Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Nagyon tetszenek, és biztos jól is szólnak, de menniy az annyi? :U

(#2) Patice


Patice
nagyúr

Mostanában hallottam csak ezekről a hangdobozokról és üdvözlöm a gondolatot, hogy minőségi kis aktív hangfalak is elérhetőek PC mellé kis hazánkban. Igaz nem túl olcsó, de a minőséget meg kell fizetni. A kivitelezés nagyon tetszik, feketében jobban bejövős. Már csak meghallgatni szeretném. Eljátszottam a gondolattal, hogy lecserélem az egyik pár Genius 1250x-emet egy ilyenre. :))

Egyedül a digitális bemenetet hiányolom róla, de ez biztos még jobban megdrágítaná. Egy jó kis DAC elé és probléma megoldva. :DD

Ha lenne alatta arckönyv-gomb, akkor lájkolnám.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3) Patice válasza Lotusomega (#1) üzenetére


Patice
nagyúr

Ennyi

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Alapos és jó teszt lett :C , látszik hogy audio-kedvelő készítette.Jó kis dobozka lehet, én is szívesen hazahoznám, ha lenne rá keret.

(#5) AMDFan


AMDFan
addikt

Nagyon jó teszt, köszi!

Sajnos túl nagy sikere biztosan nem lesz nálunk az ára miatt.

(#6) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Jó kis bemutató lett :R

Viszont a termék ára egyéni szerintem elképesztő :(((

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#7) mghltm válasza Stukker1987 (#6) üzenetére


mghltm
addikt

az aratol seggre ultem :DDD en ennyi penzert inkabb egy 5.1-es rendszert vennek, bar nem is vagyok az a vajtfulu ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#8) rep3at


rep3at
őstag

Drága hangfal, de a vájtfülűeknek meg fogja érni, szerintem is nagyon szép kis darab, bár kisszobában én azért maradok a Jamo hangfalaimnál, ezek is meglepően tisztán szólnak.

Forward thinking. كرر

(#9) djculture válasza Stukker1987 (#6) üzenetére


djculture
félisten

ja 43 ért kevésbé jó névbe zenekari aktív hangfalpárt lehet venni,tudom az nem hifi meg nem márka:) Amugy jó kis hangfal de a teljesítménye se valami nagy,volt ilyen nálam is próbára,.

[ Szerkesztve ]

(#10) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mindenki mondja, hogy ennyit kiadni egy 2.0-s "kis szar" hangfalért rohadt sok me' bemegyek a boltba aztán veszek a Logitech csoda hangfalat azt' ugyanott vagyok.

Hát nem. Ennek azért kérik meg az árát, mert messze nem az a bóvli kategória ami elterjedt mindenhol. Persze ezt csak az érti aki a zenét szereti hallgatni az utolsó tized bitig, az nem aki egy 128-as mp3-tól oda van meg vissza egy 10k-s "ötpontegyes" hangfalon.

Abban tényleg van viszont valami, hogy a teljesítménye kicsit kevés az árához képest, de a hordozhatóság érdekében ez a max amit ki lehetett hozni.

Cikkírónak: A laptop hangkártyája nem fogja vissza a teljesítményét a hangszóróknak?

[ Szerkesztve ]

(#11) fordfairlane válasza Stukker1987 (#6) üzenetére


fordfairlane
veterán

Attól függ, mihez képest. A műanyag hangcsodákhoz képest az, de elnézve a profi 2.0-s aktív monitor hangfalakat, ez az ár egyáltalán nem sok érte. Plusz mellétehetjük azt az érvet, hogy ez nem alaplap, vagy videokártya, nem fog elavulni 3 év alatt.

x gon' give it to ya

(#12) djculture válasza Vasinger! (#10) üzenetére


djculture
félisten

Kötözködni akarának evvel lett nállam összehasonlitva és ez sehol sincs hozzá szerintem áruk meg hasonló: [link]

(#13) Vasinger! válasza djculture (#12) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hidd el, hogy ha erről lett volna cikk írva, ugyanezt mondták volna.

Lehet hogy jobb, bár csak pár ezerrel olcsóbb, de ez sem és az sem a low end kategória.

Most én itt nem konkrétan erről az egy hangfalról beszélek, hanem erről az árszegmensről ahol ilyen hangfalak találhatóak.

(#14) cucka válasza djculture (#12) üzenetére


cucka
addikt

ja 43 ért kevésbé jó névbe zenekari aktív hangfalpárt lehet venni,tudom az nem hifi meg nem márka
Meg 40 kiló szemes kávét is lehet venni az árából, na és akkor mi van?

Kötözködni akarának evvel lett nállam összehasonlitva és ez sehol sincs hozzá szerintem áruk meg hasonló: [link]
Az egyik egy kisméretű audiofil minőségű hangszórópár, a másik meg egy low end stúdiómonitor, miért hasonlítaná bárki őket össze?

(#15) Stukker1987 válasza Vasinger! (#10) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Nyilván van igazság abban amit mondasz ezt egyáltalán nem vitatom.

Maradjunk annyiban,hogy nem az én fülemnek és pénztárcámnak való...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#16) djculture válasza cucka (#14) üzenetére


djculture
félisten

Semmi én azt mondom ez nem éri meg apénzét ha ennyi pénze van az embernek van komolyabban és szebben szóló cucc is.Amiért kiadnák pénzt csak sokba kerül az az A5 ebböl a márkából.Az már jóval dinamikusabb cucc és nem torzít mint ez...
aktív hangszóró

- 150W csúcs

- 50W RMS

- Dual Class AB erősítő

- 5" Kevlar hangsugárzó

- 95dB jel/zaj viszony

- 0.05% THD

- 50Hz-22kHz átvitel

- 25x18x20 cm

- 6.4 Kg / 4 Kg

- 25 mm MDF doboz

[ Szerkesztve ]

(#17) Tristis


Tristis
őstag

150 Ft-os teszkós IC befigyel :DDD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#18) cucka válasza djculture (#16) üzenetére


cucka
addikt

Semmi én azt mondom ez nem éri meg apénzét ha ennyi pénze van az embernek van komolyabban és szebben szóló cucc is.
Szerintem az, hogy egy cucc hogy szól, az teljesen szubjektív. Ha az a fontos, hogy játékban jók legyenek a hangok, akkor jó az akármelyik plasztik 5.1-es szett is. Ha zenekari próbára kell, akkor oda az a lényeg, hogy hangos legyen, a hangminőség sokadik szempont (mert ugye át kell szólni a dobot, ami k*rva hangos). Ha keverni akarsz, akkor oda semleges hangú, stúdió monitor kell, amin lehet, hogy pont a semleges hang miatt nem akkora élmény zenét hallgatni.
Az sem mindegy, hogy milyen stílusú zenét szeretnél hallgatni rajta és mekkora hangerőn képzeled ezt. Nyilván egy ilyen kicsi hangszóróval nem fogja meglobogtatni a csillárt a basszus, és ha feltekered, nem fogják két utcával arrébb is hallani.

Egyébként ha jól látom, az A5-ös 80 ezer forintba kerül, ha tényleg audiofil minőségű hang jön ki belőle, akkor egyáltalán nem érzem drágának, főleg, hogy aktívak, tehát nem kell külön erősítőt venni (meg nem kell az erősítőt elhelyezni, nem foglal helyet, nem kell annyit agyalni a kábeldzsungellel, stb.). Persze, ha az a szempont, hogy zenehallgatás közben diszkóban érezd magad, akkor ezek sem ajánlottak :)

[ Szerkesztve ]

(#19) djculture válasza cucka (#18) üzenetére


djculture
félisten

A5 elég keményen tud szólni hangerőben is volt hozzá szerencsém.A szubjektív dologba igazad van,főleg az határozza meg ki milyen hangzáshoz szokott szerintem.Nekem amugy pl nem az afontos hogy letépje a fejemet a basszus hanem az hogy ha egy hangnak nagyobb a dinamika tartománya az ne vesszen csak úgy el.Mert sokszor ezeken a kis valamiken felső és alsó tartományba is egy nagy vágás van.A5 viszont teljesen más kategória az tuti árban is az is igaz.Az A3 viszont elég kommersz benne van az összes ilyen kis hangsugárzókra jellemző hiba maradéktalanul.Én nem nagyon dicsérném az tuti van helyette ilyen áron sokkal normálisabb kialakítású azt tartom.

[ Szerkesztve ]

(#20) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Köszi az írást.

Jól látom, hogy laptop fajhallgató kimenetére van kötve?
Egy usb-s dac-ot lehet, hogy nem ártana beszerezni hozzá. :)

(#21) dhstyle


dhstyle
tag

Már nem azért de ennyi pénzből olyan hangcuccot rakok össze ami több mint 10xres teljesítményt tud :D. vagy olyat ami csak 3x nagyobb teljesítményü viszont kielégíti a vájtfülüeket is:)

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#22) Giot


Giot
addikt

Jó cikk!
Tetszetősek a hangdobozok, az ára meg annyi hát annyi. :U
Mit kell ezen fennakadni, a minőségi hangszórók nem arról híresek hogy olcsók lennének. És itt azért benne van a dobozkában egy átlagon felüli erősítő is, és maga a doboz anyaga sem rossz főleg hogy ilyen kis csepp hangszórók dolgoznak benne, és ennek ellenére nem spóroltak 18mm MDF.
Persze hallani kellene a hangját, csak így tudnék ítélkezni mivel a HiFi erősen szubjektív dolog.
A cikkíró felé annyi kérdésem lenne még hogy nem hallani szuszogó hangot nagy hangerőn, a nagyon keskeny reflex nyílás miatt?

(#23) Duree: Mélyhangok, lehet egy relatív kicsi hangszóróból is egész komoly mélyet kihozni jól méretezett reflexnyílással, reflexcsővel, csak akkor nagy hupli lesz a frekimenetben, (sípeffekt) ezt meg meg kell fogni meg kell vágni elektronikával (keresztváltó). Akkor nincs vele gond.
Hallottam már ilyen kis cseppségeket (nem ezeket, a méretre gondolok) és meglepően jól szolt.

[ Szerkesztve ]

(#23) Duree


Duree
veterán

Nagyon jó lett a teszt szép részletes a leírás,ezért mindenképpen gratulálok hozzá.Sok mindenben a cikk tartalmával nem értek egyet.Sajnos az kell mondanom,hogy minőségi és legfőképpen mennyiségi mély hangot ennyire kicsi hangszóróból nem lehet kinyerni.Egy 7cm-es mély hangszóró erre alkalmatlan.Amikor az egyetemen tanultam az akusztikát a tananyagban benne volt,hogy igazi mély hang lesugározására,minimum 20 cm hangszóró kell,és ez szerintem érvényes a mai igen modern hangszórókra is,persze lehet az elektronikával növelni a mély hang arányát,de akkor még jobban erőlködni fog a membrán,és persze a hangkép erősen színezett lesz.Igaz nem halottam szólni ezt az apró dobozt,de hasonló márkás picivel nagyobbat igen és annak se voltam elégedett a hangjával,mert az igen mély hangokkal küszködött,szinte kifulladt,és érződött,hogy az elektronika alaposan belenyúl a hangképbe.Bocs nem akartalak megbántani,lehet persze tévedek és ez a darab mégis jól szól ,persze ez is egyénenként változhat mert egy hang megítélése erősen szubjektív dolog.

duree54

(#24) sanzi89 válasza Patice (#3) üzenetére


sanzi89
addikt

:Y

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25) AMDFan válasza Duree (#23) üzenetére


AMDFan
addikt

"igazi mély hang lesugározására,minimum 20 cm hangszóró kell,és ez szerintem érvényes a mai igen modern hangszórókra is"

Ezt azóta gondolom így én is, mióta 20cm-es membránnal szerelt hangfalaim vannak :)
És igen, érvényes a mai hangszórókra is. Kis membránfelület, kis mély, nagy membránfelület, nagy mély.

(#26) banhammer


banhammer
veterán

Egyetlen egy baj van a hangfallal, hogy iszonyatosan drága.
Tudom a minőséget meg kell fizetni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#27) #56474624 válasza AMDFan (#25) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akkor éljenek a 20-as mély(közép)sugárzók, nekem is az van. :))

A teszt egyébként tetszik, bár a leírás olyan szinten nem kézzelfogható (relatív összehasonlítás szerencsésebb) számomra, hogy az áron egyenesen meglepődtem. Csak én azon, hogy milyen olcsó. :DDD

(#28) #16939776


#16939776
törölt tag

Az ára gondolom egyenes arányban van a minőséggel és a design-al.

A boltban fel ennyiért kapható 2.0-ás dobozok ár/érték arányban gyalázatossak, rengeteg amatőr hibával, kezdve a hangszórókészletet...

Kialakítás, arányai tetszenek. :R

[ Szerkesztve ]

(#29) devast


devast
addikt

Aki ennyiért drágállja... árban alternatívák : Behringer ms40 ami egyértelműen gyengébb, és m-audio av40 ami jó lenne, ha nem a legócskább szemét alapanyagokból raknák össze kínában, és nem lenne 50%-os elhalálozási aránya :D
Logitech-et, 5.1-et meg a kilowattokat nem érdemes ide keverni. Ezek near-field hangfalak, nem az a cél, hogy a szobát betöltse. Az A5 áráért azért már vannak alternatívák :)

(#30) #92888064


#92888064
törölt tag

sry az offért, de olvastam a cikkben a tannoy márkát, és kíváncsi volnék, hogy az mennyire számít jónak, stb?

[ Szerkesztve ]

(#31) AMDFan válasza #92888064 (#30) üzenetére


AMDFan
addikt

Jónak számít.

(#32) AMDFan válasza #56474624 (#27) üzenetére


AMDFan
addikt

Csodálkoztam is, hogy az RB-81-nek milyen kemény mélyei vannak, a 13 meg 16 centis polcsugárzók után. Nincs mese, kell a membránméret :)

[ Szerkesztve ]

(#33) Jaffafa


Jaffafa
aktív tag

Biztos szuper, de ebben a kategóriában nekem már inkább a JBL Control ONE a nyerö választás. Bár müanyag a háza, de a hangzása magáért beszél. Aki nem hiszi, elég csak utánanézni/hallgatni, van róla leírás böven. Csak ajánlani tudom :)

[ Szerkesztve ]

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#34) Archer


Archer
őstag

Valaki világosítson már fel, hogy van ezzel a kevlárral a dolog. Tudomásom szerint az eredeti, DuPont által gyártott kevlárt egyedül a B&W használja, már vagy 30 éve de amikor már a SAL is kevlárt használ (szerintük), elég elbizonytalanító a dolog. Ezekben az olcsóbb szettekben szerintem más aramid alapú membrán van. Csak a köznyelvben a műgyantával átitatott aramid egyenlő a kevlárral pedig más cégek is gyártanak hasonló anyagot.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#35) Shufny válasza devast (#29) üzenetére


Shufny
őstag

A fene, pont ma láttam $190 -ért egyet (gari nélkül), erre $100 a szállítás...
szerk: mondjuk ha hozzácsapjuk a Music Streamer II -t, az még mindig csak $385. Kérdés, hogy tényleg szállítanak-e ide.

[ Szerkesztve ]

(#36) Giot válasza Archer (#34) üzenetére


Giot
addikt

Több nagy márkának is van kevlár hsz-ja.
Pld Monacor [link], Hivi [link] utóbbi pappír kevlár kompozit, Focal [link] ez is kompozit.
De ezek egyike sem nevezhető olcsónak. A Sal hsz-inak nem hiszem hogy ok közük lenne a kevlárhoz ugyanez a véleményem az MNC hsz-iról is.
Pld a Sal kevlárok egy idő után elszínesednek okkersárgára, míg az igazi kevlár színe ugyanolyan sárga marad 3 év után is.

(#37) StLui


StLui
veterán

Itt van egy másik amin van digit bemenet, ez az egy valóban hiányzik róla.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#38) #56474624 válasza AMDFan (#32) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ma már a 20-as (8") membrán is gyakorlatilag ritkaságszámba megy. Régen pedig még ennél nagyobbak is bőven előfordultak. Meg is lepődtem, mikor néztem, hogy a Klipsch-nek 20-as a mélyközepe. Mondjuk kicsinek sem kicsi a doboz relatíve.

(#39) jpeetr válasza StLui (#37) üzenetére


jpeetr
aktív tag

kicsit más a felhasználási kör, meg az ára is :)

(#40) jpeetr


jpeetr
aktív tag

"A meghallgatott zenék alapján, összességében az A2 hangja a teljes hangspektrumban mentes a színezettségtől, ami nagyon nagy érdem."

Ezek alapján a studiomonitorokkal kellene felvennie a versenyt.

(#41) devast válasza jpeetr (#40) üzenetére


devast
addikt

Ahhoz, hogy ekkora méretű wooferből 100hz alatt kijöjjön egyáltalán valami (ami a cikkíró szerint megvan), ahhoz eléggé kellett színezniük. Mélyközépnél egy szép magas dombnak kell lennie, ez a hátránya az ilyen megoldásnak. Az én polchangfalaim 17,5 cm-es mélysugárzóin nincs színezés, cserébe ~80hz alatt mélyrepülésnek indul a görbe, 50hz-en már -12db. Viszont a mélyközép az feszes tiszta és egyenletes. Kéne mellé egy mélyláda majd egyszer ha megnyerem a lottót :D

(#42) jpeetr válasza devast (#41) üzenetére


jpeetr
aktív tag

ezt mondom én is
itt az enyémé: LINK
ide is egy sub kellene, de horror sajnos...

(#43) AMDFan válasza #56474624 (#38) üzenetére


AMDFan
addikt

Az egyik legnagyobb állóban (RF-7), dupla 25-ös membrán van. Igaz, az már a sokezer eurós kategória.
Ja és az összes Reference szériás doboz kétutas.

(#41) devast: az nagyon drága és macerás buli ha mélyládát akarsz illeszteni sztereóhoz. Én is próbálkoztam vele hónapokig, de feladtam. Inkább vettem nagyobb dobozokat, és az eredmény ütősebb és zeneibb lett mint mélynyomóval :)

[ Szerkesztve ]

(#44) AMDFan válasza jpeetr (#42) üzenetére


AMDFan
addikt

Jól látom, hogy ez darabáron 70e Ft?
Azért akármennyire is lineáris a frekimenete, de ilyet zenehallgatásra biztosan nem vennék.
Kiöli a zenéből a basszust.

(#45) jpeetr válasza AMDFan (#44) üzenetére


jpeetr
aktív tag

azt azért nem mondanám, hogy nincs basszus, szerintem meglepodnel
szerintem sokkal jobban zavarna a közép
a hifi hangfalak híresek, hogy U irányba van ekvalizálva a hangképük

egyébként igazad van, nem zenehallgatásra való, sokkal élvezetesebb egy hifi hangfalon, de nekem a fülem már ehhez szokott

[ Szerkesztve ]

(#46) devast válasza jpeetr (#45) üzenetére


devast
addikt

Nekem ilyen szól itt. 40k volt egy pár, több píz nem volt jobbra. Ahhoz képest meglepően jók. Mondjuk ez is near-field stúdió monitor :) Különben is, a hangmérnökök b*sszák el a felvételeket, a hangszórón kell színezni, hogy hallgatható legyen...

(#47) #56474624 válasza jpeetr (#45) üzenetére


#56474624
törölt tag

a hifi hangfalak híresek, hogy U irányba van ekvalizálva a hangképük

Angol hangfalakon, vagy amerikaiak közül KLH-n, AR-en, EPI-n ilyet nem igazán tapasztalhatsz. Nem lehet így beskatulyázni a hifi hangfalakat. Bár mára már lett ennek egy negatív szájíze, ma már audiophile-t/high-end-et mondunk, a hifi meg ennél lejjebb van. Régen csak jó hifi volt, meg rossz hifi. :)

(#48) jpeetr válasza devast (#46) üzenetére


jpeetr
aktív tag

inkább a hifi hangfal gyártók b@szták el az emberek "hallását", hogy nem a természetesre van igény, hanem hogy csilingeljen a magas, puffogjon a mély, közép az kit érdekel.
a másik meg ha nem gyártanának minden hangszórót összevissza elszínezve, akkor nem kéne elcseszett mixdownokat és masteringeket csinálni.
de nyilván ezt addig nem hallja senki, míg meg nem hallgatja egy stúdiómonitoron a dalokat.

(#49) jpeetr válasza #56474624 (#47) üzenetére


jpeetr
aktív tag

az én hangfalaim hangképe eléggé lineárisnak mondható
ahogy demózásokon hallgattam a hangfalakat, minél drágább volt, annál jobban hasonlított is a hangja a lineárishoz. ez konkrétan tangent-en belül volt több típus
akivel voltam mondta is, hogy az olcsóbb jobb. vajon miért....
egyébként ha szórakozásra, zenehallgatásra én is az olcsóbb, hallhatóan jobban U irányba színezett hangképű Clarity 8-at vettem volna meg.

[ Szerkesztve ]

(#50) #56474624 válasza jpeetr (#49) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azt akartam mondani, hogy amit ma audiophile-nek hívunk, azt leginkább az angol hangzásvilág fedi le. Ami nem éppen u irányba színezett, hanem meglehetősen neutrális. ;) Akusztikus zenékre a legjobbak, a hosszútávú hallgathatóságuk is kiváló, egyedül keményebb zenékre nem ajánlják, épp a nem csengő-bongó jellege miatt.

Ja és egyébként a frekimenet csak egy dolog.

[ Szerkesztve ]

(#51) jpeetr válasza #56474624 (#50) üzenetére


jpeetr
aktív tag

egyébként én is az enyémeket zeneírás miatt vettem, ugyebár itt létfontosságú egy stúdiómonitor. nem azt mondanám, hogy nem jól szólnak a tuctuc zenék, de furcsa. furcsább. viszont ha szimfónikus, klasszikus, vagy filmzene. na az brutál :)

szerk: vitatkoznék saját magammal. nem létfontosságú a stúdiómonitor zeneíráshoz, masteringhez. egy olyan hangfal kell, aminek nagyon, de nagyon jól ismered a hangképét.

[ Szerkesztve ]

(#52) #56474624 válasza jpeetr (#51) üzenetére


#56474624
törölt tag

Lehet ezen vitázni, nekem is megmondták, hogy a régi AR-ek nem valók rockzenére, csak klasszikusra, jazz-re, én ezzel egyáltalán nem értek egyet, nekem kifejezetten tetszik, hogy milyen zeneiséggel szólal meg a death metál is. :))

Persze egy JBL L100-on lehet jobban tetszenének, de önmagában egyáltalán nem érzem rossznak. A crystallizer bekapcsolása viszont meg tudja bolondítani az ember fülét... ;)

(#53) jpeetr válasza #56474624 (#52) üzenetére


jpeetr
aktív tag

ja. tényleg ha valaki otthonra vesz hangfalat hallgatni, akkor annyira szubjektív az egész. kinek mi tetszik.
el kell menni, meg kell hallgatni, amelyik legjobban tetszik megvenni, (otthon rájönni, hogy totál másképp szól a szobában, mint demo körülmények között), örülni, bejáratni, hallgatni.

szívesen meghallgatnám egyébként mint szólnak ezek a hangfalak, biztos vagyok benne, hogy nem lehet rossz, sőőt :)

egyébként azóta cseszi az agyam a Tangent Clarity 8, mert nemigen hallottam olyat, ami a fülemnek jobban tetszett volna :)

(#54) AMDFan válasza jpeetr (#45) üzenetére


AMDFan
addikt

Nem hiszem, hogy meg tudna lepni :)
Őszintén szólva én is úgy voltam vele egy ideig, hogy beáldozom a szubbasszus tartományt (kb 50Hz alatt) a jó tér és a jó közepek oltárán, de ez sajnos azzal járt, hogy beszűkítette a zenei repertoárt amit élvezettel tudtam hallgatni. Aztán szerencsére megismerkedtem a Klipschel akiknek van olyan dobozuk amin gyakorlatilag kompromisszummentesen tudok zenét hallgatni. Persze az én elvárásaimhoz mérten. Van akinek ez a minőség még nem üti meg a szintet, de azért átlaghoz képest szerintem kiemelkedő :)

(#55) jpeetr válasza AMDFan (#54) üzenetére


jpeetr
aktív tag

Aztán szerencsére megismerkedtem a Klipschel akiknek van olyan dobozuk amin gyakorlatilag kompromisszummentesen tudok zenét hallgatni. Persze az én elvárásaimhoz mérten.

pont ilyen okokból pályázok a fent említett Tangent Clarity 8-ra :) iszonyatosan fekszik a fülemnek a hangja, jóformán bármilyen zenével hallgattam.

(#56) Rhino666


Rhino666
őstag

Fú, csak 20x annyi mint az én kis szöszmörgő sztereóm... :))

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#57) AMDFan válasza jpeetr (#55) üzenetére


AMDFan
addikt

Akkor le kell csapni rá :)

(#58) orbano


orbano
félisten

audiofil. nyugodtan le lehet így irni, létező magyar szó. amúgy jó kis cikk, köszi.

A vér nem válik VAZZE!™

(#59) orrlyuk válasza orbano (#58) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Jó kis cikk, fel a fejjel - nagyon csodálkoztam, hogy sokan drágállják. Há' még erősítő sem kell hozzá! 40 alatt milyen erősítőt lehet venni (újat?) UP! vagy micsoda...

Nekem ilyenek csipognak.... 2 kis vacak műanyagdoboz, 2 kilós tápegységgel. Unikum!

[ Szerkesztve ]

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#60) hocico válasza Stukker1987 (#6) üzenetére


hocico
tag

grat a cikkhez, és hogy volt rá ennyi keret :)
ezt egy életre veszi az ember

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#61) audi100td válasza Jaffafa (#33) üzenetére


audi100td
nagyúr

na, de ez passziv, nem?

(#62) Just486


Just486
senior tag

Hát a kis hangszórókról annyit, hogy a minap vettem egy pár jamo s708 -as hangfalpárt, a régi (1982 -es) orionjaim helyett (hs501). Tudtam, hogy ebben 5 centivel kisebb a mélysugárzó diagonálja ("csak" 25cm), de gondoltam, hogy majd a technológia meg a tervezés ellensúlyozza ezt a hiányosságot (mégiscsak van 30 év a két láda között). Hát nem nyert, hallhatóan kevesebb a mély, a többi hang pedig kb hasonló. Pedig árban sem ugyan ott van a kettő, mert a Jamo nem is olyan régen ~100ezer volt párban. Ennek tudatában meg sem merem kérdezni, hogy hogyan tudunk mély hangokról beszélni az a2 -es esetében, amikor az alsó tartományért felelős hangszórója kisebb, mint egy nagyobb láda középsugárzója.
Egyszerűen csak erre vett irányt a zenehallgatás, mindenki helytakarékosan szeretné megoldani, és a kis sugárzók miatt átfogalmazódott a "mély tartomány" jelentése.
...És ha mindegyik barátodnak kis hangsugárzói vannak, addig nyilván amelyik azok közül szól a legjobban, az lesz a király, mert nincsen valódi összehasonlítási alap a frekvenciaátvitel tekintetében.
Persze kis hangfalakkal/sugárzókkal is el lehet érni szép eredményt, mert nem mindegy a behangosítandó szoba nagysága, meg a hallgató távolsága a forrástól sem. Meg mondjuk filmnézéskor nyilván szebb hangja van egy pár ilyennek, mint a laptop hangszóróinak, kérdés, hogy ez kinek ér meg 40000 forintot.
Ja igen, és a véleményemet ne keverjük össze valami audiofil megnyilvánulással, a jamo hangfalai ugyan úgy kommersznek számítanak, mint a régi orionjaim annak idején, vagy a cikk tárgyát képző a2 -esek. :)

That unconquered country we call the future.

(#63) dudika10 válasza Just486 (#62) üzenetére


dudika10
veterán

Miért vagy benne biztos, hogy az a megfelelő mennyiségű mély amit az orion nyújtott?
Erre építed az egész hozzászólást, de ez egyáltalán nem olyan biztos, hogy igaz.

Nagyobb membránfelülettel mélyebbre lehet menni, de nem feltétlenül jelent kiemelést is. Sőt, pont az a lényege, hogy ne legyen kiemelés. Ezek a kis hangszórók reflexnyílással vagy nagy kitéréssel érik el azt, hogy mély hangok is legyenek. Az a baj, hogy reflexnyílással lesz egy hatalmas púp a mély tartományban és utána esik, a nagy kitérés pedig szintén nem jó...
Szóval kell a membránfelület a normális mélyekhez, de az nem igaz, hogy kis hangszóróval nem lehet mély hangokat csinálni, sőt, még kiemelés is lesz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#64) dabadab válasza Just486 (#62) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk a dologhoz azert nem art hozzatenni, hogy a 708 a Jamo allo hangsugarzoi kozul a legegyszerubb darab, a HS501 meg akkoriban az Orion csucsmodellje volt - ugyan eredeti arat nem talaltam hozza, de nagyon valoszinu, hogy az "arban nem ugyanott van a ketto" jelen esetben azt jelenti, hogy annak idejen az Orion joval dragabb volt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#65) jpeetr válasza dabadab (#64) üzenetére


jpeetr
aktív tag

ENNYIT a mély hangokról papíron...

tesztből:

"Aztán lassan-lassan az is kiderül, hogy az Orion (megnyerő
és tiszta!) középtartományának tetején nincs igazi "treble": a magasak
bizony hiányoznak. A mélybasszussal is hasonló a helyzet."

de ez a hangképen is remekül látszik

persze a Jamo lehet rosszabb, sőt, én személy szerint nem is hasonlítanám össze a kettőt. az Orion javára...

[ Szerkesztve ]

(#66) snake1977


snake1977
őstag

A cikk nagyon jó lett! :C De ha lenne ennyi pénzem, akkor már valami jamo vagy jbl párost néznék ki magamnak, esetleg harman/kardon cuccot, az előző speakereim harman/kardon-ok voltak, illetve még megvannak, kemény 4évet húztak ki napi szinten használva. Most egy logitech 2.1 zörög nálam, szó szerint.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#67) Just486 válasza jpeetr (#65) üzenetére


Just486
senior tag

Hát igen, van igazság abban a tesztben:) Van annak a ládának magas tartománya, bár tény hogy csiszolható lenne:)
A mélybasszusokról (ahogy a tesztben fogalmaztak) pedig szintén hasonló a véleményem.
Pont ezért vettem új hangfalakat, de úgy tűnik hiába, most kb ugyan ott járok:)
A Jamo meg nem feltétlenül rosszabb (szerintem) inkább csak más hangja van.
Tény, hogy valamivel mélyebb frekvencián kel életre mint az orion, viszont elég érdekes hangnyomás változásokat lehet tapasztalni a frekvencia emelése közben :)

(#64) dabadab:
Ezt én így nem jelenteném ki, legalábbis abból kiindulva, hogy az Orion dobozai még apámé voltak anno, ő pedig nem egy tehetős családból származott. Aztán persze nem lehet tudni. Lényeg a lényeg, elégedett vagyok az orion termékével. Jamo hangfalak közül pedig hallottam már rosszabbat is, mint a 708, bár ezt csak szubjektív alapokon merem mondani.

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#68) Just486 válasza dudika10 (#63) üzenetére


Just486
senior tag

igazad van, azt ne, tudhatom, hogy az orionból jön e a megfelelő mennyiségű mély, de azt tudhatom hogy egymás mellé rakva a két dobozt melyiknek szimpatikusabb a hangja !számomra!. Így okés ?:)

That unconquered country we call the future.

(#69) dabadab válasza Just486 (#67) üzenetére


dabadab
titán

"Ezt én így nem jelenteném ki"

En viszont igen, nagyjabol kepben vagyok az akkori kinalattal - a HS 500 (kb ugyanaz, mint a HS 501, csak dupla helyett szimpla tweeterrel) ara 7000 Ft felett volt 1981-ben, ami kb kethavi atlagkereset volt (es akkoirban AFA sem volt, meg azota persze inflacio is volt rendesen).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#70) dudika10 válasza Just486 (#68) üzenetére


dudika10
veterán

Így helyes. :)

Azt nyugodtan lehet mondani, hogy egyiknek kevesebb a mélye mint a másiknak vagy azt, hogy mélyebbre megy, de mérés (vagy kellőképpen tapasztalt fül) nélkül nem fog kiderülni, hogy melyik áll közelebb a valósághoz.

És az előző hozzászólásodra: a szobaakusztika, elhelyezés is nagyon durván beleszól a hangba, nem biztos, hogy minden gödör és pukli a jamo számlájára írható.
Persze egy szóval se mondom, hogy egyik jobb vagy rosszabb, távol álljon tőlem. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#71) Just486 válasza dabadab (#69) üzenetére


Just486
senior tag

Hú ha akkor lehet hogy eltitkolt erőforrások álltak és állnak rendelkezésére.
Lehet hogy a Lambo a hátsó kertben sem a munkások közkedvelt autója?:D - nekem mindig ezt mondta.

El is felejtettem megdicsérni a teszt íróját, mert a véleményemtől - a kis membránokról - függetlenül is sikerült egy érdekes, jó cikket összehoznia. (nyilván ha ez nem így lenne, nem partizánkodnék itt)

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#72) #56474624


#56474624
törölt tag

Azért vannak meglepetések. Hallottam ma egy Grundig Box FL10-et, 16 centis mélyközép, zárt doboz, és mégis olyan basszusa volt, hogy el sem hittem. Ráadásul olyan lapos az egész konstrukció, mintha egy elektrosztatikus hangfal lenne. Emellett még a többi tartományban sem rossz a hangja, azaz nem azért van mély, mert más nincs. :)

(#73) szaszlaci válasza dudika10 (#63) üzenetére


szaszlaci
addikt

"Az a baj, hogy reflexnyílással lesz egy hatalmas púp a mély tartományban és utána esik,"

Csak az elhangolt szarokban, ha jól van megcsinálva, lineárisan tolja ki a mélytartományt. (Valamint hangolási frekvencián kb nulla a membránkitérés, ha elég jó a cső jósága.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#74) jpeetr válasza szaszlaci (#73) üzenetére


jpeetr
aktív tag

(Valamint hangolási frekvencián kb nulla a membránkitérés, ha elég jó a cső jósága.)

hát ez király egy mondat, de amúgy igazad van :)

(#75) szaszlaci válasza jpeetr (#74) üzenetére


szaszlaci
addikt

A cső jósági tényezőjére gondoltam (mint Qp, azaz Qport). Csak azok kedvéért írom, akik esetleg nem tudják.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#77) Charlie Swan válasza fordfairlane (#11) üzenetére


Charlie Swan
csendes tag

Egy ideig inkább még csak érik a hangja... az egy hónapos bejáratás alatt jelentősen változott, előnyére.

[ Szerkesztve ]

Charlie Swan

(#78) Charlie Swan válasza Vasinger! (#10) üzenetére


Charlie Swan
csendes tag

Szia, bocs hogy csak most válaszolok, de el voltam havazva jó projekt munkásemberként :) Természetesen visszafogta - a Terratec 6fire-re vagy USB DAC-ra kötve sokkal tisztább, részletesebb, teltebb volt a hangzása - de a korlátokhoz képest meglepően dinamikusan szólt a notebook füles kimenetre kötve is, és szépen elkülönítette a hangszereket (ez nagy részben az erősítőjének köszönhető). Teljesen jól használható akár így is.

Charlie Swan

(#79) Charlie Swan válasza djculture (#9) üzenetére


Charlie Swan
csendes tag

Szia, ez két ultra kis méretű hangfal alapvetően számítógép melletti zenehallgatásra tervezve. Nem stúdió monitor hangfal. Nem arra készült. Cserébe nagyon szép, nem színezett, az eredeti hangszeres hangzást jól reprodukáló hangja van. Aki kimondottan basszus orientált zenét akar hallgatni annak (önmagában) kevés lesz, és hangerőben valóban korlátos...near field hangfal.

Charlie Swan

(#80) Charlie Swan válasza bigmasterg (#20) üzenetére


Charlie Swan
csendes tag

Lebukott a fotós :) Alapvetően a Terratec kártyára volt kötve, de így sem szólt rosszul, sőt... Hallgattam azóta HRT Music Streamer II-vel is. Kimondottan jó páros.

Charlie Swan

(#81) Charlie Swan válasza Giot (#22) üzenetére


Charlie Swan
csendes tag

Szia, konkrétan szuszogó hangot nem hallottam, de lehet hogy ez 'benne van' az általam tömöttnek hívott hangzásban, mikor próbál elég mély lenni...

Charlie Swan

(#82) Charlie Swan válasza #92888064 (#30) üzenetére


Charlie Swan
csendes tag

Nekem a Tannoy alsó kategóriás Mercury V1-e van. Nagyon szeretem, mert gyönyörű tere van a hangjának és szép kiegyensúlyozott a hangzása. Mondjuk nem kimondottan egy rocker hangfal, nem tartozik a 'leggyorsabbak' közé :) Ebben a kategóriában most ezt és a Mission MX1-et tartják a legjobbnak, még a Cambridge Audio SL30-at szokták emlegetni. Ha tudom, akkor az Audioengine P4-et is meghallgatom - kiváncsi vagyok, hogy felveszi-e a versenyt velük.

Charlie Swan

(#83) p_adam válasza Charlie Swan (#82) üzenetére


p_adam
addikt

A P4 engem is nagyon érdekel mert pont ilyen méretű hangdobozt keresek.

(#84) forgonati


forgonati
őstag

"A fényezés gyönyörű, elég az alábbi képet megnézni, a hangfalon megjelenő tükröződések magukért beszélnek."

Hát mittudomén. Nálam mondjuk kizáró ok lenne ez az atomfényes lakkozás, és hogy "prémium" kinézete lenne, az enyhén szólva is túlzó, legalábbis számomra. Nálam a prémium - pláne ha egy hangfalról beszélünk - nem azt jelenti hogy a pattanásaim ki tudom nyomni benne, annyira fényes. Eszméletlen háklis, a port lehet törölgetni róla naponta, ha pedig hozzáér valaki, akkor az ujjlenyomatokat is. És valószinű még attól is fosnék hogy mikor karcolom meg véletlenül. Nem tudom. Pl egy prémium kategóriás laptop sem tükrös, valószínűleg nem véletlenül. Persze kivétel itt is akad, de nem sok.

Persze tudom én, attól hogy egy hangfal fényes még lehet jó, lásd pl. Bower & Wilkins, de a fene tudja.

Ráadásul most nézem az árát. Haggyadmá' :W Ennyiből vesz az emberfia egy erősítő + hangfal párost ami minőségben már kissé másol van...

Az írás amúgy jó és remélhetőleg sok örömet szerez még majd neked a kütyü :R

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#85) chris0000


chris0000
őstag

hi.
ha vkinek van eladó ilyen cucca írjon...A2+,A5+ vagy audioengine termékek...
thx.üdv.

(#86) haladó


haladó
tag

Sziasztok!

Van egy A2-m és javitásra szorul. A belvárosban tud ajánlani vki szervizt? Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.