Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Lenovo P70-A téma összefoglaló

Fontos információ, hogy a Flashtools használata során SOHA ne nyomjatok a FORMAT-ALL opcióra!
Flashtools használata előtt MINDIG legyen mentés. Bővebben az összefoglalóban található leírás hozzá.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) ncc1701 válasza Joacoking (#9998) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem sima ügy volt, most csináltam harmadszor. A preloader opatott kicsit, míg rájöttem, mire kell googlizni, és letölteni.

Bakker, átállt oroszra gapps telepítés után Nice. :Đ Ez normális? Újraflashelem, de akkor is ruszki lesz, ha megint megteszem, hogyan lehet elkerülni?

[ Szerkesztve ]

(#10002) ncc1701


ncc1701
veterán

Na, áttúrtam angolra. :)

(#10003) Joacoking válasza ncc1701 (#10002) üzenetére


Joacoking
tag

Az ADB drivert nekem is sikerült felrakni.. de a CDC Serial hoz amikor fel akarom rakni a drivert nem tudom melyiket kell kiválasztani, de eddig egyikkel sem ment

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

(#10004) slezakimi válasza ncc1701 (#10002) üzenetére


slezakimi
senior tag

Az orosznál néztem én is :D

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#10005) ncc1701


ncc1701
veterán

Az internal storage 1GB, ez másnak is ennyi?

[ Szerkesztve ]

(#10006) Ellia válasza Joacoking (#10000) üzenetére


Ellia
addikt

Beg nem cseszegetett. Sokan azért járunk ph! fórumra mert jó és hozzáértő közösség van akik szívesen segítenek másoknak. Ehhez nem kell folyamatosan rengeteg egymás utáni hozzászólást írni, elég egy darab ahol összegzed értelmesen mit csináltál eddig és min akadtál el. Valaki biztos fog segíteni előbb vagy utóbb.

Amúgy a bat fájl hiba mint Beg leírásából is kiderül ("Ha nem sikerülne, akkor 99,99%-ban driver gond van, ismételjük meg a korábbi driveres lépéseket.") driver hibára vezethető vissza, ott keresgess.

De egy jó tanács, mára hagyd a mókolást, mert, ha elszúrsz valamit akkor holnapra nem lesz telefonod. Ehhez idő kell és türelem. Vegyél példát az én hibámból, fél nap volt mire a rendbe tudtam tenni a telefont egy wipe system után. Ha kicsit jobban figyeltem volna, nem lett volna problémám.

[ Szerkesztve ]

(#10007) slezakimi válasza ncc1701 (#10005) üzenetére


slezakimi
senior tag

Internal storage 11,81 nálam.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#10008) beg válasza ncc1701 (#10005) üzenetére


beg
veterán

A data törlés kimaradt a twrp alól :)
Csinálj egy wipe data, cache, dalvik kombót, lesz normál helyed, cserébe kezdheted újból a belakást :) ja, és lehet, hogy újra kell húznod, ez az 1gb egy korábbi data nem törlés eredménye. De előtte a 3 wipe.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10009) ncc1701 válasza beg (#10008) üzenetére


ncc1701
veterán

Sajna így is 1G helyet ír. Advanced wipe-van kiválasztottam a fennti hármat. És tényleg annyi, mert szól, h megtellt, mikor szedem le az appokat. :( Na, még egy wipe akkor, de most csak a default felajánlottat.

[ Szerkesztve ]

(#10010) beg válasza ncc1701 (#10009) üzenetére


beg
veterán

Akkor a 3 wipe mielőtt install zip.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10011) ncc1701 válasza beg (#10010) üzenetére


ncc1701
veterán

Az lehet baj, h aosp 64 bites telepítéskor, mikor feltette a twrp-t, ott nem wipeoltam semmit?

(#10012) beg válasza Joacoking (#10003) üzenetére


beg
veterán

Cdc-hez segítség.

ncc1701: általában ajánlott zip install előtt és után ezeket meglépni. Kivétel mindig van, de én is belefutottam már ebbe.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10013) ncc1701 válasza beg (#10012) üzenetére


ncc1701
veterán

Akkor most wipe, és újra tegyem fel a cm romot, és a gappst?

(#10014) Joacoking válasza beg (#10012) üzenetére


Joacoking
tag

Köszi, megpróbálom :)

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

(#10015) beg válasza ncc1701 (#10013) üzenetére


beg
veterán

Úgy biza. Rossz partíción vagy jelenleg.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10016) ncc1701 válasza beg (#10015) üzenetére


ncc1701
veterán

Így is maradt az 1G hely. :( A cm install zip az sd kártyán van, onnan jelölöm ki neki.

ROM telepíés elött nem kell wipe data neki?

[ Szerkesztve ]

(#10017) Joacoking válasza beg (#10015) üzenetére


Joacoking
tag

Megpróbáltam azzal a driverrel is, amit az előbb küldtél, de még mindig ugyan azt írja rootnál (az install-recovery.sh fájl felrakásánál) amit a screenshoton is mutattam.. nem az zavarja be, hogy S132-es rendszer van fent?

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

(#10018) ncc1701 válasza ncc1701 (#10016) üzenetére


ncc1701
veterán

Előzőhöz: már keverem, wipe data volt, format datára gondoltam a recovery alól.

(#10019) #32577792 válasza Joacoking (#10000) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nem cseszegettek.
Leírták több soron, de azt azért ne várd el, hogy vasárnap majd valaki videó konferenciát végez neked.
Én kb. ugyanannyit értek hozzá, mint Te, hozzáfogtam és sikerült is elbaltázni az IMEI számokat is. Aztán megkerestem azt, aki ért hozzá, odaadtam neki a telefont, és megcsinálta.
Azóta tudom cserélni a romot - de nem cserélem mert jó ami van - és nem nyúlok olyan dolgokhoz, amihez nem értek és érzékem se hozzá.
Ha egyszer van OTA frissítés a telefonra 5.1-re, miért nem azt nyomod fel?
Vannak, akik azt használják.
Szóval nem kell itt :(( arcot vágni.
Várd ki amíg jön valaki és segít, ha akar vagy tud. Én majdnem itt voltam egész nap és mit látok?

(#10020) ncc1701


ncc1701
veterán

Yess, yes, nem tudom, hogyan, de done, 11.69G. Köszönöm a gyors, és hathatós segítséget, és a türelmet így vasárnap este! :)

Egy apró kérdés még: 2 órát siet a teló. Ezt merre lehet orvosolni? :)

[ Szerkesztve ]

(#10021) Graphics válasza ncc1701 (#10020) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Dátum és idő ? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10022) #32577792 válasza ncc1701 (#10020) üzenetére


#32577792
törölt tag

Időzóna jól van rajta beállítva?

(#10023) ncc1701 válasza Graphics (#10021) üzenetére


ncc1701
veterán

Ó, igen, sejtettem, h nem lesz egy erős kérdés. :)

Időzóna jó, sztem csak idő kellett volna neki, most restart után jó lett automatice az idő.

Már csak arra lenne jó rájönni, h hogyan tudnám visszatölteni az appjaimat, beállításokkal együtt. Mert azt már az 5. újratelepítés után az elején lelőttem. :)

[ Szerkesztve ]

(#10024) Graphics válasza ncc1701 (#10023) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ja igen, egy indítás kell neki, akkor áll be minden.

Pl hangerőt ha esetleg próbáltad előtte, akkor totál halott volt minden.

Amire mindenki vigyázzon, ha ébresztőt állítasz, akkor az alapeset a NÉMA ébresztés, tehát nem fog csörögni.. :)

TWRP-be nyomsz egy wipe-ot, és nulláról kezdi a CM-et, így majd az elején ha wifin vagy , akkor a google belépésnél kérni fogja a visszaállítást.

De ezt fentebb beszéltük beg-gel :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10025) ncc1701 válasza Graphics (#10024) üzenetére


ncc1701
veterán

Reméltem, h lehet vmivel triggerelni erre. De meggyőztél, hamarabb pötyögöm át az OS beállításait, mint az összes appét, szóval, már jönnek lefele. :)

(#10026) TheRealBear válasza beg (#10008) üzenetére


TheRealBear
tag

Bocs hogy kijavitalak 4wipe kell . az Internal Storaget is kell. És az addja a tárhelyet, szóval ott a hiba.wipe cache,dalvik cache,data,Internal storage

(#10027) beg válasza TheRealBear (#10026) üzenetére


beg
veterán

Ott a pont, az kimaradt.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10028) ncc1701 válasza beg (#10027) üzenetére


ncc1701
veterán

Már megvolt, nincs jelentősége. :) Új home screent hogyan kell nyitni? Default 2 van, ezen kínlódok már egy ideje. :)

(#10029) ncc1701 válasza ncc1701 (#10028) üzenetére


ncc1701
veterán

Aha, megcsinálja magának, ha arrébb húzom rá az ikont.

(#10030) Joacoking válasza beg (#10027) üzenetére


Joacoking
tag

Hát, sehogy sem akar összejönni.. Az adb-s mentés sikerült, az ideiglenes root a tárcsázóból is ment, de amikor a battal kéne rootot szerezni, akkor az install-recovery fájl felrakással van baja, azt írja, hogy permission denided, pedig fönt van az adb driver és a cdc serialoshoz is felraktam azt, amelyiket nemrég Beg belinkelt.. A többi fájlt is átrakta, ami a root.bat mappájában lévő install mappában volt, még a SuperSU-t és Root Explorert is magától felrakta, (igaz ezek azt írják, hogy nincs rootom..), nem értem mi baja van az install-recovery fájllal. Úgy néz ki lemondhatok a custom romok, de még a root világáról is..

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

(#10031) beg válasza Joacoking (#10030) üzenetére


beg
veterán

Nem kell rögtön a Dunának menni. Nyisd meg az eszközkezelőt a gépen és nézd meg, hogy van-e sárga felkiáltójeles eszköz. Ha nincs, akkor dugd rá a telefont kikapcsolt állapotában, ha így sincs sárga, akkor úgy, hogy power gomb+hangerő le és így rádugod (3 kezes művelet :) ) majd ugyanez hangerő fel és mindkét hangerő kombinációval. Ha valahol is látsz felvillanni sárga háromszöget az eszközkezelőben, akkor nem jók a driverek. Ha a fenti művelet hibamentes, akkor szólj, megyünk tovább.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10032) ncc1701


ncc1701
veterán

Napi jelentés:
+wifi jelerősség ok
+mobil jelerősség ok
-lte az 1-es simben jól megy (bár a tököm, h rábökök, megnyitja az ablakát, ott bekapcsolom, majd done). Másodikban nem tudom próbálni, csak 1 simem van, de ott stabil, nem szakad
+gps fasza, rögtön talál jelet
+waze 1x összeomlott vele, de a frissítés óta a gyári rommal is csinálta
+jó gyors ez a rom, de tényleg
+led értesítés megy alapból nálam a nagios kliensre is
+dupla kopp megy

[ Szerkesztve ]

(#10033) szaszab válasza ncc1701 (#10032) üzenetére


szaszab
aktív tag

"bár a tököm, h rábökök, megnyitja az ablakát, ott bekapcsolom, majd done" -> A done nem kell. Elég rábökni, ki/bekapcsolni, és utána done helyett mehet az "ugorj a főmenübe" gomb. (Ez állítható, ezért nem írtam, hogy középső gomb). De akár a jobb gombra is ki/bekapcsolva marad. ;)

(#10034) ncc1701 válasza szaszab (#10033) üzenetére


ncc1701
veterán

Ok, thx az infót, de miért nem elég rábökni, mint plö a wifire? :)

(#10035) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kis érdekesség a CM-nél, nekem vmiért mindig úgy 2-3 perc késéssel jönnek meg az emailek, tehát nem azonnal.

Más furcsaságot nem tapasztaltam ,az aksi nem tudja azt a 9órát, amit TheRealBear linkelt kép formájában :)

5-6 órát hozza, valószínűleg ennyi a max a készüléknél

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10036) bucihost válasza Graphics (#10035) üzenetére


bucihost
senior tag

Akku nekem is csak 5-6 óra. Igaz nekem wifi + mobilnet nonstop be van lőve, és van jópár háttér app is.

Az emailes részt figyeltem én is, viszont szerintem a szinkron idő miatt lehet. (5 perc a min amit be enged állítani. ) Nem tudom másik klienssel milyen lehet.

(#10037) szaszab válasza bucihost (#10036) üzenetére


szaszab
aktív tag

A gyári kliensben ott van még a Push is, mint lehetőség. Mondjuk nekem is 5p van beállítva.

(#10038) ncc1701 válasza Graphics (#10035) üzenetére


ncc1701
veterán

Gondolom minimum fényerő mellett volt annyi, én automatán használom. Az a pár perc a mailnél meg nem számít. Tán másik kliens sűrűbben frissít, de nincs jelentősége szerintem.
Most töltöm, h encryptáljam a belső memóriáját. SD kártyát lehet valahogy titkosítani? Addig lemásolnám róla az adatokat.

(#10039) TheRealBear válasza Graphics (#10035) üzenetére


TheRealBear
tag

Akkor én nem tudom mit csinálok?! :D
Állandoan kezemben van és nyomkodom melo miatt! Net,Facebook, Youtube stb.
Indulnom kellett, ezért feldobtam most töltőre.

(#10040) ncc1701


ncc1701
veterán

Már elég jól belaktam. Gondoltam, itt az idő titkosítani a belső tárhelyet. Jó lett, azt írta, h failed, majd előzékenyen wipeolta, factory reset. Vissz a rajtvonalhoz. :Đ

(#10041) beg válasza ncc1701 (#10040) üzenetére


beg
veterán

Ja igen, azt jó már az elején meglépni mielőtt belakod :D

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10042) ncc1701 válasza beg (#10041) üzenetére


ncc1701
veterán

Mosmá titkosítatlan marad, leizélem. :)

(#10043) Joacoking válasza beg (#10031) üzenetére


Joacoking
tag

Ellenőriztem az összes lehetőséget, egyiknél sem volt felkiáltójeles eszköz.. Újra megpróbáltam a teljes rootot (előtte persze tárcsázós root), adb shell-ben telefont beazonosítja, de aztán a bat fájl nem akar sikerülni..

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

(#10044) Joacoking válasza Joacoking (#10043) üzenetére


Joacoking
tag

Amúgy miért kell a recovery-ről meg a kernelről mentés? Ha fönt van az oldalon a gyári ROM, akkor azokban benne van, nem? És akkor nem is kéne a root, mehetne a flash. Vagy az sem működne jól?

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

(#10045) beg válasza Joacoking (#10043) üzenetére


beg
veterán

Akkor nézzük a telefon oldaláról. Tedd fel az android terminal emulator appot és miután a tárcsázós ideiglenes root megvan, akkor írd be oda, hogy "su" (" nélkül). Majd jelezd, hogy mit ad vissza.

Szerk.: 5 perced van egy hozzászólást szerkeszteni, addig láthatod a szerkesztés linket a hsz.-ben. Használd kérlek.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10046) Joacoking válasza beg (#10045) üzenetére


Joacoking
tag

Bocs a sok egymás utáni hsz miatt.. Legközelebb figyelek :) Amúgy ezt kapom su parancsra:

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

(#10047) beg válasza Joacoking (#10046) üzenetére


beg
veterán

Akkor ez minden csak nem ideiglenes root. Valamit ott rontasz.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10048) Joacoking válasza beg (#10047) üzenetére


Joacoking
tag

Beírom a *#*#3646633#*#* kódot tárcsázóba, aztán a Log and Debuggingnál az User2Root ra rámegyek, ott pedig Root gomb.. Nem nagyon lehet ezt elrontani :DDD

adb shell esetén pedig kijön ez:
root@P70-A:/ #

Az adb mentést sem lehetett volna úgy megcsinálni, ha nincs az ideiglenes root, nem?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

(#10049) beg válasza Joacoking (#10048) üzenetére


beg
veterán

Nem, adb-n keresztüli dd mentés nincs roothoz kötve. (Na most ebben nem vagyok biztos :) )

Ideiglenes rootnak így kéne működnie. Érdekes.

Akkor marad a driver gond.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#10050) Joacoking válasza beg (#10049) üzenetére


Joacoking
tag

Amúgy muszáj a gyári recovery-ről mentés? Az oldalon fönt van a gyári ROM, abban nincs benne úgy, mint az AOSP-ben? Vagy ha már a root sem megy, akkor a flashelésbe se vágjak bele?

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.