Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) BB9000 válasza JKalo (#7100) üzenetére


BB9000
senior tag

Hátlapcsere ügyesen: YT video
Buktató: mint a videón is látod ragasztva van a hátlap. Nagyon könnyen eltörik, ha nem vagy elég ügyes.

[ Szerkesztve ]

(#7102) JKalo válasza BB9000 (#7101) üzenetére


JKalo
tag

köszi

(#7103) pg1966


pg1966
aktív tag

Ha a Messenger-ben nem jelenik meg a névre hosszan nyomva a "Chatfej megnyitása", akkor mi lehet a probléma, hol lehet bekapcsolni? Korábban volt, most eltűnt a Messenger frissítésekor.

(#7104) pg1966


pg1966
aktív tag

A némítás mindenkinek jól működik?
Nálam ha némítva van, és pl. egy Youtube videót elindítok, alapból ugye nincs hangja, de a hangerő növelésével néha visszajön a hang, néha meg nem. Van erre valami megoldás, újraindításon kívül?

(#7105) Skillet


Skillet
addikt

Nekem mostanában az érintéses fizetés szarakodik. Van, amikor nem működik. Nem tudom mitől függ. OTP és simple-be van regisztrálva. Más alkalmazás alá is be lehet aktiválni?
Régebben felugrott egy bankkártya képe, amikor érintéssel fizettem, egy ideje már az sincsen.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#7106) FeRkE válasza Skillet (#7105) üzenetére


FeRkE
őstag

nalam Google Wallet mukodik hibatlanul. az OTPs kartyat nemlehet ahhoz hozzadni?

(#7107) spiky03 válasza FeRkE (#7106) üzenetére


spiky03
veterán

Nem lehet.
Ezért csinaltattam én is egy Curve kártyát, azt belehet tenni a Google paybe.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#7108) FeRkE válasza spiky03 (#7107) üzenetére


FeRkE
őstag

Asszem annak idejen enis ezert kertem Curve-ot mert a Granit is a sajat appjat eroltette az meg nem mukodott vmiert.

(#7109) Skillet


Skillet
addikt

És az új Simple plus app? Azt már próbálta valaki OTP -s kártyával (NFC)?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#7110) pg1966 válasza pg1966 (#7104) üzenetére


pg1966
aktív tag

Meg tudná valaki nézni, hogy eredeti ROM-mal (nekem az van) fenn áll-e ez a "Némítás" hiba?

(#7111) snakebait válasza pg1966 (#7110) üzenetére


snakebait
senior tag

Szia!
Nekem is eredeti rom van kezdetek óta, nem is tervezek mást, de nem igazán értem mi a gond, mit is kell kipróbálni? 🤔

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7112) pg1966 válasza snakebait (#7111) üzenetére


pg1966
aktív tag

Ha bekapcsolod a némítást, és elindítasz valamit, aminek hangja van, az ugye némított üzemmódban nem szól. Viszont ha a hangerő gombbal felveszed lejátszás közben a hangot, akkor elvileg lesz hang. Na ez nálam véletlen-szerű, néha lesz hang, néha nem. Ezt kéne kipróbálni!

(#7113) Toth_Jani válasza Skillet (#7109) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ott van valami amiért normál számlatulajoknak nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#7114) snakebait válasza pg1966 (#7112) üzenetére


snakebait
senior tag

Kipróbálnám You Tube - on, Instagramon, Facebookon. Lenémítva elindítok egy videót, bármelyik appban majd emelem a hengerőt, csökkentem. Minden egyes próbálkozásnál reagál, minden appban. Különben nálam sosem volt ilyennel gond.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7115) pg1966 válasza snakebait (#7114) üzenetére


pg1966
aktív tag

Én nem használtam soha a némítást, most a fiamhoz került a telefon, és ő ezt használná.
Kösz a próbát! A legújabb ROM-ot használod, ami most március végén jött ki?

(#7116) snakebait válasza pg1966 (#7115) üzenetére


snakebait
senior tag

Igen

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7117) pg1966 válasza snakebait (#7116) üzenetére


pg1966
aktív tag

Köszi, ugyanaz minden verzió, nem tudom mi zavarhat be!?

(#7118) bupemko válasza bupemko (#7070) üzenetére


bupemko
senior tag

Van egy nagy fejlődés 3.7.0 TWRP/ben a korábbi 3.4.2-höz képest: nem kell kikapcsolni PIN kódot / ujjlenyomatot OTA upgrade esetén végre XIAOMI.EU rom frissítésnél!

Tegnap ránéztem van-e újabb és jelezte, hogy kijött a MIUI by xiaomi.eu 14.04.0.SJKCNXM verzió, amit gond nélkül fel is tettem!

Ujjlenyomat továbbra sem megy minden app-ban sajnos, gondolom legalább kétféle implementáció van ami megy, van ami nem. Teljes telefon reset még nem volt, időhiány miatt...

Ezekben működik:
Curve
Google Wallet (ha ez nem menne, akkor már ment volna factory reset)
K&H mobilbank
Lightyear
Microsoft LinkedIn
Microsoft OneDrive
myRaiffeisen
Simple Plus by OTP

Ezekben nem:
CIB mobilbank
Crypto.com
Erste George
Keepass2Android
MobilKincstár
OTP smartbank
OTP SZÉP kártya
PayPal
Revolut
Wise
Workday

Frissítés előtt még volt egy olyan bajom, hogy az AOD megmakkant. Most frissítés után újra bekapcsoltam és működik! :)

(#7119) arfer válasza bupemko (#7118) üzenetére


arfer
aktív tag

Köszi az infót! Nekem az ujjlenyomat fontos, ezért visszatettem a xiaomi.eu MIUI 12.5-öt. Na azzal megy megint minden :) ...

[ Szerkesztve ]

(#7120) Disque válasza bupemko (#7118) üzenetére


Disque
aktív tag

Nekem az OTP szépkártyánál megy az ujjlenyomat
Ha az OTP smartbanknál az OTP Bank alkalmazásra gondolsz, mert úgy tudom a smartbank már nem használható, akkor az is működik.
Én tiszta telepítéssel tettem fel az első 14-es MIUI-t és azóta frissítem OTA a többit.

(#7121) bupemko válasza Disque (#7120) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem céges számla miatt a régi OTP smartbank van. Korábban már írta más is, hogy upgrade esetén van ilyen gubanc, ezért is írtam, hogy factory reset-ig még nem jutottam el... (ami másnak is megoldotta a problémát).

(#7122) arfer válasza bupemko (#7121) üzenetére


arfer
aktív tag

Factory reset nálam nem oldotta meg :( , csak a downgrade 12.5–re...

(#7123) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Sziasztok, a legújabb stabil ROM küzd valami hibával ami probléma lehet a mindennapokban? Gondolok itt pl melegedés,gyenge üzemidő, banki app-ok problémájára stb.
A feleségemnek adtam az F2 Pro-t és a PE ROM-ot hagytam rajta, de mióta használja a Play szolgáltatások folyamatosan melegíti a telót és merül mint a nyeletlen balta. Nem nagyon tudok vele mit kezdeni és unom a sz*rakodást, mivel neki nem volt nagy gondja a MIUI -val így lehet visszatenném a telóra.

(#7124) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A kezdettől fogva csinálja a telóm azt, hogy hívás közben kihangosítva egyszercsak szól a másik fél, hogy saját magát hallja.
Ha kikapcsolom a kihangosítást, majd vissza, akkor megint jó egy ideig, de néha csak 5mp-ig, néha 5 percig is akár.

Az eredeti asszem 12-es MIUI-tól a mostani 14-esig minden szoftverrel csinálta. Sima hanghívásnál és VOIP-nál is.

Lehet, hogy néha elfelejt működni a zajszűrő mikrofon?

Más is tapasztalt ilyet? Van rá megoldás?

Kössz előre is!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7125) snakebait válasza tomboy0013 (#7123) üzenetére


snakebait
senior tag

Nem tudom stabil rom kűzd-e valamilyen hibával, de nekem mióta fent van, hivatalos gyári miui14, azóta nekem is sokkal gyorsabban merül a teló mint azelőtt a 13-al. Meg is bántam így utólag, hogy frissítettem, mert semmi előre lépést nem látok a 13-hoz képest. 😬🤐

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7126) jFox válasza tomboy0013 (#7123) üzenetére


jFox
őstag

Nekem csak annyi bajom van vele, hogy időnként az ujjlenyomat olvasó kivilágítva marad.
Egyébként jól működik. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#7127) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Köszi az infót.

(#7128) Bici válasza jFox (#7126) üzenetére


Bici
félisten

Igen, nekem is csak ez az egy hiba van, ami a 14-hez közhető.
Szerintem az akksiidő éppen hogy jobb lett, mint a 13-on volt, pedig kb. azóta két SIM-mel használom. Egy kicsit gyorsabb is lett a teló.
Mindezt úgy, hogy a MIUI12 óta nem volt gyári visszaállítás egyszer sem; úgy használom, mint egy r=1 júzer.
Ha már belenyúlok, akkor LineageOS, vagy hasonló lesz. :K

Ami viszont egyre zavaróbb, hogy kihangosított hívás közben (akár VOIP, akár sima hívás) gyakran nem műxik a zajszűrő mikrofon.
Ez újkorától jelenlévő probléma, de mindig azt hittem, hogy csak pillanatnyi térerő-hiba, vagy hasonló.
Ha ki-be kapcsolom a kihangosítást, akkor egy ideig jó, vagyis nekem szoftveres hibának tűnik.

Valaki találkozott már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7129) snakebait


snakebait
senior tag

Sziasztok!
Nem kimondottan poco f2 pro téma, de mivel ez a mobilom van és már kértem itt a topicban ez irányú segítséget, most is hozzátok fordulok.
Lecseréltem a Vancedot legújabb ReVancedra és az a gondom, hogy mikor a videóban ajánlanak valamit és mondják, hogy a linkje ott van fönt, no azok a linkek nem jelennek meg. Ugyan így a videó végén is kellenének megjelenni kis kocka ablakokban másik videó ajánlások, ezek sincsenek. Viszont az originál YouTube - on ott vannak.
Átnyálaztam a revanced beállításait, már mindent is állítottam, de csak nem akarnak megjelennj azok a bizonyos kis ablakok. Tulajdonképpen nem is tudom hogyan nevezik őket pontosan.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7130) Toth_Jani válasza snakebait (#7129) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Igy én sem tudom, de azok mint felugró reklám ablakok vannak blokkolva, és nem csak mobilon, hanem bárhol ahol a YouTube reklám blokkoló felügyelete alatt működik.
Esetleg a reklám szűrés finomításával lehet engedélyezni, de akkor más hasonló ablakok is meg fognak jelenni.

[ Szerkesztve ]

(#7131) snakebait válasza Toth_Jani (#7130) üzenetére


snakebait
senior tag

Azt a reklám szűrés finomítást hol érted, hogy kellene megnézi, csinálni? Revancedban? Mert igaz fent van mobilon a Blokada reklám blokkoló, de nem az a ludas, mert azelőtt mikor a vanced volt fent, nem volt ilyen gondom. Meg ha kikapcsolom a blokadat akkor is marad minden a régi. És az originál YouTube alkalmazásban mindig megjelennek azok a bizonyos ablakok, videó ajánlások.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7132) Toth_Jani válasza snakebait (#7131) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem tudom, én az AdAway-t használom ott csak a listákat lehet kidobálni.
Originál YouTube alkalmazást meg akkor használtam amikor nem volt teleokádva reklámmal, az meg jó pár éve volt. igy nem tűnik fel ha valami hiányzik, a beigért linket meg a videó alatt ki szokták rakni.

(#7133) FeRkE


FeRkE
őstag

Van uj xiaomi.eu stable 14.0.5.0

(#7134) snakebait válasza FeRkE (#7133) üzenetére


snakebait
senior tag

Valami újdonság? Vagy csak megint parasztvakítás az egész. 🤔

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7135) snakebait válasza FeRkE (#7133) üzenetére


snakebait
senior tag

Ja, meg a másik, hogy hol lehet letölteni? Mert van 2 oldal is ahonnan szoktam leszedni az újonnan megjelenő romokat, de nem találok új romot. 😬😐

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7136) Toth_Jani válasza snakebait (#7135) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Itt fent van, a múlt héten rakták fel.
[link]

(#7137) snakebait válasza Toth_Jani (#7136) üzenetére


snakebait
senior tag

Rendes vagy, hogy belinkelted ezt az oldalt, de itt én ráuntam már keresgélni vagy csak ennyire láma vagyok , de én itt nem találok a mobilomra megfelelő romot, vagyis Miui Global 14.0.5 Stabil 14.0.5. 0 SJKEUXM

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7138) Füleske válasza snakebait (#7137) üzenetére


Füleske
addikt

Megint belefutottál a xiaomi.eu - ba. Ami egy custom rom, nem a gyári. A másik, hogy ha jön is valami, az már csak biztonsági frissítés/hibajavítás lesz. 3 év után nem várható már más.

[ Szerkesztve ]

(#7139) snakebait válasza Füleske (#7138) üzenetére


snakebait
senior tag

:R

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7140) Skillet válasza Toth_Jani (#7132) üzenetére


Skillet
addikt

A YouTube -tól már engem is lever a víz, annyi reklám van rajta.... Melyik a legtutibb megoldás most rá?
:R
Nemsokára jön egy hydrogel fólia a telóhoz. Ezen kívül más baja nincsen. Pár hónapja kipucoltam a micro usb portot, mert fura volt, amikor töltőre raktam... Nem volt az az egyértelmű kattanás, gyengén is kapaszkodott egymásba a teló és a kábel. Pedig korántsem volt vészes a helyzet. Főleg nem olyan, mint amiket YouTube -on lát az ember, hogy mennyi retket szednek ki a portból :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#7141) Toth_Jani válasza Skillet (#7140) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem ez a legtutibb de teljesen jól használható. (a dátum szerinti, frisset kell választani)
[link]

(#7142) FeRkE válasza Skillet (#7140) üzenetére


FeRkE
őstag

Indiai Youtube premium elofizetes :)

[link]

(#7143) fery02 válasza Skillet (#7140) üzenetére


fery02
addikt

A legtutibb megoldás a YouTube családi premium előfizetés.
Én is sokat gondolkoztam, de pár hete felmentettem magam a sz*patás alól és örülök, hogy így döntöttem.

Vettem egy rendes családi előfizetést 2700Ft-ért, amibe rajtam kívül 5 tagot vonhatok be.
Ebből négyen valóban családtagok, az ötödik tag meg haverom.

Fejenként tulajdonképpen 450Ft-ra jön ki az egész, ami ugye manapság semmi pénz.

Ja és ami nagyon fontos, iOS-es családtagomnak is megvan így a reklámmentes YouTube, mivel ugye iOS-en alapból is kevésbé lehet trükközgetni.

[ Szerkesztve ]

(#7144) Füleske válasza Skillet (#7140) üzenetére


Füleske
addikt

RevancedYT [link] (heti frissítés). Ha app-ot se akarsz, akkor Brave böngésző.

(#7145) Skillet válasza fery02 (#7143) üzenetére


Skillet
addikt

Nem hangzana rosszul, ha ez /év lenne. Még el is gondolkodnék rajta. :DDD de amíg nem így van, addig inkább megpróbálkozom a "szopással" :C
Úgysem próbáltam még semelyik megoldást. :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#7146) bupemko válasza Skillet (#7140) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem Vivaldi böngésző vált be telefonon, nincs egy reklám se.

(#7147) Penguin95 válasza Skillet (#7140) üzenetére


Penguin95
senior tag

A YouTube -tól már engem is lever a víz, annyi reklám van rajta.... Melyik a legtutibb megoldás most rá?

A legjobb jelenleg a ReVanced. Nem csak reklámok ellen jó, hanem sok más, hasznos funkció közül is választhatsz kedvedre. Ráadásul a ReVanced Manager sok más alkalmazást is tud kezelni, lásd YouTube Music, Nova Launcher, Spotify...

(#7148) Skillet válasza Füleske (#7144) üzenetére


Skillet
addikt

Sikerült. Viszont a revanced microg nem akar lejönni innen: KATT
Hiába nyomok rá, semmi sem történik.
A revanced.io oldalról is tölthető?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#7149) Füleske válasza Skillet (#7148) üzenetére


Füleske
addikt

Telegramból letölthető, a nélkül nekem sem jött le. Többféle microg van, a másik is jó lehet.

(#7150) snakebait válasza Füleske (#7144) üzenetére


snakebait
senior tag

Nekem is revanced van fent, de valami régebbi, mert alig találtam neten letölthető verziót. És ez nem is frissül. Ezen a github oldalon meg nem tudok eligazodni szintén, nem találom hol a letölthető fájl. Bocsi.
Azt olvasom, hogy minden vasárnap lefut valami ellenőrzés és ha van újabb verzió akkor frissül. Ez igaz? Jól olvastam?

[ Szerkesztve ]

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.