Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Somatom válasza PuMbA (#400) üzenetére


Somatom
veterán

Én eleve olyan vasat veszek, ami Linux kompatibilis. Az ilyen játékokból pedig már kinőttem. Arra ott a való világ. Nem kell hozzá Linuxos GPU, anélkül is király a grafikája. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#402) Dr. Akula válasza CPT.Pirk (#396) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem szeretnék, már a Diablo 2-nél meguntam az ilyesmit. Nem hiányoznak a koloncok a hátamra. Játszani szeretnék, nem másoknak dolgozni. Az legjobban egyedül megy.

Nem ez a Denuvo volt az amit a CDProject is kihajított a Witcherből, mert ott is csak a baj volt vele?

(#403) PuMbA válasza Somatom (#401) üzenetére


PuMbA
titán

"Én eleve olyan vasat veszek, ami Linux kompatibilis."

Na várjunk. A Linux előnyének szokták mondani, hogy például az 500 éves nyomtató is jól megy rajta stb., de egy VGA helyes működése, ami sokkal fontosabb meg le van szarva? :) Egyébként anno ez egy elterjedt integrált VGA volt: ATI X200M. Szóval ez a Linux kompatibilis dolog pont ugyanolyan, minthogy Windowson sem megy jól mindenféle hardver, de amúgy Linuxon se. Szóval döntetlen az állás ebből a szempontból :)

[ Szerkesztve ]

(#404) Dr. Akula válasza PuMbA (#403) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen, ezen nekem is megakadt a szemem. :) Meg nehogy már egy oprendszerhez kelljen hardvert vásárolni, mikor annak a dolga hogy támogassa a hardvert. A drivert meg írja meg a gyártó. Aki meg is teszi, ha sokan használnák Linux alól. Ameddig nincs meg rá az igény, nem veszt ezzel vevőket a gyártó, addig nem fog ingyen dolgozni.

(#405) sh4d0w válasza Dr. Akula (#404) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Érdekes, amikor Windows alatt merül fel hasonló probléma, ott mindig az a válasz, hogy vegyél támogatott eszközt. Micsoda kettős mérce...

https://www.coreinfinity.tech

(#407) atok666 válasza #20749568 (#406) üzenetére


atok666
őstag

Nem lesz es ezzel szamol a PH is :)

Atok

(#408) CPT.Pirk válasza PuMbA (#400) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De nem erről beszélt Somatom. Zárt kód is lehet pont ilyen gagyi. 2013-ban a zárt AMD driver még azt hiszem a CCC-t sem tartalmazta és utána is hónapok kellettek hozzá, hogy pl. a HDMI scaling beállítását eltárolja. Pedig azt nem hobbi programozók csinálták szabadidőben... Aztán azóta teljesen megváltozott minden, ma már a nyílt driver általában jobb mint az AMD sajátja, miközben az AMD sokmindent bedobott a közösbe.

Somatom arról beszélt, hogy nyílt forrás esetén legalább meg tudod nézni, hogy mi történik. Ha nem bízol benne, hogy a bináris abból a forrásból van amit kitettek, akkor lefordíthatod magad is, ugyanazt kell kapnod eredményül.

Dr. Akula: ezt nem tudom, nekem a CB2077 lesz az első játékom tőlük, korábban nem ismertem őket.

Aweriot: esetleg mozdítsd előre a témát ahelyett, hogy panaszkodsz mindenkire. Egyébként különösebben nincs igazad, mert a korábbi Linuxos cikkek alatt jellemzően falmewar alakult ki, itt meg normális hangnemben zajlik a beszélgetés.
400 hozzászólás után már szerintem egyik témánál se elvárható, hogy szigorúan a témárol beszéljen mindenki, mikor már kb. mindent kibeszéltek róla.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#409) Somatom válasza CPT.Pirk (#408) üzenetére


Somatom
veterán

:R

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#411) Döglött Róka válasza #20749568 (#410) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#412) CPT.Pirk válasza #20749568 (#410) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Olyan kérdést, ami kimozdítja a beszélgetést másik irányba. De akár szólhatsz is Bambanonek, hogy már unalmas a banán, 2020 van és a Linux az nem csak az ő privát munkaeszköze. :)

Értem amit írsz, de a hozzászólások száma mutatja, hogy van igény az említett témák átbeszélésére időről időre. Ugye nincs ilyen általános Windows vs. Linux topic, így ezek a hírek nyújtanak megjelenési területet ezeknek a beszélgetéseknek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#414) Busterftw válasza #20749568 (#410) üzenetére


Busterftw
veterán

"Majd filozofálgattunk az LO/MSO kérdéskörről is, amit ismételten konklúzió nélkül lezártunk."
A piac mar reg lezarta ezt a kerdeskort. :R

(#415) bambano válasza Jesus_Shaves (#385) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azt, hogy az autodesk miért nem fejleszt linuxra, nem is értem...
hiszen nekik előbb volt unixos/X-es autocadjuk, mint windowsos. nekik nem áttérni kellene linuxra, hanem visszatérni rá...

másik hsz-re: rendes szakdolgozatot nem office-ben írtak. egyikben sem. hanem LaTeX-ben. a többi csak maszatolás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#416) bambano válasza ceia (#397) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Te hiszel az EU-nak?": semmit nem kell hinni, se egyik, se másik oldalnak.
Elég elolvasni a jogszabályokat, amiket hoztak, pontosan lehet tudni, hogy az eu is lefeküdt a nagy cégeknek, amikor meg nem szempont, akkor meg idióta gombnyomó majmok gyülekezete.

ennél nagyobb tragédia, hogy hozzá kell tenni: ők a kisebb rossz. a többi lehetőség nagyságrendekkel rosszabb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#417) bambano válasza #20749568 (#410) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

lásd első hsz.
ha a cikkszerző szándékosan belefingik a nulláslisztbe, ott ez lesz a végeredmény. ha a főnöke ezt támogatja, akkor ehhez igazodunk.

valószínűleg terhelés tesztet akartak csinálni az új szerverükön.

úgyhogy: BAZINGA! :P

#413: akkor meg peched van, hogy nem tetszik a beszélgetés, de hatalmad nincs hozzá, hogy megváltoztasd, így csak a duzzogás marad... menjél, igyál inkább egy sört, az legalább meglátszik rajtad.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#418) CPT.Pirk válasza Busterftw (#414) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Piac... Azt árukapcsolásnak és nokiás dobozos megoldásnak hívják. ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#419) axpwxltpaoz


axpwxltpaoz
csendes tag

Én kb. 15 éve átszoktam Linux -ra. Most többnyire Arch Linux, és Gentoo Linux -ot használok. Windows -t kivágtam a picsába.
Azóta se vírus, se belassulás.

(#421) Busterftw válasza CPT.Pirk (#418) üzenetére


Busterftw
veterán

Persze, az almaskereszturi altalanos iskolaban azert hasznalnak Office-t, mert melle a Microsoft az ingyenes tornafelszereleshez meg adott par milliot. :))

(#422) PuMbA válasza axpwxltpaoz (#419) üzenetére


PuMbA
titán

"Azóta se vírus, se belassulás."

Ezeket nem mondanám előnynek manapság. 15 éve még igaz volt. 2016 óta ugyanaz a Windows 10 telepítés van a gépemen és kétszer még a teljes hardver is ki lett cserélve alatta :) Minden egy pöccintésre megy.

[ Szerkesztve ]

(#423) CPT.Pirk válasza Busterftw (#421) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Esetleg nézd meg, hogy milyen szerződéseket kötött az állam a Microsofttal. Nem véletlen adnak pl. az iskolásoknak ingyen licenceket... Ilyen vagy olyan módon, de ki van az fizetve a cégnek...
Árukapcsolás van, nem azért használnak pl. office365-öt mert az olyan jó, hanem mert bele van nevelve az ember. Van akinek ez tetszik, nekem nem mert előnyét nem látom, miközben fizetni kell érte.

PuMbA: Intel E3950 SMARC-ról se tudsz átmenni úgy E3940-re, hogy pl. működjön utána a hang, pedig nem sok eltérés van a két cucc között... Újra kell rakni. Neked csak szerencséd volt eddig. ;) Valamint tegyük hozzá, egy Win10 SSD mentes gépben sokmindennek nevezhető, de gyors gépnek nem. - márpedig elég sok SSD nélküli lapotot adnak el vele együtt ma is...
A vírusokról meg annyit, hogy ma sokkal több fertőzött weboldallal találkozhatsz, mint 15 éve. A kérdés messze nem idejétmúlt, sőt. Ismét csak annyit tudok mondani, hogy neked eddig szerencséd volt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#425) CPT.Pirk válasza #20749568 (#424) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De miért?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#427) CPT.Pirk válasza #20749568 (#426) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amúgy ez egy érdekes példa, mert eddig többen bizonygatták, hogy elmész valahova dolgozni és MSO lesz ott... Aztán nálatok mégsem. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#429) hunluki válasza #20749568 (#428) üzenetére


hunluki
senior tag

Szerintem ez tapasztalatfüggő. Ahogy írtam is én még "előző" office-on tanultam, ha valamit "mostazonnal tegnapra" tempóban kell megcsinálni akkor azt veszem elő mert azzal tudok hatékonyan dolgozni, ha ráérek "tanulni" meg tökörészni akkor meg mehet az MSO.

Kb mint a tablet/mobil vs asztali gép. Meg lehet oldani a másikon is, de ha gyorsan szeretnék dolgozni akkor a megfelelőhöz fogok nyúlni. Nálad meg nyilván az ellentéte lesz. De ettől még nem kell leírni a LO/OO-t.

[ Szerkesztve ]

(#431) dabadab válasza #90384640 (#430) üzenetére


dabadab
titán

A HTML5 lényegesen jobb erre a célra, mint a Flash valaha volt, ami egyébként nem volt se szabványos, se sokféle OS-en támogatott, ellenben tényleg elavult és sebezhető volt meg ráadásul dög lassú.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#433) dabadab válasza #90384640 (#432) üzenetére


dabadab
titán

Ilyenre gondolsz? :D (és ez feleakkora cpu terheléssel megy, mint az a gyenge felbontású lowpoly cucc)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#435) Lacc


Lacc
aktív tag

Ez nekem tetszik, jó iránynak tűnik. Remélem 100%-ban elérhető lesz a GPU ez alol a WinLinuxban konstrukcionál. PC-n vannak olyan programok (ML-DL, HSL), ahol linuxot használok a programok miatt, mert azok a win-t nem támogatják, de akkor így PC-n a dual-boot megszűnhetne.
"Ez a rendszer továbbra is a parancssoros környezetre fókuszál, viszont az elérhető compute vagy grafikus API-k igencsak alkalmasak olyan általános számítási feladatokra, amelyeket a GPU-k sokszor nagyságrendekkel gyorsabban megoldanak a CPU-knál"

(#437) Gezakiss


Gezakiss
friss újonc

:) :C :(

(#438) nakos1212 válasza #20749568 (#436) üzenetére


nakos1212
senior tag

Az OOnak es az LOnak egy ideje azonos a kodbazisa, kvazi ugyanazok... Ha az egyik instabil es a masik nem lehet a te geped hibazik

(#440) sh4d0w válasza nakos1212 (#438) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Már nagyon nem. OO az Apache-nál van, az LO meg közösségi fejlesztés.

https://www.coreinfinity.tech

(#441) totron válasza CPT.Pirk (#408) üzenetére


totron
addikt

Nem bírom magamban tartani, mert annyira tré és annyiszor megismétlődött már ez, nem csak itt, de itt is sokszor, hogy bennem meg pont azt a messzemenően nagyszerűtlen érzést kelti az egész diskurzus, hogy buta íze van az egésznek. Nem akarok senkit megbántani, akarom mondani leszarom kit bántok meg ezzel, olyan szinten kellemetlen az egész, mint mikor egy kiadós megfázás okozta krónikus levertség közepette, hullafáradt állapotod tetejébe az orrod alá finganak váratlanul. Pedig nem legyengült mentális immunrendszerrel indultam neki az olvasásnak. Aztán mellőz is mindennemű emelkedettséget vagy frappáns fordulatot, egyszerűen az a buta és hülyeségbe/semmibe mutató tinivita, ami végtelenül lehangolja az embert. Persze csusszantak be tények, szakmai elemek, melyek önmagukban megállnak és semlegesek, de az egész atmoszférája a fent vázolt és az ural el mindent. Mondjuk ha ennyire nem tetszik, nem kéne itt lenni sem, totron - hát ebben is van valami.

(#442) bambano válasza totron (#441) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

van a szaktopic, ahol megkapod az előremutatást.
meg van a fikatopic, amiből, fogalmazzunk így, dühöngő lesz.
mindent pontosan lehet előre tudni. nemcsak nekünk, a szerzőnek, a moderátoroknak és az üzemeltetőknek is. mégis megjelent ez a hír, mégis itt maradt ez a hír. azt akarták, hogy legyen egy kis flame war. lett.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#443) Dr. Akula válasza sh4d0w (#405) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Egész más egy új havrder támogatása, meg egy 1000 évesé. Utóbbihoz néha már a holtakat is fel kéne támasztani. Mi ebben a kettős mérce?

(#444) Dr. Akula válasza bambano (#415) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Latexben a mátrixos Trinity volt. :P

[ Szerkesztve ]

(#445) sh4d0w válasza Dr. Akula (#443) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem ezer éves eszközökről beszélek, hanem olyanokról, amiket a Win10 újabb főverziói már nem támogatnak. A kettős mércét már leírtam, ha nem megy az értelmezése, használd az értelmező kéziszótárat.

https://www.coreinfinity.tech

(#446) pengwin válasza tibaimp (#80) üzenetére


pengwin
addikt

Igen, sokkal jobb az ext4, mint az NTFS.
Nem csak érzésre gyorsabb, példa: sok játékkal játszok, amik mindkét rendszerre elérhetőek, (Crusader Kings II, Europa Universalis IV, Stellaris, TW Warhammer II...) többnél is panaszkodtak a töltési időkre a felhasználók még SSD mellett is. Én ebből semmit sem érzékeltem. Később a fejlesztők is jelezték, hogy dolgoznak az ügyön, csak a problémát nem tudják 100%-ban megoldani, mert ahhoz a Windows támogatás ejtésére lenne szükség.

Üdv, pengwin

(#447) Dr. Akula válasza sh4d0w (#445) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az csak szokásos user error lehetett. Ha nem tudod mit jelent, a szótáradban megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#448) pengwin válasza Silεncε (#109) üzenetére


pengwin
addikt

Amíg a Wayland olyan bugos, amilyen, addig nem fog terjedni.
Meg ha jól láttam alapvető funkciók is csak hosszú idő után kerülnek bele.
Évekkel ezelőtt próbáltam talán Fedora 27-ben, vagy amikor default lett a Wayland session, és még idén is olvastam panaszokat alapvető funkciók hiányára.

(#113) Reggie0
Szerintem a GPU driverekkel már most sincs komoly baj, AMD-nél nagyon szépen megy Mesa-val az összes értelmes GPU, az NV meg már nagyon régőta egyszerűen használható.
Meg nem mintha Windows-on nem lett volna az utóbbi időben szívás a GPU driverekkel... ;)

Szerintem közel sincs olyan szakadék Windows és Linux között mindennapi használhatóságban, felhasználóbarátságban egy kicsit is tudatosabb/haladóbb felhasználó számára, mint azt itt a többség állítja.
Legalábbis amióta windows 10-en is Group Policy és registry szerkesztéssel kell foglalkozni minden telepítés és frissítés után, meg gyomlálni kell a felesleges bloatware-t. Ami után még mindig nem lehet benne biztos a felhasználó, hogy a rendszer azt csinálja a háttérben ami be lett állítva. Vagyis kell egy jól konfigurált otthoni tűzfal is, hogy ne tudja az adataidat küldeni a MS szervereire a rendszer. Én ezel után azt mondom, hogy ha az egyszeri felhasználó ezeknek a felét meg tudja csinálni Windows-on, akkor ugyanannyi erőfeszítéssel a Linux is menne neki.

Üdv, pengwin

(#449) pengwin válasza PuMbA (#400) üzenetére


pengwin
addikt

A Notebookcheck szerint az már akkor is egy 8 éves grafikus egység volt.
Nézd már meg légy szíves, hogy az AMD mikor dobta pl. Win10 alatt a pre-GCN cuccok támogatását? Közel sem voltak 8 évesek, a Radeon Crimson meg már nem támogatta őket.
Ha meg az X200M-nek dobták a támogatását, akkor nyilván nem fognak foglalkozni a hibajegyekkel, főleg, hogy akkor már vastagon dolgoztak az AMD-sek az új alapokra rakott nyílt driverükön. Erőforrások korlátozottak, a te problémád meg nem igazán volt valid egy kőkori hardverrel.
Ha régi a hardvered, akkor ahhoz illő Linux rendszert kell használni, pl. CentOS, a maga 10 éves támogatásával és befagyasztott főverziójú főelemeivel, vagy az eggyel korábbi Ubuntu LTS, vagy egy Debian stable...
Ha meg mindenáron a legújabb rendszerrel akarod használni, akkor még mindig ott a lehetőség, hogy keress vagy csinálj hozzá patch-et. Tudom ez nem elvárható, de a lehetőség adott.

(#404) Dr. Akula
A linuxos hardvertámogatást sok esetben a linux fejlesztői biztosítják, nem a gyártók sajátjai.
Ha egy adott hardvergyártó nem tesz direkt keresztbe a nyíltforrású illesztőprogramok fejlesztésének, akkor jó eséllyel a hardverei nagyon sokáig támogatva is lesznek.
Van nyomtatóm, scannerem, webkamerám, amiket azért kaptam meg édesanyámtól, mert Win10 alatt már nem működnek. Kubuntu köszöni szépen, kezeli őket.

Üdv, pengwin

(#450) PuMbA válasza pengwin (#449) üzenetére


PuMbA
titán

"A Notebookcheck szerint az már akkor is egy 8 éves grafikus egység volt."

Ettől függetlenül Windows 7, 8-on jól működött a hozzá kiadott legutolsó driverrel, szóval nem értem, hogy miért kellett elbarmolni Linuxon 8 évvel később.

"Ha régi a hardvered, akkor ahhoz illő Linux rendszert kell használni"

Igen, egy ideig használtam is Ubuntu 8.04 LTS-t, amin még jól működött, de csomó dolog meg jóval kényelmesebb volt az új rendszereken vagy olyan program kellett, amit nem is lehetett telepíteni rá. Akkoriban egy 2-3 évvel ezelőtti és egy új verzió közötti különbség ég és föld volt, mert a fél rendszer már más volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.