Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Reggie0 válasza #04824576 (#97) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha 20+ eve csoppentel volna kezdokent a linuxba azert nem igy latnad. Most mar valoban egyszeru a mounting, mert egy kozepes rendszer is mindent elintez helyetted a kezdetekben, igy csak ha belenyulkalni szeretnel akkor kell utanajarnod ezeknek a dolgoknak. Viszont anno ez kenyelmetlenebb beugroszint volt.

(#102) dabadab válasza tibaimp (#94) üzenetére


dabadab
titán

Azt tudtam, hogy az NTFS még a FAT-ból nőtte ki magát

Akkor rosszul tudtad. Nulláról írta annak idején az NT csapat (aminek a magját a DEC-től átcsábított VMS fejlesztői adták, szóval semmi közük nem volt az addigi MS-os cuccokhoz), és inkább az OS/2-es (ami az elején az IBM és a MS közös projektje volt) HPFS-ből vettek át ötleteket. Eszükbe nem jutott volna, hogy egy olyan primitív cuccot vegyenek alapul, mint a FAT.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#103) atok666 válasza #04824576 (#79) üzenetére


atok666
őstag

Ha radugok vmi mainstream kieget a win-re, akkor az par mp. utan mukodik. Gondolom a linuxban is leteznek vezerlok, amit be kell tolteni/inicializalni uj hardver eseten? Vagy ott ez hogy mukodik?
@97 - nekem kicsit meredeknek tunik a kijeentes, hogy terminalbol sokkal egyszerubb kezelni/hasznalni a rendszert, mint guibol. Meddig tart mondjuk egy kavezoban racsatlakozni a wifire guibol meg mennyi command linebol pl.
Ne haragudj, de nekem az jon le a viselkedesedbol, hogy mindenaron be akarod bizonyitani, hogy mennyire rossz, elmaradott, fos a windows, mindezt ugy, hogy sajat bevallasod szerint nem is hasznalod es sztem nem is ismered.

Atok

[ Szerkesztve ]

(#104) Somatom válasza fatal` (#63) üzenetére


Somatom
veterán

Metered kapcsoló volt, group pollicy kapcsoló nem. Értsd: az már nem felhasználói szint. Másfelől megközelítve, ha ez így rendben lett volna, akkor a MS sem tartotta volna javítandó hibának.
Én sem így akartam, de az USB -s okosroutereim nem kezelték a Hi-Linkes modemet. Ha jól rémlik, akkor min. 4.7 -es Linux kernel kell hozzá. Egy SIM -es, 4G router viszont kétszer annyiba került volna, mint ez a miniPC.
Azóta talán egyszer akartam Win -t használni, de a net.framework telepítésébe beletörött a MS bicskája, úgyhogy feladtam.
Anno, még az XP -s időkben volt vmi kalóz telepítő. Abban kijelölhettem a javaizét, a net.framework verzióhegyeit, vírusírtót, meg hasonlókat és egyből azokkal telepítette a Win -t. A francnak sincs türelme ennyi szarral külön-külön bíbelődni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#105) #04824576 válasza Reggie0 (#101) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nyilván. De még egy érv a Linux mellett, hogy érdemi fejlődés tapasztalható, míg Windows-on leginkább csak a GUI-t csesztetik egy ideje. A Windows 7-nél elérték a plafont, és azóta nem tudnak érdemi előrelépést felmutatni. Csak a semmire nem jó Feature-ökkel jönnek.

Pedig lenne hova fejlődniük. Lásd, az éppen beszédtéma fájlrendszer kezelés, és hálózat kezelés. Ugyanaz mindkettő már mióta.

(#106) tibaimp válasza Döglött Róka (#99) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez érdekes...

Startup: köszi! Akkor ezt: [link] ?

dabadab: akkor rosszul tudtam (pedig én még használtam DOS-t, még AUTOEXEC.BAT ill. CONFIG.SYS fileokat is írtam magamnak, de mindig tanul az ember)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#107) Reggie0 válasza #04824576 (#105) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze. Amikor en kezdtem meg bootloader sem volt, csak DOS-t lehetett felultolteni a linuxxal :)

Mindezek ellennere azert a linux is megtorpanoban van mostansag. Pl. ott van a mai napig egeto es cserelendo xorg/x11 problemaja, a kernel halozatos korlatjai(nem veletlenu viragzik a userspace networking), stb. stb.. A windowshoz kepest azert latvanyos a fejlodes, mert gui szinten nagy a lemaradas es nem igazan voltak desktop userek se.

[ Szerkesztve ]

(#108) #04824576 válasza atok666 (#103) üzenetére


#04824576
törölt tag

Windows-on a rádugott hardvertől függően vagy tényleg talál pár másodperc alatt drivert hozzá, vagy nem, és akkor nekiáll neten drivert keresni (ha épp van net kapcsolatod). Aztán ha talált, akkor megint csak a rádugott hardvertől függően vagy néhány másodperc a driver beüzemelése is, vagy néha el tud bohóckodni percekig is. Persze nem ez a gyakori, csak írtam, hogy van ilyen.

Linuxon annyiból más, hogy szinte minden hardverhez van úgynevezett Generic driver, amivel legalább alap szinten működni tud az eszköz, én legalábbis még nem találkoztam olyan eszközzel, aminek az alapvető működéséhez drivert kellett volna keresni. És ezt a drivert olyan gyorsan betölti, hogy észre sem veszed. Aztán persze ha nem elég az, hogy "működik", akkor tehetsz fel gyári drivert pl. videokártyához.

(#109) Silεncε válasza Reggie0 (#107) üzenetére


Silεncε
őstag

ott van a mai napig egeto es cserelendo xorg/x11 problemaja - na igen, mai napig nem sikerült a Waylandet elterjeszteni, pedig igény vóna' rá.

(#110) hunluki válasza Döglött Róka (#99) üzenetére


hunluki
senior tag

+1 :)

Startup: Ha széles arcot akarsz akkor dobj fel egy gentoot vagy egy archot. Na abból lehet tanulni. Amit most tolsz az kb olyan szánalmas mint anno aki az XP-t fikázta hogy néééééézd compizkocka deszaratied az enyém ezt tudja bebebebeee.

Mondom ezt úgy hogy ez a hozzászólás is Mint alatt született ;)

(#111) #04824576 válasza Reggie0 (#107) üzenetére


#04824576
törölt tag

Csak azt tartom érdekesnek, hogy a Linux fejlesztők a desktop vonalat jóval később kezdték el komolyabban fejleszteni, mint a Microsoft a Windowst, és mégis sok dologban előrébb járnak.

Írta más korábban, hogy a Windows sem lenne rossz, csak a hibákat kellene kijavítani, meg a szemetet kigyomlálni. Ezzel szemben Linuxon szerintem nagyobb hangsúlyt fektettek a hibák javítására, meg a letisztultságra, mint a GUI reszelgetésére, és ettől használható jobban.

Nyilván közeledünk oda, hogy már Linuxon sem lesz annyi fejleszteni való, így be fog lassulni az előrelépés, de még tart.

(#112) dabadab válasza Reggie0 (#107) üzenetére


dabadab
titán

Amikor en kezdtem meg bootloader sem volt, csak DOS-t lehetett felultolteni a linuxxal

Szerintem LILO előbb volt, mint a loadlin, a '92-es MCC már azt használta és szerintem akkor te még nem Linuxoztál :)

DRM is theft

(#113) Reggie0 válasza #04824576 (#111) üzenetére


Reggie0
félisten

Rendes gyari GPU driverek es jatekok nelkul sosem fogja utolerni a windowst gui szinten, mert egyszeruen nem lesz meg mogotte a kello gazdasagi hajtoero.

(#112) dabadab: Nem azzal jott a disztribucio, legalabbis amihez en hozza tudtam jutni. Akkoriban net sem olyan volt, mint ma. Altalanos hatodikban hozta nekem a telepitokeszletet unokatestverem, aki kint dolgozott szingapurban valami IT projekten. '95 korul.

[ Szerkesztve ]

(#114) #04824576 válasza Döglött Róka (#99) üzenetére


#04824576
törölt tag

Már bocs, de ha nem csak szakmai dolgokban fikáz le valaki, amit lehet, hogy nem értek, hanem azt is meg akarja mondani, hogy én nem azt láttam, amit láttam, és nem azt csináltam, amit csináltam, akkor hagy legyek már arrogáns.

Saját tapasztalatokból levontam egy következtetést. Ez a következtetés lehet helyes, vagy hibás, de saját tapasztalatból van. Azt viszont senkinek nem akarom megmondani, hogy neki milyen tapasztalata volt, mert nem én éltem át, hanem ő.

Ha megtenném, akkor lenne igazán nagy arcom.

(#115) #04824576 válasza Reggie0 (#113) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ez meg amolyan tyúk és tojás probléma. Ahhoz, hogy rendes játéktámogatás legyen Linuxon, nagyobb felhasználói tábor kellene. De még így is nagyon szépen haladnak vele. Korábban is próbálkoztam már Linux disztrókkal, de nem tudtam velük megbarátkozni. De azóta elég sokat fejlődtek.

(#116) Reggie0 válasza #04824576 (#115) üzenetére


Reggie0
félisten

Messze nem. Amiota van vulcan azota van ra valami remenysugar, mert az elhagyott opengl-t mindenki csak korberohogte kb.. Most egy fokkal jobban raalt a nvidia is, mivel nem tudnak x86 SoC-ot gyartani igy arm-on es powerpc-n maradt a linux, mint os, tehat kenytelenek igenyesebben tamogatni driver szinten. De amugy csak az AMD tett a dologert valamit. Amig nem volt vulcan esely sem volt ra a gyartok hozzaallasa miatt. Hiaba lett volna juzer, ha fejleszteni se lehet. Persze normalis mukodest meg mindig a monotlitikus zart drivereikkel lehet elerni, de legalabb mar van valami.

[ Szerkesztve ]

(#117) Busterftw válasza #04824576 (#114) üzenetére


Busterftw
veterán

Ezzel nincs gond, csak ez kb tipikus peldaja annak, amikor "nalam 3 dolog nem mukodik" tehat senkinel nem mukodik, holott a statisztika mindent elarul.
A Windows igen is azert jobb mert GUI-bol oldasz meg mindent es plug and play az egesz, nem kell mokolni, plusz tobb elterjedt szoftvert tamogat.
Abbol a 2%-bol 1.8% kb poweruser, a maradek meg a te szinted. Szar a windows, a Linux x dologban jobb. A market share tobbet elmond, mint a kiragadott es altalanosito peldak.

[ Szerkesztve ]

(#118) Reggie0 válasza Busterftw (#117) üzenetére


Reggie0
félisten

Market share semmit nem mond el, az az elterjedtseget mutatja, nem a minoseget.

[ Szerkesztve ]

(#119) #04824576 válasza Busterftw (#117) üzenetére


#04824576
törölt tag

Csak nálam nem 3 dolog nem működik, és mások is írták, hogy voltak hasonló gondjai. Tehát a probléma létezik. Hogy van, aki nem tapasztalta, vagy nem zavarja, az már az ő dolga.

Attól nem tudom, miért lenne jobb valami, mert GUI-ből oldasz meg mindent?! Linux Mint-en is meg tudsz oldani mindent GUI-ból. Legalábbis azokat a dolgokat, amiket Windows-on is GUI-ból oldasz meg, azokat biztosan meg tudod oldani Linux-on is GUI-ból. De sokszor terminálból jobb, egyszerűbb, gyorsabb. Azért mert egy GUI szebben néz ki, még nem lesz jobb.

Az meg, hogy a Windows több elterjedt szoftvert támogat, a WINE fejlődésével egyre kevésbé igaz. Már szinte csak a CAD programok nem mennek rendesen. Az meg mint te is írtad rám, most én is írom neked, hogy rétegigény.

[ Szerkesztve ]

(#120) Döglött Róka válasza #04824576 (#114) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem az volt az első arrogáns megnyilvánulásod, hanem ez:
"Az egész winfost el kéne felejteni, a sírját sóval behinteni. Problem Solved."

Ilyet épeszű szakember nem mond, csak aki vagány linux user-nek akar látszani.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#121) Reggie0 válasza Döglött Róka (#120) üzenetére


Reggie0
félisten

Az uj kemkedos 10+ verziok ota mar mond ilyet epeszu szakember is.

(#122) #04824576 válasza Döglött Róka (#120) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem látom, hogy a Microsoft hozzáállása változást mutatna atekintetben, hogy a hibák javítása helyett a Feature-öket tolják.

Nem látom, hogy esély lenne rá, hogy kigyomlálják, és újra csinálnak egy windows 7 népszerűségével vetekvő rendszert. A Windows 10-et úgy kellett lenyomni az emberek torkán.

Ha pedig a Windows nem akar jobb lenni annál, amilyen most, akkor miért ne mondhatnám, hogy inkább szűnjön meg, és adja át a helyét másnak? Ez nem arról szól, hogy én mennyire akarok vagány Linux usernek látszani. Ez arról szól, hogy a Windows rossz irányba megy, amíg meg létezik, lassítja a Linux fejlődését.

Mert igen, a Linuxnak is van hova fejlődni. De amíg sokan Windowst használnak, addig ez lassú folyamat lesz. Szeretnék egy jól működő rendszert. Ezért lennék arrogáns?

(#123) #04824576 válasza Döglött Róka (#120) üzenetére


#04824576
törölt tag

Am nem tudom, hogy az ingyenessége/nyitottsága miatt, vagy a többféle disztribúcióválaszték miatt, de leginkább mindkettő miatt a Linux fejlesztők sokkal inkább fókuszálnak működésbeli hiányosságok fejlesztésére, mint a csilivili kinézet, meg a senkinek nem kellő appok fejlesztésére. A Linuxból még lehet egy mindenki számára jól működő rendszer. Ennyi a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#124) Silεncε válasza #04824576 (#123) üzenetére


Silεncε
őstag

Linux fejlesztők sokkal inkább fókuszálnak működésbeli hiányosságok fejlesztésére, mint a csilivili kinézet, meg a senkinek nem kellő appok fejlesztésére - ezt remélem te sem gondoltad komolyan. Mikor van egy csomó disztró meg DE meg ugyanarra a feladatra 10 féle szoftver, ne mondjunk már ilyeneket. Pont az a baja az egész Linux-közösségnek (és itt válasszuk szét a Linuxot mint kernel meg a disztrókat), hogy képtelen egy konkrét irányt kijelölni, mindenki megy a saját feje után

(#125) PuMbA válasza Silεncε (#124) üzenetére


PuMbA
titán

+1. Amikor egy ideig Linuxot használtam akkor se értettem, hogy miért farigcsálják szét a fejlesztők a tudásukat és csinálnak egymás mellett 20 hasonló dolgot, amiből úgy se lesz nagy durranás, mint amikor összeállnának és létrehoznának 2-3 ütős dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#126) Reggie0 válasza PuMbA (#125) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert nem egy cegben dolgoznak es mindenkinek mas tetszik. A kerdesed kb olyan, hogy Mo-n miert nem csinalnak egy nagy ceget es minden magyar ott dolgozna, mert ugy kozos erovel tobbet lehet elerni.

[ Szerkesztve ]

(#127) #04824576 válasza Silεncε (#124) üzenetére


#04824576
törölt tag

A nagyobb disztróválasztéknak vannak előnyei, és hátrányai is. Előnyös, mert mindenki megtalálja azt, ami neki jobb. Valószínűleg szerverkörnyezetben, munkakörnyezetben, és otthoni felhasználásra nem ugyanazt a disztrót fogják használni az emberek. Hátránya nyilván, hogy az egyik disztróra megírt alkalmazás nem feltétlenül fog zökkenőmentesen futni egy másikon, a fejlesztőknek valamivel több munkájuk van a kompatibilitáskezeléssel.

Viszont ennek a nehézségnek az ellenére mégis csak fennállnak olyan tények, hogy a Linux...
lemezkezelése jobb...
hálózatkezelése jobb...
frissítési metódusa jobb...
csomagkezelése jobb...
és még lehetne sorolni. Alapvető működésbeli különbségek, amire a Linux fejlesztők odafigyelnek. Felmerül pl. a kérdés, hogy a Microsoft miért nem cserélte még le azt az őskövület NTFS-t?!

(#128) #04824576 válasza PuMbA (#125) üzenetére


#04824576
törölt tag

Egyrészt nem ugyanaz fejleszti őket, másrészt nem teljesen ugyanazt tudják a különböző disztrók, harmadrészt meg azért annyira nincs szétfarigcsálva. Az egy dolog, hogy létezik most hirtelen megmondani sem tudom, mennyi disztró, mert sok, de abból azért nagy számban nem használnak olyan sokat. A fő fejlesztés főleg 2-3, max. 4 disztróra terjed.

(#129) Döglött Róka válasza #04824576 (#122) üzenetére


Döglött Róka
veterán

:D Fogalmad sincs hogy megy a hibajavítás Windows alatt. Fogalmad sincs a fejlesztési irányokról csak tolod a fotelmérnök mantrákat. Reggie0 feliratkozott melléd a kémkedéssel.

lemezkezelése jobb... - mitől?
hálózatkezelése jobb... - szintén mitől?
frissítési metódusa jobb... - mitől + almát körtével a kernel miatt
csomagkezelése jobb... . szintén almát körtével

"Felmerül pl. a kérdés, hogy a Microsoft miért nem cserélte még le azt az őskövület NTFS-t?!" - Miért kéne lecserélni? Mert régi?:D

Azért neveztem arrogánsnak a megnyilvánulásodat, mert látható tudás nélkül vagdalkozol.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#130) Dave™ válasza PuMbA (#125) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Windowst egy cég fejleszti, mégis erősen távol van az egységességtől. A Linuxnál meg megválaszolta más: a legtöbb esetben olyanok fejlesztenek olyanokat, amikhez kedvük van, értenek, érdekli őket. Ez egyik nézőpontból töredezettség, a másikból alternatívák sokasága. Aki mondjuk az n-edik zenelejátszót fejleszti nem fog tudni vagy akarni mondjuk kompozitort fejleszteni azért, mert arra éppen nagyobb szükség lenne.

(#131) dabadab válasza Busterftw (#117) üzenetére


dabadab
titán

Szar a windows, a Linux x dologban jobb. A market share tobbet elmond, mint a kiragadott es altalanosito peldak.

Szuperszámítógépek: Linux 100%, Windows 0%
Mobilok: Linux 90+%, Windows 0%

Beágyazott rendszereknél hasonló arányok vannak, szervereknél már látható a Windows részesedése és egyedül a desktop az, ahol egyértelműen Windowsból van több.

:D

DRM is theft

(#132) Silεncε válasza Reggie0 (#126) üzenetére


Silεncε
őstag

De akkor ne mondjunk már olyat, hogy: Linux fejlesztők sokkal inkább fókuszálnak működésbeli hiányosságok fejlesztésére, mint a csilivili kinézet, meg a senkinek nem kellő appok fejlesztésére.

Startup: én arra akartam igazából reagálni, hogy ne mondjunk már olyat, hogy egységes, mert ez egészen egyszerűen nem igaz. (de ahogy Dave írja, a windows esetén is egyre kevésbé) Az, hogy ez mennyire jó, lehetne róla vitatkozni, de ez már megint más téma.

Felmerül pl. a kérdés, hogy a Microsoft miért nem cserélte még le azt az őskövület NTFS-t?! - jó kérdés, erre valszeg az MS-nél lévő fejlesztők tudják a választ

Egyébként én nem vagyok se a Linux ellen se a Windows mellett, aktívan használom mindkettőt, sőt, néha inkább használom a laptopra feldobott Ubuntut fejleszteni mint a Wines asztalim, mert jobban kézre esik az Ubi. Mindkettőnek megvan a helye

[ Szerkesztve ]

(#133) dabadab válasza Döglött Róka (#129) üzenetére


dabadab
titán

csomagkezelése jobb... . szintén almát körtével

Nem, ez almát almával, csak a windowsos megoldás annyival gagyibb, hogy az már valami teljesen másnak tűnik első ránézésre.

DRM is theft

(#134) Busterftw válasza Reggie0 (#118) üzenetére


Busterftw
veterán

Aha, es ezek ugye nem fuggnek ossze egymassal, fikarcnyit sem.
A tobbseg szamara jobban es egyszerubben hasznalhato, fizetos "all-in-one" rendszert azert hasznaljak tobben, mert csak.

(#135) emvy válasza Silεncε (#24) üzenetére


emvy
nagyúr

> Én az IDEA-t se bírom (az is durván resource heavy a Java miatt),

Java-nak ehhez nem sok koze van.

while (!sleep) sheep++;

(#136) #04824576 válasza Döglött Róka (#129) üzenetére


#04824576
törölt tag

Ne idegesíts fel....

Az NTFS elavult, mégis azt használják. Igaz, vagy nem?
De azért a metro UI fejlesztésére volt idő. Igaz, vagy nem?

Átlagfelhasználónak egy nyamvadt mappamegosztást nem lehet rendesen összehozni Windows-on, hogy működjön. Igaz, vagy nem?
De azért a modern kinézetű alkalmazások fejlesztésére volt idő.

Nem egy ember írta már, saját tapasztalat is van, hogy 1-1 frissítés belassítja a gépet, vagy akár teljes összeomlást is okoz. Ráadásul a Home verzióban kikapcsolni sem lehet az automatikus frissítést, max. elhalasztani. Pont szegény átlaguser-t sz...patják, aki ha gond van, meg se tudja oldani.
De azért a Candy Crash, meg a One Drive, meg a Skype, meg a Paint 3D, meg a többi hülyeség ott figyel alapértelmezetten a rendszerben.

Ne mond már nekem azt, hogy arra figyelnek a Microsoft fejlesztői, amire kell.
Én nem tudással, hanem megfigyeléssel, tapasztalattal vagdalkózom. Többet ér.

(#137) Döglött Róka válasza dabadab (#133) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Fejtsd ki kérlek.

@Startup:
"Az NTFS elavult, mégis azt használják. Igaz, vagy nem?" Mitől elavult?
"Átlagfelhasználónak egy nyamvadt mappamegosztást nem lehet rendesen összehozni Windows-on, hogy működjön. Igaz, vagy nem?" Nem, jobb klikk share.
"Nem egy ember írta már, saját tapasztalat is van, hogy 1-1 frissítés belassítja a gépet, vagy akár teljes összeomlást is okoz." - Az elmúlt 5 évből egyetlen egy példát ismerek amikor az MS bsodot csinált a saját frisstésével, Az is 6.1-en volt. Az összes többinél filter driver volt a ludas. Tavaly a Symantec gurított egy szépet a SEP-el.

Jaj a candy crush tile, minden fotelmérnök rémálma. Az ugye megvan hogy gyárilag nincs fent a gépen csak egy placeholder.
Nem szívesen fejtem már ki, hogy működik a Windows frissítési folyamata, de annyiszor megpróbáltam már Win 10 topikban itt, hogy már mindegy. Egyszerűen létezenek meggyőződéses hozzáértők akiknek mindegy, hogy működik a világ, biblia szinten kezelik.

Semmit nem ér tapasztalatod, ha nem tudod értelmezni a látottakat. ;)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#138) hunluki válasza dabadab (#131) üzenetére


hunluki
senior tag

Ahol a Win tarol az az irodai közeg és a PC gamer masterrace. Az átlagos desktop felhasználó mint ilyen kihalóban van, inkább élnek manapság mobilon/tableten, de aki desktopon tolja általában annak is kimerül az élet a böngésző/torrent/vlc kombóban. Az meg tökmindegy min is elfut.
Esetleg még a digitális kreatívok, de azok meg erősen húznak almás irányba amint van pénz lóvéra.

Régen kb elképzelhetetlen volt egy háztartás PC nélkül, ma egy jobb telefonnal és ha játszani akarsz akkor egy konzollal lazán lehozható.

(#139) Busterftw válasza #04824576 (#119) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen, gondoltam hogy jon a kovetkezo objektiv es statisztikaliag relevans "masok is irtak" erv.
Hiszen az 1 darab magyar forum 10 felhasznaloja, akiknel "gondok" vannak, az levetitheto a globalis szamokra. Deja vu.

"a WINE fejlődésével egyre kevésbé igaz"
Ettol meg ugye igaz. Tudom hogy fejlodik, hiszen minden evben eljon a Linux eve. Lasd idei cikk. Drukkoljunk, hogy jovore mar ne legyen cikk!

(#140) Busterftw válasza #04824576 (#127) üzenetére


Busterftw
veterán

"Viszont ennek a nehézségnek az ellenére mégis csak fennállnak olyan tények, hogy a Linux...
lemezkezelése jobb...
hálózatkezelése jobb...
frissítési metódusa jobb...
csomagkezelése jobb...
és még lehetne sorolni. Alapvető működésbeli különbségek, amire a Linux fejlesztők odafigyelnek. Felmerül pl. a kérdés, hogy a Microsoft miért nem cserélte még le azt az őskövület NTFS-t?!"

Mert a milliard atlagusert nem erdekli. Rakattintasz es megy. Bedugod es megy.
Nem fogja erdeklelni miben jobb a motorhazteto alatt a Linux.

(#141) Busterftw válasza dabadab (#131) üzenetére


Busterftw
veterán

Es Desktoprol volt szo. Ha jol tudom Startup es a tobbi forumozo nem rendelkezik a TOP500 listabol valamelyik geppel otthon.

[ Szerkesztve ]

(#142) #04824576 válasza hunluki (#138) üzenetére


#04824576
törölt tag

"aki desktopon tolja általában annak is kimerül az élet a böngésző/torrent/vlc kombóban"
És itt jön a képbe az, hogy Windows-ból egy van, és abba tesznek bele mindenféle olyan dolgot, ami sokaknak egyáltalán nem kell. Feleslegesen foglalva ezzel a tárhelyet, memóriát, számítási teljesítményt.
Linuxból meg van olyan disztró, amin semmi sallang nincs, csak egy office, egy firefox, meg videó és zenelejátszó.
Pont itt írtam korábban, hogy XFCE Mint-el futtatok home servert olyan eszközön, amiben 1 giga memória van, meg valami atom prici. Oldd meg ezt windows-on.

(#143) #04824576 válasza Busterftw (#139) üzenetére


#04824576
törölt tag

Figy. Ezt meg is fordíthatod. Bizonyítsd be, hogy akiről nem tudsz, annak nincs gondja a Windows-al. Tudod egy hibának a meglétét könnyebb bizonyítani, mint a hiányát. Ha csak egy embernél előjött, akkor a hiba létezik, vagyis előjöhet másoknál is. Nagy számok törvénye szerint pedig ami megtörténhet, meg is történik.

Az "egyre kevésbé igaz" pedig csak a javuló tendenciára utal. A WINE már ma is elég jól áll. Nyilván megint a reprezentációhoz kevés mintaszámmal fogsz jönni, de én pl. az Archicad-en kívül még nem próbáltam olyan alkalmazást, ami ne futott volna el hiba nélkül WINE alatt, játékokat is bele értve.

(#144) hunluki válasza #04824576 (#142) üzenetére


hunluki
senior tag

Meg lehet azt oldani, erre van a win core server. Amúgy nálam is van sallangmentes házi szerver egy rpi4 formájában raspbiannal, fut rajta plex az egész családnak, backup az asztali gépekre, network share, nextcloud, transmission, spotify/bt hangszóróként üzemel, sőt még PXE szerót is csináltam belőle hogy ne kelljen pendrive-okkal b.szakodni. Sőt, mivel 4 gigás a kicsike ezért még tmpfs-be 2 gigát be is fogtam hogy oda transcodoljon a plex és ne kerregtesse a winyót vagy írja feleslegesen a memóriakártyát és még így is van általában 1 giga szabad ramom :D

[ Szerkesztve ]

(#145) Somatom válasza Döglött Róka (#129) üzenetére


Somatom
veterán

Almát, körtével? Androidon belépek a Play -be, bepötyögöm, hogy Firefox és telepíti. Linuxon dettó. Új (legalábbis nekem új), csillivilli Win10 -en megláttam, hogy van szoftverbót. Na, mondom, XP után (azóta nem használtam Win -t) végre, vmi előrelépés. Megnyitom, beírom a keresőjébe, hogy Firefox, de zéró találat. :F

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146) #04824576 válasza Busterftw (#140) üzenetére


#04824576
törölt tag

Adj már oda egy Windows telepítőt, meg egy Linux Mint telepítőt egy átlagusernek, és meglátjuk melyiknek a feltelepítését fogják egyszerűbbnek és gyorsabbnak találni. Ja, meg utána kérd meg őket, hogy használjanak pl. Word-öt, vagy Excel-t. Ja, hogy Windows-on még azt is telepíteni kell?

Ha a Plug and Play a cél, ezerszer jobban jársz egy Cinnamon környezettel, mint bármelyik Windows-al.

(#147) hunluki válasza #04824576 (#146) üzenetére


hunluki
senior tag

Ha egy átlagos usernek bármilyen telepítőt odaadsz csak pislogni fog rád és megkínál egy teával/sörrel hogy légyszi csináld meg neki.

Magunkfajta kockának meg tökmindegy, kb mindkettő next-next-finish.

(#148) atok666 válasza #04824576 (#146) üzenetére


atok666
őstag

Elobb nem pont azt hoztad fel a Win ellen, hogy elore vannak telepitbe a dolgok benne? Most meg hianyzik az eloreinstallalt irodai csomag, ami resze a Linux OS installnak, ha jol vettem ki abbol, amit irsz?!
Amugy a mezei user meg elvan a wordpaddal is. Minek neki office csomag?

Atok

Ad install: mezei user nem fog felinstallalni neked se Windowsot, se Linuxot

[ Szerkesztve ]

(#149) joysefke válasza PuMbA (#125) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Miért, miért, miért? Nyilván aki non profit hobbista programozó az megy a saját feje után ahogy jólesik addig ameddig jólesik. Akik pedig linuxra fejlesztenek nem hobbista alapon, azokat valamelyik a linuxból hasznot hajtó cég pénzeli a saját céljai elérése érdekében.
Ilyen a világ..

[ Szerkesztve ]

(#150) Döglött Róka válasza Somatom (#145) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A szofter fejlesztője dönti el, melyik áruházon keresztül terjeszti a termékét. Almát körtével hasonlat a "csomagkezelés" mikéntje, mivel kettő alapjaiban különböző működésről beszélünk.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.