Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Lenovo P70-A téma összefoglaló

Fontos információ, hogy a Flashtools használata során SOHA ne nyomjatok a FORMAT-ALL opcióra!
Flashtools használata előtt MINDIG legyen mentés. Bővebben az összefoglalóban található leírás hozzá.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) petya2000 válasza axioma (#16000) üzenetére


petya2000
csendes tag

Nekem is soknak tűnik az 5.5" bőven elegendő lenne az 5", sőt legjobban az A3-as Samu 4.7"-ja tetszene, de az meg akksiban gyengébb sajnos jóval. :(((

(#16002) axioma válasza petya2000 (#16001) üzenetére


axioma
veterán

Hat arban nem az, vagy nem uj, a sony compact sorozat is jo akkubol - en epp Z3C-t nyuzok, es nagyon nem akarok valtani... (plusz ezen asztali dock-ban toltopontok is vannak, otthoni tarolohelye'n igy automatikusan ora + toltodik).

(#16003) ncc1701 válasza petya2000 (#16001) üzenetére


ncc1701
veterán

5" felett már tök mindegy, mekkora, én úgy voltam vele, h 6.5-7" körül szerettem volna, de végül csak rgy 5.5"-os vibe p2 lett. Kicsit brutál, 1 óra navi, telefonálgatás napi 15%-ot merít rajta. Döbbenet. Pénteken iodában feltöltöm, hétfőn teszem ugyanott töltőre. :) Cserében ugyanúgy volt 1 fő verzió frissítés, és annyi. Viszont döbbenet, mennyivel jobb teló, mint a p70.

(#16004) SamiCsillag válasza SamiCsillag (#15992) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Na, akkor visszaolvasok... :)

(#16005) cool13 válasza petya2000 (#15997) üzenetére


cool13
őstag

Jól átvertek. #15904 írtam hogy mit vettem. Max 1 óra volt a csere.

SamiCsillag Mindben van hiba.Próbálni kell, melyikkel tudsz együtt élni.

[ Szerkesztve ]

(#16006) janekq


janekq
csendes tag

Üdv!
esetleg valami infót tud valaki mi különbség a P70 és a p70A között? úgy tudtam az enyém p70 MHL átalakító megvesz kompatibilitás ellenőrzés, aztán mégse jó. kiderült p70-a a készülék.Üzletben vásárolt készülék, jól benéztem ezzel az átalakítóval. :W

(#16007) petya2000 válasza janekq (#16006) üzenetére


petya2000
csendes tag

Bár nem vagyok benne biztos, de anno mintha azt olvastam volna valahol, hogy a p70-a és a p70-t között talán a hálózatkezelésben van különbség(frekvencia használat). Az "a" talán eu-s vagy kínán kívüli országokba tervezték, így a hálózatkezelése másabb. De nem vagyok benne már biztos, koptak az emlékek.

[ Szerkesztve ]

(#16008) janekq válasza petya2000 (#16007) üzenetére


janekq
csendes tag

igen valami ilyesmi rémlik nekem is. de ez az mhl es dolog nem jött össze ezzel mivel p70a a teló. marad váltáskorra.

(#16009) Apollyon válasza janekq (#16006) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mondjuk nem ártott volna az összefoglalót lenyitni, oda le van írva már az elején: két féle P70 van, az egyik -T a másik az -A végű, utóbbi a jobb.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16010) ®abstract® válasza petya2000 (#16001) üzenetére


®abstract®
őstag

számomra a redmi 4X jönne számításba ha váltanék..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#16011) zambozoli válasza ®abstract® (#16010) üzenetére


zambozoli
senior tag

Asszonyt egy iphone 4s-ről tereltem át egy 4x-re. Hiába gyengébb a processzora mint a P70-é, mégis hiba, akadás nélkül megy. Az is igaz hogy nincs rajt 75 alkalmazás mint a P70-emen!

Üdv:ZZ

(#16012) petya2000 válasza ®abstract® (#16010) üzenetére


petya2000
csendes tag

Ez nekem is szimpatikus teló!
A P9 Lite volt még gondolatban nálam, de ha most kellene váltanom, azt hiszem én is ezt vállalnám be. :K
Ám de mivel nem rég, kb 2-3 hónapja cseréltem kijelzőt, ahogy láttátok áron felül, így nem szándékozom lecserélni. Bár az is biztos, hogy nem költök rá többet. :N

(#16013) ncc1701 válasza zambozoli (#16011) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálam is képben volt, de inkább vibe p2 lett. Azért egy fokkal komolyabb cucc.

(#16014) Johnnny válasza ncc1701 (#16013) üzenetére


Johnnny
csendes újonc

Bizony komolyabb! Nekem munkaeszköz.2,5 év p70 után váltottam P2re de abszolút nem bántam meg Sőt! A p70 is tette a dolgát,nagyon jó szolgálatot tett, az akksi gyengült csak kissé, alig bírta az 1 napot a végére, más baja nem volt! A p2őt sikerült fekete pénteken 62be megvenni m@lltól... De ha ezt tudom nem sajnáltam volna érte adni 100at sem!

[ Szerkesztve ]

(#16015) petya2000 válasza Johnnny (#16014) üzenetére


petya2000
csendes tag

Szerviz hátteret nézve nem biztos, hogy újra lenovo-t választanék.
És elsőre sok nekem az 5.5" és/vagy a közel 100 e ft-os ár mindennapi használatra azt hiszem a xiaomi redmi 4x fele annyiért megtenné, ha váltanék, DE most még marad amíg egyben van, vagy nem adja meg magát a P70.

(#16016) Johnnny válasza petya2000 (#16015) üzenetére


Johnnny
csendes újonc

Én a szervíz hátteret nem vettem számításba, csak a "teljesítményt".Mint munkaeszköz nem
drága érte 100e, de mint mondottam 62be sikerült megvenni. Elsőre nekem is hatalmas volt az 5,5 kb. 2 napig aztán ráált a kezem. A párom p70ét most a kezembe véve aprónak tűnik az előd.

[ Szerkesztve ]

(#16017) cool13


cool13
őstag

Mely az a 5.1 vagy 6 ami tiszta telepítést tud? Magyarul is tudjon. Max a pico gapps van rajta. Stabil, jó a wifi és a bluetooth többi (duplakopp, stb.) nem nagyon érdekel.

(#16018) zambozoli válasza cool13 (#16017) üzenetére


zambozoli
senior tag

Gyári 147 csak a Pico nem stimmel! :DD

Üdv:ZZ

(#16019) cool13 válasza zambozoli (#16018) üzenetére


cool13
őstag

Ez elérhető valahol? Teli van programokkal vagy nincs semmi rajta?

(#16020) Ellia


Ellia
addikt

Na romolás közben "kinyírtam" az sd kártyám - szerintem csak újra kéne formázni, ellenben a rendszer nem látja. Recovery - terminálban próbáltam ügyeskedni, de nem sikerült létrehozni egy új ext4-es rendszerűt, bár az is igaz, hogy nem vagyok egy linux ezermester terminálban. Valaki belefutott már hasonlóba?

(#16021) Ellia válasza Ellia (#16020) üzenetére


Ellia
addikt

Megoldottam... Beleraktam egy Redmi 4x-be és ott helyből felajánlotta a formázást mondván, hogy sérült az sd kártya.

Ebben csak az volt az érdekes, hogy detto miui fut azon is meg az enyémen is... Na mindegy lényeg, hogy működik.

(#16022) zambozoli válasza cool13 (#16019) üzenetére


zambozoli
senior tag

Gugli cuccokkal tele van. Fele törölhető standard módon, rgy része rot nélkül is jegelhető, a többi root+link2sd segítségével jegelhető.

Nem egy tiszta cucc!
Ha kipróbálod, felrakom valahova.

Üdv:ZZ

(#16023) cool13 válasza zambozoli (#16022) üzenetére


cool13
őstag

Mindent kipróbálok, ahogy eddig is. :D

[ Szerkesztve ]

(#16024) zambozoli válasza cool13 (#16023) üzenetére


zambozoli
senior tag

(#16025) Ellia


Ellia
addikt

Na ez a miui9 nem adja:

Duplakoppot nem sikerült sehogy sem beállítani, hogy ébressze a telefont - csak képernyő kikapcsra. Chrome-ban nem tudok bejelentkezni a google fiókkal ergo nem érem el a könyvjelzőimet. Felcsatoltam mind a 4 google fiókot de akkor se húzza be.

Elkezdek nézegetni más romokat is, hátha szembejön valami.

(#16026) cool13 válasza zambozoli (#16024) üzenetére


cool13
őstag

Kösz

(#16027) zolee-coul


zolee-coul
csendes tag

Helló mindenkinek !

olyan problémám lenne a telefonnal , amit pár hete kezdett el csinálni : Azóta kb.3 naponta.
Egyik SIM kártyán nem tudnak hívni ( pedig van térerő ) , de mégis a hangposta kapcsol.
Ujra indítom, pár napig jó , majd ismét kezdi , minden előjel nélkül , hogy van térerő , nincs lefagyva a teló de nem csörög ki. (a másik SIM –en tudnak ilyenkor is hívni) . Újra kell indítani, akkor kapok a hívásról sms-t.
Ez mitől lehet ? valakinek ötlet ? valaki hátha tapasztalt ilyet már.
SIM kártya lehet a hibás ? vagy teló baj ?
( én észre sem veszem hogy gond lenne , mert a teló jól müködik)
várom a segítő válaszokat.
üdv. mindenkienk

(#16028) zambozoli válasza zolee-coul (#16027) üzenetére


zambozoli
senior tag

Gondolom (mert nem írtad le) 4.4.4. van a telcsin. Idővel valami baja lesz és nem kezeli rendesen a két kártyát. Négy megoldás van:
- Telefon visszaállítása gyári állapotra
- Custom FW (ott meg mással fogsz szívni)
- Másik kétkártyás telefon
- Két egy kártyás telefon

Üdv:ZZ

(#16029) gabor_01 válasza zolee-coul (#16027) üzenetére


gabor_01
senior tag

Telepítettél valamilyen alkalmazást az utóbbi időben?

(#16030) yozsi007 válasza zolee-coul (#16027) üzenetére


yozsi007
csendes tag

Szia!

Előélet:
Nekem 4.4.4. S134 –es rom van fenn 1.sim telenor, 2. sim voda. (előtte 2 évig fordítva volt, a csere oka az mobilnet)
Azóta a 2-es sim néha nekem is ezt produkálta.
Beavatkozás:
1 hónapja újrahúztam, de nem változott semmit.
Fapados megoldás:
Az én megoldásom rá, kicsit fapados, de 100%-ban bevált. Minden akku töltés befejeztével (2 naponta) újraindítom a telefont.
Jövő:
Várom a 7-es android visszajelzéseket, hogy érdemes-e azt feltenni. mennyi és milyen hibák vannak benne.

[ Szerkesztve ]

üdv.: Én :)

(#16031) Johnnny válasza zolee-coul (#16027) üzenetére


Johnnny
csendes újonc

Én anno mivel korlátlan csomagjaim vannak beállítottam időközönként automata sms küldésre 3 óránként így nem akad meg. A páromnak úgy van megoldva ,hogy egyik kártya átirányítva a másikra és vissza ha nem elérhető. Ugyanis egyes programok valahogyan beakasztják minden jónak tűnik térerő full és mégsem elérhető az egyik kártya...

(#16032) zolee-coul válasza zambozoli (#16028) üzenetére


zolee-coul
csendes tag

igen , a telón 4.4.4 -es Android van.
( azért is nem frissitettem , mert régebben a telefonoknál ahogy megjelent az ujabb Android egyből tettem.. és nagyon belassultak ) Most 1,5 éves a teló , ezzel az Androiddal nem volt gond. ( eddig ).

(#16033) zolee-coul válasza gabor_01 (#16029) üzenetére


zolee-coul
csendes tag

nem , mostanában nem telepítettem újabb progikat.

(#16034) MotoL7_Sanyi


MotoL7_Sanyi
csendes tag

Sziasztok !

Gyári 5.1 S147 van a telefonon . Gyári állapot visszaállítást csináltam (sok minden volt rajta , lassúnak éreztem ) . A visszaállítás után a telepített programokat nem állította vissza , pedig a google fiókba mentés elvileg be volt állítva . beállítottam mindent kézzel , de ....
Most nézem hogy a Biztonsági mentés és visszaállítás menüben a mentés helye halványan jelenik meg , tehát nem aktív , és azt írja : jelenleg egyik fiók sem tárol mentést. Mit és hol kellene beállítani hogy egy esetleges gyári visszaállításnál ne kézzel kelljen mindent viss zatenni ?

(#16035) tomazin válasza MotoL7_Sanyi (#16034) üzenetére


tomazin
veterán

Ha egy kicsit visszakeresel ajanlottak a titaniumbackup-ot ill egy masik progit amivel nagyon sok mindent ki tudsz menteni.

(#16036) MotoL7_Sanyi válasza tomazin (#16035) üzenetére


MotoL7_Sanyi
csendes tag

A Titániumhoz root kellene - ami nincs . De 4.4 alatt még működött a google felhőből visszaállítás .
Nem akartam programot telepíteni ha nélküle is mehetne .
De azért köszi.

[ Szerkesztve ]

(#16037) axioma válasza zolee-coul (#16027) üzenetére


axioma
veterán

Nekem igaz, hogy telocsere utan, de konkretan sim kartya miatt volt ilyen jelenseg. Marmint bementem telenorhoz, technikai csere (eleg regi volt mar, igaz a sztori is 3 eve volt), es az ujjal soha tobbet nem csinalt ilyet. Ha 2 evesnel idosebb a sim, ingyenes, foleg ilyen hibajelensegre, szoval nem art megle'pni (mar csak azert sem mert most mar mindenhol kitorheto mindegyik meretu sim-et adnak tudtommal, nem cserenel jon a pislogas). Felteszem ugysem a sim-en tarolod a szamokat.

(#16038) zolee-coul válasza axioma (#16037) üzenetére


zolee-coul
csendes tag

Hello ,

3 - 4 naponta csinálja ezt a jelenséget a teló , hogy a SIM2 ( vodafonos ) nem csörög ki.
Ma megpróbáltam , hogy amikor jeleztek nekem , hogy akartak hívni.. Addig nem indítottam újra a telót , megpróbáltam én telefonálni. Nekem pedig engedett és egyidejűleg kaptam sms-t a nem fogadott hívásokról is...
kb ez a SIM 1 éves kb. , de mondták még előtte is hogy sajnos ezek az új SIM-ek nem annyira tartósak.
Valószínű megpróbálom a kártya cserét , utána gyári beállítás visszaállítása...
:-) addig nem akarom visszaállítani..
egyébként nincs telepakolva programokkal , ami szükséges . 8 programot töltöttem le, amit használok is. (
watsapp, gmail, sygic, shazam, Qr skanner, call-meter... )

köszi a jelzést a kártyával kapcsolatban.

nem a SIM-en tárolom a névjegyeket, google fiókba és szinkronizálja a teló...

(#16039) axioma válasza zolee-coul (#16038) üzenetére


axioma
veterán

Nekem is ilyen volt... volt hogy elertek, volt hogy nem. A mellettem ulo munkatarsam hivott, ugyanaz a szolgaltato, megse csengett ki nekem, o meg hangpostat kapott. Elotte-utana telefonaltam...
Ettol meg lehet a telo sw-es hibaja is, nem mondom hogy kizart, de en a szolgaltatonal kezdenem.

(#16040) Fairplays


Fairplays
aktív tag

Egy kis érdekesség... Van már Oreo is telóra.... Itten!

(#16041) cool13 válasza Fairplays (#16040) üzenetére


cool13
őstag

Szerintem ezt elnézted. 7.1 az.

(#16042) Fairplays válasza cool13 (#16041) üzenetére


Fairplays
aktív tag

Rossz besorolásba rakták. Kommentbe írják hogy egy moto G- nek Oreo romjából és 7.1.2 P70 AOSP romból gyúrták össze. Többet nem tudok róla. Képek is ezt bizonyítják egyébként.

(#16043) zambozoli válasza Fairplays (#16040) üzenetére


zambozoli
senior tag

Jó lesz az egy nugatnak is! :D

Egyébként nem rossz, csak nem bírj a Chrome böngészőt és belassul tőle esetenként, de akkor nagyon.

Üdv:ZZ

(#16044) Ellia válasza Fairplays (#16040) üzenetére


Ellia
addikt

Kipróbáltam a hétvégén egy 7-es droidot, de tiszta bug volt. Ment fel egy 6-os 9-es miui-val - az is bugolt eleinte de rendbe raktam, azóta kiválóan muzsikál.

(#16045) zambozoli válasza Ellia (#16044) üzenetére


zambozoli
senior tag

Én is fel akartam rakni a 9-es MIUI-t, de nem tudtam átlépni a MI fiók létrehozásán. Teljesen mindegy, hogy mit csináltam vele, ott megállt a történet telefon ellenőrzési hibával. Pedig nagyon kipróbáltam volna.

Üdv:ZZ

(#16046) Fairplays válasza zambozoli (#16043) üzenetére


Fairplays
aktív tag

Akkor fuss neki mégegyszer! Ha elolvasod a kommenteket is, akkor megérted amit írtam. Az 8.1.-es droid.

(#16047) baranyaib90


baranyaib90
csendes tag

Üdv!

Lineage OS 14.1 on Lenovo P70 (Android 7.1.2 Nougat)
http://featuresunlocker.com/install-lineage-os-14-1-lenovo-p70-android-7-1-2-nougat/

3-4 napja van fent, minden tökéletes eddig.
Nálam zormax-féle LOS 2.6-ot váltott fel.
Első ránézésre nem orosz rom, mások csinálták.
Ajánlom tesztelésre!

[ Szerkesztve ]

Üdv, baranyaib90

(#16048) Ellia válasza zambozoli (#16045) üzenetére


Ellia
addikt

Én a chrome-al nem tudtam szinkronizálni. 3x telepítettem fel egymás után mindig wipe dalvik, cache...stb abszolút friss rendszerrel aztán nem volt gond.

(#16049) cool13 válasza Fairplays (#16042) üzenetére


cool13
őstag

Azt a képet kiröhögte alex.n201 aki már pár ROM-ot letett az asztalra. Amúgy kísértetiesen ugyan az a leírás a telepíésének mint a 4Pda-n alex.n201 7.1. romjának. De tett fel kíváncsian várjuk.

(#16050) cool13 válasza Fairplays (#16042) üzenetére


cool13
őstag

Felraktam. Mondom kamu. Ez alex 7.1-e.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.