Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Energie X válasza carl18 (#193) üzenetére


Energie X
őstag

Csak a Seasonic és csak platinum és csak a moduláris rgb-s:))

#194 opr: Egy nem bika géphez szerintem elég a 80+ bronze minősítésű is, a gold nem biztos, hogy annyival jobb hatásfokú mint amennyivel többe kerül. Ezt mindig mérlegelni kell felhasználás szempontja szerint.

Remélem mindenki tudja, hogy csak viccelődünk és értjük az ajánlásokat! :R
Ami tényleg néhe kicsit fura, hogy itt a PH! Fórumain túlajánlják az alkatrészeket. Teljesen megértem azokat akiknek minden forint számít és nem akar +20.000-et rákölteni egy lapra, ha az adott kisebb kategóriás processzor elmegy egy olcsóbb lapban is.

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#202) koko52 válasza Energie X (#201) üzenetére


koko52
veterán

-

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#203) sb válasza koko52 (#200) üzenetére


sb
veterán

Ez még így is csak félig igaz.
Az Intel eleresztett szériáján kívül inkább a tuningon van a hangsúly, nem a csúcsprocin.

Tuning nélkül még a 3800X is elvan simán egy alsó-közép lapban.
Tuninggal meg egy 65W-os hatmagost is szénné lehet húzni. Az arány mindig siralmassá válik perf/W-ban ha tuningolni kezd az ember.
Az más kérdés, hogy sokszor a csúcsprocit tuningra veszik (Meg a nem csúcs procit is, mert eddig "olcsó" megoldás volt a tuning. Ma már ezekkel az értékekkel +10-20% lehet, hogy táp/hűtéscserét igényel.).

(#204) carl18 válasza Energie X (#201) üzenetére


carl18
addikt

Hát mondjuk számít a felhasználás is, mert azért nem mindenkinél megy a gép 7/24-be és renderel folyton.
Néha-néha én is leülök heti pár órát játszani, de nem igazán éreztem hogy a processzor limites volna. Arra a hobbi felhasználásra nekem bőven jó ami most van. Semmi se lassú, főleg így SSD-vel.

Meg már vásárlás előtt ís úgy áltam hozzá hogy "így is úgy is " Elavul. Szóval fejleszteni úgy is kell majd idővel rajta.

Csak hát aztán az átlag ember meg mondja hogy 500E alatt nem kapsz normális gépet. Így valamilyen téren problémás is ez a overkill hardverezés. Mert átlag ember azért nem vesz számítógépet több száz ezerést.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#205) Иван válasza koko52 (#200) üzenetére


Иван
őstag

Ja, de ilyen kategóriába mint írtam úgyse nézegetek. Szóval aki itt dobálta be a 300 meg 500 eurós lapokat annak szólt 8azt hitte 500 eurós lapot veszek a budget CPU-k mellé?). Aki meg a faszméregetős CPU-kat veszi az meg vegye a faszméregetős alaplapot is.

Ha volt pénz majomra, legyen pénz banánra is, nem?

sb, carl18: Csak a szokásos PH! tanács.

"Dobj rá még 500k-t és vegyél abban a kategóriában

üdv, PH!"

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#206) opr válasza Иван (#205) üzenetére


opr
veterán

Itt a kérdés továbbra is az, illetve az a hsz is arról szólt, hogy konkrétan jelenleg amennyire tudjuk, nincs, és lehet, hogy nem is lesz konkrétan olcsó / megfizethető alaplap alder lake alá. Ha meg lesz, az ilyen fogyasztási adatok mellett még egy i5-öt is rendesen vissza fog fogni. És ez probléma.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#207) sh4d0w válasza arabus (#197) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Esetleg valami konstruktív?

https://www.coreinfinity.tech

(#208) Ribi válasza opr (#206) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezek mint K-s procik fogyi adatai. A simáknak valszeg jóval kevesebb lesz, azok alá meg nyugodtan lehet rakni majd "gagyibb" lapot is. Amúgy se tudom mibe fogja majd vissza. Azt nem tudjuk, hogy lesz-e lap, de hogy ha lesz visszafogja azt igen? Őőőő... Mintha eddig nem mindig a maxos lapokat jelentették volna be elsőnek. Mindenki mint a maszületett bárány...

[ Szerkesztve ]

(#209) opr válasza Ribi (#208) üzenetére


opr
veterán

Cikk szépen leírja, hogy még a nem k-s procik is 240W-ot vesznek fel terhelés alatt (nyilván nem mind, de bőven nem csak a csúcskategória), csak éppen nem folyamatosan, csak max x ideig. Azt valahogy ki kell szolgálni, különben teljesítményt vesztesz.
Igaz, csak akkor, ha használod, de gondolom az nem baj.:U

Vagy szerinted mi lesz a forgatókönyv? Hirtelen tele lesz a piac 20 ezer Ft-os lapokkal, amiknek olyan a vrm, hogy ki tud izzadni magából 200+W-ot 1-2 percig? Vagy akár csak 30mp-ig? Sanszos...

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#210) arabus válasza opr (#209) üzenetére


arabus
addikt

Ha neked a 20 ezer a megfizethető kategória,akkor el kell keseritselek nem lesz ilyen lap sem alder lake sem amd alá.
Mint ahogy most sem tudsz nekem mutatni 20 ezres X570S chippel készült alaplapot.
És forgathatod ezt akárhogy akkor sem fog változni semmi.
Minden alkatrész hiánycikk ha van akkor jó drága.
És vigasztalásképpen megsugom mire am5 alaplapok jönnek még ennyire sem lesz semmi.
Ha egyáltalán pár procit le tudnak gyártani.
Látom amugy a történetből téged csak a 240w fogott meg ami igy tükrözi is a szellemi befogadó képességedet.
Megsugom majd ehhez a 6 sku-hoz még jön 54.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#211) arn válasza sb (#184) üzenetére


arn
félisten

Meg is lehet forditani a dolgot, pl a leggyengebb gep idejet vesszuk alapul rendernel, utana ugyanennyi idot mersz a gyorsabb gepekre is. Ertelemszeruen ezek hamarabb vegeznek, utana idle mennek.

Vagy egyszeruen megnezel egy munkafolyamatot, szerkesztessel es utana renderrel. Lehet szamitani egy kombinalt sebesseget es ez alatt elfogyasztott aramot is.

ki lehetne talalni a metodikat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#212) sutyerák007 válasza sh4d0w (#207) üzenetére


sutyerák007
senior tag

tőle? :DDD

(#213) opr válasza arabus (#210) üzenetére


opr
veterán

Látom, neked nem sikerült sokat fejlődni az utóbbi pár évben. Pedig onnan lentről könnyű lenne, még egy kicsi is olyan soknak tűnne. Próbáld már meg, hátha. Hidd el, van remény! Ne add fel!

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#214) #11083776 válasza Atom_Anti (#11) üzenetére


#11083776
törölt tag

12600 vs 5600x picit jobb az amd ,es jövöre jön a 3d cache, utánna az am5 ,pci 5.
nem olvastad el a lényeget rövid időre fetuningolja magát.magyarul bencsmarkokra csináltak egy procit de valós alkalmazásba kb. egy szinten van az AMD vel úgy hogy az AMD nek ez már egy régebbi processzor generációja sokkal kevesebb fogyasztàssal ès sokkal olcsôbb alaplapokkal.
Intelnél a tuning felejtős 350-450 watt!!!

[ Szerkesztve ]

(#215) #11083776 válasza M@cika (#34) üzenetére


#11083776
törölt tag

“Ja, a 10400F valóban versenyképes az AMD-vel általános felhasználásra. De nagyjából ennyiben ki is merül az Intel versenyképessége.”

Ez tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#216) Busterftw válasza #11083776 (#214) üzenetére


Busterftw
veterán

(#217) Alogonomus válasza Busterftw (#216) üzenetére


Alogonomus
őstag

Tehát az Intel inkább kitért az AMD-val való összehasonlíthatóság elől, és mostantól a Geekbench tesztalgoritmusára optimalizálja a processzorait, hogy valahol csúcsteljesítményt jelenthessen be, viszont így az AMD a Cinebench "királya" marad. ;]

(#218) M@cika válasza Busterftw (#216) üzenetére


M@cika
őstag

Mondtam, az Intel olyan kazán, hogy csak folyékony nitrogénnel hűthető le normálisan. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#219) zsintai1987 válasza Busterftw (#216) üzenetére


zsintai1987
tag

Ahogy elnézem ez a felszerelés minden háztartásban megtalálható/megismételhető!
Pont ahogy stahl Judit szerint a fűrj tojás...

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#220) Piszmaty76 válasza sh4d0w (#207) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

És neki is van szavazati joga, ijesztő....

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#221) hallador válasza arabus (#197) üzenetére


hallador
addikt

Azért majd várjuk meg a végét. Egyelőre én azt látom, hogy az AMD jobb. És egyelőre fogyasztásban, és egyebekben is a 4. - 5. generációval kompatibilitásban is utolérte az Intel-t kinőtték a szoftver kompatibilitás problémáikat. Szóval szép ez az intel, de én azért megvárom a megfelelő használati tapasztalatokat mielőtt bármit mondanék.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#222) arabus válasza Piszmaty76 (#220) üzenetére


arabus
addikt

Az ijesztő az hogy már minden más ujság fórumain a PH szinvonalát megtestesitő amd fanbojok blődségén röhögnek. :B

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#223) Yeffy válasza sutyerák007 (#212) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#224) Piszmaty76 válasza arabus (#222) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Szerintem azért te is elég "híres" lehetsz más újság fórumain, ahogy itt is. Az a legröhejesebb, hogy épp te bérencezed ill. fanboyozod le a fórumtársaidat. :C

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#225) arabus válasza Piszmaty76 (#224) üzenetére


arabus
addikt

Mert ez az igazság,ha nem amd bérenc lennél most nem itt hánynál az intel topikban.
Fórumtársaim pedig azok akik kulturált módon tudják megvitatni egy-egy gondolatukat.
DE TE SEM ÉS KEDVES TÁRSAID SEM TARTOZNAK AZOK KÖZÉ!!! :DD

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#226) Piszmaty76 válasza arabus (#225) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Tanulhatnál a 'kultúrált módon' nal kapcsolatban a fórumtársaidtól, mert ebben azért még vannak hiányosságaid. De rendben, igazad van, további jó habzószájú nyálverést.

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#227) Frozen válasza hallador (#221) üzenetére


Frozen
őstag

5900x em volt egy kuka. A laptopomban a 11 generacios intel majdnem ugyan ezt hozza.
11 gen intel vs amd zen 3 ugyan az. Most a 12 genel elfognak lepni nem kicsit. A rengeteg hatter munka kifog fizetodni es az amd lepeshatrqnyba kerul. Nemreg olvastam mar az alder lekből is van kesz darab amit probalgatnak es csiszolgatnak nagyon jol haladnak vele allitolag.

A ddr5 a pcie5 nagyon elonyos foleg a kovetkezo szerias gpukhoz es ssdkhez. A problema viszont jelenleg egek az olcso dolgok. A lapok viszont rohadt dragak.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#228) makkmarce válasza arabus (#225) üzenetére


makkmarce
őstag

tehát inteles cikket csak intelesek olvashatnak, és csak ők szólhatnak hozzá.. ezt is megtudtuk a kultúrált vitatkozás nevében :D
kész.. :))

okoskodom, tehát vagyok

(#229) makkmarce válasza Frozen (#227) üzenetére


makkmarce
őstag

ki lép hova? mivan? ja tudom.. a villanyszámla.. hát abban ellépnek :)
pcie5.. hogyne, még a 4 sincs kihasználva, de holnaptól már 5-ös szakítani fog ..
mire lesz értelme a ddr5-nek és a pcie5-nek, addigra mindenkinek már 1-2 éve kinnt lesz a terméke. A másik, hogy hiába olvasol gyorsan mondjuk SSD-ről, az adatot nem tudod feldolgozni ennyi idő alatt, tehát 1-2 nagyon speciális helyzetet leszámítva semmi értelme az egésznek.

okoskodom, tehát vagyok

(#230) Picco válasza Frozen (#227) üzenetére


Picco
addikt

"5900x em volt egy kuka. A laptopomban a 11 generacios intel majdnem ugyan ezt hozza."
:Y :Y :Y

hogy micsudi? szerintem rosszul emlekszel, vagy az alaplapod nem tudta ellatni delejjel.
5900x PBO nelkul is 8k folott hoz R20-ban. 11800H a laptopodban pedig 4k kornyeken. :DDD

5800H vs 11800H valoban kozel van egymashoz (109w PL2 a laptopodban, de ettol most tekintsunk el ;]) nagyjabol adok-kapok , jot is tett az araknak, mert 11800H nelkul nem vettem volna £700-ert 5800H/3060 laptopot :K :D
ilyen helyzetet lenne jo elerni asztali szegmensben is :)

arabusnal nyilvanvaloan elgurult a cavington, ne bantsatok szegenyt, felre beszel :P ;]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#231) koko52 válasza makkmarce (#229) üzenetére


koko52
veterán

És megérkezett Frozen a topikok réme! :))

Srácok ne etessétek, sokkal rosszabb mint arabus!!!
Amúgy 5900x-e volt állítólag és eladta, mert Aida stressz teszt alatt az egere akadozott. Igen, akkor amikor ki is írja, hogy semmit ne mozdíts, ne nyomkodj! :C
Véresszájú intel és nv fan egyben. Illetve a bányász topikban beesett kezdőként pár hónapja, de ma már kioktatja az 5 éve bányászókat is.
Röviden ennyit róla. :R
Amúgy ha megfigyelitek, hogy ha totál nem reagáltok az ilyen emberekre, gyorsan eltűnnek, mert nem kapják meg a kéjes kielégülést, hogy van aki szóba áll velük.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#232) Frozen válasza Picco (#230) üzenetére


Frozen
őstag

6000 felett van multiban de ne mond el senkinek egy mobil proci vagod :))
Az 11800h az 5900hx van partyba es van ettol erősebb meg az intelnel.

Meg minsig a fogyasztason megy a lecso kit erdekel? Akkor gput sem fogsz venni mert 400-500w lesz a fogyasztasa? ;] Enged mar el ezt a temat ahol van fogyasztas ott van teljesitmeny is ahol pesig nincs ott kakao sincs. Az amd egyedul az 7nm koszonheti h annyit fogyaszt semmi mas ak aztan a 10nm intel reggelire eszi meg :DDD
Fogyasztas/teljesitmenyben az amd lesz elol meg egy darabig ,mert rohan a technologiaval előre,az ontel meg nyers erőben mossa le a színről lásd a 12 gent.. 10nm en meg mindig. 7nm valoszinu a zen 4 et is meg eri majd 5 re mikor ernek meg akkora lesz a hezag a 2 gyartó kozt,hogy az d.majd megint csak nez mint a moziba. ;]

Koko
Ugy van erdekes az intel hasit mellette is es nem produkal rosszab erteket akkor dontsd el melyik szarabb :))

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#233) arn válasza Frozen (#232) üzenetére


arn
félisten

Azokat a hweket lehet feljesebb skalazni, amik hatekonyabbak. Nagyjabol mindennek ez a kulcsa.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#234) Dragon3000 válasza Frozen (#232) üzenetére


Dragon3000
veterán

az ontel meg nyers erőben mossa le a színről lásd a 12 gent.. 10nm en meg mindig

Neked már van, hogy így nyilatkozol róla? Vagy csak a fanság beszél belőled? De nézhetjük úgy is, hogy az 1 éve piacon lévő amd-t lemossa az új intel? Szerintem az a ciki, ha nem.

[ Szerkesztve ]

(#235) Energie X


Energie X
őstag

Tessék itt vannak az új procik árai!

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#236) Dragon3000 válasza Energie X (#235) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ahogy látom árakban már legyőzte az amd-t.
Kíváncsi leszek az alaplap árakra, mekkora különbség lesz a ddr4 és ddr5 verziók között, illetve milyen áron jönnek majd a ddr5 megoldások.

(#237) carl18 válasza arabus (#210) üzenetére


carl18
addikt

Láttom megint megy a túl bonyolítás, Nekem a B450M S2H gond nélkül elhajt 6 mag 12 szálat.
20E mennek használtan a B450 Tomahawk deszkák, az átlag 6-8 magos procik alá bőven elég az a lap.

A Topik zárható, Nyilván tudok a győzelmemről. :R

De persze alaplapra kell az a 15-20 fázis, mint egy elmebeteg ismerősöm aki azt mondja már kell a 8 mag böngészéshez is.
Otthonra nagymamának nettezősgépbe kell a 8 mag minimum :O ;]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#238) Alogonomus válasza Dragon3000 (#236) üzenetére


Alogonomus
őstag

Gigabyte DDR4 $200-$290
Gigabyte DDR5 $290-$470

Asrock DDR4 $170-$280
Asrock DDR5 $300-$630

ASUS $230-$640

És ezekre persze még minimum rájön valamennyi ÁFA.

Csúcs Z690 DDR4 lap lesz a kezdő DDR5 szintjén.

(#239) makkmarce válasza Energie X (#235) üzenetére


makkmarce
őstag

hát, szerintem ez csak a külföldi MSRP ár.. a jelenlegi hiánygazdaságban várjuk meg a valósat (ők se állítják, hogy ez valós, csak annyit, hogy ez várható)

okoskodom, tehát vagyok

(#240) Frozen válasza Dragon3000 (#234) üzenetére


Frozen
őstag

Mar a 11 generacio is nagyon jó volt ez az új megradob meg eleg sokkal...
Kit erdekel hogy 1 eves az amd proci? Csikszelesegről beszeltem egy reggebi technologiaval tudja felülmúlni
Ez kb olyan h nem veszek olyat mert sokat fogyaszt 😅

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#241) arn válasza Dragon3000 (#236) üzenetére


arn
félisten

250 eur+ ami eleg vicc, hogy ennyi a belepo… harom eve megvettem a maintream csucsat lapostol 500 eurobol. Most ketszer annyi. “Arverseny” no meg persze…

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#242) Dragon3000 válasza Frozen (#240) üzenetére


Dragon3000
veterán

A 11. gen el volt maradva az 5xxx-től, így még mindig úgy nyilatkozol a 12. genről, hogy semmi valós információd nincs a teljesítményéről. A cégek saját tesztjei csak szánalmas erőlködés, ez igaz az Intel, Nvidia és Amd-re is.
Nem a fanboyságodra voltam kíváncsi a teljesítmény szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#243) hallador válasza Dragon3000 (#236) üzenetére


hallador
addikt

Jó azért ne csináljunk úgy mintha, mikor kijöttek az új AMD-k, akkor minden alatt kezdett árban nem? Oh wait...
Nyilván még drága, mert újdonság, amint majd beárazza a piac, akkor majd lemegy az ára, pláne ha majd nem viszik, akkor meg majd pláne.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#244) Dragon3000 válasza Alogonomus (#238) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezek alapján nem hiszem, hogy olyan sokan futnak majd a ddr5 verziók után. Ha már sokkal drágább a ddr5, akkor miért ne dobjunk rá egy kis pluszt az alaplapok árára is :D

(#245) koko52 válasza Alogonomus (#238) üzenetére


koko52
veterán

Nálunk ez szorozva 1.4-el. Erre még jön majd az újdonság ereje + a hiány.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#246) Dragon3000 válasza hallador (#243) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akárhogy nézem az msrp ára is jócskán drágult az intelnek, így amíg az intel nem fog változtatni az árazáson, addig nem igazán fog elmozdulni.

(#247) hallador válasza Dragon3000 (#246) üzenetére


hallador
addikt

Azért várjuk meg a teszteket is. Mert nyilván tudom az AMD iszzisten, de előre leírni nem kellene. Neked is ezt tudom mondani ugyan tudom, hogy otthon mindenki is polihisztor + víruskutató is + rakétatudós is, de azért várjuk meg mit mutat, ha szar lesz, akkor majd a piac úgy is beárazza. Akkor az intel megkapja amit érdemel, ennyi.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#248) Dragon3000 válasza hallador (#247) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha annyira alázna az intel, akkor sokkal több tesztben mutogatták volna a 12900k előnyét az 5900x ellen, de nem tették meg, így nem várnék túlzott előre lépést, ha mégis erősebb lesz, akkor meg nem annyival, amennyivel drágában adja az intel (+80e) főleg, hogy 20-30e-rel drágábban ott az 5950x. Nem kell a mindenki is szarság.

[ Szerkesztve ]

(#249) paprobert válasza arn (#241) üzenetére


paprobert
senior tag

Ugyan kérem, van itt árverseny.

Felfele.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#250) Frozen válasza Dragon3000 (#244) üzenetére


Frozen
őstag

Olcsobb a ddr5 mint a ddr4
Ddr4 4800mhz 500+ euro
Ddr5 5200+ 450-550euro

Nekem volt mind2 az intelt jobbnak erzem mai napig sokkal jobb a stabilitás és a memoria kezelés amiből előnyt szerez.
Amd csinalhat barmit amig a memoriakezelese is remes addig hiaba hozza a benc eredmenyeket ha egy hulladek a proci.( Ez igaz arra is mikor benc mellett meg vigan netezek amd meg osszecsinalja magat... Ez teny hiaba szepitgeti barki h ezer meg azert. Ha olyan alkalmazas fut akkor siman mellette windows alatt is lehet erezni sokszor..)
( Ha megnezed az 5900x nem az az also kategoriasom volt)

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.