Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Lenovo P70-A téma összefoglaló

Fontos információ, hogy a Flashtools használata során SOHA ne nyomjatok a FORMAT-ALL opcióra!
Flashtools használata előtt MINDIG legyen mentés. Bővebben az összefoglalóban található leírás hozzá.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) Diabo6 válasza Ellia (#9744) üzenetére


Diabo6
senior tag

Szia! A vibeui is duplakoppos. Sőt, van más feketeképernyős művelet is képernyő feloldásra.

(#9752) TheRealBear válasza szaszab (#9750) üzenetére


TheRealBear
tag



En igy hasznalom igaz masodlagos kartya csak sos-re van. De LTE vel jon a nett.(Voda) kezdetek ota. Nem kellett finomhangolni.

(#9753) Jim74


Jim74
nagyúr

Mondjatok üzemidőt a CM-ről, legyetek kedvesek.

Köszönöm :R

(#9754) TheRealBear válasza Jim74 (#9753) üzenetére


TheRealBear
tag


(#9755) Graphics válasza TheRealBear (#9754) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kijelzőidőt please :) abból hamarabb kijön a lényegi infó

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9756) Jim74 válasza TheRealBear (#9754) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy pl. 32bit-es AOSP-hez képest többet eszik, kevesebbet, vagy ugyanolyan.

(#9757) TheRealBear válasza Graphics (#9755) üzenetére


TheRealBear
tag

Duliee: [/OFF]

Jim74: Aktiv hasznalat mellett masfel nap kb. De miota uj kernelt kapott szerintem jobb... Aztan lehet csak placebo!:)

Szerk.: 03.13 OTA md5 verification faileddel fut le! Ittvan hozza a [link].
Letoltod- Belsotarolo-cmupdate konyvtar es oda atthelyezed utanna beallitasok cyan frissitesek es mar telepul is!;)

[ Szerkesztve ]

(#9758) Jim74 válasza TheRealBear (#9757) üzenetére


Jim74
nagyúr

9 óra SoT????? :Y Vagy valamit rosszul értelmezek?

[ Szerkesztve ]

(#9759) Graphics válasza TheRealBear (#9757) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Itt vmi nem oké...

Erre rátöltöttél közben? Ja igen , fentebb a grafikonon látható.

Kéne egy 100-ról 5%-ra merülésről SoT.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9760) TheRealBear válasza Graphics (#9759) üzenetére


TheRealBear
tag

Igen mert nemvoltam biztos h kihuzom a toltessel, de oke. Akkor jelentkezem ha lerultem koppra.;)

(#9761) juhasz.jozse válasza TheRealBear (#9748) üzenetére


juhasz.jozse
tag

Lehet hogy rosszul gondolom, de ha meg nézitek jobban azt a Multilang patch-et akkor látható, hogy kifejezetten egy adott ROM verzió apk file-jaiba lett beleoperálva a multi lang resource. Szvsz hosszú távon frissítgetve a CM rom stabilabb lesz pl morelocale2 honosítással.
Nálam jelentkezett még pár google szolgáltatás hiba, de ha az opengapps mini -t teszem fel és nem a pico -t akkor jól működik minden.

[ Szerkesztve ]

(#9762) #78619904


#78619904
törölt tag

100%-ról 3%ra merülés cm12-vel
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9763) Jim74 válasza #78619904 (#9762) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. 7 óra 50 perc SoT? Hmm... Nem rossz. ;)

(#9764) Diabo6


Diabo6
senior tag

Nekem ez jött össze a hétvégén vibeui-val.

(#9765) szaszab válasza Diabo6 (#9764) üzenetére


szaszab
aktív tag

Jól látom, hogy az ott Comic Sans betűtípus? :)

(#9766) Graphics válasza Jim74 (#9763) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sőt, ez egészen jó.

Én a MIUI-val 6 óráig jutottam.

Egy bajom van a CM-mel, ha jól rémlik csak egyik slot-ban tudja a 4G-t...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9767) Jim74 válasza Graphics (#9766) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nagyon nem akartam romolni most, de egyre inkább érdekel ez a CM. Még azt lenne jó tudni, hogy az Xposed megy-e rajta.

(#9768) Graphics válasza Jim74 (#9767) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

CM tele van hasznos dolgokkal, de úgy rémlik megy.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9769) Jim74 válasza Graphics (#9768) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nekem a rootcloack modul miatt kellene az Xposed.

(#9770) #78619904 válasza Jim74 (#9769) üzenetére


#78619904
törölt tag

megy vele az xposed csak minden ota frissítés után újra kell flashelni a recoveryben

[ Szerkesztve ]

(#9771) Jim74 válasza #78619904 (#9770) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm.

(#9772) Diabo6 válasza szaszab (#9765) üzenetére


Diabo6
senior tag

Igen 😃 A 36 betűtipus egyike.😃

(#9773) Downloas


Downloas
csendes tag

S139-nel csinaltam egy gyari vissza allitast es azota lassu, akadozik. Mitol van ez?

(#9774) ncc1701 válasza Downloas (#9773) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, ez nem ide. :)

[ Szerkesztve ]

(#9775) Ellia


Ellia
addikt

Meddig szokott tartani egy wipe - kb? Dalvik cache megvolt, de a formating systemnél már jó 10 perc "áll". És átunna még ott lenne a maradék kettő is. Tárgytalan, türelmetlen voltam :)

[ Szerkesztve ]

(#9776) Ellia


Ellia
addikt

Asszem valami félrecsúszott a wipe-nál, Azt írja telepítésnél, hogy unable to mount '/system' - ezt, hogyan tudom megoldani? CM-et szeretnék telepíteni.

Volt wipe system - gondolom ez lesz a probléma (bár azt nem értem, hogy miért amikor maga a rom telepítések is vonzzák magukkal ezt tudtommal.)

(#9777) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali régen voltam erre, jelenleg 4.4.4 van a telefonon azért nem frissítettem mert az 5.1 nem voltam megelégedve , esetleg történt valami változás a terén ? Érdemes most már frissíteni ?

[ Szerkesztve ]

(#9778) Gadfly


Gadfly
tag

Sziasztok

Majd 1 hónap használat után megadta magát az AOSP Android 5.1 - x64 ROM oly módon, hogy a hívott felek alig hallottak engem és a saját hangjukat pedig visszahallották. Csak az FC segített rajta, de nem akartam egy újabb időzített bombát, így feltettem a Stock P1m Android 5.1 - x64 v27 ROM-ot.
Azt kell mondjam ez a P1m már most jobban tetszik, sokkal összeszedettebb és nem csak funkciókban, de kinézetben is gazdagabb és átgondoltabb mint az AOSP volt. Remélem nem jönnek elő ennél is rejtett bug-ok. :DDD

@beg
Az összefoglalóban lévő AOSP Android 5.1 - x64 ROM linkje sajnos egy használhatatlan (szerintem sérült) zip fájlra mutat, mert anno mikor letöltöttem és fel akartam tenni flashtool-ban, akkor hibát írt ki (mások is jelezték ezt a problémát). Akkor a 4pda.ru-n megtaláltam ennek a ROM-nak a v2-es verzióját, ami már működött és használtam én is. Ha lesz 1 kis időd, akkor érdemes lehet az összefoglalóban frissíteni a hivatkozást ERRE, elkerülvén a felesleges, de ugyan akkor helyénvaló írásokat, hogy "-miért nem működik ft-ban az AOSP x64 ROM?". ;)

[ Szerkesztve ]

simraceseries.com

(#9779) beg válasza Gadfly (#9778) üzenetére


beg
veterán

Áú. Azt már ezer éve le akartam cserélni, mert már többen jelezték. Kiment a fejemből, nemsokára kész lesz.
Köszi.

Szerk. Kész.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#9780) Gadfly válasza beg (#9779) üzenetére


Gadfly
tag

:R
Ha másra nem is, arra jó lehet, hogy egy köztes állomásként felkerüljön vele a 64 bit-es TWRP. ;]

simraceseries.com

(#9781) TheRealBear válasza Ellia (#9776) üzenetére


TheRealBear
tag

Systemet nem wipeolunk.

(#9782) Ellia válasza TheRealBear (#9781) üzenetére


Ellia
addikt

Erre rájöttem én is - utólag. Megoldásra még nem.

(#9783) TheRealBear válasza Ellia (#9782) üzenetére


TheRealBear
tag

Flashtoolsal fel egy 64 bites rom.
Asszem aosp v2 elottunk par hszel van.

[ Szerkesztve ]

(#9784) Ellia


Ellia
addikt

Na megoldottam töménytelen mennyiségű idegen nyelvű fórum - és más telefonoknál leírt tapasztalatokból összerakva.

Történet: Meguntam a régi ASOP 32bites romot, gondoltam cserélem Cynogen Mode-ra. Hozzá tartozó cuccok letölt, telefonról lement ami kell - majd irány a recovery, következhetnek a wipeok: Wipe Dalvik Cache, Wipe Cache, Wipe Data és Wipe System. A Wipe Systemel pedig sikerült valamilyen szinten soft bricket csinálni a készülékből. Konrétan nem volt system particó amit a rendszer mountolni tudott volna (mount menüpontban nem lehetett pipálni a systemet).

A megoldás: mint írtam rengeteg fórumot/oldalt sikerült átnyálazni. A sok semmit mondó poszt között találtam egy olyat, hogy formázzam le az egészet (format data) a nekem tetsző partícióra (etx4) és utána mehet újra a flashelés. Format pipa lehet mountolni! De a flash más hiba üzeneteket dobált - hogy a rom nem erre a készülékre való meg a zip rossz. Nem maradt más mint újra nekiülni és keresgélni tovább. Sok helyen olvastam, hogy sokszor az oldotta meg a hasonló problémát, hogy a TWRP recovery helyet CWM-et használtak. Ebből jött az az ötlet, hogy frissítsünk egyet a TWRP verzióján. Összefoglalóban link megkeress, img fájl letölt, telefonra másol, recovery, install, reboot. Remek a recovery frissült. Vissza a flasheléshez. Betallóztam neki a CM romot és elindult... Se hiba üzenet se egyéb majd megláttam a CM kis lényét a bootképernyőn és onnan tudtam, hogy már helyben vagyok. Igaz minden elveszett amit eddig használtam (appok) de ezek pár gombnyomással telepíthetőek a többi dolog mint képek, kontaktok meg megvannak a gépemen vagy felszinkronizálva google acc.-ba. Így igazából kár nem történt csak a fél napomat sikerült elrontani ezzel.

Tanulság: figyeljetek, hogy mint csináltok és a systemhez csak akkor nyúljatok, ha arra tényleg szükség van :)

(#9785) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Lehet bajos a MIUI is..

Konkretan leszakadok a halozatrol..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9786) Jim74


Jim74
nagyúr

System wipe-pal kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Ha TWRP-ből nem lépek ki és SD-n ott a TWRP-ből flashelhető rom, akkor nyugudtan gyalulhatom a system partíciót is nem?
Vagy ha mégis legyalultam mindent, flashtools-szal akkor is fel tudok tenni olyan romot, ami flashtools alól felrakhat, ugye?
Csak a biztonság kedvéért érdeklődöm, hogy jól gondolom-e?

Kacérkodom a CM rommal, de mivel most álltam át PC-vel Win10-re így nehezen állok neki, mert még a driverek sincsenek fent...

A 4pda.ru oldalon lévő két CM romból melyik van az összefoglalóban linkelve?

[ Szerkesztve ]

(#9787) Gadfly válasza Gadfly (#9778) üzenetére


Gadfly
tag

Lehet korai volt dicsérni a P1m ROM-ot, mivel jobban "belemászva" vannak azért itt is hiányosságok:
Az egyik ilyen pl. a felső értesítősávon elhelyezkedő "zseblámpa funkció" nem működik, hiába van ott a gomb és kapcsolgatom, semmi nem történik. Szerencsére ez pótolható külső app-al is, no de....
A másik (számomra fontos funkció) a képernyőkép kiküldése TV-re. Sehol nem találok ilyen lehetőséget. Erre létezik vmi jó és bejáratott külső app?
A harmadik pedig a led-es értesítés. Azt nem mondom, hogy egyáltalán nem működik, de van néhány app pl. gmail ahol nem.

Ezek a funkciók (zseblámpát leszámítva) azért hiányozhatnak, mivel a P1m alapból nem is tud ilyet?

Az AOSP 5.1 x64 v2, alapjában minden jól működött leszámítva, hogy fapados volt az egész ROM, viszont x idő után telefonálni nem igazán lehetett vele, a P1m pedig hiányos.

Melyik az az x64-es ROM, ami közelít a tökéleteshez? Szeretnék már a végére járni, mert már lassan ott tartok, hogy visszateszem a korábban backup-olt S134-emet. :U

simraceseries.com

(#9788) Jim74 válasza Gadfly (#9787) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha nem ragaszkodsz a 64bites rendszerhez, próbáld ki a 32bites AOSP-t. Fapados, de különösebb gond nem volt vele még.
Vagy legyél bátor és próbáld ki a CM-et ;)

(#9789) Graphics válasza Gadfly (#9787) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezek mind ismert hiányosságok voltak

- Zseblámpa, külső appot felteszel, és azzal menni fog.
- Miracast nincs
- LED nálam ment mindenre :)

Mivel a rendszer komplett EU-rom portolása, így valószínű nem mindent tud, amit a P70 tudhatna :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9790) Ellia válasza Jim74 (#9786) üzenetére


Ellia
addikt

Ne, én ezzel szívtam - erről is írtam feljebb. Minden bizonnyal majd a rom telepítése megteszi a wipeot úgy ahogy neki jó. System marad.

(#9791) Gadfly


Gadfly
tag

CM-et inkább kihagynám, mert korábbról (más telefonoknál) vannak tapasztalatok és ott mindig akadtak hiányosságok. :U
VIBE2.8 P70-A 1604DEV VDT-vel szemezgetek. Ennek vannak vmi ismert hiányosságai?

[ Szerkesztve ]

simraceseries.com

(#9792) kovacszk


kovacszk
senior tag

Jól látom hogy nincs super user app cm alatt?

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#9793) Graphics válasza Gadfly (#9791) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nyelv :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9794) Gadfly válasza Graphics (#9793) üzenetére


Gadfly
tag

Az nem gond, ha Angol van. Van? :)

simraceseries.com

(#9795) Ellia válasza kovacszk (#9792) üzenetére


Ellia
addikt

Alkalmazások terén elég puritán de pár gombnyomás telepíteni.

(#9796) Gadfly válasza Gadfly (#9794) üzenetére


Gadfly
tag

Bevallom ez egy elég gyermeteg kérdés volt. :DDD
Közben felment! Teszt....

simraceseries.com

(#9797) kovacszk válasza Ellia (#9795) üzenetére


kovacszk
senior tag

Köszönöm, magával a root joggal volt bajom, de már megtaláltam a development menüben :)
A kevés program sosem baj, legalább nincs teli minden szeméttel.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#9798) ncc1701


ncc1701
veterán

Ha titkosítva van a teló, akkor attól független ugyanúgy lehet rajta romot cserélni?

(#9799) Jim74 válasza ncc1701 (#9798) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem az SPFlashtools mindent gyalul...

(#9800) beg válasza ncc1701 (#9798) üzenetére


beg
veterán

Igen, működik.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.