Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Lenovo P70-A téma összefoglaló

Fontos információ, hogy a Flashtools használata során SOHA ne nyomjatok a FORMAT-ALL opcióra!
Flashtools használata előtt MINDIG legyen mentés. Bővebben az összefoglalóban található leírás hozzá.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) -=MrLF=- válasza Tenkes (#8400) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

pl. jó még a képernyő lezárása rázással, vagy gyors fotózás bekapcsolás nélkül a középső gombra dupla koppal be lehet állítani hány képet csináljon gyorsan egymás után. (S134, 4.4.4)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#8402) beg válasza Tenkes (#8400) üzenetére


beg
veterán

Vagy letöltöd a PixelPhone alkalmazást ami megjegyzi az egyes számokhoz tartozó SIM profilt és következőleg mindig azzal hívja :)

Tárcsázó megnyit, jobbra húzás és már azzal hívja, amelyik sim-re bejelöltem, hogy jegyezze meg ezentúl.
Legutóbb 30 Ft-ra le volt árazva, de ennyit is kifizetnék érte amennyi most.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#8403) SamiCsillag válasza beg (#8402) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

True Phone Dialer § Contacts, ez ingyenes és nagyon nagyon jó és magyarul is tud

(#8404) SharpSA válasza Graphics (#8390) üzenetére


SharpSA
veterán

Telepítette már ezt valaki?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8405) Graphics válasza SharpSA (#8404) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajna angol, én nem vállaltam be, de lehet szombaton mentek egy kompletett a P1m-ről és kipróbálom.

Anno az A830-asomat is angolul használtam.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8406) Jim74 válasza Graphics (#8405) üzenetére


Jim74
nagyúr

Kíváncsian várom a tesztet :R Hajlandó vagyok a magyar nyelvet beáldozni, ha a 32bites AOSP-nél jobb ;)

(#8407) SharpSA válasza Graphics (#8405) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor nem foglakozok vele...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8408) gkrisz78 válasza Graphics (#8405) üzenetére


gkrisz78
tag

Nekem az eggyel régebbi verziója van fent (illetve az orosz fórumról letöltött, nem tudom ez mennyiben különbözik), és teljesen jól működik, more locale-al az alkalmazások magyarok, csak a beállításokban, gyári programokban (pl. tárcsázó) maradt angol a nyelv. A 1602-es verzióval is próbálkoztam, de csak frissítéssel, nem factory resettel raktam fel, és emiatt vagy sem, de a bal felső sarokban a mobil hálózatot nem jól mutatta, a 2 kártyának ugyanúgy 4g-t írt, illetve úgy mutatta, mintha adatforgalomnál mindkét kártya használatban lenne. Persze ez csak design hiba, de engem zavart, így visszaraktam a 1552-es build-et, ami jól muzsikál, pedig a visszarakásnál nem volt gyári beállítás, csak wipe cache, dalvik.
Ami gond még vele, de megoldható, hogy a Google+ program nem megy fel play-ből, csak recoveryből a opengapps.org segítségével, már ha valaki használja ezt a programot.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A1 + Xiaomi Huami Amazfit Bip

(#8409) ncc1701 válasza SharpSA (#8407) üzenetére


ncc1701
veterán

Érdemes egyszer meglépni, h megválsz a magyar nyelv használatától telón. Kevésbé korlátozod be magad.

(#8410) Diabo6


Diabo6
senior tag

Leszedtem a Smart Launcher-t. Ajánlom figyelmetekbe. Nem foglal sok helyet és nagyon jól személyre szabható még az alapból rendelkezésre álló beállításokkal is. A pluszban letölthető ikonkészlet, téma és egyebek csak hab a tortán.

[ Szerkesztve ]

(#8411) Tenkes válasza Diabo6 (#8199) üzenetére


Tenkes
csendes tag

"Szerintetek cserélhető az ON/OFF gomb?
Telemaxhoz ezért nem akarom beadni, de ha tudok alkatrészt szerezni akkor otthon ki tudnám cserélni?
Röviden a hiba: elég ritkán reagál a gomb megnyomására. A hangerők jól működnek, csak a kikapcs/feloldó nem. Tudom, van duplakopp és lezáró alkalmazás is, használom is őket, de na... azért legyen már jó..."

Elnézést, hogy korábbi üzenetre reagálok, elbambultam én is.

Én is tapasztaltam hasonló jelenséget (megnyomom az ON gombot, de nem világosodik ki a képernyő), de azt hiszem ez nem a gomb hibája. Később vettem észre, hogy amint megnyomom az ON gombot, halványan kivilágosodnak a lenti gombok, azaz az ON leadta a jelet, csak a telefon "bambul". Ha várok hosszabban, előjön a záró képernyő. (Korábban, amikor én is azt hittem, hogy a gomb rossz, többször nyomkodtam, így ki-be kapcsolgatva és ha éppen páros számú esetben nyomtam meg, nem is jött elő, hiszen az utolsó OFF parancs volt)

Azaz, a gomb mindig működik, csak néha a telefon sokkal lassabban reagál, mint az normális és elvárható.

Nem mindig csinálja, van amikor rendesen reagál. Nem tudtam még rájönni, mivel függhet össze a tümmedés.

[ Szerkesztve ]

ZX81>HT1080>Primo64>Commodore64

(#8412) nagyzzz válasza Graphics (#8369) üzenetére


nagyzzz
tag

+1 Edigitalos Ciprusi :)

(#8413) nagyzzz


nagyzzz
tag

Akinek frissült a telefonja s139-re, megtenné hogy feltölti valahová az ota mappa tartalmát? Ha jól gondolom, bemásolom és onnantól nálam is frissül. Előre is köszi...

(#8414) Hoorus válasza nagyzzz (#8413) üzenetére


Hoorus
őstag

Gyári 4.4-et felrakod flashtools-al és már fel is ajánlja a frissítést.

(#8415) Graphics válasza nagyzzz (#8413) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az OTA mappa tartalma frissítés után törlődik :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8416) SharpSA válasza ncc1701 (#8409) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem nem lenne probléma, de nem én használom a készüléket.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8417) Tenkes válasza -=MrLF=- (#8401) üzenetére


Tenkes
csendes tag

Kedves Mr LF!

A gyors fotózás középső gombra dupla koppal hol állítható be?

Nagyon köszönöm válaszod.

Szeretettel

Tenkes

ZX81>HT1080>Primo64>Commodore64

(#8418) Hoorus


Hoorus
őstag

S139-hez van valami ROOT eljárás? Nagyon jó a ROM így, hogy már nem dobja el a wifit, már csak a ROOT kellene. :B

(#8419) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kis pénzből nagy szerencse, ha esetleg valaki P70-est keres: [link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8420) -=MrLF=- válasza Tenkes (#8417) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Beállítások -> Személyek (jobbra) -> Fekete képernyő művelet -> csúcssebességű kattintás (elég hülye fordítás)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#8421) Tenkes válasza -=MrLF=- (#8420) üzenetére


Tenkes
csendes tag

Köszönöm. Kerestem, de a Feketébe már nem mertem belépni.

Valóban, a Beállításokból ez pont egy olyan funkció, amelyhez vezető út minden elemének neve igazi gyöngyszem.

- Személyek - Jó Személyek, vagy rossz Személyek? (gondolom ez "Egyéni" akart lenni)
- Fekete képernyő művelet - A Fekete Kéz Szövetség TV székház elleni akciójának a fedőneve
- Csúcssebességű kattintás - Ez csak Mihalisz Norbira vonatkozhat, mielőtt átült a virtuális ülésből a valódiba

ZX81>HT1080>Primo64>Commodore64

(#8422) #78619904


#78619904
törölt tag

Aki szeretné rootolni a gyári 5.1-est itt egy kis segítség:
[link] [link]
Először fel kell tenni a flashtools-szal a twrp recoveryt és abból kell egy supersu.zipet flashelni

[ Szerkesztve ]

(#8423) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

A gyári 5.1, S138-139-ben, meg a többi 5.1-ben is, lehet a külső app-al SD-re írni, vagy itt is tiltva van mint a 4.4.4-ben és csak rootal lesz használható a telefon?

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#8424) Karavik válasza Hoorus (#8418) üzenetére


Karavik
veterán

Nem csak, hogy nem dobja el a WiFi-t, hanem a WiFi jel is erősebb és stabilabb, minta 4.4.4 alatt volt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#8425) Graphics válasza Karavik (#8424) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az ikon van magasabb szinten, vagy merve is erosebb?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8426) Karavik válasza Graphics (#8425) üzenetére


Karavik
veterán

Nem mértem, de a hálószobából - ahonnan esténként szoktam telóról netezni - már 4.4.4-el szakadozott a WiFi vétel (hol volt net, hol nem, mint a mesében) S139 ROM-al pedig stabilan van vétel ugyanarról a helyről.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

(#8427) SamiCsillag válasza Karavik (#8426) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Így van, csak megerősíteni tudom. Sokkal jobb a wifi 5.1-el. Sőt, a kamera lényegesen jobb képeket csinál, este is!

(#8428) Tinuszka válasza #78619904 (#8422) üzenetére


Tinuszka
tag

Na egyszer már elúszott vmiért a komment, még 1x megpróbálom...

Szóval én is épp most rootoltam a gyári 138-at, én ezt a leírást illetve fájlokat hsználtam, annyi változással, hogy az SU.zip-et még azelőtt bemásoltam a belső tárhelyre, hogy a flashtools-al elkezdtem volna játszadozni, ugyanis flash-elés után rögtön recovery módba kell bootolni!

Még egy dolog, amire rájöttem: panaszkodtak az emberek, hogy gyári 138 esetén nem lehet belépni a gyári recovery menübe. Nos nálam is így volt, az ismert power+volume up kombó után kiválasztottam ugyan a recoveryt, de utána "no command" üzenetet dobott ki. Na ilyenkor kell még egyszer powert nyomni, és amíg tartjuk, megint volume up, és akkor már bejön a menü.

(#8429) Hoorus válasza Tinuszka (#8428) üzenetére


Hoorus
őstag

Nagyon köszi. Sikerültm nagyon frankó..

Na, egész jó kis rom lett ebből a gyári 5.1-ből :C

Már csak ugyanez kéne 64 bitben, vagy Marsmallow :D

[ Szerkesztve ]

(#8430) ®abstract® válasza Graphics (#8419) üzenetére


®abstract®
őstag

klassz,de én 47e vettem,újonnan :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#8431) ncc1701 válasza ®abstract® (#8430) üzenetére


ncc1701
veterán

Boldog p70t tulaj esetleg? :Đ

(#8432) Hoorus


Hoorus
őstag

S139

(#8433) ®abstract® válasza ncc1701 (#8431) üzenetére


®abstract®
őstag

tévedsz!! mielőtt kifizettem,átküldtem az aida64 apk t és megnéztem az infót.minden stimmelt. :) alkalmi bolt volt a P70A 16GB ROW.

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#8434) Tinuszka válasza Hoorus (#8429) üzenetére


Tinuszka
tag

Zsír :))

amúgy a teló gyári KK-re való újrahúzása után nekem is sikerült gond nélkül 139-re frissítenem :)

(#8435) Koszta válasza Tinuszka (#8428) üzenetére


Koszta
tag

Akkor az S139et úgy tudom rootolni, hogy valahonnan beszerzem az S139 ROMot, és azt flashtoolsal felrakom, majd egyből telepítem a su.zip-et?

Csak mert én most úgy álltam át, hogy S134 flash, és akkor ota frissítés utan S139. Reméltem, hogy roothoz nem kell egész romot megint újrahúzni...

(#8436) NextError válasza Hoorus (#8432) üzenetére


NextError
tag

Az s138 eredménye szinte ugyan ez, tehát az s139-es rom sem lett véletlenül sem 64 bites, mert az valamennyire magyarázat lenne hogy miért kell visszaállni előtte 4.4.4 re. Feltenném én is szívesen az s139 e de ez minimum egy 3-4 órás művelet és kb annyit vettem ki az egészből hogy ebben működik a wifi képernyőzár alatt is.... :Y :F :K :K :)) :))

(#8437) ncc1701


ncc1701
veterán

Még a végén meggyőztök arról, h az s139 jó lett. :) Duplakopp annyira nem érdekel, tudok nélküle élni.

(#8438) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Én ma a Vibe romokat próbálgatom, nagyon tetszik a funkcionalitás, emg ott tudnék appokat lockolni, ami a 4.4-ben bejött.

TWRP-n mentem a P1m-et ,aztán meglátom :D

De már a Vibe Style 64bitesen is ott a taskváltóban a lock lehetősége... hogy a P1m-be ez miért nem került be.... :W

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8439) Hoorus válasza Koszta (#8435) üzenetére


Hoorus
őstag

4.4et rakod fel flashtool-al, majd első indulásnál felajánlja a frissítést s139re

(#8440) Koszta válasza Hoorus (#8439) üzenetére


Koszta
tag

Igen, eddig megvan. És akkor ezek után elég felrakni a su.zip-et TWRP-ből (ami utólag is működni fog)?

(#8441) Hoorus válasza Koszta (#8440) üzenetére


Hoorus
őstag

Ha már van rajta TWRP, akkor igen, annyi az egész.

(#8442) Graphics


Graphics
Jómunkásember

MIUI V7 for Lenovo P70

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8443) lordcoyote


lordcoyote
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnénk kérni: tegnap vásároltunk feleségemnek egy P70-est, mert nagyon jókat olvastunk róla, főleg az akkumulátort dicsérték. Neki az volt a legfontosabb egy galaxy ace 3 után, hogy ne kelljen naponta tölteni és P70-re azt mondták, hogy akár napokat is kibír.

Tegnap délután az első próbák és android 5.1 tröténő frissítést követően lemerült, ezért ráraktuk este a töltőre, melyről hajnalban levettük (100% töltés után). Reggel mikor néztük, akkorra a töltöttség lement 74%-ra, igaz a WIFI be volt kapcsolva. Nap közben nem annyira használta, kevés beszélgetés némi böngészés, jelenleg 59% százalékra ment le.

Kérdésem az lenne és elnézést, ha tök butaságot kérdezek, de ez így normális vagy sem, hogy ennyire merül az aksi, mert egy kicsit többet vártunk tőle, de lehet butaság volt.

Mennyi időt kellene bírnia az aksinak egy töltésre, vagy mi az amit be kellene állítani, hogy ne merüljön ennyire? Ha ez így nem normális akkor hétfőn visszavinnénk a boltba

Köszönöm előre is a tanácsokat!

(#8444) beg válasza lordcoyote (#8443) üzenetére


beg
veterán

3 teljes töltési ciklus kell neki. Éjszakákra wifi, gps, bluetooth kikapcs első körben. Facebook, viber és társai is éhesek ilyen tekintetben.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#8445) ncc1701 válasza lordcoyote (#8443) üzenetére


ncc1701
veterán

Haverom hetente 2x tölti. Igaz, inkább maradt 4.4.4-en. Kollega is gyakran pénteken a cégnél feltölti, és hétfő reggel még 40%-on van, szintén 4.4.4. Én csak a kocsiban levő 500mA-es töltőről töltöm, navi közben, az kb napi 2x fél óra töltés, dettó 4.4.4.

[ Szerkesztve ]

(#8446) lordcoyote válasza beg (#8444) üzenetére


lordcoyote
csendes tag

köszönöm, akkor nem esünk még "pánikba" :) Csak tényleg ez volt neki a legfontosabb vásárláskor. FB, Bluetooth, GPS nem használ, csak wifi-t a nethez. Az számít, hogy 3G hálózaton van, vagy állítsuk csak GSM használatra esetleg?

(#8447) Márkito


Márkito
tag

Én azt vettem észre hogy a frissités előtt azért jobban bírta a telefon.
Most azért kicsit többet kívánja a töltőt ugyanazon használat mellett is mint korábban.

Üdv Márk

(#8448) lordcoyote válasza ncc1701 (#8445) üzenetére


lordcoyote
csendes tag

és arra van lehetőség, hogy visszaállítsuk a korábbi verzióra, vagy ez a hajó ezzel elment? :)

(#8449) alfa20


alfa20
senior tag

rászántam a magam és frissítettem S139-re, + feltettem a Lenovo Launcher-t, igaz az időjárás nem működik, de majd még próbálkozom vele. Azt viszont nem tudja valaki, hogy lehet a futó programokat elő hívni, ugye KK-nél a bal alsó gombot kellett hosszan nyomni, de ez most nem működik :(

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#8450) ncc1701 válasza lordcoyote (#8448) üzenetére


ncc1701
veterán

Egyszerűen nem. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.