Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Lenovo P70-A téma összefoglaló

Fontos információ, hogy a Flashtools használata során SOHA ne nyomjatok a FORMAT-ALL opcióra!
Flashtools használata előtt MINDIG legyen mentés. Bővebben az összefoglalóban található leírás hozzá.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) bucihost


bucihost
senior tag

Úgy hallottam, hogy az összefoglalóban lévő root leírás, 5.1 hez nem jó :F

(#8852) darkmann válasza darkmann (#8849) üzenetére


darkmann
őstag

Akkor VibeUI alatt is ugyanezt csinálja? Bocs, elnéztem, hasonló az avatarod, mint Athoszkának. :DDD
Te milyen rendszert használsz?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#8853) borzosmorzi


borzosmorzi
tag

Ma a tegnap felrakott V7.0.278 Lenovo Launcher-rel is előjött a felhasználói felület "fagyása" S139 alatt, miközben futott a Gravity Screen. Szóval nem a gyári Launcher 3 a hibás. Tegnap nem indítottam el a Gravity Screen-t, nem is fagyott. Nem nagy ügy, mert elég megérinteni a menü gombot, és ismét reagál az érintőképernyő, inkább csak bosszantó.

[ Szerkesztve ]

(#8854) szaszab válasza borzosmorzi (#8853) üzenetére


szaszab
aktív tag

Ha már launcher: TSF launchert használ valaki?

Én azt tapasztaltam, hogy amikor az app ikonokat használat gyakorisága alapján rendeztetem, akkor elforgatja a kijelzőt 90 fokkal. Pedig a forgatás, mint opció tiltva van. Ami még viccesebb, hogy csak restart után áll helyre a rend. Meg a kép.
Tapasztalt valaki ilyet (leginkább MIUI 5.0 64 bit alatt)?

4.4.4 alatt nem tapasztaltam ilyen problémát. Igaz, ott a gyári launchert használtam :D

(#8855) fogarasia


fogarasia
csendes tag

Kinek mi a tapasztalata a hivatalosan frissíthető S139-es ROMról? Ugye ez már Android 5.1, ami elvileg jobban kezeli az energiát és a ROMot is. Tapasztalat?

(#8856) szaszab válasza fogarasia (#8855) üzenetére


szaszab
aktív tag

Az akksi idővel nem volt gond. Cserébe elvettek jó néhány (kényelmi) funkciót, ami sokak szemét szúrja. Duplakopp, grafikonos akku-töltöttségszint jelzés, stb.

Én már nem is tudom, melyik funkció hiánya húzott fel a gyári S139-vel kapcsolatban, olyan rövid életű volt a telefonomon. De nekem megváltás ez a MIUI :D

(#8857) Jim74 válasza darkmann (#8844) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azt raktam fel, amit Athoska linkelt be.

(#8858) nepszter1


nepszter1
addikt

Az létezik hogy a 4.4.4 jobban eszi az aksit mint az 5.1 ? Esetleg erre van valami megoldás ? :)

(#8859) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

VIBEUI V2.8 by VDT rommal kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy megoldható-e az, hogy a zárképernyőn is látszódjanak az értesítések. Ha pl. kapok egy mailt, vagy volt egy nem fogadott hívásom, akkor csak a zárképernyő feloldása után látom az eseményt az értesítősávon.

Előre is köszönőm a segítséget. :R

Szerk: közben rájöttem a megoldásra. Igaz nem az értesítési sávba kerül jelzés, hanem a képernyő közepére, de legalább jön valami infó zárképernyő esetén is:
Settings --> Notification center --> App notification managment. Amelyik appnál azt szeretnénk, hogy a zárképernyőn is jelenjen meg értesítés, annál be kell kapcsolni a Keyguard Notification opciót. Élesben nem teszteltem még.

Remélem nem untattam senkit ;).

[ Szerkesztve ]

(#8860) deminos válasza darkmann (#8852) üzenetére


deminos
aktív tag

Semmi gond.
Gyári 4.4, 32-bites 5.1 aosp, valamint gyári 5.1 a végén.
Sajnos nekem mindegyiken ezt csinálta az rr3.
Most másik telefon van már, és ezen se fut normálisan. Ebből következtettem arra, hogy nem a telefonnal van a gond, hanem a játékkal.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#8862) Graphics válasza #45553408 (#8861) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Áh, szerintem ez csak át van írva. Amúy egy okádék rom, szanaszét skinezve...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8863) Hoorus


Hoorus
őstag

Vissza kaptam a telefonomat a Telemaxtól. 5 nap alatt javították. Alaplap csere volt, most minden rendben.

Teljes mértékben elégedett vagyok velük.

Rákérdeztem a garanciára, mivel az Iponnál nekem is 1 évet írtak a papírra. 2 év van a Lenovo telefonokra, függetlenül attól, hogy a boltban mit írnak rá..

(#8864) Hoorus


Hoorus
őstag

Mondjuk az érdekes, hogy ráírták a munkalapra, hogy elvégzett műveletek: szoftver frissítés.. Erre nézem, S129 van rajta.. S134-el adtam le :DDD

(#8865) beg válasza Hoorus (#8864) üzenetére


beg
veterán

Lefrissítették, ráhúzták a szűz gyárit :)
Mivel alaplapot cseréltek, ez természetes.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#8866) Hoorus


Hoorus
őstag

Miért dobja ezt a flashtools?? S139-re flashelnék twrp-t EZ alapján. A scatter és a twrp elvileg jónak kell h legyen.. Mi lehet a gond??

(#8867) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

Egy kérdés.
Tud a készülék 5 GHz-es wifin is kommunikál-e, vagy "csak" 2.4-en?

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#8868) beg válasza artid (#8867) üzenetére


beg
veterán

Nem tudja az 5ghz-et sajnos.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#8869) artid válasza beg (#8868) üzenetére


artid
aktív tag

Köszi a gyors választ.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#8870) Graphics válasza Hoorus (#8866) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Passz, flashelj fel S138-at, probalgasd

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8871) Diabo6


Diabo6
senior tag

Most 4.4-en vagyok rootolva. Ha rászánom magam, és beáldozva a duplakopott frissítem a gyári 5.1-re, akkor a root elszáll ugye és nem lesz ledem mindenre? vagy 5.1nél már megoldották?

(#8872) o_tom


o_tom
aktív tag

Sziasztok
Ezt (5.1 64bit custom)
https://youtu.be/ZaoLYGPdLQY
próbálta már valaki?

[ Szerkesztve ]

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#8873) Jim74 válasza o_tom (#8872) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Szerintem ez ez a ROM: [link]. Összefoglalóban is szerepel, mint "érdemes rá figyelni".
AOSP 5.1 (32 bitesről) váltottam, mert hiányzott a duplakoppos ébresztés és a Gravity Screen pedig észrevehető üzemidő csökkenést eredményezett.
Eddig nagy problémával nem találkoztam. Magyar nyelv nincs benne, de engem nem zavar, hogy angol (egy-két helyen maradt a cirill betűs rész, de egyáltalán nem vészes). Kártyánként lehet csengőhangot állítani, jelez minden eseményre led-del (eddig Gmailt, Vibert, SMS-t, hívást próbáltam).

Elsőre kicsit szokatlan volt, de egyelőre marad, mert eget verő hibát nem találtam benne, ami miatt mindenféleképpen visszavágytam volna az AOSP-re.

Amit még tudni kell, hogy kicseréli a TWRP-t és alapból root-olt.

(#8874) Karavik válasza Diabo6 (#8871) üzenetére


Karavik
veterán

s139 5.1 ROM-ban a led eredetileg csak nemfogadott hívásokra és SMS-ekre jelez csakúgy mint gyári 4.4.4 esetén

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#8875) Diabo6 válasza Karavik (#8874) üzenetére


Diabo6
senior tag

Köszi. És van rá valami megoldás?

(#8876) Karavik válasza Diabo6 (#8875) üzenetére


Karavik
veterán

Én egyelőre nem tudok rá megoldást, bár őszintén szólva még nem is nagyon foglalkoztam vele. Annyi biztos, hogy a google play-es light manager-el nekem nem jött össze.

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#8877) Graphics válasza Diabo6 (#8875) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, fentebb már írták azt hiszem, hogy root és le kell tiltani a LED-hez tartozó alkalmazást pl Link2SD-vel

Ehhez persze root kell.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8878) Diabo6 válasza Graphics (#8877) üzenetére


Diabo6
senior tag

Akkor lehet félreértettem valamit. Úgy emlékeztem, hogy 5.1et nem lehetett rootolni. Ugyan az az eljárás mint a 4.4nél?

(#8879) Hoorus válasza Diabo6 (#8878) üzenetére


Hoorus
őstag

Nem. Flashtoolal fel kell rakni egy twrp-t és az a kilepesnel megcsinalja a rootot.

(#8880) Diabo6 válasza Hoorus (#8879) üzenetére


Diabo6
senior tag

Köszi.
Gondolom az összefoglalóban valahol le van írva hogy kell. De ha megkérlek belinkeled, hogy pontosan melyik is az?
köszönöm

(#8881) Graphics válasza Diabo6 (#8880) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jol mondod
Temaosszefogloban ott van, forras a legalja , ott a recoveryt kikeresed.

Egyelore nem elerheto, ki kell kutatnom mashonnan

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8882) Graphics válasza Graphics (#8881) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

TWRP 64bit [link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8883) Koszta válasza Graphics (#8882) üzenetére


Koszta
tag

Ezt simán lehet telepíteni flashtoolsal S139-re? Nem gond, hogy 64 bites?

(#8884) Graphics válasza Koszta (#8883) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elvileg feltehető, de nem jó a 32-eshez.

Én sajnos ebben nem nagyon tudok segíteni, mert elég hamar 64-es rendszerre álltam, és nekem a TWRP benne volt az egyik telepítőben.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8885) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Nekem is 5.1 x32 van. Több TWRP-t is próbáltam, de nekem lefagyasztotta a telefont reboot-nál.
Egy orosz fórumon találtam nagy nehezen egy működőt. (nem tudom már melyiken), Root is megy frankón.

IDE feltöltöttem.

jelszó: p70-alenovo

:R

[ Szerkesztve ]

(#8886) Koszta válasza bucihost (#8885) üzenetére


Koszta
tag

Köszi! :R Ez flashtoolsal akkor gond nélkül feltehető?

(Még jó, hogy nem kezdtem el felrakosgatni véletlenszerűen TWRP-ket. :) )

(#8887) bucihost válasza Koszta (#8886) üzenetére


bucihost
senior tag

Aha, egyből felmegy.

A többi is felment amúgy és el is indult, de mikor reboot-olni akartam akkor megfagyott. (és csak ADB-vel lehetett újra indítani mert semmire sem reagált) Kihordtam egy szívrohamot lábon hirtelen :DDD :W

[ Szerkesztve ]

(#8888) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

Van kint OTA gyári frissítés? Enyém S134 óta azt mondja, hogy ez a legfrissebb.

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#8889) ncc1701 válasza artid (#8888) üzenetére


ncc1701
veterán

Az s139 a legfrissebb.

(#8890) zambozoli válasza artid (#8888) üzenetére


zambozoli
senior tag

Te mázlista!!!
Engem minden reggel bombáz, hogy frissítsek 139-re! :W

Üdv:ZZ

(#8891) ncc1701 válasza zambozoli (#8890) üzenetére


ncc1701
veterán

Le kell tiltani a szolgáltatást.

(#8892) zambozoli válasza ncc1701 (#8891) üzenetére


zambozoli
senior tag

nem rootolt, nem is lesz, így meg nem lehet :O

Üdv:ZZ

(#8893) ncc1701 válasza zambozoli (#8892) üzenetére


ncc1701
veterán

Már csak ezért is megéri rootolni. :)

(#8894) zambozoli válasza ncc1701 (#8893) üzenetére


zambozoli
senior tag

Biztonság miatt inkább nem! Bár megtehetném, hogy megcsinálom a rootot, letiltom a felesleget, majd újra elveszem a root jogot. De nem! ;]

Üdv:ZZ

(#8895) Graphics válasza zambozoli (#8894) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem igazan veszelyes a root... :)

Ezeöccá' :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8896) ncc1701 válasza zambozoli (#8894) üzenetére


ncc1701
veterán

Minek a biztonsága?

(#8897) beg válasza zambozoli (#8894) üzenetére


beg
veterán

Túl sok index, origó és hvg tech cikket olvasol ;]

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#8898) #32577792 válasza beg (#8897) üzenetére


#32577792
törölt tag

Teljesen korrekt cikkek :)
Kiváltképpen az origo :W

(#8899) Diabo6


Diabo6
senior tag

Létezik vmi jó progi amivel kicsit át lehet szabni a 4.4 menüt és megjelenést? Rootolt a gépezet.

(#8900) beg válasza Diabo6 (#8899) üzenetére


beg
veterán

Persze, flashtools, 5.1 AOSP+gravitybox :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.