Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Lenovo P70-A téma összefoglaló

Fontos információ, hogy a Flashtools használata során SOHA ne nyomjatok a FORMAT-ALL opcióra!
Flashtools használata előtt MINDIG legyen mentés. Bővebben az összefoglalóban található leírás hozzá.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Atomcsirke válasza Speedy7 (#608) üzenetére


Atomcsirke
aktív tag

A Waze-inkompatibilitás mit takar pontosan? m1 Note topicban is megnéznénk, hasonló SoC okán.

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#652) Graphics válasza Atomcsirke (#651) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem a SoC okan, hanem az Android Kitkat okan

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#653) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Akinek hasznosak a számok.

Mivel a fenyero eleg eros 40%-on tesztelve vegtelenr allitott videolejatszas jelenleg : 54%-ra ment le 5óra alatt

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#655) Graphics válasza #45553408 (#654) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ugy szamoltam meglesz 10-12ora :D

Nem tudom mit teszteljek meg aksinal, varom az otleteket :P

Ja + WiFi on, masik telorol osztom ra a netet.

Ha tudom ejszakara SIM kartyammal is letesztelem. Mert az most a Redmi2-esben van

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#656) beg válasza Graphics (#655) üzenetére


beg
veterán

Szerintem engedd el lassan ezt az akksi tesztet. :) Volt már antyutyu meg video maraton. Ez csak azoknak furcsa, akik eddig még nem tapasztalták meg a 4000 mah csodáját. :DD

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#657) Graphics válasza beg (#656) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igaz, ennél tobbet ugysem tudok kihozni belole :D

Meg par kepmentes, holnap leadom a tesztet.

De most mar Te is veheetnel egyet :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#658) beg válasza Graphics (#657) üzenetére


beg
veterán

Rajta vagyok :) 1-2 hónap.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#659) Clueso válasza #45553408 (#654) üzenetére


Clueso
csendes tag

Most néztem meg, nálam 40 óra visszafogott használat után 60%-on van az akksi. :D

Ne higgy el mindent, amit gondolsz!

(#660) Graphics válasza Clueso (#659) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na paszt'mek :D az eleg jo.

En sajna nyuzom elegge, ha epp nem vagyok gepkozelbe ezen netezek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#662) beg válasza beg (#658) üzenetére


beg
veterán

No. Lehet, hogy annyi se. Holnap vagy hétfőn eldől, hogy nettó nagyker áron kapok-e egyetlen darabot. Nem, nem térdeltem és nem feküdtem le senkivel :DD

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#663) WOT-H-A-C válasza beg (#662) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Persze, persze.... ;] :P

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#664) beg válasza WOT-H-A-C (#663) üzenetére


beg
veterán

Majd egyszer elmesélem, de ülni még nem tudok :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#665) Graphics válasza beg (#662) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D Na mi volt? Térdelj és szeress ;] ?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#666) beg válasza Graphics (#665) üzenetére


beg
veterán

Nem ilyen kalandos. Szimplán jó munkakapcsolatok.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#667) korsp válasza Graphics (#635) üzenetére


korsp
csendes tag

Szlovákból melyik üzletből lehetne megvenni,aki még magyarországra is szállit?
Nem horror áron. :) :)

(#668) Graphics válasza korsp (#667) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sztem nem sok ilyen uzlet van, majd szetnezek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#669) Döncee válasza korsp (#667) üzenetére


Döncee
csendes tag

nay.sk/lenovo-p70-dual-modry itt nézd meg hátha. :) (nekem innen van személy szerint)

(#670) Faby


Faby
senior tag

Na, némi kitérő és vargabetű után ma sikerült hozzájutnom a készülékhez.
Tetszik, de az UI kinézetét még szokni kell. (app drawer hiánya nem zavar, használtam sokat MIUI-t, ellenben a grafika... hát, elsőre nem az a bejövős). LG F6 ikonjai jobban tetszettek.
Kicsit paráztam, hogy teszt és hosszas utánajárás nélkül megvegyem-e, de végül beleugrottam.

Nem volt még MTK csipes telóm, kell valamit mókolni kezdetben vele (mentések ilyesmi), vagy lehet egyből használni?
Egy céges és egy privát kártya megy bele, miután belaktam, nem szeretném, ha valami miatt elölről kellene kezdeni, inkább megcsinálnék mindent most.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#671) beg válasza korsp (#667) üzenetére


beg
veterán

A hivatalos szlovák lenovo shop 25 euróért szállítja ide. Máshol nem láttam.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#672) korsp válasza Graphics (#668) üzenetére


korsp
csendes tag

Elöre is köszi!

(#673) korsp válasza Döncee (#669) üzenetére


korsp
csendes tag

Innen vetted, vagy rendelted?

(#674) Graphics válasza Faby (#670) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

No mooking :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#675) Döncee válasza korsp (#673) üzenetére


Döncee
csendes tag

Rendeltem de elmentem érte. :DDD Értsd: Telefonon meg lett rendelve és 1et félretettek majd elmentem érte személyesen. :) (Sok lett volna a hazaszállítás és olcsóbban jöttem ki így, hogy elmentem érte)

(#676) Speedy7 válasza Atomcsirke (#651) üzenetére


Speedy7
tag

A képernyő tele van grafikai hibával: olvashatatlan karakterek, fehér-fekete téglalapok a térképen, összevissza megjelenő ikonok.
A Waze fórumán van képernyőkép is:
https://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=128245&sid=6d2f267c3a616f9e3f0845b0913dd5aa

Ez sajnos a tegnap megjelent új verzióval sem változott.

(#677) Graphics válasza Speedy7 (#676) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Erre csak annyit tudok mondani, hogy Wazzzeeee, miért nem képesek javítani ezeket, ha szinte minden 4.2 feletti verziószámon bugzik az egész...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#678) Speedy7 válasza Graphics (#677) üzenetére


Speedy7
tag

Nem tudom, hogy ez csak a Waze sara-e, de a többi androidos (4.0.2-5.0.1) eszközömön (SGS2, Note2, LG L5 II, S4 Mini, Nexus 5, Nexus 7 2013, WayteQ xTAB 7x) nem volt ilyen gondom.

[ Szerkesztve ]

(#679) Graphics válasza Speedy7 (#678) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sok helyen gond van a Waze-zel.. Nem tudom mi az oka.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#680) internetezoo


internetezoo
senior tag

- Support van-e?
- Frissül-e android 5 Lollipopra
- OTA vagy kábel/PC program vagy mi módon frissül?
- rootolható-e (pl. towelroot)

(#681) cappa72 válasza internetezoo (#680) üzenetére


cappa72
nagyúr

- Support van-e?
Van, már jött rá frissítés

- Frissül-e android 5 Lollipopra
Ígéret van, de 5.x még nincs

- OTA vagy kábel/PC program vagy mi módon frissül?
OTA (legalábbis eddig)

- rootolható-e (pl. towelroot)
Összefoglaló lenyitása és olvasás. Amúgy igen.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#682) WOT-H-A-C válasza internetezoo (#680) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

1. igen
2. igen(a gyártó szerint)
3.mind2 módon lehetséges
4. igen , leírás az összefoglalóban

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#683) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ahh, kééééész!

Teszt beküldve!

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#684) cappa72 válasza Graphics (#683) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Na akkor várjuk a korrektúrázott változatot :R

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#685) Vartanus válasza cappa72 (#684) üzenetére


Vartanus
őstag

Olvastam blogodat a P70 modról és szükségem lenne pár szakértői válaszra tőled a bennem felmerült kérdésekre. :R Egyébként köszönöm, nagyon hasznos kis leírás és köszi a S127_ROW-os TWRP-t is. :C :R

A mostani A806-os telómnál kezdtem(mertem elkezdeni) el mélyebben a droiddal foglalkozni (rom,recovery csere már igen jól és gyakorlottan megy SP Flastoollal), de most szeretném majd magam mélyebben belevetni, főleg ha megveszem a P70-est. A fenti okok miatt ha kicsit idióta vagy túl bagatell kérdést tennék fel előre is köszönöm türelmed :B

1.pont: Rendszermentés:

Két verziót adtál meg egy SP flashtoolosat és egy insecure.os változat. Az insecure-hoz viszont kernelt kell cserélni, ami azért ördögi kör,mert ugye rendszermentés azért kell, hogy ha mod közben valami balul sül el, tudjak mihez nyúlni, de az adb-s rendszermentés már önmagában modot igényel :F

2.pont: adb:

Tulajdonkép mi is az adb? Ezen linken találtam jó leírást hozzá.

adb root milyen előnyökkel jár még a rendszerszintű rooton kívül illetve mekkora veszélye van a téglásításnak? Ha jól értem az insecure kernel az android rendszer legmélyebb szintjeihez ad root jogot, és mint kezdő mélyvízi doridos szaki félek hogy így a rendszer önvédő mechanizmusait kiiktatva kárt tehetek.

3.pont: kernel:

Abban az esetben ha kernelt cserélnék és közben hardveres hiba jön elő simán visszaállítható a gyári kernel,hogy garanciavesztés veszélye nélkül vihessem esetleg szervizbe?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#686) beg


beg
veterán

Találtam egy szlovák shopot, ahonnan baráti áron szállítanak hozzánk. Magyar címet megadva eddig el tudtam vinni a vásárlást:

2 év gari.
Ha nem jön össze a mutyibizniszem, lehet hogy innen megpróbálom.
Mivel nincs egyéb infóm sem róla, nem tudom, hogy mennyire megbízható bolt, vagy hogy tényleg ennyiért szállít-e (GLS, 2150 HUF). 3 országba szállítanak, szlovák, cseh és magyar.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#687) Dominó85 válasza beg (#686) üzenetére


Dominó85
veterán

Banyeg ki kell törölnöm ezt a topikot a kedvencek közül, mert a végén még megveszem a telót. :D

Duliee
Ez nem fair, zsarolás... ;]

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#688) Graphics válasza Dominó85 (#687) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ne viccelj, most jön még a teszt ;].

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#689) Athoszka


Athoszka
tag

Lassan csoportos kirándulást lehetne szervezni Szlovákiába:-) Én is gondolkodom nagyon egy ilyen telón.

(#690) beg válasza Athoszka (#689) üzenetére


beg
veterán

Amikor 2150 forintért idehozzák? Minek? Az 6 l benzin, annyiból a megyéből nem érnék ki, nem hogy az országból meg vissza :D

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#691) Athoszka válasza beg (#690) üzenetére


Athoszka
tag

Ha annyiért tényleg elhozzák az nem rossz. 4 főnél már azért elég jó ár jön ki benzinben is. Persze egy bizonyos távolságon belül.

(#692) paulkaresz válasza beg (#686) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

Ez nagyon jó ár,és akár céges vásárlás is lehetne belőle.

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#693) Dominó85 válasza paulkaresz (#692) üzenetére


Dominó85
veterán

Hát ja, ha valaki nettó áron tudna nekem ilyet szerválni, akkor örülnék is. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#694) GrandS


GrandS
senior tag

Amit a szlovák "boltban" és az Edigitalnal lehet kapni, az a 70-A ugye?

Ja, és OTG-képes az USB-je?

[ Szerkesztve ]

(#695) Graphics válasza GrandS (#694) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, ugyanaz.

OTG -> Pipa

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#696) GrandS válasza Graphics (#695) üzenetére


GrandS
senior tag

Kösz!

(#697) Biluxzsolt


Biluxzsolt
aktív tag

Komárno nekem 15 km. Utaljatok és majd jelentkezem. :D

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#698) cappa72 válasza Vartanus (#685) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igyekeztem összefoglalni:

1.pont: Rendszermentés:
Két verziót adtál meg egy SP flashtoolosat és egy insecure.os változat. Az insecure-hoz viszont kernelt kell cserélni, ami azért ördögi kör,mert ugye rendszermentés azért kell, hogy ha mod közben valami balul sül el, tudjak mihez nyúlni, de az adb-s rendszermentés már önmagában modot igényel

Nem kell kernelt csrélni insecure-os mentéshez:
Mivel a P70-ben az engineering mode-ban is insecure-ra lehet állítani a kernelt (pontosabban a default.prop bejegyzés változik), ez pedig újraindításig biztosítja adb-n keresztül a root elérést, ezért nem 22-es csapdája.
Ekkor ugyanis az insecure boot.img-t felrakva (dd-vel, adb-n keresztül) fixálódik az insecure kernel, tehét újraindítás után is van adb-n keresztül root elérés.

Amit pedig eredeti, de insecure-ra állított módban mentesz boot.img (modjuk úgy, hogy ez a kernel) az az eredeti lesz, mert abba nem nyúl bele az eng mode. Ezért is van az, hogy újraindítás után ez a mód elvész (és persze újra aktiválható)

2.pont: adb:
Tulajdonkép mi is az adb? Ezen linken találtam jó leírást hozzá.
Android Debug Bridge. Jó a link amit találtál.

adb root milyen előnyökkel jár még a rendszerszintű rooton kívül illetve mekkora veszélye van a téglásításnak? Ha jól értem az insecure kernel az android rendszer legmélyebb szintjeihez ad root jogot, és mint kezdő mélyvízi doridos szaki félek hogy így a rendszer önvédő mechanizmusait kiiktatva kárt tehetek.
Az adb root előnye (insecure mód), hogy a módosításokat közvetlenül végre lehet hajtani a nélkül, hogy user root jogot kellene kérni. Nagyban megkönnyíti olyan csomag létrehozását (szkriptek, exe fájlok), amik módosító csomagok, és kifejezetten kevéssé tapasztalt embereknek készül ; amolyan user-friendly csomagok.

És ehhez nem kell su binárist használni; ez pedig előnyös pont akkor, amikor a tényleges gyári rendszert akarja lementeni valaki, úgymond érintetlenül.

Én kb 3 évvel ezelőtt csöppentem bele ebbe, és azóta használom az insecure módot; ésszel használva nem lesz baja a rendszernek.

Ész nélkül használva meg úgyis mindegy, hogy van-e vagy nincs.

További előnye ennek az insecure módnak az, hogy ha már egyszer elrontottál valamit, és nem indul el a rendszer, akkor még mindig ott van az, hogy a boot.img elindulásával lesz elérhető adb kapcsolat, tehát lehet vizsgálódni a nem induló rendszerben, hogy hol is van a hiba, valamint vissza lehet állítani akár az eredeti állapotot is.

3.pont: kernel:
Abban az esetben ha kernelt cserélnék és közben hardveres hiba jön elő simán visszaállítható a gyári kernel,hogy garanciavesztés veszélye nélkül vihessem esetleg szervizbe?
Igen.

Főleg úgy, hogy támogatja a fastboot-ot, így még flashtool sem kell.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#699) Blizzardking válasza beg (#690) üzenetére


Blizzardking
őstag

"...annyiból a megyéből nem érnék ki..."
- Zsákos Beg..? :DDD

Speedy7 - van félretéve egy Waze-em, még abból a korból amikor jobban hasonlított navigációs programra mint közösségi hálózatépítőre. Ha érdekel esetleg elküldöm valahogy.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#700) WOT-H-A-C válasza Blizzardking (#699) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:DDD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.