Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) buherton


buherton
őstag

Egyik szemem sír, a másik nevet. Az MS sokáig démonizálta a Linux-t (igen, tudom hogy már akkoris kontributáltak a kernelbe) és próbálta mindenhonnan kiszorítani. Aztán jött egy Pál fordulás és az egyik legnagyobb pajtása lett a Linux. Nemcsak a Win10-en nyomják a Linux szekerét, hanem tán az Azure-t is Linuxosították. Tök jó, hogy végre nem ellenségek, de azt nehezen tudom elfelejteni, hogy az MS profitorientált cég és azt, hogy nem egyszer fordult elő, hogy valamibe belevágtak és aztán a folyamatosan változó standardjaikkal kigolyózták a többieket. Bár kétségtelen, hogy a VS Code MS fejlesztés és nagyon jó sikerült. Nagyon-nagyon jóra. Amit sokan nem tudnak, hogy a Language Server Protocol is az ő nevükhöz fűződik, ami még nagyobb dobás volt, mint a VS Code. Ez az LSP olyan standard lett az iparágban, mint a GDB.

Nem tudom, hogy örüljek vagy ne. Engem éppenséggel nem érint, hogy a Win10-n lehet Linuxos dolgokat használni, mert az első lépésem, hogy SSH-val megyek a Linux szerverre.

Szerintetek?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#52) #04824576 válasza dabadab (#47) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ha valami fos, akkor minek nevezzem? Én nem fogom szépíteni. Mindig is voltak vele gondok. A Win 7 egész jó volt (bár az sem hibátlan), azóta viszont mélyrepülés megy. Még jó, hogy már otthoni felhasználásra is használható alternatíva van, mert a Windows-ra rá sem bírok nézni. Mikor megjött az új laptop előtelepített Windows-al, már az indulásnál felb...ott. Nem is volt rajta, csak amíg megnéztem, melyik pendrive-ra raktam a Mint telepítőt. Az egész Windows-ra is igaz, ami az internet explorerre. "A legjobb böngésző. Mas böngészők letöltésére."

(#53) CPT.Pirk válasza dabadab (#47) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

"Azt hittem, hogy legkésőbb 14 éves korára mindenki kinövi a winfosozást." - Ez mond a PH!-nak.

:DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#54) ArGab válasza hcl (#48) üzenetére


ArGab
őstag

A WSL2 kvázi pont ez lesz ahogy olvastam. On-demand elindít egy újfajta mikro VM-et ami viszont annyi és csak annyi erőforrást foglal a host gépből amit éppen használ és dinamikusan skálázódik. Ha nem használod akkor pedig nem fut és nem is foglal semmit.

WSL esetében azért elég sok kompatibilitási probléma vagy nem jól működő dolog van. Pl dockert sem lehet natívan futtatni rajta. A Windowsos docker meg elindít egy fix erőforrást lefoglaló VM-et a háttérben, akár kihasználod akár nem. Hasonlóan, ha virtuális gépet raksz fel ugyanez a gond, fix erőforrást kell kiosztanod neki.

Én személy szerint várom nagyon, kíváncsi leszek a gyakorlatban milyen lesz. Ha jól megoldják a GUIs alkalmazások futtatását, szerintem lehet készül majd hasonló megoldás x86/64 alkalmazások futtatására ARM alá is.

[ Szerkesztve ]

(#55) -Skylake- válasza #04824576 (#52) üzenetére


-Skylake-
addikt

Levezetnéd nekem pár szóban kérlek ezeket a rendkívül komoly problémáidat a W10-el , úgy , hogy nem említed a designt ? Tehát minden problémád érdekel vele kapcsolatban , kivéve a szaracsempe.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#56) hunluki válasza -Skylake- (#55) üzenetére


hunluki
senior tag

Bár nem nekem címezted de:
0. a design szerintem igenis fontos mert mégiscsak azt bámulod, szóval szaracsempe.

1. Kb játékra használom csak, viszont minden nagyobb winupdate után elb.ssza a játékok beállításait és teker hogy ő most optimalizálja a beállításokat. "Optimalizálás" előtt 1440p 60FPS ultra pl a forza 4, utána 4k, medium és 25-30 olyan stutterrel hogy könnyem helyett a vér folyik a szememből.

2. Ha nem restartolom egy ideig akkor bezuhan az FPS-em csomó játékban, pedig csak alaprendszer + steam + origin + uplay van fent, ezek közül is mindig csak az fut amivel éppen játszom. Restart után minden szép és jó.

3. 20 napos eltolással is képes becsúszni úgy egy update hogy beszakad tőle az FPS pedig elvileg csak biztonsági fix. Ha leszedem akkor utána minden hibátlan, x idő múlva jön a javított patch, utána már jó.

+1: régen volt hogy volt egy órám leülni játszani, de mivel régen volt win bootolva ezért közölte hogy ő most frissít és újraindít, majd bootloopba ment. Csökkentett mód, patch leszed, megint minden szép és jó. Később ugyanez a frissítés gond nélkül felment. Ez csak +1 mert kb egy éve nem volt ilyenem, de akkor nagyon beégett.

Szóval ha csak játékra használod akkor kb ilyen gondok vannak vele. Nem véletlenül vettem konzolt erre a célra, mondanám hogy az exklu címek miatt, de igazából az MS féle b.szakodás is rátett egy elég komoly lapáttal.
Mindezt úgy hogy amúgy nem lenne rossz rendszer ha lenne egy vállalható minőségi kontroll mielőtt kiadnák a patcheket, illetve nem gondolná úgy az MS hogy az UWP játékai szebbek magasabb felbontáson ingatag alacsony FPS-el mint alacsonyabb felbontáson csutkán fix 60-on.

Ja és eredeti W10, gyári setup, semmi gyomlálóprogi, csak az emlegetett launcherek.

(#57) Somatom válasza -Skylake- (#55) üzenetére


Somatom
veterán

Anno vettem egy mini PC -t (gyári Win10 -zel), amit "mobil router -nek" szántam. Egy Huawei Hi-Linkes 4G modem ment bele. A Win10 frissítéseit úgy lehetett kikapcsolni, hogy "metered" módba kellett tenni. Igen ám, de ez csak wifi, vagy modemes kapcsolat esetén volt aktiválható. A Hi-Link egy olyan megoldás, ami a PC USB portján levő modemhez egy virtuális LAN -t emulál és az OS számára egy LAN -on lógó, külső eszköz (IP -n lehet konfigolni, mint egy valós router -t). Csakhogy LAN kapcsolat esetén a metered mód nem volt aktiválható, ezért állandóan lenullázta az adatkeretemet. Állítólag ezt azóta javította MS, de az enyémet már bekaphassa! A kétszer lenullázott adatkeret árát sem adta vissza. Linux alatt nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#58) Domonkos válasza hcl (#48) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hogyne.. ahogy a winnel erkezo kepszerkeszto, videolejatszo, bongeszo stb. stb. is mind-mind a legjobb, azert, mert azok vannak a legjobban integralva. Na persze. :N

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#59) lev258 válasza ArGab (#54) üzenetére


lev258
veterán

"lehet készül majd hasonló megoldás x86/64 alkalmazások futtatására ARM alá is."
Ezt ne keverd ide, azzal teljesen más problémák vannak.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#60) #04824576 válasza -Skylake- (#55) üzenetére


#04824576
törölt tag

A csempézés pont nem érdekel, hogy benne van, amióta a 10-ben nem erőltetik annyira, mint a 8-ban.

Engem inkább olyanok b...nak fel, mikor az új gép elindult az előtelepített Windows 10 Home-al, és nem engedett be, csak ha online fiókot hoztam létre. Pro-nál be lehet jelentkezni offline fiókkal is, de nem ez az egyetlen gond. Aztán mondja valaki, hogy a Microsoft nem gyűjt személyes adatokat. Nem a lóf...t.

Ezután percek teltek el azzal, hogy kérdezgette, mihez férhet hozzá. Helyadatok, szövegbeviteli adatok, telemetria, stb. Persze hiába tiltottam mindent indulásnál, utána a gépházban, és vezérlőpultban is volt, amit újra ki kellett kapcsolni, már amit hagyott kikapcsolni, mert érdekes módon pl. a szövegbeviteli adatok elküldését hiába tiltottam le induláskor, utána mégis be volt kapcsolva.

Zabálja az erőforrásokat is. A Mint majdnem fele annyi memóriát eszik Cinnamonnal, mint a Windows. Közben meg elvégzi ugyanazt. Persze, lehet rá mondani, hogy tegyek bele több memóriát, és probléma megoldva, de minek pazaroljak? A legérdekesebb az volt, hogy elővettem valamelyik nap egy régen félretett, porosodó netbook-ot. Kemény 1 gb memória van benne, meg valami kis atom proci. Tettem rá egy mint-et XFCE környezettel. Valami 450 mb memóriát eszik, ami brutál jó. Meglepődtem. Most átmenetileg ez látja el a médiaszerver szerepét, amíg nem rakok össze egy normálisat.

Borzalmas a Windows lemezkezelése is. A torrent alkalmazásban szándékosan csökkentenem kellett a letöltési sebességet, mert ha erősen megdolgoztatta a letöltés a merevlemezt, akkor az egész rendszer elkezdett akadni. Az egér is szaggatva mozgott. Azt hittem, ez ilyen dolog, ha gyors letöltést akarok, SSD-re kell letölteni. Majd pár hónapja kipróbáltam a Mint-et, és jött a letöltés ugyanarra alemezre teljes sebességgel, miközben a rendszer kifogástalanul ment mellette.

Aztán ott vannak a problémás hardverek. Fater laptopján nem tudom, mi okozta, de friss windows-nál ment szépen, tehát nem a vas gyenge. Majd az egyik frissítés úgy belassította, hogy egy böngésző megnyitására is hosszú másodperceket kellett várni. Elkezdhettem volna egyesével átnézni a frissítéseket, hogy melyik okozta, de egyszerűbb volt neki is feltenni egy Mint-et. Azóta is gördülékenyen megy, és boldogan használja.

Az én régi laptopomon (régi alatt nem őskövületet kell érteni, kb. 5-6 éves) a bluetooth hangrendszert dobálta le állandóan. Kézzel kellett újra csatlakozni. Linuxon hiba nélkül megy.

Sorolhatnám még hosszasan, mert van tüske bőven, de így is hosszúra sikerült, és akkor még olyanokat nem is említettem, ami nem saját tapasztalat, mert itt szokás nem elhinni olyat, amit nem az a személy élt át személyesen, aki állítja.

(#61) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hál isten nem ez az év az, addig jó nekünk Linuxosoknak. De hogy jön azt érezni, egyre inkább desktop “igényekre” fókuszálnak.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#62) atok666 válasza hunluki (#56) üzenetére


atok666
őstag

Mindharom problemad jatek alatti framerateval fugg ossze. Rajottel mi okozza az "fps beszakadasaidat"? Biztos, hogy valami core windows funkcio? Melyik windows update optimalizalja a jatekaid beallitasiat? :o Erdekelne.

@60 Startup - Aztán mondja valaki, hogy a Microsoft nem gyűjt személyes adatokat. Nem a lóf...t. - [link]itt szepen megtalalsz mindent es csak arra kell hagyatkoznod, ahogy szerinted van.

Annyit aradozol a Mintrol, hogy rendesen kedvet kaptam ra es megprobalom hasznalni. Remelem megtalalok ra minden programot amit hasznalok.

Atok

[ Szerkesztve ]

(#63) fatal` válasza Somatom (#57) üzenetére


fatal`
titán

Természetesen a windows updatet nem csak metered connectionnel lehet letiltani, vagy konfigurálni. Group policy a megoldás.

De routernek biztosan nem használnék windowst.

(#64) hunluki válasza atok666 (#62) üzenetére


hunluki
senior tag

Tekintve hogy windowst csak játékra használok ezért ez nem annyira meglepő :)

Akármi is, W7 alatt ugyanezen a vason nem csinálta. Sőt, van hogy hosszú időn át nem csinálja, aztán jön egy update ami miatt megint előjön az idegesítő dolga.

FPS beszakadást nem tudom mi okozhatja, néztem már CPU/GPU loadot, eseménynaplót, próbáltam másik memóriamodult, tápot, de a probléma ugyanúgy előjön. Igazából az is fura hogy csak random jön elő, igazából ez benne a legidegesítőbb. Tuti hogy valamit teker a háttérben a rendszer, indexel, akármit csinál (nem lenne meglepő, mert ritkán van bootolva), de akkor is gáz. Most tényleg eljutunk oda mint anno W98-as időkben hogy kapcsoljam be a gépet, hagyjam szüttyögni 20 percet és utána mehet a játék? Mi ez? Régi bemelegedős TV? 2020-at írunk, nemár.

Játékok beállításait pl nagyobb feature update, illetve ha a win frissíti a videókártya drivert, vagy magához a játékhoz jön ki update. Ilyenkor indításkor kiírja hogy optimalizálás a gépedre, pörög rajta kb 1 percet és eltekergeti a beállításaimat. Forzánál és Gears4-nél pl rendszeres.

(#65) atok666 válasza hunluki (#64) üzenetére


atok666
őstag

Amikor valami "teker a hatterben", azt lathatod a task managerben, process explorerben, vagy barmi masban es miutan meg is van az okozo, rogton meg tudod oldani a dolgot.

A jatekbeallitasaidat nem az nvidia vezerlo allitja at? Biztos a core windows allitja at az arnyekok reszletesseget a gearsben?

Atok

(#66) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Én azt várnám már, hogy az NTFS-t felejtsük el végre...
Még annó a Longhorn-ban ígérték a cserét, talán valami EXT-re, ami ha jól tudom a Vista-nak volt a fejlesztői neve, és az is hol van már.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#67) sh4d0w válasza #04824576 (#45) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azt nem érted, hogy a WSL nem neked szól, meg nem a power usereknek, hanem a fejlesztőknek. Rétegigényt szolgál ki, ha neked nem kell, soha nem fogsz találkozni vele.

https://www.coreinfinity.tech

(#68) hunluki válasza atok666 (#65) üzenetére


hunluki
senior tag

Na épp ezaz hogy semmi nem teker elvileg a háttérben, nincs peak task managerben, se GPU-n, se CPU-n, de még nagyon i/o ugrást se látok.
Játékbeállításaimat gyaníthatóan nem nvidia vezérlő állítja át, tekintve hogy nincs fent semmi külső NV cucc (se experience, se nv oldaláról driver), max amit a win felrak és frissítget magának. Mondom, vanilla install, csak alaprendszer és a launcherek, még egy plusz böngésző sincs rajta.

(#69) #04824576 válasza sh4d0w (#67) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem, azt nem értem, hogy ki fejleszt Windows alól Linuxra?!
Aki Windows-t használ, az szenvedjen csak a Windows hülyeségeivel.

(#70) Reggie0 válasza #04824576 (#60) üzenetére


Reggie0
félisten

Arrol nem is beszelve, hogy a kotelezo virusirtok, anti malwarek is hulyere lassitjak a rendszert, mert mar egy sem eleg ezekbol. Plusz CIS vagy valami hasonlo ami sandboxolastol kezdve a registry hozzafereseket is rendesen tudja filterelni. Hiaba lehetne jo a windows, csak addig jo amig egyedul a kalkulatort hasznalod rajta kihuzott halozattal.

(#71) ArGab válasza tibaimp (#66) üzenetére


ArGab
őstag

Az exFAT-ra gondolsz? Az megjelent Vistával de szerintem soha nem akarták vele lecserélni az NTFS-t hanem flash memória, SD kátyákra szánták.

fatal` thx, ma is tanultam valami újat :)

[ Szerkesztve ]

(#72) fatal` válasza ArGab (#71) üzenetére


fatal`
titán

Valószínűleg a WinFS-re gondolt, amit aztán kukáztak.

(#73) ArGab válasza #04824576 (#69) üzenetére


ArGab
őstag

Mondjuk a webes fejlesztések jó része ilyen. Nagyvállalati környezet miatt gépeken Windows fut Outlook/Teams/xyz security toolokkal, de a készülő kód meg linux szervereken megy élesben.

[ Szerkesztve ]

(#74) Reggie0 válasza fatal` (#72) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar nem is kell fejleszteniuk, ott van helyette a zfs keszen, csak importalniuk kell.

(#75) Silεncε válasza #04824576 (#69) üzenetére


Silεncε
őstag

Neked fáj, ha valami olyan kerül beépítésre (ráadásul továbbra is lehetőség, default nincs is engedélyezve), ami kis rétegnek segítséget jelent? (például az általam többször említett Docker).

[ Szerkesztve ]

(#76) dabadab válasza fatal` (#72) üzenetére


dabadab
titán

A WinFS meg nem is igazán hagyományos fs lett volna, az a MS többévtizedes "szemantikus filerendszer" elképzelésének az aktuális megnemvalósulása volt :)

DRM is theft

(#77) siposz válasza hunluki (#64) üzenetére


siposz
aktív tag

Működő workaround: bootold be gyakrabban. Van egy szutyok laptopom SSD nélkül, teljesen használhatatlan ha két hét állás után be akarom kapcsolni. De ha minden nap használom, akkor vállalható.

Amúgy játékot ""optimalizálni" az nvidia driver szokott, a windows nem tudom miért csinálna ilyet.

(#78) atok666 válasza #04824576 (#69) üzenetére


atok666
őstag

Nagyon sok server/kliens appot windows alatt programoznak, a produkcios kontener/rt pedig Linux alatt fut.

Atok

(#79) #04824576 válasza Reggie0 (#70) üzenetére


#04824576
törölt tag

Na igen, ami külön tetszik a Linuxban, hogy hiába mondják egyesek, hogy ha sokan használnák, erre is elterjednének a vírusok, mivel nem kell semmit letölteni, mert mindent megtalálsz csomagtárolóban, okos használattal a büdös életben nem lesz vírusos.

A windows frissítési, meg driver telepítési mechanizmusát meg ne is említsük.
Linuxon pl. csak kernel frissítéskor kér újraindítást. A többi frissítés felmegy anélkül.
Ha rádugok valamilyen eszközt, Linuxon azonnal megy, Windows-on meg várjak, míg drivert telepít hozzá.

stb. stb. stb.
Mint mondtam, hosszasan lehetne még sorolni.

(#80) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A Linux file rendszere jobb, vagy ugyan olyan "rossz", mint a Windows-é? Esetleg gyorsabb, lassabb, kevésbé töredezett, stb..?
(Mielőtt még lehurrog valaki, nem értek hozzá, azért kérdezem :) )

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#81) Cathulhu válasza tibaimp (#80) üzenetére


Cathulhu
addikt

sokkal jobb az ext4 mint az ntfs, foleg ha sok fajlt kell feldolgozni, ugy erzesre 2x-3x gyorsabb. Es a linuxon ext4 mellett vannak egyeb fajlrendszerek is, amiket hasznalni lehet ha valamiert az nem megfelelo.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#82) #04824576 válasza tibaimp (#80) üzenetére


#04824576
törölt tag

A Linux ezerszer jobban kezeli a lemezeket. Persze ez részben annak is köszönhető, hogy az EXT fájlrendszereket folyamatosan fejlesztik, míg az NTFS alapjai már 20+ évesek.

Írtam korábban, hogy nekem személyes tapasztalatom van ezzel. A rendszerem SSD-n volt, de volt a laptopban egy másodlagos HDD meghajtó, arra töltöttem le. Windows-on szándékosan lassítanom kellett a torrentet, mert ha nagyon megdolgoztatta a letöltés a merevlemezt, az egész rendszer beszaggatott. Linuxon megy gond nélkül teljes sebességgel.

Azon kívül linuxban a csatolások is sokkal jobbak. Windowsnál a csatolás kimerül annyiban, hogy ha bedugsz pl. egy pendrive-ot, akkor megjelenik a saját gépben egy betűjellel. Linuxon válaszotok egy tetszőleges mappát bárhol a fájlrendszerben, hozzácsatolok egy partíciót, és onnantól az a mappa lesz pl. a bedugott pendrive. Persze van itt is automatikus csatolás, mint Windows-on, csak Linuxon nem merül ki annyiban a lehetőség.

(#83) dabadab válasza róland (#9) üzenetére


dabadab
titán

elkezdték a linuxot beépíteni, s talán folytatják az eredeti indos kód kigyomlálásával. :DD

Ez persze nyilván viccnek szántad, de ha belegondolsz, hogy az Internet Explorert lecserélték egy nyílt forrású chromiumszármazékra, akkor azért máshogy kezd kinézni a dolog.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#84) Reggie0 válasza tibaimp (#80) üzenetére


Reggie0
félisten

Valamivel jobb, de azert nem oriasi a kulonbseg.

(#82) Startup: Ez nem igaz, windowsban is lehet konyvtarra csatolni, csak alapbol nem igy tortenik.

[ Szerkesztve ]

(#85) #04824576 válasza dabadab (#83) üzenetére


#04824576
törölt tag

A Windows-ból először a sok szemetet kellene kigyomlálni, amit beleraktak. Kezdve a Candy Crush-al.

(#86) fatal` válasza #04824576 (#82) üzenetére


fatal`
titán

"Windows-on szándékosan lassítanom kellett a torrentet, mert ha nagyon megdolgoztatta a letöltés a merevlemezt, az egész rendszer beszaggatott. Linuxon megy gond nélkül teljes sebességgel."

Ez természetesen nem igaz, csak értelmes klienst kell használni (pl. qbit), nem az ótvar utorrentet.

"Azon kívül linuxban a csatolások is sokkal jobbak. Windowsnál a csatolás kimerül annyiban, hogy ha bedugsz pl. egy pendrive-ot, akkor megjelenik a saját gépben egy betűjellel."

Ahogy ez sem igaz, már XP alatt (szerintem 2000, de még NT alatt is) lehetett mappába csatolni csak nem az a default.

[ Szerkesztve ]

(#87) #04824576 válasza Reggie0 (#84) üzenetére


#04824576
törölt tag

Hát, azért észrevehetően sokkal jobb. Bár ez nyilván hardverfüggő is, de én is elég jelentős, nem is annyira sebességbeli különbséget mondanék, hanem sokkal gördülékenyebbet. Nem torpan meg a rendszer, ha valami nagyobb fájlt kell elérni, amit az NTFS széttöredez rendesen.

Van Windows-ban is mappára csatolás, csak olyan, mint a vezérlőpult mostanában. Ha nem tudod, hogy keresd, nem találod meg.

A hálózatkezelés is mérföldekkel jobb Linuxon. Nálam sokszor a Windows 10-es gép nem látta a Window 10-es gép megosztását. Meg már önmagában a megfelelő megosztás is macera. Linux Mint-ben ha fent van a Samba, konkrétan 3 kattintás, és megy.

Vicces, hogy a Windows-t tartják sokan felhasználóbarátnak, aztán a Mint konkrétan eljutott oda, hogy ezerszer jobban használható átlagfelhasználóknak.

(#88) #04824576 válasza fatal` (#86) üzenetére


#04824576
törölt tag

Köszönöm, hogy leírtad, milyen torrent klienst használtam. Ja, hogy nem?

(#89) Döglött Róka válasza fatal` (#86) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Látványosan mezei user. Sztem hagyd.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#90) Silεncε válasza #04824576 (#85) üzenetére


Silεncε
őstag

Nekem ezekkel eddig még nem sikerült találkoznom (win7-8.1-ről upgradelt Pro-im meg egy Education van, ezekhez WMC-vel készített pen).

(#91) Reggie0 válasza #04824576 (#87) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, ez foleg annak koszonheto, hogy az ext4 tamogatja az allocate-on-flush -t, mig az ntfs nem. Emiatt allokacional mar tudja, hogy mekkora darabot kell kiirnia es sokkal jobban tud helyet valasztani.

Ok, de linuxban is foleg azert talalod meg, mert mas lehetoseg nincs :)

Ez nem vitas, windows-t nem a halozatra talaltak ki. Talan mamar tud source routingot, de emlekszem winnt 4 idejen meg az is kihivas volt.

Szerintem a leginkabb felhasznalobarat a konzol. Ott az tortenik amit akarsz es nem az amit a rendszer megprobal helyetted kitalalni.

(#92) #04824576 válasza Döglött Róka (#89) üzenetére


#04824576
törölt tag

Imádom, mikor "szakmai" fórumon a "profi", "hozzáértő" emberek annyira értenek hozzá, hogy mintha kristálygömbjük lenne, meg tudják mondani, mit használtam, hogy használtam, és ezért az én hibám volt. Aztán meg még össze is gyűlnek, és lesajnálnak, hogy "mezei user" vagyok. Sok mindent nem tudok, de azért a saját szememnek jobban hiszek, mint nektek. :)

(#93) dabadab válasza Silεncε (#90) üzenetére


dabadab
titán

Nálam most egy pár hónapja frissen telepített Pro van, abban sincs Candy Crush.

Bár gondolom egy uninstallt nyomni rá már túl bonyolult feladat lenne :D

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#94) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Pinky Demon, Startup, Reggie0: köszi mindenkinek az infókat.
Gondolkodtam már rajta, hogy utána kellene olvasni, meg esetleg próbából egy másik partícióra feltenni Linuxot, de eddig még lusta voltam hozzá :B .

Azt tudtam, hogy az NTFS még a FAT-ból nőtte ki magát, az meg már egy régi fos, még a DOS korszakból, 20+ éves (ahogy írtátok is). Egyszerűen nem is értem, hogy miért nem cseréli már le az MS ezt, színezi itt, meg lett Cortana meg senki által használt eszközök benne, de ezt nem változtatják.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#95) Reggie0 válasza dabadab (#93) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg mondjuk nem mintha szamitana, max a minimalis hattertar meretet befolyasolja es a telepitesi idot, de nem ettol lesz jobb vagy rosszabb a rendszer.

(#96) Reggie0 válasza tibaimp (#94) üzenetére


Reggie0
félisten

FAT sosem lesz lecserelve, annyira egyszeru es magatol ertetodo, hogy beagyazott rendszerek es kismeretu tarolok eseten mindig meg fog maradni. A fajlrendszerek sorosporja.

(#97) #04824576 válasza Reggie0 (#91) üzenetére


#04824576
törölt tag

Minten ugyanúgy működik az automatikus csatolás is, úh. az nem igaz, hogy más lehetőség ne lenne. Viszont az egyéni megoldásokat sokkal könnyebb megtalálni. Azt már nem is mondom, hogy pár hónapnyi ismerkedés után kezdek rászokni arra, hogy sok mindent terminálból intézek. Grafikus felületen is használhatóbbnak tartom a Windows-nál, de ha az ember rászokik a terminálra, még egyszerűbb az élet.

A konzol meg csak addig felhasználóbarátabb, amíg arra használja az ember, amire szánták, mivel célhardverről van szó. Onnantól, hogy mást is szeretnél vele megoldani, bizony a legfelhasználóbarátabb rendszerből rögtön a legrosszabb lesz.

(#98) #04824576 válasza dabadab (#93) üzenetére


#04824576
törölt tag

"Bár gondolom egy uninstallt nyomni rá már túl bonyolult feladat lenne"
Pláne, mikor befrissít a rendszer, és visszatelepíti a gyári alkalmazásokat, amiket letöröltem. :))

(#99) Döglött Róka válasza tibaimp (#94) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"Azt tudtam, hogy az NTFS még a FAT-ból nőtte ki magát, az meg már egy régi fos, még a DOS korszakból, 20+ éves (ahogy írtátok is)." - Nem, semmi köze hozzá.

@Startup: Mezei user vagy aki most ismerkedik a Linux-al. Az arrogancia ami árad a hozzászólásaidból pont ezt tükrözi. De hidd el, semmit nem tudsz a Windows-ról sem, ezt elég gyorsan le lehetett szűrni :)

Minden laikus életében eljön ez a pillanat. Van amelyik éretten áll hozzá és a különböző megközelítéseket más oprendszereken nem "ez sokkal szarabb/amaz sokkal jobb" hozzállással kategorizálja, hanem helyén kezeli a dolgokat és tudja melyik szituációra melyik a jobb választás.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#100) #04824576 válasza tibaimp (#94) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ha ráveszed magad, Windows-ről érkezve Linux Mint-et javaslok, Cinnamon környezettel. Ubuntu alapú, így megfelelő a támogatás, és eléggé hasonlít a Windows 7-es időkre, hogy könnyen megszokható legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.