Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) mrlujoak válasza Dunbar (#394) üzenetére


mrlujoak
veterán

"Királynak beharangozott alsókategóriás droidból hányat adtak el megtévesztő reklámmal?"

Ha jól emlékszem pont az Apple-nek volt egy reklámbotránya - talán a briteknél? - hogy levetette az ottani szerv a reklámot, mert azon gyorsabban, fürgébben ment a demózott dolog, mint a valódi iPhone-on...

Szóval tök felesleges követ szórni, bármelyik platform is a célpont.

Az android széles körben tud készülékeket biztosítani a vásárlóknak.
Ezért is ennyi a részesedése.

Majd ha a WP és iOS is lekerül az olcsóbb modellekbe (olcsóbb alatt nem a 2-3 éves modellek aktuális árát értem, hanem új ám alsós, alsóközepes készülékeket) akkor tudnak majd észrevehető részesedésre szert tenni...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#402) gusthy válasza mrlujoak (#401) üzenetére


gusthy
veterán

Azért az Apple elég észrevehető :-)

(#403) mrlujoak válasza gusthy (#402) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ezalatt a részesedés gyarapodását értettem, azaz a normalizálódást a 3 platform között...
Nem a mostani iOS eredményeket degradáltam.

Addig csak kis mértékben fognak ingadozni arányosan.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#404) gusthy válasza mrlujoak (#403) üzenetére


gusthy
veterán

Ez igaz. Bár van még itt egy fura játékos, a BB, akinek van még egy utolsó gurítása, meglátjuk, hány pontos lesz.

(#405) zotyesz66 válasza mrlujoak (#401) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nagyon keversz valamit, az a Nokia reklámja volt, ahol gyorsabbnak, simábbnak mutatták be pont a szifonhoz viszonyítva

(#406) Einstvan válasza gusthy (#402) üzenetére


Einstvan
aktív tag

Bár pénzügyileg teljesen mindegy, De ha megkaparjuk azt az észrevehetőséget, látjuk hogy rendszerileg, hardverileg, semmi kiemelkedő ujitás, a gyorsasága mamár nem kuriozum a gyerekek (tény) körében közkedvelt mert ők fogékonyak a hájp csapdára.
Szal hogy melyik rendszer Miért van jelen a piacon, nagggyon eltérő.

(#407) mrlujoak válasza zotyesz66 (#405) üzenetére


mrlujoak
veterán

Keverek? Akkor kérlek vess egy pillantást erre a cikkre, és emlékezz!! :((

Betiltották az Apple iPhone 3G reklámját az Egyesült Királyságban

...és nyugodtan keress még rá...

Hozzá a videó, még 2008-ból...[link]

Az elnézéskérésed elfogadom, hiszen még az országra is jól emlékeztem... :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#408) blade zte válasza gusthy (#404) üzenetére


blade zte
őstag

Ne várj megváltást. A blackberry jórészt az üzletemberek telefonja, vagy legalább az irodafönöké. Ára sem lesz szerintem egy leányálom, és a fentebb említett célközönségre szakosodott alkalmazottak lehet hogy nem most írják át a fényképezés/videózás/appstore/játékok/közösségi(mármint a haveri)/menükezelés fogalmát.

Oppo find 7 astro black

(#409) stevve válasza blade zte (#408) üzenetére


stevve
nagyúr

Meglepődnél, hogy Angliában hány fiatal rohangál BB-kkel... könnyebb rajta szöveges üzenetet írni, ergo a közösségi szolgáltatások felhasználói is a célközönség részét képezhetik. (mi a baj a menükezeléssel? Nekem nem volt vele problémám sosem)

[ Szerkesztve ]

(#410) pufferzóna válasza stevve (#409) üzenetére


pufferzóna
tag

Én egyenesen imádom a BB-met... Persze a nagyobb képernyő nagy csáberőt jelent a multimédiás tartalmak miatt, de a BB ettől még nagyon jól tudja, amit tud.

(#411) blade zte válasza stevve (#409) üzenetére


blade zte
őstag

Szinte nincs is most éppen részesedésük. De a menükezelést én nem fikázni akartam, hanem csak annyit, hogy annyira nem lesz egyedi mint egy wp7-8.

Oppo find 7 astro black

(#412) gusthy válasza blade zte (#411) üzenetére


gusthy
veterán

Régen nekem épp a tekergetős menükezelésük volt, ami borzasztóan kézhez állóvá tette a cuccot, sokkal inkább, mint egy érintőképernyős megoldás. Amikor ezt abbahagyták, meg nekiálltak touch screen izéket gyártani, és elveszett az eredeti BB funkció előnye (kis adatforgalom melletti olcsó email továbbítás), akkor kezdtek zuhanni.

(#413) stevve válasza blade zte (#411) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja, hát más a menükezelés, az biztos, de nem rossz. A részesedés relatív dolog... ha bemész vásárolni egy telefont, leginkább nem a részesedés dönt majd. Az a nagyoknak való, a kis felhasználó azt veszi, ami a legjobban meggyőzi. Szűk kör a BB-seké, de nem halott. :)

(#414) frisco válasza mrlujoak (#407) üzenetére


frisco
aktív tag

Ezt én is várom, ilyenkor válik el kiben mekkora tartás és gerinc van.

(#415) gusthy válasza frisco (#414) üzenetére


gusthy
veterán

Szerintem meg ha a kolléga nem kezdett volna keménykedve beszólni, akkor a másik kolléga már rég ideírta volna, hogy bocsi, de így, ilyen stílusra a max az, hogy nem ír be valami ormótlant.
Ugyanis lehet, hogy zotyesz kolléga tévedett, de semmi sértőt nem írt. Erre azt válaszolni, hogy elfogadom a nemtommit, hát... akkora gyökérség...

(#416) stevve


stevve
nagyúr

Szerintem senki ne várjon semmit, inkább a felesleges veszekedés helyett jó viták legyenek.

(#417) gusthy válasza stevve (#416) üzenetére


gusthy
veterán

+1

(#418) mrlujoak válasza stevve (#416) üzenetére


mrlujoak
veterán

...én sem elvárom, hanem ha kér (elnézést), elfogadom.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#419) tskó válasza Menthirist (#363) üzenetére


tskó
tag

Téhát azt állitod a vm-ben futó kód gyorsabb, mint egy c++-ban megirt az adott poricra optimalizált nativ kód?

Mivel a interpreternek is futni-a kell, amit c++-ban irtak... eléggé khmm átgondolotlan állitás. a

(#420) tskó


tskó
tag

Egyébként 10x éve amikor kijöttek az első pentiumok, volt egy linux distribució (a nevére már nem emlékszem) ami azt tudta, hogy az összes program forrásként volt a csomagkezelőben és amikor felraktál egy csomagot, akkor azt leforditotta optimalizálva az adott procira. Az egész ott sikkadt el, hogy a pentiumra optimalizált programok pár százalékkel futottak csak gyorsabban, mint a sim x86-os kód (mivel akernel optimalizációja számit) és az akkori gépeken 133mhz/16mb ram elég lassan ment.

Viszont ma egy mobiltelefonban gyakorlatilag egy atomreakator ketyeg ezeket a kis pár száz soros app-okat simán leforditana pár maásodperc alatt. Igy miden hw-n menne, amin van gcc..

ez pl gyengébb hw-n fut mint ami némelyik telefonban van:

http://www.youtube.com/watch?v=4QokOwvPxrE

(#421) Menthirist válasza tskó (#419) üzenetére


Menthirist
veterán

olvasd már el még vagy háromszor amit írtam

egy adott procira OPTIMALIZÁLT c++ kódnál nem gyorsabb... Ugyanakkor ha nem fektetsz bele kellő energiát hogy a lehető legjobb és legmegfelelőbb algoritmust használd az adott feladatra, akkor sok esetben ugyanolyan gyors, vagy gyorsabb is lehet a java kód, pl lásd pl http://www.codeproject.com/Articles/174484/Understanding-JVM-Performance-It-is-Fast-Very-Fast

ez egy 2010-es grafikon

vagy akár az android dev oldalról is utalhatnék:
"Native code isn't necessarily more efficient than Java. For one thing, there's a cost associated with the Java-native transition, and the JIT can't optimize across these boundaries. If you're allocating native resources (memory on the native heap, file descriptors, or whatever), it can be significantly more difficult to arrange timely collection of these resources. You also need to compile your code for each architecture you wish to run on (rather than rely on it having a JIT). You may even have to compile multiple versions for what you consider the same architecture: native code compiled for the ARM processor in the G1 can't take full advantage of the ARM in the Nexus One, and code compiled for the ARM in the Nexus One won't run on the ARM in the G1."

mindezek persze elsősorban az asztali VM-ek esetére igaz, a dalvik kicsit más tészta, ott több dolognak is meg kell hogy feleljen a VM, úgyhogy kisebb is a teljesítménye (legalábbis nem up-to-date)

Szóval bizonyos műveletekben igenis a java kód felveszi a versenyt, sőt gyorsabb is, mint a tisztán natív kódok (linkeltem rekord döntéses linket is fentebb). Más műveletekben lassabb...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#422) Menthirist válasza tskó (#420) üzenetére


Menthirist
veterán

ne keverd össze az x86 és az arm architektúrás processzorok erejét... nem ugyanaz a skála a 4 db 1.6 GHz-es arm mag, és a 4 db 1.6 GHz-es x86 mag

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#423) zotyesz66 válasza mrlujoak (#407) üzenetére


zotyesz66
őstag

Rendben, ezért elnézést.
Bár én nem erre gondoltam. Volt egy Nokia reklám, amiben baromira pörgött a rendszer és pont a szifonhoz hasonlították. Aztán szépen kiderült, hogy a közelében sincs a valóságnak. Hasonló a linkelt videódhoz. Nem találtam meg a cikket erről, de nincs is túl sok időm túrni a netet, mert a Nokia típusára sem emlékszem.
Amúgy kemény ám az a 17 panasz...

(#424) zotyesz66 válasza gusthy (#415) üzenetére


zotyesz66
őstag

Köszi! :)

(#425) csoki46 válasza stevve (#416) üzenetére


csoki46
aktív tag

jó a szó testvér! :D

(#426) frisco válasza zotyesz66 (#423) üzenetére


frisco
aktív tag

Korrekt vagy. :R

(#427) mrlujoak válasza zotyesz66 (#423) üzenetére


mrlujoak
veterán

Örülök, hogy ezt tisztáztuk.

A tény, hogy levetették a reklámot akár egy hivatalos panasz esetén is helytálló lehet, mert akár csak egy bejelentés is lehet jogos.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#428) leslie_smith válasza Ricardo (#125) üzenetére


leslie_smith
aktív tag

Valami hasonlóval találkoztam én is egy T pontban. :)

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#429) catroot válasza zotyesz66 (#423) üzenetére


catroot
veterán

Szerintem erre céloztál.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#430) Lirion válasza Remus389 (#329) üzenetére


Lirion
addikt

biztos hulladék az egyik, ubertuti a másik

Azért, mert valami elterjedtebb, még nem lesz feltétlenül jobb is...

(#431) zotyesz66 válasza catroot (#429) üzenetére


zotyesz66
őstag

Igen, ez volt az. Rég volt...

(#432) Remus389 válasza Lirion (#430) üzenetére


Remus389
veterán

a piac dönt és mond ítéletet

összességében(ár, dizájn, használhatóság.. stb.), az emberek 2%-a döntött a wp7 mellett

lehet pont néhány ember abba az 1-2%-ba esik, van akinek ez tetszik, nincs ezzel gond...

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#433) catroot válasza zotyesz66 (#431) üzenetére


catroot
veterán

Nekem is megmaradt ez a videó, mert anno hasonló vita ment már meg nem mondom melyik topikban jó régen. :DDD

szerk.: ugyan, nincs mit!

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#434) zotyesz66 válasza catroot (#429) üzenetére


zotyesz66
őstag

És köszönöm!

(#435) dabadab válasza tskó (#419) üzenetére


dabadab
titán

Csak ugy halkan szolnek, hogy Androidon kb. az osszes teljesitmenyigenyes alkalmazas (pl a jatekok) nativ kodban fut, nem a Dalvikban, igy ez a vita tulajdonkeppen ertelmetlen.

DRM is theft

(#436) gusthy válasza dabadab (#435) üzenetére


gusthy
veterán

Legalábbis elég sok.
Ami a mezei appokat illeti, ott az egésznek nincs jelentősége. Ahol meg van, ott a Java sokszor "gyári" natív könyvtárat hív, pl. OpenGL, videó lejátszás, stb. És ahol tényleg speciális egyedi, teljesítményigényes dologról van szó, ott használ a fejlesztő NDK-t.
Egyebekben pedig ahogy itt egy fejlesztő kolléga írta, az Android API annyira átgondolt és letisztult pl az iOS-hoz képest, hogy egy és föld rá fejleszteni. Ebben a Windows a kettő között van.

[ Szerkesztve ]

(#437) gusthy válasza Remus389 (#432) üzenetére


gusthy
veterán

Ez ennél picit bonyolultabb szerintem.

Van ugye egy "azt használod, amit kapsz", meg egy "azt csinálsz, amit akarsz" megközelítés. Mindkettőnek megvannak a hívei, és mindkettőhöz tartozik egy-egy kiforrott platform, ideértve az egész ökoszisztémát. Ebbe harmadikként megérkezni iszonyat nehéz, nagyon jó termék és rengeteg pénz és idő kell hozzá. A WP az első csoportba tartozik, és mögötte áll a teljes MS büdzsé, ezért van némi esélye. A másodikba a Bada például, jóval kisebb hype-pal, nem is megy sennyire se.

(#438) Einstvan válasza catroot (#429) üzenetére


Einstvan
aktív tag

Ez egy tipikus lejárató bemutató. Ficko direkt kisebb szögben tartja elöször a telót mint 45° aztán pár millit fordit hogy elérje a 45°-ot és akkor fordul a kép is. Meg még rázza is a hatás kedvéért.
Böngészésnél meg hol elemeli az ujját, hol meg nem és nagyon gyorsan probál scrollozni de ugy hogy a rendszer "ne tudja" követni hogy most mit akar. Na meg nem tudjuk hogy hány program fut még a háttérben. :(

(#439) adam014
Ennél csak az gázabb hogy az iphone is belassúl. :D

[ Szerkesztve ]

(#439) Alexios válasza Einstvan (#438) üzenetére


Alexios
veterán

Erre lehetne azt is mondani, hogy elég baj az ha belassítja egy rendszert az, hogy megy valami a háttérben :))

[ Szerkesztve ]

(#440) catroot válasza Einstvan (#438) üzenetére


catroot
veterán

Ja, azért látszik, hogy rájátszik a dologra.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#441) mate317


mate317
tag

Az android a tudja a legtöbbet, cserébe rendre laggol, belassul. Igen, még a 100k-s telefonokon is. Az ics pedig nem gyorsabb, mint a gb, legalábbis az xperiákon. Szoktam olvasni, hogy hiába eszi a ramot az android, ha kell, magától felszabadítja a szükséges megákat valami lényegtelen dolog bezárásával. Ennek ellent mond, hogy nekem többször lépett ki youtube vagy böngésző csak úgy, ami kevés memóriára utal. (Ha más miatt tette, még rosszabb...)
Én is azt a tábort erősítem, aki a folyékony működésért lemondana egy-két fícsörről. Mert egy idő után a "homokóra" borzasztóan az ember idegeire tud menni.

(#442) ceia válasza hallerlaller (#241) üzenetére


ceia
őstag

Válasz erre: Nem tudom komolyan gondoltad-e, amit írtál, de én pont a WP-re gondolnék utóljára ;] Igazából az iPhone tetszik, ha mondjuk 5 találatom lenne a lottón, azt vennék. Ha pedig legalább 50 ezerrel több lenne a fizetésem, talán kipróbálnék valami Androidosat. De lehet, hogy még akkor is sajnálnék rá annyi pénzt kiadni havonta. Lehet, hogy csak egy jobb normál telót vennék :D

        it's more fun to compute

(#443) ceia válasza neorow1 (#245) üzenetére


ceia
őstag

Válasz erre: Azért bonyolult, mert kéne olyan bankkártya, ami jó ehhez, ráadásul második kártyának, biztonságból. Hogy azon csak annyit tartsak, amennyit költeni akarok, ne a komplett vagyonkámból vonjanak le ki tudja mennyit.. Akkor erre mindig csak azt az adott összeget biztosítani.. Már nem ér ennyit az egész.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#444) NGA válasza Remus389 (#432) üzenetére


NGA
addikt

Azért azt nézzük meg, hogy ez 3 hónap eredménye, pont akkor, amikor kiderült, hogy a wp7 telefon nem frissithető wp8-ra. A teljes piaci részesedés jelenleg már az 5% fele közelit alulról, a BB meg felülről.

(#445) gusthy válasza NGA (#444) üzenetére


gusthy
veterán

Ez jogos.
Itt jegyezném meg továbbá, hogy a WP szerintem nagyobb mértékben az iPhone-nal versenyez, és kisebb részben csak az Androiddal.

(#446) gusthy válasza NGA (#444) üzenetére


gusthy
veterán

Ez jogos.
Itt jegyezném meg továbbá, hogy a WP szerintem nagyobb mértékben az iPhone-nal versenyez, és kisebb részben csak az Androiddal.

(#447) Remus389 válasza NGA (#444) üzenetére


Remus389
veterán

[link]

jaj megint ez a magyarázkodás, ha én android rajongó vagyok, és 2%-os lenne az elterjedtsége, elismerném :o

ott van hogy 2%, de ebbe még a régi winmo is benne van(egy enyhe ferdítés), tehát kombinálva jön ki a 2%, maga a WP7 részesedése 1 és 2% között lehet :)

mindig hallom, hogy égbe fognak szökni a grafikonok, nem előszőr mondják

majd a Mango..., majd a Nokia... , majd a WP8..., majd... majd

mondjuk jónak néz ki ez a wp8, de szerintem szerény siker lesz, mondjuk részesedésben 3-5%-ra felmegy(tisztán wp7-8, winmo nélkül), de ebben is erősen kételkedek, inkább winmo nélkül 2-3%

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#448) gusthy válasza Remus389 (#447) üzenetére


gusthy
veterán

Ebben nem értünk egyet. Elég egyértelműnek látszik, hogy a Microsoft is úgy gondolja, hogy a desktop jelentősége csökken, ezért szerintem irtózatos pénzt fog beleölni abba, hogy jelen legyen a mobil bizniszben. Ez látszik a Win8on és kb mindenen, amit csinálnak.

Eddig még be se indultak igazából, csak kóstolgatják a terepet. És az iOS-nek meg az Androidnak is kellett jó pár év, hogy felpörögjenek.

(#449) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Tényleg, most a bada vajh' a Linux csoportba számítódott be, vagy a 0,0 milliós Others-be?
Azaz nem tudjuk mennyi a bada pontos részesedése (lévén a Linuxon belül van), vagy 100ezernél is kevesebb lett belőle az elmúlt negyedben?

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#450) crey válasza Remus389 (#447) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Remusz, ez 2011 Q3 és 2012 Q3 market sharje, nem tartalmazza a már eladott készülékeket. A WP tényleg 4-5% körül áll (ez is elég kevés, azt elismerem).

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.