Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Akkora képzavarban vannak egyesek. Összekeverik szezont a fazonnal. A sztori arról szól, hogy a windowsnak van szüksége a linuxra.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#302) CPT.Pirk válasza PuMbA (#297) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez bolti gépnél működik? Ismerős frissen vett bolti laptopjánál rá voltam kényszerülve, hogy csináljak neki ms fiókot, nem tudtam kikerülni...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#303) -Skylake- válasza zoltanz (#301) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hat majdnem. :U

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#304) #04824576 válasza CPT.Pirk (#302) üzenetére


#04824576
törölt tag

Én sem tudtam. Előtelepített windows-al nem sikerült megkerülni.

(#305) #04824576 válasza -Skylake- (#303) üzenetére


#04824576
törölt tag

Hát, pedig de.

(#306) hunluki válasza #04824576 (#300) üzenetére


hunluki
senior tag

Állítod hogy a win adatokat küldözget, bizonyítékod nincs rá, amint rákérdezünk akkor meg kamillázol hogy azt se tudod mi az a tcpdump vagy wireshark. Megalapozatlan mondókák hegyeit adod le sokszázadik komment óta ami csak a te véleményed, de a valósághoz kb semmi köze nincs.
Ezek után ne csodálkozz ha senki nem vesz komolyan.

1. Semmi baj ha tetszik a linux desktop, én is szeretem, sokan szeretik, de ettől még nem kell/lehet mindenkire ráerőltetni és mást fikázni.
2. Az egész kommunikációd alapján az jön le hogy pár év virpistike windoserkedés után rájöttél hogy létezik egy júzerfriendly distro (mint) ami most megtetszett és innentől kezdve csak az lehet a jó, mindenki más pedig hülye mert works4me.
3. Ez a kommunikáció pontosan ugyanaz mint amikor egy tizenéves megvilágosodik az igazáról és azt hittéríti, szóval ne csodálkozz ha fiatalnak néznek.
4. Ha mégse volnál fiatal akkor viszont nagyon gyerekes a viselkedésed és szakmailag zéró módon van alátámasztva, innentől kezdve pedig ne csodálkozz ha semmibe veszik egy szakmai fórumon.

+1 Ha troll vagy remekül csinálod, bár sok év fórumtapasztalat után itt max megmosolyogtatsz embereket szóval go on :)

(#307) Jesus_Shaves válasza CPT.Pirk (#302) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Tudtommal Pro változatnál (és a felett) van csak ez az opció.

(#308) dabadab válasza CPT.Pirk (#302) üzenetére


dabadab
titán

Igen, ott is működik.
Ha nincs semmi netje, akkor hajlandó offline fiókot csinálni.
Home változatnál is (illetve csak Home-nál vagy rákényszerülve erre, Pro-nál simán csak azt kell csinálni, hogy installkor nem a bazi nagy defaultra klikkelsz rá, hanem megkeresed az apró, elrejtett másik lehetőséget az összes kérdésnél - tényleg, ez baromi szánalmas, amikor nagy, elvileg komoly cégek a sarki ittapirosos piti szélhámosok szintjén nyomják az ipart).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#309) zoltanz válasza -Skylake- (#303) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Persze a linuxon is van windows program futtatási lehetőség (wine), de az nem szükséges feltétlen, vannak natív lehetőségek is, nem a hiányosságokból fakad. Csak könnyíti az átállást, szinesíti a lehetőségeket.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#310) #04824576 válasza hunluki (#306) üzenetére


#04824576
törölt tag

1.: Nem erőltettem rá senkire. A véleményformálás az nem erőltetés. Nem hiszem, hogy mondtam olyat, hogy aki Windows-t használ, az hülye, vagy valami hasonlót.

2.: Hogy neked, mi jön le, az nem igazán reprezentálja a teljes fórumközösséget.

3.: Ha te mondod.

4.: Mivel sosem mondtam, hogy szakmailag alá van támasztva, így megint csak nem gyerekes viselkedés.

+1: Viszont mivel a legtöbben, akik nem értenek egyet velem, rendszeresen olyanokat idéznek tőlem, amit nem mondtam, olyanokat látnak bele a mondandómba, amit nem mondtam, aztán meg még ők jönnek azzal, hogy inkonzisztens, gyerekes, meg arrogáns vagyok, azt hiszem, nem nálam van a probléma.

(#311) Reggie0 válasza Gargouille (#281) üzenetére


Reggie0
félisten

MS kemekedese ellen tobb bizonyitek van, mint a Huawei ellen, pedig az utobbiban sem illik manapsag bizni.

(#312) #04824576 válasza dabadab (#308) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nekem LAN csatlakozó sincs a laptopban,. Érdekes módon az összes wifi hálózatot jelszó védi, nem csatlakoztam rá, a gép magától meg nem is tudott volna rácsatlakozni, és az előtelepített windows 10 az első indulásnál mégis zaklatott az online fiókkal.

Szóval nem, nem lehet megkerülni. Vagy legalábbis minden változatnál, és verziónál biztosan nem.

Szerk.: És am ilyenkor van az, amit mondtam korábban, hogy elhiszem, hogy okosak vagytok, de amikor valaki saját tapasztalatot ír le, és neki is azt mondjátok, hogy az nem úgy van, mert nem úgy tudjátok, akkor mit gondoljon az ember rólatotk?

[ Szerkesztve ]

(#313) dabadab válasza #04824576 (#312) üzenetére


dabadab
titán

Például gondolhatod azt, hogy valamit benéztél.
Egyébként érdekelne, hogy hálózat nélkül hogy sikerült bejelentkezned az online fiókba :)

DRM is theft

(#314) #04824576 válasza dabadab (#313) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem mondtam, hogy be is jelentkeztem, csak azt, hogy online fiók nélkül nem engedett belépni. Látod, látod? Szövegértelmezés. :N
És miután leírtam, hogy Linux Mint-et használok, gondolom érthető, hogy nem erőltettem meg magam, hogy bejussak.

Persze. Ha valaki nem azt kapja, amit te gondolsz, akkor benézte. Értem. Na, ez az arrogancia. ;)

(#315) PuMbA válasza #04824576 (#298) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, erre emlékszek, de kb. 2-2,5 éve volt ilyen utoljára. Szintén benne volt az EU-s ügyben ez, hogy tisztességtelen, szóval ezt is "megcsinálta" a Microsoft és azóta nem változnak a beállítások. Ellenőriztem én is, és nem kapcsolódik azóta vissza semmi sem.

CPT.Pirk: Hááát, nem tudom. Lehet hogy egyes laptop gyártók tudják úgy profilozni a Windows-t, hogy kikerülhetetlen legyen. Mindenesetre asztalin simán kikerülhető, illetve Windows nélkül vett laptopra külön vett Windows esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#316) hunluki válasza #04824576 (#314) üzenetére


hunluki
senior tag

Nem amit ő gondol. Simán logika meg személyes tapasztalat.
Ha lát valamilyen hálózatot akkor nyilván erőltetni fogja az online profilt, erről lehet vitatkozni hogy etikus vagy sem, párral odébb megbeszéltük. De ha nem lát ki online akkor nem fog ilyet kérni. Volt már dolgom nem egy előtelepített w10 géppel, sőt raktam is fel párat offline-ba és egyik se kért online logint. Szóval jah, gyanús hogy benézted.

(#317) #04824576 válasza hunluki (#316) üzenetére


#04824576
törölt tag

Meggyőződésem, hogy nem néztem be. Plusz mint egy másik vitánál írtam, egy jelenség meglétét könnyebb bizonyítani, mint a nem létét. Mivel a nem létének bizonyításához minden változat minden verzióját végig kellene próbálnod. Ha viszont csak egyetlen gépen megjelenik a dolog, és feltételezzük, hogy a user nem nézte be, akkor legalább bizonyos változatokban létezik a jelenség. Az, hogy még nem találkoztál vele, itt érvként nem állja meg a helyét.

Az meg, hogy mennyire logikus...
Jogos érv, de láttunk már cégektől logikátlan dolgokat.
Mindenesetre rögtön azt feltételezni, hogy a másik biztosan benézett valamit, mert nem az elvárásaitoknak megfelelő eredményt kapott, nem szerencsés.

[ Szerkesztve ]

(#318) hunluki válasza #04824576 (#317) üzenetére


hunluki
senior tag

Az, hogy még nem találkoztál vele, itt érvként nem állja meg a helyét.

Ezen logika alapján a te kijelentésed is pontosan ugyanennyit ér.
Hiába kapaszkodsz bele, hidd el nincs igazad. Ha hálózaton van nyomni fogja az online logint, ha nincs akkor pedig nem.

(#319) #04824576 válasza hunluki (#318) üzenetére


#04824576
törölt tag

"Ezen logika alapján a te kijelentésed is pontosan ugyanennyit ér."
Baromira nem. Ha láttam már a Jetit, akkor a Jeti létezik. Vagy minimum létezik valami, ami úgy néz ki, mint a Jeti. Ha viszont nem láttam még Jeti-t, az nem jelenti azt, hogy nem létezik. Ha egy ilyen egyszerű logika is gondot okoz, akkor nincs miről beszélni.

(#320) fatal` válasza #04824576 (#319) üzenetére


fatal`
titán

Ha viszont azt hiszed, hogy a Jetit láttad, de valójában csak egy majmot, akkor mindjárt borul az elméleted.

Telepítettem már wifi only laptopra w10 homeot és elég volt letiltani a wifit, máris lehetett offline fiókot csinálni.

(#321) Döglött Róka válasza #04824576 (#319) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Bámulatos. :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#322) hunluki válasza #04824576 (#319) üzenetére


hunluki
senior tag

Ismerve a tech weboldalak működését, szerinted nem lett volna róla "beégett a windowstelepítő" című cikk ha előfordult volna ilyen hiba?

"A gyári win telepítők internet nélkül is online felületre szeretnének bejelentkezni, a Microsoft logikailag nem érti magát se".

Ez a jetis példa zseniális, kár hogy hülyeség. Honnan tudod hogy a jetit láttad? És ha csak koszos volt a szemüveged? Egy medvét láttál vagy egy gorillát? Esetleg csak simán fáradt voltál és képzelődtél? Délibáb?

Ha mutatsz nekem egy esetet, akár videófelvételt, akár neten kiguglizott szitut ahol ez történt akkor oké. Viszont ha csak olyat találsz hogy online logint kér és az a megoldás rá hogy húzd le róla a netet akkor viszont gyanús hogy a hiba az ön készülékében volt.

(#323) bambano válasza emvy (#259) üzenetére


bambano
titán

ezt a hszt nem értem.
(#260) CPT.Pirk
A gui története tömören annyi, hogy a Xeroxnál feltalálták a grafikus felületet, amit az MIT Athena projektjében továbbfejlesztettek hálózattranszparens grafikus felületté. mindenki más onnan "inspirálódott".

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#324) #04824576 válasza fatal` (#320) üzenetére


#04824576
törölt tag

A logikán vitatkoztunk. Hogy az, hogy valamit még nem látott, az nem jelenti, hogy nem létezik. Ha viszont valaki látta, az elvileg bizonyíték. Hogy ebbe még bekavarnak olyanok, hogy nem hisznek neki, vagy csak valami hasonlót látott, az más kérdés. Előfordulhat, de az elven nem változtat. Egy jelenség létezését könnyebb bizonyítani, mint a nem létét.

(#325) #04824576 válasza hunluki (#322) üzenetére


#04824576
törölt tag

"Ismerve a tech weboldalak működését, szerinted nem lett volna róla "beégett a windowstelepítő" című cikk ha előfordult volna ilyen hiba?"

Ki tudja? A Meltdown és Spectre sebezhetőségekről is csak 2018 környékén cikkeztek, pedig nem akkor kerültek a processzorokba, hanem már nagyon régen. Ez megint csak nem érv.

"Ha mutatsz nekem egy esetet, akár videófelvételt, akár neten kiguglizott szitut ahol ez történt akkor oké."
A laptopomon már nincs fent az előtelepített Windows, de ígérem neked, ha legközelebb ilyennel találkozom, levideózom neked.

(#326) Döglött Róka válasza #04824576 (#324) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ez azért vicces mert pont nagyvállalati környezeteket szoktam javítani.
Alapfelállás: Hiba van.
Kérdés: Fenn áll?
Válasz: Nem.
Tudod reprodukálni?
Nem?
Logod van róla?
Nincs.
Akkor mire alapozzuk a hiba létét?

Alapfelállás hibakeresésnél, hogy semmit sem feltételezünk, senkinek nem hiszünk és mindent megnézünk.

Állításod egyetlen alapja az, hogy te állítod. Nem fogok hinni neked mert egy tényszerűen kimutatható dologról (amennyiben létezik a probléma) beszélsz. Ha valóban fennáll a probléma amit te felvázoltál, akkor bizonyítanod kell a meglétét. Sajnos a te szavad semmit nem ér ebben a kontextusban, ahogyan senki másé sem, ha nem tudja adattal alátámasztani az állítását.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#327) bambano válasza -Skylake- (#261) üzenetére


bambano
titán

mennyi súlyos tévedés egy hsz-ben...

tehát az, hogy az lo alapítvány nem ad supportot, azt jelenti, hogy más se??? sőt, azt is jelenti, hogy nem is lehet vállalatot alapítani ilyen feladattal? ez utóbbi kérdésre a válasz nyilván az, hogy nem igaz, hiszen a magyar kormány is alapított intézetet kormányzati szférában történő szabad szoftver támogatásra.

"Libre vs MSO kérdés soktényezős is lehet és lehet, hogy bizonyos embereknek bizonyos tényezők nagyobb súlyúak": jaja, bizonyos embereknél például a rendeletek betartása elég kis súllyal esik latba, szemben a nokiás dobozok tartalmával.

"valahol az iskola lényege épp az kell legyen, hogy készítsen fel a munkaerő piacra.": így van. és a munkaerő piacra való felkészítés pont nem azt jelenti, hogy egy, gyakran igen elavult, ms szoftververziót magoltatnak be a diákkal. ilyen alapon c#-ot se tanítsanak, hiszen quickbasic mindenre jó és a tanár még azt tanulta.

sokan elkövetik azt a hibát, hogy azt hiszik, az iskolának a munkahelyek igényeire kell felkészíteni a diákot. ez óriási tévedés. az oktatási szerződést a diák és az iskola köti meg, tehát az iskolának nem a munkahelyek érdekeit kell figyelembe vennie, hanem a diákét. a diáknak pedig az az érdeke, hogy azokat a képességeket szerezze meg az iskolában, amikkel utána egész életében minden munkahelyén elboldogul akkor is, ha az egyik munkahelyen még w7 van, a másikon w10, a harmadikon macos, az egyiken jávában programoznak, a másikban c#-ban, stb. ezért óriási tévedés azt gondolni, hogy az iskolának a munkaadók jelenlegi állapota szerint kell oktatni.

"Nem azt várják tőled, hogy tudj operációs rendszert kezelni, hanem azt, hogy tudj Windows operációs rendszert kezelni.": igen? átfordítom a kérdésedet: nem azt várják el, hogy tudj windows operációs rendszert kezelni, hanem azt várják el, hogy pont azt a windows verziót tudd kezelni, ami náluk ott van? mert azért ha egyetemen megtanították az xp-t, utána beestek a csempék, majd jött a w10, ezalatt pont háromszor kellett teljesen nulláról újratanulnod a windows gui kezelését. ha nem általános oprendszer kezelést tanultál az egyetemen, akkor ezzel meg vagy lőve.

"de ezzel jelenleg a munkáltatok túlnyomó többsége semmit sem nyer, csak a user.": látod, érted te, akkor minek irkálsz marhaságokat? igen, az user nyer vele, a munkáltató meg nem. az iskola az userrel szerződött, a munkáltatóval meg nem. tehát ez a korrekt eljárás.

"meg vannak szegmensek ahol a windows lesz ezerszer jobb mint a linux": kettő darab szegmens van, ahol a windows jobb: a játék és a fényképhazudozás. minden másra sokkal jobb a linux.
"Ha egy OS ugy indul, hogy bármikor előfordulhat , akárcsak egyszer is az életben, hogy neked home userként kell egy" regedit, akkor az megbukott. meg az is megbukott rég, amelyiknél van gépház is meg másik beállítási lehetőség is. meg az is megbukott rég, amiben a cut & paste funkcióknak minden msoffice programban más a shortkey-e. meg az is, amelyik néha fogja magát, és updatel, és néha belerokkan az update-be. soroljam? a windowsok olyan elképesztően sz.rok, hogy nem is értem, mitől terjedhettek el ennyire.

inkább több hsz-ben válaszolok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#328) Gargouille válasza Reggie0 (#311) üzenetére


Gargouille
őstag

Tényleg kíváncsi vagyok a konkrétumokra. El is mondod akkor végre mi az amit valójában továbbít a Windows telemetria szemben azzal amit az MS állít? És most én nem ilyen közvetett feltételezésekre vagyok kíváncsi, hogy ismerek olyat, aki már látott olyan embert aki aztán tutira tudja... meg nem arra, hogy hazudtak valami másban, akkor biztos ebben is...

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#329) #04824576 válasza Döglött Róka (#326) üzenetére


#04824576
törölt tag

Te sem értetted, amit leírtam, most már röhögnöm kell rajtatok. :N

Tőletek függetlenül létezik az a logika, hogy ha egy ember lát valamit, az számára bizonyítja a létét, míg ha nem lát valamit, az számára nem bizonyítja a nem létét.

Ha bekapcsolódik a problémába egy harmadik személy, aki nem látta a jelenséget, akkor ez az egyszerű logika már csak részben játszik, mert közbe szólnak hitelességi kérdések is.

De én nem is azt állítottam, hogy nektek el kell hinnetek, hogy létezik, csak azt, hogy én tudom, hogy létezik, mert láttam. Hogy ti elhiszitek-e, az már a ti dolgotok.

Ő viszont azzal akart engem meggyőzni, hogy benéztem valamit, hogy ő még nem találkozott ilyennel. Ez számomra nem érv, így nem is mérlegelem, hogy neki higgyek a saját szemem helyett.

Megmondtam a kollégának is. Ha legközelebb szembekerülök egy ilyennel, esküszöm, rögzítem neki. Addig meg azt hisztek, amit akartok. Meg én is.

A nagyvállalati példádra ráhúzva. Ha az illető nem tudja jelenleg megmutatni a hibát, akkor ti nyilván nem tudtok vele mit kezdeni. De attól ő még látta a hibát, így neki ez egy létező dolog.

(#330) #04824576 válasza bambano (#327) üzenetére


#04824576
törölt tag

hatalmas +1

Főleg az oktatás részére.

[ Szerkesztve ]

(#331) bambano válasza -Skylake- (#261) üzenetére


bambano
titán

"Ti azért harcoltok, hogy maradjon ugyan olyan bonyolult mint 20 éve volt , de legyen linux dominancia.": én pl. nem harcolok azért, hogy legyen linux dominancia, mert azzal tömeges kezdő ignoráns júzer jár.

én azért harcolok, hogy a linux maradjon ugyanolyan egyszerű és stabil, mint 25 éve. az elwindowsosodik kifejezés azt jelenti, hogy windowsról átszökött newcommerek igénye miatt telerakják mindenféle csilivili marhasággal a linuxot, de azt nem sikerül megfelelő minőségben leprogramozni, így a linux minősége romlik. olyan igények kielégítése miatt romlik, ami engem egyáltalán nem érdekel, előnyét nem élvezem, szívni szívok vele. konkrét példa: az ibm 3650-es szerverei 300 másodpercig bootoltatják a raid vezérlőt. utána 12 másodperc alatt tokkal-vonóval bebootol az egész debian. a 12 másodpercben benne van a bios tesztek többi része és a debian boot. most jött egy pöcstering nevű ámokfutó, aki írt egy systemd nevű rákos daganatot, ami "sokkal" gyorsabbá teszi a bootot. vagyis a 12 másodpercből ami a debian bootra esik, azt lecsökkenti 2 másodpercre. Így már nem 312 másodperc alatt bootol be a vas, hanem 310 másodperc alatt (úgyértem 2-3 évente egyszer, ha újra kell indítani), cserébe a teljes initrendszer egy instabil nagy rakás sz.r lett.

ugyanígy egyeseknek az fontos, hogy genderfasiszták írják az usb kódot, nem pedig azok, akik értenek hozzá, így az egész udev/usb stb. alrendszer ócska lett. Ezzel például átvették azt a remek windowsos szokást, hogy upgradelsz és többet nem látod a gépet. ezt minek kellett átvenni?

"Win 7 után nézd meg a 10-et. Drivert 5 éve nem telepített senki W10-en , mert ha szerencsétlen kap netet install közben , akkor már úgy tölt be az asztal , hogy felrakott mindent. Lett saját store , lett egy csomó csomó beépített program , mail , calendar , a kereső , a cortana...": jaja, tényleg, a w10-ben lett egy csomó megoldás, amit mind a linuxból loptak :P rotfl.

van a w10-ben appstore! csuhaj, a debianban 1992 óta van appstore. a cortana meg monnyon le...

"Egyszerűen a linux rendszer szemléletét nem tudod ráhúzni a világra és nem is fogod tudni soha,": fentebb írtam, az ms ráhúzta.

az is egy tévedés, hogy azt gondolod, a linux desktop egy tweakelés. az ubuntu, a mint, a fedora, az mind nem tweakelés. nehéz belátni, de az ms ideje lejárt mobiltelefon fronton, szerver fronton, és lejáróban van desktop fronton is. kapálóznak még, de ez már csak a végjáték.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#332) bambano válasza Reggie0 (#268) üzenetére


bambano
titán

nem elavult, régi.
fejlesztői szinten pont nem mutatkozik meg semmi, hiszen réges-rég körberakták n+1 réteggel. X-et már ezer éve nem programozik senki, mindenki qt-t meg gdk-t használ.

Nem hiszem, hogy a kernel hálózati részének bármi gondja lenne hétköznapibb cuccokkal. Az, hogy a netflixnek lassú, a netflix baja.
A freebsd hálózatkezelését régebben megnéztem, nevetségesen elavult volt. nem volt benne multithreaded tűzfal, ami azt jelentette, hogy tetszőleges processzoron a tűzfal mindig a legelső procimagon ment, a többin nem. Vagyis hiába pakoltál bele sok procimagot, nem használta. Volt még big kernel lock problémájuk is. úgyhogy a freebsd akkori kernele nagyjából azon a szinten állt hálózat szempontjából, mint az 1.2.13-as linux kernel.

az meg nekem nem fáj, hogy a linuxom nem bírja kihajtani a 40g-s meg a 100g-s interfészeket... mire fájni fog, addigra megoldják.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#333) #04824576 válasza bambano (#331) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ha több Windows felhasználó tér át Linuxra, az az általad említett hátrányokon kívül jár egy hatalmas előnnyel. Nevezetesen azzal, hogy a programfejlesztők több energiát fognak az átportolásba fektetni, és nem kell Windows-ra írt programokat futtatni rajta.

(#334) bambano válasza PuMbA (#271) üzenetére


bambano
titán

Satya (aki nem ismerné: az ms főnöke) megmondta egy konferencián, hogy a debug adatokat mindenképpen elviszik, bármit bárhogy állítasz be. Szerinted én a te személyes véleményednek fogok hinni vagy a nagyfőnökének?

egyébként pedig az adatvédelmi rendelet szerint személyes adat az, amiből egy konkrét természetes személy azonosítható. miután nagyon sokféle paramétere van egy windowsnak, azok aktuális értékei alapján a gép biztosan egyedileg azonosítható, így az, hogy oprendszerverzió, patch szint, driverek verziói, stb. stb. az SZEMÉLYES ADAT. gyűjteni a btk 219-es paragrafusa szerint bűncselekmény.

debug adatok: ha például elszáll a leveleződ, akkor egy csomó olyan ember személyes adatát is elviszik, akiktől te levelet kaptál.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#335) bambano válasza dabadab (#308) üzenetére


bambano
titán

és akkor mitől is lesz a windows a nagyon egyszerű, nagyon egyszerű usernek is alkalmas oprendszer, ha apró, elrejtett másik lehetőségeket kell bogarászni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#336) cami][us


cami][us
senior tag

Sajnos a Vulkan API-ra vonatkozóan egyelőre a cég nem jelentett be semmit, de ez később még változhat.

Sanszos, hogy soha. A saját linuxos platformjuk meg kezd elszakadni a többitől, ami miatt néhányan paráznak (EEE), de szvsz egy "kicsit" késve érkeztek erre a platformra.

(#337) cami][us válasza bambano (#12) üzenetére


cami][us
senior tag

Nekem valami olyan sztori rémlik, hogy az MS mobilplatformja brutálisan kikapott az androidtól, majd az apk-t futtató rendszerüket próbálták újrahasznosítani. Aztán kukázták azt is és "feltalálták" a VM-et. Ingyenreklámra elég az IT-bulvárban. :U

(#338) atok666 válasza bambano (#334) üzenetére


atok666
őstag

Ez le van valahol irva? vmi doksiban? Marmint, hogy barmit is csinlasz a debuglogok mennek az MShez? Erdekelne.

Atok

(#339) #04824576 válasza atok666 (#338) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem kell ehhez leírás. Menj be a gépházba. A használati statisztikák elküldésénél nincs olyan opció, hogy semmit ne küldjön. Nem tudom, szó szerint idézni, mert nem Windows előtt ülök, de a legalacsonyabb választási lehetőségnél is küldi a debug adatokat.

Szerk.: Tessék:

[ Szerkesztve ]

(#340) hunluki válasza bambano (#334) üzenetére


hunluki
senior tag

Én csak azt nem értem hogyha ez ennyire egyértelmű akkor miért nem rakja össze senki így ezt packet szinten adatokkal, összevetve az MS féle tool-al és csinál belőle egy frankó csoportos pert és keresi magát hülyére rajta?

Ha egyértelmű hogy törvénybe ütközik amit csinál akkor le kell perelni róla a gatyát oszt kész. Ha meg nincs egyértelmű bizonyíték akkor meg csak spekuláció. Nem állok egyik oldalon se, csak kíváncsi vagyok.

(#341) CPT.Pirk válasza atok666 (#338) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kint van az MS honlapján. https://support.microsoft.com/en-us/help/4468236/diagnostics-feedback-and-privacy-in-windows-10-microsoft-privacy

Amit a magyar fordításban azt hiszem "alapszintű diagnosztikai adatok" néven fordítottak, az angolul "required", azaz szükséges adatok, amik mindenképpen mennek a céghez.

A leírtak szerint ezeket küldik be a W10-es gépek mindenképpen:

"Basic error information to help determine whether problems your device is experiencing can be addressed by the update process.

Information about your device, its settings and capabilities, including applications and drivers installed on your device, to ascertain whether your device is ready for and compatible with the next operating system or app release and ready for update.

Logging information from the update process itself to understand how well your device’s updates are proceeding through the stages of downloading, pre-installation, post-installation, post-reboot, and setup.

Data about the performance of updates on all Windows devices to assess the success of an update’s deployment and to learn device characteristics (e.g., hardware, peripherals, settings, and applications) that are associated with the success or failure of an update.

Data about which devices have had upgrade failures and why to determine whether to offer the same upgrade again."

Ennek a nagy része érthető, de a telepített alklamzások listája már kérdéses így nekem. Nem biztos, hogy szeretném ha más is tudná, hogy telepítettem az AlkaidaBombUsa vagy FlatEarth programot... Értem, hogy az updatek kompatibilitásához ezt is szeretnék vizsgálni, de eléggé határeset szerintem.

hunluki: ezt itt már más is felvetette, de feltételezem nem plain-text formában mennek ki ezek az adatok. Úgy meg hogyan hasonlítsuk össze őket bármivel is?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#342) totron válasza bambano (#331) üzenetére


totron
addikt

kapálóznak még, de ez már csak a végjáték.
De nem jó, hiszen ha a linux lesz mainstraimmé, úgy a wannabe-k igényei fognak teljesülni-érvényesülni, amik meg a Win irányába mutatnak. Olyan nincs, hogy a linux kódbázis és filozófia az élre tör, közben meg marad dirty kis underground ínyencség.

(#343) #04824576 válasza totron (#342) üzenetére


#04824576
törölt tag

Miért ne lehetne? Open Source, nyugodtan többfelé szakadhat alapvető működésben is. Ha valakinek annyira nem tetszik a mainstream vonal, úgyis meg fogja csinálni a konzervatívabb Linux variánst.

(#344) PuMbA válasza #04824576 (#339) üzenetére


PuMbA
titán

"Nem tudom, szó szerint idézni, mert nem Windows előtt ülök, de a legalacsonyabb választási lehetőségnél is küldi a debug adatokat."

Így van, de ez miért baj? A te gépedet védik vele. Ugye hullámokba küldik ki a frissítéseket és ha az első menetben több gépnél hibás lesz egy update, akkor meg tudják mondani, hogy aha, ezeken a gépeken ez a program volt a közös pont vagy ez a driver verzió és így tiltják le a frissítést a további gépeken. Minden nagyobb frissítésnél ki szokott lenni írva a Microsoftnál egy hibagyűjtő oldalon, hogy mondjuk Intel driver verzió xyz-s gépeken felfüggesztették az automatikus update-et, amíg ki nem javítják, mert hibás működés lépett fel utána.

[ Szerkesztve ]

(#345) dabadab válasza cami][us (#336) üzenetére


dabadab
titán

Ja, hát gondolom az a para tárgya Microsoftéknál, hogy a végén mindenki átáll Vulcanra, ők meg kenhetik a hajukra a DX-et, ezért a Vulcannak megpróbálnak a maguk módján keresztbe tenni.

Mondjuk az, hogy megy a DX12 a WSL2-őn az kb. a világ legfeleslegesebb dolgának tűnik (főleg, hogy momentán semmit nem lehet vele megjeleníteni, csak compute cuccok futnak rajta), nem hiszem, hogy ez elég lenne az EEE működtetéséhez.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#346) fatal` válasza CPT.Pirk (#341) üzenetére


fatal`
titán

Az angol windowsban basicnek hívják.

(#347) Cathulhu válasza dabadab (#345) üzenetére


Cathulhu
addikt

De pont megadtad a valaszt a kerdesre. Ugye nagyon akarjak a sajat AI keretrendszeruket nyomatni, de mivel linuxon az nincs, igy kb senki se fogja hasznalni....
Az EEE-hez meg pont ez kell. Egyelore lesz support linuxra, aztan remelhetoleg mindenki elkezdi megszokni a DirectML-t es X-et, aztan hopsz, megszunik a linux tamogatas, es mehet minden keretrendszer es kutato windowsra.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#348) -Skylake- válasza bambano (#327) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nézd, én néha tényleg nem értelek. Nem akarok mindent amit írtál cáfolni/megerősíteni , mert parttalan vita ez , de az iskolás részre azért reagálnék. Tényleg azon megy most köztünk a vita, hogy mit kellene tanítani és mit tanítanak ? Én tökéletesen értelek , meg belátom én is, hogy a tökéletes világban az iskola nem a munkáltatóhoz képezne hanem csak úgy általánosságban, de basszus , hát nem ez történik. A valóság az, hogy az iskola jelenleg téged annak a munkáltatónak "nevel ki" aki majd MSO-n dolgozik. Nem arról van szó, hogy ez jó e vagy sem mert ez egyértelműen nem jó, hanem hogy ez történik e vagy sem. Márpedig azt mindketten tudjuk, hogy ez történik. A többire meg összességében csak azt tudom mondani, amit totron írt a #342-ben. Az nem működik, hogy egyre több és több helyen cseréljük le a teljes ökoszisztémát az elejétől a végéig úgy, hogy közben nem közelítünk azok felé akik most egy teljesen más ökoszisztémában élik a mindennapjukat. Ez akkor működik ha valami nagyon újat és nagyon jót tudsz felmutatni, mint anno 2007-ben a Nokia S60-ra az iPhone. Namost azt ezért remélem még Te is hajnaldó vagy belátni, hogy közel , de közel sem üt akkorát egy Linux a Windows-ra , mint amit az iPhone (/android) ütött a Nokia S60-ra. A linux egyáltalán nem "alapjaiban" más mint egy Win. Ez így nem fog működni, valamit engedni kell. Vagy el kell fogadni, hogy a Linux megmarad egy réteg OS-nek rétegigények kielégítésére , vagy el kell fogadni hogy átalakul egy olyan irányba mint amikor lett belőle egy android. Más opció szerintem nincsen.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#349) #04824576 válasza PuMbA (#344) üzenetére


#04824576
törölt tag

Erre lenne az insider preview. Plusz még home verziónál aszt mondom, belefér. De pro-nál hagy döntsem már el, hogy el akarok-e bármit is küldeni.

(#350) dabadab válasza Cathulhu (#347) üzenetére


dabadab
titán

Egyelore lesz support linuxra

Nem lesz. Ez az egész csak a WSL2-re lesz, vagyis csak és kizárólag a Windowson futó Linuxokban, az meg nyilván senkinél sem lesz development target, mert ha már úgyis kell hozzá Windows, akkor miért ne simán natív Windowsra fejlesszenek.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.