Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Picco válasza DudeHUN (#694) üzenetére


Picco
addikt

12600k tok jo lett szerintem, platform arat nem eri meg, kozel sem, de legalabb elore mutato es AMD hatha vegre-valahara csokkenti par szazalekkal a gross profit margint.

aram meg mindig nagyon sok kell neki sajna, hihetetlen hogy meg az efficiency magokkal is igy elszalltak O.o

sebaj, jo lesz ez nekunk, ARVERSENYT A NEPNEK :))

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#702) Timer válasza Picco (#701) üzenetére


Timer
veterán

Masszívpluszegy.

(#703) Frozen válasza DudeHUN (#698) üzenetére


Frozen
őstag

Engem nem izgat az amd. Technologiailag pedig lehagyta azzal,hogy támogatja a ddr5 szabványt és a pcie 5.0 át. Gyártás technologiában viszont hátrányban van az intel viszont cserélben egy jobb procival drukkoltak elő. Akinek tényleg a perf/watt a fontos ahogy írtad vegen laptopot vagy konzolt ne asztali gépet. A komolyabb játékoknál a gpu is benyalja a 300w feletti értéket szóval kár itt rugózni ezen akinek ez sok továbblép a dolgon ilyen egyszerű. Egyébként 10 játékból kb mindig pár játékban az amd procis gépek teljesítenek jobban ,viszont kb 70% részben az intelel jobban fut a játékok többsége.Aki főként gamelni használja a gépet az intelt vesz ez régen is így volt most is így van.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#704) DudeHUN válasza Frozen (#703) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ennek a hsznek mi köze a kommentemhez?

Gamer for Life

(#705) Darmol válasza sh4d0w (#675) üzenetére


Darmol
senior tag

Én már annyival elmúltam 35, hogy csak ilyen klasszikusok jutnak eszembe: [link]
És amikor 1:41-nél még a kabát is lekerül a nagy igyekezetben, rokoni szálak jelennek meg lelki szemeim előtt. :DDD

De ne csak OFF legyek:
Kb. borítékolható volt mi lesz a tesztek eredménye. Kikerült egy csomó felesleges dolog, pl. AVX512 (emlékezve hozzászólásokra, elég sok Inteles nem tud élni nélküle, öngyilkos hullám várható). Ezt elköltötték olyan dolgokra amik tényleges hasznot hoznak. Nyilván ugrik a mag teljesítmény. Maradt 10nm-en, nyilván sok delejt kér a cucc. Őszintén szólva nem rossz cucc ez, csak messze nem ér annyit mint amennyit kérnek érte. AMD mindenkori aktuális ajánlatai (ahol vannak) jobbak már 2-3 éve, és ez most sem változott. Ennyike.
Tesztekről annyit (ismételve magam), hogy várjuk már meg a teljes értékű win11 teszteket amiben javítva a van a teljesítmény bug. Addig nézzünk win10 teszteket is.
Tényleg, PH csinált win10-es teszteket? :))
Én azt szeretném látni, hogy fognak ebből a cuccból 4 E magot, melléraknak egy iGPU-t (egye fene beérem gagyi Intelessel is), ráforrasztják egy deszkára, és adják a cuccot max 20k-ért.
Lehet nem a málnásban járkálnék.
Na az egy komoly ajánlat lenne és nem ez a... Ez amit most csinálnak...

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#706) makkmarce válasza DudeHUN (#704) üzenetére


makkmarce
őstag

ne keress értelmet :D

okoskodom, tehát vagyok

(#707) arabus válasza Darmol (#705) üzenetére


arabus
addikt

Remélem szomorú leszel mert működik benne az avx512.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#708) Darmol válasza Darmol (#705) üzenetére


Darmol
senior tag

Magamra reflektálva így hirtelen ezt találtam Win10 témában: [link]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#709) Abu85 válasza Darmol (#708) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mi mértünk Win 10-zel és Win 11-gyel is. Értékelni csak a Win 11-et értékeltük, de bárki megnézheti a Win 10-et, ha nem akarja elengedni az OS-t.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#710) Darmol válasza arabus (#707) üzenetére


Darmol
senior tag

És miért is lennék szomorú? :))

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#711) Darmol válasza Abu85 (#709) üzenetére


Darmol
senior tag

Sok lett volna a meló vele? Kár. Érdekes, hogy van ahol igen jól teljesít win10 alatt. Én azt vártam, hogy nagy buktája lesz.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#712) Abu85 válasza Darmol (#711) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért nem számított az értékelésben annyira a Win 10, mert az Intel nem ajánlja erre. Kerek perec kimondják, hogy ez a cucc Win 11 only, így az értékelést is erre kell csinálni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#715) Picco válasza Abu85 (#712) üzenetére


Picco
addikt

tehat az intel mondja meg hogyan tesztelj? wtf? :F

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#716) Abu85 válasza Picco (#715) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nekünk ugyan nem. Ha érdekelne a véleményük, nem mértük volna le a Win 11-hez tervezett terméküket Win 10-zel is. De érthető módon nem igazán lehet értékelni egy terméket egy gyártó által hivatalosan nem ajánlott környezetben. Azért nem ajánlják, mert tudják, hogy nem működik jól.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#717) Picco válasza Abu85 (#716) üzenetére


Picco
addikt

Gamers nexus pedig azzal tesztelt, elhanyagolhato kulonbsegeket velek csak felfedezni es total war-on kivul minden mukodott

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#718) Abu85 válasza Picco (#717) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nekünk is csak pár programban nem működött a cucc, de azokban nagyon nem.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#719) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Jó a fogyasztása meg a hőtermelése. :C

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#743) proci985


proci985
MODERÁTOR

Megkérnék mindenkit, hogy troll etetés helyett legközelebb keressetek egy moderátort.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#744) Dragon3000 válasza ddekany (#739) üzenetére


Dragon3000
veterán

Másfelöl ez induló ár.

Az a gond, hogy manapság sok esetben még az induló ár áll közelebb az msrp árhoz :(((

(#745) #72688384 válasza proci985 (#743) üzenetére


#72688384
törölt tag

miért kell elrontani a guiltypleasure-t?
ez a topik nem szakmai fórum hanem csak egy cikk alatti hozzászólások és már már annyira ostoba a tag h szórakoztató.

(#747) ddekany válasza Dragon3000 (#744) üzenetére


ddekany
veterán

Ha el tudják adni amennyit akarnak így is... mert most így 5950x ellen nem nyerő, főleg a szükséges körítéssel. Persze valószínűleg az volt a fő cél, hogy első helyezések legyenek a teszteknél, PR okból. Ja... látom hozzászólásomat meg elütötte a frozen moderáció. :F Ez volt, hogy ez lényegében túl van húzva gyárilag, csak hogy első legyen benchmarkokban, és érdekes lenne látni, milyen telj./Watt jön ki, ha korlátozva van a 5950x ill. 5900x teljesítmény felvételére. Amúgy is reálisan inkább az utóbbival lenne inkább párban (mert 12 nagy mag VS 8 nagy + 8 kicsi), csak hát, nem arra lőttek.

(#748) Dragon3000 válasza ddekany (#747) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem kimondottan a csúcsra gondolok, ott van pl a 12600kf megjelent már aprón bazárosnál 5600x árában, amennyit meg is ér a cpu, kérdés mennyi lesz hozzá a körítés. Ebből simán lehet hiány és elképzelhető, hogy a nyitóár lesz majd a legolcsóbb :D

(#749) #55525888 válasza #72688384 (#745) üzenetére


#55525888
törölt tag

Frozen úr örökre eltűnt, vagy csak gondolkodási időt kapott? :D

(#750) Busterftw válasza #55525888 (#749) üzenetére


Busterftw
veterán

https://prohardver.hu/tag/frozen.html

Ez alapjan semmit nem kapott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.