Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Lenovo P70-A téma összefoglaló

Fontos információ, hogy a Flashtools használata során SOHA ne nyomjatok a FORMAT-ALL opcióra!
Flashtools használata előtt MINDIG legyen mentés. Bővebben az összefoglalóban található leírás hozzá.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) borzosmorzi válasza alfa20 (#8449) üzenetére


borzosmorzi
tag

Futó programok: duplakopp a középső gombra.
Időjárásra én az Időkép appot használom már jó ideje, az bevált még KK alatt.

[ Szerkesztve ]

(#8452) SharpSA válasza NextError (#8436) üzenetére


SharpSA
veterán

Érdekes. Én a 138-ra raktam rá a 139-et és jól működik.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8453) lordcoyote válasza ncc1701 (#8450) üzenetére


lordcoyote
csendes tag

értem :( közben lement 31% bogarászás közben, most feltöltjük teljesen, kikapcsoltuk a wifit is, megnézzük reggelre meddig megy le. A hálózatot beállítottuk "csak GSM" -re ne a 3G használja. Meglátjuk, de reméljük a legjobbat, hogy "összeszedi" magát, ha hétfő délutánig nem, akkor lehet visszavisszük MM-ba.

(#8454) borzosmorzi válasza SharpSA (#8452) üzenetére


borzosmorzi
tag

És gondolom Firmware upgrade opciót választottál a Flashtool-ban, és minden megmaradt. Egyre gyanúsabb, hogy nálam nem a Firmware upgrade nyírt ki minden adatot a még S138-at tartalmazó telóm belső memóriájából, hanem az előtte futtatott ram + EMMC tesztből az utóbbi. Szabad-e egyáltalán EMMC tesztett futtatni egy egyébként jól működő telón? De tény, hogy felesleges előtte KitKat-re downgrade-elni.

[ Szerkesztve ]

(#8455) SharpSA válasza borzosmorzi (#8454) üzenetére


SharpSA
veterán

Pontosan. Firmware upgrade. Elvégre az történt. Ugyanakkor semmi sem maradt meg. Szűz rendszert kaptam. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8456) borzosmorzi válasza SharpSA (#8455) üzenetére


borzosmorzi
tag

Akkor ez valami bug a Flashtool-ban, vagy az S138-ban valami annyira nem volt kóser, hogy csak adatvesztés árán volt frissíthető? Lehet, hogy ezért nem ment rá OTA-val az S139?

(#8457) SharpSA válasza borzosmorzi (#8456) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem nem is ajánlotta fel a 139-et.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8458) nepszter1


nepszter1
addikt

P1m romhoz tudna valaki linket adni ? köszi

(#8460) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, holnap én is csatlakozom a P70 tulajok díszes társaságába :) (ha előtte valaki nem beszél még le róla). A vásárlás előtt viszont lenne pár dolog, ami tisztáznék, hogy ne érjen meglepetés.

Olvastam a fórumon, hogy többféle készülék létezik a P70-esből. Ha jól értelmeztem, akkor mindenképp a P70-A az, amit meg kell venni. Ez az információ látszik a készülék dobozán? Egy nagyobb áruházláncban kívánom megvenni, tehát dobozos, garis, és feltételezem, hogy "A"-s is, de azért mégis... A másik, hogy a vásárláskor érdemes-e még valamire odafigyelni?

A készülék használatával kapcsolatban az olvastam, hogy a 4.4-es rendszer tovább bírja akkumulátorról, mint az 5.1-es. Ezek alapján, ha nekem számít az üzemidő, akkor nem érdemes frissítenem? A dupla koppos téma nem érint, idáig nem használtam (nem is volt min), és ha jól láttam, akkor azzal vannak gondok.

Egy másik fontos dolog, hogy használ-e valaki más launcher-t, mint a gyári? Valamiért, én még mindig szeretem ha van menü a telefonon, ezért szeretném majd lecserélni, ha van valami ajánlott. Az ideális az volna, ha a mostani HTC-m hasonlót találnék, mert az nagyon bejött :). De még a végén a Lenovo gyárija is megtetszhet. (A telefont nem szeretném rootolni, meg trükközni rajta, annyira nem vagyok "pro" a témában.)

Így nagy hirtelenjében ezek voltak a számomra fontosabb dolgok. Természetesen minden javaslatot szívesen várok és a válaszokat is előre köszönöm!

Üdv.
P1eTr0

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#8461) csanaszb1


csanaszb1
csendes tag

Sziasztok,
ezt próbálta valaki?
[link]
Müxik?
Legális, vagy csak barkácsmegoldás?
Köszi, üdv:Csanaszb

(#8462) Graphics válasza csanaszb1 (#8461) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

En 64GB kartyat hasznalok fel eve. Semmi trukkozest nem csinaltam

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8463) picaro


picaro
tag

Valaki tud egy tenyleg mukodo metodust arra hogy ne jelezze naponta a telo a frissitesi szandekat? Kiprobaltam mar tobbet (pl. disable service root alatt) de minden nap ujra felbukkan. V.4.4.4 cicakészlet

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#8464) ncc1701 válasza picaro (#8463) üzenetére


ncc1701
veterán

Le kell jegelni az updater szolgáltatását.

(#8465) picaro válasza ncc1701 (#8464) üzenetére


picaro
tag

Disable service elvileg erre valo... Megis megy tovabb a napi figyelmeztetes..

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#8466) Graphics válasza picaro (#8465) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Link2SD-vel kikeresed a LenovoOTA-t és jegeled.

Root kell, így is úgy is

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8467) ncc1701 válasza picaro (#8465) üzenetére


ncc1701
veterán

Sima system update az updater neve. Én titanium backupban szoktam jegelni az ilyesmit.

(#8468) mistar válasza picaro (#8463) üzenetére


mistar
tag

Én is a Titaniumot használom.
Ezt kell jegelni: "Rendszer frissítés 1.2.58141027.e071377_all"

(#8469) Diabo6 válasza P1eTr0 (#8460) üzenetére


Diabo6
senior tag

Szia!
Mindenképp az A-t vedd! Elvileg a T-t nem forgalmazzák ilyen helyeken, de a leírásban fel kell legyen tüntetve a pontos megnevezés. A T gyengébb, sz.rabb és a hálózattal is akadnak problémái.
Akkuidőről nem tudok semmit mondani, mert én a duplakopp miatt maradtam 4.4-en. Illetve semmi bajom ezzel a rendszerrel, minek frissítsek, főleg ha az 5.1 még nem tűnik 100%-osnak. (Az utolsó visszajelzések alapján talán már kezdi elérni a hibátlan állapotot).
Launchert most kezdtem el használni. Smart Launcher. Nekem eddig bevált. Elég jól testre szabható.

(#8470) Graphics válasza Graphics (#8442) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na valaki Kiprobalta? Vagy en legyek a betateszter? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8471) beg válasza Graphics (#8470) üzenetére


beg
veterán

Megnyerted :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#8472) ncc1701


ncc1701
veterán

Na, kollega anno áttette románról magyarra a telót, azóta szakadozott a BT kapcsolatja fél perc után. Most visszatette románra, és jó lett. Fene érti.

(#8473) Graphics válasza beg (#8471) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oksa, most a Vibe Developer Team van fent. Csak angol.

Eddig egesz jo, minden led megy. Kamera is jo es meglepoen gyors.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8474) GrandS válasza Graphics (#8470) üzenetére


GrandS
senior tag

Én kipróbáltam, úgy tűnik működik minden. A magyar nyelv nincs benne, de leszedtem, nem volt kedvem átszokni, pedig a MIUI felület tetszene.

(#8475) Graphics válasza GrandS (#8474) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na akkor ma raprobalok, nekem miui anno bejott, kivancsi vagyok ra.

Delutan kiprobalom sztem.

Azert hirtelen mennyire felkapott lett ez a telefon

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8476) alfa20


alfa20
senior tag

lehet nem ide kellene, de 5.1-ben hol tudom törölni az egyik fiókot?
email-ben létre hoztam egyet POP3-al, de SMTP-vel kellett volna, most meg sehol nem találom, hol lehet törölni :(

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#8477) alfa20 válasza alfa20 (#8476) üzenetére


alfa20
senior tag

megtaláltam, hát ennél bonyolultabban el sem lehetett volna dugni.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#8478) Diabo6


Diabo6
senior tag

Srácok!
És azt hol tudnám megnézni, hogy melyik alkalmazás zabálja a memoriát? Elég keményen belassult a telóm. Mostanában kicsit újítottam. Tettem rá launchert, új időjárás appot. Van greenify meg gsam battery monitor. Kb ezek futhatnak.

(#8479) Graphics válasza GrandS (#8474) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ami viszont fura nekem.

P1m-nel friss telepites soran Google fiokba belepes utan fiokvisszaallitaskor listazza az alkalmazasaimat es vissza tudom telepiteni egy kattintassal...

Mas rendszernel meg semmi...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8480) GrandS válasza Graphics (#8479) üzenetére


GrandS
senior tag

Igen, ez érdekes, mondjuk engem a múltkor felbosszantott, mert nem akartam ugyanazokat visszapakolni.

(#8481) Koszta válasza Graphics (#8479) üzenetére


Koszta
tag

Gyári (S134 és S139) esetén is feldobta nekem ezt, így ezzel legalább nem kellett időt vesztegetni. :)

(#8482) Graphics válasza GrandS (#8480) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem a GAPPS csomagon mulik a dolog, de az meg ugye bele van rakva.

A P1m EU ezert is van benne sztem, tavaly a Huawei G8-as is megcsinalta.

Ha lesz idom megnezem esrtleg ha kezzel adok be neki masik gappsot mit csinal

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8483) alfa20 válasza Diabo6 (#8478) üzenetére


alfa20
senior tag

nézd meg a:
Beállítások -> Alkalmazások -> Futó

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#8484) Diabo6 válasza alfa20 (#8483) üzenetére


Diabo6
senior tag

Köszi. Ezt néztem. Ír itt MB-kat, meg számolja a másodperceket, gondolom hogy mióta fut az adott app. De Mb-ok azt mutatják, hogy melyik mennyit zabál? És a magasabbak illetve folyamatosan futók miatt szaggathat kicsit a gépezet?

(#8485) Graphics válasza Diabo6 (#8484) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha elfogy a memoria max akkor

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8486) Diabo6 válasza Graphics (#8485) üzenetére


Diabo6
senior tag

Legrosszabb esetben is marad kb 300 Mb. Az appok kihuzgálása után pedig 1023.
Mégis sokszor lassú.

[ Szerkesztve ]

(#8488) ncc1701 válasza Diabo6 (#8486) üzenetére


ncc1701
veterán

Néha dobd le kis időre energiatakarékos módba, akkor kikukázza a felesleges appokat elég szépen.
Nekem csak 1x fogyott el a memóriája, sajnos pont waze közben. :)

(#8489) ncc1701 válasza #45553408 (#8487) üzenetére


ncc1701
veterán

Gyakorlatilag viszont a rendszer alkalmazások folyamatosan egyre több memóriát esznek meg.

(#8490) Graphics válasza #45553408 (#8487) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

32bites Aosp alatt nekem semmit nem dobalt ki... 100mb-nal betorpant ugy, hogy restart se ment... Hiaba volt kirlatozva a hatterfolyamatok mennyisege..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8491) Gyurmasina


Gyurmasina
csendes tag

Egy kis érdekesség, tapasztalat:
1 éve használom a telót. ROM S134, root nincs. Egyszer csak eltünt a 4G. Régen sokat mókoltam, és már hiányérzetem volt :) , ezért ráengedtem a 139-t. Így se lett 4G. Viszont nekem nem jött be, ezért 1 napon belül vissza 138-ra, ami hibátlanul ment. Persze akkor már root, és teljes bőrözés. 4G még mindig nincs. Ugyanilyen tipusú másik telóból kártya csere. A másik kártyával van 4G, az én kártyámmal a másik tel-ban nincs. Hurrá, csak kártyacsere.(VODA) Egy órán belül sms jött, hogy rendszert frissítettek, újraindítás, és öröm boldogság az én kártyámon is újra van 4G. Köszönet az aktív tagoknak, mert így pár perc alatt minden sikeresen megoldható! :R

(#8492) ®abstract® válasza Diabo6 (#8478) üzenetére


®abstract®
őstag

időjárás appot én is cseréltem de nem azon múlik.sőt,a gsam battery t és a greenify is telepítettem.hidd el nem ezek miatt.én a google appokat kapcsoltam ki.így röbb ram maradt.

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#8493) ncc1701 válasza ®abstract® (#8492) üzenetére


ncc1701
veterán

Plusz gyakorlatilag az összes feltelepített app foglal memóriát a háttérben. Érdemes csak azokat feltelepíteni, amit használ is az ember.

(#8494) Diabo6 válasza ®abstract® (#8492) üzenetére


Diabo6
senior tag

Most letöröltem a launchert és tökéletesen működik. kopp kopp kopp.
Minden mást hagytam. Eddig jó.

(#8495) ncc1701 válasza picaro (#8465) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, csak a disable, és a jegelés között gyakorlatilag ennyi a diffi. Egyik működik. :)

(#8496) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Kaptam egy mailben egy linket, aminél a megnyitást felajánlotta, hogy böngésző, vagy térkép app, vagy valami. Itt véletlenül a "csak egyszer" helyett "mindig"-re nyomtam... :W Hogyan kell visszaállítani, hogy mindig rákérdezzen, hogy mivel nyissa meg a linket?

(#8497) Sfmc válasza Jim74 (#8496) üzenetére


Sfmc
csendes tag

Alkalmazások > A program amire mindig-et nyomtál> alapértelmezések törlése

(#8498) Jim74 válasza Sfmc (#8497) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

Tehát akkor a Gmail-ben , vagy Térképen nyomjak alapértelmezések törlését?

[ Szerkesztve ]

(#8499) Sfmc válasza Jim74 (#8498) üzenetére


Sfmc
csendes tag

:K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.