Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Frozen válasza sh4d0w (#450) üzenetére


Frozen
őstag

idézem a 445 hszod..Most akkor mégis tudunk valamit vagy nem? Valahogy egyik hsz ban így a másikban már úgy mondod bocsi ,de kicsit elvesztettem a fonalat ,hogy most mi is van.

"Nem, te valójában kétségbeesetten próbálsz érveket találni egy termék mellett, amiről nemcsak a topiclakók, hanem te sem tudsz semmit. Ennek érdekében már beszéltél itt mindenről, nemcsak a termékről."

Az eddigi intel procik is fogytak ezek is fogyni fognak.Biztos az én véleményem és a gondolkodásom apró az összképnek ,ha valóban így lenne már régen becsődölt volna a cég.Leírtam biztos van marketing ,de tuti van benne igazság is azt senki nem fogja elhinni hogy az egészből semmi nem igaz,hiszen mindenki vissza vinné a procit első nap utána boltba,hogy nem hozta a várt teljesítményt.....

Szerintem várjuk ki nyugodtan azt a 3-4. dátumot és majd meglátjuk mi is volt igaz a marketingből minden esetre ha a fele igaz akkor is szépet gurítottak. Az árazása meg teljesen jó helyre löték be.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#452) makkmarce válasza Frozen (#440) üzenetére


makkmarce
őstag

"Még nem jöttél rá arra,hogy ez a legnagyobb pénzkidobás mivel sűrűn cserélgeted a platformot"
ki mondta, hogy sűrűn cserélgetem? ne találj ki olyat, amit nem mondtam, pont azt mondtam, hogy egy jó ár/teljesítményű alapot veszek.
Nézz már meg egy 5 évvel ezelőtti procit. Ugyan az intel nem fejlődött, de egy 5 évvel ezelőtti AMD már eléggé harmatos egy maihoz képest. (nem, nekem nem az a szempont, hogy elindul e rajta a LOL vagy a CS:GO)

"A kártyákról azt hiszel amit szeretnél,főleg úgy hogy a jobb helyeken nem is szállítottak magyarba direktbe :R"
az engem hol zavart, hogy nem szállítanak magyarisztánba? Én az árat vitatom, mert külföldi oldalon se láttam sohase annyiért az elmúlt 1 évben.

"de nyugodtan mutas nekem légyszi egy 64 magost ami mondjuk 5Ghz all core-t tud.. "
Ezzel bebizonyítottad, hogy nem értesz a gépekhez, sebaj. ghz alapon procit nézni.. kész vicc.

Aki komolyan játszik, az nem all core 5ghz-t vesz, hanem egy nextgen konzolt, vagy mindkét nextgen konzolt, és nem vacakol azzal, hogy az intel vagy az amd épp hány ghz-en megy. Ha komolyan játszol, akkor a maradék pénzből veszel egy 75"-os OLED-et, hogy normálisan nézzen ki a játék, vagy építesz egy játszós-moziszobát hozzá(én az utóbbit tettem, 120"-on kicsit máshogy néz ki minden, mint bélyeg méretű monitoron). Nameg van normális hang, normális méretű kép, normális fotel, nem egy kis képernyő előtt görnyed az ember egy gamer székben.
A CS:GO meg elfut egy krumplin is, ahhoz nem kell erőgép, ha pc-n azt akarsz játszani.

okoskodom, tehát vagyok

(#453) Gyok2 válasza Frozen (#451) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Rendkívül szórakoztató, és egyben siralmas, amit művelsz. Komolyan is gondolod, vagy csak viccelsz?

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows rendes ház

(#454) 2018 válasza makkmarce (#452) üzenetére


2018
aktív tag

En is igy tettem, mindket konzol, 55^^ oleddel. Hang is brutál kis szobába ugye. Perfecto.

(#455) sh4d0w válasza Frozen (#451) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Felőlem csavarhatod, ahogy akarod - legfeljebb hülyének nézlek -, de mindenkinek jobb, ha elolvasod a hírt, amelynek a topicjában hozzászólsz.

https://www.coreinfinity.tech

(#456) Frozen válasza sh4d0w (#455) üzenetére


Frozen
őstag

Nem én csavarom....

#452makkmarce
teljesen megint elkanyarodunk a 12. generácios intel prociktól nem lehetne már befejezni?
Megint azt mondod,hogy az elmúlt 5 évben nem fejlödött semmit. Ez sem igaz folyamatosan fejlödtek évről évre jobb teljesítményt hoztak és új foglalatot. Utóbbi is rengeteg munkát vesz igényben és vannak jó dolgok benne amit átlag ember fel sem tud fogni. Sokkal jobb megoldás folyamatosan fejlődni és nem egy mindenféle gyerekbetegséggel ellátott ezer éves foglalathoz ragaszkodni.Nem láttál ilyen áron kártyát nem az én gondom :D [kép] Nyugodtan probáld ki,hogy mennyire fog egy 64 magos munka állomásra való proci ketyegni bármelyik nagyobb játékkal és akkor rájösz hogy ki nem ért hozzá.(egy játékban a magasabb órajelet veszed észre és nem azt,hogy ipcben milye erős.. ezért van az hogy sok esetben egy régebbi generácios intel is elég)

Aki komolyan játszik az az életben nem vesz konzolt ,mert a konzolok fix fps-en mennek és a legtöbb játékban ez hátrány.... A teljesítményük pedig nagyon gyenge,átlag játékosoknak jó lehet meg ilyen sporoláson rugozó embereknek.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#457) koko52 válasza sh4d0w (#455) üzenetére


koko52
veterán

Nézd meg az aláírását és megtudod a lényeget!

"850w gold tápom van az bőven fedezi a gépet"-by frozen 2021-01-06

Amúgy ő az akire nem hat a gravitáció. 35 fokos szobában 55c a húzott 3080 GDDR6X VRAM, míg mások próbálják 100c alatt tartani. Minden VGA-ja extrém értékeken túr, a procija annyit eszik mint egy celeron de a 13900K teljesítményét hozza, AMD sem játékra sem bányára nem alkalmas és emlékeim szerint az is ő volt aki szerint nem a procit kell tuningoni hanem az alaplapot.Ő az aki aláírásba kiírta az ETH wallet számát, ahová ETH adományokat várt, majd miután kiröhögték hogy mekkora idióta, hogy lekövethetővé tette magát gyorsan levette és büszkélkedett vele, hogy már 1,5 ETH-t kapott, azaz két millát. Szóval ennyire kell komolyan venni a böfögéseit.

Mai nap top böffenés: (egy játékban a magasabb órajelet veszed észre és nem azt,hogy ipcben milye erős --- szegény nem tudja mi az az IPC.

folyamatosan fejlödtek évről évre jobb teljesítményt hoztak és új foglalatot-- :DDD a kiemelt rész legalább igaz.

mert a konzolok fix fps-en mennek és a legtöbb játékban ez hátrány-- :C

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#458) koko52


koko52
veterán

Csak kezdőknek, dilettánsoknak! : (nyers fordítás)
Míg az órajel (MHZ) jelzi, hogy egy CPU hány ciklust tud végrehajtani egy másodperc alatt, az IPC azt, hogy egy CPU hány feladatot tud végrehajtani minden ciklusban. Például míg egy gyorsabb órajellel rendelkező CPU több ciklust tud végrehajtani egy másodperc alatt, egy magasabb IPC-vel, de alacsonyabb órajellel rendelkező CPU még mindig több feladatot képes végrehajtani egy másodperc alatt. Végső soron az órajel, az IPC és a magok számának keveréke teszi gyorsabbá a CPU-t.

Na ezért gyorsabb az AMD alacsonyabb frekin mint az intel. Teccik érteni? Remélem ezzel nem találkozunk a következő topikrohamban. Bár ez is csak falra hányt borsó...

Fogyasztás= hőtermelés. Nem, nem a villanyszámla a gond, hanem azt a hőt elvezetni. A noctua D15-öt lehet kukázni, minimum 360-as víz jöhet.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#459) Frozen válasza koko52 (#458) üzenetére


Frozen
őstag

Bármelyik állításom alátámasztottam képekkel szóval az érvelések nagy része nem állja meg a helyét. Nem én állok bele és hihetetlenkédek minden téren , jah igen az eth ról nem küldtem képet ,mert nem kell bizonygatnom senkinek semmit ilyen egyszerű, irigykedni meg puffogni azt tudtok így is.....A gpu vram meg 72 fok volt erről si raktam fel képet teljesen át volt padozva+extrázva....Ki mit hisz el az a saját dolga.... kb az mint amikor mondom lehetet venni olcson is kártyát ment a hitetlenkedés aztán mikor felrakok egy számlát meg valami kis magyarázkodás és a további hitetlenkedés kb ennyit ér a hitetlenek elmélete.

Már megint az amd kerül a képbe ez nem a cicaharc. A legtöbb esetben alacsonyabb órajelen ketyegett és mindig alul teljesített az intelel szemben. Az utolsó zen 2 talán és a zen3 utolsó pár nagy fejlesztése ami most ép bejött neki és kb utolérte vagy megelőzte vele kicsit az intelt.Aztán ahogy telik az idő úgy fognak lemaradni ismét.
Fogyasztás és a hőtermelésre érvelve a fenti képen is lezabált az 5900x 200+ wattot szóval ne jöjjünk már azzal nem lehet meghűteni.....
Bármelyik nagy játék fogadok ,hogy elmegy a régebbi 7-8 generációs Intel procin is egy megfelelő kártyával.Szóval a nagy IPC növekedés ennyit ér......

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#460) Ribi válasza Frozen (#456) üzenetére


Ribi
nagyúr

A konzolok nem mennek fix FPS-en, de attól félek ez csak +1 a "göződ sincs róla" listán.

(#461) Frozen válasza Ribi (#460) üzenetére


Frozen
őstag

Mutas légyszíves egy olyan konzolt ami 4 kb ban tud 120Fps feletti értéket ,figyelek köszi.
hardverben ehhez gyenge egy konzol... :W Nem véletlen kerül egy asztali cpu intel 12 gen 660 euroba 1 db alkatrész még egy konzol olcsóbb lényegesen...

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#462) sh4d0w válasza Frozen (#461) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez a szintű fogalmatlanság már fáj...

https://www.coreinfinity.tech

(#463) carl18 válasza Frozen (#461) üzenetére


carl18
addikt

Mert egy RTX 3090K képes Natív 4K 120 fps-re? Azért ne keverjük már a szezont a fazonnal. Mindig lesz olyan grafikai beállítás ami elég szépen lecsökkenti az FPS számot. Élsimitás, RayTracing.

Szerintem a konzolt azok veszik akik még szeretnének játszani, de nem akar 1 millióért számítógépet vásárolni. Nincs azzal semmi gond, elérhető áron adják és berakod a játékot és már fut is.
Most a 1440P VS 4K különbségre meg azt mondom hogy azt a játékot amelyiket nem élvezted 2560X1440 felbontáson azt 4k-ba se fogok élvezni. Inkább manapság van túl nagy jelentőségi a grafikai opciónak.

Nem rég kipróbáltam hogy játszottuk anno a GTA Vice Cityt és társait, a régi Celeron Nortwood 2000 mhz-es processzorom a San andreas valami 20-25 fps-el tudta vinni. Még is az élmény meg volt, manapság meg hiába megy valami 60-120 fps-el ha a játék nem köt le akkor semmi értelme az egésznek. :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#464) Frozen


Frozen
őstag

megint teljesen elkanyarodtatok a témától aminek semmi köze az intel 12 genhez..

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#465) Ribi válasza Frozen (#461) üzenetére


Ribi
nagyúr

És ki is beszélt 4k 120 fps-ről?
Azt írtad: "a konzolok fix fps-en mennek" ez nem igaz. A két dolognak semmi köze egymáshoz. Most nem tudom, hogy azt sem érted amit leírsz, vagy nem ismered a szavak jelentését? Tudod mit jelent, hogy "fix fps-en mennek" ?

(#466) Frozen válasza Ribi (#465) üzenetére


Frozen
őstag

felesleges a konzolokról tárgyalni ,ez itt nem arról szól ,ha szeretnél róla beszélgetni akkor menj át abba a topikba és ott majd megtudod hogy hol van az fps limit ami sok esetben hátrány..... PS5[link] a többit meg keresd meg ha ennyire érdekel a konzolok világa nekem soha nem volt és nem is lesz sok hátránya van...

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#467) pjani


pjani
tag

ne etessétek már a trollt, kínszenvedés olvasni a fórumot...

Do you see what happens, Larry? Do you see what happens, Larry?! - The Big Lebowski

(#468) 2018 válasza Frozen (#466) üzenetére


2018
aktív tag

Mi lenne az a sok hátrány? Ágyból,kanapéból nézve a képet igencsak szép, és rá van optimalizálva rengeteg játék. Gamepass ultimate-t xboxon használva rengeteg játék letölthető rá. Ha az ember nem akar nem vesz teljes árú játékokat hozzá. A GP lista folyamatosan frissül. Nem kell vele kínlódani mint sokszor a pc-vel mert nem indul el valami. Én az előnyöket látom a ps5 nél meg xbox series x konzoljaimnál. Ami meg azokon túl mutat, arra ott van 2 erőgép pc itthon.

(#469) Ribi válasza pjani (#467) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elnézést, túlságosan "Hétfő" van. :R
Csak sokszor attól fél az ember, hogy valaki tudatlan betéved, elolvassa a sok sületlenséget aztán nem értjük miért terjed a hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#470) Frozen válasza 2018 (#468) üzenetére


Frozen
őstag

Minden elindul intel procin és ha megveszed a boltba ,az ilyen tört ákom bákom játékokkal lehet gond.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#471) makkmarce válasza Frozen (#456) üzenetére


makkmarce
őstag

nem elkanyarodtunk, te okoskodtál, hogy a gaming így meg úgy, az a gaming, amit írtam, nem ez a bohóckodás, amit itt előadsz.
4k120hz-et meg a hajadra kenheted, hogy 24 vagy 27"-ban nézegeted a CS:GO-t 120hz-en bélyeg méretben. Egyébként a konzolok is tudják. CP2077-ben, ultrában meg te se tudod, bármit veszel.
Ahogy a 12900K se gamer proci, úgy a 64 magos epyc se, de te nem erről rizsáztál, hanem arról, hogy melyik a szupergyors, és erre neked mennyi pénzed van. Ezért mondtam, ha a leggyorsabb kell, akkor 12900k helyett vehetsz 64 magosat is, hisz pénz nem számít, fogyasztás meg kb ugyanaz. A CS:GO meg ugyanúgy fut 12600-on mint 12900-on.

okoskodom, tehát vagyok

(#472) zsintai1987 válasza makkmarce (#471) üzenetére


zsintai1987
tag

A zenes csoportban írta hogy azért vett 5900xet mert ő bizony látja azt a +pár fpst... Ott dicsérgette mekkora üzlet volt a zen, így OC úgy memória stb...
Mostmeg itt szidja, vicces.
Am meg nem értitek ő látja a különbséget csgoban a 880 és a 886 fps között, gondolom egy 144Hzes monitoron...

[ Szerkesztve ]

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#473) MongolZ válasza zsintai1987 (#472) üzenetére


MongolZ
addikt

Érzésre ilyen 15-16 körüli kiscsávó lehet élénk fantáziával...

(#474) carl18 válasza makkmarce (#471) üzenetére


carl18
addikt

Jézus atya úr isten ;] Gaming? Gamingold szét a maradék agysejtedet is.

makkmarce#471
De az is lehet hogy valami betegsége van, Autizmus stb. Akkor viszont nem meglepő.

#475Frozen
Hogy jöttél te rá arra hogy az AMD ocska? Mi az a szempeötlő különbség ami alapján az Intel">>>>>>>Amd.
Te valami alternatív univerzumban élsz? Vagy fordított napott tartasz úgy mint Sheldoon Cooper? :U

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#475) Frozen válasza makkmarce (#471) üzenetére


Frozen
őstag

Az esetek 95% ban mindig jobb volt az intel proci játékra ez tény akár tetszik akár nem.
Nagyon leragadtál a csgonál csak ezt fújod.Minek vennék egy 64 magos ocska kazán procit? csak mert azt hiszed ez drága mindenre jó? :W Nem játékra való a 12900k? hát mire? böngészésre? ne viccelj már kérlek ... Ahogy az előző generáciokat is eladták és senkit nem érdekelt a fogyasztás ennek is meglesz a vásárló rétege.
#472zsintai1987
igen az elején azt hittem milyen jó ,mert bedöltem az amd nek aztán rájöttem milyen egy kacatot csináltak megint és gyorsan el is adtam. Ennek most mi köze is van az intelhez? Magyarázd el kérlek nem értem.
Ne magadból indulj ki neked milyen monitorod van már akkor volt 360 as monitorom amikor megjelentek a g-syncel ,de akkor is sokan húzták arra is a fogukat stb... Mára meg a falon van egy élményt nyújtó minőségi darab.
Még szerencse,hogy szét tudjátok ottfolni a topikot értelemben meg semmit nem szólni a témához és a 12. generációhoz.
Jösztök itt már mindennel és mindenek lesavaz átok az intel gyártót ennyire fáj ,hogy építettek egy nagyon jó kis procit ami odapörköl a riválisoknak hát ez van még fog is? ;]

#473MongolZ
magadról beszélsz? :)) :W


#474carl18
Intel kevesebb maggal és magasabb óra-jelel több járékban is 10-15% gyorsabb ,most a 12 generácio pedig ráfog dobni egy lapáttal még erre szóval mondhatjuk azt,hogy kb 30%körüli különbséget várok

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#476) PuMbA


PuMbA
titán

"igen az elején azt hittem milyen jó ,mert bedöltem az amd"

Nem mondunk úgy véleményeket dolgokról, hogy hiszünk / bedőlünk, hanem előbb meggyőződünk róla :) Ezért vagy össze-vissza kapkodó, mert hamarabb írsz, mint hogy a végére járnál a dolgoknak. Most is írod, hogy milyen jó a 12. gen, mikor részletes tesztek sincsenek róla kint. Nem tűnik neked ez hülyeségnek? Mert nekem igen.

[ Szerkesztve ]

(#477) Frozen


Frozen
őstag

megjelenik meg kell venni ki kell próbálni ennyi ,gondolkodni ráér utána,föleg úgy hogy nem is egyszerre jelentek meg ;]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#478) MongolZ válasza Frozen (#475) üzenetére


MongolZ
addikt

Szóval lecserélted a 360 Hz-es monitorodat egy minőségi TV-re. Aztaqrva.

(#479) carl18 válasza Frozen (#477) üzenetére


carl18
addikt

Vásárolj, ne gondolkozz. Ilyen a jó fogyasztó akinek folyton visszatér, és az IQ-ja meg a gyökketes vizilóéval vetekszik. :P

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#480) Yeffy válasza sh4d0w (#462) üzenetére


Yeffy
veterán

En amugy csodalom, h még mindig birjatok idegekkel meg turelemmel. :))

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#481) koko52 válasza carl18 (#479) üzenetére


koko52
veterán

Még 80hsz és meglesz neki a 2000, másik fórumon is erre várnak, hátha.... Valaki szóljon neki, hogy éveket is nézi a rangsoroló. Kár hogy nincs értékhez, tartalomhoz kötve. Fosbúkon szakmai csoportokban már van ilyen funkció, nagyon hasznos lenne itt is. Pár szófosó lelépne.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#482) Frozen


Frozen
őstag

a hozzá érkező lapoknál 30% teljesítmény különbség is lehet.

481
sztem ez senkit nem érdekel
480
köszönjük az ujjabb tartalmatlan hsz-t

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#483) makkmarce válasza MongolZ (#473) üzenetére


makkmarce
őstag

én is pont arra tippelek
apuka vett neki egy gépet, és védi, mint a szent grált :D

okoskodom, tehát vagyok

(#484) makkmarce válasza Frozen (#475) üzenetére


makkmarce
őstag

nem baj, ha nem értesz hozzá, de hogy ezt minek reklámozod, ahelyett, hogy tanulnál előtte.
komolyan, már a C64-es korban is kínos volt csak órajel alapján procikat rangsorolni, nemhogy most.
Szerinted a processzor "jóságát" az határozza meg, hogy a CS:GO 310 vagy 340 fps-el megy?
kabaré amit előadsz, a szakmához közöd sincs, apuka vett neked valami gépet, és összevissza zagyválsz mindent.
Ahova neked 360-as montior kell, az azt jelenti, hogy 20 évvel ezelőtti játékokkal akarsz játszani, ráadásul az égvilágon semmi értelme.
Nem építettek nagyon jó procit, ha azt építettek volna, nem 2x annyit fogyasztana, mint a hasonló teljesítményű 1 évvel ezelőtti amd.

okoskodom, tehát vagyok

(#485) Yeffy válasza Frozen (#482) üzenetére


Yeffy
veterán

Nagyon szivesen, tokeletesen passzol az agyatlan frocskoleseidez. Bar mar kezd igencsak unalmas lenni, es a popcorn is elfogyott... :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#486) Gyok2 válasza carl18 (#479) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Nana :D

Tiszta Windows rendes ház

(#487) carl18 válasza makkmarce (#484) üzenetére


carl18
addikt

Senki se ért hozzá csak te, akkor már rég processzorfejlesztő cégnél kéne dolgoznod, ilyen okos élőlény én még soha az életbe nem láttam. Megmagyarázzod a lehetetlen is, mert te tudod hogy akkor is úgy van. Itt mindenki esztelen csak te vagy a fény a sőtétségben. Fuckin Big Boss Frozen " Ez az a lányos rajzilm? ;]

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#488) makkmarce válasza carl18 (#487) üzenetére


makkmarce
őstag

hát, ez nagyon lightos volt :)
próbáld újra

okoskodom, tehát vagyok

(#489) Frozen válasza makkmarce (#484) üzenetére


Frozen
őstag

Pontosan ahogy írod a játékok sokkal jobban az órajelre mennek rá , nem véletlen volt régen is az Inteltől az olcsó celeron nagy órajelen és semmilyen hátrány nem volt szinte a Pentiumhoz képest játékokban ha volt is nagyon minimális volt cserében viszont olcsobban be lehetett szerezni plusz jól is lehtet oc-ni. Ez már a múlt túl kell rajta lépni a jelenben vagyunk. Szóval most 2 nap múlva meg lehet venni az új 12. generácios procit. Fent már kiveséztük,sokat fogyaszt nem veszed meg ebbe kár belemenni ismét. Nyilván sok vásárolót nem fog érdekelni ahogy eddig sem. Akiknek meg sok mennek más platformra vagy gyártóhoz ilyen egyszerű a képlet.

Neked lehet ő vette a gépet :DD ,ez a csgo nagyon beéget nálad ;]

Azt már levágtam,hogy a monitorokhoz sem nagyon értesz különben nem mondanál ekkora hülyeséget.

#485Yeffy
Az az unalmas,hogy folyamatosan ,személyeskedsz és offolsz a témába pedig egy hozzászolás sem illik......

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#490) Yeffy válasza Frozen (#489) üzenetére


Yeffy
veterán

Yawn.
Try it harder next time.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#491) Frozen válasza Yeffy (#490) üzenetére


Frozen
őstag

idézve a 478-as hozzászólásból ;]

"Aztaqrva,,

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#492) Sbig_x


Sbig_x
junior tag

Naszóval.

Két konfigon diózom.

Egyik egy 5950x, valami brutál lap, 3-4 nvme ssd raid-ben, min 64gb ram, 6900XT, full víz, 4K monitor, erősítő, 5.1 hangfalak.

Másik pedig az új alder lake, ha már itt van pár napra, megnézem mit tud. Szóval egy 12900KF, marad a 6900XT és a többi nyalánkság.

Megmondom őszintén, komolyan aggódom a fogyasztáson. Mert ha tényleg elszáll az alder lake, akár még 100 forint is össze jöhet nekem / nap, szemben az 5950X-el. :C

Várjatok, még van. Másik a feleségemnek lenne, egy kis asztali netezős. Kukáznánk a mostanit, kapna egy zen3-at, vagy esetleg alder? Nem fogyasztana többet szerintetek? Úgy átlag 5-10% cpu terhelés, chrome közben. Szerintem vagy 50 forintot is össze kaparna a zen3 ha a villanyszámlát nézem. :C

MUHAHAHAHAHAHAHA.

Annak a 10-15 embernek üzenem, ne hagyja abba, rém szórakoztató, ahogy a plafon fogyasztással hergelik egymást. Ennyi maradt fiúk? :DDD

(#493) Darmol válasza carl18 (#380) üzenetére


Darmol
senior tag

Az megvan, hogy ott a reklám?
"Hogy vegyél VGA-t 2021-ben, most csak 3000 dodó".

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#494) Picco válasza Gyok2 (#486) üzenetére


Picco
addikt

:DDD neee, ez de nagy

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#495) Darmol válasza Sbig_x (#492) üzenetére


Darmol
senior tag

Ha az írásra szánt energiádat csak részben olvasásra is használnád tudnád, hogy #458-ban mit írtak. Például. És most sokkal kevesebben néznének rád elnéző türelemmel mosolyogva.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#496) Alogonomus válasza Sbig_x (#492) üzenetére


Alogonomus
őstag

Esetedben szinte egyértelmű az ideálisabb választás, mert 5950X és a 6900XT együtt alkalmas a SAM használatára, vagyis automatikusan nyersz átlag 3-5% plusz teljesítményt AMD processzorral. Szinte kizárt, hogy ennél többet tudna hozni egy 12900KF, még ha határozottan erősebb is lesz a teszteken.

(#497) makkmarce válasza Alogonomus (#496) üzenetére


makkmarce
őstag

A játékokban, ereszd el a hajam módban egy darabig erősebb lesz az intel. Aztán mikor jönnek az új nextgen konzol címek, amik mind AMD+SSD-re lesznek optimalizálva, akkor jön majd a meglepődés.

okoskodom, tehát vagyok

(#498) Alogonomus válasza makkmarce (#497) üzenetére


Alogonomus
őstag

Nagyjából azt az esetleges Intel-előnyt tudhatja a SAM visszahozni a régebbi 1-2 magot használó játékoknál, a 2-3 magnál többet aktívan használó frissebb játékokban pedig már szinte biztosan kénytelen lesz visszavennia 12900K is az 5,2-5,3 GHz-es sebességből, ahogy az előző 2-3 Intel generáció processzorai tették.

(#499) makkmarce válasza Alogonomus (#498) üzenetére


makkmarce
őstag

dehogy, nem vesz vissza, lesz nagy hűtés és "ingyen" fűtés :DDD
pont ez az új csoda, hogy 125wattot írnak, 240-et meg fogyasztanak, a user boldog, mert teker a cucc ezerrel, a hűtőgyártó is, mert 2x akkorát is el tud adni. Csak annyi történt, hogy elengedték a fogyasztást, ahogy az amd-nél is próbálkoztak az fx-el, mikor végleg felsült az egész vonal(persze már rájöttek, hogy jobb ha inkább rendesen megtervezik/gyártják). Akinek semmi se számít, az nyugodt szívvel veheti az új intelt, mert nem lesz lassú, csak semmi értelme az egésznek, mert ez nem fejlődés így.

okoskodom, tehát vagyok

(#500) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Huhh skacok mi folyik itt. Egy-két tag jó szereplése. :C

carl18 Amúgy ilyen egy amatőr vásárló aki nem nézz utána. :P

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.