Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Jesus_Shaves válasza bambano (#192) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

van már x11 alatt hardveres videó decode (patchelt) Chromiumon kívül más (használható) böngészőben is? Meg valaki pedzegette a biztonságot, bár ez biztos csak valami csúnya wayland lobbi lehet.
Mindegy, én nem vagyok fejlesztő, egy sor kódot nem írtam még, nem hogy a Xorg-ot fejlesszem, szóval hiszek neked. :R

(#202) zoltanz válasza bambano (#192) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"a linuxnak manapság két komoly problémája van:
- jön a sok agyhalott wannabe linuxos a má$ik világból, és miattuk windowsosodik a linux.
- pöcstering. q.e.d."

2 -es probléma, áthidalható, (kisebb kompromisszumokkal) valamint remélem hamarosan felismerik a helyzetet és megoldják.
A másikkal meg nem lehet mit tenni, egyedül abba bízhatunk a beáramlás fokozatos lesz, időben és mennyiségben egyaránt.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#203) bambano válasza Jesus_Shaves (#201) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az x hibája, ha nincs?
egy csomó filmlejátszó tud hardveres gyorsítást. akinek igénye van rá, majd összehekkeli.
én is szoktam olvasni cikkeket, hogy gond, hogy az X nem indul root jogok nélkül. és akkor mi van?
ha biztos vagy benne, hogy a gépeden nem fut ismeretlen kód, akkor tökmindegy, hogy az X hogy indul. ha tudtod nélkül fut ismeretlen kód a gépeden, akkor is tökmindegy, csak más szempontból. az X nem tesz hozzá semmit a valós kockázatokhoz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#204) bambano válasza zoltanz (#202) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ismereteim szerint jelenleg még mélyebbre ássák a pöcstering gödröt, például a homed meg hasonló szeméttel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#205) #04824576 válasza Busterftw (#198) üzenetére


#04824576
törölt tag

Tőled se láttunk több érvet, csak a szókiforgatás, meg a kerülgetés megy a részedről. Nem vagy te nyitott semmire.

(#206) emvy válasza zoltanz (#202) üzenetére


emvy
nagyúr

A systemd tuti maradni fog jó ideig, nincs alternatívája per pillanat. Nem ideális, de ez van.

while (!sleep) sheep++;

(#207) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Egyebkent döbbenet hogy minden egyes linuxos ms-hírre ugranak hittérítők. Jó hülye vagyok már megint, hogy benéztem ide :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#208) zoltanz válasza emvy (#206) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Most desktop-ról beszélünk, ott az MX-Linux (antiX, Debian) abban SysVinit-van pl, pulseaudio mentesé tehető áthidalhatóak a függőségek pl apulse telepítése után (Firefox, Wine stb -hez.) Ez ~2 éve a legtöbbet letöltött disztró már én is használom egy ideje. (többi mellett)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#209) bambano válasza emvy (#206) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miért ne lenne alternatívája? 92 óta linuxozom, végig elvoltam systemd nélkül.
még akkor se biztos, hogy nincs alternatívája, ha a vélt vagy valós érdemeihez ragaszkodsz. ha nem ragaszkodsz, akkor teljesen felesleges szemét az egész.

a systemd maradásának nincs szakmai indoka.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#210) #04824576 válasza Döglött Róka (#207) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ahhoz képest hogy csak "benéztél", elég szépen beleálltál a vitába. Álszent.

(#211) Lenry


Lenry
félisten

így gyakorlatilag egy Linux fog futni a Windowson belül egy erre kialakított, egyszerűsített Hyper-V virtuális gépen. A kompatibilitás ezzel a módszerrel már teljes, a Linuxra írt alkalmazások pedig natívan futhatnak

lesz NFS?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#212) junior11


junior11
veterán

Ide már popcorn 🍿 kell 😁

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#213) Busterftw válasza #04824576 (#205) üzenetére


Busterftw
veterán

Meg linkeket is hoztam.
Arra keressuk a valaszt, hogy a desktopra jobb Linux es a sokkal jobb LibreOffice miert nem kell a kutyanak sem. Mert ugye ezt allitod. Illetve ami itt tortenik, hogy sajat tapasztalatbol/hitvallasbol ez igy van, tehat fogadjuk el hogy ez az egesz user bazisra es a piacra is igaz.

En hoztam erveket, hogy miert nem az.

(#214) emvy válasza bambano (#209) üzenetére


emvy
nagyúr

Mert 92-ben nem volt annyi szolgaltatas egy atlag Linux rendszeren, mint most, stb. Szoval a fuggosegkezeles az jo. Van masik rendszer, ami rendesen kezeli a startup fuggosegeket? Upstart meg a runit meg kb. a systemd-nel is gyengebb volt.

while (!sleep) sheep++;

(#215) #04824576 válasza Busterftw (#213) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem ezt állítottam. De ezt már le is írtam. Még mindig ugyanott tartunk. Szókiforgatás, meg kerülgetés megy a részedről, semmi más. Hagyjál most már a hülyeségeiddel.

(#216) Busterftw válasza #04824576 (#215) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezt mar eljatszottad a masik topik alatt. Akkor megegyszer mit allitasz?
Mit kerulgetek? Meg ideztem is toled es arra valaszoltam.

"Közben meg...
1: A gépek alig több mint fele windows-os, a többi vagy más, vagy oprendszer nélküli."

Meg lett cafolva.

"Irodai munkánál egy libre office-ban ugyanúgy meg tudsz csinálni bármit, mint Microsoft office-ban."
Biztos? Akkor miert nem LibreOffice van mindenhol?
Miert hoz a GSuite $2.6 billion revenue-t? Miert nem a LibreOffice szedi be ezt a lovet?
A DTP team nalunk azert nem fogad el LibreOffice-t, mert minden mashogy jelenik meg, kompatibilitas ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#217) dabadab válasza Lenry (#211) üzenetére


dabadab
titán

lesz NFS?

Az eddig is volt, legalábbis Windows Serveren, de amúgy igen, ezzel mennie kell a linuxosnak is, sőt, szerintem már a mostani WSL-lel is menne (nginx simán elfutkorászik WSL-ben).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#218) #04824576 válasza Busterftw (#216) üzenetére


#04824576
törölt tag

Akkor mutasd már meg nekem, melyik hozzászólásomban állítottam, hogy a LibreOffice JOBB, mint a Microsoft Office, vagy akár azt, hogy minden téren, minden körülmények között ugyanazt tudja.

Amíg nem tudsz tőlem olyan mondatot bemásolni, ami konkrétan ezek közül jelenti valamelyiket, addig ne is írj vissza légyszíves.

(#219) Busterftw válasza #04824576 (#218) üzenetére


Busterftw
veterán

Na ki terel most? Nem csak Office-rol volt szo.

"A Googe docs viszont ezekhez képest nagyon erősen korlátozott funkcionalitású. Ha szerinted még a google docs is jobb, mint a libre office, akkor nincs több kérdésem."

[ Szerkesztve ]

(#220) bambano válasza Busterftw (#213) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Arra keressuk a valaszt, hogy a desktopra jobb Linux es a sokkal jobb LibreOffice miert nem kell a kutyanak sem": elég nyilvánvaló: az ms monopolista, piacellenes praktikákkal érte el, hogy egyeduralkodó lett a desktopon, amit azóta is fenntart (a disznóságait is, meg a piaci részesedését is).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#221) Busterftw válasza bambano (#220) üzenetére


Busterftw
veterán

Gondoltam hogy ez all a dolgok mogott. A Google is az ugye, a piszok.

(#222) bambano válasza emvy (#214) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miért, most mennyivel van több szolgáltatás egy linux rendszeren, mint akkor?
például a szervereimen semmivel, mindent leirtok róla, ami nem kell.
például a desktopomon megy a karakteres konzolra a login, elindít egy X-et meg egy lightdm-et, meg egy sshd-t.

ehhez minek systemd?
és akkor ne menjünk el szó nélkül amellett, hogy függőségkezelés kizárólag akkor jó, ha működik. a systemd nem működik. tehát előrébb nem vagy, mert azok a dolgok, amiktől a systemd hívőknek elindul a nyálelválasztása, nem működnek rendesen. csak hátránya van, pont ugyanez.

nem kell upstart meg runit meg semmi. svr4 sysv init, pont. illetve meg kell írni rendesen a programokat, mert az egy közröhejes marhaság, hogy menedzselni kell a szolgáltatásokat. azokat a szolgáltatásokat kell "menedzselni", amik ms szinten folyton megdöglenek. amelyeket rendesen megírtak, nem folyik a memóriájuk, nem crashelnek el mindentől 5 percenként, azokat nem kell menedzselni. svr4 sysvinit elindítja, jónapot, fut, amíg le nem állítod a gépet. ebből a szemszögből nézve a systemd egy trehány programozó által trehány programozók megsegítésére írt pótcselekvés.

nagyjából egy dolgot tudok mondani, ami valós igény, és 92-ben még nem volt: ha bedugom a pendrájvot, történjen valami.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#224) bambano válasza dabadab (#217) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az eddig is volt, legalábbis Windows Serveren": ezt azért eléggé szőrmentén és csendben hangoztatnám csak...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#225) Gargouille


Gargouille
őstag

Amit nem nagyon értek pár hívő részéről, hogy miért fáj az, hogy a Windowsba Linux is kerül (illetve bővül a lehetőségek köre)? Ez senkitől nem vesz el semmit. Aki eddig is valamelyik disztribúciót használta, az ezután is ugyanúgy használhatja tovább, nem érinti a dolog. Aki Windows felhasználó volt és nem érdekli a Linux, azt sem érinti, nem is fog vele találkozni. Senkinek nem származik hátránya belőle. Annak viszont akinek (mindegy milyen okból) hasznos a hibrid környezet, annak meg tök praktikus. Semmilyen logikus érv nincs a tiltakozás mellett, inkább csak valami fajta irígység vagy nem is tudom.

A Linux szabad, nyílt, mindenkié. Ezer különböző gyártó használta fel ezer különféle módon, Linux fut a routereken, a NAS-okon és még az isten tudja hány eszközön és területen. Miért fáj, hogy már Win alatt is elérhető feature? Ettől nem lesz senkinek sem "kevesebb Linuxa". :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#226) bambano válasza Busterftw (#221) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tartsuk magunkat ahhoz a szokáshoz, hogy adott cikk topicjában az adott cikkben témaként felmerült világuralomra törő monopolmultit csesztetjük csak. :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#227) totron válasza bambano (#192) üzenetére


totron
addikt

jön a sok agyhalott wannabe linuxos a má$ik világból, és miattuk windowsosodik a linux
Hol császkálna ma az asztali linux az agyhalottak hatása nélkül? Valahol a motif környékén? Engem is zavar a windows-osodás, de elgondolkodtam azon is számtalanszor, a populáris hatás nélkül mi lenne ma, lenne-e egyáltalán miről beszélni. Lásd a BSD desktop tili-tolija, senki nem áll bele igazán, csak a tiszavirág életűség bukdácsol cikkcakkban - rossz nézni.

(#228) bambano válasza Gargouille (#225) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Amit nem nagyon értek pár hívő részéről, hogy miért fáj az, hogy a Windowsba Linux is kerül": mert soha a büdös életben egyszer se fordult elő, hogy az ms valamit belerakott a windowsba és nem volt vele semmi mocskos hátsó gondolata.
például miért nem lehetett úgy megcsinálni az ad-t, hogy abban szabványos ldap meg szabványos kerberos van csak? miért kellett úgy meghekkelni, hogy ne lehessen szabad szoftverrel támogatni?
ugyanez az smb-re.
a c# például úgy született, hogy volt a szabad szoftver jáva, amit az ms "magáévá tett", majd belerakott egy csomó "kiterjesztést", azzal a céllal, hogy ha a windows fejlesztők elkezdik használni az ms féle jáva verziót, akkor majd ők fogják dominálni a jávát. ebből per lett, amit az ms annak rendje és módja szerint elveszített, akkor csinálták mérgükben a c#-t.
például miért nem tudtak rendes tcp implementációt rakni az xp-be?
például miért kardoskodtak amellett, hogy legyen a html szabványban egy olyan tag, ami azt mondja, hogy ezt az oldalt szabványosan kell renderelni?

bármi, amit eddig az ms adoptált, kizárólag azt a célt szolgálta, hogy lenyúlja a technológiát, a többieket kiszorítsa a piacról és hegemóniát érjen el. nagy meglepetésemre szolgált, hogy például a böngészők terén az ms végül beismerte ezügyben a vereségét, és bekrómozta az edge-t. a többi technológiával mi lesz, amit az ms tönkretett? miért nem lehetett beállni a sorba és használni azt, ami mindenki másnak is jó volt?

a legtöbb kárt az ms okozta az informatikának. ez elég nyilvánvaló tény.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#229) #04824576 válasza Gargouille (#225) üzenetére


#04824576
törölt tag

Annyi lehet csak ebben, hogy jórészt mindent windows-ra fejlesztenek. Ebből a szempontból nézve a Wine fejlődése segít a Linuxokon, ha pedig olyan dolgokat is elérhetővé tesznek Windows-on, ami eddig csak Linuxon ment, az nagyon nem segít neki. Ugyanis ha több a Linux felhasználó, akkor a fejlesztők is nagyobb figyelmet fognak rá fordítani. Ennyi a tüske.

(#230) Gargouille válasza Somatom (#187) üzenetére


Gargouille
őstag

"probléma az volt, hogy a rendszer mélyének turkálása nélkül nem lehetett elkerülni, hogy egy USB -s modemen keresztül ne szívja le az adatkeretemet." - ez oké, én viszont nem erre gondoltam hanem:

"Egyébként a hotspot funkció az Anniversary frissítéssel került a Win 10 -be, tehát egy USB modem -től érkező net továbbosztása Wifin, lanon egyáltalán nem ördögtől való megoldás."

Nem ördögtől való de nem arra van, hogy routerként funkcionáljon. Ez kb. egy olyan funkció mint amikor a telefonodon megosztod a netet és egy hotspot-ot csinálsz belőle. Az is teljesen jó amikor a vonaton ülve akarsz netezni a notebookoddal, de nem arra van kitalálva, hogy routerként használd otthon. Amolyan "ad-hoc" helyzetekre (ha nincs más akkor ez is megfelel) van csak. Kb Windowsban is ezt a célt szolgálja. Ebből a szempontból koránt sem olyan rugalmas a Win mint egy akármilyen Linux, de hát nem is erre készítették. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#231) bambano válasza totron (#227) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

lenne kettes gnómunk, a.k.a. Mate.
kézzel mountolnád a pendrájvot.
apt-get-tel telepítenél.
kézzel írnád a hálózati konfigot.
a kernelben csak azok a modulok lennének benne, amiket használsz.
nem kapnál mindenféle értesítési buborékot
simán használnád karakteres konzolon a gépet, ahogy egy rendes gépet kell.
a wayland meg a mir fel se merült volna, ahogy a unity meg a gnome shell se.

MŰKÖDNE MINDEN RENDESEN!

kontra: a wifi csatlakozás még mindig fekete mágia lenne :P

szerk: pine-nal leveleznél, tudnád kezelni a parancssoros ftp-t, irssi-vel vagy hasonló irc klienssel csevegnél... :)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#232) bambano válasza totron (#227) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Hol császkálna ma az asztali linux az agyhalottak hatása nélkül?": ÉÉÉÉS hónapokig polírozhatnád a bohócot, hogy lefaragtál három bitet a felhasználói környezeted memóriahasználatából...

:P :DD ;]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#233) #04824576 válasza bambano (#231) üzenetére


#04824576
törölt tag

Azért hogy ezek majdnem minden disztróban megváltoztak, nem csak néhányban, mutatja, hogy ennyire szadistának sem kell lenni. :R

(#234) bambano válasza #04824576 (#233) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de nem néhány disztró változik.
az upstream változik, amiből a disztrók dolgoznak.
mindenki azt hiszi, hogy mennyiféle linux van, ihaj... miközben ha gnómot csomagoltál bele n darab disztróba, akkor az az n darab disztró kb. ugyanaz lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#235) Gargouille válasza bambano (#228) üzenetére


Gargouille
őstag

Nézd, nem mondom, hogy nincsen igazság is abban amit írsz. Ugyanakkor itt valami olyasmiről beszélünk - és ezzel te is pontosan tisztában vagy - amire az MS soha nem fogja tudni rátenni a kezét, legalábbis sosem fogja tudni kisajátítani. Ehhez túlságosan is erős, nagy múltú a Linuxos közösség és maga az egész közeg túlságosan is elterjedt már (szerencsére).

Azt is azért érdemes látni, hogy a ballmeri (és korábbi) idők óta sok minden megváltozott az MS háza táján. A profit az ma is profit, de a megközelítés nagyon nagyot változott. Az MS bizonyos tekintetbe egyre inkább elveszíti azokat a piacokat amiket korábban kizárólagosan ő uralt és a kliens oldali platform már egyre kevésbé mérvadó (mármint a vállalati szférán kívül). Ha csak kényszerből is, de már megváltoztak a szabályok.

Szóval feltételezhetünk bármi hátsó szándékot (nem mondom, hogy alaptalanul), de a tények jelenleg azt mutatják, hogy ez a lépésük nem okoz kárt, inkább csak hasznot hajthat akár a Linuxos világnak. Vagy mondjuk úgy, ez egy lehetőség nekik is meg mindenkinek. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#236) bambano válasza Gargouille (#235) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

úgy érted, hogy az ms nem fog tudni olyat csinálni, amit a redhat meg pöcstering már harmadszor követ el?
mire alapozod ezt a feltételezést?

abban miért nincs semmi hátsó szándék szerinted, hogy inkább belerakta a linuxot a windowsba, csak a windows fejlesztőknek ne jusson eszébe a saját desktopjukat linuxra cserélni? ez mi, ha nem hátsó szándék?

de, kárt okoz. mert egy csomó gépen emiatt marad windows. de hátsó szándékról kérdezzünk már meg egy-két müncheni informatikust...

szerk: egyébként tény, hogy az ms megváltozott ballmer óta, kevesebb az idióta a színpadon :P de valójában mégsem változott meg. például a piac beküldött egy jobb horgot a windows phone-n keresztül az ms-nek, ami be is talált, kénytelen volt dobni a történetet. miközben például a fat fájlrendszerre kivetett jogdíjon keresztül még most is értelmetlenül sok pénzt keres az androidon, holott nincs hozzá sok köze.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#237) #04824576 válasza bambano (#234) üzenetére


#04824576
törölt tag

Vágom, hogy a legtöbb csak az előtelepített programokban, meg max. a GUI-ban tér el valamennyire, de azért 2-3 nagyobb csoport van, amik eléggé különböznek egymástól.

(#238) Dave™ válasza bambano (#234) üzenetére


Dave™
nagyúr

miközben ha gnómot csomagoltál bele n darab disztróba, akkor az az n darab disztró kb. ugyanaz lesz

Én is mindig ezen vagyok fennakadva. A másik véglet amikor Manjarot használok, miért nem megy ez meg ez. Épp csak az asztali környezet maradt ki, amihez a problémák 95%-a köthető.

(#239) bambano válasza #04824576 (#237) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de az összesen 2-3 nagyobb csoport. ehhez képest xp, w7, csempe, w10, stb. másrészt van vagy 400-500 disztró. ha ezek összesen 2-3 nagyobb csoportban vannak csak, akkor az nem probléma.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#240) Somatom válasza Gargouille (#230) üzenetére


Somatom
veterán

Megjegyzem, hogy annak a telós hotspotnak van egy kutyaközönséges !92.168. ... belső IP -je is, amin szervert futtatva tökéletesen alkalmas router nélkül, közvetlenül a két teló közötti adatátvitelre. Rendszeresen használom. A Wines próbálkozásom sem a hotspot funkción hasalt el, hanem az MS gusztustalankodásán, hogy LAN kapcsolat esetén nem engedte aktiválni a metered módot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#241) joysefke válasza bambano (#236) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Bambano Te kiváló példája vagy a linuxos közösség mérhetetlen hálátlanságának, butasággal határos makacsságának.

A Microsoft ezzel a lépésével gyakorlatilag a semmiből helyezte fel a Linuxot a desktop operációs rendszerek térképére. Eddig a Linux pár elvetemült hátizsákos duronoson illetve néhány szerencsétlen flótáson kívül akit a munkáltatója kényszerít rá, hogy ezt használja (mivel még Win licenszre sincs pénz) másnak nem volt érdekes.

Most a Linuxnak lehetősége van a Windows részeként akár Visual Studiot futtató gépen szerepet kapni. Ahelyett, hogy értékelnéd az egyszerű migrációs útvonalat a 21. századba amit biztosít a MS, hogy az egyszeri Linuxos dev végre sokkhatás nélkül egy valamire való GUIs oprendszerre illetve a fapados texteditorjáról egy komoly IDE-re váltson itt pocskondiázol kánonban. :( :))

[ Szerkesztve ]

(#242) Lenry válasza joysefke (#241) üzenetére


Lenry
félisten

Eddig a Linux pár elvetemült hátizsákos duronoson illetve néhány szerencsétlen flótáson kívül akit a munkáltatója kényszerít rá, hogy ezt használja (mivel még Win licenszre sincs pénz) másnak nem volt érdekes.

ezzel pedig kiváló példájává váltál a "fingom nincs a témáról, de azt legalább magabiztosan hangoztatom" user archetípusának.
és ezzel nem megbántani akarlak, de ma még tényleg nem sikerül ennél nagyobb hamubasült fasságot olvasnom

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#243) #04824576 válasza joysefke (#241) üzenetére


#04824576
törölt tag

Úristen. Vannak hiányosságai még a Linuxoknak, de amit leírtál az olyan mérhetelenül nagy túlzás, hogy az hihetetlen.

A Linux köszöni szépen, a Microsoft nélkül is jól megvan. Sőt, anélkül még jobban megvan. MS bácsi inkább ne üsse bele ebbe is az orrát.

(#244) Domonkos válasza joysefke (#241) üzenetére


Domonkos
Ármester

Es en ezt nem is csodalom. Szerintem sem oromteli az ilyen.
Amig linuxon egy sima "fapados texteditorral" mindenhez is szepen hozza lehet nyulni; boven eleg a fejleszteshez, addig az ilyen M$-es integraciok igen borzaszto jovokepet vetitenek a kozosseg ele.
Windows-os cuccokat nem igazan lehet ertelmesen (kerlek cafoljatok meg) nem VS-sel vagy valami hasonloan "okos" IDE-vel fejleszteni, mert mar annyira bloat ott minden. Termeszetes, hogy ez nem hianyzik senkinek, aki eddig egy vim-mel meg tudott kb. mindent oldani. Meg a faszomnak kell gui, ha nem gui-s cuccokat fejlesztek/hasznalok.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#245) dabadab válasza joysefke (#241) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom mit szívsz, de durva cucc :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#246) Domonkos válasza Busterftw (#216) üzenetére


Domonkos
Ármester

Persze hogy "jobb" az M$ office, mert a microsoftnak erdeke, hogy tobbet tudjon, bloatabb legyen es maximum veletlenul ismerje csak az open formatumokat. Amekkora reszesedese van most, igy tudja ezt fenntartani. Nem erdeke leallitani a "fejleszteset", mert akkor egy ido utan a Libre es a tobbi ingyenes suit beerne, es mivel azok ingyenesek, egy ido utan mindenki szamara vonzobba valnanak. De bloatabbnak is kell lennie, hogy elrettentsen mindenkit a hasznalattol, mert nem (ugyanott) fog megtalalni egy-egy feature-t az ingyenes alternativaban. Meg hat sajat fileformatumot is kell hasznalni, hogy nehogy olyanok is hozza tudjanak ferni az infohoz, akik nem fizettek.
Amugy nem csak az M$-t nem szeretem emiatt, hanem mindenkit aki hasonlo politikat folytat.

Az meg hogy a ti DTP teametek nem open formatumokat ker/hasznal, az tok nyomi.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#247) fatal` válasza joysefke (#241) üzenetére


fatal`
titán

Itt azért jó sok baromságot sikerült összehordani :DDD Pedig alapvetően wint használok, de ekkora emeletes marhaságot rég nem olvastam.

(#244) Domonkos: Szerencsére ez sem igaz. Lehet text editorból fejleszteni meg command lineból fordítani Windowson is. Legalábbis .NETet meg Javat ugyanúgy lehet text editorral fejleszteni, mint Linuxon. Gondolom C++-t is, Python ugyanaz. Cross platform IDE is van, nem is egy.

De lehet, hogy félreértettem amire gondolsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#248) bambano válasza Lenry (#242) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem az jött le, hogy viccel :)
:R

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#249) fatal` válasza bambano (#248) üzenetére


fatal`
titán

Akkor nagyon szarul csinálja. :DDD Poénnak mondjuk nem volt rossz.

(#250) Busterftw válasza #04824576 (#223) üzenetére


Busterftw
veterán

Látom érvek helyett jönnek a személyeskedő hsz-ek.
Ékes bizonyítéka a vesztett vitának.

"Most komolyan azt állítod, hogy a Google docs-al jobban tudsz dolgozni, mint a Libre Office-al? Mert akkor nagyon hülye vagy, már bocs. És akkor még én vagyok a fanatikus."

Nem csak én állítom ezt, hanem a világon működő cégek fele.
Az industry vak és fanatikus. Ok. Karrierem során egy háztartásban vagy cégnél nem láttam LibreOfficet használni.

" Most komolyan azt állítod, hogy a Google docs-al jobban tudsz dolgozni, mint a Libre Office-al?"
Jobban. Eléggé meg lennék lőve, ha LibreOfficeban dolgoznék, miközben a cégnél a másik száz ember és az összes ügyfelünk 24 országban GDocs-ot használ (Office mellett).

" Attól, hogy te azt hiszed, még nem cáfoltad meg."
Érdekes, pedig épp más jegyezte meg, hogy az op. rendszer nélküli vására is valszeg Windows kerül, hogy olcsóbban ússzák meg.
A market share pedig mindent eldöntően megcáfolja.
Azt remélem nem tagadod, hogy valami úgy terjed el, hogy többet vesznek belőle. Egyszerű matek.

"Azért, amiért Linuxot is kevesen használnak. Mert nem ismerik. Ha egy Windows-on nevelkedett... "
És miért nem ismerik? Miért nevelkedett valaki eleve Windowson? Miért tudott a Windows többeket megszólítani, mint a Linux?
Wikipedian érdekes olvasmány a GUI története.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.