Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7901) szabogabor10 válasza kondás (#7899) üzenetére


szabogabor10
veterán

A súlya miatt, a vékonysága miatt, illetve főként azért, mert támogatja a 2600 / 800 MHz-es LTE frekiket. Később ez Mo.-n is nagy előny lesz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#7902) Ragnar95 válasza kondás (#7899) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Vastagság, súly, illetve az erősebb hardver, főleg a 64bit előnye elő fog jönni valószínűleg fél-1 év múlva és akkor már számtani fog,h iPad Air v iPad 4...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7903) norbi2010 válasza FLx (#7894) üzenetére


norbi2010
őstag

Ha annyiért akarod eladni, akkor nagyon jó szívű lehetsz, annyiért ajándék :D
Az érhet 100-110-et is.

(#7904) FLx válasza norbi2010 (#7903) üzenetére


FLx
addikt

Fene tudja, nézegettem hirdetéseket és ennél drágábbakat nem nagyon akarják vinni. :D

(#7905) norbi2010 válasza FLx (#7904) üzenetére


norbi2010
őstag

Én nem is nagyon találok iPad 4 hirdetéseket, csak 3-sat, azok 90 és 110-ért vannak hirdetve.

(#7906) erdoke válasza Ragnar95 (#7902) üzenetére


erdoke
titán

A 64 bitnek hátrányai is vannak, főleg amíg nem optimalizálják az általad használt appok nagy többségét. Pl. RÁM-ból elvileg többet eszik az A7-es rendszer. Ha maradt az 1 GB, az nem lesz túl acélos, amikor több fülön böngészel.

A legjobb aláírás a héten

(#7907) Ragnar95 válasza erdoke (#7906) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez tény, hogy optimalizálni kell még. Amúgy én olyanról nem olvastam,h az A7 használna több RAMot, de maga az iOS7 több RAMot eszik, az tény, bár ezt a régebbi készülékeken ugyanúgy megteszi...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7908) erdoke válasza Ragnar95 (#7907) üzenetére


erdoke
titán

A 64 bites rendszer és appok ezen felül használnak még több RAM-ot, és ez optimalizálással is csak részben küszöbölhető ki. Telefonon még talán elmegy az 1 GB, de szomorú leszek, ha az új iPadekbe nem tettek többet. Ha maradtak a "Samsungot lehetőleg ne" stratégiánál, akkor a 1,5 GB-os memória chip nem igazán opció, tehát vagy 2 GB, vagy maradt az egy.

A legjobb aláírás a héten

(#7909) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Jövőhéten csatlakozok egy céges iPad 3-mal. Lesz hozzá egy ilyen gyári tok, ez alá érdemes fóliát rakni? Elég fólia párti vagyok, minden normálisabb telefonom fóliázva van/volt, jelenleg az i5-öm is. Tulajdonképpen itt nem is a karcolások miatt érdekelne ez a dolog hanem a kijelző maszatolódása miatt, pl i5 esetén a sima felület sokkal jobban maszatolódik mint fóliával, itt mi a helyzet ilyen téren? Természetesen csak fényes fóliát raknék rá, mert ugye a matt az lehet nem maszatolódik annyira de a kijelzőn rengeteget ront, így alapból kihagynám...

A másik meg "nagy" fólia felrakó vagyok, már kitapasztaltam a buborékmentesség titkát, de ugye telefonra, ilyen felületre már előre látom nem egyszerű fellökni.

[ Szerkesztve ]

(#7910) bigdady válasza B-L-A-C-K (#7909) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem elől hátul van fólia es meggyőződésem hogy könnyebb felrakni mint i5-re. :)
Amugy szerintem kevésbé karcoldódik mint a telo. Nekem is van ilyen tok es hatlapra érdemes mert ez a fajta hajlamos megharcolni mivel fém a csatlakozás a mágnes miatt.

[ Szerkesztve ]

(#7911) B-L-A-C-K válasza bigdady (#7910) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na az jó ha nem nehéz felrakni, viszont mint írtam itt a maszatolódás/ujjlenyomatok lenne a lényeg nem is a karcok, hogy sima felületen látszik a jobban vagy fólián?

(#7912) bigdady válasza B-L-A-C-K (#7911) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ugyanaz.

(#7913) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#7909) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

9,7"-ra nekem gyakorlatilag nem sikerült bubimentesen felrakni fóliát, pedig énis pont az ujjlenyomatok miatt raktam fel, de gyakorlatilag semmit nem javított a helyzeten, szóval 1-2hónap után le is szedtem...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7914) madgie válasza Ragnar95 (#7913) üzenetére


madgie
titán

Nekem az invisible shield-et annak idején sikerült bubimentesen felrakni, de annak is az volt a legnagyobb haszna, mikor leszedtem és rájöttem, hogy mennyivel szebb képe van az iPad-nek nélküle :))

(#7915) zaskar


zaskar
senior tag

Tegnap frissítettem az iPad 4-et iOS 7-re. Tudtam, hogy bizonyos utángyártott dolgok nem működnek az új rendszerrel, vagy legalábbis figyelmeztet arra, hogy a kiegészítő nem eredeti. Nekem egy ilyen cuccom volt, egy camera connection kit. Utazásoknál sokat használtam, a napi fotókat már este áttöltöttem az iPad-re. Na ez mától megszünt, mert dobja az üzenetet, és nem is működik már. Szóval ha továbbra is akarom folytatni ezt a tevékenységet, akkor vehetek 8900-ért eredetit (a másik párszáz Ft-os kínai volt). Így jártam...:(
Amúgy a rendszerrel nincs különösebb bajom se i5-ön, se ezen.

(#7916) bigdady válasza zaskar (#7915) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tölt azért nem gyárival pl? Vagy kabeled nincs ugyartott?
Ebayen nem lehet kapni ugyartott ios7 kompatibilis ckitet nézted?

[ Szerkesztve ]

(#7917) zaskar válasza bigdady (#7916) üzenetére


zaskar
senior tag

Nem tudom, csak gyári kábelem és töltőm van. Majd szétnézek neten, hogy van-e olyan kamera kit, ahol odaírják, hogy megy iOS 7 alatt is.

(#7918) agabe válasza B-L-A-C-K (#7911) üzenetére


agabe
addikt

en folia mentesseg parti vagyok (telon is)...szerintem a kepen ront, a maszaton/ujjlenyomaton meg talan van olyan folia ami javit, de az meg jobban ront a kepen.

[ Szerkesztve ]

(#7919) Ragnar95 válasza madgie (#7914) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Invisible shield az nem száraz fólia, így kimennek alóla a buborékok, száraz fóliát ekkora kijelzőre nagyon nehéz, szinte lehetetlen buborékmentesen felrakni sajna, nekem nem is sikerült.
Ami nekem volt fólia, egyáltalán nem rontott a kijelzőn, de sajna a koszolódást sem oldotta meg, így egy idő után levettem, mert csak zavartak a buborékok alatta...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7920) ittakary válasza kondás (#7899) üzenetére


ittakary
nagyúr

Te msot tényleg ezen rinyálsz, hogy a másik ember mit kezd a pénzével? :D

(#7911) B-L-A-C-K fólián sokkal jobban látszik a maszat :) a zsírtaszító védőréteg miatt a sima eredeti üvegfelületről egy mozdulat letörölni. Soha nem raknék iPadre fóliát.. Akinek karcos lesz az iPad-e az igazi béna, aki meg is érdemli, hogy arccal lefelé rakta, vagy gyűrűvel / karkötővel simogatta.

[ Szerkesztve ]

(#7921) Ragnar95 válasza ittakary (#7920) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ebben nincs igazad, a zsírtaszító réteg az izzadtság ellen semmit nem ér, kb 4-5x át kell törölni a kijelzőt, h tiszta legyen, semmivel nem jobb a helyzet, mint a fóliánál, sőt, a fóliáról az izzadtság 1 fokkal könnyebben lejön, bár azt se sokkal egyszerűbb tisztítani, mint a kijelzőt magát...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7922) ittakary válasza Ragnar95 (#7921) üzenetére


ittakary
nagyúr

A fólia pénzbe kerül, és mindenképpen ront valamennyit a kijelzőn, mivel NINCS tökéletesen fényáteresztő anyag, főleg nem 1500 forintért ;)

Teljes mértékben felesleges...

(#7923) Ragnar95 válasza ittakary (#7922) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Aki nem akarja tokban hordani az iPadet, de mondjuk a táskájába be akarja rakni, annak azért nem jön rosszul egy fólia...Lehet,h ront valamennyit, de a száraz fényes fóliák 90%-a olyan keveset,h szabad szemmel azt nem veszed észre.
Én sem használok már fóliát, mert a SmartCase tökéletesen védi a kijelzőt is a karcok ellen, de ettől még nem minden esetben tartom feleslegesnek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7924) erdoke válasza Ragnar95 (#7923) üzenetére


erdoke
titán

Én rendszeresen pakolom táskába, erre való a Smart Cover. Fóliát egyik iPadre se tettem, pedig van belőle itthon pár db Marware (most nézem, már marblue a nevük :F).
Amikor védelem kellett volna (gyerekek mazsorett bottal verekedtek), akkor úgyse ért volna semmit, egyébként pedig nem látjuk szükségét.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#7925) Ragnar95 válasza erdoke (#7924) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezt írtam,h ha tok védi, akkor nem kell, de aki nem akar tokot, annak jó megoldás lehet a fólia :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7926) bigdady válasza Ragnar95 (#7925) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem elől hátul fólia meg tok gyerek miatt :)
Nem akartam megtudni karcoldódik-e ezek nélkül :)

[ Szerkesztve ]

(#7927) B-L-A-C-K válasza ittakary (#7920) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak abból indultam ki hogy telefonnak is gondolom ilyen üveg a felülete, is ott sokkal jobban maszatolódik mint fóliával.

Na de most nézem van aki nem így gondolja, úgyhogy itt is az a helyzet mint a telefonnál megy a vita ezerrel hogy a célszerűbb...:)

Szerintem az lesz veszek rá egyet, és majd eldöntöm...

[ Szerkesztve ]

(#7928) spawn21


spawn21
veterán

Lett ma egy ilyen masinám, nagyon kell meg szokni. Egyenlőre még a Store reggel bibelődök. Nem akar össze jönni. Nem eszi meg a MasterCard cardomat. Így üresen sok élményt nem nyújt :D

Mármint 4. Genes

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#7929) Ragnar95 válasza spawn21 (#7928) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lehet regizni bankkártya nélkül is.
Amúgy van pénz a kártyán? Csak mert minimum 1$-nak kell rajta lennie,h elfogadja a Store.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7930) ittakary válasza spawn21 (#7928) üzenetére


ittakary
nagyúr

Akkor regisztálj kártya nélkül!

Neten keress rá valami ingyenes alkalmazásra (pl Facebook / Instagram) kattints a Free gombra, és akkor felajánlja hogy kártya nélkül regelj :)

Ha az eszközön nem jön össze, akkor csináld gépen iTunes-ból.

Késtem... :DDD

Amúgy nem 2$ a foglaló ami két hétre elzár?

[ Szerkesztve ]

(#7931) Ragnar95 válasza ittakary (#7930) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elvben 1$-nak kell rajta lennie, de már nem emlékszem,h mennyit zárolt pontosan, viszont az iTunes azt írja,h 1$ kell neki

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#7932) spawn21 válasza Ragnar95 (#7929) üzenetére


spawn21
veterán

Ííínnnye :B :DDD

iPhone 13p

(#7933) Blaise válasza ittakary (#7930) üzenetére


Blaise
veterán

2 EUR körüli összeget zárol, ha jól emlékszem pontosan 1,98 EUR.

(#7934) spawn21 válasza Blaise (#7933) üzenetére


spawn21
veterán

Akkor majd pakolhatom fel Lóvét :D

Azt kell mondanom kellemesen csalódtam, ha ilyen az ájfon is, akkor.... :))

iPhone 13p

(#7935) FLx válasza spawn21 (#7934) üzenetére


FLx
addikt

Többnyire ilyen az is, hiszen IOS egyforma.

(#7936) Endr00


Endr00
aktív tag

Sziasztok.
Remélem tudtok segíteni. Ipad 4-em van. Nem tudom, nálatok is jelentkezik e olyan probléma, hogy pl a safariba nem műkodik a jobbra swipe, csak a bal, amikor portrait módban van, de csak úgy, ha jobbra a kamera, balra a fő gomb van. Húzom az ujjam, de semmi, csk ha nagyon aggreszzíven többször húzogatom, akkor talán megcsinálja. Remélem érthető a gondom :)

Samsung Galaxy S23

(#7937) nyirzoz válasza spawn21 (#7928) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Én tegnap készítettem el az Apple ID-t és a payment method-nál volt egy none választási lehetőség,ha nem akarod a bankkártya adataidat megadni. Így nem kell ingyenes alakalmazások letöltésével bohóckodni. Ezt utólag is meg tudod tenni a beállításokban.

(#7938) csab2


csab2
veterán

Az megvan, hogy az iBooks még nem frissült az iOS7 dizájnra?

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#7939) spawn21


spawn21
veterán

Im@dom ezt a tabletet. Igazából nexust akartam venni. De jöttem haza Londonból, és a reptéren a16-os 300 font volt.

iPhone 13p

(#7940) spawn21


spawn21
veterán

Újabb gebasz. :(

Nem tudom letölteni az Itouns - t. Szimplán nem jön le. Szerver gond lehet?

iPhone 13p

(#7941) Syl válasza spawn21 (#7940) üzenetére


Syl
nagyúr

Valami nálad lehet, mert itt jött ahogy a kábel bírta. (más kérdés, hogy linuxra nincs itunes :((( )

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7942) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#7909) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na végül egy iPAd 2-t kaptam (64gb)...:/ Azért egy 3-as jobb lett volna....Na mind1 ingyen jó ez is úgy vagyok vele.

IOS 6 van rajta ezt érdemes 7-esre frissíteni?

(#7943) Syl válasza B-L-A-C-K (#7942) üzenetére


Syl
nagyúr

Én nem tenném.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7944) spawn21 válasza Syl (#7941) üzenetére


spawn21
veterán

nem értem, el sem indul a letöltés. Kiválasztom a helet és ennyi.

Winfos 64 bit

iPhone 13p

(#7945) szasanyi válasza Syl (#7943) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem nem lehet kijelenteni egyértelműen jobb, vagy rosszabb ráadásul a hsználó/használat, és ízlés is nagyban beleszól a válaszba. Szerintem... :U
Minden esetre érdemes használni pár napig/hétig az iOS6-tal, közben részletesen utána nézni a 7-nek, aztán bármikor dönthet a frissítés telepítéséről..

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#7946) Syl válasza spawn21 (#7944) üzenetére


Syl
nagyúr

Én linux alól próbáltam (ebben a pillanatban is) és a win64 verzió lejött kb tíz másodperc alatt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7947) B-L-A-C-K válasza szasanyi (#7945) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ugye i5-ön IOS7 van és eszembe se jutna visszatérni IOS6-ra, viszont sose volt iPad-em, és nem tudom hogy viselkedne ez IOS7 alatt mert ugye a 2-es nem megy mai darab. Igazából barátnőm fog játszani rajta sokat, illetve a munkámhoz kell, de ugye ehhez ide nem kell nagy teljesítmény, mert csak emailezek rajta. Így tulajdonképpen az most az első szempont hogy a játékok hogy fognak muzsikálni IOS7 alatt...

(#7948) Syl válasza B-L-A-C-K (#7947) üzenetére


Syl
nagyúr

Az iOS7 iPad4-en is szeret meg-megakadni (fanboyok kíméljenek!). El tudom képzelni mit művel a kettesen. :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7949) GALARDO válasza B-L-A-C-K (#7942) üzenetére


GALARDO
addikt

Nem jó ötlet, talán majd később. Most már a 4-et, a 7.03 helyretette valamennyire, de még ennek is kell egy frissítés.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#7950) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Vigül csak frissítettem, eddig semmi bajom vele, nem lassú, és a játékok is ugyan úgy mennek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.