Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) tskó válasza zotyesz66 (#273) üzenetére


tskó
tag

Csak nézd meg a nokia eladásokat... csődbe vitte a céget a wp. Ha androidot választottak volna nagyon szépen fejlődhetnének, mert a nokia hw és anyagválasztás sokkal minőségibb, mint amit akármelyik nagynevű ázsiai ad.

Az androidnak nincs alternativája, ahogy az arm-nak se. Bár az a vicces, hogy az android azért java alapú, mert amikor kitalálták nem csak arm volt az embedded piacon és teljeskörű kompatibilitást akartak procitól függetlenül. Ami elég nagy megkötésekkel járt mivel a java enyhén szólva is egy fos a native Kódhoz képest, amit a mai androidos telefonok 99% képes lenne futtatni mivel mind arm kompatibilis és linux-ot futtat.

Tehát lenne esélye egy tisztán linux alapú rendszernek, amit mivel a linux gpl akármelyik telefonra le lehet forditani, akárcsak akármelyik pc-re és utána már akármilyen arm linux program menne rajta és nem interpreterben futna. Ez kb 8..10x-es gyorsulást hozna, vagyis kisebb vagy alacsonyabb órajelen futó proci is elég lenne kevesebb memóriával -> napokkal nőne a készenléti idő.

Nade ilyen még nincs. De megkockáztatom lesz.

(#303) pufferzóna válasza ramrit (#196) üzenetére


pufferzóna
tag

Próbáld ki a WP-t, aztán majd meglátod, tetszik-e... Én egyszer már (kíváncsiságból) alaposabban is megnéztem, de nagyon nem jött be, nem tudja az Androidhoz hasonlóan kiszolgálni az igényeimet és számomra sok kisebb-nagyobb hiányossága van. Nekem is a tiédhez hasonló tudású telefonom van, (Xperia Arc S). Elég sokat telefonálok vele (600 perc körüli kimenő, másfélszer annyi bejövővel), több, munka célú widget is fut rajta, gyors, az akku is bírja estig és kellően stabil is. Mondjuk én nem akarok a telefonon játszani és filmnézésre sem azt használom, így a játékok futása egyáltalán nem érdekel.

Már nem iOS-st akarsz, de az alkalmazások összeomlásának statisztikáját érdemes megnézni, jobb benne az Android, mint az iOS, holott sokkal olcsóbb és gyengébb készülékeken fut az androidos telefonok jelentős része - és mégis. :D

[ Szerkesztve ]

(#304) Remus389 válasza zotyesz66 (#286) üzenetére


Remus389
veterán

nem csak a hardver, de a szoftveren is folyamatosan csiszolnak

laggolas, sebesség szempontjából a 2.1, 2.2, 2.3,4.0,4.1 mind mind jobb lett, tehát nem mondhatod hogy a szoftver sem fejlődik, nézz meg egy sgs-t 2.1-gyel, és nézz meg egy ugyanolyan hardveru nexus s-t 4.1-gyel, ég és Föld

GPU gyorsítás és egyéb optimalizaciok teszik a 4.1-et gyorssa

különben idő kérdése az egész, 4.1-gyel még a gyengébb telefonok is gyorsak, nemhogy az erősek

így van ez jól, aki olcsodroidot vesz az számoljon azzal hogy akad, legalább meg van kulonboztetve a dragaktol

míg a lumia 610 ugyanúgy fut mint a legdrágább wp7, nem biztos ez a nyerő

de mindegy, el fogják érni a 80-85% részesedést is, talán a 90%-ot is, hidd el

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#305) gusthy válasza zombinyul (#99) üzenetére


gusthy
veterán

Hát nem tudom, nekem nem rohad le 30 km-enként. Ez igaz volt 2-3 éve a "hőskorban", de most a legalsó kategória is teszi a dolgát.
Amúgy a valóban kellemes működés úgy az 50eFt-os készülékeknél kezdődik.

És jó lenne egy Lumia 920, de ugyanolyan abnormálisan túlárazott, mint az iPhone. Annyival nem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#306) zotyesz66 válasza tskó (#301) üzenetére


zotyesz66
őstag

Mar várom ezt az időt. Sajnálom a Nokiát, hogy nem jött össze nekik a Maemo és remélem hogy a google dolgozik valami ilyesmin. De addig engedd már meg hogy ne szeressem a droidot mert pont ezért gány. Ami az előnye az a hátránya is.
Mellesleg mindenki megfeledkezik arról, hogy az egyetlen aki profitál az egész droid dologból az csak a Samsung.

(#307) DS39 válasza Remus389 (#304) üzenetére


DS39
nagyúr

viszont akadozó droidos teló után az átlag ember a droidot fogja megutálni, nem a tel. gyártót...

lassan a google is megszabhatna egy minimum hardvert a gyártók számára mert óriási a hardveres különbség, és túl sok a kuka droid.

[ Szerkesztve ]

(#308) Misály válasza zotyesz66 (#273) üzenetére


Misály
addikt

És ettől katasztrófa az egész rendszer.

Nagyon bízom benne, hogy pünkösdi a királyság, nem akarom ezt a tákolmányt látni mindenhol. Mintha nt kernelen emulálnánk CE-t.

[ Szerkesztve ]

(#309) gusthy válasza tskó (#301) üzenetére


gusthy
veterán

A Java miatt messze nincs 8-10* sebességveszteség,Android 2.2 óta meg szinte elenyésző, amióta JIT van, lényegileg ugyanolyan gyors, mint egy natív kód. De ha kritikus, hogy valami annyira gyors legyen, akkor lehet natív kódot futtatni, komolyabb appok tartalmaznak is ilyeneket. (Nyilván a 235. pukizós appban nincs erre szükség.)

(#310) Remus389 válasza DS39 (#307) üzenetére


Remus389
veterán

van hardveres minimum, de nagyon alacsony

viszont ha egy új olcsodroidra, ami lehető legolcsóbb(20eft kínai ) és legminimalisabb hardvere van, de arra már jelly beant raknak(és viszonylag jól optimalizalnak ) elképzelhető hogy elfogadhatoan fut

tehát az olcsó droidok is gyorsulnak

mondjuk egy zte blade hardveru kinait kell meglesni, ami új és gyári jelly bean-es, lehet azt mondod hogy rendben van sebessegileg is

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#311) aprokaroka87 válasza tskó (#301) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

8-10x gyorsulás?
Akkor lehet hogy az én 800mhz-re felhúzott Arm11(armv6) procim letud majd játszani egy 1920x1080 felbontású filmet grafikus gyorsitás nélkül,mert most Mx playerel lejátsza az 1280x720 mp4 videókat,igaz hogy kb 7-8 fps el:)
szerintem a 8-10x gyorsulás az kicsit erős,az tény hogy szoftveresen sokat lehet tuningolni pl az androidon is,tudom hisz főzőtt rom van az lg gt540-en.
2.3.7 van most rajta,érezhetően gyorsabb mint gyári 2.1
-el.Volt rajta CM10,tény hogy gyorsabbak rajta az animációk,de pl nem nyittota meg gyorsabban az alkalmazásokat.
A másik meg az hogy ha a processzor orajelét leveszem pl 245mhz re,igaz lelassul,de még eggyik alkalmazás se sirt a lassú processzor miatt.
Van egy pc-m
vmi intel celeron 2.53ghz,256mb ram,integrált dx7 videovezérlővel
A 360p Youtube kiakasztja a pc-t,a processzor 40-50% fut,mielyst belegörgetek,egyből 100% a proci,szétakad a youtube,ugyanezen videót a telefonom 245mhz-en tökéletesen viszi.tudom az eggyik flv a másik mp4,de akkor is.
vagy itt van pl a Deezer pc-men ha elkezdek görgetni akkor szétesik a lejátszás,ugyanez mobilon a maxthon böngészővel,800mhz(arm11-armv6),sokkal simában fut.

(#312) DS39 válasza Remus389 (#310) üzenetére


DS39
nagyúr

hát lehet de még drágább telóra sem kerül JB nem hogy az olcsókra...

a másik ami nekem ellenszenves a droidban hogy az egész egy google önreklám. a kis tárhelyű, kevés ram-os telókat is telebasszak google appokkal, melytől legálisan szabadulni sem lehet.

(#313) gusthy válasza DS39 (#312) üzenetére


gusthy
veterán

Nos, egy csomó olcsó, de új teló jön 4.1-gyel,ebben pl a dzunkafonok nagyon jók.
És az iPhone 5 júzerek boldogok lennének, ha azok az "önreklámok", mint pl a térkép, ott figyelmének a munka drága telefonjukon :-)
Azok ugyanis nem önreklámok, hanem a Google ökoszisztéma részei, és amiknek a megfelelője ott van az iPhone-okon, csak pl semmivel se kompatibilis, lásd iMessage vs Google Talk.

(#314) stevve


stevve
nagyúr

Mindenkit megkérek, hogy csökkentsétek az offot, flame-et és a veszekedést! Innentől külön jutalmazzuk a takarítás résztvevőit...

Köszönöm

(#315) sing1ep1ayer válasza DS39 (#307) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Felesleges minimum hardvert megszabniuk, mert lassan már alig kapni gyengébb készülékeket, mint a M$ által a WP-hez megadott minimum. Mégis milyen követelményt állítanának akkor?

(#316) Menthirist válasza tskó (#301) üzenetére


Menthirist
veterán

az sem igaz már, hogy a java egy fos lenne a natív kódhoz képest... persze mindkettőnek megvannak a maga előnyei, de JIT-tel nem mondható, hogy lassú lenne
Java vs C++ Performance

http://programmers.stackexchange.com/questions/159373/what-backs-up-the-claim-that-c-can-be-faster-than-a-jvm-or-clr-with-jit

De például rekordot is döntött:
1 terrabyte-nyi sort 62 sec alatt és 1 terrabyte-nyi sort 16 óra alatt

Emellett a programozók az esetek túlnyomó részében sokkal gyorsabban hatékonyabban tudnak java-ban programozni nagy, összetett programokat (lásd 2. link), és a C++-nak is csak akkor van esélye, ha pontosan úgy programozol, ahogy a leghatékonyabb (kevésbé optimális kóddal lassabb, mint a java kevésbé optimális kóddal, hisz a VM egyik lényege hogy a kódodat úgy alakítja át, ahogy a VM-nek a legjobb)

Emellett androidon ott a lehetőség natív kód írására (Android NDK-val), ha mégis valami olyan műveletből kellene sokat elvégezni, ami gyorsabb lenne úgy...

de ennek utána olvashatsz, rengeteget gyorsult a Java az elmúlt 5-10 évben

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#317) Menthirist válasza DS39 (#307) üzenetére


Menthirist
veterán

ezt cáfolnám... már említettem, de most konkrét példa egy ismerősöm... 20 év körüli lány... kb 1 éve kapott egy drodos telót, én segítettem gyorsan átvenni vele az alapokat... mondtam hogy korrekt cucc, csak az enyémhez képest (SGS2) lomha és kicsit akad... ő rámnézett, és azt mondta, miről beszélek... ő benne fel sem merült, hogy ez akadás, vagy hogy nem 60 fps-sel ment oldalra a scroll, hanem csak 20-al... ő nagyon megszerette a droidot, mert a régihez képest millió egyéb dolgot is tud nap mint nap csinálni rajta, és nem érdekli (Sőt nem veszi észre) a lag-ot... persze majd ha újabb készülékbe ruház be, akkor utána már a régi készülékének a sebessége kevésbé lesz megnyerő számára, de nem mondanám, hogy az átlag usert (aki nem olvas és kutakodik utána erősen, hogy most melyik platform melyik készüléke lenne számára az ideális választás) különösebben lelombozná az android egy alacsonyabb kategóriás készüléken...

legalábbis nekem ez a tapasztalatom, mind a tényleges "civil" réteg, mind pedig a kollégáim (programozók) kapcsán is...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#318) Menthirist válasza DS39 (#312) üzenetére


Menthirist
veterán

Egyetértek gusthy-val, meg kell különböztetni a "teleszemetelést" az ökoszisztéma résztvevő appjaitól... egy market, zenelejátszó, maps, kamera, calendar, clock, tárcsázó, email és hasonló komponensek lényegesek, hogy out-of-the-box jelen legyenek bármelyik okostelefonon. Ez nem önreklám. A Maps is szervesen integrálva van a rendszerbe, millió dolognak oda van a kivezetése, hogy bárhonnan könnyen tudj navigálni, legyen az egy webes link vagy egy qr kód valahonnan... Ezen felül pedig ami nem tetszik, arra lehet alternatívát használni. Például nekem nem tetszett az ICS tárcsázója, mert el volt különítve a contact list és maga a tárcsázás, egy helyen akartam tudni, úgyhogy töltöttem le egy olyan tárcsázót (keresni se kellett, google play első feldobott linkje, köszönhetően a csillagozásoknak), ami ötvözi a kettőt, és nagy megelégedéssel használom azóta is... na ez az, amit máshol nem igazán tudsz megcsinálni (mármint hogy olyan esszenciális komponenseket cserélj le, mint a tárcsázó)

amúgy inkább a gyártóknak szokása olyan progikat belezsúfolni, amikre kevésbé van szükség, de szerencsére ez is főként régebben volt probléma.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#319) Integrale válasza MR007RM (#293) üzenetére


Integrale
veterán

Ez nem elvakultsag! Csak vannak igenyeim, amikre az android dobozból kiveve nem képes!
Nekem pedig nincs sem kedvem sem turelmem rootolni meg romolni, hogy egy hasonloan gordulekeny rendszert kapjak mint a WP! kepes vagyok kompromisszumot kotni valamit valamiert! Nem beszelve arrol, hogy ez nekem igy egyszerubb es gyorsabb! Haveri tarsasagban pl rendszeresen keszulnek kepek, mindenfele esemenyrol, tudjak a belepesi adatokat skydrivre es letoltik az ujonnan felkerult kepeket a nekik szolo mappabol! Az eszem pedig nem nekem ment el ;) mivel nem en adok ki, esetekben 150-200 ezret egy jol mukodo dologra (a szememben ami akadozik, bukdacsol nem mukodik jol) mert kapok olcsobban az igenyeimet 100%ban kielegito termeket

Kulfoldon meg amig ott tartozkodok elfer a telefonon, ha meg sokaig vagyok ott, akkor ugyis beujitlk egy kinti elofizetest!

"Bad reklám is reklám too"

(#320) gusthy válasza zotyesz66 (#275) üzenetére


gusthy
veterán

A Dalvik egy ugyanolyan Java virtuális gép, mint a világ bármely más Java virtuális gépe, licensz okokból írtak egy tök újat a Sun/Oracle JVM helyett.
És mint az imént írtam volt, meg mint ahogy ez közismert (kéne, hogy legyen):
- Amióta JIT van, azóta lényegileg a natív kód sebességével fut minden
- Ha valamiért tényleg kritikus az, hogy ki lehessen használni a natív kód előnyeit, akkor ki is lehet, és a valóban sebességigényes cuccok meg is teszik ezt. (Általában úgy, hogy az adott processzorra optimalizált kódrészleteket kirakják egy natív libraryba, és amikor leszeded a Marketről, akkor a telefonodnak megfelelő verzió jön le.)

(#321) gusthy válasza Integrale (#319) üzenetére


gusthy
veterán

Ezt történetesen Android alatt is meg tudod csinálni, csak értelemszerűen nem a Skydrive-ra, ami a Microsoft ökoszisztéma része, hanem az ezzel ekvivalens Google+ alá, alma alatt gondolom ez az iCloud lehet.
Nem nagyon van olyan alapszolgáltatás, amiben ezek a "világok", ökoszisztémák eltérnének... A verseny természeténél fogva konvergálnak egymáshoz, nagy meglepik nincsenek.
Mindamellett tényleg jó a WP, csak egyrészt rengeteg embert (közte engem is) felháborított az elmúlt két évnek az a gusztustalan játéka, hogy k.drága telefonokkal bétateszternek használta a júzereket a Nokia/Microsoft, másrészt hogy iszonyúan sokba kerül.

(#322) stevve válasza gusthy (#321) üzenetére


stevve
nagyúr

"rengeteg embert (közte engem is) felháborított az elmúlt két évnek az a gusztustalan játéka, hogy k.drága telefonokkal bétateszternek használta a júzereket a Nokia/Microsoft, másrészt hogy iszonyúan sokba kerül."

Ilyenkor mindig jusson eszedbe az első iPhone vagy az első Android generáció... egyik sem kivétel. Viszont az MS PDA-k teljesen jók és megbízhatóak még ma is, szóval nem csupán béta tesztelésről van itt szó (egyáltalán nem). a Windows-ok is működnek... nem direkt szart és csak 1-2 évre gyárt az MS általában és a supportot elnézve szintén elég jók.

[ Szerkesztve ]

(#323) Integrale válasza gusthy (#321) üzenetére


Integrale
veterán

Tudom, hogy kepes erre az android is, nem errol volt szo!

"Bad reklám is reklám too"

(#324) gusthy válasza stevve (#322) üzenetére


gusthy
veterán

Az is elég csúf dolog volt, bár pl az első Android telefonról kifejezetten meg volt mondva hogy csak kellően power usereknek. De az tény,hogy volt sok olyan Androidos telefon, amit nem lett volna szabad kiadni, csakúgy, mint az első iphone-t.
(Azt érzem árverésnek, hogy ezek a telefonok, pl Lumia 800, nem kapnak WP8at, pedig a felhasználók megérdemelnék).
A régi WinMo/WinCE viszont köszönő viszonyban sincs a mostani WP-vel, úgyhogy ez az összehasonlítás nem állja meg a helyét.

@integrale: akkor elvesztettem a fonalat :-(

[ Szerkesztve ]

(#325) MR007RM válasza Integrale (#319) üzenetére


MR007RM
addikt

"mivel nem en adok ki, esetekben 150-200 ezret egy jol mukodo dologra (a szememben ami akadozik, bukdacsol nem mukodik jol) mert kapok olcsobban az igenyeimet 100%ban kielegito termeket"

Nézd nálam most symbi van(volt, gondolok az elődeire), de az olyan mint az android főleg most. Ahogy olvastam volt itt mindenféle érv arról kell-e hack vagy root hogy az jó legyen....szerintem nem, mivel a gondok legnagyobb részét mi idézzük elő(user error) a helytelen használattal. Na ettől az esetleges helytelen használattól vagy te jobban védve saját magadtól szerintem. Vagyis szűrve van mi mehet a telóra az álítólagos stabilitás miatt meg hogyan. De ez csak az egyik szempont. A meglátásom szerint egy kicsit elszabadult a ló és egy túl okos funkcióban gazdag teló esetén a különböző szolgáltatások amiért fizethetünk nem annyira biztosított, így nem is annyira érdek lásd iPhone, sd k. elhagyás, aksi csere....bármi lehetne sorolni a megnehezítés dolgait mire persze mindig adnak felmentő alternatívát, mire nagyon megörül az ember kényszerhelyzetben. Így nem véletlen hogy a használhatóság egy kicsit be van szűkítve (warez kiszorítás vagy akármi) igaz az ami van viszont jól kell hogy működjön és ezért tesznek is, mert arra nem mehet a panasz.

Attól hogy egy kicsit behatároltak a dolgok még lehet jó, csak számomra marha idegesítő. A fenti idézettel nem értek egyet. Először is a WP sem olcsó sőt hidd el van rajta haszon, másrészt mint írtam a többi sem akad, fagy mint amire hivatkoznak a lehúzók. Én speciel ha 100 fölött veszek telót akkor attól vannak elvárásaim, mert abból az asztali gépemet is tudtam volna fejleszteni, pont ezért én egy olyan szemmel nézem a mobilom, mintha az lenne. És lassacskán akarom is hogy azt is tudja azokat a funkciókat mivel a telefonálást már régen kinőttük ezek már nem is csak vagy főleg arról szólnak. Nekem fontos a MOZGÁSTÉR. És ha vmit rosszul csinálok az nem baj mert tanulok belőle, okosabb leszek és az szerintem jobb, mint hogy leszoktassanak a gondolkodásról, arról hogy vigyázzak a dolgaimra, törődjek azzal amire annyi pénzt aldoztam. :)

Egyszer adok ki sokat telóra az utáni esetleges felmerülő kiadások felett már én akarok dönteni minden esetben! Kápráztassanak el a szolgáltatásokkal és ha sikerül kipróbálok és használok bármit ha tetszik, de én döntök! :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#326) DS39 válasza Menthirist (#318) üzenetére


DS39
nagyúr

hát engem igen is zavar hogy az amúgy is kevés 165 MB-os tárhelyemből az alig használt térkép ott figyel, 12 MB, a Google+ melyet életemben nem használtam a messengerük, a g.talk a többi szar, minek előtelepítve?
ha akarom használni letöltöm play-ről és kész, feleslegesen foglalják vele a low-end telefonok memóriáját. az hogy az iPhone-on is van előtelepítve sok minden, oké, de ott van is helyed bőven telepíteni sajátot.
és akkor a Google Play-ről nem is beszélve, mely mocskosul mindig lefrissül ha kell ha nem, nem én dönthetek bosszant, nagyon.

ja és arról nem is beszéltem hogy az Androidon nem a telefonálási funkció a legelső, hanem a multimédiás cuccok, pl bekapcsolás után a Play, a Térkép alapból fut (minek?) a Google+ gyorsítótárazva, mikor sose használtam. bezzeg a Tárcsázó az nincs gyorsítótárazva, az akkor tölt be mikor először elindítom, pedig ez lenne egy telefon elsődleges feladata, hogy a névjegyek, hívásnapló és tárcsázó már betöltve várjanak. Katasztrófa az egész rendszer, Tabletre való, ahol nem kell telefonálásra használni.

remélem a WP8 egy jól sikerült rendszer lesz, és repülök is rá azonnal.
(ha pedig nem, akkor veszek egy szögegyes featurephone-t, ha még árulnak és egy kis tabletet, azzal netezek, videózok, esetleg játszok)

és pont azért mert ugyan az android ugyan buherálható, de kinek van erre ideje hogy a telefonja lelkét ápolja? egy telefon legyen pöcre induló és működjön alapból úgy ahogy azt kell.

[ Szerkesztve ]

(#327) DS39 válasza DS39 (#326) üzenetére


DS39
nagyúr

ja és azt ki is hagytam, hogy egy olyan alap funkció, minthogy egy szám letiltása sincs alapból benne, ehhez is egy újabb app kell a Play-ről, kész röhej. előbb a telefon alapfunkciókkal kellene megtölteni egy okostelefont is és aztán a közösségi szarokkal, amik mindent mindennel szinkronizálni akarnak, még az agyamat is a google szervereire szinkronizálnák ha tudnák....

(#328) gusthy válasza DS39 (#326) üzenetére


gusthy
veterán

Amit leirtál, azok a te felhasználói preferenciáid. Ezekkel semmi baj. Akkor neked ehhez kell telefont választani.
(Speciel ezek az alkalmazások minden platformon ott figyelnek amúgy.)

(#329) Remus389 válasza DS39 (#326) üzenetére


Remus389
veterán

ha ez mind igaz lenne a WP állna 75%-on(lehet hogy több a kínaiakkal), és az android 1-2% között piaci reszesedesben

upsz, ja hogy fordítva van, de azért biztos hulladék az egyik, ubertuti a másik

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#330) Dunbar válasza gusthy (#324) üzenetére


Dunbar
senior tag

A felhasználók megérdemelnék? A felhasználók fizettek egy jó dizájnért, stílusus rendszerért, viszonylag jó kameráért, jó GPS-ért és egy stabil, megbízható és gyors készülékért. Ezt hiánytalanul megkapták. Mondd meg nekem konkrétan mi az, ami benne lesz WP8-ban és a Nokia WP7.8 készülékeiből hiányzik.
Szerintem a felhasználók megérdemlik, hogy a telefonjuk ne csináljon szellemhívásokat, hogy stabil rendszert kaphassanak ami nem fagy szét egy kamera app megnyitásakor, megérdemlik hogy ne fogyjon el a RAM és lassuljon be minden, ne szaggasson a menü egy >150k-s egy/két/négymagos készüléken, akár tableten akár telefonon. És ezek olyan gondok, amire a felhasználók nagy része nem is gondol, amikor megveszi a készüléket, ez az igazi beszopatás.

[ Szerkesztve ]

(#331) DS39 válasza Remus389 (#329) üzenetére


DS39
nagyúr

nem mondtam hogy a WP überbrutál, de azért nem kell elájulni a másiktól sem, azért mert elterjedt, nem jelenti azt hogy az a legjobb. erre tökéletes példa a PC-s világban a Windows. egy Ubuntu Linux sokkal stabilabb rendszer mégsem ez fut minden PC-n manapság. ez mind csak a marketingről szól, ki hogy tud terjeszkedni. a Microsoft jó időben volt jó helyen, a Google ugyanezt meg tudta tenni a mobilpiacon, ez van, de messze nem a legjobb, csak elterjedt.

gusthy: hát kétlem hogy egy iPhone-on vagy WP-n a Google+ és Google Maps törölhetetlenül ott figyel, esetleg a saját megfelelőik, de ugye itt jön amit írtam, a hardveres minimum ugye, azokon ezek elférnek, mind tárhelyben mind memóriában, és nem szopatják a népet a szarokkal, melyekről elsősorban a Google tehet, mivel nem szabtak meg egy rendszer minimumot, így most még a kávéfőzőn is lehet android.

[ Szerkesztve ]

(#332) gusthy válasza Dunbar (#330) üzenetére


gusthy
veterán

Utóbbiakat az én nem túl drága Galaxy S Advance-om sose csinálta. Pedig töredékébe kerül, mint egy 800as.
Nos, ami a WP7.8-ár illeti, elhiszem, hogy jó, én csak a Lumiát használó ismerősök véleménye alapján írom, hogy árverésnek érzik.

(#333) Menthirist válasza DS39 (#326) üzenetére


Menthirist
veterán

az, hogy mennyi a programok számára elérhető tárhely, az a gyártó felelőssége, nem az androidé... a gt540-emen is szűkre volt szabva ez a tárhely, sőt tesóm neo-ján is, de erről sem a google nem tehet, sem pedig az android. Mint ahogy a tárcsázó, így a maps is központi eleme az android ökoszisztémának. Ha nem tetszik, választhatsz mást, bár kíváncsi leszek mit találsz abban az árkategóriában, ahol az android oldalon szűk az app tárhely...

a programok frissítését magad is befolyásolhatod, ha akarod nem kell frissítened (bár nem értem ennek mi lenne az értelme)

az pedig, hogy mikor mi fut, az egy másik történet. El kellene már vonatkoztatni a windows xp-től, aminél mindenki arra törekedett, hogy lehetőleg az idő 95%-ában üresen álljon a ram 80%-ka... Az android, csak úgy mint az összes modern os (igen, az ios is) szeret vélhetően hasznos programokat a ramban tárolni, amitől persze megszabadul abban az esetben, amikor másnak van szüksége a memóriára. induláskor igen, betölt egy rakat olyan programot, amit lehet hogy nem fogsz használni, de ez a vásári majmot nem érdekli, mert más programok ugyanúgy kilökik a ramból, ha szükség van rá (legalábbis ez 2.3 felett már nagyon így van, külön ki is hangsúlyozták a google I/O konferenciákon, hogy gyakran több kárt okoz mint hasznot az appkillerek használata). Emellett őszintén nem értem, mi az egésszel a bajod :) adva van a GT540-em is, meg az SGS2-őm is... akár előre van cache-elve, akár nem a tárcsázó, gombnyomásra fél sec alatt bent van mindkettőn... meg őszintén szólva nem nézem a futó programok listáját folyamatosan, mivel ha megy minden, a kutyát nem érdekli...

a katasztrófaságról pedig a piac dönt... és hát 75% az 75%... neked lehet hogy katasztrófa, nekem meg a többi tudása kevés :D Szeretek magam gondolkodni, és úgy alakítani a dolgokat, ahogy én szeretem, nem pedig úgy, ahogy mások szerint nekem szeretnem kellene...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#334) Mr.Csizmás válasza DS39 (#326) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hát engem igen is zavar hogy az amúgy is kevés 165 MB-os tárhelyemből az alig használt térkép ott figyel, 12 MB, a Google+ melyet életemben nem használtam a messengerük, a g.talk a többi szar, minek előtelepítve?

tegyél fel a 2.1-nél valami frissebb romot, problem solved

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#335) Remus389 válasza Dunbar (#330) üzenetére


Remus389
veterán

És ezek olyan gondok,
amire a felhasználók nagy része nem
is gondol, amikor megveszi a
készüléket, ez az igazi beszopatás.

ezek azok a gondok amik androidon sincsenek, max valami öreg ZTE -n 2.1-gyel, lapozni kéne már

ds39: a linux hibája az inkompatibilitas (pl veszel egy webkamerat, videokártyát, nincs driver ), nincsenek rá játékok (pl Call of Duty ), munkahelyeken is Windows van...

és mit tud egyébként a Linux amire a Windows 7 nem képes?

ez is túlzás, különben mindenki az ubuntut használná

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#336) Menthirist válasza DS39 (#327) üzenetére


Menthirist
veterán

ezt mégis honnan veszed? konkrétan elővettem a 4.0.3-as ICS-t, és ott van settingsben

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#337) DS39 válasza Menthirist (#333) üzenetére


DS39
nagyúr

331-es hsz-ben ott a válaszom neked is.

és a Play-t root nélkül az Isten se akadályozza meg a frissítésben.
egyébként meg minek mindent frissíteni, ha az jól működik.

Menthirist: GB-n még ilyen opció nincs, és ez ugye nem az első béta Android :)

egyszerűen egy átgondolatlan menet közben összetákolt rendszer képét kelti a cucc, jó hogy már a 10. kiadás végre tud mindent, előbb kellett volna, addig meg beta fázis.

[ Szerkesztve ]

(#338) Remus389 válasza DS39 (#337) üzenetére


Remus389
veterán

egyszerűen egy átgondolatlan menet
közben összetákolt rendszer képét
kelti a cucc, jó hogy már a 10. kiadás
végre tud mindent, előbb kellett
volna, addig meg beta fázis.

azért jó lenne megnézni miket nem tud a WP és az ios, ott sokkal több a hiányosság, ennyi erővel azok még alphák

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#339) Menthirist válasza DS39 (#331) üzenetére


Menthirist
veterán

és az miért zavaró számodra, hogy nem csak 100+ ezer forintos telefonokon van android? :D de most őszintén... :)

összetettem a két kezem, hogy 30k-ért bele tudtam kóstolni az okostelefonok világába, mégpedig egy olyan készülékkel, amin mindezek ellenére kellemesen futott minden, amit csak akkor nyújtani tudott az ökoszisztéma... kevés volt a ram? igen... kevés volt a belső app tárhely? igen... negyedét-ötödét fizettem érte, mint egy ios/wp eszköz? igen :D

kompromisszumok kérem szépen, kompromisszumok... android esetén van lehetőséged választani, hogy szeretnéd-e fél/harmad áron megkapni a funkcionalitás java részét (cserébe azért, hogy mondjuk nem fér fel egyszerre 150 program, hanem csak 30, vagy 10 nagy), vagy sem. Ha hajlandó vagy többet áldozni érte, akkor jobb készüléket is kapsz hozzá...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#340) Menthirist válasza DS39 (#337) üzenetére


Menthirist
veterán

nem tudlak szavadon fogni, mert mindkét eszközöm rootolt, de a play settingsében van olyan, hogy auto update apps... nálam nincs bekapcsolva, úgyhogy akkor update-el, amikor kérem (egyedül a notification van bekapcsolva, hogy azért szóljon, hogy van frissítés, de ez is kikapcsolható)

és? ios5 előtt meg notification bar nem volt ios-ben... meg ios6-ig kellett várni, hogy a natív kamera app tudjon panorámát? A GB is lassan két éve jelent meg... azóta beletették
ez így megy mindenhol... az igényelt funkciók idővel beszivárognak az alap kiépítésbe is, addig is okostelefon lévén van rá app...

nem mellesleg már vagy 1 éve legalább nem lehet szinte csak ICS-es telefont kapni (ami nem az, azt nem is éri meg megvenni). Ergo egyedül azt mondhatod, hogy a 2-3 éves telefonomon bezzeg külön programot kellett feltenni rá, azt nem, hogy aki az elmúlt évben mondjuk vett egy ilyen telót, ne lenne rá képes out-of-the-box...

"jó hogy már a 10. kiadás végre tud mindent"
hát igen, a windows 1.0 is tudott már mindent! Uram atyám...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#341) #16820480 válasza DS39 (#331) üzenetére


#16820480
törölt tag

te most viccelsz? :D oké, a G nem szabott meg hardveres minimumot, de attól még te vehetsz jobb minőségű telefont, amin van elég hely. vettél egy szart, és erről most a G tehet? :) tessék, vegyél azonos áron, mint amiért mondjuk egy Lumia 800-at vagy szifont anak, azzal ilyen gondok nem lesznek.

(#342) Remus389 válasza Menthirist (#340) üzenetére


Remus389
veterán

[link]

azért szó volt itt arról hogy mennyire összetákolt, átgondolatlan a droid

érdemes ezt megnézni, pl az illetőnek a dolphin böngető tetszik iOS-en de ha ráklikkel egy linkre kilép és a safarival hajtja ezt végig, ez mi? saját sz*rjuk erőltetése

droidon udvariasan rákérdez, és ha úgy akarod ezentúl minig úgy csinálja

gondolom a WP7-ben is vannak hasonló fusztráló dolgok

(a cím egyébként megtévesztő, gnexus és i4S szerepel)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#343) Menthirist


Menthirist
veterán

A kedvencem amúgy is az volt, amikor egy konferencián jöttek promózni a Lumiákat, hogy mekkora istencsászár... kérdeztem mekkora a belső tár? 8 giga... Mondom szép, de bővíthető? Nem, minek azt... mi olyat tárol rajta az ember, ami nem fér el 8 gigán...

mindezt egy marketinges ember szájából egy fejlesztői konferencián... Inkább sétáltam tovább nevetve és szánakozva...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#344) DS39 válasza Menthirist (#339) üzenetére


DS39
nagyúr

így is lehet nézni, de úgy is hogy az olcsó droid olyan mint egy Gamestar CD melléklet volt régen, kaptál egy teljes játékos és sok demót, ha ki akartad őket élvezni meg kellett venned mindet. tehát ha az Androidot maradéktalanul élvezni akarja vki úgy is 100k körül kell költeni, tehát megszűnik a többi platformmal szemben az előnye ilyen szempontból, főleg azóta igaz ez amióta 2 giga ram, meg 4 magos proci a menő és az appokat ezekhez a csúcshardverekhez optimalizálják.

(#340) Menthirist: te keversz vmit, én nem az appok frissítéséről beszélek, az tényleg akkor frissül amikor én akarom, én magáról a Google Play alkalmazásról meg a Google Play szolgáltatások nevű appról beszélek, az magát frissíti, ha nem lövöd ki a Market updater nevű alkalmazást akkor nem tudod megakadályozni.

[ Szerkesztve ]

(#345) Remus389 válasza DS39 (#344) üzenetére


Remus389
veterán

jésszusom, milyen telefonod van?

egy szó sem igaz

tehát ha az Androidot maradéktalanul élvezni akarja vki úgy is 100k körül kell költeni itt arra gondolsz hogy 100.000Ft értékben kell rá appokat venni? részletezd miket kell és mennyiért

felhívom a figyelmed a gplay a legolcsóbb és a második legjobb bolt

tehát megszűnik a többi platformmal szemben az előnye ilyen szempontból, főleg azóta igaz ez amióta 2 giga ram, meg 4 magos proci a menő és az appokat ezekhez a csúcshardverekhez optimalizálják. ez sem igaz, hiszen a csúcshardveres droidok az összes ma működő droid kb 5%-át teheti ki, miért is csak azokon futnának? kinek érné meg?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#346) Menthirist válasza Remus389 (#342) üzenetére


Menthirist
veterán

sorry, ezt most nem tudom végignézni...

én iphone fejlesztőként mindenesetre verem a fejem a falba, hogy olyan egyszerű dolgokat, mint megosztás mennyire szar leprogramozni ios-en, mint a szar, összecsapott androidon. Ugye utóbbin minden program feliratkozhat bizonyos események lekezelésére, például file megosztás. Nem kell a programnak mást tennie, mint elsütni az eseményt, hogy a user szeretne file-t megosztani, és máris adva van a lista, hogy igen, a drive, a dropbox, a facebook, az email kliens és még ki tudja mi jelentkezik, hogy ő képes végrehajtani...

ios-en? ios6 előtt csak twitteren lehetett egyszerűen megosztani valamit (tudta az os), ios 6 óta pedig ez már kettőre (!!!) bővült a facebookkal... igen, 5-ösön is lehetett facebookra megosztani, ha beépítetted a facebook API-t (legalább 1-2 mega az a mennyiség, ami extra méretként rájön emiatt a programodra), és ha másfelé is kell osztani, akkor mindenhez külön api kellett...

Mit kellett szívni ios5 és iphone 4 előtt azzal, hogy a programunkat "ál-multitaskosra" készítsük (mivel valós ugye nem volt). Olyan ordas workaroundok kellenek általában ios alá, hogy a szék majdnem kicsúszik alólam... Meggyőződésem emellett, hogy az Apple hallatlan energiát fektet abba, hogy megnézze egy dologról, hogy azt hogy csinálja a világ többi része (várhatóan okkal), és kitaláljon valami megoldást, ami máshogy megy, mint a többieknél... Pl beépített webkites böngésző dátum és eseménykezelése...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#347) Rolly válasza Menthirist (#343) üzenetére


Rolly
veterán

nekem Lumia 800-asom van 37000 volt egy sima telenoros előfizetéssel :), és nekem valahogy elég a 8 giga (és még bővítenem sem kell :) ), persze nekem nincs időm zenét hallgatni filmet nézni - erre telefon? -, mert dolgozok telefonálok smsezek netezek a telefonomon... Amit egy telefonnak kell tudnia azt tudja a wp7.5 is ... - főleg a lumiak a sok extra nokia fejlesztésnek köszönhetően - ... És azért a smartglass integráltság se utolsó az xbox-szal meg a win8-cal és az ms egyre inkább összefogja a saját rendszereit aminek köszönhetően nem csak egy telefont kap az ember ... hanem pl távirányítót az xboxhoz vagy amit már demóztak is pl játékban térkép vagy pda vagy akármi lehet a telefon már ... csak szoftvert kell fejleszteniük az xboxra a játék fejlesztőknek ...

a vita meg tök felesleges van akinek az android jön be van akinek a wp7.5 ... én ez utóbbiba tartozom ...

(#348) DS39 válasza Remus389 (#345) üzenetére


DS39
nagyúr

nem. 100k körül kell telefont venni, a játékos rész csak egy hasonlat volt a mézesmadzagra, amit a szolgáltatók elhintenek az emberek előtt az olcsó droidok esetében. tudják hogy úgy is elégedetlen lesz a felhasználó és mert a haverjának már az van, ő is drágábbat fog venni.

de kár ezen vitatkozni vannak Android iránt elfogult emberek, én nyitott vagyok minden irányba ha az tényleg jól sikerült rendszer, de kicsit zavaró hogy összekeveritek a piaci részesedést azzal hogy mi a jobb.
mint mondottam a PC-s piac is ilyen, egy Mac OS semmivel sem rosszabb mint a Windows de sehol nincs a piaci részesedést tekintve, mert USA-n kívül jóval drágább és csak hardverrel együtt kapni.

Menthirist: ha visszateszem a régi még Marketnek hívott verziót érdekes azzal is tudok letölteni, és jól megy, a Google Play szolgáltatások appot is dobtam a csába, és mégis megy minden, ezek ilyen Google kém appok, adatlopásra vannak szerintem mert hasznuk az semmi, csak írják rá, hogy a jobb kompatibiltás érdekében van stb, a fél évvel ezelőtti Play verzió is ugyanúgy megy gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#349) Menthirist válasza DS39 (#344) üzenetére


Menthirist
veterán

neked komolyan fogalmad sincs hogy miről beszélsz :D
Nem is próbállak kijavítani, annyira sok helyen ereszt az érvelésed :D

A google play-nek meg frissülnie kell (mint ahogy az app store proginak és a wp7-8-as megfelelőjének is), mivel ezek biztonsága és fejlesztése központi kérdés az egész ökoszisztéma szempontjából. Rég voltak már azok a telefonok, amit megvettél, és totál semmi frissítést nem kellett (-tudtál) feltenni...
Mondjuk én egy fél évig használtam a régi droidomat net nélkül (havonta egyszer ha feltettem valami programot, apk-ból), és köszönte szépen, semmi gondja nem volt... vagy mi fáj a frissítésben? a nethasználat?

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#350) Dunbar válasza Rolly (#347) üzenetére


Dunbar
senior tag

A Lumia 800-ban 16GB ROM van, nem? A 710-ben, 610-ben van 8. 8-on pedig az emberek nagy része elvan (nekem kevés lenne, de ha sorozatokat akarsz nézni a telefonodon soha nem elég a tárhely). Az összes Nexus is fix tárhelyes ha jól tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.