Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Lenovo P70-A téma összefoglaló

Fontos információ, hogy a Flashtools használata során SOHA ne nyomjatok a FORMAT-ALL opcióra!
Flashtools használata előtt MINDIG legyen mentés. Bővebben az összefoglalóban található leírás hozzá.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Dave Crank válasza Diabo6 (#13000) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Szerintem, mint korábban a Dolby atmos-hoz kellett, ugyanúgy egy uninstaller script kellene hozzá twrpbe.

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#13002) Hoorus


Hoorus
őstag

Új romok vannak a needrom-on.. Van egy 6.0 Vibeui is.. Elvileg multilang..

Hajrá :D

[ Szerkesztve ]

(#13003) zambozoli válasza Hoorus (#13002) üzenetére


zambozoli
senior tag

Annyi ROM van már, mint égen a csillag, de egyet mondjatok, amiben minden stabilan működik.

Pl.: Nem állnak le a google alkalmazások, mennek a kamerák, nem akad a zenelejátszás, használható a blutooth, nem zabálja fel az akkumulátort, az összes rendszerkompatibilis program elfut rajt, nem pusztul el a GPS, van térerő, wifi, VPN és a hangerőt sem kell valami "programozó mérnöki" menüben kajtatni.
Ja és nem kell fél napokat mókolni, hogy fel lehessen rakni a telefonra.

Mi lenne, ha ez a sok JÓ(!!!) szakács, kicsit beszélgetne, és csinálnának egyet, de az tuti lenne, még fizenék is érte, csak legyen egy ami:... JÓ!!!

Üdv:ZZ

(#13004) Diabo6 válasza zambozoli (#13003) üzenetére


Diabo6
senior tag

Csak egyet mondok! :)

(#13005) zambozoli válasza ncc1701 (#12995) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszönöm!

Melyik verzió? Mi nem megy bent? Zene BT-n keresztül gondolom nem akad, már biztos dobtad volna!

Van valami spec tuti felrakási módszer?

Egy hét alatt 5 romot dobtam ki, elegem van, hogy mindegyiknek van valami nyavalyája.
Mintha mind náthás lenne, nem nagy gond, csak marha bosszantó!

Üdv:ZZ

(#13006) zambozoli válasza Diabo6 (#13004) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszönöm!

Értesítő led működik?
Gombvilágítás van?

Mi nem megy rendesen (csak, hogy nem érjen meglepetés!)
(bocs, hogy negatív vagyok, de miután már megröptettem a IMEI számokat, nem sokat akarok váltogatni)

Üdv:ZZ

(#13007) Diabo6 válasza zambozoli (#13006) üzenetére


Diabo6
senior tag

Azzal kezdem, hogy angol nyelvű.
Led, elemlámpa, gombvilágítás működik. Wifi, gps, mobilnet hibátlan. Van fm rádió, működik is. Duplakopp is működik. Hangerőgombbal is ébreszthető. Eddig nem találtam olyat, ami nem működik. Xposed-t ugye nem szereti a miui, de akad bőven beállítási lehetőség és letölthető témákkal az értesítési sáv ikonjai is változtathatók. Nekem az alcatel okosórámmal nincs jóban, de azon a fórumon utánaolvasva kiderült, hogy ez minden miuinál így van sajnos.

(#13008) Diabo6 válasza Dave Crank (#13001) üzenetére


Diabo6
senior tag

És ha csak a cache-t wipeolom recoweryben?

(#13009) borbas666 válasza Diabo6 (#13007) üzenetére


borbas666
aktív tag

Hali.
Belinkelnéd az update-et?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#13010) Diabo6 válasza borbas666 (#13009) üzenetére


Diabo6
senior tag

(#13011) zambozoli válasza Diabo6 (#13007) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszönöm!

Angol bosszant, a többi jónak tűnik, bár a bluetooth aggaszt.
Mondjuk a mostani GPS vacakolás a 134-en jobban zavar mint a magyar hiánya, bár egy kukkot sem nagyon tudok englishül!

Utolsó, kardinális kérés, kérdés: zenelejátszás BT-n keresztül milyen, ha már min. egy napot ment a telefon újraindítás nélkül? Lejátszás folyamatos, nem akad?

Előre is köszönöm!

Üdv:ZZ

(#13012) Dave Crank válasza Diabo6 (#13008) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Nem törölné le attól.
Data partícióra mennek a gaps, stb...
Cache-ben kis, ideiglenes fájlok vannak.

zambozoli: CM12.1, én most újraraktam a legutolsót, és minden megy benne. Persze teljes újratelepítés volt, ami azt jelenti, hogy felhúztam a stock-ot, majd aosp64bit, és utána twrp-ből a CM.

[ Szerkesztve ]

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#13013) Diabo6 válasza zambozoli (#13011) üzenetére


Diabo6
senior tag

Az az egy, amit egyáltalán nem használok. BT fülessel használnád? Vagy hangszórón? Mert szerintem nézz be az eszköz fórumára (már ha van ilyen) és ott érdeklődj. Én is az órám forumán kaptam infot.

Dave Crank: köszi. És a dalvik cache miket töröl, nem tudod?

(#13014) zambozoli válasza Dave Crank (#13012) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszi!

Agyalom! :D

Üdv:ZZ

(#13015) zambozoli válasza Diabo6 (#13013) üzenetére


zambozoli
senior tag

BT fülessel is és a C4 Pic rádiója is tud BT-keresztül lejátszani.
Mivel adatfolyamként megy át zene, a telefon kódol mindent, tehát a fülest és az autót kizárnám a hibaforrások közül, főleg hogy 4.4.4. alatt ferfekt!
A gyári 5.1-ek itt véreztek el, de nagyon.
A 4.4.4. röcc nélkül zenél mindenhol, az 5.1-ek meg, ha megy egy napot a telcsi, mind akad, kihagy, el se indul a zene. Újraindítás, e számig jó aztán összeborul.

Üdv:ZZ

(#13016) Dave Crank válasza Diabo6 (#13013) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Gondolom hasonló, mint a cache, de ezekről nincs pontos infóm, de tuti, hogy nem oldja meg azt, amit te akarsz, mivel azok a data-n vannak.

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#13017) ncc1701 válasza zambozoli (#13015) üzenetére


ncc1701
veterán

Én cm 12.1-el használok egy xiaomi roidmi fm transmittert, azzal teljesen jó a bt zene hallgatás.

(#13018) GrandS válasza ncc1701 (#13017) üzenetére


GrandS
senior tag

MIUI 8 alól is megy a BT transmitter.

(#13019) Tinuszka válasza Diabo6 (#12996) üzenetére


Tinuszka
tag

Már kérdeztem volt, MIUI esetén hogy megy a "frissítés"? Eléggé el vagyok veszve... Én innen töltöttem le, de még a 6.7.21-es verziót, de már egy ideje a 6.7.28 van fenn a fórumon mint legfrissebb.
Kérdések:
1. mit kell/érdemes menteni az új verzió flashelése előtt? Most nem teljes rendszermentésre gondolok TWRP alól, az alap, hanem hogy az új ROM-mal minden törlésre kerül, ezért a későbbi könnyebb belakást elősegítendő, mentsünk mindent ami a belső tárhelyen van?
2. ezek a patch-ek amikre te is utalsz, az Additional patches?
3. a kernelekkel mi a helyzet? Abból is van egy raklappal... Nekem még valami régi van fenn, 3.10.65-vgdn1942... Érdemes cserélni? Ha igen, hogyan megy?

[ Szerkesztve ]

(#13020) Diabo6 válasza Tinuszka (#13019) üzenetére


Diabo6
senior tag

Én is ezt szedtem le elsőre. Utána a v15-ös, legutolsó kernelt tettem fel amint kijött. A patcheknél igen, arra gondolok, ami az additional-ban van. Hogy melyik frissítette nekem azt nem tudom.
Nekem csak twrp mentésem volt, és nem veszett el semmi egyik telepítésnél se.

(#13021) Tinuszka válasza Diabo6 (#13020) üzenetére


Tinuszka
tag

Köszi! A kernelt is TWRP alól kell felrakni?

(#13022) Diabo6 válasza Tinuszka (#13021) üzenetére


Diabo6
senior tag

Igen. És a többit is ha úgy döntesz.

(#13023) szepi0808 válasza borzosmorzi (#12994) üzenetére


szepi0808
senior tag

:R Köszi ezzel meg is oldódott a sms hangom.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#13024) zambozoli válasza ncc1701 (#13017) üzenetére


zambozoli
senior tag

Köszi, :R kicsit nyugodtabb vagyok.

Régen is CM volt a ACE3 telcsin, legalább ismerős lesz. :))

Üdv:ZZ

(#13025) Tinuszka válasza Diabo6 (#13022) üzenetére


Tinuszka
tag

:R

(#13026) zambozoli


zambozoli
senior tag

Miért van az, hogy a flashtool mindenre (PMT changed for the ROM; it must be downloaded ) hibát hoz kivéve a 134-es rom és a 2.8.6.0 TWRP.

Így semmit sem tudok feltenni normálisan!

Merre induljak?

Üdv:ZZ

(#13027) ncc1701 válasza zambozoli (#13024) üzenetére


ncc1701
veterán

FM rádió van benne, de használat után bugzik a teló, erre figyelj. Azt nem tudom, h a 12.1-ből fog-e újabb kijönni, vagy a 13-at nyomatják.

(#13028) Dave Crank válasza zambozoli (#13026) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Mit akarsz felrakni?
64bit aosp, hogy aztán tudj romolni twrp-ből?

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#13029) janez válasza F4f0rg1 (#12949) üzenetére


janez
aktív tag

Sziasztok!
A gyári KitKat van a nemrég vásárolt készüléken. Ha jól emlékszem, a 134-es.
Hiába törlöm a google play frissítését, újra frissíti magát. Pedig az automatikus frissítéseket nem engedélyeztem. Nem is frissül semmi, kivéve a g. Play-t. Amint frissül, előjön a gps probléma.
Most jobb megoldás híján letiltottam a play-t az alkalmazáskezelőben, de ez így hosszútávon nem felel meg. Root, recovery már fennt van, de úgy gondoltam, egyelőre nem váltok rom-ot idő hiányában. Meg is felelne a kitkat, ha az említett probléma nem volna.
Van valami ötletetek?

(#13030) beg válasza janez (#13029) üzenetére


beg
veterán

Én felpillantanék az összefoglalóra itt a lap tetején asztali nézetben :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#13031) zambozoli válasza Dave Crank (#13028) üzenetére


zambozoli
senior tag

CM12.1-et!

Most feltettem a 134-et, ráengedtem a gyári 139-es frissítést, hátha átrendezi a memóriaterületet az 5.1-es romoknak megfelelően és utána próbálnám meg felhegeszteni a CM-et!

Üdv:ZZ

(#13032) Dave Crank válasza zambozoli (#13031) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Simán mehet bármelyik stock-ra flashtoolal az aosp64bit, a saját scatterjaval, és fw upgraddel, arra pedig már csak twrp-ből mehet a cm, itt nem kellene az általad írt hibát dobni, de én is kaptam már ilyet, de az más helyzetben volt. Általában akkor van az, ha nem jó a scatter.
De annak úgy mennie kell tutira.

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#13033) janez válasza beg (#13030) üzenetére


janez
aktív tag

A "gps probléma megoldására" válaszoltam. Vagy mire gondolsz? Nem láttam semmi más megoldási lehetőséget az összefoglalóban.

(#13034) beg válasza janez (#13033) üzenetére


beg
veterán

Ja, most látom, akkor tárgytalan.
Marad a rom csere bármennyire fáj, vagy frissíted gyári 5.1-re, ahhoz nem kell hókuszpókusz.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#13035) zambozoli válasza Dave Crank (#13032) üzenetére


zambozoli
senior tag

Hol nem vettem észere, hogy nem Download online, hanem firmware Upgrade kell! megy fel az AOSP 64bit!

Üdv:ZZ

(#13036) zambozoli válasza Dave Crank (#13032) üzenetére


zambozoli
senior tag

Vigyorog a kék kobak! Köszönöm!!! :R :R :R

Üdv:ZZ

(#13037) janez válasza beg (#13034) üzenetére


janez
aktív tag

Évek óta mókolom a ROMokat. Most valahogy inkább kihagynám. De ha nem lesz más megoldás...
Amúgy az 5.1 alatt hogy bírja az akku?

[ Szerkesztve ]

(#13038) Dave Crank válasza zambozoli (#13036) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Nincs mit! ;]

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#13039) k3gy3tl3n válasza janez (#13037) üzenetére


k3gy3tl3n
csendes tag

Szia, nyugodtan ereszd rá a gyári 5.1 frissítést ami megoldja a GPS problémát.
Beállítások -> A telefonról -> Rendszerfrissítések és itt látni fogod a gyári S139 verziót.
Lerántja azt a cirka 1 gigát, kb 20 perc mire települ és jóvilág.
Nekem 76%-on van 1 nap használat után, pedig használtam + a gps-t is tesztelgetem.
Ezt a tippet amúgy lehet érdemes lenne hozzáadni még a topic fejlécéhez, hogy a gyári update javítja a GPS-es arconpörgést és nem csak az ott belinkelt workaround van mint lehetőség.

(#13040) Diabo6


Diabo6
senior tag

Tudok valahogy uninstallt csinálni egy meglévő patch-hez?

(#13041) borbas666 válasza Diabo6 (#13040) üzenetére


borbas666
aktív tag

Csak nem a friss Miui update-be találtál valamit? Mert én is felraktam :DD

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#13042) beg válasza k3gy3tl3n (#13039) üzenetére


beg
veterán

Done, jó ötlet volt.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#13043) borbas666 válasza Diabo6 (#13040) üzenetére


borbas666
aktív tag

Mondjuk én találtam egy hibát ami a mai "javítással" jött.
Nem tudom semmit törölni a meg nyitott alkalmazások közül mert hibát ír ki... Remélem hamar javítják.

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#13044) NextError


NextError
tag

Needromon lévő miui 8 nál azt írja hogy van bent magyar? Ez igaz vagy az egy másik verzió amit itt sokan használtok?

(#13045) Diabo6 válasza borbas666 (#13043) üzenetére


Diabo6
senior tag

Igen. Nekem is az van. Azon gondolkodom, hogy a patchben kicserélem a system és a miui filet az eredetire. Hátha úgy kiszedi és csak a cpu marad meg.

(#13046) Diabo6 válasza NextError (#13044) üzenetére


Diabo6
senior tag

Szerintem a needromon csak azok szerepelnek, amik az oroszoknál is fent vannak. Tehát valszeg a miui is ugyanaz.

(#13047) Diabo6


Diabo6
senior tag

Segítséget kérnék!
Adott egy rom, amihez elcsesztem egy patchet. Feltettem, de megbántam. Nagy baj nincs, de leszedném, ami elvileg lehetetlen, ha nincs uninstall hozzá.
Mentésem nincs abból az időből, amikor még nem volt felrakva (fuck). Gondolkoztam, hogy újrahúzom az egészet, viszont akkor kezdhetném elölről a belakást. Létezik olyan megoldás, hogy valamit ne wipe-oljak és úgy tegyem fel újra a romot? Vagy ha újrateszem, akkor biztos, hogy minden úszni fog?
Appokat le tudom menteni, de akkor is újra be kell állítanom mindent.
köszönöm

(#13048) Dave Crank válasza Diabo6 (#13047) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Nem lesz más lehetőség, csak újrarakni wipe-ok után.

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#13049) GrandS válasza Diabo6 (#13047) üzenetére


GrandS
senior tag

Ha MIUI vagy CM, akkor visszatelepíti a programjaidat mentésből.

(#13050) Diabo6 válasza GrandS (#13049) üzenetére


Diabo6
senior tag

Igen. Viszont azzal annyival vagyok előrébb, hogy nem egyesével kell lekapkodnom őket playből. A beállítások viszont elúsznak úgy is. De ne legyek telhetetlen :)
Megpróbálok valamit trükközni, ha "téglul" a helyzet, akkor újrahúzom az egészet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.