Hirdetés

2019. november 18., hétfő

Gyorskeresés

(#1) doeeg

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Screamer 2 is tudta ezt, az NFS2-ben is sokat toltuk (szerintem az autentikusabb mint a 3 :) ).

Most meg nem mondom de a Jazz Jackrabbit vagy az Earthworm Jim közül valamelyiket is lehetett splitben tolni.

"You are killing yourself for a job that would replace you within a week if you dropped dead" || https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/doeeg/index.html

(#2) kraftxld

kraftxld
(nagyúr)

Lotus: [link]

MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#3) kraftxld válasza kraftxld (#2) üzenetére

kraftxld
(nagyúr)

Ja, és a nagy kedvenc, Tyrian 2000

MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#4) bacsis válasza doeeg (#1) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

NFS2-t azért vetném el, mert katasztrófális az irányítása...
Jazz Jackrabbit 2 kifejezetten jó, mert úgy megy 2 játékossal, hogy nem osztott képernyővel :R
Na ilyesmi kéne 3-4 játékos támogatással :B illetve a másik gondom a Jazz Jackrabbit-al, hogy nem elég pörgős.. azaz maga a játék kifejezetten az, de leülsz elé és akkor egy menetet is el nyomkodhatsz fél napon keresztül. Fontos lenne az is, hogy 2-5-10 perc alatt vége legyen egy menetnek, és cserélődhessenek az emberek... De ettől függetlenül ez egy nagyon jó ötlet volt :R
kraftxld! Gyors menetek, könnyű irányítás (talán tűl könnyű is) És masszívan retro... :K
de nem az igazi :B Bár mondjuk fene tudja... egyszerűségéhez hozzá jön az hogy nagyon hangulatos zenéje is van pl, és tényleg retro... Tény, ezzel is lehet számolni :) illetve nem baj az ha több lehetőség lesz a kifejezetten erre a célra épített gépen :R
szerk: ez a Tyrian 2000 is érdekes lehet hogy nem osztott képernyőn megy... nincs benne 4 játékos mód? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) kraftxld válasza bacsis (#4) üzenetére

kraftxld
(nagyúr)

A Tyrian az csak 2 játékos módot tud.

De közben eszembe jutott a Micro Machines 2, azt is lehet 4-en tolni :)
[link]

(#6) Xpod

Xpod
(őstag)

Mi ezekkel toltuk 1 gépen egyszerre az öcsémmel:
NFS4
The Great War: 1914 - 1918
Dyna
GoldenAxe
WackyWheels
Doom2D
Worms2 / Worms armageddon

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#7) bacsis válasza kraftxld (#5) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Akkor azt hiszem, meg is lesz a befutó :D :R
Xpod! Jahh a Worms is igazi klasszikus, és népszerű, de sajna az elég lassú játékmenetű...

[ Szerkesztve ]

(#8) AxBattler

AxBattler
(nagyúr)

A régi, arcade játékok esetében csomónál engedélyezni lehet a 3+ fős módot, csak ez nálunk nem volt elterjedt, mert idehaza inkább csak 2 játékos kabineteket vettek a cégek. MAME emuátirban viszont nincs korlátozás...

Pl. a beat'em up-ok jelentős részét lehet 3-an egyszerre tolni: Aliens vs. Predator, Cadillacs & Dinosaurs, Knights of Round, X-Men, TMNT, Sunset Riders, stb.
Modern rendszerekre ott van ugye Castle Crashers, Capcom Beat 'Em Up Bundle, Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara

Egy gyors keresés:
List of retro games for 4 players
Best 4-player local multiplayer games on Steam

+ a Trine Trilogy, Dungeon Defenders, Boreal Blade, Broforce, Mercenary Kings...

[ Szerkesztve ]

Cable management is for the weak!

(#9) CounterBoci

CounterBoci
(senior tag)

Colin McRae Rally 2

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10) kemotox

kemotox
(addikt)

Get Medieval. Asszem volt magyar szinkron is hozzá.. fú de imádtam. Ahogy olvastam a posztod hirtelen ez jutott eszembe..nővéremmel csapattuk mikor lett PC-nk.. de jó is volt :D

(#11) AxBattler válasza AxBattler (#8) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

+ TowerFall Ascension, Skyhook, meg egy csomó mostani brawler PvP játék.

(#14) MasterDeeJay

Külön képernyőset hírtelen nem tudok mondani amivel játszottam.
Settlers 2 két egérrel?
Streets of rage 4 játékossal elég jó egy billentyűzeten :D
Illetve amivel rengeteget játszottam MAME emulátoron rakás játék van gyakorlatilag megunhatatlan kontroller/billegyműzetszétverősek. Rohadt pörgős volt egy cadilacs and dinosaurs-ot játszani.
Mortal kombat trilogy kihagyhatatlan
Golden Axe-t moddoltam régen hogy ellenfél karakterrel lehessen menni, meg volt hogy a tábortűzzel vagy egy darab hússként harcoltam. :DDD
Ami még jó volt az a Half Life 2 synergy moddal coopban max nehézségen, de az csak hálózatos multis.
Doom brutal moddal..
Osztottba meg nekem ami nagyon jó volt az a James Bond Goldeneye N64-en, ma már egy piritó elviszi emulálva.
vagy itt egy lista osztott képernyősökről: https://www.reddit.com/r/Games/comments/1oef5j/list_of_games_with_split_screenlocal_coopcouch/

The Glorious Dual Xeon Workstation Gaming Master Race :)

(#15) dj79

dj79
(tag)

Nálunk abszolút kedvenc volt egy időben a BLUR, de ez még csak sajnos 9 éves. Akkor NFS 2 :)

[ Szerkesztve ]

(#16) -AD4M-

-AD4M-
(tag)

Liquid War :D

Allons-y!

(#17) M0ng00se

M0ng00se
(senior tag)
LOGOUT blog

Serious Sam the Second Encoutert nyomtuk egy monitoron ketten egymás ellen xD négyen lehet max, bár szeritnem akkor kell is hozzá négy billentyűzet :))

mng.

(#18) Chabee

Chabee
(tag)

Üdv!

Az én lányaim a Moorhuhn Kart 2-vel játszottak osztott képernyőn. Jó régi játék, szóval illene a kiállított gépekre.

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#19) bacsis válasza penge111 (#12) üzenetére

bacsis
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Itt is az a gond hogy 2000 előtti játékok nincsenek feltüntetve de 2005 előttiek sem nagyon :B

(#20) Wlac

Wlac
(Ármester)

A Mario Kart nem tudom, hogy mennyire megoldható PC-n, de baromi régi részei is vannak, és eszméletlenül pörgős. Nulla beletanulással rögtön játszható.

"Locking the vault door now. Goodbye."

(#21) tbalazs14

tbalazs14
(csendes tag)

Unique Development Studios: Ignition(1997), osztott képernyőn csak 2 játékost támogat, de nagy kedvencem.

[ Szerkesztve ]

Az 1366*768-as felbontás úgy keletkezett, hogy a mérnökök megnézték, hogy fér el 1 Mpixel 16:9-ben.

(#22) MasterDeeJay

Ha emulátor jászik akkor amúgy N64 és Dreamcast konzolokon van jópár 4 player játék.

The Glorious Dual Xeon Workstation Gaming Master Race :)

(#23) AxBattler válasza MasterDeeJay (#22) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Mario Kart, Zelda Four Swords Adventures... az biztos, hogy a többjátékos családi/party élmény az egyik legnagyobb előnye volt a Nintendo-nak, ráadásul alapból 4 controller portot terveztek a masináikra! :K

(#24) olbaidhun

olbaidhun
(őstag)

Ha egy jó kis sokszereplős verseny kellene, ott a Micro Machines a 90-es évekből és a (akár sega, nintendo, stb emulátorokkal) korszerűbb társai, pl a mario kart, klónokkal napjainkig találkozni.

Egy másik hatalmas klasszikus még hasonló témában a wipeout, rollcage széria. Ennek korszerűbb változata a GRiP. Mi ezekbe is sok órát beletoltunk, imádtam. Megéri nyomatni.

Ja igen, ha már klasszikusok: RoadRash, Skitchin, módosított Mortal Kombat. Azokat is lehet többen tolni.

[ Szerkesztve ]

www.bit.ly/olbhu «7O-638-9O93» ᴋᴇᴅᴅ= Bᴘ❗ ᴺᶦⁿᶜˢ ᵗᵒʳᵉᵏᵉⁿʸ ᵏᵘˡᵈᵉᵐᵉⁿʸ ᵐᵃˣ ᵍᵒⁿᵈᵃᵗˡᵃⁿ ᶜˢᵒᵐᵃᵍᵒˡᵃˢ

(#25) szupermacs válasza kemotox (#10) üzenetére

szupermacs
(addikt)

Zseniális játék volt. Írni akartam, de gondoltam beleolvasok a hozzászólásokba. Nem csalódtam! :C

Steam: szupermacs // BattleTag: Szupermacs#2730 // Uplay: szupermacs // Origin: szupermacs // XLive: SleeplessWar

(#26) kemotox válasza szupermacs (#25) üzenetére

kemotox
(addikt)

(#27) Agyturbina

Agyturbina
(tag)
LOGOUT blog

Egy régi kedvenc: Ignition :R

A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek.

(#28) dugo_

dugo_
(veterán)

Valakinek beugrik mi lehet ez a játék?

- felülnézet
- split screen
- két játékos
- 2D
- űrhajókkal kell kergetni egymást és kilőni egy labirintusos zárt űrkikötőben

'90-es évek vége talán, már Win alól futott. Sehogy sem találom.

(#29) kemotox válasza dugo_ (#28) üzenetére

kemotox
(addikt)

Véletlenül nem lehetett fejleszteni az hajót, és az egyik fajta fegyver (talán a kezdő, alap cucc) az nem ilyen lila bogyókat lövő cucc volt?

(#30) dugo_ válasza kemotox (#29) üzenetére

dugo_
(veterán)

Lehetséges, a bogyós cucc talán még rémlik is.

(#31) kemotox válasza dugo_ (#30) üzenetére

kemotox
(addikt)

És ilyen sárgás-kékes volt az űrhajó?
Befosok, ha ugyanazt a játékot keressük :D Néha-néha eszembe jut, gugelezek egy kicsit, de sose jártam még sikerrel :( Imádom a top view shootereket, Crimsonland volt még nagyon nagy kedvenc.

[ Szerkesztve ]

(#32) dugo_ válasza kemotox (#31) üzenetére

dugo_
(veterán)

Nincsenek ilyen élénk emlékeim, lehet. 2000-2002 között játszottam vele utoljára és a számtech terembe pár év késéssel gyűrűztek be a játékok.

Pl. Midtown Madness-re is 2001 körüli idő rémlik, akkor 2 éve volt kint.

(#33) carr

carr
(senior tag)

Excessive speed! Iszonyat jókat játszottunk. Már nem rémlik hány résztvevős a sztori, de úgy rémlik volt 2 nél több is. :D
https://www.youtube.com/watch?v=vDfsnD3_7fo

De volt még Death Rally is.
https://www.youtube.com/watch?v=YTRI71PmgDY

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.No answer=blocked. Ne üdvözölj, köszönj!

(#34) carr

carr
(senior tag)

lejárt a szerk.:
ingyen letölthető.
de sztem ebben nincs ost. :(
https://archive.org/details/Games_Machine_CD-ROM_Excessive_Speed_1998

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.No answer=blocked. Ne üdvözölj, köszönj!

(#35) kemotox válasza carr (#33) üzenetére

kemotox
(addikt)

Jaj, GS-hez volt anno teljes játékként. Imádtam. Asszem második vagy harmadik pályáig jutottam, többit már nem tudtam unlockolni :DDD

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.