Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Lenovo P70-A téma összefoglaló

Fontos információ, hogy a Flashtools használata során SOHA ne nyomjatok a FORMAT-ALL opcióra!
Flashtools használata előtt MINDIG legyen mentés. Bővebben az összefoglalóban található leírás hozzá.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Felraktam a korábban linkelt téma centert, működik is, ezer meg egy téma van, sajna csak kínai, a képek önmagukért beszélnek. Egy hibát tapasztaltam, ha beállításokból akarom indítani, akkor fc, kilép a beállításokból is. Saját ikonjával indítva működik. Próbáltam xda-ról egy másikat, az is ugyanezt csinálja. Eltávolítás után visszajön a gyári, és működik rendesen, érdekes, hogy a beállított téma megmarad. Egyelőre ennyi, még ismerkedek a készülékkel, csak muszáj volt valami emészthetőbb kinézetet adni a felületnek.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#702) Graphics válasza Faby (#701) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, ezt elfelejtettem írni, mivel azóta a Theme bekerült a felületbe és nem külön app, ezért kilép belőle.

De témát tudsz leszedni hozzá, szerencsére, ez működik, remélem majd tudjuk "okosítani"

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#703) hunaqua válasza cappa72 (#698) üzenetére


hunaqua
addikt

Mivel Te is szert tettél egy ilyen telefonra,jelentősen nő az értéke ennek a P70-nek. :)

Kíváncsi vagyok mikor jön az első Rom. :C

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#704) Kádár Máté


Kádár Máté
csendes tag

fasza

(#705) beg válasza Kádár Máté (#704) üzenetére


beg
veterán

Köszönjük eme kulturált és konstruktív hozzászólásodat a témával kapcsolatban. Bár nem tudom eldönteni, hogy a szókincsed vagy az iq-d közelít jobban a 3-hoz.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#706) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Telefoncserén gondolkozok, jelenleg egy Sony Xperia SP-t használok. Az egyik kiszemeltem a Lenovo P70. Lenne pár kérdésem a telefonnal kapcsolatosan.

Az SP-n elég sok mindent szinkronizálok folyamatosan: 2-3 Gmail fiók, Facebook, Messenger, Viber, Whatsapp, Instagram, Dropbox
Naponta töltöm, kb. 3 óra képernyőhasználatot bír. Folyamatosan be van kapcsolva a mobilnet, wifi és GPS.
Mit gondoltok, ilyen használati szokások mellett a P70 tovább fogja bírni mint 3 órás képernyőhasználat?
Az SP nem a multitaskingról híres, most custom ROM-ot használok, ezzel valamivel jobb a helyzet, de még ez se igazán kielégítő. Gondolom, hogy a P70 nem omlik össze attól, hogyha 1 nappal ezelőtti youtube linket nyitok meg a facebookon, aztán miután megnéztem a videót, és mennék vissza a facebookba újratölti az egész applikációt.
Vásárlás esetén a Lenovoshop-ot választanám. Olvastam, hogy Szlovákiában lenne érdemes megvásárolni, viszont nekem erre nem igazán van lehetőségem. Vagy esetleg érdemes lenne az Edigital-ból venni?

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#707) beg válasza Willie (#706) üzenetére


beg
veterán

6 óránál több kijelzőidőre számíthatsz, de ez erősen függ a fényerőtől és a használt alkalmazástól (honor 6 hogy jön ide? :) ) 2gb ram miatt a multitasking is jelentősen jobb. Nyugodtan veheted a lenovoshop-ból.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#708) Willie válasza beg (#707) üzenetére


Willie
őstag

Köszi a gyors választ! :) Bocsi, oda is beírtam egy hasonló hozzászólást. :B Az a másik kiszemelt készülékem. :)
A 6 óra nem lenne rossz. :) Tehát akkor meg lehet fektetni a multitaskingot? Vannak akadások, bármiféle típushibái a készüléknek?

szerk.: Esetleg nem tudjátok, hogy a közeljövőben várható esetleg a készülék tesztje? Eszembe jutott még valami, mennyire kék a telefon? A neten fellelhető képek alapján nem igazán tudom eldönteni, sokszor inkább feketének mondanám. :D

[ Szerkesztve ]

(#710) beg válasza Willie (#708) üzenetére


beg
veterán

Nemsokára (órák? holnap?) megjelenik Duliee kolléga tesztje, azt mindenképp várd meg, alaposan végigjárja tokától bokáig. A színe meg olyan sötétkék szerű. Multitasking nem fog gondot okozni. Egyedül talán a kamera a gyengéje, találsz itt is a hozzászólásokban képeket, de ezzel kapcsolatban is várd meg a tesztet.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#711) Willie válasza #45553408 (#709) üzenetére


Willie
őstag

Nagyszerű, köszi! :) Pont jókor sikerült időzítenem. :)

(#710) beg: Mindenképpen megvárom a tesztet. :) Ott a színét is pontosan be fogom tudni határolni. Láttam már a telefonnal készült képeket, tényleg nem dobtam tőle hátast.

Köszönöm a segítségeteket! :)

(#712) Vartanus válasza Willie (#708) üzenetére


Vartanus
őstag

Nekem egy szintén 2Gb RAM/16Gb ROM 8magos Lenovo-m van egy A806-os. 3hónap allatt a legkisebb akadás,fagyás,döccenés nem volt.Háttérben simán megy a WoT Blitz,Frontlinecommando(2 durván jó grafikájú és ezzel együtt nagy hardverigényűgmail játék),Sakk,Amőba,4böngészőlap,naptár,számológép,security,kamera anélkül hogy a launcher kilőné bármelyiket, szvsz neked akkora élmény lesz a P70-es multitaskja,amiről SP időszakodban még távolról sem mertél álmodni ;) :P
A Lenovo VIBE UI-ja is erőforrástakarékosan bánik a RAM-mal és mással is és nagyon jól optimalizált.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#713) Pítőr válasza Graphics (#683) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Vajon előbb jön ki a te teszted!?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#714) Vartanus


Vartanus
őstag

Egy érdekes(számomra idegesítő)dologra akadtam a vibe uinál, mégpedig, hogy a Prohardver lapcsalád összes oldalán valmit a keresőbe írok azt az adott cikkben kiemeli és engem ez igen idegesít annál is inkább mert eddig nem csinálta. Érdekes, ha az Operánál az User agentet mobilra állírom ez nem jön elő,de 5"-os HD kijelzőnél már kényelmesebb az asztali nézet ezért nem mobil nézetet szeretnék. Ötlet??

Probléma képesítve:

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#715) Faby válasza Vartanus (#714) üzenetére


Faby
senior tag

Ez már egy ideje így van asztali gépeken is, nem tudom mikortól. Nekem régebben világos zöld volt a kiemelés, most ez a pirosas.
Ahogy mondani szokás: nem bug, fícsör!

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#717) Vartanus válasza Faby (#715) üzenetére


Vartanus
őstag

Tényleg...megnéztem notin lángosróka böngészőben és ott is ez van...de múlthéten még sem a telómon sem az asztalin nem volt,ha jól emlékszem....

Szóval akkor ez nem a vibe ui és nem is a teló "hibája".Azt hittem valami letölött app pl UC browser túrkált bele a rendszer mélyebb beállításaiba és amiatt vagy vírus...már majdnem csináltam egy rendszer visszaállítást.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#718) Willie válasza Vartanus (#712) üzenetére


Willie
őstag

Köszi! :) Hmmm...ahogy látom a pandawill-nél 45.000 forintért el lehet hozni. Bár gondolom erre majd még rájön a vám, áfa. Te honnan vásároltad? Az akkuhasználat milyen? Hány órát bír a kijelző két töltés között?

Van itt esetleg olyan, aki SP-ről váltott a P70-re?

[ Szerkesztve ]

(#719) beg válasza Willie (#718) üzenetére


beg
veterán

Panda verzió kínai verzió, vigyázz. Nem ugyanaz a két készülék. Nem tudja az itthoni 3g,4g hálózatokat, gyengébb soc és kevesebb ram, hiába ír a panda 2gb-t.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#720) Willie válasza beg (#719) üzenetére


Willie
őstag

Nem is igazán akarnék külföldről rendelni a bonyolult garanciáztatás miatt. De viszont ilyen nagy árkülönbség esetén már elgondolkoznék a dolgon.

(#721) Graphics válasza #45553408 (#716) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor ezt benéztem :D

Sajnos én hosszabb ideig akartam tesztelni, de kesni fog a tesztem durcas leszek

@Vartanus: nem telefon es bongeszofuggo: PH-ba kerult brle par napja

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#723) Graphics válasza #45553408 (#722) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát amíg csak a kínai kiadásokat teszteltem, amik nem kerültek hivatalosan forgalomba, addig nem "fenyegetett" ez a veszély.

Ez már ugye elérhető itthon is, így megvan az esélye. Ilyenkor max az zavar, ha nem tér ki olyan részekre a teszt, és fals képet kap az olvasó egy-egy készülékről..

De remélem Bog kapja tesztre a cuccot :)

Máshol nem igazán tudnám publikálni a cikkem :D nem vagyok felkapott tollforgató, inkább a beszéd a kenyerem.

@Vartanus: [link]

@Intercreptor: P70t-vel sokra nem mész itthon :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#724) Faby


Faby
senior tag

Egy kérdés, ill talán hiba:
A tárcsázó nem kezeli semmilyen szinten a magyar ékezetes karaktereket keresés közben.
Tehát, ha rákeresek a Máté névre beütve a tárcsázóba a 6-2-8-3 számokat, nem találja meg (hacsak nincs a tefonszámban a betűknek megfelelő szám).

Vagy én néztem el valamit, és van erre beállítás?

Eddigi telefonjaimon ez flottul működött (Htc Desire gyári és custom romok, Lg F6, ill ami eddig a kezembe került, Samsung) külön beállítás nélkül.

Valami tipp?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#725) cappa72 válasza Faby (#724) üzenetére


cappa72
nagyúr

Touchpal contacts tudja ezt az ekezetes dolgot.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#726) Coolmat


Coolmat
őstag

A dual sim-es topikban linkelt P70 tesztből egy érdekesség:

"Lenovo P70 has worse 3G coverage than many other phones. Also, from time to time, when you are talking on the phone, the person on the other side can’t hear you. Of course, we asked Lenovo about this. They think that it’s probably a software problem, and they are now working to create an update, which will fix it. We are still waiting."

Egyik nap én is tapasztaltam, hogy a másik oldalon alig hallanak, én az erős szélnek tudtam be, de lehet ez is közrejátszott. A gyenge wifi vételt szerencsére nem tapasztaltam, mostanság gyakrabban használom Bp-en a telekom 4G-t, azzal nincsen bajom :)

Szerk: elvileg holnap jön a fenti hibákat javító csomag.

[ Szerkesztve ]

(#727) Graphics válasza Coolmat (#726) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi a cikket :R

Remélhetőleg egyszerre terítik a javítócsomagot. Én nem tapasztaltam ilyet.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#728) beg válasza Coolmat (#726) üzenetére


beg
veterán

Én is olvastam, főképp bolgár és ukrán felhasználók lázadnak a vérszegény 3g miatt.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#729) Coolmat válasza beg (#728) üzenetére


Coolmat
őstag

Az ukránoknak van most bajuk enélkül is...

(#730) Vartanus


Vartanus
őstag

Eger mellett lakom(kb 5km-re) ahol T.om hálózaton 3G!!!!!! is csak nagy ritkán jön be így általában csak Edge vagy GPRS van, ami sz..t sem ér :DDD Évek óta várom hogy majdcsak elér ide is a 3G de nem...most úgy fest ebből lehet egyből 4G lesz, már ha lesz.
Egerben is ahol elvileg van már 4G csak a belvárosban és város egyes pontjain van, gondolom ezt is fejlesztik.

Kérdésem az ,hogy tudtok-e infót hogy csak a frissen megkapott 800Mhzes frekin fejlesztik a 4G-t vagy esetleg 1800-as hálózat is bővül?
Ha csak a 800-assal fejlesztenek kb fel is d...hatom az A806-osom 4G támogatását,mert elég gyér az 1800-as 4G hálózat még ott is ahol elvileg már teljes lefedettségnek kéne lenni. Ha így lesz tényleg kénytelen leszek P70-re (vagy az új Vibe széria egyik tagjára) fejleszteni,mert munkámból kifolyólag szükségem van sokszor a 4G adta előnyökre.

A szlovák shopon a P70 LTE támogatásnál azt írták data only,amit úgy értelmeztem, hogy 4G hanghívásra nem, csak netre használható, ami nagy badarságnak tűnik, erről mi a tapasztalata az olyan P70 tulajoknak akiknek előfizujukhoz jár a 4G?

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#731) Coolmat válasza Vartanus (#730) üzenetére


Coolmat
őstag

Mindegyik szolgáltató nyert 1800MHz-es és 2600MHz-es blokkokat is a legutóbbi frekvenciatenderen, amiket sűrűbben lakott településeken használnak/fognak használni.A városokban elérhető 1800MHz-es 4G-n 150Mbps a maximum, mert 20 mhz-nyi blokkot használnak, 800MHz-en viszont csak 10MHz-es blokkot nyert el mindegyik szolgáltató, így ott kb. fele sebesség lesz csak elérhető (kivéve, ha bejön a Telekom és Telenor szövetsége, akkor ott is 20MHz-es blokk lesz elérhető). 800MHz-et a jobb terjedési tulajdonságainak köszönhetően vidéken fogják használni a szolgáltatók, ezért fontos, hogy ezt a frekit is támogassák az új 4G-s telefonok/modemek.

A 4G data only csak azt jelenti, hogy hanghívást nem tud 4G hálózaton (VoLTE), hanem visszavált 3G-re ha hívásod van. Ebből nem származik semmi hátrányod, mert egyik hazai szolgáltató sem használja a VoLTE-t, és jó darabig nem is fogák.

[ Szerkesztve ]

(#732) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Skacok, ki szeretne egy kis délutáni teszt olvasást? :)

Eszembe jutott van egy jó kis blog-funkció a google-ban, és lefoglaltam egy elég jó blogcímet :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#734) Coolmat válasza Graphics (#732) üzenetére


Coolmat
őstag

Akkor mi tart vissza? :)

(#735) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Oksa, töltöm fel, még a képeket kell rendeznem, 14:00-kor indítom :D

Későbbiekben is fogom használni azt a blogot, mert jó címet sikerült foglalni :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#737) Vartanus válasza Coolmat (#731) üzenetére


Vartanus
őstag

Akkor itt Eger mellett a 800-as hálózat lesz(3G-t már úgysem fejlesztik valószínűleg), a telóm nem kezeli sem a 2600-asat,úgy hogy nagy városok egyes részeit kévéve megvagyok lőve így a 4G-vel...
Mostmár tuti,hogy váltanom kell :D

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#738) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na skacok, az írást átemeltem.

Nem tudom mennyire vagyok "király" :D De a www.lenovomobil.blogspot.com cím az enyém lett ;]

Jó olvasást :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#741) Graphics válasza #45553408 (#740) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, ettől függetlenül a logout.hu-s írás is ki fog kerülni, azon még lehet bővítek is picit.

:R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#742) Vartanus válasza Graphics (#738) üzenetére


Vartanus
őstag

Ezer köszönet a cikkért :R :R Igazi MA!-s szintű cikk, igen sokrétű, összetett :)

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#743) tuningtomi válasza Graphics (#738) üzenetére


tuningtomi
aktív tag

Jó lett a teszt, grat :R
Követem a topicot a legelső komment óta read only módban és végre tudtam egy felhasználói tesztet is olvasni róla.
Folyamatosan keresem a P780 utódját, eddig ez a befutó.
Nem bánnám ha lenne rá egy SLX vagy AOSP rom, gondolom az oroszok kézbe veszik ezt is.
Külön örülök pár ismerős "nagyágyúnak" a topicban, így tudom hogy nem lesz elhanyagolva szoftveres téren.

(#744) Graphics válasza tuningtomi (#743) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszönöm, öröm ezt olvasni :R

@Vartanus: Köszönöm Neked is :R

Mivel sokat köszönhetek a Mobilarena-s srácoknak, és rengeteg cikket olvastam Tőlük, és személyesen is volt szerencsém Velük találkozni, így lehet itt-ott picit hasonló a teszt felépítése, de nincs kialakult metódusom cikkírásra, ahogy jön írom ki magamból :D

Tudom nem egy Szürke 50 árnyalata ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#745) Clueso válasza Graphics (#738) üzenetére


Clueso
csendes tag

Köszi a tesztet, nagyon jó lett. Simán mehetne a MA rendes oldalára is. :R
Nem félsz, hogy leszerződtetnek? :D

Ne higgy el mindent, amit gondolsz!

(#746) beg válasza Graphics (#738) üzenetére


beg
veterán

Köszi a részletes tesztet. Elméletileg 23-án a Z3 mellett bemutatják a P1/pro készülékeket is, de az árazás miatt én tuti maradok a p70-nél. A héten kiderül, mennyi lesz az annyi, és lesz-e készleten.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#747) Graphics válasza Clueso (#745) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nagyon szívesen írnék mobilteszteket, de csak főállásban.

Jelenleg annyit melózok más területeken, hogy nehezen tudtam ezt is összehozni. Habár úgy gondolom, ha használtam kellő időt a készüléket, akkor 1 nap alatt összehozható a teszt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#749) Graphics válasza #45553408 (#748) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D Szerintem a mobilarenas hamarabb kerül ki. :P

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#750) Faby válasza cappa72 (#725) üzenetére


Faby
senior tag

Kösz, megnézem, bár a gyári tetszik, ezt leszámítva. Furcsa, mert eddig minden telóm kezelte rendesen.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.