Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silεncε


Silεncε
őstag

6205 van a laptopomban (X230), teljesen jól működik. Wifin keresztül az 500/20-as netnél hoz 80/20at, ráadásul a jel is elég erős (ott, ahol a telefonom már alig látja a wifit, még mindig 2-3 körül van a lapos). Lehet, hogy az antennát is meg kéne nézni abban a gépben

(#2) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ismerős, hogy mennyit kapott emiatt a laptopom... Win8-al érkezett, 8.1-re frissítettem, bármivel próbáltam rossz volt. Talán a Win7 driverrel volt néha használható.
Ellenben Win10 alatt a Microsoftos driverrel tökéletes, soha semmi gondom nem volt, se a BT nem szállt el, se az altatás nem borította fel, megy ahogy kell neki, be se szereltem amit vettem helyette.

Ha te már W10-et használsz és úgy is rossz, akkor passz :DDD

(#3) dragon1993


dragon1993
őstag

Nekem is valami intel fos van, inkább vettem egy sticket.

(#4) Peter Kiss válasza dragon1993 (#3) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Intel önmagában jó lenne, a 6205-nek sincs végül is semmi baja, de a 6235 az híg gyíkfosch, az biztos.

---

Antennák szerintem rendben vannak a gépben, max. gyengék önmaguknál fogva, vagy az elhelyezésük miatt, de egyiken se nagyon lehet segíteni. Router mellett viszi rendesen a 6205-össel, bár driverekkel még talán itt is lehetne játszani.

--

Még azt nem tudom, hogy a routeremben van-e tartalék (TP-Link 3600-as 2 db 5 decibeles antennával; nem tudom, a gyári firmware kihajt-e belőle mindent vagy sem.)
Mert egyébként érdekes jelenség, hogy az upload megy mondjuk 6-7 Mbit/s-kel, miközben a download 1-2 körül megáll, mikor mérem speedtest.net-tel.

[ Szerkesztve ]

(#5) jbush


jbush
tag

Üdv!

Az a kártya szerintem szimplán hibás. Nálam van használatban több 6235 is, nem egyet építettem már be QCA és Broadcom helyett is, de egyikkel sem jártam még így.

(#6) quailstorm válasza jbush (#5) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tele van a net is ugyanilyen panaszokkal, szóval nem hinném. Nekem is csak a W10 oldotta meg véletlen, 8.1 alatt bármit csináltam, akkor se ment.

(#7) Peter Kiss válasza jbush (#5) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nekem is megfordult ez a fejemben, csak épp túl sok problémát találni ezzel az adapterrel kapcsolatban, csak 2 példa az Intel fúrumáról:

Sporadic but recurring connection dropouts on an Intel 6235 wireless adapter
[Info required please read!] Advanced Centrino N 6235 Problems/Issues.

(#8) Peter Kiss válasza quailstorm (#6) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Windows 8/8.1 is vicces volt anno ezzel az adapterrel, netes források szerint volt olyan driver verzió, amivel ment, de az meg csak valami kiadás előtti Windows verzióban volt meg. :DDD :W

(#9) jbush válasza quailstorm (#6) üzenetére


jbush
tag

...és #7:
Lehetséges. Az előbb összeszámoltam, kereken tíz olyan gépem van perpill, amelyben 6235-ös kártya van, és egyikkel sem futottam bele semmilyen gondba. Az is igaz azonban, hogy mindegyiken 7 van.

(#10) Rimuru


Rimuru
veterán

Ugy latom nagyon Windowsos driver a tema, mondom Linuxos tapasztalatokat:

2013-tol 2016-ig tokeletesen mukodott Arch Linux alatt, utana volt egy frissites ami elohozta az emlitett hibat.
dmesg kimenet a hibarol:
iwlwifi 0000:14:00.0: Microcode SW error detected
Ez meg lehetett oldani restarttal, vagy kernel modul ujra betoltesevel (iwlwifi)

2017-ben valtottam Gentoo-ra, a hiba itt is elojon, viszont nincs szuksegem kezi beavatozasra (kernel modul basztatas), megoldja maganak, szoval mondhtatni hogy jol mukodik, nem volt vele meg problemam hogy megszakad a net pl jatek kozben, stb.

Vigyázat, csalok!

(#11) Peter Kiss válasza Rimuru (#10) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Eközben sajnos nem tudom meglesni, mit alakít egy 2560p-ben, mert az nem viszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.