Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pubilol


Pubilol
tag

Nos, én is abba a kategóriába tartozom, aki egyéb okokból nem tudja megnézni a videót - egyszerűen hosszú nekem 18 perc -, de ez nem a cikkíró hibája, hanem az enyém. Viszont, ha már volt olyan kedves, hogy a 2. oldalon rövid pontokba szedve összeírta pro és kontra, akkor igazán le lehetett volna írni a laptop pontos specifikációit is. :)
Amúgy nem kizárt, hogy valahogy maganra erőltetem a videót, mert kíváncsi vagyok.

(#2) Garrick


Garrick
csendes tag

Köszönet a tesztért. Azt látom hogy egy ültő helyemben nem fogom végignézni az egész videót, de tuti megnézem. Mindig tetszett a zenbook széria, már csak ezért is örülök egy ilyen részletes tesztnek.

(#3) Pubilol


Pubilol
tag

Megnéztem a videót, és meglepően igényes! Szép munka!
Ha megengedsz egy javaslatot, akkor szerintem kicsit tehetnéd személytelenebbé a tesztet, gondolok itt arra, hogy túl sokszor hivatkozol a párodra. Szerintem jobb lenne tárgyilagosabbra venni, profibbnak tűnne. Ezt leszámítva viszont tényleg elismerésem!

(#4) Yany válasza Pubilol (#3) üzenetére


Yany
addikt

Köszönöm a kritikát és a méltatást is. A speci jogos, bele is tettem gyorsan.

@Garrick: remélem tetszeni fog.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a részletes (videó)tesztet!

(#6) Garrick válasza Yany (#4) üzenetére


Garrick
csendes tag

Le a kalappal, szerintem jól sikerült. Összeszedett, részletes, nem éreztem úgy hogy lett volna benne felesleges rész. Összegezve, teljesen élvezhető volt. Több hasonló remek tesztet/videót a jövőben is. :))

(#7) Yany


Yany
addikt

Köszi srácok, ez jól esik. :R

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#8) UnA válasza Yany (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

Lehet, hogy már túl sok lesz a dícséret :) , és már sokan említették azt, hogy a témát mennyire részletesen jártad körül, de azt nem, hogy a videódban az "előadás" végig gördülékeny és természetes volt, ami elég nagy szó - sok Youtuber nem különösen jó ebben.

(#9) nalaca000


nalaca000
tag

Én nem szeretem a videókat, inkább olvasok, grafikonokat, táblázatokat nézek, de ez egy jól összeszedett, élvezetes anyag lett.

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#10) Redneck


Redneck
veterán

Jó kis videó és szimpatikus gép, csak a "nagyon szexi kis notebook" szöveg fájt az elején... :(((

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#11) doooo


doooo
veterán

Köszi a cikket/videót! :) Egy apró építőjellegű dolog... a hangmagasságodra vigyázhatsz néha, főleg a mondatvégeken -meg olyan helyeken, ahol pl. írott formában egy vessző szerepelne (vagy szerepel, amennyiben szöveget olvasol fel)-, hogy ne tűnjön monotonnak a beszéd. Így is jobb mint az átlagos magyar youtube-osoknál, de egy kis odafigyeléssel még természetesebb lehet. :K

Egyébként azt a kis HDMI-VGA átalakítót igazán adhatná a modernebb termékeihez több másik gyártó is. Az én Dell-em mellé is elfért volna anno... :U

(#12) pentiumboi


pentiumboi
csendes tag

Nem igazán szoktam ilyen "hosszú" review videókat megnézni, de ezzel kivételt tettem, és bevallom tetszett. A minősége simán megüti a nagyobb (régebbi) számítástechnikai portálok által készített tartalmakat.

Azt azért hozzá tenném kérdés gyanánt, hogy miért jobb/éri meg inkább 300K-ért megvenni egy ilyen gépet, mint egy üzleti szériás gépet, 200K körül az apróról. Persze, ott az érzés, hogy új gép, és hát nem is csúnya, de ez inkább pronsumer kategória. Nyilván a saját fejem logikája által állítom ezt, de most hirtelen szétnézve 200K körül Lenovo Thinkpad 460/460s megy, 2-3 év gyári garival is akár, szóval sok probléma azokkal se lenne. Nem vagyok a saját pénzem ellensége :) És azok a gépek, még évek múltán is kellemes áron tovább adhatóak.

(#13) Yany válasza UnA (#8) üzenetére


Yany
addikt

Sziasztok, újra gép elé kerültem pár nap pihi után.

Se a dícséret, se a kritika nem lehet túl sok. Mindegyikből tanul az ember. Nagyon szépen köszönöm a véleményed. Ahogy doooo is említi, azért 1-2 helyen lenne csiszolnivaló, bár némelyiknek leginkább a vágás az oka, mert bizony én sem tudok mindent elsőre (néha sokadjára sem) felmondani minden anyagot és akkor a hangsúlyom megtörik. Tökéletes sosem lesz, de van egy pillanat, amikor ki kell mondani, hogy kész, mert így is extrém mennyiségű időt áldoztam rá és bármilyen profinak hat némely eleme (amely vélemények jól esnek persze), de egy árva fityinget, vagy támogatást nem kaptam a videóért, szóval nem húzhatom a végtelenségig. Mindenesetre nagyon köszönöm.

@nalaca000: nagyon szépen köszönöm, ez igazán komoly elismerés. :R

@Redneck: :) minél többet szövegel az ember, annál nagyobb lesz annak a tartalomnak az aránya, ami valakinél kicsapja a biztosítékot. Nálad most ez volt. :) Örülök, ha tetszett a gép, mert jó is, ha valaki a hibáit elfogadja, annak meg pláne örülök, hogy a videó is bejött.

@dooo: igen, sajnos ez benne van. A vágás és a tapasztalat hiánya nyomot hagy a végeredményen. Meg persze az is eléggé ront a helyzeten, hogy gyakorlatilag mindent magam csináltam (vágás, forgatás, forgatókönyv, utánajárás, konf, technika, világítás, stbstbstb), így a hibákat picit nehezebben veszem észre, mert a korrektúra és egyéb utómunkák is rám hárultak. Egy külső szemlélő könnyebben találna hibát még a munka alatt, mert utána már hiába, csak a következő videó lehet jobb. (ami szerintem így is van, a V200-as bemutatóm sokkal vontatottabb így visszanézve)

@pentiumboi: :R velejéig jóleső vélemény, köszi szépen. A "miért éri meg" kérdésre sok szubjektív elem is közre játszik, de valójában nem innen indultam, hanem a 7470-es latitude-tól. Csakhogy az egy évvel ezelőtti helyzethez képest lelombozó volt a tapasztalatom: mindenféle nagy(nak tűnő) hazai nevek képviselői is úgy kamuztak a garanciákat illetően, hogy 180 fokos fordulattal tettem le a telefont/zártam be a privát ablkatok/stb. Korábban nem volt spéci, hogy magyar billentyűzetem legyen velük, már csak 1, max 2 ember volt, akit találtam, hogy megcsinálja, de már ők sem vállaltak rá rendes gyári NBD garanciát. De azok sem, akik nagybetűkkel úgy hirdették, hogy jár. Pl. "Nemzetközi NBD garancia xxxx.xx.xx-ig!". Ja persze, nemzetközi. Ilyen nincs. Persze mikor rákérdezek, hogy honosítás volt-e: "Hát nem volt... de ezekkel a gépekkel úgy sem szokott gond lenni...". Hangsúlyozom: nem Józsikáról, vagy vérpistikéről beszélek, hanem boltokról. Ha refurb, vagy használt Dell gépet akarsz venni, akkor Somasztól vegyél, és itt ki is írom a nevét, mert megérdemli a sok kamucéggel szemben. Ő sem mindig vállal rá mindent, vagy gyári garival adja... csakhogy akkor ő nem dumál mellé, hanem így is kínálja. 100% korrekt ember, ahogy megismertem.

Na ezért lett egy 2 éves rendes háztól-házig garis Asus-om, amivel ráadásul elégedett is vagyok. Nem hangsúlyozom eléggé a videóban. hogy nem csak jó ez a gépen, vagy az, de ENNYIRE EGYÜTT MINDEN nagyon ritkán jön össze egy géppel (üzemidő, halkság, kijelző, külalak, összeszerelés, üzemidő, teljesítmény, felszereltség, bővíthetőség, garancia), hogy még mindig azt várom, hogy mikor mattul be ez a fény, mert ez még túl szép, hogy igaz legyen még 300e Ft-ért is. Nem fogok hallgatni akkor sem, ha bajom lesz a géppel/garival, ezt megígérhetem.

Srácok még1x nagyon köszönöm a véleményeteket és a kritikákat is. Ilyenkor érzem úgy, hogy nem volt hiábavaló az a megszámlálhatatlannak tűnő óraszám, amit beleraktam a videó elkészítésébe. A legtöbb, amit kaphatok ez, és a like-otok a youtube-on. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#14) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi a tesztet. :R Minden lényeges benne van, érződik a tudás és piros pont az összeszedett és érthető beszédért. Lényegében mintha valamelyik színvonalas külföldi tesztet néztem volna magyarul. Látszik a videóba fektetett munka, csak így tovább. A gép nem rossz, de van ennél jobb.

"nincs rá lezsóidő"

(#15) Simba86


Simba86
senior tag

Szívből gratulálok ehhez a videóhoz! Nagyon régen nem volt szerencsém egy ennyire összeszedett minden részletre kiterjedő, igényesen összeállított anyaghoz! Az csak a non plus ultra, hogy még timeline guide-ot is mellékeltél, ami nagyon hasznos és a nézők (köztük én is) megelégedésére szolgál. Ilyen videókat jól esik megnézni és nem az lesz az ember első gondolata, hogy nah n+1 clickbait-es vlogger, aki a mennyiségre megy a minőség helyett.
Csak így tovább! :) :C :R

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#16) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Nagyon igényes lett a teszt, grat. Remélem látunk még tőled hasonlót. :R

What I cannot create, I do not understand

(#17) hka629


hka629
újonc

Köszi a videót! Gondolkodtam egy ilyen laptop vásárlásán, az én célomra jó lenne, az egyetlen dolog ami visszatart, hogy sokan írták különböző külföldi tech fórumokon, hogy zavaróan zajos ez a modell (ux410ua), még akkor is, ha nincs terhelve. Van valakinek még tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#18) Fecogame


Fecogame
veterán

Köszi a tesztet!

Nekem egy Lenovo 710s-re esett a választásom, nem bántam meg :) Ugyanazt tudja, mint az általad tesztelt gép, ~260k-ért.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19) PandaMonium válasza Fecogame (#18) üzenetére


PandaMonium
őstag

13", forrasztott memóriamodulok, kevesebb port, furcsa billentyűzet (az 'ű' effektíve egyben van az enterrel) jóval gyengébb a szervizháttér, stb. stb. Nem azt mondom, hogy rossz gép, de azért az "ugyanazt tudja" egy enyhe túlzás. :)

What I cannot create, I do not understand

(#20) Yany


Yany
addikt

petipetya: :R Köszi a dícséretet. Kíváncsivá tettél, hogy melyik gépet tartod a kategóriájában jobbnak, szívesen megnézném majd valahol azt is élőben.

Simba86: :R Mivel magam is unboxing/review fogyasztó vagyok a Youtube-on, ezért igyekeztem azokra az apróságokra figyelni, amitől nekem is tetszettek a többiek, avagy éppen hiányoltam belőlük. Köszönöm a jóleső szavakat.

PandaMonium: Ha időm/energiám/pénzem engedi, a kedvemen már nem fog múlni. Köszönöm. :R

hka629: Lehet, hogy csak egy valamiért kivételesen jóra sikerült darabot sikerült kifognom, hogy ennyire halk, de nagyon baráti a hűtés hangja, terhelés nélkül meg pláne alig hallani. Mindezt mondom úgy, hogy érzékeny vagyok a zörejekre, ez nálam egy kiemelt szempont volt, ahogy az asztali gépemnél is figyelni szoktam rá. De most én is kíváncsi lettem más emberek tapasztalataira ezek után.

Fecogame: Örülök, hogy te is találtál egy számodra megfelelő gépet. Beleszaladtam én is, de több dolog miatt is elvetettem azt a Lenovo-t:
- A szervizhátteret talán egyik márkánál sem szidják annyira, mint a Lenovonál. Ez a része nálam gyakorlatilag ki is lőtte a gépet,
- Fele akkora tárhellyel adják,
- 1 collal kisebb a kijelzője, ami a 14-es Asusnál is egy minimumot képviselt, amikor a megfelelőt kerestem.
- Az USB-C-nek, a LAN adapternek és az extra toknak is nagyon örültem az Asust választva, bár egyik sem volt top prioritású kérdés, mégis hozzáadnak.
- RAM bővíthetőség: ez viszont kritikus. Egy ismerősömnek épp az a gondja, hogy a ~3 éves ZenBook-ja olyan változat, ami forrasztott modulokkal rendelkezik, és az egyébként tökéletes állapotú gépén a 4GB RAM ma már kevés. Csak annyi kéne, hogy 8-ra bővíteni és nyerne újabb 1-2 évet vele (mondom, amúgy tényleg csúcs állapotban van még). Na, ezt nem vállalom be. Egyébként akinek a vékonyság és a "presztizs" mindent felülír, az az Asusnál is talál most is friss modellt, a 430-asok pl. ilyenek. A videó leírásában be is linkeltem egy összehasonlító cikket a különböző modellekről.

Nem tudom pontosan, hogy a Lenovo hova lőtte be az Ideapad 710s gépek kategóriáját a saját portfóliójukon belül, de tudom, hogy a ZenBook széria (szériák egészen pontosan) az Asus presztizsgépei, emiatt fontos figyeljenek a nem feltétlen bemutatható vagy elsőre látható részletekre is, mint pl. az összeszerelés, a hűtés vagy a strapabíróság (zsanér, kopások, stb). Ez lehet, hogy így van a Lenovo Ideapadoknál is, de náluk én egyelőre csak a Thinkpad-ekkel kapcsolatban hallottam ilyen törekvésről. Nyugodtan kijavíthat, aki többet tud nálam erről.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#21) Diokhan


Diokhan
addikt

Csak nekem tűnik úgy, hogy a nagyon hasonlít a MacBook Air-re...?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#22) Yany válasza Diokhan (#21) üzenetére


Yany
addikt

Inkább a 390-es Zenek vagy a 430-asok hasonlítanak, ha már... de persze a legtöbb ultrabookban fel lehet fedezni közös vonásokat, ahogy az érintős telefonok esetében is.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#23) Crafter32


Crafter32
őstag

Tudom, hogy az olvasottság a lényeg, de mégis az árral kezdeném, nem úgy mint az újságok: olvassa el és jöjjön rá, hogy erre nincs is pénze.

[ Szerkesztve ]

(#24) Yany válasza Crafter32 (#23) üzenetére


Yany
addikt

Elfogadom egy érvnek, valahol igazad van, de nem látom kritikusnak, hogy az árral indítsak. A legtöbben a tudatos vásárlók közül kerülnek ki a youtube nézők közül, akik alapvetően tisztában vannak az árral és a főbb specifikumokkal és leginkább a részletekre kíváncsiak. Nyilván van egy csoport, akiknek az ár is egy ismeretlen tényező a videómat nézve, amire a végén kap csak választ, de az amúgyis csak akkor lesz érdekes, ha a gép már egyébként elnyerte a tetszését. Persze tehetem az elejére is, csak akkor még fogalma sem lesz a nézőnek arról, hogy pontosan mi is kerül annyiba. Az olvasottságot szerintem ez a kérdés nem befolyásolja, ilyen irányú indíttatás nincs is ebben, úgyhogy be is teszem a logoutos spoiler oldalra, mert azért megemlíteni mindenképp illene, ha nem is azzal kezdem, ebben tök igazat adok. Egyben köszönöm is, hogy jelezted felém.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#25) zsolti1debre


zsolti1debre
tag

Az asus mindig is a kedvenc markam volt,ezt elfoagadnam.

(#26) Yany válasza zsolti1debre (#25) üzenetére


Yany
addikt

Még egyet a Pro szériából is szívesen a kezeim közé kaparintanék. Kíváncsi lennék a különbségekre minden téren.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#27) pengwin válasza Yany (#26) üzenetére


pengwin
addikt

Nagyon vékony az a gép HQ-s CPU-khoz :( ... a dVGA-ról meg már ne is beszéljünk. Az 1,8kg-os tömeg se sejtet sok jót, abba minden belefér a hűtésen kívül. A fizikát sajnos még mindig nem lehet megszekszualizálni.

Ha valaki ultrabookot akar, akkor szerintem jelenleg sokkal jobban jár az U-s CPU-kkal, ezek lettek az ilyen gépekbe szánva és sokszor még ezt a 15W-os TDP-t se tudják a gyártók kezelni ilyen vékony gépházakban.
Ettől függetlenül én is megnéznék egy tesztet a Zenbook Proról, mert nem nagyon hallani arról az ASUS szériáról.

A videóhoz meg gratulálok, tényleg nagyon igényes lett! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#28) Yany válasza pengwin (#27) üzenetére


Yany
addikt

Jaja, nekem is throttling-gyanús a dolog, de ettől még lehet jó gép, ha az összeszerelés/hűtés rendben van. :K A véleményedet meg köszi szépen. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#29) Yany


Yany
addikt

Csak egy gyors státuszreport: a gép azóta is hibátlanul megy, párom ezerrel használja grafikai "munkákra", tanfolyamra (egyelőre a saját kijelzőjével). Szóval ha még kapható és hasonló áron, akkor továbbra is erősen ajánlott gép!

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#30) mgy


mgy
senior tag

Jó a film nagyon, gratulálok hozzá! :)
---
Én is ilyen gépet használok egy ideje, dell-vonalról jöttem, száz éve olyan gépeim voltak. Ennek azért volt előnye is, gyakorlatilag a ház minden helységében találok dell tápot, ha kell... :D Ide kéne valahogy felzárkózni az asus-szal is, de gyári tápra sajnálnék kiadni 15e-t. Egyre még csak-csak, de ha kéne vagy három, már nehezebb.
Szóval a kérdésem, van tapasztalatotok utángyártott tápokkal esetleg?
Köszi!

(#31) Yany válasza mgy (#30) üzenetére


Yany
addikt

A táphoz sajnos nem tudok hozzászólni, de a véleményed jól esett, köszönöm. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#32) gerion


gerion
csendes tag

Sziasztok!

Akinek van ilyen gépe, ti tapasztaltátok, hogy amennyiben hálózati töltőn van, bizsereg a fémház kéz húzásakkor -> valami fesz kint van a fém házon töltés közben. Több helyen megpróbáltam, eredeti gyári töltőjével és utángyárott, védőföldeléssel rendelkező töltővel is. Ez lehet indok garanciás ügyintézésre, vagy ez egyszerűen ilyen és kész? Nem tudom, mi tévő legyek. Köszönöm válaszotokat előre is
G

(#33) Yany válasza gerion (#32) üzenetére


Yany
addikt

Végre valaki más is érzi rajtam kívül. De én pont nem ezen a gépen vettem észrem, hanem gyakorlatilag mindenen, ami fém: hűtő, erősítő, TV, asztali lámpa. Elég ha van egy kis sík felület, amin nem zavar be a mintázat: végighúzom rajta a kezem és érzem. De megnézem most akkor ezt a notit is... érdekes módon az alsó részen nem, de a fedlapon érezni. Nem hiszem, hogy ez garis kérdés, de majd valami elektro szaki jól elmondja, hogy mi ez és hogy baj-e. :)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#34) Yany


Yany
addikt

A gép állapota ~5 évesen:

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.