Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Lenovo P70-A téma összefoglaló

Fontos információ, hogy a Flashtools használata során SOHA ne nyomjatok a FORMAT-ALL opcióra!
Flashtools használata előtt MINDIG legyen mentés. Bővebben az összefoglalóban található leírás hozzá.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) borzosmorzi válasza zambozoli (#9599) üzenetére


borzosmorzi
tag

Eddig gyors, atomstabil, úgy működik, ahogy kell. Funkciókban nem gazdagodott, a kamera terén látható javulás, de erről már írtam. Nekem az S139 verzióval sem voltak gondjaim.

[ Szerkesztve ]

(#9602) Jim74 válasza borzosmorzi (#9601) üzenetére


Jim74
nagyúr

Dupla

[ Szerkesztve ]

(#9603) Jim74 válasza borzosmorzi (#9601) üzenetére


Jim74
nagyúr

Rootolható?
LED működik mindenre?
BT, Wi-Fi stabil?

(#9604) #32577792 válasza borzosmorzi (#9601) üzenetére


#32577792
törölt tag

Második SIM 4G-s?

(#9605) Diabo6 válasza Jim74 (#9598) üzenetére


Diabo6
senior tag

Köszönöm. Sikerült.
Ezt tettem fel. Egyenlőre tetszik. Bár nem magyar, de van duplakopp és elég bőséges a beállítási lehetőség. A háttérképeket még nem jöttem rá ,hogy lehet módosítani, illetve a led értesítést se tudom.
Esetleg van infod ezekről?

(#9606) zambozoli válasza borzosmorzi (#9601) üzenetére


zambozoli
senior tag

:R

Üdv:ZZ

(#9607) Diabo6


Diabo6
senior tag

Illetve egy problémám van, még egy gmail címet nem tudok hozzáadni, mert a "google play serivces" leáll. mit lehet ezzel tenni?

(#9608) borzosmorzi válasza Jim74 (#9603) üzenetére


borzosmorzi
tag

Ungawa-ak is:
Root továbbra sincs.
Wifi stabil.
BT kihangosítást, fülest nem tudok tesztelni, fájlátvitel laptop és telefon közt működik Lenovo Thinkpaddel, egyáltalán nem Toshiba Portéjével (korábban sem ment, valószínűleg a Toshiba hibájából).
Led csak sms-re és fogadatlan hívásra jelez.
Nincs második sim-em, úgyhogy annak 4G képességéről nincs infóm (amúgy is feltöltőkártyás Vodásként a szolgáltató csak 3G-t ad számomra, de az legalább gyors).

(#9609) #32577792 válasza borzosmorzi (#9608) üzenetére


#32577792
törölt tag

köszi :)

(#9610) Pumeebaa


Pumeebaa
tag

Sziasztok!

Bluetooth mizéria kapcsán leírom mit sikerült összehozni, nomeg mik a tapasztalatok.

Szóval elég sok külföldi fórumot végig nyálaztam, de sajnos nincs megoldás (még) a problémára.
Egyértelműen a moto 360 okosóra okozza a galibát. A P70-ben valóban úgy tűnik, hogy gyengébb a bluetooth modul, legalábbis én is erre a következtetésre jutottam, mert általában a nagy gyártók készülékei nem szívatják a népet, mint ahogy a Z1 compactom nekem is tökéletesen működött a kocsival és az órával egyszerre.
Jelenleg arra jutottam, hogy a Trigger programmal a következőt csinálom:
Ha a kocsiban kapcsolódik a bluetooth modulhoz, akkor megnyitja az android ware-t, ahol kézzel leválasztom az órát (mivel vezetés közben úgysem nézegetem és akkor tökéletesen működik minden, ahogy kell), ha meg kiszállok, akkor megint jelez és megnyitja az AW-t és visszacsatlakozok az órára.
Sajnos az óra nem jelenik meg, mint aktív bluetooth eszköz, így nem lehet fullra automatizáltá tenni a folyamatot. Azért még futok 1-2 kört, hátha E Robottal, vagy más progival dirketbe lehet kapcsolni valahogy az Android Ware-ben lévő connect/disconnect gombot, mert akkor már nagy királyul meg lehetne oldani ezt a problémát és ahogy néztem több száz user jár hasonló cipőben, legyen szó autós bluetooth cuccról, vagy mondjuk egy bluetooth fülesről/hangszóróról...stb.

Ha valakinek van építő jellegű ötlete, azt szívesen veszem.

[ Szerkesztve ]

Csak a szelíd madarak vágyakoznak. A többiek repülnek.

(#9611) Jim74 válasza borzosmorzi (#9608) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R
Root és led miatt nálam már ki is lőve... :(

(#9612) Athoszka válasza Diabo6 (#9607) üzenetére


Athoszka
tag

Melyiket raktad fel? A 1602-nél nincs ilyen probléma, de ha a 1604-t raktad fel, annál nem lehet másik gmail-es e-mail címet megadni, mert leáll. Ezért maradtam a 1602-nél. A háttérképet nekem sikerült megváltoztatnom. A baloldali vezérlőgombot megnyomod és utána rányomsz a wallpaper és ott tudsz választani másikat.

(#9613) Diabo6 válasza Athoszka (#9612) üzenetére


Diabo6
senior tag

Szia. A 1602-t tettem fel. Semmi mással nincs probléma (lekopogom), csak ezt nem engedi.

(#9614) Diabo6


Diabo6
senior tag

Angol nyelvű ROM-nál, hol tudom beállítani, hogy a telepített alkalmazások magyar nyelven fussanak? Egyesével az alkalmazásokban? Mert pl whatsappban nem találom. Vagy google playben?

(#9615) Athoszka válasza Diabo6 (#9614) üzenetére


Athoszka
tag

MoreLocale 2 letöltöd és abban beállítod a magyart. Így a play áruház is magyar lesz és a letöltött alkalmazások is. Az értesítési LED redben van? Mert írtad, hogy szeretnél állítani valamit. Nekem jelez mindenre. Érdekes, hogy nekem meg megy két e-mail címmel a gmail. Lehet a telepítés után nem árt még egy gyári visszaállítás.

[ Szerkesztve ]

(#9616) gkrisz78 válasza Diabo6 (#9614) üzenetére


gkrisz78
tag

Ezzel a programmal: [link] Abban nem vagyok biztos, hogy root nélkül működik-e.
Megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A1 + Xiaomi Huami Amazfit Bip

(#9617) Diabo6 válasza Athoszka (#9615) üzenetére


Diabo6
senior tag

Köszi szépen, már töltöm is.
Értesítési LED eddig sms-re és whatsappra jelzett. Zölden villog, az eddigi pirossal ellentétben. Viberre még nem tudtam megnézni, mert elcsesztem az aktiválást és 24 órát várnom kell. Emailt még mindig nem sikerült beállítanom. Hátrány még, hogy alcatel okosórám van és a hívást nem jelzi, a teló nem továbbítja az óra felé. A whatsappot eddig jelezte rendesen.

Szerk: ja és a hátteret írtam, de azóta sikerült állítani.

[ Szerkesztve ]

(#9618) Athoszka válasza Diabo6 (#9617) üzenetére


Athoszka
tag

Nekem jelez mindenre csak zölden. Nekem Huawei talkband 2 és Xiaomi Mi Band S1 is rendben megy. Biztonsági beállításoknál lehet engedélyezned kell az órát, hogy hozzáférjen a hívásokhoz.

(#9619) Diabo6 válasza Athoszka (#9618) üzenetére


Diabo6
senior tag

Ha a Notification acces-re gondolsz, akkor ott be van állítva.

(#9620) Diabo6 válasza Diabo6 (#9619) üzenetére


Diabo6
senior tag

Megvan a megoldás, a Smart-lock-ot bekapcsolni.
írtam privátot a többivel kapcsolatban.

(#9621) szaszab válasza ncc1701 (#9583) üzenetére


szaszab
aktív tag

Nekem is munkaeszköz. DE! Mivel 2 kártya van benne (céges + privát) így mindkettőre beállítottam a hívásvárakoztatást. Ugyanis, ha mondjuk a priváton beszélek bármely ismerősömmel, jó, ha látom, hogy a cégesen is hívnak. Ebben az esetben elköszönök az ismerőstől, (mondván le kell tennem, hisz' munkaidőben a munka az első, majd később visszahívom,) és fogadom a céges hívást. Ez van. Fogadd el, hogy ahány ház, annyi szokás. Nem az ördögtől való ez a funkció, nem véletlenül találták ki... Ha nem tudsz/akarsz segíteni, inkább ne szólalj meg. :D

A MIUI ROM-ban ez trükkösen nem simán a settings/ call settings alatt található, hanem: híváslista -> jobb felül 3 pont -> settings -> call waiting.

@Gyurmasina
Elvileg a gyári ROM-nál így állítható be. Tehát: Beállítások / hívásbeállítások / hanghívások / hívásvárakoztatás.

(#9622) Gyurmasina válasza szaszab (#9621) üzenetére


Gyurmasina
csendes tag

Köszönöm szépen. :)

(#9623) csasznyi


csasznyi
csendes tag

Hali srácok, segítségeket kérném!

A történet a következő, nem igazán betyárkodtam korábban a P70-el, OTA-n frissítettem az S138 ig, aztán recoveryből nyomtam egyszer factory resetet, aminek az lett a következménye, hogy behányt, se kép se hang és csak úgy tudtam megcsinálni hogy flashtools-ba kapott egy Format ALL-t... a végeredménye az lett, hogy az IMEI-t elfelejtette... na ezt követően kezdtem el olvasgatni a fórumot..

végül úgy tudtam megcsinálni, hogy flashtools-al feltettem az AOSP 5.1-et, majd visszaírtam az IMEI-t, de mivel tetszett a webui visszaraktam flashtools-al az S138-as frissítést, de van benne egy olyan bug, hogy a felső értesítési sávba nem jön elő a gyors beállítás funkció.. nagyon idegesít, esetleg valaki tud erre valami megoldást? valahogy tudjam kapcsolni a wifit, bluetooth-ot repülő módot az értesítési sávból? .. a notification toolbart próbáltam, de azt se jeleníti meg.

Esetleg ha valaki tudna valami ötlettel szolgálni jól esne a segítség, előre köszi..

Lenne egy olyan kérdésem is, hogy anno a fórumcsoport kezdetekor csináltam egy backup-ot a capa leírása alapján, a partinfo-readback.txt alapján ha jól emlékszem flashtools-al.. de SCATTER fájlal nem csináltam mentést. Így 14,5 GB adatot mentett le a partíciókról.. kiterjesztés nélküli fájlok pl.:ROM_3protect1, ezeket milyen módon tudom visszaállítani? (olvastam sokat de nem találtam a megoldást és sokkal több adatról van szó mint a scatter fájlok esetében) Ha ezt vissza tudnám állítani, akkor 4.4-et lefrissíteném OTA-n és ennyi, megoldódna a problémám.... és akkor az IMEI is tuti lenne.... :(

(#9624) Diabo6


Diabo6
senior tag

A google play szolgáltatásokra és társaira nem létezik valami service pack?
Nem nyitja meg a playt, azt írja ki, hogy a szolgáltatás leáll. Illetve folyamatosan kint az üzenet, hogy a google play-szolgáltatás akkor működik megfelelően, ha a google play-szolgáltatást frissítem. De nem tudom frissíteni.

(#9625) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ezt a romot használja valaki?

CyanogenMod 12.1 - Android 5.1 - x64 by Zormax

(#9626) Graphics válasza csasznyi (#9623) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mit nem tudsz?

Gyorsbeallitasok alatt? Sajnos nem fogja tudni, S138-as mar csak ilyen...

@Diabo6 : orosz forum, lehet kell vmi patch ra

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9627) beg válasza Graphics (#9626) üzenetére


beg
veterán

Na te is Árpád lettél? :C

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#9628) Graphics válasza beg (#9627) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gyors összeírtam 25000-nyi jómunkás hozzászólásmennyiséget... :D

Ennél fentebb nincs, motivalatlanul forgolodok ph-n ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9629) han_lev válasza szaszab (#9621) üzenetére


han_lev
senior tag

A hivásvárakoztatás jó dolog. Viszont csak dual aktív kétkártyás telónál működik úgy, ahogy leírtad. Ha a privát kártyán fogadsz hívást, és beszélsz, akkor a másik számodat hiába hívják, az nem fog kicsöngeni. Azt fogja tapasztalni a hívó, hogy nem vagy elérhető (vagy bekapcsol a hangrögzítő, ahogy be van állítva. Ha befejezted a hívást, bejelentjezhet a céges kártya is a hálózatra, és - beállítástól függően - kapsz egy értesítést, hogy volt egy nem figadott hívásod.
Ha be van állítva a hívásvárakoztatás, akkor jelez hogy jön egy másik bejövő hívás, de csak arra a számra, amelyikkel éppen beszélsz.

Pl: van vodásom, és eg, Tmobilom
Tn beyzélek, közben valaki hív vodádon : nem tudok róla, csak után, ha leteszem, kapom az smst
Tn beszélek, közben hív valaki Tn : pityeg, kijelzi, hogy hív egy másik szám, ha akarom lezeszem, vagy szólok, hogy tartsa, felveszem, mondom, hogy visszahívom, vagy bármi, és visszaváltok a tartásba tett partnerre (hosszabb, fontosabb tárgyalásnál hasznos lehet.

Megoldás lehet az átirányítás. A két kárzyát keresztbe irányítod. Ekkor viszont nagy a veszélye annak, hogy aki ingyen szeretne veled beszélni - céges, vagy család - mellényul, mert ő ugyan cégest hivott, de micel te a priváton beszéltél éppen, a céges elérhetetlen miatt átirányította a privátra

Pl:
Tn beszélek
Párom hív Vodán
Átirányítja a Tre - innentől kezdve neki nem ingyenes.

Vagyi: nyertél, elérhető vagy, de vesztettél is, mert nem ingyen.

Hívásvárakoztatás, hívásátirámyítás
Dual actív telefon kell. ( az drágább, mert minden antennából kettő kell bele.) kevés ilyen teló ban.. :F
:R

MI9 6/64

(#9630) Diabo6 válasza Graphics (#9626) üzenetére


Diabo6
senior tag

Közben megoldódott. Több romot is próbálgattam a hétvégén és a visszaállítások során a végeredmény az lett, hogy a gmail-t nem telepítette fel. Még factory reset során se. Újra kellett húzni az egészet és lett gmail és társai is.

(#9631) BeetleBrain válasza han_lev (#9629) üzenetére


BeetleBrain
csendes tag

A hívó félnek nem kell fizetnie hiába veszed fel az ő hívását egy másik hálózatból.
Tehát ha Tn ingyen hív téged, de te Vodán veszed fel akkor a hívás neki ugyanúgy ingyen lesz, a T->Voda átirányításból fakadó perdíjakat viszont te fizeted.
"Az átirányított hívások forgalmi díját a hívásátirányítást kezdeményező előfizető fizeti."[link]

[ Szerkesztve ]

(#9632) han_lev válasza BeetleBrain (#9631) üzenetére


han_lev
senior tag

Igy igaz, elnéztem, valóban te fizeted meg az átirányítás perceit...
:R :R

MI9 6/64

(#9633) borbas666 válasza Jim74 (#9625) üzenetére


borbas666
aktív tag

Hali.
Én a needromról letöltött változatot használom, kb. 1 hónapja, teljes megelégedéssel. Semmi kiugró hibát nem tapasztaltam.
Ahogy látom ez újabb, úgyhogy ma megy is fel.

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#9634) GrandS válasza borbas666 (#9633) üzenetére


GrandS
senior tag

Nem halk?

(#9635) Diabo6 válasza borbas666 (#9633) üzenetére


Diabo6
senior tag

Olvasva a hozzászólásod lecsapok rád. Milyen ez a rom? Gondolom nem magyar, de duplakopp? beállítási lehetőségek? stb?
köszönöm

(#9636) borbas666 válasza Diabo6 (#9635) üzenetére


borbas666
aktív tag

Teljesen magyar, gravitobox működik, duplakopp sajnos nincs benne. Duplakoppos lezárásra van lehetőség.

GrandS: De valóban halk egy kicsit, ha videót nézek, de nekem ez nem probléma. Azt, hogy a csengőhang milyen hangos, még soha nem hallottam, mivel mindig rezgőn van a telefonom.

Most nézem amit Jim74 linkelt, az nem multilang, legalábbis nem írják....

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#9637) darkmann válasza Jim74 (#9625) üzenetére


darkmann
őstag

És van benne DT2W! :Y
Micsoda, csak lezárni lehet??? :Y

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#9638) Jim74 válasza darkmann (#9637) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen, ha jól olvastam, akkor nemrég került bele update-tel. Kíváncsi vagyok, hogy ki fogja kipróbálni.

(#9639) darkmann válasza Jim74 (#9638) üzenetére


darkmann
őstag

Igen, tényleg az update-lt tudja a DT2W-t. Csak az oldalon nem találtam a legújabb frissítésnek a letöltőlinkjét. Lehet, hogy az már OTA-n jön rá a február 26-i verzióra? Mert azt írják, hogy belehet állítani OTA frissítésre.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#9640) Drachoo


Drachoo
senior tag

Sziasztok!

Keresek egy stabil, gyors, jó akksival rendelkező dual sim telefont. Tudom hülye kérdés a készülék saját fórumában ilyet kérdezni :DDD , de szerintetek megéri ilyen készüléket vásárolni? Támogatása vajon hogy alakul?

Amire használnám telefonálás mellett az netezés, email, skype, néha zenehallgatás, filmnézés és egy kis fallout shelter, heartstone.

Köszönöm ha válaszoltok! :R

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#9641) Jim74 válasza Drachoo (#9640) üzenetére


Jim74
nagyúr

Gyári támogatás felejtős szerintem. Viszont sokféle custom rom van hozzá. Hogy érdemes-e megvenni, az attól függ, hogy mennyiért tudod megvásárolni.

(#9642) Drachoo válasza Jim74 (#9641) üzenetére


Drachoo
senior tag

Függetlenül venném, nem szolgáltatós. 70 körül van.

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#9643) darkmann válasza darkmann (#9639) üzenetére


darkmann
őstag

Megvan:
[link]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#9644) Graphics válasza borbas666 (#9636) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó a CM ?

Mert miui utan kiprobalnek most mast is, aztan adok neki eselyt.

Miui elso verzio kicsit sokat eszik, meg nem volt idom allitgatni, vagy p1m vagy CM johet szóba

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9645) borbas666 válasza Jim74 (#9638) üzenetére


borbas666
aktív tag

Már töltöm is, ma fel is rakom.
Majd írok róla.

Nálam még nem produkált egyetlen fagyást sem, durván 1 hónap alatt.
Én meg vagyok vele elégedve.
Amit eddig észrevettem: videólejátszás hangereje kicsit karcsú más romokhoz képest, nem lehet belépni engineer módba, illetve még azt vettem észre, hogy ha hívás közben a hangerőt lehúzom a legkisebbre, akkor mégis olyan mintha max hangerőn lenne.
Ennyi hibát fedeztem fel eddig.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#9646) Sfmc


Sfmc
csendes tag

Sziasztok!
Van egy-két program a mi azt írja ki rootolt telefonon nem működik ezt meglehet valahogy kerülni?

(#9647) beg válasza Sfmc (#9646) üzenetére


beg
veterán

Xposed framework root cloak moduljával megoldható.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#9648) jaszy91


jaszy91
aktív tag

Sziasztok,

E remek készülékre Lenovo kifogja adni az Android 6.0-át?

Elnézést, ha volt már a kérdés, de a neten nem találtam egyértelmű választ.

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#9649) Graphics válasza jaszy91 (#9648) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hivatalosan nem. Portolva a K3 Note es A7000 kapcsan eselyes hogy lesz ra. Vagy mas hasonlo termekrol

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9650) Sfmc válasza beg (#9647) üzenetére


Sfmc
csendes tag

Köszönöm!
Esetleg véletlenül egyszerűbb módszer?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.