Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) atiapa


atiapa
tag

Üdv!

Valamennyire mindenkinek igaza van.
Én 4 féle droidos telefonnal kezdtem, spica, blade, SGS2, Xperia mini. Aztán meguntam, hogy mindig a frissítésekre vártam hogy ne szagasson, menjen rendesen. Vettem egy ipad2-t, és egy E72-t.
A Nokia sajnos fényévekre volt az androidtól, a hálózatkezelését ma sem értem teljesen :)
Az ipad2 tényleg nagyon jó masina, öröm használni. Egyedül a ram kevés benne nekem, mert a safari fülváltásnál majdnem mindig újratölti az oldalt, ugyanez van az appstorenál is. Valóban többször lép ki alkalmazás mint android alatt, főleg a safari.
Most megint androiddal próbálkozok, egy galaxy nexust vettem. Ég és föld a régiekkel szemben, tényleg egy nagyon jó rendszert dobott össze a google a JB-el. A gyorsasággal sincs több gond, utolérte az ios-t, és hát sok minden másban is jobb, testreszabhatóbb.
Úgyhogy úgy néz ki, maradok a droidnál :) (De csakis nexus)

-----Ivy-----

(#152) MR007RM válasza #16820480 (#146) üzenetére


MR007RM
addikt

Ha azt mondja az MS hogy közelíteni akar az asztali vonalhoz, akkor furcsa lenne a gondolat elvetése nekem legalábbis, hisz egy merevlemez csatlakoztatásáról van így szó. Az is igaz hogy ebben az esetben a bevételek csökkenéséről is.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#153) #16820480 válasza MR007RM (#152) üzenetére


#16820480
törölt tag

na várj, most a telefont csatlakoztatjuk UMS-sel másik számítógéphez, vagy valamit UMS-en át a telefonhoz?

(#154) hallerlaller válasza pakriksz (#118) üzenetére


hallerlaller
addikt

Nekem most 427 órája megy, egyszer nem kapcsoltam még ki egy androidos telefonomat sem szándékosan, csak ha lemerült véletlenül, vagy rendszerfrissítés után.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#155) zotyesz66 válasza arn (#147) üzenetére


zotyesz66
őstag

A sony ericsson jobb mint az átlag, sajna samsungot nem veszek mert ma már minden samsung...
Az új nexus is azért érdekel, mert végre nem samsung.
Mellesleg az kevésbé izgat ha a felület szaggat egy kicsit, de hogy alap funkciók lassúak az kimondottan zavar. Én most akarok telefonálni, nem 10 sec múlva. Én azonnal ki akarok lépni a névjegyzékből, nem a fekete képernyőt bámulni 10 sec-ig.
Különben a stabilitással nincs különösebb gondom, van hogy 2 hétig nem kapcsolom ki.

[ Szerkesztve ]

(#156) MR007RM válasza #16820480 (#153) üzenetére


MR007RM
addikt

A 2. persze a jövőben gondolva külső merevlemez(hdd) csatlakoztatása a telefonhoz adattárolás miatt, mint most az asztalinál a hdd. A jövőben a nagy torony helyett ugyanaz kicsiben a zsebünkben hordva és a hozzávaló kiegészítők. Bocs ha nagyon elkalandoztam. A telóm ezt már most tudja nagyjából!

De nyílván a jogdíjak fizetése is beleszól sokszor a dolgokba a költségek miatt és jön a saját szabvány és elképzelés de hasonló gondolat útján más névvel nevezve.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#158) MR007RM válasza MR007RM (#156) üzenetére


MR007RM
addikt

Jöhetnek a külső DVD és BluRay írók stb.......bármi. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#159) #16820480 válasza MR007RM (#156) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, ez a funció számomra, ami megkülönbözteti a számítógépet az egyéb eszközöktől (mobil, tablet, mp3 lejátszó, fényképező), hogy a számítógép képes host-ként üzemelni, tudok például rajta keresztül egy külső vinyóról telefonra másolni.
na, újabban ehhez nem kell már feltétlen közbeiktatni számítógépet :)

szerk.: külső DVD? belsőt sem használok már évek óta :P

[ Szerkesztve ]

(#160) zombinyul válasza pakriksz (#118) üzenetére


zombinyul
addikt

Nálam állandóan fagyott,lassult,megbízhatatlanná vált. App összeomlás,rendszeres. Én sem voltam 2.3.7 fölött, 4.0-ás tapasztalatom csak a bátyám HTC-jével,meg a Notejával van. Nekem sem volt soha csúcskategóriás Androidosom,nem vagyok annyira tele hogy százezreket költsek. 60-70 még OK,több nem. Csak IOS és WP fanboyoktól hallasz ilyet? Érdekes, 3 héttel ezelőtt még Android felhasználó voltam,szó se volt a váltásról, ezt mégis ugyanúgy beismertem hogy instabil. Ahogy elismertem azt is,hogy a WP stabilabb,mert sok helyen azt olvastam,azt hallottam. És igazuk is lett. Ennél nincsenek random appbezárások,nincsenek röccenések,nincsenek fagyások. Még az összes Androidosnál ezek megvoltak (Voda 845, Telenor One Touch,3db Xperia X8,Xperia X10 Mini, Xperia X10 Mini Pro, LWW, HTC Hero, Galaxy Mini volt). Mindegyik más más kategória, de az alap problémák megvoltak. És a Nokiám soha nincs újraindítva, azok naponta megkapták a pihenést.

"wp-t nem használtam bizony. Sejtem milyen..."
Ez így vicces. Hasonlóképp gondolkodtam még nem kezdtem el használni. Használom,gyökeresen megváltozott a véleményem. Nem a sejtelmeink tesznek egy rendszert olyanná,amilyen.

"Nem az a user error ha sokféle programot telepít a telefonjára (nekem sincs kevés rajta), de az igen ha olyasmiket amik le tudják fagyasztani." Miért engednek feltenni valamit a Playre,ami szar? A WP-s storeból nem tudtam olyan letölteni ami akár röccenésre késztetné a telefonom(mindegy is,nem a program volt a hibás,mert az alig volt rajta).

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#161) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Az android - nem titkolt módon - azért ilyen sikeres, mert széles gyártói palettán, még szélesebb ársávban tudnak készüléket vásárolni a vevők.

Lehet itt vitatkozni, hogy milyen "minőségű" termék jön ki a gyártósorról, de értelme nincs, mert úgyis a kereslet dönt.
Aki olcsó, alap okostelefont akar/tud venni, az tudja (illene tudnia), hogy nem fog szélsebes hardvert kapni a kevéske vételárért cserébe.

Az iOS nem tud ilyet, mint ahogy a WP sem az alsó szegmens szoftvere.
A Nokia tudta volna meglépni azt, hogy az alókategóriás okostelefonjaira megtartja a Symbiant, azt fejleszti a WP mellett. Ezt nem tette, így nagyot bukott.

A Samsung sem tudta eléggé olcsón adni a bada oprendszerű okostelefonjait, így (a gyenge támogatottsággal karöltve) el is olvadt.

Az iOS csak akkor tud extra nagyot nőni, ha olcsóbb kategóriás - esetleg némiképp megnyirbált tulajdonságokkal - modellt dobnak piacra, ami kétséges, de nem lehetetlen.

Jelen pillanatban - és most visszakanyarodok az első mondatomhoz - az android az az operációs rendszer, ami az okostelefonok mezőnyében egyedülikét minden árú és tudású szegmenst ki tud szolgálni.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#162) Воланд válasza #16820480 (#146) üzenetére


Воланд
titán

igy nez ki a dolog.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#163) NGA válasza Mr.Csizmás (#16) üzenetére


NGA
addikt

Van jópár androidos ismerősöm, de még soha nem vettek semmilyen appot, mindent felwarezoltak.

(#164) mrlujoak válasza NGA (#163) üzenetére


mrlujoak
veterán

Hmm. Azért azt ne felejtsük el, hogy az android rendszer a warezon kívül számos ingyenes alternatívát is kínál, még teljes értékű app esetén is!

Ilyenkor értelemszerűen a legtöbb free app reklámot tartalmaz, ami a valamit valamiért elv alapján elfogadható kompromisszum.

Nem akarsz fizetni az appért, de nem is warezolsz? Ok, töltsd le a free verziót, egy reklámcsíkkal, és használd akár teljes értékű appként.

Kérlek bennetek, ne általánosítsunk!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#165) #16820480 válasza Воланд (#162) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, de ez MTP, meg mint kiderült, nem is erről volt szó.

(#166) Воланд válasza #16820480 (#165) üzenetére


Воланд
titán

ok, de legalabb ez a resze is tisztazodott.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#167) pufferzóna válasza zotyesz66 (#133) üzenetére


pufferzóna
tag

"Vicces hozzászólás, csak k... unalmas, minden második samun is van tok"

És és mit változtat meg? :) Az iPhone mellett az az egyik legnyomósabb érv, hogy micsoda prémium anyagokból van összerakva, bezzeg a "gagyiműanyag" Samsungokhoz még hozzáérni is szörnyű. :) Aztán az az iPhone tulajok jelentős többségének az első dolga, hogy tokkal védjék a prémium anyagokat, emiatt igénytelenebb az összkép, mint egy olcsó kínai telefonnál... :D

[ Szerkesztve ]

(#168) zotyesz66 válasza mrlujoak (#161) üzenetére


zotyesz66
őstag

Szerintem pedig pont az alapfunkciókban nem szabadna kompromisszumot kötni. Tehát alapból nem lenne szabad, hogy akadósan menjen, az olcsó készülékeken is menjen tökéletesen a telefon, mail, sms. A plusz dolgokat kihagyhatnák belőlük (FM rádió, GPS, ilyenek). Sajnos nem ez a helyzet, mindegyik mindent tud, de sokszor kínlódás használni.

(#169) pakriksz válasza zombinyul (#160) üzenetére


pakriksz
őstag

Hát ha igazad lenne, akkor én is tapasztalnám azt a fagyást lassulást, de valahogy nem tapasztalom ;)

"Használom,gyökeresen megváltozott a véleményem." tipikus szöveg, az ios userek is mindig ezt mondják "csak úgy lehet véleményt mondani ha kipróbálták" (ellenben ők az androidról úgy mondanak véleményt hogy nem próbálták). Nem. Meg lehet nézni a youtubeon teszteket, amiből bőven lejön milyen, és hát nem bizalomgerjesztő.

Előbb vennék ios-es cuccot mint wineset... (mellesleg az ios-t mondják a "legszmúszabbnak" azt már nyomogattam, kb annyi különbség volt az én telefonom és aközött szmúszságban, hogy ios-nél 50+ fps-nél volt az animáció korlát, az enyéménél meg ugye 2.3.7 még úgyhogy 30 fps.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#172) zombinyul válasza pufferzóna (#167) üzenetére


zombinyul
addikt

Szeretnék prémiumként megtartani,ez minden.
A prémium anyagok is sérül(het)nek. És azért az ájfón elég drága dolog ahhoz hogy vigyázzon rá az ember...
(nekem is minden telefonomnál a tok volt az első,bár ájfónom sose volt,nem is lesz :D)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#173) zotyesz66 válasza pakriksz (#169) üzenetére


zotyesz66
őstag

Én próbáltam mindkettőt hosszú távon, jobbat vártam az Androidtól.

(#174) Mr.Csizmás válasza NGA (#163) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

talán jobb, amikor i4s tulaj visszahívós sms-ekkel bombáz, mert nemhogy előfizetésre, de feltöltésre se telik? gondolom ő is megvett minden appot. :DDD

inkább nem kommentálnám a hozzászólásodat :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#176) zombinyul válasza pakriksz (#169) üzenetére


zombinyul
addikt

Örülj neki. :)
Ahogy elnézem nem 1,de nem is 2 ember tapasztalja ezen hibákat. Nyilván ők is bullshit módon használják a csodandroidot.

"Meg lehet nézni a youtubeon teszteket, amiből bőven lejön milyen, és hát nem bizalomgerjesztő." LOL. Sokra mész vele. Ha megnézel egy Porsche tesztet videón,az már olyan mint vezetni? Nem igen. Videók alapján nekem se tetszett,nagyon random jött a váltás,de nem bántam meg.

"ellenben ők az androidról úgy mondanak véleményt hogy nem próbálták" Ők lehet,de én nem.

"Előbb vennék ios-es cuccot mint wineset..." Akkor vegyél IOS-t,szíved joga. :) Én tökéletesen elégedett vagyok a WP-vel is.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#178) crey válasza mrlujoak (#161) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Azért jó, hogy a rengeteg OFFtopik mellett néha egy-egy értelmes hozzászólást is olvasok :) köszi.

Többieknek:
Mi lenne amúgy a többségetekkel, ha nem varázsolnátok sárdobáldát minden egyes hírből? Tényleg rohadt unalmas már, hogy minden hír alatt meg akarjátok győzni az ellentábort, hogy márpedig a ti lovatok mennyivel szilajabb, mint a másiké.

Woland, linkeld. Ennek a topiknak már teljesen mindegy :D

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#179) zotyesz66 válasza Gaboo77 (#177) üzenetére


zotyesz66
őstag

Megveszik a drágát is, mert a droid az sirály, mindenhonnan azt hallják. És négymagos proci és 4.7" kijelző és pöcsmeresztő antutu pontok.

(#180) Воланд válasza crey (#178) üzenetére


Воланд
titán

fenebe, pedig most akartam linkelni az omnia uptime-jat, de igy mar nem teszem meg. :((( :DDD

szerk.: na jo, legyen, csak igy offban.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#183) #16820480 válasza NGA (#175) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk más platformon sem olyan nehéz a warez sajnos. múltkor felmerült, hogy a bnőm ipod touch-át jb-eljük esetleg, addig nem tudtam hogy kell, de mivel több ezret akartak kérni érte GSM boltban, gondoltam ránézek, hogy mennyire nehéz, és kb egy alkalmazás letölt, 3 kattintás, és egy reboot. innentől meg mehetne rá a warez is ugye.

(#187) arn válasza zotyesz66 (#155) üzenetére


arn
félisten

a hardverrel nincs gond egyik gyartonal sem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#188) Mr.Csizmás válasza NGA (#175) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez a sógorodat minősíti, és nem az android usereket, szóval mint elégetlenkedő tisztességes android user, kikérem magamnak ezt az általánosítást :o

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#190) szezso15


szezso15
addikt

Hát, már szinte mindent kifejtettetek ezt a témával kapcsolatban, én annyit tudnék hozzátenni, hogy a legelső okostelefonom egy i3G volt, az úgy elvette a kedvem az egész iOS-től, ahogy van. Nem volt JB-elve, utáltam, hogy ugyanazt a képet látom minden egyes alkalommal amikor feloldom, ráadásul iOS 4-gyel úgy akadt, hogy öröm volt nézni... Fél évig bírtam, utána hatalmas felüdülés volt a ZTE Blade a maga 600Mhz ARMv6 + Android 2.1 kombójával... Azt hozzátenném, hogy fagyást/újraindulást csak béta vagy inkább alpha állapotban lévő custom ROMnál tapasztaltam, gyári és kiforrott főzött Droid soha nem csinált ilyet. A Blade 2.1-el erősen akadt, de aztán 2.2-től fölfele nagyon ritkán, pedig nem egy erős HW, és nekem rengeteg telepített appom van.

Aztán most van egy Incredible S-em, és imádom. :) Ez még egyszer nem indult újra (egy kivétel az alpha előtti stádiumban lévő CM10 volt), mindig gyors, csak akkor akad, amikor rögtön bekapcsolás után b@sztatom, de szvsz ez nem meglepő. Pedig most 65 app van telepítve, ebből 22 játék.

A másik része, hogy ÉN imádok forrásból fordítgatni, mókolni ezerrel, ezért komoly mennyiségű tapasztalatom vam, azért mondhatom ezt.

Egy dolgot vettem észre, mégpedig azt, hogy pár játék GB alatt sokkal szebben futott mint most ICS/JB alatt. Okát nem tudom...

*Hajrá Loki!* i15+

(#191) zotyesz66 válasza szezso15 (#190) üzenetére


zotyesz66
őstag

Neked akkor jó a droid. Én sajnos nagyon nem szeretek mókolni. Engem kicsit sem zavart, hogy a 3G-n nem lehetett a külsőt megváltoztatni, én csak telefonálni, mailezni, netezni és zenét hallgatni akartam róla. Ezekre tökéletes volt. A 4-es iOS-t hiba volt rátenni, bár végül a 4.1-el sokat javult de nem lett az igazi. Végtére is túl lassú lett, FB, Skype már kínlódás volt vele, de azért ne felejtsük hogy csak 400 MHz proci és 128 mega ram volt benne. És a FB alkalmazás most is kegyetlen lassú droidon is.

(#192) Einstvan válasza zombinyul (#160) üzenetére


Einstvan
aktív tag

Igen valóban neked nem android "való" mert gondolom nem használtad ki a lehetöségeit, hanem csak azt nézted, mérted, mikor lehet lefagyasztani, megakasztani ez nem normál okostelefon használatra utal.
A WP-t nem kell kiprobálni ahoz, hogy megállapitsuk, a felét sem tudja annak mint a droid.. és ez tény. Neked megfelel a szük ösvény amit kinál ennyi az egész. Különbözöek vagyunk.

(#191) zotyesz66
"Én sajnos nagyon nem szeretek mókolni"
Tipikus eset hogy képtelenek elképzelni egy android rendszert tiszta gyári rommal, és NEM telepakolva ikonokkal widgetekkel. Ha akarod megmutathatom az enyémet "láss csodát" és tanulj! :)

[ Szerkesztve ]

(#193) blade zte válasza zotyesz66 (#191) üzenetére


blade zte
őstag

Ha neked csak erre kell, max egy kis angry birdsre, vagy ilyesmi kis tejesítményigényes programra, akkor ne maradj az IOS-nál, mert nem éri meg azt a 200-ezret. Ilyenek a 2 éves blademen is nyögés nélkül mennek. És ezeknél nem kell mókolni, meg változtatni. Az ilyenek alapból mennek.

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#194) csakstddfor.


csakstddfor.
tag

WP!!!szurkolok

csak azért mondok nemet, mert az igen az hosszabb..

(#196) ramrit


ramrit
tag

Droid tulajként mondom hogy wp-re vágyok. Sgs+ telóm van és ami azt illeti hogy gyári rommal használva elég jó,csak éppen akkor nem akarja az igazságot,amikor éppen szükség lenne rá. Az üzemidőre nincs panasz,keveset laggol, de mégis olyan érzésem van hogy sokkal élhetőbb lenne egy wp. A droidban minden jó a híváskezelésen,a randomra bezáródó és beragadó progikon és a belassuláson kívül. És ezek számomra sokkal fontosabbak mint hogy a legújabb fingós appot leszedjem meg vacakoljak az energiazabáló widgetekkel. Egyedül a mass store miatt nem vettem wp-t eddig,de most a wp8-tól megváltozni látszik a helyzet,szerencsére. És akkor nem kell tovább szenvedni ezzel az ipari hulladékkal. A csempe meg egyenesen tetszik,sokkal informatívabb mint az ikonhalom odabiggyesztve 1-2 widgettel.

Hozzáteszem hogy mindez az én véleményem,mielött még valaki kis lelkébe taposnék. :-)

[ Szerkesztve ]

felecsd'el

(#197) Rolly válasza Einstvan (#192) üzenetére


Rolly
veterán

mit nem tud a wp8 amit az andoid (4.2) igen?

(#198) zombinyul válasza Einstvan (#192) üzenetére


zombinyul
addikt

Igen,azzal hogy próbáltam telefonálni,normálisan netezni,zenét hallgatni,ESETLEG nagy ritkán játszani valamennyit,esetleg megnézni egy filmet, ez nem normál okostelefon használat. Mert az Andriodos okostelefonnál az a normál,ha naponta újraindítod, és hagyod az asztalon pihenni - ez esetben tényleg nem lesz semmi gond. És igen,nekem az volt a célom,sőt,kiskorom óta az az életcélom,hogy megakasszak egy rohadt zöldrobotos rendszert,ezért születtem meg. Más kérdés hogy mindért pénzt adtam ki, nincs is nagyobb öröm mint pénzt fizetni azért ami szar.

Mindenesetre érdekes,hogy WP-t ugyanúgy használok maximálisan,tehát nem úgy mint ahogy egy okostelefont kell, mégsincs semmi baja. Furcsa,nyilván bennem van a hiba. :U

Nem tud fele annyit. Ha az Android tudásának a felét kiteszi a bt fájlküldés,meg hogy widgeteket pakolhatsz ki,az már rég rossz.

Igen,különbözőek vagyunk. Ha nem így volna,még mindig Androiddal szívnék,és én is azt hinném továbbra is,mekkora király. Mert megszokott a lagg,a fagyás,így nem tudnám elképzelni milyen egy stabil rendszer.

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#199) blade zte válasza Rolly (#197) üzenetére


blade zte
őstag

Hangasszisztens, változtatható launcher, több felhasználó fiók(nem csak bébifiók van itt), programok jó része memóriában marad, eleve rengeteg program, és rootolhatóság.

Oppo find 7 astro black

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.