Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-19 02:05:46

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 3 Pro "Qualcomm" 2/16 és 3/32 - KENZO

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14701) Criminal017


Criminal017
őstag

Közben átszabtam a mélyvíz ROM szekcióját, nézzétek át, több szem többet lát alapon.

Illetve rövid leírással (mit tud, milyen bugot tartalmaz pl.), linkekkel stb. írjátok le a működő custom romokat, hogy azokkal is tudjam frissíteni az összefoglalót.

(#14702) WhiteWalker válasza Criminal017 (#14695) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Huha, meg nem mondom melyik fastboot ROM volt ...Aszem MIUI 7-es Global dev.
De a töltöttsége -2%-n tartotta hiába volt feltöltve. Innen indult a kálváriam...

Esetleg a CM felrakas metodusat bele lehetne szerkeszteni , firmwaretol kezdve stb...

[ Szerkesztve ]

(#14703) ktommy91 válasza kill_bill1 (#14699) üzenetére


ktommy91
addikt

CM 14 biztos hogy lesz.

Nincs kerítés.

(#14704) koppasz1986


koppasz1986
tag

Valaki tudna segíteni abban, hogy lehet kikapcsolni azt értesítési ledet az aksiról? Eddig 15%nál kezdett villogni, de miui8 óta már 20%nál megkezdi és zavar..

(#14705) sp8787 válasza koppasz1986 (#14704) üzenetére


sp8787
addikt

azt hiszem ha ideiglenesen bekapcsolod a Battery Saver-t(security>battery>battery saver) es ott lejjebb veszed a %-ot akkor kesobb kezd el villogni.

[ Szerkesztve ]

(#14706) Marcello83


Marcello83
tag

Másképp kérdezem:
Mit kell csinálni az eustock-os nem frissülő ROM-os telefonnal, hogy újabb szoftver legyen rajta? Csak egy linket kérek, hogy mit olvassak el ;)

Samsung Galaxy S8 Active, Lenovo Helix

(#14707) Milestone2 válasza Marcello83 (#14706) üzenetére


Milestone2
nagyúr

[link]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#14708) koppasz1986 válasza sp8787 (#14705) üzenetére


koppasz1986
tag

Bekapcsoltam, de nem lelek úgysem ilyen %os miujságot

(#14709) Marcello83 válasza Milestone2 (#14707) üzenetére


Marcello83
tag

:R Hálám örökké üldözni fog :R

Samsung Galaxy S8 Active, Lenovo Helix

(#14710) DMG


DMG
senior tag

Valaki aki hozzá értő, elmagyarázná nekem, hogy ez a micloud-os mentés hogy üzemel?

Rábökök a mentésre, pörög a fánk de fél óráig semmi (gyakorlatilag alig van valami a telefonon képeket legyalultam, egy két alkalmazástól eltekintve gyári appok vannak fent (global dev)

A szinkron le megy hamar, de ha a mentésre bökök, akkor semmi, aztán ha fél óra múlva megunom, vagy bejön egy hívás, akkor ha vissza megyek és megnézem a mentések kezelésénél, akkor ott azt jelzi, hogy "Mentés..." Itt most akkor beragadt valami, vagy ez tényleg ennyire lassú?

Másik kérdés, hogy ha végre megvan a mentés, és egy full wipe után innen állok vissza, akkor olyan rendszer beállítást nem tud vissza hozni ami a wipe-ot gyakorlatilag feleslegessé teszi? (Csak, hogy érthető legyen, az aku idő drasztikus csökkenése miatt wipe-olnék (factory reset és a többi) ha ezek után visszatöltöm, nem fog megint meghülyülni az akku, már ha ez a baja a rendszernek egyáltalán?)

Nagyon köszönöm!

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#14711) sonic8


sonic8
tag

Aki MM-re már most éhes és nem tud várni, global beta 6.8.30 for kenzo, csak hozzáértőknek: [link]

Custom kernel hozzá: [link]

A kernelt nem próbáltam, de xda-n azt írják nagyon patent már most is.

Maga a ROM eddig pöpecül megy (20 perc :D), van egy külön patch is hozzá, mert állítólag a belső tárhely most már alapból encrypt-elt lesz és van aki emiatt megszívta az adatvesztést belső tárhelyről.

Ha nem menne a volte MM alatt itt van valami megoldás, szintén nem próbáltam: [link]

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#14712) sonic8 válasza sonic8 (#14711) üzenetére


sonic8
tag

Antutu mániásoknak fentebb linkelt MIUI 8 Global 6.8.30 beta 78852 pötty és 3D alatt 20183, sosem kapott még 3D alatt semmilyen custom kernel-el 20000 felett, most meg stock-al ennyi :)

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#14713) sonic8


sonic8
tag

Ehehe: Antutu második futtatásra 79315, 3D 20353 :DDD

Remélem így is marad majd a stable-ben is, kikéne próbálni azt a custom kernelt...

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#14714) Lecs@ válasza sonic8 (#14713) üzenetére


Lecs@
addikt

Akkor akár akadozhat is az előzőhöz képest, az Antutu jobb ! Hurrá ! ;]

512 GB

(#14715) sonic8 válasza Lecs@ (#14714) üzenetére


sonic8
tag

Custom kernel-el első futtatásra: 86161, még nagyobb lett az e-péló :C

Amúgy mag a ROM nagyon gyors, eddig teljesen ok, jöhet a stable.

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#14716) DMG válasza sonic8 (#14715) üzenetére


DMG
senior tag

Akku idő? Ok, még alig használtad, de mit ír a sac/kb kalkulátor? Mennyit merült az akkud eddig?

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#14717) sonic8


sonic8
tag

Egyre jobban gondolkodok egy Redmi Pro-n, van már rá TWRP és állítólag lesz global ROM is, egy beta már letölthető innen-onnan, de jó lenne tudni valójában milyen nyelveken is beszél.

Csak nem tudom megéri a +10-15K felár az X25-öt és a 64 gigás tárhelyet.

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#14718) DMG válasza sonic8 (#14717) üzenetére


DMG
senior tag

Redmi Pro, vagy Redmi Note Pro?

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#14719) sonic8 válasza DMG (#14716) üzenetére


sonic8
tag

Az akkuról nem tudok eddig nyilatkozni, sok újraindítás, TWRP volt, ráadásul nem is 100%-ról kezdtem és nem is tudom mennyiről indult, egyből felraktam a custom kernelt is.

Nem hiszem, hogy 20 perces nyomkodás alapján összelehet hasonlítani 2 ROM-ot az akku szempontjából.

Csak, hogy írjak valami informatívat is nem érznem, hogy jobban melegedne mint kellene, ami jó jel.

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#14720) sonic8 válasza DMG (#14718) üzenetére


sonic8
tag

Redmi Note Pro még nincs ha jól tudom, Mi Note Pro van és az egy régi modell.

A dual kamerás Redmi Pro-n gondolkodom. Némileg az X20 és X25-öt az is behatárolja, hogy sötét szürkében még nem láttam X25-öst sehol, csak fehérben.

Az OLED és a kamera miatt érdekel, néha szoktam játszani is, de nem biztos, hogy a 20%-al gyengébb GPU-t észreveszem, addigra úgyis cserélem.

[ Szerkesztve ]

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#14721) beyruth82


beyruth82
veterán

Levettem ma a telóról az ipaky tokot és ez fogadott:

A sim tálca fölötti résznél elvált a fém keret a telótól vagy meggörbült vagy ilyesmi.Gondolom amikor néhányszor leszedtem a tokot akkor leválhatott.Engem ez marhára zavar.Valakinél hasonló?Ezt már vissza se tudom görbíteni szerintem. :O

(#14722) Mr X válasza beyruth82 (#14721) üzenetére


Mr X
veterán

Tedd rá vissza a tokot, akkor nem látod.

(#14723) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

A fastboot romban nincsen host file szinten tiltva a reklám blokkolás? Mert a Note2-ben volt...

[ Szerkesztve ]

(#14724) belavagyokbp válasza beyruth82 (#14721) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Nekem a Nillkin tok csinált ilyet, csak a hangerő gomboknál... Levettem a hátlapot és visszahajlítgattam amennyire tudtam, de a felület ráncos marad azon a részen.... :(((

(#14725) pvt.peter válasza Mr X (#14722) üzenetére


pvt.peter
őstag

... :DD

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#14726) arnyjaro válasza Marcello83 (#14706) üzenetére


arnyjaro
csendes tag

Ha nincs nyitva a BL akkor úgy csináld mintha brickelt lenne a telcsi. Nekem legalábbis úgy sikerült. Utánna updaterrel mehet a global developer (van Magyar nyelv).

iPhone 12 pro, Macbook Air M1

(#14727) denko válasza Mr X (#14722) üzenetére


denko
senior tag

legjobb válasz :R :DD

(#14728) beyruth82 válasza belavagyokbp (#14724) üzenetére


beyruth82
veterán

Elvileg nem leszedhető a hátlapja a note 3 pro-nak.Házilag lebarkácsoltad?

(#14729) Criminal017 válasza beyruth82 (#14728) üzenetére


Criminal017
őstag

Kell hozzá némi erő és ügyesség, de lepattan.
Biztos van ennél jobb videó is, hirtelen ezt találtam: [link]

(#14730) belavagyokbp válasza beyruth82 (#14728) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

Egy vékony tárggyal kell benyúlni a hátlap és a keret közé (gitárpengető, vagy akár körömmel is megoldható), és egész könnyen szétpattintható. Az ujjlenyomat szkenner szalagkábelét kell csak kihúzni utána.
Youtubeon néztem róla videót, kb 3 perc alatt leszedtem.

[ Szerkesztve ]

(#14731) sonic8 válasza beyruth82 (#14721) üzenetére


sonic8
tag

Miből van az a tok, ilyen hybrid szilikon csoda műanyag kerettel???

Szimpla szilikon tokot nehezen tudom elképzelni, hogy ilyent csinálna.

Nem lehet, hogy a körmöd vagy valami beleakadt leszedésnél?

Ami elromolhat, az el is romlik...

(#14732) beyruth82 válasza sonic8 (#14731) üzenetére


beyruth82
veterán

Biztos,hogy nem mert mindig a sarkoknál szedem le elöszőr.

(#14733) beyruth82 válasza belavagyokbp (#14730) üzenetére


beyruth82
veterán

Köszönöm de nem merem bevállalni inkább...

(#14734) DMG válasza sonic8 (#14720) üzenetére


DMG
senior tag

OK beazonosítottam. :D

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#14735) D0zeR


D0zeR
tag

Az automatikus hívásrögzítőben hol lehet kikapcsolni azt hogy hívások után ne jelenjen meg minden egyes beszélgetés után a fejlécben hogy rögzített.. (remélem érthető)

(#14736) Pubszon


Pubszon
veterán

12-13 napja igényeltem BL nyitáshoz kódot de még nem kaptam semmit.
Mi ilyenkor a teendő?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#14737) DshadoW


DshadoW
tag

Mi a különbség ha fastbootos romot akarok flashelni edl módban a két opció között?

Rootjunky youtubeos videójában flash all except storage van bepipálva és a hivatalos en.miui.com-os tutorialban pedig a flash all. Következő kérdés: ezzel a módszerrel ugyanúgy fel kell menjen a global stable mint a global dev is, ugye?

A global stable (a nevéből ítélve) stabilabb rom mint a global dev? Ha számomra a stabilitás a legfontosabb akkor jobban járok a global stable-el? Ja, ugye nincs a global verziókban kínai cucc/bloatware? Megőrjít, hogy ha wifin vagyok akkor folyamatosan le kell tiltsam securityvel a sok ram cleanert meg a teljes kijelzős reklámokat :D valamelyik felhasználó említette, hogy nyugodtan beszámolhatok a digis note 3-ról. Nos, tele van egy csomó szarral (horse browser, leo privacy, file manager, dorado pixel caller stb..), a felét ki se lehet iktatni.

Mi 9T 6/128. A redmi note 3 még mindig nem akar elpusztulni

(#14738) gusthy válasza Pubszon (#14736) üzenetére


gusthy
veterán

Csekkold le az unlock oldalon is, nem mindig küldenek SMS-t.

(#14739) madrac válasza Siriusb (#14685) üzenetére


madrac
őstag

Elképzelhető, hogy a CM firmware olyan partíciót is felülírt a telón amit az Alka nem mentett le.... Én pl. a modem-et se találom a mentésemben.... mostmár mindegy...

Titanium Backup 7.4.0.2 tökéletesen működik nálam CM alatt, ahogy a beállítások is ott vannak.

(#14740) Pubszon válasza gusthy (#14738) üzenetére


Pubszon
veterán

Linket tudnál adni?
Csak telón vagyok, nincs gép most. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#14741) Máté94 válasza Milestone2 (#14700) üzenetére


Máté94
addikt

Ez mennyire tekinthető hiteles forrásnak? Esetleg vagy bejön vagy nem, al'a Xiaomi? :DDD

(#14742) Siriusb válasza D0zeR (#14735) üzenetére


Siriusb
veterán

Settings > System app > Recorder

(#14737) DshadoW
Flash all: lesz egy szűz telód
Flash all except storage: a belső tárhelyhez nem gyúl, megmaradnak a fényképeid, dokumentumaid stb

(#14743) Siriusb válasza madrac (#14739) üzenetére


Siriusb
veterán

Az a furcsa, hogy csak kevesen panaszkodnak erre a hibára, tehát vagy mindenki marad CM-en, aki váltott rá, vagy csak bizonyos körülmények fennállása esetén jön elő. Passz.

Titanium Backup 7.4.0.2 tökéletesen működik nálam CM alatt
Akkor nálam valami nagy katyvasz lehetett. Arra nem emlékszem, hogy formáztam-e a /system és /data-t telepítés előtt vagy nem?

Mindegy is, egyelőre ez a GD verzió jónak néz ki, marad. :)

(#14744) madrac válasza Siriusb (#14743) üzenetére


madrac
őstag

Szerintem én formáztam mindent, a belső tárhelyet is, hogy teljesen tiszta legyen a CM telepítés, úgy ahogy tanácsolják ilyenkor. A /data, /cache partíciót pedig F2FS-re konvertáltam.

[ Szerkesztve ]

(#14745) Siriusb válasza madrac (#14744) üzenetére


Siriusb
veterán

Én is szoktam mindig ezeket a partíciókat formázni, csak már nem tudom visszaidézni, tényleg megcsináltam-e vagy feledékeny voltam, amit simán el tudok képzelni.
Végül is meg vagyok elégedve a gyári ROM-mal is, szóval minek akarok ugrálni?!

(#14746) Kolondrum válasza beyruth82 (#14721) üzenetére

Mióta használod? Én nagyon ritkán veszem le a tokot, csak ha takarítom. Ami nagyon ritka. Pl most volt, de nekem jó. ;) Miattad bontottam le.

(#14747) gusthy válasza Pubszon (#14740) üzenetére


gusthy
veterán

en.miui.com/unlock

(#14748) gusthy válasza Máté94 (#14741) üzenetére


gusthy
veterán

A január szerintem tuti. Az év kérdéses...

(#14749) gabor#


gabor#
tag

Gondoltam non-root global stable -ről váltanék eu dev -re. (ha jól tervezem akkor először miflash global dev -> unlock -> twrp -> eu dev)
Előtte csinálnék mentést de a miui saját backupja lefut fél perc alatt és 0byte méretű lesz mipcsuite backup szintén nem megy. Próbáltam bele sd kártyát is.
Mi lehet a gond? vagy hogyan menthetnék? helium backup volt de az nem minden.

(#14750) Pubszon válasza gusthy (#14747) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez jön be.
Mit jelent?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.