Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Lenovo P70-A téma összefoglaló

Fontos információ, hogy a Flashtools használata során SOHA ne nyomjatok a FORMAT-ALL opcióra!
Flashtools használata előtt MINDIG legyen mentés. Bővebben az összefoglalóban található leírás hozzá.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) beg válasza Jimboy (#8150) üzenetére


beg
veterán

Mivel az NVRAM részt elküldted melegebb éghajlatra a format all művelettel (amire soha de soha nem nyomunk flashtool használata közben), ezért ez így marad. cappa72 boszorkánykonyhájában azt hiszem láttam valami jobb megoldást, de az már feketeöves kategória.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#8152) #32577792 válasza Jimboy (#8150) üzenetére


#32577792
törölt tag

Én is így jártam.
Mivel nem vagyok egy guru, nekem a fiam csinálta meg ezek alapján.

(#8153) Graphics válasza beg (#8151) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Leírásodba valahova nagy piros betűvel majd tedd bele ,hogy SOHA ne nyomjunk format all-ra... :D

Amúgy thai fórumon napi 3-4x IMEI lost van....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8154) nepszter1


nepszter1
addikt

Csak kikapcsolt állapotban tölt a telefon akkor is marha lassan , szerintem az akku meghalt :O

(#8155) beg válasza nepszter1 (#8154) üzenetére


beg
veterán

Egy alapos mosdatás után én semmin nem csodálkoznék a helyedben. Az a csoda, hogy még használni tudod a búvárfónt :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#8156) nepszter1 válasza beg (#8155) üzenetére


nepszter1
addikt

Akksit lehet hozzá kapni illetve ki lehet cserélni valahogy ?

vagy küldjem el gariba ? csak félek , hogy ugye a vízesés miatt nem jár már rá . Meg megvan szakadva a akkumulátornál az a kis címke hogy ne távolítsd el az akksit .

[ Szerkesztve ]

(#8157) ncc1701 válasza nepszter1 (#8156) üzenetére


ncc1701
veterán

Persze. De meglepődnék, ha akkucsere megoldaná.

(#8158) Graphics válasza nepszter1 (#8156) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindent lehet.

[link]

[link]

Csak otthon nem biztos, hogy nekifognék, főleg ,ha kiderül nem csak ez a baja.

aliexpress, ebay itt van aksi hozzá.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8159) #32577792 válasza nepszter1 (#8156) üzenetére


#32577792
törölt tag

Az a gond, hogy elkezdődik az oxidáció és azzal nem tudsz mit kezdeni, lehet ideig-óráig használni, HA merülés után teljesen szétszedted azonnal - ezt kétlem, mert ez nem az a telefon, amit hipp-hopp szétkapsz- nekiálltál kiszárítani mondjuk hajszárítóval, minden egyes részét.

ZTE Blade: így jártam vele, valahogy beleesett a két betűs helyre. Szétkaptam ameddig bírtam, 3 órát nyomattam hajszárítóval, aztán 3 napig olyan helyre tettem darabokban, ahol meleg volt. Ezek után raktam össze, és bár már fél éve nem volt bekapcsolva, de 6-7 hónapot használtam, most nem tudom működik-e még.

Szóval bevallom, én nem fűznék hozzá sok reményt, ha nem volt alaposan kiszárítva. :(

(#8160) nepszter1 válasza #32577792 (#8159) üzenetére


nepszter1
addikt

Nem szabad hajszárítóval melegíteni a telefont mert csak jobban belemegy a víz , ki kell porszívózni illetve rizsbe rakni azonnal , ez az este már kb 3 hónapja volt hogy bele esett a vízbe .

Most jelenleg tölt a telefon , de nyáron szerintem eladom hibásként .

(#8161) nepszter1 válasza nepszter1 (#8160) üzenetére


nepszter1
addikt

Na elkiabáltam hol tölt hol nem tölt , de biztos nem fogok olyan telefont venni aminek nem kiszedhető az akksija .

(#8162) beg válasza nepszter1 (#8161) üzenetére


beg
veterán

A vizet az sem fogja szeretni ;] Nem azon fog múlni milyen hamar kapod ki belőle, mert addigra eljut érzékenyebb helyekre is.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#8163) #32577792 válasza nepszter1 (#8160) üzenetére


#32577792
törölt tag

ok, akkor majd mondom neki :)

(#8164) ncc1701 válasza nepszter1 (#8161) üzenetére


ncc1701
veterán

Hiába veszed ki az akkut, az egészet szét kellene szedni. Ilyen alapon inkább olyan telót vegyél, ami kibírja, ha vízbe ejted.

(#8165) Graphics válasza nepszter1 (#8160) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Semmi koze az aksinak ehhez...

A viz elkezdett oxidalni az alaplapon meg ahova bejutott... A vizeses utan kellett volna egy ultrahsngos tisztitas, de ahova egyszer viz kerult annak annyi.

Ez se a gyarto hibaja.. :) Olyat vegyel, ami IPxx ... Azzal nem lesz vizbaj.. / talan...

A hol tolt, hol nem... Nos az USB is kapott gondolom, ott is aram van .

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8166) nepszter1 válasza Graphics (#8165) üzenetére


nepszter1
addikt

nem az usb-vel van baj szerintem , mert tölt végig teljesen csak azt írja ki hogy az akksi hőmérséklete kicsi , de viszont ha rárakom a radiátorra felmelegszik a telefon utána tölt egy darabig rendesen , jó móka lesz így tölteni a telefont :D

(#8167) ncc1701 válasza nepszter1 (#8166) üzenetére


ncc1701
veterán

Pláne, h az akkut le is rombolod vele rendesen, uis az utálja a meleget.

(#8168) nepszter1 válasza ncc1701 (#8167) üzenetére


nepszter1
addikt

Oké , ha a telefon rossz akkor legyen se kép se hang ne így hogy nem tudom tölteni mert marha idegesítő . Múltkor magától helyre jött most is reménykedek benne .

(#8169) beg válasza nepszter1 (#8168) üzenetére


beg
veterán

Nézd, más (olcsóbb) márka esetében valószínűleg már egy másikat kellett volna venned. Ez meg még léccel kitámasztva ugyan, de megy. Ha nagyon szenvedésnek érzed, ejtsd megint vízbe és hagyd is ott. Nem értem mi értelme szenvedned vele és egy most beeső új felhasználónak az jön le, hogy ez milyen vacak mert nem ismeri a készüléked előéletét.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#8170) ncc1701 válasza nepszter1 (#8168) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem értem a sírásod. Beleejtetted a vízbe, gyakorlatilag kuka a telefon, szervíz is megállapította. User error, máskor jobban vigyázz. Ha idegesít, akkor dobd el jó messzire, vagy focizz vele, mert kb mást nem tudsz tenni vele.
A hasonlatod sántít, mert autónál is van olyan, h plö nem tudod bezárni az ajtót, de végül is megy. Hülye példa, de ez van.

(#8172) ncc1701 válasza nepszter1 (#8171) üzenetére


ncc1701
veterán

Vízbe esett teló soha nem garis, nem is tudom, mire gondolsz. De biztos ér vmit, de én max gombokat adnék érte, a fene tudja ilyenkor mi jó belőle, és mi nem. Gyakorlatilag kuka. Ezért érdemes a vízzel vigyázni. Felső ingzsebbe plö ezért nem teszünk telót, mert onnan jó eséllyel leesik, és simán a budiba is beleesik. Tanulópénznek hívják az eseted. A jó hír, h már 73-ért is kapni.

[ Szerkesztve ]

(#8174) ncc1701 válasza #45553408 (#8173) üzenetére


ncc1701
veterán

Vízkáros telefon kinek kéne? Egyik eleme sem megbízható, maximum a burkolat. Ez olyan, mint az autó, ha egyszer vízben állt, akkor annak annyi.

[ Szerkesztve ]

(#8176) F4f0rg1


F4f0rg1
csendes tag

Az sms beállításainál van arra mód, hogy magyar szótárt használjon a rendszer. Ez azt jeleni, hogy az sms írás gyorsabb lehet, hiszen a szavak beírásának megkezdésekor, ill. annak folyamatában, a teljes szóra vonatkozóan javaslatokat kapunk. Magyar szótár letölthető / beállítható, így a javaslatok magyar szavak lesznek. Ez számomra rendkívül kényelmessé és gyorsabb teszi az sms írást.
A magyar nyelv sok olyan szót tartalmaz, amely hosszú ékezeteket tartalmaz. Minél több hosszú magánhangzó szerepel az adott sms-ben, annál kevesebb karakterből állhat egyetlen sms. A hosszú ékezetes karakterek nélkül megírt sms hossza 160 karakter lehet, amennyiben 1db sms-ben szeretnénk elküldeni a szöveges információnkat. Hosszú magánhangzókkal megírva ugyanaz az sms 2 vagy 3 darab sms-ben kerül továbbításra.
Ha nem használunk hosszú magánhangzókat, akkor nincs sms darabszám probléma, de akkor le kell mondani a kényelmesebb és gyorsabb sms írásról, hiszen a szótár ajánlásait nem vehetjük figyelembe. Valahol elvileg beállítható a rendszerben, hogy a hosszú magánhangzókkal megírt sms-ek ékezet nélkül kerüljenek továbbításra, így megmarad a gyors sms írás lehetősége és a költséghatékonyabb üzenet továbbítás is. A megoldás az, hogy az ún. unicode karakterhasználatot át kell állítani GSM-abc szerinti karakterhasználatra. Ezt azonban nem találom a telefonban.
Valaki tudja esetleg, hogy hol lehet beállítani ezt a P70A esetében (Android 4.4.4.)?

(#8177) nimfas válasza F4f0rg1 (#8176) üzenetére


nimfas
addikt

Ez engem is érdekelne, mert mindig ki kell javítani az SMS-t, cserélgetni az ekezeteseket.. :)

(#8178) evo87


evo87
őstag

Csak nekem tűnik a P70 kijelzője, illetve maga a beállítás olyannak, mintha túl élesre lenne állítva és ezért nem simák az ikonok élei, a háttéren az élek....stb???

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#8179) Graphics válasza evo87 (#8178) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, ez mar volt tema.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8180) JeffDebr válasza F4f0rg1 (#8176) üzenetére


JeffDebr
tag

nekem az volt az első,h a szótárt kikapcsoltam. illetve az ékezetes betűknél a balról jobbra húzott változatot használom. csak rövid ö és ü betű írok a hosszú ő és ű helyett. :K

Motorola V2288, Nokia3310, Ericsson T20i, SonyEricsson F500i, Motorola V3i, E8, Defy, Nexus4, Jiayu G3T, LG G2mini, Lenovo P70A, Samsung J5 '16, Honor 6X, Nokia8, Samsung Note9, S23 Ultra

(#8181) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

Egyik pillanatról a másikra elszállt a Sim2 foglalatom. Nem észlelhető sim kártya üzenet fogad állandóan. A kártya biztosan jó, mert a másik foglalatban rendesen megy. IMEI számok is megvannak. Gyári 4.4.4-et használok, rootolva.

Ötlet esetleg? :S

Most megjavult, de nem tudom mi baja lehetett :S

[ Szerkesztve ]

(#8182) ODGx


ODGx
tag

sziasztok,

Bocsánat az off ért és sajnos nem tudom, hova írhatnék. Nincs rutinom Lenovo rootolásában és a segítségemet kérték viszont megakadtam. Adott egy p8 a7600-as telefon ami rettenetesen tele van szemetelve ócska fölösleges programokkal. (pl.: Rendszeresen ablakokat dobál fel, hogy telepítsek programokat.) Sajnos gyári visszaállítással nem lehet irtani, így roottal próbálkoznék amihez [itt] van is leírás, viszont a flashtool nem csinál semmit.
Minden lépést végig vettem és nem tudom mi lehet a probléma.

Valakinek esetleg ötlet?

Nem a lényeg a szándék hanem a fontos

(#8183) Graphics válasza ODGx (#8182) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Keress privatban , egy idoben akartam olyat venni, lehet tudok segiteni

Usb vcom drivered nincs fent gondolom

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8184) Diabo6


Diabo6
senior tag

Próbáljátok ki, hogy a jobb felső sarokban levő órán tartjátok az ujjatokat. És valaki adjon választ, hogy ez mire jó? :)

(#8185) Graphics válasza Diabo6 (#8184) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tudom, de mar p1m-en vagyok.

Vmiert beleraktak :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8186) ncc1701 válasza Diabo6 (#8184) üzenetére


ncc1701
veterán

Meg tudod nézni, mikor lesz a következő ébresztés. :)

(#8187) Diabo6 válasza ncc1701 (#8186) üzenetére


Diabo6
senior tag

Még ha használnám is az ébresztőt, akkor is gyorsabban meg tudom nézni ha belépek az órába :D

(#8188) ncc1701 válasza Diabo6 (#8187) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha elöl van az óra. :)

(#8189) Diabo6 válasza ncc1701 (#8188) üzenetére


Diabo6
senior tag

Talán még akkor is, ha nincs elöl :).
Minden esetre érdekes funkció szerintem, mellesleg párom nagypapája talált rá, mert mint tudjuk az idősek fogdossák össze-vissza a kijelzőt és lapoznak mindenfelé ha mutatni akarunk nekik valamit :D

(#8190) Tinuszka


Tinuszka
tag

Nomármost érdekes dolog. Gyári 138 van fent (tudom, tudom... de nekem nincs különösebb bajom vele). Ma megint megjelent egy frissítési értesítés, rámentem lássam, hogy megint ugyanaz vagy valami új. Erre azt írja, hogy a legfrissebb változat van fent. Többször is megpróbáltam kíváncsiságból, ugyanaz. Ott fenn valakinek nagyon elgurulhatott...

(#8191) finesz


finesz
csendes tag

sziasztok, felraktam a 138-as lollipopot de nem vagyok megelégedve vele, viszont most nincs a kód beírása után olyan hogy root a log and debugging menüben, segítsetek lécci hogyan tudok bármilyen más romot felrakni rá. köszönöm

...

(#8192) GrandS


GrandS
senior tag

P1m-et használ itt valaki? Van vele valami gond?

(#8193) TheRealBear válasza GrandS (#8192) üzenetére


TheRealBear
tag

En hasznaltam ! Nincs Elemlámpa,4magot kezel csak! Meg azt hiszek 8megapixelt.

(#8194) Graphics válasza GrandS (#8192) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

ROMot vagy telefont?

ROM, amiket leirtak , lampa csak kulso appal megy / vaku megy rendesen/ , kamera itt se vilagvalto

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8195) GrandS válasza TheRealBear (#8193) üzenetére


GrandS
senior tag

Kösz!
(#8194) Duliee Neked is.

(#8196) #32577792 válasza GrandS (#8195) üzenetére


#32577792
törölt tag

Leszakadt a LTE halozatrol, vissza csak ijraindulas utan talalt.
Teamviewer programnal kapcsolodasi gond, ujraindulas utan jo.
Szoval nem tokeletes nalam valami a halozati reszben.
Masodik sim 3G megy.

(#8197) Graphics válasza #32577792 (#8196) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem LTE-vel meg nem volt gondom eddig :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8199) Diabo6


Diabo6
senior tag

Szerintetek cserélhető az ON/OFF gomb?
Telemaxhoz ezért nem akarom beadni, de ha tudok alkatrészt szerezni akkor otthon ki tudnám cserélni?
Röviden a hiba: elég ritkán reagál a gomb megnyomására. A hangerők jól működnek, csak a kikapcs/feloldó nem. Tudom, van duplakopp és lezáró alkalmazás is, használom is őket, de na... azért legyen már jó...

(#8200) Graphics válasza Diabo6 (#8199) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Biztos a gomb a szar, nem a hátlapnál a gomb? :)

Én nem cserélgetném otthon.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.