterán

Ha a Ryzen 3000 megvan, akkor mehet a 7-es szam, mert az ele a TSMC is odatette.
Ilyen egyszeru. Ehhez nem kell Ryzen 5000 lenyomni.

Eleve EUV - non EUV osszehasonlitas sem fair.

nyakdam
En is amugy ezt mondom, olvass fentebb. CPU Perf/watt nem csak a gyartastechnologian mulik.
Eleg csak egy 7nm Vegat es egy 12nm-en keszult RTX 2080 megnezni. Aztan az meg egy cegen belul volt.
De amikor ilyen ervek jonnek, hogy a Ryzen 2x jobb tehat szar az Intel gyartastechnologia, akkor ezzel mit csinalsz? Hozol olyan ervet ami itt mukodik.
Tehat ha a 7nm-nek nevezett es azon keszult Ryzen 3000-t hozza az Intel 7-en keszult CPU-ja, akkor jogosan hivjak 7-nek.

sh4d0w
A vita arrol szolt, hogy a node elotti szamok marketing szamok mar sok eve.
Legalabbis koztem es Abu kozott. Pont, hogy eleg sokakat erdekel, mert szerintuk az Intel 7 nev megteveszto, amikot a 7nm ugyanugy az, mert mar koze nincs a nm-nek.
Nem vegtermekekrol van szo elsosorban.

(#108) Darmol


Darmol
senior tag

Az AMD verő Intelről dióhéjban:
A fórumba berakott diákon látom, hogy hatékonyságban veri az előző generációt házon belül. Ööö... Hatékonyságban Ryzen verés van valahol?
A heterogén magok miatt a teszteket érdemben csak Win11-el lehet végezni. Aminek még egy hétig nem jön ki a javítása, amivel már nem fogja durván vissza a Ryzeneket. Addig is lássunk néhány Win10 tesztet.
Kicsit korai még a pezsgő bontogatás. De leginkább a [klasszikus] jut eszembe.

Amúgy őszintén szólva nem érdekel hogy Intel szerencsétlenkedik a CPU-ival. Az viszont nagyon zavar, hogy az Oszkárra hajtanak, miközben inkább a GPU-t kellene kihozniuk. Azt jóval többen várják jelenlegi helyzetben mint ezt a nyomizást.

Örülök a jelentős előrelépésüknek amivel saját magukat pofozgatják, csak pont nem érdekel. :W

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#109) vrob válasza sh4d0w (#96) üzenetére


vrob
aktív tag

A cikk generálja a feszt. Pár éve minden PH Intel hírbe bekerül, hogy az Intel csal mert nem is 7nm az Intel 7. Miközben 20 éve nem klappolnak a nm elnevezések egyetlen gyártónál sem. Sem a TSMC-nél sem a Samsungnál.

A mai bejelentés szerint, a legújabb Intel 7-en készülő AlderLake-kel képesek 1/4 power igénnyel hozni az előző generációk teljesítményét.
Ebben mi a nem jó?

Számomra érthetetlenek a reakciók, hogy az "eddigi legrosszabb" meg hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#110) plömplöm válasza Picco (#98) üzenetére


plömplöm
őstag

szépen kérlek, hogy ne nézzük egymást hüjének, jó? :)

az amd 100%-osan hivatalos honlapján szereplő frekvenciával mérte az intel az adott processzort. ha nem ezzel mérte volna, akkor mivel? hivatkozzon picco-ra a prohardverről, hogy hol a sweet spot? :) . van hivatalos infód az amd-től, hogy mi az "ajanlott orajel"-ük? ha megnézed, akkor a saját ddr4-es procijukat is ezzel az órajellel mérték, nem? de.

azt meg végképp nem értem, hogy én milyen órajelen járatok pld memóriát. és hogy mit lehet hogyan beállítani, vagy azt várjuk az inteltől (és az amd-től), hogy kezdjen vérpistikézni?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#111) zsintai1987 válasza sh4d0w (#96) üzenetére


zsintai1987
tag

Ne etesd pls! Másik topikban 1hetig olvastuk ugyanezen mondatait.... Akkor sem értette

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#112) carl18


carl18
addikt

Inteles szív, inteles lélek. Inteles leszek ameddig csak élek :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#113) kovcsrob válasza Picco (#98) üzenetére


kovcsrob
tag

Hacsak nem nagyon rossz, az hogy "jó lesz e" (jobb e mint a másik) KB sosem derül ki.
Lást 30xx es NV, ahol szintén ki van taposva a lelke is és még mindig megy a vita, hogy jobb e, mint az AMD.
A fogyasztásban meg ezt a vitát már láttam csak a másik oldalról. (CPU és VGA fronton is) Szerintem az sem volt soha egyértelmű. (Párszor vettem is AMD t abban a korban. Sosem volt az a fogyasztás akkora gond. Bár egyszer kiolvadt a tápcsati a lapból)
De az jogos, hogy az Intel most nem szórakozhat. (pár hónapja én sem tudtam objektív okot, hogy Intelt vegyek. Most meg még nem derült ki, hogy ez változott e)

(#114) koko52


koko52
veterán

A hűtőgyártók felköthetik a gatyát. A csúcs 250w hőt elvezetőket ki lehet dobni. Jöhetnek a 350w teljesítményűek. Köszi intel, fantasztikus fejlesztés! 13.gen mennyit fog enni? 500-at? + VGA 500w, jöhet az 1.5 KW-os táp... :W .

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#115) Chaser válasza carl18 (#112) üzenetére


Chaser
titán

:C
dekotsog' ( :
nekem az a kép tetszett nagyon amin az amd tigris volt, az intel meg macska, de az elvileg amd saját kép volt - talán vmelyik tr cpu-nál -

szerk:
lehet nem pont ez, de ez a téma

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#116) carl18 válasza koko52 (#114) üzenetére


carl18
addikt

Igen ez a jövő! :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#117) Abu85 válasza vrob (#109) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Éppenséggel csak az Intel mondja, hogy az elnevezések nem klappolnak, és pont akkor kezdték ezt mondani, amikor durván elkezdte őket verni a TSMC és a Samsung is. Kicsit menjetek vissza az Otellini időszakba. Ha az akkori terveket tartották volna, akkor az Intelnek jelenleg 5 nm-es eljárása lenne, nem 10 nm-es. Egyszerűen elcsúsztak, nagyon, konkrétan éveket, annyit, hogy a TSMC és a Samsung is átvette a gyártástechnológiai vezetést, és most próbálják ezt megmagyarázgatni, hogy az Otellini időszak másfél éves gyártástechnológiai előnyéből hogyan lett másfél éves gyártástechnológiai hátrány, mindössze tíz év alatt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#118) s.bala31 válasza kovcsrob (#97) üzenetére


s.bala31
őstag

Itt az AMD tulajokat nem zavarják az olyan apróságok hogy a termék még meg sem jelent. Szar és kész :) Ennek ellenére jól lehet rajtuk szórakozni :)

(#119) carl18 válasza s.bala31 (#118) üzenetére


carl18
addikt

Ezek szimpla tények amik magukért beszélnek. Az AMD volt a nyerő és marad és ameddig élet az élet.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#120) Picco válasza vrob (#109) üzenetére


Picco
addikt

az megvan hogy 3 honapja neveztek csak at? :)

intel sokmindent mondott mar, pl ott van a fizetett principle technologies botrany is, nem volt az olyan regen. meg hogy benchmarkok nem is szamitanak etc.

#106: akkor nalam mesz te is Busterftw kategoriaba :)

#110: elozo hszbe elmagyaraztam, ha nem akarod erteni, azzal nem sok mindent tudok kezdeni :U

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#122) koko52 válasza s.bala31 (#118) üzenetére


koko52
veterán

Itt az a baj, hogy már a bevallott fogyi is brutális, szóval a valódi durva lesz. Ha normálisan fejlesztenének, akkor ezt az ígért csúcs teljesítményt valahol 100w-on kellene hozni. Ha AMD is beáll ebbe baromságba, akkor nagy baj lesz itt. Nagyon jó lenne egy értelmes 3.fél. Alaplap gyártókat sem irigylem ilyen fogyasztásokat kiszolgálni, ez nem fejlődés... kb mintha egy mai 100 lóerős autó 100l/100km-t fogyasztana.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#123) Alf25


Alf25
tag

Nekem kicsit olyan érzésem, mint a P4 prescott idején, amikor már a végét járta a Netburst, de még csiszoltak rajta, igaz melegedett mint a fene, de gyorsabb is volt.. Jó lenne már egy olyan váltás mint régen P4/Core 2 duo, de erre úgy néz ki várhatunk sokat.

(#124) arn válasza koko52 (#122) üzenetére


arn
félisten

Apple :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#125) koko52 válasza arn (#124) üzenetére


koko52
veterán

Annak még sokat kell érni (éveket). Vagy lemaradtam valamiről? Bemegyek a boltba és leemelik a polcról, alaplappal és egyéb huncutságokkal karöltve? Komolyan kérdem mert nem követem ezt a vonalat.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#126) s.bala31 válasza koko52 (#122) üzenetére


s.bala31
őstag

Szerintem most éppen hogy valami újjal álltak elő. Kíváncsi vagyok erre az erős/gyengébb mag kombinációra hogy fog muzsikálni a valóságban. Valószínű az átlag fogyasztásra/melegedésre is pozitív hatással lesz majd, ha ki tudják használni az ebben rejlő lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#127) Busterftw válasza Abu85 (#117) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem probaljak egyaltalan ezt magyarazni.
Az Intel 4 ami 2 ev mulva jon lesz a mostani TSMC/Samsung 5nm szintjen.
Ahogy most azt allitjak, hogy az Intel 7 ott van ahol a TSMC 7( non EUV).
Ezt allitjak.

Ez nem jelenti azt, hogy nincs lemaradasban mert mindket esetben 2 ev kulonbseg van kb.

Picco
"az megvan hogy 3 honapja neveztek csak at?"
Kb a 3D ota nem nm a nm, ami kb '96
Az egesz internet tele van cikkekkel es elemzesekkel, hogy a node elotti szamok marketing szamok. Ez mindenkinek tiszta.

Majd ha lesz iparagi standard es azt ellenorzik, validaljak, akkor ez megvaltozik.

[ Szerkesztve ]

(#128) Sanya válasza MaximPeti (#33) üzenetére


Sanya
nagyúr

+50% teljesítményért 65W helyett 241W, azzaz
+50% teljesítmény
+300% fogyasztás.
Éljen a Zöld Intel :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#129) Picco válasza s.bala31 (#126) üzenetére


Picco
addikt

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#130) s.bala31 válasza Picco (#129) üzenetére


s.bala31
őstag

Szeretnéd hinni hogy az UFO-k is AMD processzort használnak léghűtéssel? :F

[ Szerkesztve ]

(#131) koko52 válasza s.bala31 (#126) üzenetére


koko52
veterán

Reméljük, hogy csak az extrém tesztekben lesznek ilyen fogyik és 100C-ok és a program íróknak is lesz kedvük igazodni ehez. Akkor akár valóban jól sülhet el a dolog. De ha játékokban, munkában ez nem köszön vissza akkor tovább süllyednek. Na meg ha AMD villant a 6xxx-el. Játékosokat az fogja érdekelni, hogy egy csúcs kártyát kihajtva mennyi pluszt fog hozni 150w fogyasztás környékén. Mert a gépházban ott csücsül majd még egy forróság VGA képében. Na meg ugye a hozzávaló alaplap megéri ezeket a horror árakat? Főleg, hogy a mostani CPU-k is kiszolgálnak mindent, főleg 4K-n.
Apropó: Csúcs VGA 1 milla + 350k a cpu + 260k alaplap + egyéb cuccok....jaj

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#132) s.bala31 válasza koko52 (#131) üzenetére


s.bala31
őstag

Nyilván biztos nem véletlen hogy csak 8 erős mag került bele, mert kb ennyit lehet kordában tartani hőmérséklet terén ilyen gyártástechnológiával. De az ipc-t rendesen megtolták, erre szerintem azért már lehet majd alapozni a jövőben, csak csíkszélességben is fel kéne hozzá zárkózni. Elvileg játékos cpu-ként hirdeti az intel de én is szkeptikus vagyok hogy ilyen új felépítésű proci hogy fogja futtatni a már piacon lévő slágerjátékokat.

(#133) koko52 válasza s.bala31 (#132) üzenetére


koko52
veterán

Igen, a csíkszélesség nagyon nem megy nekik. AMD pedig jól belassult, igen csak most kellene kidobni valami ütőset.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#134) Abu85 válasza Busterftw (#127) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Intel 4 esetében az Intel elmondta az első lapka paramétereit. A Loihi 2 2,1 milliárd tranzisztort pakol 31 mm²-be. Ha ezt egységnyi területre leszámolod, akkor inkább a 7 nm-es TSMC lapkák tranzisztorsűrűsége jön ki. És ugye a Loihi 2-nek a nagyon nagy része cache, amely áramköröknél nagyon sűrűn helyezhetők a tranzisztorok.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#135) carl18 válasza s.bala31 (#121) üzenetére


carl18
addikt

Nem értettem a beszolásod, ránéztem az adatlapra és már meg van az ok a sértödöttség okára. " i7 10700KF@5Ghz " LOL ;] Kis kölök kiélheti a frusztráltságát. Az élet nagy gondjai, rosszat mondtak az intelről. :O

#128Sanya
Igen elég beteg ha úgy nézzük +50% lóerő mennyivel több energia fogyasztásba kerül. Pedig nem ha ennek negyed kilówatot még fenyegetést is jelentene az AMD számára.
+ Hát majd meglátjuk egy megtáltosodott Overlockolt Alder Lake-s gyakorlatban mit fogy fogyasztani. 350-450 Watt? :U
Majd meglátjuk mi a platform teteje.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#136) ddekany válasza koko52 (#131) üzenetére


ddekany
veterán

Én ezt a piacot már rég nem értem... pláne mióta a videókártya árak elborultak. Hogy lehet pszichésen játék gépre ennyi kiadni, főleg ha harmad ennyiből is azért elég jól elmennek a dolgok. Persze van aki keres annyit, hogy miért ne, vagy magányos kereső emberek akiknek felgyűlik felesleges pénz. Szóval ezek a CPU-k ezekkel a nonszensz fogyasztásokkal... csak show, remélem valójában nincs sok jelentősége, mert nem sokaknak ez a mániája. Aztán persze munkára ahova kell... még mindig marad a Thread Ripper valószínűleg.

(#137) Chaser válasza koko52 (#122) üzenetére


Chaser
titán

sztem egyébként az nagyon nem fejlesztés, hogy jóval nagyobb fogyasztással gyorsul valami
az fejlesztés, ha az előző termék fogyasztásából hoznak gyorsabbat, pl 100w fogyasztással valami 1x, az új gen pedig ugyanannyi fogyasztással 1,3x
na az fejlesztés
ha az 1,3x teljesítményhez az új gennek 200w kell, az az oldjuk meg erővel ha nem megy ésszel tipikus esete
forgalomba sem szabada ilyen sz@rokat engedni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#138) carl18 válasza Chaser (#137) üzenetére


carl18
addikt

+1 Maximálisan egyet értek, szerintem is figyelembe kéne venni a Teljesítmény/fogyasztás arányt. Például 30%-al gyorsabb de 60%-al fogyaszt többet már nem jó arány.

Azonos energiából kéne megnézni ki mennyit lép előre. Mert mindenhol megy a Marketing minden zöld és energia takarékos.
A Hardverpiacon meg nem hogy csökkene a fogyasztás hanem még tovább emelkedik.
A Mai hardverekhez képest a 2005-ös darabok szó szerint energia takarékosak voltak. A hatákonyság volna a lényeg, például kíváncsi vagyok mennyit esznek majd a kis magok önmagukban. :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#139) Busterftw válasza Abu85 (#134) üzenetére


Busterftw
veterán

Ami ugye 1 faktor a sokbol, mikor perf/wattot nezunk.
Eleve ket ceg technologiajat nehez osszehasonlitani.

[ Szerkesztve ]

(#140) kovcsrob válasza Chaser (#137) üzenetére


kovcsrob
tag

"valami 1x, az új gen pedig ugyanannyi fogyasztással 1,3x"
Ez teljesen jogos
"forgalomba sem szabada ilyen sz@rokat engedni"
Ez meg egy szép álom.
Mert akkor nem lenne már sem AMD, sem Intel, sem NV, mert mind játszotta már a több teljesítményfelvételből több számítást játékot.
A teljesítményfelvétel kreatív értelmezése sem ma kezdődött. Régen ebben pont az AMD járt az élen. Mostanában meg az Intel.

(#141) Chaser válasza kovcsrob (#140) üzenetére


Chaser
titán

én másképp látom
lenne amd és intel is
csak rákényszerültek volna fejlesztésre, így pedig azt csináltak amit akartak
de ez nem csak rájuk vonatkozik, vonatkozik az nv-re is, és it-től független is bármire
nagyon szép ha gyorsabb valami, de nem úgy, hogy az előző termék dupláját eszi és 20-30-40%-kal gyorsabb
lehet csűrni-csavarni, intel a 65w-os baromságával egyértelműen hazudik
nyugodtan ráírhatnának ennyi erővel a dobozokra 0w-ot is, mert van olyan állapotuk mikor annyit "esznek" ( :
de ez sem az ő saruk, hanem az illetékes szervezeteké hogy ezt hagyják
ahogy azt is hogy hagyják hogy cpu és vga név alatt ordas kazánok kerüljenek forgalomba, mindegy ki a gyártója
pot annyi lenne, na fater, holnaptól úgy gyártasz ahogy akarsz, de 100w a teteje, ha 101w-ot mérünk dobhatod a kukába a sz@rodat
mindjárt megindulna az adott gyártótól érdemi fejlesztés

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#142) kovcsrob válasza Chaser (#141) üzenetére


kovcsrob
tag

Ezzel a gond, hogy videókariban KB most jött el, hogy az AMD kevesebbet eszik és jobban megy. Előtte KB a remény (kisarkítottam. de ha akarod érted), miatt adtak el kártyákat. (én is vettem)
Ha igazad lenne, akkor:
Vagy akkor is tudtak volna "fejlődni" csak nem akartak.
Vagy termék nélkül is kihúzta volna a videókari részlegük. (megszerezték volna a tapasztalatot, ami a mostani kártyájukhoz kellett)
Én kétlem.

A másik hiba az érvelésedben, hogy én PL minden áron időt akarok spórolni. Mert többet hoz, mint az áramszámla különbsége. És nálam PL az egyszálas teljesítmény a prioritás.
(másoknál meg más. szóval eltérő igényeink vannak)

(#143) hokuszpk válasza Busterftw (#107) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

jahogyugy. hat legyen meg.
ettol a piacon mar az 5xxx de lehet januartol az 5xxxXT vagy 3d cache verzioval kell majd meccselnie.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#144) vrob válasza Abu85 (#117) üzenetére


vrob
aktív tag

Nem csak az Intel mondja. Pl. [itt] látható egy elektronmikroszkópos vizsgálat. A felvétel több mint 1 éves, még az Intel 14nm és TSMC 7nm összevetése. Látható, hogy nem számottevő a méretkülönbség, illetve a technológiai elnevezések sincsenek partiban a valós méretekkel egyik oldalon sem.
Az hogy a TSMC és a Samsung is átvette a gyártástechnológiai vezetést az egyértelmű. Ebből faragott le most jócskán az Intel 7-el, ha igaz amit mondanak a 65Wattos fogyasztás/teljesítményről a prezentáción.

Amire már többen előre megállapították, hogy baromság és egyértelmű hazugság.

Én azon a véleményen vagyok, hogy várjuk meg a teszteredményeket, hogy lássuk mi igaz belőle és mi nem.

(#145) Abu85 válasza vrob (#144) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ami ugye lószart nem ér vizsgálatként, mert a tranzisztorok nem helyezhetők minden áramköri elemnél ugyanúgy el. Ezért szokás megadni a lapkáknál a tranzisztorszámot, illetve a kiterjedést. Csak ha megnézed, amit az Intel megadott a Loihi 2 esetében, akkor a saját EUV-s 7 nm-jük, amit Intel 4-nek hívnak, nagyjából olyan tranzisztorsűrűséget ad, mint a TSMC 7 nm-es eljárása. A TSMC 5 nm-es eljárása konkrétan szénné alázza az Intel 4-et ilyen szempontból.

Ne vegyetek be mindent, amit a gyártók állítanak. Előbb bizonyítsák azt. Például az Intel úgy, hogy hozza nyilvánosságra az Alder Lake-S tranzisztorszámát. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#147) kovcsrob válasza Abu85 (#145) üzenetére


kovcsrob
tag

Ez már az előbb is érdekelt de neked biztos könnyebb:
"Loihi 2 esetében, akkor a saját EUV-s 7 nm-jük, amit Intel 4-nek hívnak, nagyjából olyan tranzisztorsűrűséget ad, mint a TSMC 7 nm-es eljárása."
A tranyó sűrűség nem optimalizálódik az idő előrehaladtával? Mármint a kezdeti szakaszban nem kell több redundancia a tervezésbe?
Mert ha jól emlékszem az NV az RTX nél lényegesen nagyobb tranzisztor sűrűséggel dolgozott, mint ami a SAMSUNG-nál szokás volt.

(#148) Abu85 válasza kovcsrob (#147) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De optimalizálható, viszont maga a Loihi 2 egy rém egyszerű lapka. A nagy része szimpla gyorsítótár, vagyis ezen olyan sokat nem tudsz optimalizálni. Az ALU-kra már igen, arra lehet optimalizálni, de ha mondjuk az Intel 4 egy cache-től duzzadó lapkában ilyen tranyósűrűséget ad, akkor egy processzornál ennél azért bő 20-30%-kal rosszabb értékkel lehet számolni.

De egyébként ezen nincs igazán mit látni. Az Intel 4 egy 7 nm-es EUV-s gyártástechnológia, ami gyakorlatilag olyasmi képességeket tud felmutatni, mint a TSMC és a Samsung 7 nm-es EUV-s eljárása. Tehát ott van, ahol egy tipikus 7 nm-es node, egyedül annyi okoz félreértést, hogy az Intel ezt 4 nm-esnek akarja elhantázni. Megtehetik, csak lófaszt sem érnek el vele.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#149) sh4d0w válasza kovcsrob (#97) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Bocsáss meg, akkor az egész diskurzust tegyétek offtopicba, mert a hír nem erről szól.

https://www.coreinfinity.tech

(#150) arn válasza koko52 (#125) üzenetére


arn
félisten

Forditva, a pcs prociknak kell erni, hogy evek mulva elerjek, amit most applenel letettek az asztalra, es meg nem is lattuk a desktop verziojat.

unified felepitee, 512bites membusz, etc.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.