Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem aki ilyen hazug és provokatív címmel publikál cikket, az ne csodálkozzon, ha utána durva beszólásokat kap.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) dabadab


dabadab
titán

A WSL2-nek gúnyolt fejlesztés

Gúnyolt?... Ez a neve.

Azt azért fontos kiemelni, hogy a fentiekkel senki se várja, hogy majd grafikai alkalmazásokat futtat a Windows Subsystem for Linuxon belül, az ehhez szükséges rétegek nem lesznek beépítve

Még nem lesznek beépítve, de úton vannak, a BUILD konferencián a MS demózott is pár GUI-s cuccot: az architektúra nagyjából úgy nézett ki, hogy linuxos oldalról a GUI-s programokat egy Wayland szerver szolgálta ki, ami egyben RDP szerverként is működött és windowsos oldalról ehhez kapcsolódott egy RDP kliens, ami a tényleges megjelenítést csinálta (ránézésre RemoteApp-pal, vagyis nem a komplett desktopot hozta át, hanem az adott programok ablakai simán ott voltak a natív windowsos desktopon).

DRM is theft

(#3) bambano válasza dabadab (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

gányoltat akart írni...

szerintem jelenleg is lehet linuxos grafikus programokat használni windowson, miután a linuxnak hálózattranszparens grafikus felülete van. tehát elindítasz windowson egy natív windowsos X szerver alkalmazást, meg a linuxos programot (szerintem akár wsl-ben is, de úgy még nem láttam), és simán fogod látni a kimenetét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Somatom


Somatom
veterán

Mitől jobb ez, mint hogy az SSD egyik partíciójáról Win -t, a másikról meg Linuxot bootolok?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5) CPT.Pirk válasza Somatom (#4) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az bizonyos szempontból kényelmetlen. Nekem is van W10 dualbootban, de csak akkor indítom el, ha nagyon muszáj.

Az egész WSL azzal kezdődött, hogy a fejlkesztők egy jelentős rétegének nem tudott alternatívát mutatni a Microsoft a Windows-szal, mert olyan alapvető dolgok sosem voltak meg benne, amik bármelyik Linux disztróban Bash-ben mindig is.

Az átlag PC felhasználó ezekkel nem is találkozik, de ha valaki fejlesztői munkára is használja a gépét, akkor ezeknek az eszözöknek a megléte aranyat ér. Gondolj itt akár csak egy egrep meg awk-ra nagy szövegfájlok feldolgozásánál... Emiatt létezett a Bash for Windows project korábban, de nem volt teljesen szinkronban szintaxis (verzió?) terén a natív Bash-es megoldásokkal.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6) Silεncε válasza CPT.Pirk (#5) üzenetére


Silεncε
őstag

Meg ugye ott a Docker (inkább ez volt az egész mozgatórugója), amit ma már mindenki használ, csak eddig winen kellett alá még egy külön emulált Linux VM is.

[ Szerkesztve ]

(#7) Dave™ válasza Silεncε (#6) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nálam már ötödik éve folyamatosan az van, WIndowson kívül :D

(#8) zolee001


zolee001
őstag

Elöször talán azt a nyomorék windowst raknák rendbe,az a developer aki képtelen egy virtuális gépet vagy dualbootot beüzemelni az ne fejlesszen

(#9) róland válasza zolee001 (#8) üzenetére


róland
veterán

Azt teszik: elkezdték a linuxot beépíteni, s talán folytatják az eredeti indos kód kigyomlálásával. :DD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#10) #12901120


#12901120
törölt tag

Lassan már tényleg eljön az idő, mikor Mac-re térek. Ezt a sok hulladék OS-t bszki.. :W

(#11) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ilyen Linux évét inkább nem kérnék. Már nem csak ötleteket nyúl a MS, hanem a konkrét cuccokat is :S
Az a baj, hogy rájöttek, hogy ha nem tudják megvenni (mert ugye nincs mit), akkor valahogy a sajátjukká kell tenni.

Nekem nagyon tetszene egy olyan megoldás, ami sokféle oprendszeren futtathatóvá tesz szoftvereket, szabványos módon, így megoldva az OS-ek közti átjárhatóságot. Csakhogy ami szabványhoz eddig a MS hozzányúlt, az sem nyert vele sokat, meg ez sok minden, csak nem szabvány.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) bambano válasza CPT.Pirk (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az egész wsl azzal kezdődött, hogy a fejlesztők egy része kezdte felvenni azt a szokást, hogy azt rak a fejlesztői desktopjára, ami az éles rendszerén fut. és akkor az ms betojt, hogy a szerveroldali linux uralom kilökheti a desktop oldali ms monopóliumot, és ez ellen akartak tenni valamit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) Alchemist válasza #12901120 (#10) üzenetére


Alchemist
addikt

Az is hulladék, csak a saját fejlesztésű vasak miatt kevésbé jönnek elő a problémák. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#14) pengwin válasza hcl (#11) üzenetére


pengwin
addikt

Már most is meg lehet úgy írni az alklamazásokat, hogy fussanak minden rendszeren. Vannak cross platform keretrendszerek, API-k kb. mindenre. Minden csak szándék kérdése.

Olyannal meg szerintem ne is próbálkozzanak, hogy teljesen univerzális legyen az alkalmazásfuttatás, mert azzal csak azt érnék el, hogy minden rendszer megkapná a többi hülyeségeit is.

(#12) bambano
Hál' Istennek az MS még mindig elég erőszakos felhasználó ellenes dolgot művel ahhoz, hogy ne akarjak visszamenni Windowsra.
Pl. a Teams eröltetése, letörölhetetlensége bizonyos licencelési szint fölött nálam nagyon kiverte a biztosítékot. Inkább raktak volna bele olyan 2020-hoz illő fÍcsöröket, mint pl. a több ablakos mód...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#15) #12901120 válasza Alchemist (#13) üzenetére


#12901120
törölt tag

A lényeg, hogy a telemetria tökéletesen működik mindegyikben.

(#16) Dave™ válasza pengwin (#14) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mint a Skype: electron, vagyis egy Chromium fut alatta, 500MB+ RAM. Teams ugyanez. De legalább vannak. A legviccesebb viszont az, hogy Linux alatt semmi gondom a Skype-pal, Windowson viszont sok érdekeset látok a kollégáknál, amikor meetingelünk.

(#17) Silεncε válasza Dave™ (#16) üzenetére


Silεncε
őstag

Nekem mostanában kellett ilyen crossplatform appokat használni. VSCode, Discord, Spotify meg Skype ment egyszerre, na a 8GB RAM 2/3-át el is vitték, hála annak hogy mind alatt a csodálatos Electron fut (jó, talán a spoti mást használ, de egykutya). De jah, legalább vannak

pengwin: ha a Team többablakos módjára gondolsz, az inkább az Electron hülyesége, a VSCode-nál is megőrjít, hogy nem lehet szétszedni több ablakba, de az Electron miatt nem lehet...

[ Szerkesztve ]

(#18) pengwin válasza Dave™ (#16) üzenetére


pengwin
addikt

VS Code is úgy tudom electronra épül, és ott is lehet szépen futtatni a RAM igényt.

Ellenpélda a mindenhol futtatható alkalmazásokra pl.:
Én kisérleti jelleggel használtam pidgint is az egyik munkahelyemen a Lync kiváltására, és sokkal jobban használható volt, mint a hivatalos kliens winen.
Pl. vissza tudtam keresni a beszélgetéseket, ami kollégáknak kb. lehetetlen volt, mert az SfB kliens 8-10 üzenetenként küldte el az email fiókodba a beszélgetést, máshol mpedig nem őrizte meg a felhasználó számára hozzáférhetően.

Üdv, pengwin

(#19) Dave™ válasza Silεncε (#17) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Teams csak zabálja a RAM-ot, volt már közel 1GB is videochat alatt. A Skype viszont tényle jól megy, elég sokat is használom.

(#20) Dovloran válasza #12901120 (#15) üzenetére


Dovloran
senior tag

Gondolom itt csak a Mac-re és a Windows-ra gondoltál. :U

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#21) Dovloran válasza Alchemist (#13) üzenetére


Dovloran
senior tag

:R

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#22) fatal` válasza Silεncε (#17) üzenetére


fatal`
félisten

Ezek mind electronos szarok. Rettenet az egész. Nem értem ezt a hypeot a vs code körül se, sztem egy fos. Egy IDEA-hoz képest pl, ami szintén crossplatform. Nem lehet kihúzni külön ablakba a fájlokat, fel is adtam a használatát.

(#23) hcl válasza pengwin (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, ezeknek mindegyiknek megvannak a maga hátrányai (fentebb írják). Nem is annyira univerzálisra gondolok, hanem _szabványosra_ . Pont azért, hogy ne kelljen 8 réteget egymásra húzni egy mindenen (valójában sehol sem jól) működő cucchoz.

@Dave : Borzalom. For bizniszt használok :(

@-Balázs- : :D

@Pengwin : Nagyon hiányoznak a jóféle multikliensek. Facebook, Skype, Gtalk, stb., már egy kliensben sincs, nem hogy ezeknek le legyenek kezelve a videohívásai, stb...
Én a Pidgin-t cseréltem Yakyak-ra, mert ugyan a Pidgin naplóz, de csak amit ő loggolt le... Mondjuk ugyanolyan kereshetetlen, mint a Gtalk weben :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) Silεncε válasza fatal` (#22) üzenetére


Silεncε
őstag

Én az IDEA-t se bírom (az is durván resource heavy a Java miatt), nekem az túlbonyolított, mindent jobban akar tudni mint én, nem áll kézre (mondjuk ez megszokás kérdése). A VSC-t használom minden nap Angularhoz, de rohadt idegesítő, hogy hiába van két monitorom, nem tudom kihasználni, mert nem tud új ablakba kitenni egy fájlt (de ez meg nem a VSC hibája, az Electron ilyen...). Fülek vannak, de azokkal sokra nem megyek...

hcl: az ilyen all-in-one progikat egyre jobban szorítják ki, használd csak mindenhez a saját klienst (már feltéve ha van, nem csak egy webapp)

[ Szerkesztve ]

(#25) dabadab válasza fatal` (#22) üzenetére


dabadab
titán

Nem értem ezt a hypeot a vs code körül se, sztem egy fos

Valójában egy tök jól használható IDE, nincs vele semmi gond, van hozzá rendes userbase és emiatt komoly community support meg microsoftos team is folyamatosan dolgozik rajta. Nekem meg személy szerint pluszban kézre áll, mivel a shortcutok nagyjából követik a sima Visual Studiót, ami munkaidőben amúgy is a fő toolom.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#26) dabadab válasza Somatom (#4) üzenetére


dabadab
titán

Mitől jobb ez, mint hogy az SSD egyik partíciójáról Win -t, a másikról meg Linuxot bootolok?

Hogy nem kell átbootolni. A windowsos fejlesztéseimhez meg sysadminkodáshoz is tudom használni a linuxos cuccokat meg - és valószínűleg ez lehetett a fő motiváció a MS részéről - lehet futtatni normális dockert. Ha Windowson futó komponensednek kell valami dockeres izé, akkor az semennyire sem segítség, hogy ott van egy másik partíción a Linux, mert ha arra átbootolok, akkor meg a windowsos rész nem fut :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#27) hcl válasza Silεncε (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz. Tök zárt cucc, nem tudod, mit csinál... Gyanús :D

@dabadab : Szerintem Linux adminkodáshoz Linuxot, Windowshoz Windowst jó használni. Arra való.
Előző melóhelyen mondjuk nem értették...

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) dabadab válasza hcl (#27) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem Linux adminkodáshoz Linuxot, Windowshoz Windowst jó használni. Arra való

Szerintem meg írjon komolyabb scriptet Powershellben (vagy .bat file-ban, rotfl) az, akinek két anyja van.

DRM is theft

(#29) hcl válasza dabadab (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem is, de Windowsra az való. Az a natívja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) Domonkos válasza hcl (#29) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Az a natívja.
Ez azert egy meglehetosen gyonge erv. :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31) fatal` válasza Silεncε (#24) üzenetére


fatal`
félisten

Ez már egyéni preferencia lesz, szerintem az IDEA messze a legjobb IDE, persze configolni kell (többnyire angularhoz használom, de itthon hobbi projekthez is).

Én .NET-tel dolgozom, de az alap VS is szörnyű, nem képesek egy 64 bitest összerakni, egyfolytában haldoklik a kevés RAM-tól egy közepes méretű projektnél. Plusz emiatt már az atyaúristent is külön processbe tesznek, amitől egy instabil fos az egész.

Az electronos cuccoktól úgy, ahogy van a hideg kiráz, a VS Codeot nem bírtam pár napnál tovább, szerencsére van IDEA licenc a cégnél :DDD

(#25) dabadab: Szerintem pont a feljebb említett több ablakos mód hiánya miatt (amit ha jól tudom maga az electron nem tud) teljesen használhatatlan. A shortcutokat másban is be lehet állítani. De nem vagyunk egyformák :) Mondjuk free cucchoz képest egész jó, de nem szeretnék vele 8 órában dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#32) #04824576 válasza fatal` (#31) üzenetére


#04824576
törölt tag

Értelmetlen ez az egész. Szerver környezetben egy Linux ezerszer jobb bármilyen windows-ban emulált cuccnál. Otthoni környezetben meg nincs olyan Linux app, amire ne lenne Windows alternatíva, így teljesen felesleges ez a Windows-on belüli Linux baromkodás.

Mondjuk azon szűk rétegen kívül, akik Windows only programokat futtatnak, másnak az egész Windows is baromság. :D

(#33) dabadab válasza fatal` (#31) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem pont a feljebb említett több ablakos mód hiánya miatt (amit ha jól tudom maga az electron nem tud)

Izé, most direkt megnéztem (a magam részéről nem szeretem, hogy egy program egynél több ablakot használ), az Electron is tud több ablakot kezelni és a VSC is. VSC-ben egérrel szerintem nem lehet egy tabot új ablakba kirángatni, viszont a Ctrl+K O shortcuttal igen.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#34) dabadab válasza #04824576 (#32) üzenetére


dabadab
titán

Milyen "windows-ban emulált cucc" az, amiről beszélsz?

DRM is theft

(#35) fatal` válasza dabadab (#33) üzenetére


fatal`
félisten

A CTRL+K O emlékeim szerint egy teljesen új vs codeot nyit, ami mégegyszer megnyitja a projektet (foldert, nevezzük aminek akarjuk). Persze lehet, hogy mióta utoljára néztem, azóta fejlesztettek rajta.

(#32) Startup: Ezt biztos, hogy nekem szántad válasznak?

[ Szerkesztve ]

(#36) #04824576 válasza dabadab (#34) üzenetére


#04824576
törölt tag

Mindegy, hogy emulált, vagy valós időben átfordított, vagy egy komplett Linux kernel fut Windows alatt. Minek? Az elsőnél lassulással kell számolni, a másodiknál kompatibilitási gondokkal, a harmadiknál meg feleslegesen fut két egész kernel a gépen, ami erőforrás pazarlás. Az egész úgy hülyeség, ahogy van.

Most őszintén. Aki kifejezetten olyan dolgokat futtat, amikért megéri a Windows alatt egy Linuxot is futtatni, mert Linuxon annyival jobb, az használ Windowst? Ki ennek a célközönsége?

[ Szerkesztve ]

(#37) #04824576 válasza fatal` (#35) üzenetére


#04824576
törölt tag

Nem, bocs, senkinek sem szántam válasznak, csak úgy ki akartam írni, csak félre nyomtam.

(#38) Silεncε válasza dabadab (#33) üzenetére


Silεncε
őstag

Ez szerintem is azt csinálja, amit fatal` ír. Ez is egy megoldás, de közel sem olyan mint a sima VS-ben vagy a IDEA-ban.

Startup: ez egy fejlesztői eszköz, nem szerver kiváltására való, pláne nem otthoni használatra, de ezt fontebb többen is leírták.

Egyébként úgy látom mindenki idetalált, jöhet a következő Win vs Linux háborús topic :U

Startup#2: nekem például nemrég használni kellett. Kaptam egy C++ forráskódot, teszteket kellett volna hozzá csinálni (egyetemi cucc), ehhez csak le kellett fordítani, futtatni nem. Két lehetőség volt: vagy osszekaparok minden dependency-t winre majd VS-el fordítom vagy Linuxon pár apt paranccsal lekap és CMake fordít. Utóbbi nyilván kézen fekvőbb volt, de Linux telepítésem éppen nem volt, WSL viszont igen. Na erre pl pont jó volt. Meg ha mondjuk Docker kontenerekkel dolgozol, nem kell feltenni a Wines Dockert, ami csinál egy teljes Linux emulaciot maga alatt, hanem ezzel működik.

[ Szerkesztve ]

(#39) dabadab válasza #04824576 (#36) üzenetére


dabadab
titán

Oké, értem én, hogy fogalmad sincs, hogy mire jó ez az egész, de ilyenkor az a megoldás, hogy kérdezel, nem az, hogy hülyeségeket öntesz a fórumra.

DRM is theft

(#40) #04824576 válasza Silεncε (#38) üzenetére


#04824576
törölt tag

"ez egy fejlesztői eszköz, nem szerver kiváltására való"
A kérdés akkor is áll. Ki az, akinek egy gépen kell ez a fejlesztőeszköz, és egy Windows is? Mert a célcsoportot akkor sem látom.

(#41) #04824576 válasza dabadab (#39) üzenetére


#04824576
törölt tag

Mit kell tudni róla annak, aki nem használja? Ez egy olyan dolog, ami Linuxokon natívan megtalálható, a Microsoft képtelen rendesen lemásolni, úh. inkább nyúlja az egészet, ahogy van. Összefoglaltam a lényeget, vagy csak hülyeséget öntök a fórumra?

Az egész winfost el kéne felejteni, a sírját sóval behinteni. Problem Solved.

(#42) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Reméljük, nem ez lesz belőle .. :R
https://en.wikipedia.org/wiki/Embrace,_extend,_and_extinguish

"Embrace, extend, and extinguish" (EEE),[1] also known as "embrace, extend, and exterminate",[2] is a phrase that the U.S. Department of Justice found[3] was used internally by Microsoft[4] to describe its strategy for entering product categories involving widely used standards, extending those standards with proprietary capabilities, and then using those differences in order to strongly disadvantage its competitors.
"

Mottó: "A verseny jó!"

(#43) dabadab válasza #04824576 (#40) üzenetére


dabadab
titán

Azoknak mindenképpen jó, akik Linuxra (is) fejlesztenek, főleg szerverkörnyezetbe. A VS már jó ideje tud linuxos kódot generálni (ami remek dolog, mert cross platform cuccoknál nem kell vcprojx-ből make file-t hekkelni vagy valahogy CMake-ből vcprojx-et), ehhez nagyon jól jön, hogy helyben ki is lehet próbálni, szerveren is jó, mert egy csomó dolgot egyszerűbb úgy megcsinálni, hogy linuxos dockerben fut, mintha az ember a windowsos verziót installálja.

DRM is theft

(#44) dabadab válasza #04824576 (#41) üzenetére


dabadab
titán

Az egész winfost el kéne felejteni, a sírját sóval behinteni. Problem Solved

Köszönjük, hogy tizennégyéves létedre megoldod itt a világ problémáit. :U

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#45) #04824576 válasza dabadab (#44) üzenetére


#04824576
törölt tag

Kösz, ilyen fiatalnak látszom? Örülök neki. Kár, hogy már nagyon messze vagyok a 14-től. Annak még jobban örülnék, ha annyi lennék. ;)

Kicsit komolyabban átgondolva, amit olyan könnyen lehurrogtál. Professzionális felhasználásra már régóta jobb a Linux. Az otthoni felhasználásnál meg csak azért nem terjedt még el, mert elsődlegesen mindent Windows-ra fejlesztenek. Mondd azt, hogy ha holnap a Microsoft (csak teoretikusan, mert nem fog megtörténni) csődbe menne, és pár éven belül a felhasználók és a fejlesztők is mind Linux-ra váltanának, nem lenne egy rakás probléma megoldva.

(#46) atok666 válasza #04824576 (#45) üzenetére


atok666
őstag

Mit takar a "professzionális felhasználásra"?

Atok

(#47) dabadab válasza #04824576 (#45) üzenetére


dabadab
titán

Kösz, ilyen fiatalnak látszom?

Azt hittem, hogy legkésőbb 14 éves korára mindenki kinövi a winfosozást.

DRM is theft

(#48) hcl válasza Domonkos (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem ám. Az adott OS-el a gyártó saját shell-je lesz a legjobban integrálva, követi legjobban annak a képességeit... A PS parancsaitól és átgondoltságától én is idegzsábát kapok, de ez már user preferencia kérdése.

Különben, amit még lehet, ha valamelyik OS-ről a másikra fejlesztesz : virtuálgép. (Sőt, ahogy a cikk is írja, a WSL is az.) Az fut rajta, amit akarsz, akkor indítod, amikor kell, persze akkor kicsit több RAM fogy (gondolom), de cserébe máskor nincs ott feleslegesen.

@IDE téma : Lassan kiderül, hogy a developer usereknek azért kell 32GB RAM, mert az IDE eszi meg, nem a program, amit fejleszt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) Döglött Róka válasza atok666 (#46) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Arra én is kíváncsi lennék.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#50) hunluki válasza Alchemist (#13) üzenetére


hunluki
senior tag

Csak offban de szeretnék rácáfolni.
Adott egy dell optiplex 980 asztali gép i5 2400 procival, 4x2gb rammal és egy GT710 VGA-val. Még el capitant telepítettem rá ami annyiból állt hogy csináltam egy mókolt telepítőt (20p gugli és kb fél óra amíg elkészül), boot róla, telepít, majd egy setup végignyomkodása ami feltette a VGA/hang/hálókártya drivereket. Na ez a gép azóta működik és frissül magától hibátlanul (time machine backup van ha para lenne).

Tudom off meg minden, de van gyűrve elég rendesen kép/videószerkesztésre és hibátlanul teszi a dolgát évek óta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.