Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Létezik hogy 240es procival ASUS 785D M-PRO lappal és 2x2GB rammal alaplapi vga-val és külsővel is minden energiagazdálkodás bekapcsolva(800MHz CPU) 25-30W a fogyasztása a gépnek átlagban?
Nem tudom eldönteni hogy jó-e a fogyasztásmérőm.

(#52) BOBO6 válasza hudyfiu (#51) üzenetére


BOBO6
aktív tag

Én egy Asrock A780GXH alaplappal, 2GHz-en és 1,2V-on ketyegő Sempronnal, 2GB RAM-mal, és egy SSD-vel 50W-ot mértem, ugyanez 800MHz-en 0,8V-on 40W idle értéket produkált.
Szóval akár reális is lehet a 25-30W a 45nm miatt. Terhelve meddig megy el a fogyasztás?

[ Szerkesztve ]

(#53) frescho válasza hudyfiu (#51) üzenetére


frescho
addikt

Kicsit keveslem. 3040W kozutt fogyaszthat + a tapod vesztesege. Bar leallitott ventillatorokkal, merevlemezzel talan ossze is johet. Amit a cikkben olvashatsz en porgo venti es merevlemez mellett mertem.

https://frescho.hu

(#54) hudyfiu válasza BOBO6 (#52) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Terhelve bekapja a 140-160-at

(#55) picur220 válasza BOBO6 (#50) üzenetére


picur220
veterán

Persze, hogy rádobok, fel fogom nyomni 3500ig kb, vagy ameddig bírja stabilan feszemelés nélkül!

(#56) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Valamit csak nem csinálok jól...
Húzás...
Fixre állítva:
FSB:240
PCIE:100
HT:1800 (ami gondolom 9es szorzó lenne inkább)
NB: 9x
Memória: 400

Cpunak adtam már 1,4-1,45V-ot is de semmi.
Így még beindul de 250 fsbvel már nem.

Tesztelni nem is mertem mert ha win nem jön be 250en addig valami nagyon nem jó...

Proci Hőmérséklet 40fok körül van

[ Szerkesztve ]

(#57) frescho válasza hudyfiu (#56) üzenetére


frescho
addikt

Milyen alaplapod van?

CnQ beeallitasa?
Ram tipusa, sebessege es a BIOS-ban beallitott idozitesek?

Az is jo, ha egy CPU-z-ben nyomsz egy-egy printscreent a CPU-rol es a memoriarol idle-ben.

https://frescho.hu

(#58) hudyfiu válasza frescho (#57) üzenetére


hudyfiu
senior tag

ASUS M4A785D M-PRO
CnQ kikapcsolva
Modul neve Kingmax KLEE88F-B8
Modul mérete 2 GB (2 ranks, 8 banks)
Memória sebessége DDR2-1100 (550 MHz)
@ 555 MHz 6-7-7-25 (CL-RCD-RP-RAS) / 32-71-5-9-5-5 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
@ 400 MHz 5-5-5-18 (CL-RCD-RP-RAS) / 23-51-3-6-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)
@ 333 MHz 4-4-4-15 (CL-RCD-RP-RAS) / 19-43-3-5-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

2Memó van benn Unganged módban.
Tudom nem kellett volna ilyen részletesen de inkább több infó legyen mint kevesebb:D
Meg már megint kezd elegem lenni a húzásból amit eljátszok vagy havonta mióta megvan a 240es proci:D

Mindjárt megnézem 240fsb mellett ha a memória 333ra van állítva milyen időzítéseket állít automatán mert ahhoz nem nyúltam.

(#59) hudyfiu válasza frescho (#57) üzenetére


hudyfiu
senior tag

A legidegesítőbb hogy mikor kicsit pihentetem a dolgot 1-2 órát, visszajövök és most pl a 240et sem bírja el pedig a gép nem is ment, nem meleg...nem értem

Most 230fsbvel memória 333ra állítva....

383MHz

Memória időzítések 6-4-4-15 (CL-RCD-RP-RAS)

Ezt állította automatán

Most látom hogy jelenleg ugyan ott vagyok mint a te a phenomoddal amikor 230 volt az FSB.
Csak nekem innen feljebb nem nagyon megy

http://logout.hu/dl/upc/2009-09/20/95837_wrlvpexp6srsb6qs_octabla_2.png

[ Szerkesztve ]

(#60) frescho válasza hudyfiu (#58) üzenetére


frescho
addikt

Allitsd be 333-ra es kezzel, mintha 555-os lenne, a keslelteteseket. Esetleg vidd fel a mem feszultseget mondjuk 2V-ra.

Ellenorizd, hogy a PCI-E frekvenciaja fix 100MHz legyen, bar latom azt mar irtad.

Vegso esetben a chipsetnek adj +0.05-0.1V-ot.

milyen hutod van?

https://frescho.hu

(#61) hudyfiu válasza frescho (#60) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Lehet az időzítések lesz a megoldás de erre nem nagyon gondoltam mert ha visszaveszem akkor nem gondoltam h ennyit számítana az időzítés:)
3perc teszt 250FSB-n aztán irány 260:D

(#62) hudyfiu válasza frescho (#60) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Khm...
Köszi szépen:D
Asszem ennyi volt a megoldás.
Innen már menni fog a dolog:D
Annyi mindenre gondoltam már hogy az időzítések állítása kimaradt:D

(#63) frescho válasza hudyfiu (#62) üzenetére


frescho
addikt

Cselesek a RAM gyartok, mert sok memoria csak emelet fesz mellett tudja a beigert frekit.

Ha megvan a CPU vege kezdd el a memori idoziteseket is csokkenteni. En a vegen nem a hataron allok meg, hanem egy lepessel visszabb, hogy tenyleg atom stabil legyen. peldaul: -5MHz HTclock

https://frescho.hu

(#64) frescho válasza frescho (#63) üzenetére


frescho
addikt

Ja es DDR2-nel 2V korul van a limit, DDR3-nal az automatahoz kepes .1-.2 -vel mehetsz fel, ott nem tudom az ertekeket, nincs olyan itthon.

https://frescho.hu

(#65) hudyfiu válasza frescho (#64) üzenetére


hudyfiu
senior tag

3,8GHz nél megáll a tudomány ismét pedig a ramok már visszahúzva amennyire csak lehet vagyis próbálkoztam a lehető leggyengébb beállításokkal is de ismét falba ütköztem és sztem megint ugyan az lesz a leggyengébb láncszem:D
Na mind1 már ennek is nagyon örülök.
Néha jól fog jönni a kis(1GHZ:D) extra
Köszi még1x!

Most nézem a fogyasztást...az is érdekes...34és 52 között ugrándozik ha nem csinálok semmit és ritkán felugrik 120-140 re

[ Szerkesztve ]

(#66) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Bocsi a dupla postokért de tiszta vicc ez a proci.
3,8GHz (még nem véglegesen stabil) 1,4V
Működik a CnQ!!!
Üresjáratban (ha jól mér ez a 3000ft os fogyasztásmérő) átlagban kb 30W a fogyasztása és 23 fokon megy gyári hűtővel:D

(#67) frescho válasza hudyfiu (#66) üzenetére


frescho
addikt

Terhelve nezdd meg. Az okosok szerint 1.5V a limit, de en gyari hutovel nem kockaztatnam meg. 1.45V viszont meg beleferhet, csak figyelt a homersekletet.

https://frescho.hu

(#68) hudyfiu válasza frescho (#67) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Megkockáztattam az 1,5V-ot de tovább nem megy nb-ht állítgatással sem és többinek fesz emelés teszt is volt.
Igaz hogy akkor már 40-45 fok volt az alap a procinál tehát lehet a hűtő is kezd kevés lenni de attól még be kellene indulnia nem?

De nem lényeg, ez nekem bőven elég.
Ma letesztelem normálisan a 3,8GHz-et meddig melegszik fel a CPU mert tegnap már nem tudtam.
Csak egy gyors CS:S tesztet nyomtam rá.

(#69) berik


berik
csendes tag

Nekem ez a proci 3700-on megy alap feszültségen.Tökéletesen meg vagyok vele elégedve.A gyári hűtő ezzel a beállítással bőségesen elegendő.Sőt még elég csöndes is.először úgy terveztem veszek rá nagyobb hűtőt de feleslegesnek bizonyult.Ha adnék neki plusz feszt biztos menne még picit többet.De a 9600gt-t már így is teljesen kihajtja.

[ Szerkesztve ]

Hajrá Magyarok! Hajrá STARS!

(#70) H0bi


H0bi
tag

Azt szeretném kérdezni, hogy te gyári hűtővel tudtál 1 ghz-et húzni rajta? Nem melegszik nagyon? Mert ilyet akarok venni és nem tudom h vegyek e hozzá másik hűtőt? köszi

(#71) frescho válasza H0bi (#70) üzenetére


frescho
addikt

Ha nekem szolt, akkor en erosen nem gyari hutessel hasznalom. Berik viszont igen, lasd 69-es hozzaszolast.

https://frescho.hu

(#72) H0bi


H0bi
tag

és akkor szerinted milyen árkategóriába érdemes rá venni?

(#73) frescho válasza H0bi (#72) üzenetére


frescho
addikt

Amit mar probaltam es bevallt az a Hyper TX2, de az Artic Cooling Freezer 7 vagy 64 kb. ugyanazt nyujtja. Az ara par ezer forint, de a gyarihoz kepest eg es fold. Meg egy Phenom II 920-al is elbir, ha nem akarod agyonhuzni (3.5GHz)

https://frescho.hu

(#74) rob210


rob210
nagyúr

Sziasztok nekem egy 245-ösöm van.
Én ugyan nem tuningoltam komolyan de próba képpen azért beindítottam.:D, hogy mit tud.
3500Mhzen simán minden alapon megy mint a kisangyal.
Minden játék röccenés nélkül megy rajta.
Lehet neki kéne esni komolyabban atuningnak, de úgy érzem felesleges, minek hajtsam ki ha minden tökéletesen megy rajta?
Anno a 3700+-os sandiegomból- húztam ki a 3Ghzet az akkor nagyon nagy szó volt.
(az mondjuk a vízhűtéses időszakomban volt.)
Most egy AC Frezer 64 pro-t használok.
Hangja alig, mert hűteni se nagyon kell a procit.
A lapom mondjuk nem egy tuning lap, de árához képest nagyon kellemes kis deszka.
(ASROCK N68-S)

Renault power

(#75) agromokus


agromokus
csendes tag

Ma vettem egy ilyen procit, és tényleg nagyon megéri az árát. Alapfeszültségen 3500 MHz-ig próbáltam. Ment volna tovább is, de már nem akartam tovább húzni. Én csak 3200 MHz-en használom, nekem ennyi bőven elég. Hyper tx2-es hűtővel everest alatt 32-34 °C volt a maximum maghő. Nem bántam meg, hogy ilyet vettem.

(#76) patvaros87


patvaros87
csendes tag

Csatlakoznék az előttem szólókhoz én is! Párnapja kicsit húzogattam a procit, azóta igy van stabil és hibamentesen megy 3500mhz-en, alapfeszültségen, lehet hogy kilehet még többet is sajtolni belőle majd hétvégén még rápróbálok. A hőmérséklet nagyon baráti amit eddig mutatott legtöbbet 32fok volt. de 30 az átlag vagy kcsivel alatta.

(#77) rob210 válasza patvaros87 (#76) üzenetére


rob210
nagyúr

Ez terhelés alatti hőmérséklet?
Mert nekem azért 51°C ra szokott felmenni terhelve.

Renault power

(#78) patvaros87 válasza rob210 (#77) üzenetére


patvaros87
csendes tag

Everestbe szoktam nézni a hőmérsékletett. ott a magonkénti hőmérsékletett, és nekem annyi szokott lenni amennyit irtam is. Gyári hűtővel, jól kikent hűtőpasztával.

(#79) patvaros87


patvaros87
csendes tag

Ma bekapcsoltam a CnC funkciót is és igy is stabill a gépezet, mikor nincs használatban a proci lemegy a feszültség 1.06v-ra illetve e frekvencia is 1000mhz.-re. van az alaplapomhoz ilyen kis progi abba szoktam megnézni hogy mennyi energiat takarit meg a gépezet kb 10%- ír ki...

(#80) patvaros87


patvaros87
csendes tag

Újabb fejlemények, mivel csak alapfeszültségen próbálkoztam a 3700 stabill volt, 3900-en is elindult a gép csak gondolom feszültség emelés kellett volna, de azt egyenlőre nem merek, nehogy elszáljon. Most lenne egy kérdésem: miért van az hogy ha emelem a cpu frequeny, 250-nen stabil, de ha megyek fölfele már 260 után csak ugy tudom eldinditani a gépezett ha a memóriakát is visszaveszem. 2x2gb ddr2 1066mhz corsair memóriákról van szó. 3500mhz-en pont 1000mhz-en futnak. de ha emelem a cpu freq, akkor visszakell vennem, böven 800 alá, kb 700 körülire hogy elinduljon a gép és hogy müködjön, de itt ugye akkor már nagyobbat bukok teljesitménybe mint nyerek a proci húzáson.... Javitson ki valaki ha tévedek
Várom a segitséget, előre is köszi

(#81) frescho válasza patvaros87 (#80) üzenetére


frescho
addikt

A tipped helyes.Ha csak kicsivel tudod tovabb huzni, akkor tenyleg nem nyersz semmit, mert egy leosztas 5-10% veszteseget jelent. Viszont ha fel tudod tolni 290 koruli ertekre, akkor az emeles boven ellensulyozza ezt a veszteseget.

https://frescho.hu

(#82) patvaros87 válasza frescho (#81) üzenetére


patvaros87
csendes tag

Ezzel most az a baj hogy ha emelem a cpu freq-et lehet 300 főlé is, csak teljesen vissza kell osztani a memóriákat hogy elinduljon a gép. Tehát ha 300-ra állitom akkor a memóriakat kb 500mhz-en mennek ha feljebb állitom már nem is indul el a gép pedig nem értem mert amikor állitom folyamatosan irja hogy mennyi lesz a mhz-e és rá állitom hogy pl.:900mhz körüli legyen azzal se indul el... valami tipp esetleg? biost frissitem 1.30-ra ez volt a legfrisebb

(#83) patvaros87 válasza frescho (#81) üzenetére


patvaros87
csendes tag

jah tényleg leirom a gépemet is az hátha segit:
asrock k10n78d
ugyebár amd athlon 2 240-es proci
2x2gb ddr2 1066 2.1V Corsair
9800gtx videokari

(#84) frescho válasza patvaros87 (#83) üzenetére


frescho
addikt

Kerdesek:

Milyen frekvencian all meg a RAM-od?
Mik az osztok/frekvenciak es feszek a kovetkezokhoz:

Reference clock (CPU clock,FSB... nem tom' milyen neven fut)
NB
HT
RAM
CPU

https://frescho.hu

(#85) patvaros87 válasza frescho (#84) üzenetére


patvaros87
csendes tag

Most pl kipróbáltam ezeket:
cpu freq.: 280
cpu freq. multiplier x13.0 3640MHZ
feszültésg:1.4V
NB frequeny multiplier x7.0 1960MHZ
feszültség:1.1750V
Ht Bus Freq:1960mhz
Memória:
466(ddr2 933) el sem indul
373(ddr2 746) igy pedig vigan megy.

(#86) frescho válasza patvaros87 (#85) üzenetére


frescho
addikt

Ez igy nem rossz. Ne feledd, hogy a RAM freki elvileg azzal egyezik meg, mintha a cpu freq 200MHy lenne. 280/200 = 1.4 Ezzel ha felszorzod a RAM-freket kapod meg a valos sebesseget. Nem csoda, hogy 1300MHz-en nem megy a RAM-od :)

Ezzel a teljesitmennyel ugy tapasztaltam ki lehet hajtani egy 4850-et. Feltetelezem, hogy meg egy 4850 X2-hoz is eleg lenne, de olyanom nincs.

https://frescho.hu

(#87) patvaros87 válasza frescho (#86) üzenetére


patvaros87
csendes tag

Köszönöm, de még mindig lenne gondom/kérdésem :)
Beálitottam a cpu freq-et:280
a memóriakat:375(ddr 771) everest is ezt irja ki illetve a bios is. Az tény hogy most igy megy a gép hogy a proci kb 3790-en stabilan megy alapfeszültségen :) .
Megint ott tartok hogy ha állitom a frequencyt akkor magától szerintem hozzá állitja a remokat és a valódi értékeket mutatja ki, nem lehetésges ez? Csak mert azért godolok erre met futattok everestbe pl.:memória olvasás eddig kb 8500Mp/mp kaptam most pedig 7287Mp/mp. illetve ha futottatok egy 3dmarkot ott is kevesebb pontot kapok.

(#88) frescho válasza patvaros87 (#87) üzenetére


frescho
addikt

ASRock alaplap, ergo minden lehetseges. En is hasonloval szembesultem a sajat deszkamnal, ha ugy gondolta magatol visszabb osztott megegyet. A vegen ugy allitottam be, hogy GPU-Z-vel ellenoriztem a beallitast es 1MHz-el az automata valtas ala allitottam be.

Olcso husnak...

https://frescho.hu

(#89) patvaros87 válasza frescho (#88) üzenetére


patvaros87
csendes tag

Nem hagyott nyugodni a lelkiismeretem :) de jobban átnéztem a biost találtam egy olyan beállitást a memóriáknál hogy flexibility option :disabled/enabled
ha átkapcsolom enabledre akkor tudom nromálisan állitani a memóriákat tehát nem fele Mhz-en kell hajtani, hanem a gyári adat hoz közelin. Most az lenne a kérdéásem hogy mi is lenne pontosan ez a beállitás? Mert igazából nem mertem ugyhagyni nehogy valami gond legyen belőle, de everest-et néztem mntha az időzitésekhez kapcsolódna(vagy variál vele) Egyébként köszönöm az eddigi segitségedet is!

(#90) rob210 válasza patvaros87 (#89) üzenetére


rob210
nagyúr

Kár hogy nem voltam két napig, mert rögtön írtam volna neked, hogy fixáld le a memória órajelét.
1066Mhzre, és a cpu-t emellett úgy állítod ahogy akarod.
Legalábbis remélem hogy neked is van ilyen funkció a lapod biosában.

Nekem is így megy tehát nem szinkronba de a ram 1066-on a proci pedig 3500Mhzen.
No én mondjuk alapon hajtok mindent, de amikor kipróbáltam, akkor így sikerült beállítanom.
Meg az se mindegy hogy mennyi feszt adsz a ramnak.
Lehet csak 0.1-0.2 V-al kell megtoldani és minden remekül fog menni.
:R

Renault power

(#91) patvaros87 válasza rob210 (#90) üzenetére


patvaros87
csendes tag

És azt hogy lehet lefixálni? Milyen beállitást(okat) nézek meg?

(#92) rob210 válasza patvaros87 (#91) üzenetére


rob210
nagyúr

Nekem a Cpu automata / manual beállítások alatt van hogy ram speed 533/677/800/1066Mhz.
Ha ezeket beállítom akkor mindig ezen megy akár hova tolom a cpu sebességét.

Renault power

(#93) patvaros87 válasza rob210 (#92) üzenetére


patvaros87
csendes tag

Mert nekem is igy van, a memória beállitásoknál de ha kiválasztom az 1066-ot és utána elkezdem a cpu-t állitani magától állitod a memória is....

(#94) rob210 válasza patvaros87 (#93) üzenetére


rob210
nagyúr

Frissítsd le a biost nekem ezt a régivel csinálta.

Renault power

(#95) frescho válasza rob210 (#94) üzenetére


frescho
addikt

Valoszinuleg az alaplap tipusa is befolyasolja.

A gyors proceduram:

- CnQ es mas sporolos beallitas off/disable
- standard sebessegeken boot
- CPU-Z RAM SPD ertekeket felirom
- BIOS-ban beallitom a RAM ertekeket
- Reboot meg mindig alapon, hogy ellenorizzem minden OK
- Tuning, mindig 10MHz-el emelve a CPU freq-et es kb 2.4G-nel visszahuzom az NB-t es 2.2G alatt tartom a HT-t. Ha kell, akkor egyet osztok vissza a RAM sebessegen. Minden korben ellenorzom CPU-Z segitsegevel a CPU (clock, HT, NB) + RAM sebesseget/kesleltetest. Par perc stability testet kovetoen ujabb 10 MHz.

- Ahol elkezd bizonytalan lenni (nem fagy, de hibat dob RAM sebesseget csokkentek es ujra tesztelem) Ha nem a RAM a bunos kap egy kis + feszt a CPU.
- Ha megvan a CPU vege, akkor el lehet kezdeni szadizni a memoriat. Kis = fesz es novelni a frekit, amig stabil marad. Ha csak bizonytalankodik lehet 0.5-el novelni a CAS-t

Alternativ procedura, ami sokkal tovabb tart, de jobban kimaxolja a CPU-t:

- CnQ es mas sporolos beallitas off/disable
- standard sebessegeken boot
- CPU-Z RAM SPD ertekeket felirom
- BIOS-ban beallitom a RAM ertekeket
- leosztom a RAM-ot a leglassabb ertekre
- legkissebb CPU, HT NB szorzo
- CPU clock10MHz-el novelem, amig stabil a lap. Ha instabil -5MHz es ujrateszt. Ilyenkor ay ujrateszt 30 percig fut. (Prime minden magon., majd prime RAM stress minden magon)

Ezzel megvan a lap max reference clock sebessege.

NB, HT

Szepen elkezdem novelni a szorzokat egyesevel es mindig ujratesztelem:

NB szorzo rogton 2.2G korulre es onnan 0.5/el novelni
HT 2G-re, nincs sok ertelme novelni, hacsak nem IGP-vel akarunk csodat tenni

Ezzel megvan a max NB es HT sebesseg

MEM max NB es HT megint leosztva, CPU clock alapra, mem gyari sebessegre
Elkezdem novelni a CPU clockot, amig nem futok memoria hibaba. Ajanlom barmelyik linuxos live CD-t, van rajtuk memtest. Ha a 3-as testen atmegy, akkor nagy valoszinuseggel jo lesz. Ha bizonytalankodik lehet probalni kis feszt adni, vagy novelni a kesleltetest, de csak erzessel, mert tobbet lehet rajta bukni, mint nyerni

Megvan a max MEM freki

CPU freq

A mar meglevo max HT clockhoz beallitjuk az NB, HT es mem ertekeket, amiket azok meg birnak. CPU-t alap freki koruli sebessegre rakom.

Pelda: 920 Phenom 2 2.8GHz

CPU base clock: 290 (gyari 200MHz)
RAM: 666 (a valos: 666* (290/200)= 966MHz, 2.1V)
NB: 8x (290x8=2320)
HT: 7.5x (290x7.5=2175MHz)
CPU: 10x (2.9GHz)

Ujra tesztelem az egeszet. Ha nincs szerencsenk kicsit visszabb kell venni, mert egyutt nem biztos, hogy stabil. Lehet kicsit feszt emelni, vagy mas huncutsaggal probalni, de inkabb -5MHz FSB, mint valami dgolott alkatresz)

Ha minden prime stabil, akkor addig emelem a szorzot, amig stabil marad. Instabilitasnal lehet adni neki feszultseget, de prime kozben mindig nezzuk a homersekletet.

+1

En 2 hatart tartok be a hosszu elethez leghutessel: 1.5V es 60 fok fole nem mehet a gep. Erdemes vegiggondolni, hogyha most hideg szobaban levett oldallappal tesztelsz, akkor nyaron helyere rakva mennyi lesz. Ha megvan, akkor orulok az eredmenynek.

+2

Nem biztos, hogy a leggyorsabb szenne feszelt a legjobb beallitas. Lehet, hogy -15MHz CPU clocknal bukik az ember 140MHz-et, de ay NB es a RAM gyorsabban fut, raadasul nem 1.5V kell, csak 1.475 es messze nem melegszik ugy az egesz. Az utolso 2-300 MHz altalaban aranytalanul sok feszt igenyel. (A pelda Phenom 3.5GHz-n jaratom 3.8 helyett es igy sokkal hovosebb,halkabb sot a CnQ is mukodik... ) Szerintem jelenleg 3.5GHz boven eleg mindenre.

https://frescho.hu

(#96) patvaros87 válasza frescho (#95) üzenetére


patvaros87
csendes tag

Köszönöm szépen majd végig próbálgatom és jelzek!

(#97) patvaros87 válasza rob210 (#94) üzenetére


patvaros87
csendes tag

Már ez meg volt szinte ezzel kezdtem az egészet :)

(#98) frescho válasza patvaros87 (#97) üzenetére


frescho
addikt

Ami fontos: mindig szannj ra par percet, hogy az uj beallitas stabilitasat ellenorizd. Mindig nezd meg a RAM/ CPU beallitasokat CPU-Z-vel. Ha megvan a veglegesnek tuno minimum fel orat szadizd.

https://frescho.hu

(#99) rob210 válasza patvaros87 (#97) üzenetére


rob210
nagyúr

Oké.
Akkor nem egyezik a lapunk biosa.
Nekem az újal simán megy a ram fixálása és a cpu órajelének külön szabályozása.
A tuningról meg mást nem tudok leírni, mint amit a "kolléga" szépen részletesen leírta szép munka.:D

Renault power

(#100) patvaros87 válasza rob210 (#99) üzenetére


patvaros87
csendes tag

Márcsak kiváncsiságból megnézdnéd nekem az alaplapod biosának a számát? Előre is köszi

(#101) rob210 válasza patvaros87 (#100) üzenetére


rob210
nagyúr

1.90 a száma.
12.09-ei frissítés

Renault power

(#102) patvaros87 válasza rob210 (#101) üzenetére


patvaros87
csendes tag

Köszönöm és az alaplapod tipusa? mert nekem 1.30-at találtam legfrissebnek

(#103) rob210 válasza patvaros87 (#102) üzenetére


rob210
nagyúr

Nekem teljesen más N68-S

Renault power

(#105) Muró-bá


Muró-bá
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Volna pár kérdésem a fent látottakhoz.
Asrock AOD790GX/128M deszka Athlon II X2 245 van hajkurászva a gépemben.
Biosz frissítve vettem a lapot, érdekelne pl hogy rendelkezik-e valaki olyan tapasztalattal hogy lehet-e kinyitni a maradék 2 magot ( már amennyiben van mert kis utána olvasás után elbizonytalanodtam ) Illetve, hogy deszkától vagy procitól függ hogy ki lehet-e nyitni....

A húzás terén pedig a következő a tapasztalatom.
Alap feszültségen, a kicsikét 2.9 ről 3.5 ig tudtam húzni, fesz emeléskor 3.4 nél kifagy. Amit nem értek ugyan is nagyobb feszen elv jobban kéne bírja a húzást...de van ez így. MIelőtt mindenki nekem ugrana nem sült procit akarok, és nem is akarom kihajtani a belét. A kíváncsiság hajt. Mind a magnyitás mind a húzás terén....

Jelen pillanatban 3.33- on fut. Stabil, nem melegszik nem hibázik. (2 órai Prime 95, everest stressz teszt és hasonló okosságok után )

A válaszokat előre is köszönöm...

"Ha nem sikerül megindítanom az Isteneket, A poklot is mozgásba hozom. Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo " Vergilius

(#106) stevve válasza Muró-bá (#105) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezt a kérdést inkább ITT tedd fel, vannak szakavatott kollégák :)

(#107) wsvap


wsvap
csendes tag

Sziasztok, nemrég raktam össze a gépem, elsősorban játékra.
Sokan mondják, hogy egy kis cpu túlhúzás simán ad egy kis fps is játékok közben.
Ezért szeretném kicsit túlhúzni a procit, de elég láma vagyok a tuningaba ezért segítséget kérnék.
Gép:
Lap: Gigabyte GA-MA770T-UD3P
CPU: AMD Athlon II X2 240
MEM: Kingmax DDR3 1600MHz 2048MB
GPU: Asus HD4870 1GB
WIN: Seagate SATA2 320GB 16MB Barracuda
(és már lecseréltem a gyári proci hűtőt is egy normálisra)

Jelenleg minden (proci, mem, vga) a default értéken van, semmihez se nyúltam.
Azt se tudom hogy kezdjem el? biosban kell mindent állítani? Vagy már lehet XP alól progival is?

Fontos a stabilitás is, tehát nem giga oc-re számítok, de gondolom a default értékeknél egy kicsit jobbat is ki lehet hozni :)
Előre is köszi a segítséget! :R
(ha a válasz már rég le van írva valahol máshol légyszi linkeljétek)
(elsősorban proci oc-re gondoltam, mert azt mondják ez a vga kártya többet is tud jobb procikkal, mint amit most nekem teljesít)

[ Szerkesztve ]

Wsvap

(#108) rob210 válasza wsvap (#107) üzenetére


rob210
nagyúr

Én a DDRIII miatt nem merek nyilatkozni, sosem volt a kezeim között még DDR III as memó.
Am2+ os lapban a procid a 3500Mhzet stabilan tudja, így gondolom az AM3-as ban is fog annyit menni.

Renault power

(#109) sunny84 válasza rob210 (#108) üzenetére


sunny84
senior tag

így van nekem az asus m2n-e ben (am2+ lapocska ,ddr2 ) 3001 es bios frissítéssel tökéletesen pörög az am3 as athlon 2 x2 240 3,5 ghz 1, 4 v húzva ..nagyon megvagyok elégedve vele... :R ja és gyári hűtő van rajta :K nagyon jó a hőfoka alig melegszik...

üdv :R

[ Szerkesztve ]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.