Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#452) sh4d0w válasza #90384640 (#451) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na ne mondd...

Te nem a Windows XP-s, Celeron 900-as, saját fejlesztésű faszagrafikás játék-csávó vqgy...?

https://www.coreinfinity.tech

(#453) emvy válasza sh4d0w (#452) üzenetére


emvy
nagyúr

Dehogynem :) ezredik nick

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#454) Reggie0 válasza pengwin (#448) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt leszamitva, hogy 1.5-szor akkora, mint a kernel vegulis, ja mukodget, csak nyilvan egy takolmany.

(#455) Döglött Róka válasza pengwin (#449) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"Legalábbis amióta windows 10-en is Group Policy és registry szerkesztéssel kell foglalkozni minden telepítés és frissítés után, meg gyomlálni kell a felesleges bloatware-t." - Kell? Tényleg?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#456) PuMbA válasza Döglött Róka (#455) üzenetére


PuMbA
titán

Biztos nem kell, legalábbis offline fiók esetén. Anno egyszer leszedtem a Candy Crush-t meg hasonlókat, de egy frissítés sem rakta vissza. Group Policy-ba meg registry-be se mentem be soha.

[ Szerkesztve ]

(#457) hallador


hallador
addikt

Húú ez a topik jól elszaladt megint :D

Nálam marad a Linux natívan. És a Windows virtuálisan. Sem a Windows Terminal 1.0 GA sem a WSL1, és WSL2 nem győzött meg arról miért kellene elviselnem, a semmire kellő vírusirtók, a windows search vagy éppen a Windows update folyamatos szívatását.
Amire folyamatosan azt hallgatom a Windows-on felül nincs élet emberektől, hogy ez már nem úgy van, mert a háttérben fut és nem veszed észre. Hát ez igaz, csak amikor 99 %-on tekeri az aktuális vírusirtó a processzort, és szar az egész, akkor az zavaró nekem is. Meg indulás után a a windows search a disket úgy tekeri, hogy 10 percig szar az egész.

A legutóbbi alkalommal épp egy hardverkulcs szívatott, meg ami miatt nem tudott csatlakozni Cisco anyconnecten keresztül a belső hálózathoz az egyik Windows-on kívül nincs élet emberke, csak mert az MS szerint az a driver ami lejött a WU-ról sokkal jobb, mint a 2 éves.

Ja hát ez sem az MS hibája, csak nem működik, és ki fog vele szívni én... Szóval nem érdekel kinek a hibája.... Vagy kinek nem hibája...

Tudom mindent lehet, meg itt meg ott ki lehet kapcsolni, meg csak ez meg csak az...

Ja hát kinőttem ebből. Fontosabb a nyugalom... :D

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#458) Somatom válasza hallador (#457) üzenetére


Somatom
veterán

Gyorsan átbootolnék Linux -ra, erre leállításkor közli a Windows, hogy ne kapcsoljam ki, mert ő most frissít. Anyádba! Oldjad meg máshogy!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#459) Reggie0 válasza Somatom (#458) üzenetére


Reggie0
félisten

Reset gomb :)

(#460) Somatom válasza Reggie0 (#459) üzenetére


Somatom
veterán

Rátapicskoltam a kikapcsoló gombra. Gép leállt, ennyi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#461) #64791808 válasza Somatom (#460) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ha jól találtad el, akkor az a Windows-install többet nem áll fel :D

(#462) Dave™ válasza #64791808 (#461) üzenetére


Dave™
nagyúr

Lehet az volt a cél :D

(#463) #64791808 válasza Dave™ (#462) üzenetére


#64791808
törölt tag

No igen, van az az idegállapot :D

(#464) sh4d0w válasza Somatom (#458) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A hardver a számítógép azon része, amibe bele lehet rúgni...

https://www.coreinfinity.tech

(#465) hallador


hallador
addikt

Ugye ugye, a VMware Tools működik, mindenki másnak meg ott a szívás:

[link]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#466) -Skylake- válasza hallador (#465) üzenetére


-Skylake-
addikt

[18.04] [19.10] [20.04]

Ugye ugye ? Tudod mi az egyetlen dolog amit bizonyít a linked ? Hogy HUP-on még nagyobb elvakult trash felhasználó bázis van mint itt prohardveren. Gondolom abból adódhat, hogy a HUP design még sokkal geekebb vagy nemtudom...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#467) emvy válasza hallador (#465) üzenetére


emvy
nagyúr

Hupot sikeres ember nem linkel. Azon az oldalon szakmai anyag nincs, viszont van
- rasszizmus
- trollkodas
- az oldal tulaja ketnaponta bedobja, hogy neki Rolexe van

while (!sleep) sheep++;

(#468) sh4d0w válasza emvy (#467) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kihagytad, hogy nála a különböző online államigazgatási dolgok mindig működnek, ezért akinél nem megy, az egy f.sz...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#469) emvy válasza sh4d0w (#468) üzenetére


emvy
nagyúr

Nyilvan, mivel nemzethy kormany van, ezert minden mukodik.

while (!sleep) sheep++;

(#470) sh4d0w válasza -Skylake- (#466) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor nemHUP-ról, mr. fanboy: [link]

https://www.coreinfinity.tech

(#471) -Skylake- válasza sh4d0w (#470) üzenetére


-Skylake-
addikt

Jaja, en aztan hatalmas windows fanboy vagyok lol. :U

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#472) hallador válasza -Skylake- (#466) üzenetére


hallador
addikt

Ja ja. Ez olyan mintha összekeverted volna a Suzuki autógyártási részlegét a Daimlerével. Mennyiből is gazdálkodik az MS? És mennyiért lehet megvenni a Windowst? Pénzbe kerül? Igen. Ugyanolyan bugos mint a legtöbb bármilyen oprendszer, igen.

Ingyen, ha csak ennyi bug van egy rendszerben, akkor az király, 50 000 Ft-ért ne legyenek benne ilyen hibák, mert akkor mi kerül benne ennyibe? Az hogy hiba van benne egy dolog, mert miben nincs.

Ok hogy az ország 80 %-a illegális Windows-t használ, csak az nem aki éppen válaszol a kommentre, és így "ingyen" van... :U

Akkor ez jobban tetszik: [link]

Gondolom a techradar is elvakult

[link]

Esetleg a Windowslatest is elvakult, esetleg buzik üzemeltetik...

(#467) emvy

Hupot sikeres ember nem linkel. Azon az oldalon szakmai anyag nincs,

Meséld már mi köze van, ahhoz, hogy egy hír valós, vagy nem, honnan van linkelve, mert ez ilyen kicsit trollkodós, rasszista hozzászólás volt.
Kit érdekel, hogy a tulaja mit dob be?

Várj a Prohardver esetleg Windows fun oldal? Mert nincs linux hír vagy mi?

Tudsz még mondani olyan oldalt ami szerinted rasszista? Mert akkor nem látogatom.... ;]

------------

Komolyan azokra az időkre emlékeztettek, amikor gyerekkoromban azt kellett hallgatnom, hogy minden amerikai mennyire hülye, mert mennyire szar az oktatás, meg mennyire idióták az emberek ott....

Persze ezt mind olyan emberek hangoztatták, akik május elsején (és a legtöbb napon is az évben) tajt részegen trógerkodtak a meg tajt részegen mentek haza, mert az nem volt ám égő....

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#473) PuMbA válasza hallador (#472) üzenetére


PuMbA
titán

Ezeket a hibákat felfedezték és amely gépeken az adott hardver vagy driver verzió van, azok már nem kapják meg a frissítést, addig amíg ki nem javítják a hibát :) Az én gépemre sem jött meg automatikusan a frissítés, pedig nincsenek eltolva 7 vagy 30 napra, majd 1-2-3 hét múlva jönni fog, addigra meg már stabil lesz.

[ Szerkesztve ]

(#474) bambano válasza emvy (#467) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

honnan szabad linkelni, ha azt akarom játszani, hogy sikeres vagyok?
merthogy a huphoz képest a ph! szerveroldali témái mélyen lent vannak...
mondjuk a ph!-n kb minden lent van, ami több annál, hogy vegyél egy tplink wifi routert meg egy b450-es alaplapot...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#475) -Skylake- válasza hallador (#472) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Mennyiből is gazdálkodik az MS?"
Ez hogy jön ide ? Meg miért lényeg ?

"És mennyiért lehet megvenni a Windowst?"
20-80K között.

"Ugyanolyan bugos mint a legtöbb bármilyen oprendszer, igen."
Igen.

"50 000 Ft-ért ne legyenek benne ilyen hibák, mert akkor mi kerül benne ennyibe?"
Az kerül benne ennyibe, hogy ha holnap úgy döntök hogy építek egy házautomatikát akkor Windowsra lesz megírva a Control4 vezérlője , ha veszek egy okos mosógépet akkor Windowsra (nagyon esetleg Mac) van hozzá szoftver, ha le kell frissítenem egy elektromos cigi szoftverét akkor kizárólag Windowsra lesz hozzá szoftver, ha veszek egy iPhone-t akkor Macre és Windowsra lesz hozzá iTunes , ha PC-n akarok játszani kizárólag a Windows az a rendszer ami erre kompromisszumok nélkül alkalmas , ha (ezt direkt a végére hagyom) bármilyen komoly dedikált grafikai/tervező szoftver kell mint Adobe szoftverek , Autodesk szoftverek , SolidWorks , Affiniti , CorelDraw ... akkor kizárólag Windowson (esetleg Macen) lesz elérhető , soroljam még ?

"Ok hogy az ország 80 %-a illegális Windows-t használ, csak az nem aki éppen válaszol a kommentre, és így "ingyen" van... :U"

Én megvettem pénzért a Windows 10-et. Bár azt bevallom, hogy nem kp-ra 70-80ezerért , hanem Microsoft Action Pack-ünk van. Abban meg van W10 license. A Windows nincs ingyen, az egy fizetős szolgáltatás.

A linkeid meg ugyan azok mint a HUP-os lista és ha sikerült elolvasnod a hsz-em , akkor ott sem (és a te linkeiden sem) azok igazságtartalmával volt a bajom, hanem az alatta lévő vérlinuxos fröcsögéssel. Nem az a baj, ha valaki nem szeret egy rendszert , én sem szeretem se a Windowst , se a Mac-et , se a Linuxot , az viszont baj amikor valaki az ilyen "mi kerül ezen 50kba" kérdésekkel eltagadja bizonyos rendszerek előnyeit. Ugyanis lesz olyan , amiben a OSX lesz kiemelkedően sokkal jobb mint bármi más , lesz amiben a Linux lesz kiemelkedősen sokkal jobb mint bármi más és lesz amiben a Windows lesz kiemelkedősen sokkal jobb, mint bármi más. Engem az zavar mikor ezt megpróbálja valaki elvenni ezektől a rendszerektől és ezek közül egyet beállítani valami etalonnak. Ilyet nem tudsz. Ha te játszani akarsz , akkor a Linux és az OSX mint rendszer úgy ahogy van szart sem ér. Ettől még a Windows nem lesz egy ultimate jó rendszer. Érted a problémám ? :U

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#476) emvy válasza bambano (#474) üzenetére


emvy
nagyúr

Ize, ki az, aki a PH-t szakmai oldalkent kezeli? Ez egy kozossegi felulet, nem arra valo, hogy mely informaciokat kapsz. Van itt minden, auto, foci, futas, intelvsamd. A hup sem szakmai felulet, ott meg nemzethy szalonrasszista rolexezes van.

Az sok mindent megmagyaraz, ha a hupot szakmai oldalkent kezeled ;]

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#477) nakos1212 válasza emvy (#476) üzenetére


nakos1212
senior tag

Hat pedig a phn eleg komolyan veszik magukat az emberek ahhoz kepest ami a valosag. Egyetertek, en se kezelem szakmai oldalnak de nehany uzemelteto es tag igy tesz es igazabol egy elcseszett homokozo minden topik 2-3 embernek, azert a hupra jo sokszor vitt mar a google ha valami unixos gondom volt

(#478) Döglött Róka válasza emvy (#476) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Imádom amikor elkezdik, hogy ez egy szakmai fórum, miközben alufóliasapkával írtják az ismeretlen registry kulcsokat:)

Én szórakoztató médiumként tekintek erre az oldalra. Pont mint a laposföldes FB csoportok, csak itt más összeesküvés elméletek vannak:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#479) cami][us válasza Döglött Róka (#478) üzenetére


cami][us
senior tag

Ha valakinek a trollkodás szórakozás. :U

(#480) Döglött Róka válasza cami][us (#479) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Trollkodás lenne ha csak mulatok a sületlenségeken?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#481) bambano válasza Döglött Róka (#480) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

igen, az.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#482) #64791808 válasza Döglött Róka (#480) üzenetére


#64791808
törölt tag

A suletlenseg nagyon kellemetlen allapot. Sertestarjanal tapasztaltam, azt jelenti, hogy meg varni kell az ebedre, es/vagy kell meg szen a grillre. :))

-> Na EZ a trollkodas. Csak a kulonbseg kedveert :D

(#483) Döglött Róka válasza #64791808 (#482) üzenetére


Döglött Róka
veterán

:) En is igy gondoltam.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#484) hallador válasza -Skylake- (#475) üzenetére


hallador
addikt

"Mennyiből is gazdálkodik az MS?"
Ez hogy jön ide ? Meg miért lényeg ?

Ezt a kérdést nem teljesen gondoltad komolyan ugye?

Tehát csak Windows-os programokat ismersz akkor csak a Windows jöhet szóba. Nálad. Nálam ott indul, ha oprendszerhez van kötve valami, akkor ott is marad a polcon, az elavult eszköz. Ha nem megy telefonról, vagy nem képesek rátenni egy Webszervert, akkor azt meg sem veszem.
Windows-os szoftverek? Na igen olyat nem használok, nem véletlenül.

Én megvettem pénzért a Windows 10-et. Bár azt bevallom, hogy nem kp-ra 70-80ezerért , hanem Microsoft Action Pack-ünk van. Abban meg van W10 license. A Windows nincs ingyen, az egy fizetős szolgáltatás.

Tehát teljesen illegálisan használod, mert az Action pack esetében magánemberek nem, csak cégek használhatják, vagy kisvállalkozások, feltétel, hogy minden esetben a legújabb verziót használva, vagy épp tesztelve, mert különben azonnal illegálissá válik. Az új verzió megjelenése után 30 napon belül telepítened kell, vagy frissíteni az új verzióra, minden szoftverből, amit használsz, és a csomag lehetőséget biztosít.
~ 300 $-ért a Microsoft nem fog neked adni semmit. Főleg nem azt ami benne van az Action Packban. Hiszen ezzel is tesztel, ja és fejlesztett.
Ha te mint magánember használod otthon, akkor nem vetted meg = Illegális.

Nem az a baj, ha valaki nem szeret egy rendszert , én sem szeretem se a Windowst , se a Mac-et , se a Linuxot , az viszont baj amikor valaki az ilyen "mi kerül ezen 50kba" kérdésekkel eltagadja bizonyos rendszerek előnyeit.

Igen és ebből csak a Windows-ért kérnek pénzt.

Nem az a baj, ha valaki nem szeret egy rendszert , én sem szeretem se a Windowst , se a Mac-et , se a Linuxot , az viszont baj amikor valaki az ilyen "mi kerül ezen 50kba" kérdésekkel eltagadja bizonyos rendszerek előnyeit.

Már úgy érted, hogy illegálisan használt szoftvereknek vannak előnyei?

Engem az zavar mikor ezt megpróbálja valaki elvenni ezektől a rendszerektől és ezek közül egyet beállítani valami etalonnak.

Igen csak én nem írtam ilyet soha, hogy a Windows szarabb, vagy más, hanem azt, hogy ha nekem jó az ingyenes alternatíva, akkor miért kellene megvennem bármit? Ami ugyanolyan bugos, csak még pénzbe is kerül? (A többi folyamatos szívásról ne beszéljünk, fentebb kifejtettem)

Ha te játszani akarsz , akkor a Linux és az OSX mint rendszer úgy ahogy van szart sem ér.

Mindháromnál jobb a konzol, tehát nekem a Windows sem lesz megoldás. (Igazából nem játszom.)

Ettől még a Windows nem lesz egy ultimate jó rendszer. Érted a problémám ?

Én értem, amit írsz. De én meg olyan megoldásokat keresek, amihez nem fog Windows kelleni, hanem a bármi is legyen jó hozzá. Mert minek fizessek valamiért ha igazából van olyan verzió is, amihez csak egy böngésző kell.

Ezt csak magamra értem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#485) #64791808 válasza hallador (#484) üzenetére


#64791808
törölt tag

Lényegében elfogultsággal vádolod a kollégát, pedig te legalább olyan elfogult vagy. Hogy értsd a példát a csúúúúnya windows-os progikról:

1., Tedd már meg nekem, hogy felteszel az Ubuntumra egy Adobe CS-t. Nem mást, és nem érdekel, hogy van rá linuxos alternatíva. Leszarom, a tartalomgyártók között ez kvázi szabvány. Szeretném otthagyni a mocsok windowst, tedd már meg, hogy feldobod nekem egy linuxra!

2., Tedd mellé az Office365-öt. Tudom, hogy a LibreOffice nagyon ügyes, de nem érdekel, Exchange-ünk van, és használjuk az összes funkcióját. Kell az Outlook, a Teams, SharePoint, OneDrive, és persze a standardok is.

3., El ne felejtsem, össze kellene rakni egy linuxos hálózatot, kell AD DS, AD FS, AD RMS, WebProxy, Azure Connect, SSO, jogosultsági rendszerek, és persze GPO-k hada. Van Citrix farmunk is, integrálni kellene. Hybrid Exchange van, kellenek a megosztott mappák, a naptárjogosultságok, az időleges AD csoporthozzárendelések, meg még egy-két apróság. Természetesen a megszokott User Experience mellett. Ügyes srácnak tűnsz, megtennéd, hogy összepattintod linux alatt?

Szóval csúnya egy dolog ez a gonosz Windows, de per pillanat a legtöbb irodai feladatkörre és cég számára messze a leghatékonyabb, lényegében konkurencia nélküli alternatíva. Ha CheckMK szerver, Web, DNS vagy egy Apache Guacamole kell, akkor azonnal nyúlok a linuxhoz, mert ott meg az a jobb.

Jó lenne ezt a hitbéli kérdés dolog az OS-ek között feladni. Ezek eszközök, attól függően, hogy mi a célom, választok eszközt. Csavart behajtani a csavarhúzóval fogok, szegelni meg a kalapáccsal. És attól, mert nekem a csavarhúzó jobban tetszik, a szeg nem változik csavarrá.

Mindháromnál jobb a konzol
Gyere, játsszunk egy CS:GO-t, 1v1, te konzolon vagy, én meg ezen a szar Windowsos PC-n :D

Tehát ott tartunk, hogy neked tökéletesen megfelel a linux. Szuper dolog, tisztelem a tudásodat érte, le a kalappal. De ugye nem leszek kevesebb nálad azért, mert nekem nem felel meg...? Vagy nálad a haverkodás feltétele, hogy a Windowst utálni kell?

(#486) bambano válasza #64791808 (#485) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

látod, ez az elfogultság csúcsa. neked nem központosított user management kell, amit egyébként a unixok meg a linux is sok évvel a windows előtt tudott, hanem ad.

azt is nézzük már meg, hogy valóban a júzerek 99.5%-ának elengedhetetlen az adobe cs, vagy ez valójában csak egy törpe minoritás problémája? mert ha véletlenül mégis az derülne ki, hogy például a kkv szektorban az erre specializált munkahelyeket leszámítva senkit nem érdekel a fényképhazudozás, akkor lehet, hogy mégsem az adobe cs a linuxra váltás akadálya a munkahelyek többségénél.

ha már standardok: a jelenleg érvényes magyar jogszabályok szerint a standardnak megfelelő szövegszerkesztő a libreoffice writer. tehát a jogkövető magatartás az kellene, hogy legyen, hogy külön alapos indoklást kell írni ahhoz, hogy valahova mso-t rakjanak fel.

erre találtam ki azt a mondást, hogy a windows kiválóan megold olyan problémákat, amik windows nélkül fel sem merülnek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#487) #64791808 válasza bambano (#486) üzenetére


#64791808
törölt tag

Rendben, a vallásos embernek mindegy, hogy mit mond az ember. Neked van igazad komám, csak a linux, meg a kurva anyámat is :D

Szerencsére a valóság engem igazol.

Tiszteletem! (nem, valójában nem)

(#488) hallador válasza #64791808 (#485) üzenetére


hallador
addikt

Lényegében elfogultsággal vádolod a kollégát, pedig te legalább olyan elfogult vagy. Hogy értsd a példát a csúúúúnya windows-os progikról:

Már melyik részénél? A tények, azok nem elfogultság, meg nem valami nekem tetszik nem tetszik...

1., Tedd már meg nekem, hogy felteszel az Ubuntumra egy Adobe CS-t. Nem mást, és nem érdekel, hogy van rá linuxos alternatíva. Leszarom, a tartalomgyártók között ez kvázi szabvány. Szeretném otthagyni a mocsok windowst, tedd már meg, hogy feldobod nekem egy linuxra!

Na akkor még egyszer, mert nagyon nem érted a dolgot. Ha én nem használok Adobe CS-t, akkor miért kellene Windowst használnom, megmagyarázod? Vagy csak eszedbe jutott, hogy le kellene írni ami nem válasz a felvetésemre, és engem nem érint?

2., Tedd mellé az Office365-öt. Tudom, hogy a LibreOffice nagyon ügyes, de nem érdekel, Exchange-ünk van, és használjuk az összes funkcióját. Kell az Outlook, a Teams, SharePoint, OneDrive, és persze a standardok is.

Megy nagyipari félrebeszélés, de az legalább gyártósoron. Tehát neked otthon Exchanged van? Teams-ed is? valamint neked otthon Sharepointod is van. Mert ugye nem esett le neked, hogy jelen esetben nagy vállalati felhasználásról volt szó, hanem otthoniról.
Érdekes....

3., El ne felejtsem, össze kellene rakni egy linuxos hálózatot, kell AD DS, AD FS, AD RMS, WebProxy, Azure Connect, SSO, jogosultsági rendszerek, és persze GPO-k hada. Van Citrix farmunk is, integrálni kellene. Hybrid Exchange van, kellenek a megosztott mappák, a naptárjogosultságok, az időleges AD csoporthozzárendelések, meg még egy-két apróság. Természetesen a megszokott User Experience mellett. Ügyes srácnak tűnsz, megtennéd, hogy összepattintod linux alatt?

Ne is felejtsd el, hogy megint nem erről volt szó... Úgy tűnik te elköltöd szoftverekre egy családi ház árát, hát kinek mi a hobbija....

Szóval csúnya egy dolog ez a gonosz Windows, de per pillanat a legtöbb irodai feladatkörre és cég számára messze a leghatékonyabb, lényegében konkurencia nélküli alternatíva. Ha CheckMK szerver, Web, DNS vagy egy Apache Guacamole kell, akkor azonnal nyúlok a linuxhoz, mert ott meg az a jobb.

Most akkor Te Windows-t használsz csak otthon, vagy az összes on-premise MS termék benn van a szobában? Csúnya hobbid van, de legalább is rohadt drága... :)

Jó lenne ezt a hitbéli kérdés dolog az OS-ek között feladni. Ezek eszközök, attól függően, hogy mi a célom, választok eszközt. Csavart behajtani a csavarhúzóval fogok, szegelni meg a kalapáccsal. És attól, mert nekem a csavarhúzó jobban tetszik, a szeg nem változik csavarrá.

Most hogy tisztáztuk, hogy Te sem veszel 50 milláért otthonra szoftvereket, a cloud-al jössz elő?

Gyere, játsszunk egy CS:GO-t, 1v1, te konzolon vagy, én meg ezen a szar Windowsos PC-n :D

Jó látni, hogy megint félrebeszélsz.

Tehát ott tartunk, hogy neked tökéletesen megfelel a linux. Szuper dolog, tisztelem a tudásodat érte, le a kalappal. De ugye nem leszek kevesebb nálad azért, mert nekem nem felel meg...? Vagy nálad a haverkodás feltétele, hogy a Windowst utálni kell?

Ki utálja a Windows-t vagy nálad a magyaros sarkosság, az 1 bites 0 vagy 1 a haverkodás feltétele? Mert tőlem nem olvastál ilyet, csak annyit, hogy ugyanolyan bugos, mit a többi...
Sok a duma 0 a sz észszerű hozzászólás...

Rendben, a vallásos embernek mindegy, hogy mit mond az ember. Neked van igazad komám, csak a linux, meg a kurva anyámat is :D

Na látod, ha te így érzed, akkor egészségedre (nem értem miért keversz bele a magánéletedbe másokat engem nem annyira érdekel), reméljük azért nem veted be ezt az igazi hiteles, és észszerű, és előremutató érvelést... ;]

Szerencsére a valóság engem igazol.

Tehát mindenkinek Action Packja van otthon illegálisan, mindennel ami benne van. Szerintem ez baromság. De ha így gondolod...

Tiszteletem! (nem, valójában nem)

Ja ja ügyes vagy, csak hülyeségeket beszélsz, meg összekevered a szezont a fazonnal, na de ne aggódj, majd kinövöd... :N

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#489) bambano válasza #64791808 (#487) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Rendben, a vallásos embernek mindegy, hogy mit mond az ember. ": én is így látom.
"Szerencsére a valóság engem igazol.": nem, a valóság egyáltalán nem igazol téged. Pert ha onedrive kell neked, nem pedig hálózati tárhely, az elfogultság. gdrive már nem is jó? van citrix farmotok. nyugodj meg, minden szolgáltatást meg lehet oldani linuxos környezetben is, amit a citrix tud (most tekintsünk el attól, hogy a citrix xen server az opensource termék volt).

igazad van, ha úgy írod meg a feltételeket, hogy kell egy autó, 4768mm és 4772mm közötti hossz, 2698mm és 2702mm közötti tengelytáv, akkor ott egy autó fog megfelelni. de ha úgy írod meg a feltételt, hogy x személy tudjon menni vidékre vele, akkor már van választási lehetőség.

tehát kell exchange? jól tudom, hogy ad-ből kettőt illik telepíteni és nem illik ugyanarra a vasra tenni? meg az exchange, ez eddig három vaskosabb szerver gép. ezt egy nagy cég lehet, hogy ki tudja fizetni, de én ismerek egy csomó kkv-t, ahol kevesebb dolgozó van összesen, mint ahány szervert leírtál, és töredék annyi dolgozó sincs, mint ahány buzzwordot emlegettél. ha véletlenül az ms indítana pornócsatornát, nektek az is kellene?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#490) sh4d0w válasza bambano (#489) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Valójában egy igazi strapabíró Exchange szerver három lábon áll...

https://www.coreinfinity.tech

(#491) nakos1212 válasza #64791808 (#487) üzenetére


nakos1212
senior tag

"Tiszteletem! (nem, valójában nem)"
Miért vitázol valakivel ha nem tiszteled? Az egyik alapvető dolog a kommunikációban hogy nem nézed le a másikat.

(#492) pengwin válasza Döglött Róka (#478) üzenetére


pengwin
addikt

Inkább ez a nagy arcú alufóliasapkázás a trollkodás. ;)

W10 Pro, légy szíves tüntesd el a Teams-et úgy, hogy nem piszkálsz regstryt, de nem indul el minden bekapcsoláskor, és nem "települ vissza" minden egyes alkalommal.
Segítek: nem fog menni.

Amikor utoljára használtam W10-et privát gépen, akkor a frissítések rendre visszaállították azokat a felhasználói beállításokat, amik pl. a frissítéseket szabályozták.
Ha offline fiókkal használtam, akkor folyamatosan online fiók regisztráció/bejelentkezés miatt piszkált.
Notebookon kényszeresen frissítette a grafikus meghajtót, de gyanítom a konfigurációt nem tudta rendesen takarítani, ezért az egy szem notebook kijelző hétszer szerepelt a kijelzőbeállítások között.
Én leírtam pár tényt, amiket privát és céges gépeken tapasztaltam. Én belefáradtam, hogy az operációs rendszerem ellen küzdeni kell.

Nem, a linux sem a just works™ kategória, (ahogy a macOS sem az), de előbbinél legalább azt csinálja a rendszerem amit én mondok neki. Mivel ingyen volt, így ennek kicsit jobban el tudom nézni a hibáit, mondhatni azt kapom amiért (nem) fizettem. Egy fizetős, zárt OS-nek viszont kutya kötelessége lenne tiszteletben tartani a felhasználó beállításait. Meg én értékelném, ha egy fizetős szoftver nem tolná az arcomba a marketinget és gyűjtene rólam adatokat. Ezek az én egyéni preferenciáim, szerintem nem alufóliasapka-szintű igényeket támasztottam.
Nem állítottam, hogy a Linux mindre, mindenkinek jobb lenne, mint a macOS vagy a Windows, de azt a megállapításomat továbbra is fenntartom, hogy a rengeteg "mi joobban tudjuk a felhasználónál"-mentalitásból kinövő céges döntés miatt kezd egyszerűbb lenni az élet egy Linux alapú rendszerrel, mint Win10 alatt.

Üdv, pengwin

(#493) Döglött Róka válasza pengwin (#492) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Teams nem a Windows része ;)
Frissíteni kell, aki nem frissít az nagyon hülye.

Nem kell küzdeni, ilyen egyszerű.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.