Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Lenovo P70-A téma összefoglaló

Fontos információ, hogy a Flashtools használata során SOHA ne nyomjatok a FORMAT-ALL opcióra!
Flashtools használata előtt MINDIG legyen mentés. Bővebben az összefoglalóban található leírás hozzá.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Jenkíz válasza beg (#15000) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

Lement a csík, ez fogad. Helyes?

A Helpre kattintva pedig ez a log fogad:

Bár a flashtools tényleg a megadott helyen van.

Bekapcsolva engem is a nincs parancs fogad. Megpróbálom akkor amit lentebb javasoltatok.

[ Szerkesztve ]

(#15002) beg válasza Jenkíz (#15001) üzenetére


beg
veterán

Nem. Vagy az android verzió nem stimmel, vagy a 32-64 bit, vagy egyéb hiba. Kezdjük az elejéről. 4.4.4 alatt csinálod, mert akkor nem ez a verzió kell, hanem a flashify ahogy írták korábban.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#15003) Jenkíz válasza beg (#15002) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

5.1 fut rajta, mint írtam. A telefont nem tudom bitek terén melyiket nyomja, nem is látom, hogy hol tudom megnézni.

Viszont:
miután végigfutott a flashtools, be tudtam hozni a recovery módot mégis, rendesen ott volt backup, reset, reboot, stb.
Annyi, hogy az sd kártyámon nincs elég hely, szóval ha azt mondjátok, nem ártok, ha nekivágok így, akkor backup és utána van egy olyan opció, hogy check root integrity. Ez lenne az?

(#15004) Jenkíz


Jenkíz
csendes tag

Próbáltam némi helyet felszabadítani az sd kártya tartalmának gépre másolásával, ám a gépen keresztül tök üresnek mutatja az egyébként 2-4-8 GB körüli mappákat.
Van ötletetek?

(Elnézést a sok hozzászólásért, ha időben eszembe jutna, beírnám a korábbiba.)

Tárgytalan, bocsánat.

[ Szerkesztve ]

(#15005) cool13 válasza Jenkíz (#15003) üzenetére


cool13
őstag

Bocs de én már kevertelek mással akinek 4.4.4 volt.

Amúgy a scatter és a reco egy mappában kell legyen a gépeden. Azon a képen látszik, hogy betallóztál egy scattert és ennyi. Ettől még nem találja a recot.
Így kell kinézzen a dolog.

És fontos hogy 5.1 legyen és 32 vagy 64.bit.
De ha mégis azt mondod fent van a reco azt nem tudom hogy csináltad. :D

De most akkor mi a a cél végül? Root?

Ha igen akkor dobd ezt fel a kártyádra vagy a belső helyre és ismét be a recóba aztán install amit most leszedtél SuperSU-t.

[ Szerkesztve ]

(#15006) Jenkíz válasza cool13 (#15005) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

Az utóbbi képen már látható, hogy a reco-t is tallóztam, talán ezért is jutottam valamivel előbbre. De akkor átrakom ugyanabba a mappába, ha ez számít :)
Mint írtam, a célom az, hogy végre használhassam az sd kártyámat (pl néhány app onnan futhasson, de legalábbis mozgathassam rá).
A leírások alapján úgy jött le, hogy ehhez root kell.

(A későbbiekben majd lehet, hogy másik ROM-mal is kísérletezek, de most csak ez a rövidtávú cél.)

(#15007) cool13 válasza Jenkíz (#15006) üzenetére


cool13
őstag

O.M.G. Eddig erről nem volt szó. Vagy én vagyok máshol.
Csak egy kérdés? Mire nem elég a ram a telefonodban? Van benne 2 + 16 amiből 11,9 szabadon használható,

(#15008) Jenkíz válasza cool13 (#15007) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

Korábban is írtam már, hogy csak ez az elsődleges célom (ha gondolod kikeresem :) ).
Talán akkor másképp kell nekifogni?

No igen, meglehetősen maximalistán kihasználom a tárhelyet, egy 16GB-os SD-n maradt még pár giga hely :) Azt szabadítom fel.
A beépített tárhely meg ugye alapból 16GB, ebből 4 a rendszer a gyári ROMnál.

[ Szerkesztve ]

(#15009) cool13 válasza Jenkíz (#15008) üzenetére


cool13
őstag

Én valahol a root-nál kapcsolódtam be.

Ha van root ez pl. De van az áruházban több is. Root nélkül nem tudom.

De most már csináld meg a nyitást, ha majdnem kész vagy vele. :)

P780-nál is elég volt a 4Gb ram. Most meg Kánaán ami ebben van. Soha nem értettem minek ennyi minden rá. :D

(#15010) Jenkíz válasza cool13 (#15009) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

Rengeteg fórumot bújtam át, egybehangzóan azt mondták, nem lehet root nélkül 5.1-en.

Az SD kártyámon van vagy 7,5 GB zene, a telefonon meg ugye alapból 4GB a gyári ROM, plusz a kedvenc 5-6 játékom, alkalmazásom (a nagyobbak) kitesz vagy 5-6 GB-t, gyorsan megtelik :D

BTW valami még mindig nem stimmel, a flashtools továbbra is a "pmt changed for the rom it must be downloaded" szöveggel jön :/

[ Szerkesztve ]

(#15011) Jenkíz


Jenkíz
csendes tag

Holnap megpróbálom újra az elejétől, korábbi hozzászólásban már szerepelt ez a részletes, szájbarágósabb leírás:

(#15012) Jenkíz


Jenkíz
csendes tag

Csak nem bírtam magammal. Haladni nem sikerült. A drivereket teljesen újraraktam, a hiba változatlanul ugyanaz:
Flashtools esetén "pmt changed for the rom it must be downloaded"
A recovery mode-be úgy tűnik egyedüli alkalom volt, hogy be tudtam lépni :/ Továbbra is nincs parancs

(#15013) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Sziasztok! Nem rég vissza lett rakva a gyári 4.4.4 a telóra, azóta minden reggel jön értesítés, hogy van elérhető frissítés. Nagyon idegesít, de nem találok olyan opciót, ahol ezt kitudnám kapcsolni. Úgy sem lesz frissítve. Nem tudja valaki hol lehet ezt kikapcsolni?

(#15014) Diabo6 válasza SamiCsillag (#15013) üzenetére


Diabo6
senior tag

Le kell tiltani a megfelelő upgrade fájlt. De többre nem emlékszem.

(#15015) SamiCsillag válasza Diabo6 (#15014) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Köszi, de vajon azt hol lehet...?

(#15016) MotoL7_Sanyi válasza SamiCsillag (#15015) üzenetére


MotoL7_Sanyi
csendes tag

Néz meg a 14376 hozzászólást . Ha a régiókódot CZ-re állítod , akor gyári visszaállítás lesz (S134) , de utána frissülni fog S136 -ra , amely már nem ajánl fel frissítést . Viszont a beállítások, adatok is eltűnnek - ha nem mented valahogyan .

(#15017) SamiCsillag válasza MotoL7_Sanyi (#15016) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Köszi! Ezt akkor így meggondolom, mert épp belaktam a telefont. Egyébként mi a különbség az S134 és az S136 között?

(#15018) Apollyon válasza SamiCsillag (#15017) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"mi a különbség az S134 és az S136 között?"

Egy elég húzós GPS probléma, amire szinte majdnem minden tulaj panaszkodott. Gyakorlatilag hogy a gps nem talál jelet egyáltalán, nem működik. Erre lett a megoldás az S136, amivel már hibátlan.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15019) gabor_01 válasza Apollyon (#15018) üzenetére


gabor_01
senior tag

A Glonass-t ez sem oldotta meg.

(#15020) Apollyon válasza gabor_01 (#15019) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Akkor mégse ;D Mondjuk csak az itteni tapasztalatokat olvastam, én addig használtam a 4-es droidot, amíg rá nem jöttem hogy kell felrakni a CM-et :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15021) SamiCsillag válasza Apollyon (#15020) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Mi az a glonass?

(#15022) beg válasza SamiCsillag (#15021) üzenetére


beg
veterán

[link]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#15023) gabor_01 válasza SamiCsillag (#15021) üzenetére


gabor_01
senior tag

4 féle műholdas helymeghatározó rendszer van:

GPS - USA
Glonass - Orosz
Beidou - Kínai
Galileo - Európai

Ebből az első kettőt tudja a P70 chipset-je. De a 4.4 androidban elrontották a Glonass kezelését.
A 4.2 jó, meg az 5 is.

[ Szerkesztve ]

(#15024) Ellia válasza gabor_01 (#15023) üzenetére


Ellia
addikt

Illetve még annyi, hogy a BeiDou félkész, csak régiószinten működik (Kína) és a Galileo is szintén félkész (Európa). Szóval ezekre nem érdemes várni. Egyelőre a Navstar pontossága szerintem bőven elég mindenre hétköznapi felhasználás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#15025) Jenkíz


Jenkíz
csendes tag


Így kell kinéznie a backupnak?

[ Szerkesztve ]

(#15026) Dave Crank


Dave Crank
senior tag

Sziasztok!
CM12.1-t használóktól kérdezném, hogy nekik is van, hogy dobálja a simet a teló? Naponta többször ledobja, de kb 10mp és vissza is csatlakozik. Nem rég visszahoztam a 20-s számom a kékmobiltól az eredeti szolgáltatóhoz, azóta tapasztaltam ezt. 4G-s foglalatban van, gsm/wcdma/lte-re van állítva.

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#15027) Apollyon válasza Dave Crank (#15026) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nálam a mobilhálózatot sosem dobálja, azonban a wifit igen. Pedig nincs bekapcsolva semmilyen energiatakarékos üzemmód. Mégis sokszor azt veszem észre amikor felélesztem a telefont, hogy mobilneten van, és gyorsan átkapcsol wifire. Lokációtól függetlenül, tehát otthon is, melóhelyen is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15028) huuuba2


huuuba2
csendes tag

Sziasztok,

Lécci azt írja meg valaki, ha v139 Ről akarok visszaállni v 136 Ra akkor a Flash_toolban melyik bint és melyik scatter filet kell kiválasztanom ?

Köszi

xxx

(#15029) huuuba2 válasza Jenkíz (#15011) üzenetére


huuuba2
csendes tag

Nálam a link nem müxik :(

xxx

(#15030) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Hmmmm, bosszant ez a gps dolog. Csodálkoztam is, amikor először próbálgattam, hogy miért nem talál jelet... Akkor, ha jól értem az S136-tal se vagyok előrébb?

(#15031) beg válasza SamiCsillag (#15030) üzenetére


beg
veterán

De, abban javították állítólag.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#15032) Dave Crank válasza Apollyon (#15027) üzenetére


Dave Crank
senior tag

A wifit nekem is dobálta egy régebbi tp-link routernél.
Kicseréltem egy Netgearre, azzal jó volt, de miután vezetékesen ráraktam egy új eszközt, megint dobáltam a telóm a wifit. Újraindítottam a routert, azóta oké.
Próbálj router resit, ha idáig nem próbáltad volna még, hátha.
Én meg lehet újrahúzom a telót... :))

[ Szerkesztve ]

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#15033) cool13 válasza huuuba2 (#15029) üzenetére


cool13
őstag

Tessék a jó.

De jelzem hogy xar. Nem fog működni. Kipróbáltam. A scatter tartalmazza mit töltsön fel a telefonra az FT. Ezt ha megnyitod nincs benne semmi amit be akarna tölteni.

Jenkíz is próbálta már. Itt látszik hogy nem sikerült neki sem ezzel.

De úgy csináljátok ahogy akarjátok. Látom egy itteni leírások, segítségek nem jók.

(#15034) Jenkíz válasza cool13 (#15033) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

Ha a halott android figurát átlépbe bejutok a recovery mode-ba, a következő opciók fogadnak (és nem a leírásban lévő :P ):

Android system recovery <3e>
P70-A_S139_151214_16G_L_ROW

Volume up/down to move highlight;
Power button to select.

reboot system now (highlighted)
apply update from ADB
apply update from external sdcard
apply update from internal sdcard
wipe data/factory reset
wipe cache partition
backup user data
restore user data
root integrity check
reboot to bootloader
power down
view recovery logs

Na mármost ezek közül az apply update from sdcard opcióval tudok tallózni. Ha ezt lefuttatom, azzal nem a ROM-ot tenném újra?
Vagy mivel telepíthetném a SuperSU-t?

(Nem tudom, hogy nekem miért van másképp minden, mint az itt leírtak :/ )

(#15035) beg válasza Jenkíz (#15034) üzenetére


beg
veterán

Ez a gyári reco <3e>

Ezzel semmit nem tudsz kezdeni, ezt kellene twrp-re cserélni. Ami nagyon nehéz lesz úgy, hogy vaktában lövöldözünk 0 alapismerettel.

Tegyél fel egy full aosp 5.1 romot flashtools-al, az gyárilag twrp-s és root kompatibilis.Onnan már lesz minden.
[link] 5. pont. "Vagy: Használjuk azt, ami az 5.1 AOSP-ben van (flashtool és scatter)" Ott a teljes zip: scatter, flashtool, rom.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#15036) huuuba2 válasza cool13 (#15033) üzenetére


huuuba2
csendes tag

Tudod, h végigpróbáltam az itteni leírásokat mind.
Volt is egy összefoglaló amit írtam a (szerintem elkövetendő) teendőkről még november végén. Arra se mondta senki, h nem jó (igaz azt sem h jó).
Itt is kérdezem PONTOSAN melyik fájlokat válasszam ki ? 139 -> 136

xxx

(#15037) cool13 válasza Jenkíz (#15034) üzenetére


cool13
őstag

Mert még most sem azt csináltad amit kellett volna. De jól esik a smily a mondatod végén. Ahogy beg írta ez nem jó semmire ebben az esetben. Csak így tovább.

(#15038) Jenkíz válasza beg (#15035) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

Rendben, nekifutok mégegyszer, de nem kell leharapni a fejem. Köszönöm a segítséget.
Még egy buta kérdés: a telefon belső memóriájában lévő adatokat ezzel törli, vagy azt csak akkor, ha manuálisan formatálom?

(#15039) cool13 válasza huuuba2 (#15036) üzenetére


cool13
őstag

Tudom. De sajnos rosszul csinálod. Erről meg nem én tehetek. Nem meg na. Nem kell eröltetni. De azért nehogy már mi legyünk a hibásak. Lassan ott tartunk.

(#15040) borzosmorzi válasza Jenkíz (#15034) üzenetére


borzosmorzi
tag

Kíváncsi lennék, hogyan tudsz túllépni a "halott droid" állapoton úgy, hogy megjelenjenek az általad említett opciók? Valószínűleg rossz a recovery a gyári 5.1 ROM-okban (S139, S141, S146), nálam is mindig halott droidot mutat, aztán vagy a volUp+volDown+bekacsp gombok egyszerre nyomásával ki tudom kapcsolni, vagy pedig hagyom állni egy darabig és akkor magától újrabootol normál módban (S146 van a telón régóta, de a recovery a korábbi gyári 5.1 romok alatt sem működött nekem). De nyilván, ha ezeket látod, akkor nem sikerült felrakni a TWRP-t.

[ Szerkesztve ]

(#15041) huuuba2


huuuba2
csendes tag

Sziasztok,

Lécci azt írja meg valaki, ha v139 ről akarok visszaállni v 136 ra akkor a Flash_toolban melyik bint és melyik scatter filet kell kiválasztanom ? a 139 et vagy a 136 ot ?

Köszi

xxx

(#15042) Jenkíz válasza cool13 (#15039) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

Leszedtem és újraraktam a drivereket.
Mégis mikor a flashtools-t használnám, továbbra is a "pmt changed for the rom it must be downloaded" üzenetet kapom, mindegy milyen recoveryt és scattert használok, szóval feltételezem korábbi lépésnél lehet a gond.
A hibaüzenetre a legtöbb helyen a formatálást írják, mint megoldást, ez nem kerülhető el? Illettve pontosan miket töröl a művelettel?

@borzosmorzi
Ugyanúgy a hangerő fel + bekapcs gombbal.

(#15043) borzosmorzi válasza Jenkíz (#15042) üzenetére


borzosmorzi
tag

> Ugyanúgy a hangerő fel + bekapcs gombbal.
Hát nálam erre semmit nem reagál, marad a döglött droid, amíg néhány perc múlva magától újra nem bootol, de akkor már semmi opciót nem ajánl fel, simán elindul a rendszer.

(#15044) beg válasza Jenkíz (#15042) üzenetére


beg
veterán

Utolsó próbálkozásom aztán feladom. Az előbb linkeltem, de mintha kútba dobtam volna.

"5. Flashtool és flash:
Letöltjük a Flashtool-t innen. (Van benne egy SP_Drivers_v1.5_lenovo.rar is, ha esetleg valamiért még mindig nem akarja felismerni a telefonunkat.) Vagy: Használjuk azt, ami az 5.1 AOSP-ben van (flashtool és scatter)
Célszerű már korábban egyszer a kikapcsolt telefont rádugni és hosszan a bekapcsolóval elindítani, hogy a preloader drivert is feltegye magának a windows.
Flashtool-t elindítjuk, scattert betallózzuk (Scatter-loading gomb, megkeressük a MT6752_Android_scatter.txt fájlt az AOSP_Rinno könyvtárból), telefont még nem dugjuk rá, a Download fülről nem mászkálunk át sehova, a download only-t át kell állítani firmware upgrade-re!
Ezután Download gomb és miközben karikázik (keresi a telefont) rádugjuk a kikapcsolt telefont. Alul elindul a csík, várunk. Zöld pipa a végén, örülünk Vincent. Ha driver gond lenne, az hamar kiderül, az eszközkezelőben megjelenik egy CDC Serial ismeretlen eszköz. Na ekkor kell a MediaTek VCom driver
"

Ha nem állítod át, mindig is pmt changed üzenetet fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#15045) borzosmorzi válasza borzosmorzi (#15043) üzenetére


borzosmorzi
tag

Az előbbi állításom visszavonva.
Sokadik próbálkozásra összejött a halott droid állapotból további opciókat kicsiholni, úgy látszik, vagy nagyon precízen kell egyszerre megnyomni a HangrőFel + Bekapcs gombokat, vagy nagyon hosszú ideig, mert korábban soha nem sikerült.

De miért nem egyből ez az opciósor jelenik meg a halott droid helyett, ha mégis van valami működő recovery?

[ Szerkesztve ]

(#15046) Jenkíz válasza beg (#15044) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

Ne haragudj, de a cool13 bejegyzésében a képeken download only-ra volt állítva, azért nem módosítottam.

Megvan talán másik hibám is. Hogy állítok kernelt insecure-ra? Gondolom addig nem is érhető el az Engineer Mode-ban a User2Root

(#15047) beg válasza Jenkíz (#15046) üzenetére


beg
veterán

Mert ő csak recovery cseréről írt én meg rom újrahúzásról. Azért. De ha nem megy, akkor kezdjük az alapoktól, azért írtam egy teljes tisztára húzást.

4.4.4 alatt van csak insecure, de ez is le van írva. [link]

Efelett meg csak a rom újrahúzás, akkor lesz twrp-d, aosp 5.1-ed, twrp-ből root meg amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#15048) Jenkíz válasza beg (#15047) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

Ha a recovery tisztára húzásával elérhető a root (adatvesztés nélkül), akkor nekem arra van szükségem:
egyedül azért vágtam bele, hogy az appokat az sd kártyára is mozgathassam 5.1 alatt.

Nem akartam én nehézségeket okozni az értetlenségemmel, síkhülye vagyok az androidhoz (mint az látszik is), ez az első droid telóm

(#15049) Jenkíz válasza Jenkíz (#15048) üzenetére


Jenkíz
csendes tag

És bármit csinálok, nincsen nyavalyás User2Root gombom az engineer módban.
Egyáltalán ezt hogyan csalhatom elő?

(#15050) beg válasza Jenkíz (#15049) üzenetére


beg
veterán

#15047

"4.4.4 alatt van csak insecure, de ez is le van írva."

Ezáltal User2Root is csak 4.4.4 alatt van.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.