Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lenry


Lenry
félisten

és milyen telefont lehet tiszta Linux-szal kapni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#52) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Hát nem csodálkozom hogy ennyi van belőlük, mindenre föl lehet kínlódni... Nekem is van, de ettől még nem sikerült megszeretnem, még tán adok neki egy esélyt majd a Nexus 4 személyében, de ha nem jön be, mennie kell.
Én felhasználó vagyok, nem buherátor és egyetértek egy előttem szólóval, ez tényleg a mobilok Windows-a. De nem Win7, nem XP, még csak nem is Vista, hanem inkább egy Millennium...

(#53) mrlujoak válasza Lenry (#51) üzenetére


mrlujoak
veterán

A LiMo belefér a "tiszta" Linux kérdéskörödbe?
Mert akkor van pl a Samsung i6410...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#54) pufferzóna válasza Burt1793 (#36) üzenetére


pufferzóna
tag

"Sose warezolnék, a rooton is csak pár másodpercig gondolkodtam, jó így, ahogy van, nem úgy mint az ios 5ön, hogy ha nme JB-eled nincs lehúzható tálca stb..."

Az iPhone-osoknál a legnagyobb téma (most is az pörög éppen), hogy ki milyen tokkal védi a prémium anyagokból készült csodatelefont. :D De erre a vitára csak azután kerül sor, miután századszorra is elmondják, mennyire gagyik a Samsung műanyagjai. :D

Az Android térhódításával senki nem tud lépést tartani... Óriási fejlődésen ment keresztül az elmúlt két évben.

(#55) 0xmilan válasza Penész Gomba (#49) üzenetére


0xmilan
addikt

Ez csak saját tapasztalat volt. Őszintén röstellem.
Taníts mester lelkes újonc.. linkelnél valami oktatóanyagot, hogy felnyíljon szemem a giga mega ultra hiper szuper tudatlanságból?

(#56) Cyberpunk válasza 0xmilan (#55) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A legegyszerűbb módszer, hogy nem veszed meg, nem használsz Google alkalmazást, aztán kész. De komolyan érdekel, hogy honét veszed ezeket. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#57) fattyu válasza Burt1793 (#36) üzenetére


fattyu
veterán

A root márpedig zseniális az adkiller miatt.

Amugy nem warezolok. azt a 6 progit amit használok megvettem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#58) 0xmilan válasza Cyberpunk (#56) üzenetére


0xmilan
addikt

Mit veszek honnét? Írtam, hogy tapasztalat. G. Play addig fut a háttérben és szopja az akksit, amíg le nem fagyasztom.. Aztán lehet mondani, hogy csak üldögél a memóriában, de engem zavar..ne üldögéljen m1 Részemről ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#59) Lenry válasza mrlujoak (#53) üzenetére


Lenry
félisten

igen, ilyesmire gondoltam. köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#60) Cyberpunk válasza 0xmilan (#58) üzenetére


Cyberpunk
félisten

És közben kémkedik. :U Aha értem. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#62) HaZsolt válasza Armagedown (#38) üzenetére


HaZsolt
őstag

Nokia nagyot vesztett azzal, hogy nem kezdett el androidos telókat csinálni. Én is kíváncsi vagyok hogy a Nokiát mikor veszik meg

(#63) Lenry válasza 0xmilan (#47) üzenetére


Lenry
félisten

Az összes androidos kütyüt egy tucat előtelepített malware progival veszed, amiket root jog nélkül törölni se tudsz.

link?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#64) Malachi válasza HaZsolt (#62) üzenetére


Malachi
addikt

atyaúristen, csak a Nokia ne álljon be a sorba. ők az egyetlen reményem, ha nem szúrják el nagyon, mindig lesz menekülő útvonal az iPhone felől, ha egyszer megunom.

(#65) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Gyártók szerinti bontásban van valahol?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#66) HaZsolt válasza bandras0226 (#65) üzenetére


HaZsolt
őstag

Ezek többnyire nem pontos mérések, inkább csak közelítő becslések. Nem hinném, hogy gyártók szerinti bontásban is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#67) zotyesz66 válasza Malachi (#64) üzenetére


zotyesz66
őstag

hát ha ők is beállnak, tuti bukta, 12 egy tucat. Remélem, pl. a Sony nyitni fog másfele is.

(#68) Cyberpunk válasza Malachi (#64) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért vicces, hogy úgy állítjátok be az Android-ot mint maga az ördögöt.:D De még is sok millió ember használja, gondolom meg vannak vezetve ezek. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#69) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Ezaz!Tör fel a droid! :DDD

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#70) MCBASSTION válasza lsebestyen (#22) üzenetére


MCBASSTION
aktív tag

en nem akarnam h full fenyeron kisusse a szemem rogton ebredes utan :))

windows7sins.org

(#71) Polllen válasza crey (#11) üzenetére


Polllen
nagyúr

A warez nem hiszem, hogy szempont lenne, persze mindig jó felemlegetni... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#72) Cynicelectro


Cynicelectro
aktív tag

Android az ISTEN! IIIIGGGEEEEN! Igaz hogy az iOS meg a WP7 űberstabil, de mégiscsak jó néha garázdálkodni , root joggal gyomlálni! Meg BT-n fáljt küldeni!

(#73) Fecsy válasza Prolypapa (#40) üzenetére


Fecsy
tag

"...Ma hallottam a rádióban az okos villanykörtéről amit most fejlesztenek! :) Állítólag okostelefonnal lehet majd kezelni... :D :DD..."

:C :C :C :C

[ÉS LŐN...]

(#74) Malachi válasza Cyberpunk (#68) üzenetére


Malachi
addikt

szerintem senkit nem minősítettem és nem is kinyilatkoztatásként írtam. felőlem bárki használhatja, nálam csak az van, hogy most álltam át Win8-ra és tetszik, bármikor jöhetne egy ugyanilyen telefon és ha jönne, akkor Nokiát szeretnék. de azt hiszem, először csak a táblájukat próbálom majd ki - mármint a Win8 RT-s táblát, érdekel, mennyire tud összedolgozni a desktop rendszerrel.

(#75) Sétáló János válasza hallerlaller (#50) üzenetére


Sétáló János
csendes tag

Csak az androidot nem egy mobil-márka futtatja, így könnyű... (Sony, Samsung, Motorola, HTC, LG)

<<< Sokak fejében meg sem fordul: Illik válaszolni az üzenetekre! >>>

(#76) HXY válasza Cynicelectro (#72) üzenetére


HXY
addikt

Jailbreak után ios-en is meg lehet csinalni barmit.
Es rohadtul nem atomstabill az ios.
Ez csak az uj Apple eszkozokre igaz.
A256MB ram rohadtul kevés optimalizczio,ide vagy oda...

(#77) 0xmilan válasza Penész Gomba (#61) üzenetére


0xmilan
addikt

pff. memóriakezelés meg task killerek. Köszi, ezeket olvastam már...
A Play márpedig nem olyan app, aminek nonstop a háttérben kell futnia, mint egy billentyűzet, launcher, widget, etc... Elvileg az volna a dolga, hogy alkalmazásokat tölthess le vele, viszont ő azt gondolja, hogy állandóan futnia kell, mert miért ne, közben meg olyan dolgokhoz fér hozzá, mint pl. üzenetek, telefonhívások, futó alkalmazások adatai..
Mondhatod, hogy nem fut, mert csak ott van a memóriában, hogy legközelebb gyorsan elindulhasson, de van net és engedem neki, hogy használja, akkor használni is fogja...
Háttérbeli adatkapcsolat - "Az alkalmazások bármely pillanatban szinkronizálhatnak, küldhetnek és fogadhatnak adatokat" - milyen furcsa, hogy a Play el se tud indulni, ha ez nincs bekapcsolva..
Érdekes módon én jól megvagyok nélküle és csak akkor olvasztom ki havonta egyszer, mikor tényleg kéne valami az áruházból.. Csak azért nem töröltem még, mert néha kell, így egyszerűbb fagyasztani.
( jahés nem vagyok paranoiás, mert droidom van meg dzsímél meg króm.)

Igazából nem értem min akadtál fent. Lehet csak bele kellett kötni valamibe, hogy meglegyen a napi 12 hsz., ez esetben sajnálom, hogy magamra vettem.

szerk: @(#63) Lenry milyen link? Gondolom neked is volt facebook vagy twitter vagy akármi kliens a telefonodon, mikor kihoztad a boltból. Ezek - az általam látott telefonoknál - mind /system/app/-ban vannak a rendszeralkalmazások között, úgyhogy root jog nélkül nem férsz hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#78) Polllen válasza Cynicelectro (#72) üzenetére


Polllen
nagyúr

Bár nem vagyok reprezentatív minta, ipad-men a safari vagy 20x crash-t 2 hónap alatt se (ahogy a reklámban mondják, igazán omlósz), míg az opera mobile a note-mon egyszer a 4 hónap alatt.

Gyorsabb és gördülékenyebb jelenleg az ios, mint az ICS, de hogy stabilabb lenne... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#79) Qbász


Qbász
aktív tag

Lassan már kis túlzással a számológépeken is android fog futni :D

Future Gadget #8 'Phone Microwave (name subject to change)'

(#80) GALARDO


GALARDO
addikt

Ez egyértelmű, a legolcsóbban beszerezhető op rendszer. :U

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#81) Cyberpunk válasza 0xmilan (#77) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ott van idézve mire kérdezte. A kémkedésre gondolt. De erről engem is érdekelne egy forrás, ami erre mutat rá. Mert a nélkül ez csak vagdalózás semmi több. Már ne haragudj!:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#82) blade zte válasza Polllen (#78) üzenetére


blade zte
őstag

Amikor a simaságról beszélünk, légyszíves gondolj mindig a legdrágább telókra, lévén még azok is olcsóbbak az iphone 5-nél: galaxy s3, note 2, one x, xiaomi m2. Ezeknél nem is szokott lenni sohasem akadás, de még azoknál a telóknál sem, melyböl 2-3 darabot vehetsz egy iphone áráért.

Oppo find 7 astro black

(#83) 0xmilan válasza Cyberpunk (#81) üzenetére


0xmilan
addikt

[link]
Igazából a gizmodo cikke lenne érdekes (ugyanezzel a címmel), de nem tudom mi történt most az oldalukkal, mert mindegyik link, ami rájuk mutat a főoldalra visz..

szerk:
it’s the handset manufacturers and the carriers who—in the name of “making your user experience better”—install this software without any way for you to opt-out. - ezt próbáltam magyarázni.

This video, recorded by 25-year-old Android developer Trevor Eckhart, shows how it works. This is bad. Really bad. - kíváncsi lennék erre a videóra, de gondolom ez is a gizmodos cikkben van, ami elérhetetlen.. :(

[ Szerkesztve ]

(#84) Cyberpunk válasza 0xmilan (#83) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Köszönöm. :R

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#85) MR007RM


MR007RM
addikt

A múltkor a Symbian-os telómhóz csatiztam az egerem és a billentyűzetem és neteztem monitoron. Aztán olvastam egy könyvet majd játszottam egy kicsit. Mielőtt kiléptem elszórakoztam a MixxMachine hangstúdióval. Szóval ez már lehetne egy windows is akár és mini számítógép együtt még akár a túlvilágról is. :W Kár hogy a Microsoft nem szeret más windows-t a sajátján kívül. :(

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#86) 0xmilan válasza 0xmilan (#83) üzenetére


0xmilan
addikt

Na, megvan. Vid + cikk. Eszerint nem is a gyártónak vagy a guglinak küld, hanem a szolgáltatónak, de végül is mindegy..

(#87) xenom0rph


xenom0rph
őstag

NAgy a térhódítása a rendszernek:)

halahala

(#88) Einstvan


Einstvan
aktív tag

Ezt nem értem miért hír! Az egyetlen használható mobil oprendszer... csak természetes hogy ezt veszi Mindenki. :K

(#85) MR007RM
"Kár hogy a Microsoft nem szeret más windows-t a sajátján kívül."

Van más Windows is ami nem Microsoft? :F

[ Szerkesztve ]

(#89) Polllen válasza 0xmilan (#86) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem gondoltam volna, h a carrier iq-t emelegeted, lévén ez nem android specifikus&elmeletileg nem a gyártók/os készítői állnak mögötte.:U Külön öröm, h a play letiltása semmit sem segít a dolgon, meg máson se.

Tájékozódhatnál, mielőtt... ;)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#90) zotyesz66 válasza Einstvan (#88) üzenetére


zotyesz66
őstag

Tedd hozzá: szerinted.
Szerintem az egyetlen pozitívum, amit lehet róla mondani, hogy VÉGÜL IS használható. De csak mert kicsi a választék.

(#92) 0xmilan válasza Polllen (#89) üzenetére


0xmilan
addikt

Én sem gondoltam volna, mert csak úgy általánosságban volt szó az egészről és épp ezt dobta ki a kereső, illetve erről szól a videó, ami a cikkben van említve... Az illető meg véletlenül pont egy droidos telefonon mutatja be, hogy hogyan működik...
A Play letiltását meg nem ehhez kapcsolódóan írtam, ezért tudatában vagyok, hogy nem segít rajta, de azon segít, ami korábban írtam..

(#93) Einstvan válasza zotyesz66 (#90) üzenetére


Einstvan
aktív tag

VÉGÜL IS, ezt választották és fogják választani. Nyitott a pálya, lehet más, több rendszert kitalálni. ...
Alkalmazásokban, ficsörökben, testreszabhatóságban itt a legkisebb a kompromisszum a többi OS-hez képest.

(#94) Malachi válasza Einstvan (#93) üzenetére


Malachi
addikt

meg hát messze a legolcsóbb rendszer, persze ez egyáltalán nem számít, nem azért ez a legelterjedtebb, csak gondoltam megjegyzem...khm.

(#95) zotyesz66 válasza Einstvan (#93) üzenetére


zotyesz66
őstag

Optimalizálhatóságban és bonyolultságban meg a legszarabb.

(#96) kovike


kovike
tag

Szerintem még egy jó ideig így is lesz, a WP8 sem fogja megváltani szerintem a világot... :DD

Mert te aztán rohadtul értesz a telefonokhoz!

(#97) Malachi válasza kovike (#96) üzenetére


Malachi
addikt

esélytelen, ahhoz túl drága és nagy a lemaradása. árban az Androidot kellene legyőznie, minden másban az iOS-t, nem lesz könnyű menet, de én szurkolok. jó lenne egy erős és használható harmadik alternatíva, jó telefonokkal megtámogatva.

(#99) zombinyul


zombinyul
addikt

Nem csoda, hiszen lassan fillerekert hozzajutsz. WP-nel, ios-nel nem igy van, de mar Symbiannal sem. Mas kerdes hogy az alsos Androidok (sot, nem peldatlan hogy a dragabbak is) neha mar mar hasznalhatatlanul belassulnak, fagyogatnak, ujraindulgatnak. Kivancsi volnek az eredmenyekre, ha mindharom rendszer csak es kizarolag egy ligaban jatszana. Akkor mar kicsit arnyaltabb volna a kep.

Mellesleg LOL, kavefozo, lassan eljon annak is az is az ideje, a fenykepezogep mar kesz van Droiddal! :D

En soha tobbe nem vennek Droidot. A WP sokkal korrektebb cucc. Nem lehet moddolgatni, nem tudod olyan szinten testreszabni, de elkepeszto ez a stabilitas, ez a smoothsag. Olyan mint egy mutatos full tuning allandoan lerohado Renault Cliobol atulni egy 3-mas BMW-be. Tudod hogy barhova eljutsz ahova akarsz, nem fog 30 km-enkent leallni. Kenyelmes, megbizhato,es jo hasznalni-ellentetben a Renaulttal.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#100) neorow1 válasza 0xmilan (#92) üzenetére


neorow1
senior tag

3 naponta megjelenik 4-5 frissítés, de szeretném ha be lenne fagyasztva a Play..

"A Play márpedig nem olyan app, aminek nonstop a háttérben kell futnia, mint egy billentyűzet, launcher, widget, etc... Elvileg az volna a dolga, hogy alkalmazásokat tölthess le vele, viszont ő azt gondolja, hogy állandóan futnia kell, mert miért ne, közben meg olyan dolgokhoz fér hozzá, mint pl. üzenetek, telefonhívások, futó alkalmazások adatai.."

Kell állandóan futni mivel maga a Play is állandóan frissül és ezt a háttérben teszi, közben ellenőrzi a frissítéseket a többi app-hoz és kinyomja a noti bar-ra ha valami van. A telefonkönyved és az SMS-eid a kutyát nem érdeklik, max magadnak könnyebbség, ha fent van felhőben és nem kell kézzel importálgatni.

"( jahés nem vagyok paranoiás, mert droidom van meg dzsímél meg króm.)"
Nekem nem úgy tűnik, de nem akarok személyeskedni, csak úgy általánosan :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.