Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) tomboy0013 válasza fery02 (#6950) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nálam semmi ilyen probléma nincs, bár én nem a Plusz verziót telepítettem hanem a simát. Jó az üzemidő és semmi melegedés.

Amúgy melyik firmware-t flashelted ROM telepítés előtt?

[ Szerkesztve ]

(#6952) fery02 válasza tomboy0013 (#6951) üzenetére


fery02
addikt

Nem flash-eltem semmi egyéb ROM-ot sem előtte, mert nem is írja az Install Guide, hogy szükséges lenne.

Letöltöttem a csomagot, abből először telepítettem fastboot a PixelRecovery-t, abban Format Data/factory reset, aztán pedig sideload-al elindítottam rá a ROM-ot.
Megállt egyébként a folyamat host részről 47%-nál, de azt írja is külön Note-ként a leírás, hogy az nem probléma.

Ezt írva is olyan meleg a teló, mintha komoly játék menne alatta és merül is továbbra is, mint veszedelem, hiába telepítettem egy Nova Launcher-t, nem a "Pixel-indító" a baja ennek a tákolatnak, hiába azt mutatja ki ultrafő fogyasztóként.

[ Szerkesztve ]

(#6953) tomboy0013 válasza fery02 (#6952) üzenetére


tomboy0013
veterán

XDA-n írják a topikjában, hogy a legújabb kínai firmware-t kell telepíteni ROM előtt.
Én a legfrissebb TWRP-vel wipe-oltam mindent, majd a legújabb firmware és ROM telepítés, utána pedig factory reset TWRP-ből. Minden parentul működik. Javasolnék egy próbát. Én a saját Recovery-ét sose használtam, mindig TWRP-ből telepítek mindent.

(#6954) fery02 válasza tomboy0013 (#6953) üzenetére


fery02
addikt

Csak azért nem kezdtem az egészet az XDA-val, mert gondoltam nincs annál tisztább, mint hogy a hivatalos oldalról követett instrukciók szerint végzem el a telepítési folyamatot és csak most találtam én is rá az XDA topikra, mikor bajom lett és nem találtam máshol külföldi fórumot és ott én is megdöbbentem, hogy totál más telepítési folyamatot írnak (azt, amit ugye te is írsz).

Viszont most kikapcsoltam a telót, felöltöttem kikapcsolt állapotban és visszakapcsolva most pár óra alatt nem kezdet még újra melegedni és nagyon merülni (az akkuhasználati adat nem reset-előtött sajnos, mert nem 100%-ra töltöttem).

Ha így marad, akkor mondjuk 1 hét múlva törlöm a Nova Launcher-t és megnézem mi lesz a helyzet újra a Pixel-indító használata mellett.

[ Szerkesztve ]

(#6955) tomboy0013 válasza fery02 (#6954) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én azért a legújabb firmwaret flashelném. Biztos nem véletlenül írják XDA-n hogy azzal kell használni. Mondom nálam semmi ilyen melegedős dolog nem volt. 3-4 nap alatt az akku is egész jó szintre beállt. Nem éri el a CrDroid szintjét de abszolút élhető a dolog. Én a 12.1-gyel tapasztaltam gyors merülést, de azzal volt is valami gond mert sokan hasonlót tapasztaltak. De a 13-nál ez megoldódott.

(#6956) fery02 válasza tomboy0013 (#6955) üzenetére


fery02
addikt

Rendben, köszi, majd meglátom!

Írtad, hogy a simát telepítetted, nem a plus-t.
A plus csak annyiban "plus", hogy vannak benne előre telepített Google app-ok?
Ahogy néztem, azok olyan app-ok, amiket nem is használtam eddig, sokukról nem is tudtam, hogy létezik egyáltalán.

Kamerának írnak XDA-n GCamloader és LMC app-ról.
Próbáltad te valamelyiket?

(#6957) tomboy0013 válasza fery02 (#6956) üzenetére


tomboy0013
veterán

Itt a sima és a plusz közötti különbség: [link]

Jelenleg BigKaka és LMC8.4 Gcam is van fent a telón, saját magam konfigurálom. Mindkettő jól testreszabható és egész jó képminőséget ki lehet hozni belőle.
Ha van telegramod akkor keresd meg a "Photography Poco F2 Pro" csoportot, ott vannak javasolt Gcamok és configok is hozzájuk.

(#6958) fery02 válasza tomboy0013 (#6957) üzenetére


fery02
addikt

Köszönöm szépen! 🙏
Végülis nem is bántam meg, hogy a Plus-t használom, már kezdetben is csomómindent bekapcsoltam, ami hasznos nekem és a normál verzióban nincsen benne.

Kamerákhoz nem igazán értek, meg nem is vagyok nagy fotós, lehet hagyom őket alapon.
Van rajta alapból kettő fotó app is.
Mondjuk a Lineage félével jegyzetnek szánt fényképeket csinálok, ha meg lényeges hogy valamivel mégis szebb legyen a kép, akkor meg a GCam-ot.

(#6959) fery02 válasza fery02 (#6954) üzenetére


fery02
addikt

Úgy tűnik nálam tényleg kiváltja valami, hogy a Pixel-indító zabálja az akksit, mert másik launcher használatával lenyugszik mindig a telefon.
Egy hét Nova launcher használatot követően, tesztképpen töröltem azt egyik nap, hogy lássam mit csinál megint a Pixel-indító.
Kora délutántól használtam és estére újra felkúszott a legtöbbet fogyasztó app-ok tetejére (nyílván melegedett és merült is).

Ezután vissza megint Nova launcherre és helyre is állt a rend (már nem is látom a Pixel-indítót fogyasztóként egyáltalán sem az akksifogyasztók között pár nap elteltével).

Így végülis hasonló fogyasztást hoz a teló, mint MIUI-s időkben és más bugot sem tapasztalok, RAM kezelés is korrektebb, így már én is ajánlom napi használatra ezt a PixelExperience 13-at. 👌

[ Szerkesztve ]

(#6960) tomboy0013 válasza fery02 (#6959) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én csak a Pixel indítót használom, semmi extra merülés vagy melegedés. Bár én az ajánlott firmware-t használom (legújabb kínai) a telón és a sima 13-at nem a plusz verziót. Valamelyik a 2 közül lehet nálad a gond.

(#6961) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Tud valaki valami külföldi fórumot, ahol nagyobb élet van ezzel a PixelExperience ROM-mal kapcsolatosan?

Idáig ezt az XDA topikot ismerem, de itt a legutolsó hozzászólás múlt hét szerdai.

(#6962) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Srácok adott egy EU romos Poco F2 Pro, próbálom unlockolni de már ott elakadok hogy a fejlesztői beállítások alatt a bootloader állapotnál társítsam a fiókom a telefonnal :(Hitelesítés hibával megáll a történet :DA mi fiók alatt viszont látom hogy a készülék az én accountomban van plussz a készülék keresés is aktív. Nos hogyan tovább? Valakinek valami építő jellegű válasz esetleg? Köszönöm :)

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#6963) fery02 válasza n0is3es (#6962) üzenetére


fery02
addikt

Nem tartom magam egy nagy lángésznek, (plusz másfél éve volt, hogy a sajátomon bootloader-t nyitottam), de amíg nem ír valaki értelmesebbet, szerintem kipróbálhatod, hogy hátha ebben az állapotban is el tudja indítani a folyamatot a PC-s MI Unlock progi.

Ha nem, akkor meg azt tenném, hogy Gyári beállítások visszaállítást nyomnék a telón és csak addig lakni be gyorsan, hogy hozzá lehessen adni Mi fiókot és úgy megpróbálni a Fejlesztői menüs dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#6964) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Valaki próbálta már itt a Hentai OS-t? A kevés támogatott Xiaomi telefon között ott az F2 Pro is, viszont sehol semmit nem olvasni róla. XDA-n sincs róla semmi. A Pixel topikba a pixelekre való verzióról jókat olvastam és kíváncsivá tett.

(#6965) n0is3es válasza fery02 (#6963) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Köszi :)Gyári visszaállítás és fejlesztői mód, így sikerült az accomhoz adni a telót ;) Már csak kb 100 óra van hátra a nyitásig

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#6966) fery02 válasza n0is3es (#6965) üzenetére


fery02
addikt

Örülök, hogy sikerült így, szívesen! ✌️🙂

(#6967) Füleske


Füleske
addikt

13.0.8.0 EEA rom telepíthető: [link]

(#6968) snakebait válasza Füleske (#6967) üzenetére


snakebait
senior tag

Köszi, már fel is raktam! 🤘😉

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#6969) IT user


IT user
tag

A Revolut nem hajlandó frissülni a telefonon, azt írja, hogy nem kompatibilis. Más is járt már így?
Xiaomi.eu rom 13.0.6 verzió, root nincs.

(#6970) jimmy5 válasza IT user (#6969) üzenetére


jimmy5
aktív tag

Nekem is ugyanez a rom van, root nélkül.
Ma délután frissült a Revolut.
Érdekes......

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#6971) IT user válasza jimmy5 (#6970) üzenetére


IT user
tag

Revoluték rontották el, a következő frissítés megint kompatibilis. A Revolut topic szerint nem először történt meg.

(#6972) FeRkE válasza IT user (#6971) üzenetére


FeRkE
őstag

Szerencsere. Mar igy is van 1-2 banki app ami detektalja, hogy a boot loader nyitva es ezert nem tudom hasznalni. lehet jobb lett volna, ha visszacsukom a xiaomi.eu ROM telepitese utan?

(#6973) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Kb. 1 éve van meg a teló, de csak most találtam meg a topicot. :B
Volna pár kérdésem, bár lehet, hogy volt már róla szó:

Az EEA és Global között van érdemi különbség? Úgy értem, hogy érdemes át váltani Global-ról EEA-ra?

5G szolgáltatást sikerült már valakinek használni ezzel a telefonnal? Szolgáltatásom elvileg tudja (Telekom Gigaerős Okosvilág), de nem sikerült még elkapaszkodni vele 5G hálózatra. Miskolcon és Pesten próbáltam, de nem írta ki sehol az 5G-t, pedig a lefedettségi térkép szerint jó helyen voltam. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#6974) Bici válasza jFox (#6973) üzenetére


Bici
félisten

Nekem Yettellel pár helyen dob 5G-re, pl. Békásmegyer egyes részein.

Legjobb tudomásom szerint ez a teló nem tud minden 5G-s sávot, amit a hazai szolgáltatók használnak.

Pl. a Velencei tóról hazafelé vonatozva havernak, aki szintén Yetteles volt 5G-je pár helyen valami újabb Realme telóval, nekem meg azokon a helyeken csak 2G/3G. Ahol neki 4G-re váltott, ott nekem is.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6975) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Most vettem észre, hogy a régi A2 Lite telón digis kártyával havernál pöccre megy a VoLTE.
Nálam Yettellel ezen a Poco-n nem megy sehogy.

A carrier check ki van kapcsolva, a menüben megjelent a volte opció, be is van kapcsolva. Mégis visszavált 2G/3G-re híváskor.
A VoWifi szintén nem megy bár ezt csak tippelem, mert semmi jele.

Hogy tudom ezeket bekapcsolni?

mod: Sima Global rom (13.0.3), nix mókolás (még). :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6976) Old FatBoy válasza Bici (#6975) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Szia!
Szerintem sehogy.
A diginél nincs támogatva a teló.
Telecomos kártyával müködik nállam, a feleségem digis kártyája viszont nem.
Egy fél millás Huawei Mate RS Porsche Design-en sem müködik sőt meg sem jelenik a bekapcsolás lehetősége mivel az sincs a támogatott készülék listán.
Ugyan az a hardver van a Mate 10 Pro-ban és az támogatott.
Ez is csak egy mocskos üzletpolitika, hogy vegyél tőllük digimobil készüléket.
Az ígéretek ellenére évek óta nem bővül a támogatott készülékek listája.
Két választásod van:
1:digimobil kártya viszlát!
2 Poco F2 pro viszlát!
Remélem tudtam segíteni!
Béla :)

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#6977) Old FatBoy válasza Bici (#6975) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

https://digi.hu/informacio/ha-mar-van-keszuleke

Audiophile Troll

(#6978) krampoosz válasza Old FatBoy (#6976) üzenetére


krampoosz
tag


Sziasztok,

Digi, f2 pro, nálam műxik.

volte is.

[ Szerkesztve ]

(#6979) Füleske válasza Bici (#6975) üzenetére


Füleske
addikt

"Nálam Yettellel ezen a Poco-n nem megy sehogy."
Mivel csak a Yettel által támogatott mobiloknál kapcsolják be.
Telekom kártyával megy a VoLTE.
Talán(!) úgy be lehet kapcsoltatni, hogy átteszed egy támogatott mobilba, majd felhívod őket, hogy kapcsolják be. (Nem próbáltam, lévén a telefonálós kártyám Telekom - os, az internetes meg Yettel - es.) Ez egy külön "szolgáltatás", hogy alapból kapsz VoLTE tiltást. Bár bekapcsolva sem biztos, hogy működni fog a Poco - ban.

(#6980) Old FatBoy válasza krampoosz (#6978) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Szia!
Ez érdekes.
Nálam nem müxik.

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#6981) IT user


IT user
tag

Új xiaomi.eu stable rom:
V14.0.1.0.SJKCNXM_v14-12
Nekem gond nélkül felment.

(#6982) tomboy0013 válasza IT user (#6981) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ezen megy a Wallet?
PE ROMon nálam elszállt kb 2 hete.

(#6983) Toth_Jani válasza IT user (#6981) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Én most búcsúztam a gyári romtól, egyelőre ez szépen megy de még nézegetem.
Mondjuk az otthoni 2 sávos WIFI (Vodafone CB) valamiért nem tetszik neki, nagyon meggondolja a kapcsolódást.

(#6984) snakebait válasza IT user (#6981) üzenetére


snakebait
senior tag


Nekem ez van fent hivatalos, gyári rom. Nem hiszem amit linkeltél, hogy nekem jó lenne. 🤔

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#6985) Disque válasza IT user (#6981) üzenetére


Disque
aktív tag

Ez már Miui 14?

(#6986) Toth_Jani válasza Disque (#6985) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Igen MIUI 14 / Android 12.

(#6987) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Mitől függ, hogy valakinek frissül-e a global stable 13.0.8-ra, vagy sem?
Nekem 13.0.3-on ragadt, hiába nyomkodom a frissítést.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6988) Toth_Jani válasza Bici (#6987) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A Gyári soha nem fog frissülni, lejárt a 2 év támogatás.

(#6989) snakebait válasza Bici (#6987) üzenetére


snakebait
senior tag

A frissítést én is hiába nyomogattam, semmi nem történt. Hanem mikor itt valamelyik fórumtárs szólt, hogy van újabb és netán be is linkelte, én letöltöttem és kézzel felraktam. Persze csak ha az én telómnak megfelelő volt a rom. Mert most ahogy látom amit ITuser belinkelt az nekem nem jó. 🤔

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#6990) jFox válasza snakebait (#6989) üzenetére


jFox
őstag

Igen, mert a tiéd a gyári EEA ROM. Amit ITuser linkelt, az egy úgynevezett "főzött" ROM amit a Xiaomi.eu csapata gyárt az eredeti kínai ROM-ból.
Nálunk (az EU-ban) kétféle ROM-mal kerülnek forgalomba a Xiaomi készülékek. Az egyik a Global, a másik az EEA. Ez utóbbit szokták keverni a Xiaomi.eu ROM-olkal, ami viszont nem hivatalos gyári kiadás, hanem egy rajongói fejlesztés.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#6991) Bici válasza jFox (#6990) üzenetére


Bici
félisten

Áhh, értem már, én is kevertem két EU-nak hangzó ROM-ot.
Köszi a magyarázatot! :R

A Global, és az EEA felcserélhető?
Vagyis, ha nekem Global van (ami netes források alapján 13.0.3-nál tart jelenleg), akkor arra fel tudom tenni a EEA-t BL nyitás nélkül?

Továbbá tervezem majd valamikor valamilyen főzött ROM felrakását.
Korábban minden telómot főzött ROM volt, mert nem támaszkodtam annyira a telóra, mint most.
Jelenleg ez a céges telefonom is (zoom, teams, két féle authenticator, outlook, és több spéci céges app), illetve ezen bankolok, ezzel fizetek, parkolok, stb.
Így sokkal kevésbé vagyok bátor, és csak olyan ROM-ot raknék fel, amiről van tapasztalat, hogy jól műxik.
Egyelőre megvárom a 14-es MIUI-t, de azért elfogadok tanácsokat most is, hogy majd merre puhatolózzak.
A cél a teljes stabilitás, de valami rendszeresen frissülő ROM-ot szeretnék, ami sebesség és üzemidő tekintetében nem rosszabb, mint a gyári - előny, ha jobb bármelyikben.
Eddig PixelExperience és crDroid van a látókörömben, olvastam is itt pár véleményt róluk, de még nem teljes a kép.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6992) Toth_Jani válasza Bici (#6991) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem tudod, hiszen a Zárt BL-nek pont az a lényege hogy a készülék ellopása esetén ne lehessen rajta kicserélni a ROM-ot.

(#6993) snakebait válasza jFox (#6990) üzenetére


snakebait
senior tag

Köszönöm szépen a részletes és érthető magyarázatot.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#6994) FeRkE válasza IT user (#6981) üzenetére


FeRkE
őstag

Hogyan telepitetted fel ?

(#6995) jFox válasza Bici (#6991) üzenetére


jFox
őstag

Toth_Jani-nak igaza van. Minden ROM cseréhez nyitott bootloader kell. Csere után vissza lehet zárni és után azon a változaton marad. Ezért kérdeztem én is korábban, hogy van-e érdemi előny az EEA-ban a Global-hoz képest. Már azt leszámítva, hogy most egy kicsit frissebb.
A 14 jól hangzik, de szerintem hivatalosan nem fogjuk megkapni. :( Már mint itt európában.
Úgy járunk, mint a MIX3 -nál. Csak a kínai verzió kaptameg a 12.5-öt. uh. ha szeretnénk 14-et muszáj lesz BL-t nyitni.
Annak idején használtam xiaomi.eu ROM-ot. Az egyik legjobb minőségű főzött ROM, ha kell a MIUI. Lévén a kínai ROM-ból fejlesztik. Kiszedik belőle a bloarware-eket, meg ami itt nem hasznos, mennek rá az európai nyelvek, meg egy-két apróbb javítás és kész.
Általában mennek rajta a banki programok, de biztosat csak próba után lehet mondani. Nekem pl. a McDonald's app nem működött. :DDD

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#6996) Füleske válasza jFox (#6995) üzenetére


Füleske
addikt

Mivel már van MIUI 14 béta EEA, szerintem meg fogja kapni. A Global illetve a többi verzió (török, orosz stb.) már kérdésesebb.

(#6997) IT user válasza FeRkE (#6994) üzenetére


IT user
tag

Simán a rendszer frissítő jelezte, hogy van új kiadás, leszedte, ellenőrzés és telepítés. Semmit nem kellett ügyeskedni.

(#6998) IT user válasza tomboy0013 (#6982) üzenetére


IT user
tag

Ha a Google Walletet kérdezed, akkor igen, fel tudtam telepíteni, el is indul, de nem használom.

(#6999) FeRkE válasza IT user (#6997) üzenetére


FeRkE
őstag

Koszi, feldobtam en is, gond nelkul felment. Meglepodtem, azt hittem mar MIUI 14-et nem kapjuk meg, jo latni, hogy ilyen sokaig tamogatott a telefon (igen tudom, ez nem hivatalos, de akkor is :D )

En szoktam hasznalni Walletet, majd holnap beszamolok, hogy sikerult -e a fizetes. Egyenlore minden oke vele latszolag.

(#7000) tomboy0013 válasza IT user (#6998) üzenetére


tomboy0013
veterán

A fizetés a kérdés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.