Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) < CyberBob > válasza tothdev (#13841) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Én inkább azt nem értem, hogy ha a 6-os android verzióval működik akkor a "sima" hardverileg azonos note 3 pro-n miért nincs még kint? Pláne, hogy holnap már itt a 7-es android (Nexus 5x). Nem az újabb szinte egyforma telefonokat kéne szórni hanem a szoftveres oldalra ráfeküdni.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#13852) tothdev válasza < CyberBob > (#13851) üzenetére


tothdev
tag

Van benne igazság, azonban hardverban is van eltérés, illetve külsőre is pár mm-mel nagyobb és pár grammal súlyosabb is a b20 as verzió. Lehet, hogy szinte egyforma készülék, de ez nem olyan mint a redmi 3s, prime, vagy a sokadik készülék amit kiadtak mostanság, mert a 800 MHz-es LTE elég sokat nyom, mivel eddig egyik készülékükbe sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#13853) madrac válasza omgfx (#13848) üzenetére


madrac
őstag

RR-re is ezt a firmware-t szokták rakni úgy látom, de a rom telepítése előtt. De ha nincs nagyobb gondod, akkor lehet neked nem is szükséges.

(#13854) DshadoW válasza tothdev (#13852) üzenetére


DshadoW
tag

márpedig szerintem nem nagy was ist das. Ha xda-n 13 éves pajeet portolni tudja kenzora akkor talán a xiaominál is akad 2-3 ügyes fiatalember aki napi 2 órában tudna foglalkozni a kenzos marshmallow-val.

Mi 9T 6/128. A redmi note 3 még mindig nem akar elpusztulni

(#13855) omgfx válasza madrac (#13853) üzenetére


omgfx
tag

Végül is felraktam, így utólag. Látszólag semmi változás. Nincs probléma.

(#13856) ux1 válasza Auratech (#13831) üzenetére


ux1
addikt

1.5 Cm13 firmware install!

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#13857) ux1 válasza Auratech (#13831) üzenetére


ux1
addikt

Már szóltam. ahogy látom... ;)

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#13858) Mr X válasza ux1 (#13857) üzenetére


Mr X
veterán

+gapps

(#13859) Auratech válasza madrac (#13839) üzenetére


Auratech
őstag

Köszönöm. Tisztább a kép, bár szemre nem egyszerű. Természetesen nem gondoltam, hogy egyszerű lesz..
Gyűjtöm az infot és ha látom a folyamatot elejétől a végéig, belefogok.. Addig olvasgatok.
Köszönöm!

Auratech Field Recording

(#13860) Mr X válasza Auratech (#13859) üzenetére


Mr X
veterán

Igazából nem nehéz. Vagy global, vagy kínai dev legyen fent, ha megvan az engedély, MiFlash Unlock progival kinyitod, letöltöd telefonra a CM firmware-t, a CM13-at meg az arm64-es gapps-ot, aztán egy darab paranccsal pc-ről felrakod a twrp-t. Bebootolsz twrp-be, wipe cache, dalvik, system, data. Aztán telepíted a firmware-t, utána a CM13-at, majd a gapps-ot. Reboot és örül. :)

(#13861) hgabor19


hgabor19
aktív tag

RRemix ROM-mal a Redmiben hogy lehet a fő képernyőn a telefon ikonra nem fogadott hívás számláló "badge"-t varázsolni?
Vagy helyette már csak a HALO van?

(#13862) sp8787 válasza tothdev (#13847) üzenetére


sp8787
addikt

Az Special sztem a Taiwani verzio. Nem ugyanaz mint a geek-es.
Raadasul sztem vamolni/afazni is fogjak.

sztem

[ Szerkesztve ]

(#13863) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Am. holnap melyik időzóna szerint fogják a stable MIUI 8 frissítéseket OTA -n küldeni?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13864) Balzak83 válasza pvt.peter (#13863) üzenetére


Balzak83
senior tag

Nem biztos, hogy már holnap meg fogod kapni:

Redmi 1S, Mi 2/2S, Mi 4i, Redmi Note 3G, Redmi Note 4G will get OTA update on August 23rd. Updates for rest of the supported devices will be released progressively in the near future.

Ez a hivatalos MIUI fórumon olvasható

[ Szerkesztve ]

(#13865) pvt.peter válasza Balzak83 (#13864) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ahh ezt én is olvastam, ráadásul épp ma reggel, csak a 2. mondatot nem fogtam fel :DD

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#13866) Balzak83 válasza pvt.peter (#13865) üzenetére


Balzak83
senior tag

A Developer az utóbbi időben eléggé rendben van, esetleg próbáld ki azzal a Miui8-at!

Arról esetleg tud valaki valamit, hogy a 6.0 érkezik-e a közeljövőben? Olvasgatom az angol fórumokat, de elég nagy a csend. Pedig egy hónapja már kint volt valami korai build, aztán eltűnt, és azóta sincs semmi történés.

(#13867) Kolondrum válasza Balzak83 (#13866) üzenetére

Mit nem tud az 5.1? Soha nem értettem. A cuccok 99%-át ki sem használja az átlag, de várja a 6-ost.

(#13868) Gekko0110


Gekko0110
csendes újonc

Üdv!

Egy órán belül érkezik a kicsike és szeretnék egy tiszta telepítést végrehajtani rajta

Valaki lenne olyan kedves, hogy megajándékoz egy Global Dev (MIUI 7.xxx)-es ROM thread linkkel? (lehet fastbootos is, lehet recoverys is). Keresgéltem, a fórum download menüjéből ezt szedtem le: "miui_HMNote3ProGlobal_6.8.18_d0da79d09e_5.1" - Bár a végén látom az 5.1,et a leírásban MIUI 8-at ír. Létezik még egyáltalán Global Dev MIUI 7.xxx-el? A ROM-ot és az MIUI 8-as infót innen szedtem. Köszönöm! :))

Ezt mindet azért kérdem, mert úgy tudtam, hogy a 8-as MIUI csak bétában van még kinn. Ez elmúlt pár hétben ennyit fejlődtünk volna? Mert akkor ahogy megjön a kicsi, csapom is fel rá azonnali jelleggel, amit leszedtem :P

[ Szerkesztve ]

(#13869) ux1 válasza Gekko0110 (#13868) üzenetére


ux1
addikt

Ez a MIUI8 Global béta. Ha tgz a vége akkor a fastboot ROM. Mehet fel MiFlash-el. Előtte olvass! Jó tanács: mind a 3 módban legyenek rendben a driverek. (recovery, fastboot, EDL)

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#13870) mrszitya válasza Kolondrum (#13867) üzenetére


mrszitya
senior tag

Ebben igazad is van, de a többség nem is fórumozik a telóval kapcsolatban, nem frissít, nem romol csak úgy magától, stb. A maradék pár százalék az, amelynek a jelentős része néha vagy állandó jelleggel buherálgat és ráadásul szívesen megosztja a tapasztalatait.
Ez alapvetően jól is van így, ám az egyszeri olvasó/fórumozó kedvét is elveheti adott esetben a vásárlástól - néha jogosan, néha nem...

Előző Xiaomim esetében, én is elég sokszor "játszottam" a romokkal, de ott a kevés ram / optimalizálatlanság volt a megfelelő indok erre, és még könnyű is volt a buhera. RN3 esetében már sokkal, de sokkal kevésbé látom az értelmét a dolognak. A b20-on úgy sem tudunk segíteni, de mondjuk a kamera teljesítményének javításához sem szükséges másik rom.

[ Szerkesztve ]

(#13871) Kolondrum válasza mrszitya (#13870) üzenetére

Én utoljára a symiant matattam szoftveres szinten, azóta semmit. Igazából nem is tudom miről beszélgettek itt, mi az a bootloader meg recovery meg, mi zárt, nyitott, anyám tudja. Tehát, hogy ez nekem mivel jobb a mindennapokban, ha amúgy mindent meg tudok csinálni a telefonnal amit akarok. Van egy halom okosan kiválogatott appom amivel minden nekem fontos dolgot elérek. Belevágtam egy 64-es kártyát ott vannak a média cuccok. Ennyi.
Talán beleuntam, elmúlt a matatós időszakom. Teszi a dolgát. Még csak rendes tokja sincs, az elejét a nillkin üveg fólia végi és semmi karc, pedig ez a telefon jár vonat alatt elég gyakran, gyakran ezzel világítok.
Veszélyesen jól amúgy, mert árban és felszereltségben nem nagyon tudok telefont ami veri ezt. Pontosabban hiába veri meg, ha ez is mindent röccenés nélkül visz. Minap letöltöttem egy nagyon szép 3d-s hídépítő játékot és meg sem röccen. A rammal sem volt soha gondom, az üzemidő minden eddigi telefonomat veri, ami gondolom a 4000mAh miatt van.

(#13872) dredbiro válasza pvt.peter (#13863) üzenetére


dredbiro
senior tag

ezt én is olvastam, ezek szerint nem érkezik meg ma , majd a közeljövőben. angol fórumokat nem nagyon olvasok hiányos angol tudás miatt, ott sincs ezek szerint használható információ?

Good hunting,STALKER !

(#13873) DshadoW válasza Kolondrum (#13867) üzenetére


DshadoW
tag

Például Doze... De már maga a gesztus is dicséretes lenne. Sokat javítana a vállalat imázsán ha legalább a
"néptelefonokat" frissítenék a legújabb androidra. Főleg úgy, hogy a telefon ikertestvére már rég megkapta a frissítést. Könnyebb félévente új termékcsaládot kiszarni, aztán ha kell új android akkor vedd meg azt.

Mi 9T 6/128. A redmi note 3 még mindig nem akar elpusztulni

(#13875) Gekko0110 válasza ux1 (#13869) üzenetére


Gekko0110
csendes újonc

Ez egy recovery ROM, teljesen más a szerkezete, mint a miflashesnek. Csak épp can't cerify update package-al visszadob... :/

Esetleg az origi miui fórumos topic linkjét meg tudnád adni? Köszi :) Vagy esetleg egy 7.x-es miui-verziójú devét? Az istennek nem találom...

(#13876) Pubszon


Pubszon
veterán

Nem lesz a gyári kamera appban 720p 60/120 FPS lehetőség?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#13879) F.B.I.


F.B.I.
veterán

TWRP a kérdés. :C

Mint fentebb írtam, CM13 romolása közben, a pico gapps bootlopba tette a készüléket. Ezek után csak fasboot módban lehetett újravarázsolni bele az életet de ugye ezáltal MIUI8 került már rá (eu dev).
Fentiek után lettem figyelmes rá, hogy a TWRP eltűnt. Ez mitől lehet? Fastbott rom felhelyezés letörli a TWRP-t? A bootloader nyitva maradt.
Pedig igazán kipróbálnám a CM13 snapshotot, a dolgokat a megfelelő sorrendben csináltam (cm frimware, rom, radon kernel, supersu, pico gapps) de a gapps kinyírta a dolgokat. :O

Hogy pozitívat is írjak a készülékkel kapcsolatban: a MIUI8 hibátlanul működik rajta, mindenki bátran megvásárolhatja, mert egyszerűen nem lehet téglázni! Képtelenség! :Y :N

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#13880) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Hogy lehet beállítani, hogy pl a Dropboxon működjön a fényképek azonnali feltöltése? Csak akkor tölti fel a képeket, ha elindítom a programot, nem pedig egyből a fényképezés után. Illetve pl futó alkalmazások se igazán rememekelnek,mert a háttérbe téve rövid időn belül kilövi.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#13881) Kolondrum válasza madmike (#13880) üzenetére

Állítsd be automatán elindulónak hátha. Nekem olyan, hogy ha hazaérek automata csatlakozik a Xiaomi routerhe és tölti is fel az aznapi anyagokat a routerbe dugott 32Gb-os kártyára amit amúgy mobilneten is elérek ha akarok.

(#13882) V.Stryker válasza madmike (#13880) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az automatikus képfeltöltés fizetős szolgáltatás lett, amennyiben csak mobilon használod. Próbáld ki, hogy pc-s progit is telepítesz, hogy akkor menni fog-e.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#13883) mrszitya válasza Kolondrum (#13871) üzenetére


mrszitya
senior tag

Csak egyetérteni tudok veled, engem sem hoz lázba már a buhera. Amire "trükközésre" szükségem volt, meg tudtam oldani az egyik első szoftververzió mellett is az RN3-on, bootloader hivatalos nyitogatása nélkül.
Ha lesz stabil 8-as, persze előbb-utóbb úgyis felteszem majd, de a jelenlegi verzióm biztos hogy ott lesz tartaléknak.

Igazából csak a kamerával nem vagyok maximálisan elégedett ennél a telónál, de FreeDcam-mel ezt szépen lehet kompenzálni a dng révén. No meg MindigTV app nálam nem hajlandó normálisan, akadásmentesen futni (miui kiadástól függetlenül), ellenben böngészőben nincs gond szerencsére az adással. Az elődnél (Redmi 1S) a mai napig is jól megy ez az app.

[ Szerkesztve ]

(#13884) madmike válasza V.Stryker (#13882) üzenetére


madmike
őstag

használom a pc-st is. Amint elinditom a telefonon az alkalmazást már szinkronizálja is le a pc-mre. csupán háttérben nem működik.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#13885) V.Stryker válasza madmike (#13884) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát úgy nekem se. Meg kell nyitnom a dropbox app-ot, majd photo menüpont és akkor kezdi el.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#13886) Balzak83


Balzak83
senior tag

Hopp, egy hivatalos hír! Remélem itt nem állnak meg:
Amerikába megy a Xiaomi

(#13887) ux1 válasza F.B.I. (#13879) üzenetére


ux1
addikt

Ez érdekes.
1. a fastboot rom visszazár.
2. Logikus hogy a Xiaomi rom a saját recoveryt teszi fel.

3. A Cm13-nál biztos jó volt az MD5 checksum? Esetleg nem próbáltad kernel csere nélkül felrakni?

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#13888) bebolint98 válasza Pubszon (#13876) üzenetére


bebolint98
tag

Ha átállítod a videó felbontását HD-ra akkor videónál a lassított módot kiválasztva, ha jól tudom 120fps-es videót csinál.

(#13889) madmike válasza V.Stryker (#13885) üzenetére


madmike
őstag

na mindegy, ezek szerint ez ilyen.

Más: global stable 7.4.18.0 van a telómon, ezzel érkezett.
Rá szeretném rakni a global dev-et. Le is töltöttem a legfrisebbet, átneveztem update.zip-re, de nem tudok belépni recoverybe. hangerő fel+bekapcsra bejön egy fekete hátterű kép rajta egy telefon, és egy adatkábel kihuzva. Ha bedugom a kábelt, akkor a képen is bedugva jelzi. Akksi fel van töltve. Ha az updaterből inditom a recovery-t akkor is ugyanez történik. Mit kéne csináljak?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#13890) V.Stryker válasza madmike (#13889) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Telefonon updater alkalmazás... jobb felső sarokban három pötty.... menüben local update... zip kiválaszt...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#13891) SUPREME7 válasza madmike (#13889) üzenetére


SUPREME7
őstag

Miért nem várod most már meg a stable-t? Holnap elvileg kint lesz :) max pár nap.

[ Szerkesztve ]

(#13892) madmike válasza V.Stryker (#13890) üzenetére


madmike
őstag

próbáltam.
először kiírja, hogy adatok lekérése, ezzel elszüttyög mondjuk fél percig. Utána kiírja, hogy: 'A frissítés ellenőrzése sikertelen'

supreme7, tudom, hogy jön, olvastam. Mindnképpen kéne csináljak egy gyári visszaállítást,m ert valamilyen alkalmazás televágta szeméttel a telefont és rendszeresen, képernyőfeloldás után egy teljesképernyős reklám fogad. Nem sikerült kitakarítani, igy jön a visszaállítás. Gondoltam akkor már kipróbálom a developert.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#13893) madrac válasza F.B.I. (#13879) üzenetére


madrac
őstag

Ha egyszerre és egymás után telepítetted a firmware-t, rom-ot, kernel-t, gapps-ot, ahogy kell, akkor honnan tudod hogy pont a gapps nyírta ki a telót? Pár napja raktam fel és semmi baja. Persze a megfelelő verziót kell felrakni...!
Egyébként meg supersu-t minek raktál rá?

(#13894) V.Stryker válasza madmike (#13892) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

próbáld a zippet a teloval letolteni... nekem is ez volt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#13895) Pubszon válasza bebolint98 (#13888) üzenetére


Pubszon
veterán

Néztem, de 720p-be is csak 30fps. :U

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#13896) madmike válasza V.Stryker (#13894) üzenetére


madmike
őstag

ugy meg nem indul el a letöltés :W

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#13897) Savageboy válasza madmike (#13889) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Verziószám alapján ez is valami kókány rom, valószínűleg ezért is van benne az adware amiről írsz, a helyedben már rég letakarítottam volna, ki tudja miket jelentget haza a készítőjének...

(#13898) zeno79 válasza madrac (#13893) üzenetére


zeno79
őstag

A SuperSU-t lehet én írtam neki, de már tudom hogy nem kell :P
De az összes többit jól mondtam neki. Nem tudom mit ronthatott el, mi romlott el. Amúgy tegnap is telepítettem CM snapshot-ot, simán települ, semmi gond nincs vele!

(#13899) solor válasza zeno79 (#13898) üzenetére


solor
tag

globál stable-ról developerre szeretnék váltani updaterrel. Melyiket romot kell letöltenem és honnan?

[ Szerkesztve ]

(#13900) zeno79 válasza solor (#13899) üzenetére


zeno79
őstag

Most szórakoztok?
Néhányszor le lett írva, most nem rég ezen hozzászólás-oldal blokkon belül is szerintem...
Global stable és global dev, Global developer full rom, 6.8.18.
vagy van még eu multi dev rom is, de azt nem lehet updater-rel feltenni.
Amúgy meg miui-ban más jobban otthon van mint én, én CM-ezek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.