Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lewzke


Lewzke
őstag

a 73 Celsius kicsit nem sok? a GPU nyilván kibírja de kérdés, hogy mennyit bírja az rohs bga forrasztás

[ Szerkesztve ]

(#2) Krugszvele válasza Lewzke (#1) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Nem az árt neki, ha folyamatosan 75 fokos, hanem ha egy órát 75, utána lehűl 40-re, utána felmelegszik 75-re. A coinbányászok meg örülnek, mert nekik mindig 75 és tovább bírja a forrasztás :)

Megnézném ezt is, hogy milyen kh/s sebességgel számol, szerintem ezt simán bele lehetne tenni már az újabb VGA tesztekbe. Ott is lehet hőmérsékletet is monitorozni, nagyon jó tesztalkalmazás lenne.

(#3) pilu85


pilu85
őstag

tuning jól kimaradt... ugyenez a kártyám van csak egy másik darab. :)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Jó lett a teszt! :) majd este átrágom részletesebben is.
1-2 helyen láttam a grafikon csalóka és félrevezető lehet. Ahol pl 6k-nál kezdődik maga a grafikon. Így ránézésre mintha dupla különbség lenne a kártyák között. No mindegy.
Meg egyik helyen grafikonban azt írod átlag a következő grafikonban meg avg. Ami nem gond csak legyen egységes.

Szerk.: ja és BF4-nél asszem írtad, hogy FHD-ben ment a teszt. No de a több játékteszt is mind 1080p-ben futott? Ez azért fontos lenne.

@Lewzke:

73 fok az lófütty! 100 fokig lazán bírják a kártyák. Ráadásul az a 73 fok is egy olyan programban jött elő, amilyen mértékű terhelést egy darab játékban nem fog kapni az a kártya! Az életbe se. Nyilván én se furmarkkal játszok, így az ott elért hőmérséklet számomra irreleváns. Stressztesztnek jó, hogy bírja-e meg ilyesmi, de érdemben nincs jelentősége.
Nekem is pontosan ugyanilyen kártyám van és játékban eddig max 66-fokot ért el, maximum 1900-as fordulat mellett!

@pilu85:

Tuningnak már nincs sok értelme ennél a kártyánál. Azt hiszem talán a piacon ennek a legmagasabb a gyári órajele. Majdnem 10%-kal magasabb, mint a referencia. 1120-on megy a gpu.
Ezt tesztek alapján még lehet olyan 8-10%-kal növelni maximum. Ami játékban mindössze 7-8% fps növekedést eredményez. Amit úgy kell elképzelni, hogy 60 helyett lesz 65, 40 helyett 42-43 az fps... Tehát kb lényegtelen.
Összességében viszont a referenciához képest már bő 16-17%-os a tuningpotenciál ami nem olyan rossz (gyári hűtővel).

[ Szerkesztve ]

(#5) haxiboy válasza pilu85 (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem a Toxic változatra fáj a fogam :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#6) Jolet


Jolet
őstag

én is ilyet nyúzok, csak ajánlani tudom....

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#7) pilu85 válasza haxiboy (#5) üzenetére


pilu85
őstag

a toxic 2 év garral van ez 3 úgyhogy a + 1 év sokat számít. főleg eladás szempontjából... kva irritáló dolog a sapphire 2 évvel adja az ő minőségi kártyáit... :S

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#8) betyarr


betyarr
veterán

nekem a vrm szokott elég magas lenni.nyilván főleg gámék alatt,de alapból is 46-47 fok.másnak is ennyi?ez nem gond?filmnézés alkalmával még emelkedik is ~54 fok körülire.a gpu az nem annyira melegedős.alapból 31-34 fok között mozog,izzasztóbb gámék alatt 65-67 fokocska.
egyébként én is ajánlom,örülök hogy ezt választottam.semmi hangját nem hallom,még terhelve sem!

(#9) Sinesol


Sinesol
veterán

Azert a cpu eléggé küszködik, látva azokat a minimum fps-eket. Érdemes lett vna csinalni egy frametime grafikont,látni hogy milyen sürüek ezek a cpu miatti fps dropok.

Bf3 ban 138-tol 41-ig ingadozik azt azert biztosan eszre lehet venni, elég hatalmas esések vannak mind atlaghoz és maxhoz nézve, ami egyertelmüen a cpu-nak tulajdonithato.

[ Szerkesztve ]

(#10) haxiboy válasza pilu85 (#7) üzenetére


haxiboy
veterán

Annyi ideig nálam nem húzzák a kártyák :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#11) hipó


hipó
tag

Engem az érdekelne, hogy a hűtőborda fekete-piros borítása műanyag, vagy fém?
Mert az MSI hasonló kártyáin fémből van. Meg is lepődtem, mikor először kézbe vettem egy ilyen kártyát, van súlya rendesen : )

(#12) haypro


haypro
senior tag

Nagyon kevés a kártya mellé a régi Phenom.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#13) Vikthor


Vikthor
nagyúr

simán raktam volna a játékokat az ssd-re...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14) solaris17


solaris17
aktív tag

Kösz az Asus tesztet!

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#15) QbHead válasza Vikthor (#13) üzenetére


QbHead
aktív tag

@solaris17: Szívesen.

@Vikthor: perpillanat 200Gb játék van a gépen és ez csak játék ezért nem lettek SSD re rakva (szegény SSD-n most is 20 Gb hely van csak).

@haypro: A CPU lesz a következő váltás valószínűleg egy 8320 lesz a választott de a mostani CPU is kb 80%-on mozgott A GPU pedig végig 99%-on

@hipó: Műanyag de semmi sem lötyög minden a helyén van

@Dany007: Igen mindet Full HD ban futtattam az volt a terv hogy odateszem mindenhova de inkább kivettem őket úgy néz ki ez ottmaradt szerkesztve lesz.

@Krugszvele: Szerintem a napokban bele fogom tenni.

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#16) Szabtom


Szabtom
senior tag

Hi,
Összehasonlításként, egy MSI 270X HAWK, Xeon E3-1230v2 mellett:
Icestorm 1.2: 130020 (graphics 269213, physics 46277)
Cloudgate 1.1: 18648 (graphics 42029, physics 6328)
Fire strike 1.1: 5685 (graphics 6366, physics 9075)

(#17) QbHead válasza Szabtom (#16) üzenetére


QbHead
aktív tag

Hát akkor tényleg lehúzza a CPU a videokártyát :O .

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#18) betyarr válasza QbHead (#17) üzenetére


betyarr
veterán

nálad milyen meleg a vrm?vajon ez csak nálam van így,vagy valami asus betegség?

(#19) QbHead válasza betyarr (#18) üzenetére


QbHead
aktív tag

Egyszer feltettem a gyári szoftvert azzal meg lehetett nézni Afterburnerrel sajnos nem. Ha jól emlékszem 50 és 60 fok között ment a vrm.

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#20) lowzor


lowzor
veterán

Ezzel a CPU-val BF multi teszt? :F
Sok helyen nem a valós teljesítménye látszik a kártyának, mert visszafogja...
Ha már címlapos tesztre adja a fejét az ember érdemes olyan procit beszerezni, ami a kártya belét is kihajtja.
De azért respect a cikkbe vetett munkáért :R

(#21) QbHead válasza lowzor (#20) üzenetére


QbHead
aktív tag

A CPU lesz a következő váltás majd azt is le fogom tesztelni :D már annál meg az lesz a baj hogy az alaplap(M5A97 R2.0) visszafogja majd a memória majd a vga majd jön ez az ördögi kör...

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#22) betyarr válasza QbHead (#19) üzenetére


betyarr
veterán

köszi!
---
mégvalaki a vrm fokokra?

(#23) cinkoxid válasza betyarr (#22) üzenetére


cinkoxid
senior tag

az a hőfok semmi, teljesen átlagos.
GTX 770-nek 85 fok körüli a vrm, miközben a gpu csak 65. Szóval nem kell aggódni.

(#24) szente válasza QbHead (#21) üzenetére


szente
addikt

Mantle alatt úgy tudod lemérni az FPS-t, hogy a konzolba beírod:PerfOverlay.FrameFileLogEnable 1
Ezzel addig méri az FPS-t amíg be nem írod még egyszer ezt a parancsot, csak 0-val a végén.
A Dokumentumok/Batllefield 4 mappába pedig csinál a .csv file-t, amiben részletezi az értékeket.

Ha nem nagy meló és van rá még lehetőséged, akkor megnéznéd, hogy hogyan teljesít Mantle-val a 7850 az új 14.2-es Catalyst a 14.1-hez képest Bf4 alatt?

(#25) QbHead válasza szente (#24) üzenetére


QbHead
aktív tag

A 7850-et sajnos már eladtam ezért lett belőle 270X
Amúgy köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#26) betyarr válasza cinkoxid (#23) üzenetére


betyarr
veterán

huhh...de vajon miért melegszik ennyire a vrm?én úgy gondolnám,hogy a gpu a legmelegebb egy karin,nem a feszültségszabályzó :F

(#27) QbHead válasza szente (#24) üzenetére


QbHead
aktív tag

Hát mantle... kb 15fps volt mantle alatt... cpu 70% gpu90%...

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#28) pilu85


pilu85
őstag

én picivel 8000 pont felett kapok, ezzel a procival - 1500 pont....

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#29) cinkoxid válasza betyarr (#26) üzenetére


cinkoxid
senior tag

változó. Rengeteg kártyám volt már, mindegyiknél más volt a felállás. Nem zavartatom magam ilyenek miatt :)

(#30) QbHead válasza betyarr (#26) üzenetére


QbHead
aktív tag

Most néztem utána hogy a VRM-nek 85-125 °c között teljesen normális. Ja és lehet hogy a GPU jobban melegszik de arra ráraknak egy 30cp-er bordát a VRM-re pedig egy 4cm-es bordát.

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#31) szente válasza QbHead (#25) üzenetére


szente
addikt

Ha a 270X-el megcsinálod a 14.1 vs 14.2 tesztet, annak is örülnék. :R

(#32) Cobra. válasza QbHead (#21) üzenetére


Cobra.
őstag

Jó az a lap, persze 5Ghz-et nem biztos ,hogy eléred benne :) 1866 feletti ram meg nem sokat hoz, igazság szerint az 1600 meg az 1866 között is alig van mérhető különbség programoknál. Egyébként inkább FX 6300-at vegyél, kevésbé melegszik, ezért tud magasabb órajelet gyári feszültségen is, mint a 83xx-ak.

(#33) ittakary


ittakary
nagyúr

CPU frekveniáról nem írtál vagy csak én siklottam át felette?

Remélem legalább 4GHzen ment, különben orbitális CPU limited van már azzal a régi AMDvel :R

"A CPU lesz a következő váltás valószínűleg egy 8320 lesz a választott"

Legyen inkább Intel, és akkor ki is fogod tudni használni 100%-ban ezt a VGA-t ;) i7 2600 valami tök jó kis olcsó P vagy Z lapban (így tudsz tuningolni 4GHz-re) és soha többet nem kell CPUt cserélned.

Ja és a 80% CPU használatnál már hidd el, limited van. Szomorú de igaz.

[ Szerkesztve ]

(#34) WZP válasza Krugszvele (#2) üzenetére


WZP
aktív tag

Nekem a 6870 egyszerű játékban is 90 fokos, évek óta bírja.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#35) Prof


Prof
addikt

Az ilyen atveros/hatasvadasz grafikonokat nem kene hasznalni szerintem 16%-al jobb de az oszlop magasagga kb. 2 es felszer nagyobb (3Dmark GPU) ;]

(#36) Prof válasza lowzor (#20) üzenetére


Prof
addikt

Olyan tesztbol van millio, ahol a draga i7 procikkal tesztelnek, annak semmi ertelme nem lett volna.

Az ilyen real life teszt sokkal jobb es hianypotlo, mert akarmennyire is sokan nyavalyognak a CPU kihajtja nem temaban alapvetoen a VGA hatarozza meg, hogy adott jatekkal tudsz jatszani vagy se. (FullHD)
En a E8500-at anno, csak azert csereltem le, mert laptopot akartam, amugy mindennel tudtam vele jol jatszani szep grafikaval. (igaz single/MMO-kkal es nem techdemo multiFPS-ekkel)

Akinek Phenomja van es egy gyengebb vga-ja az igy lathatja mekkorat gyorsulna, ha venne egy 270X-et.

Kulonosen a 3-4 magos (nem FX) AMD-k bizony megtaltosodnak egy VGA cseretol, foleg ha high-ultra-n akar jatszani valaki.

[ Szerkesztve ]

(#37) #98593280


#98593280
törölt tag

Milyen típusú házban van a kártya?

(#38) lowzor válasza Prof (#36) üzenetére


lowzor
veterán

Itt is trollkodsz? :C
Csinálj már egy AMD dan topikot komolyan, aztán el lennél ott, mint a befõtt.
Véglis a ph-nak is meglehetne mondani, hogy ezentúl 486-ossal teszteljék a VGA-kat, mert kismillió olyan teszt van, ami a valós erejüket mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#39) Prof válasza lowzor (#38) üzenetére


Prof
addikt

Persze mindenki trollkodik, aki nem ert veled egyet. :))

(#40) Flashget


Flashget
félisten

Asus 6870 DC/2-t váltott ez az újabb Asus kártya nálam. Semmi meglepő dolog nem ért, ugyanolyan jól teszi a dolgát.
Eddig annyit vettem csak észre, hogy 320FPS-ről 590-re ment fel rfactorban, ami mint tudjuk csak 2 magot használ a prociból. :DDD
de lesz időm megcsinálom ezeket a teszteket és komolyabb játékkal megküldöm.
Ami negatív, hogy nincs 1 hónapos a kártya és ahol vettem már 3K-val drágább!

Realme GT Master Edition

(#41) Prof válasza Flashget (#40) üzenetére


Prof
addikt

Dehogy negativ az, anno majd 1 evig hasznaltam a 6950-em es 2ezret meg kerestem is rajta mikor eladtam. Full Afas arhoz kepest boltbol, teglahutos :DDD (felmentek az arak akkor mar nem emlekszem miert)

(#42) SkS7891 válasza Prof (#36) üzenetére


SkS7891
tag

Egy Phenom 2-vel nagyon könnyen bele lehet futni CPU limitve...

(#43) rubik01


rubik01
csendes tag

Ezzel a procival még 4ghz-en is cpu limit van sajnos. Haver gépén teszteltük a bf4 multit, phenom2 x4 4ghz, 7870(1100/1200), és 95-99% -on ment mind a négy mag.

(#44) Wraith13 válasza Prof (#41) üzenetére


Wraith13
csendes tag

egyszerűen keresett kártya lett és ennyi az ok.
a Ft-öjró akkor is már 310Ft volt mint most.

(#45) Georgie1224 válasza Cobra. (#32) üzenetére


Georgie1224
tag

Elárulom a 1333Mhz és 1600mhz-es ddr3 között sincs nagy különbség.
Nekem egy 3x4gb set van az i7-hez. A ram-ok tudják a 2000Mhz-et, de teljesen felesleges.
1600mhz-en is szépen teszik a dolgukat. Maximum benchmark mániásoknak kell magas frekvenciás ram.
Egyébként felesleges 1600mhz fölé menni jelenleg.

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#46) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

A tesztelő is tisztában volt a cpu limittel, nem értem miért kell annyiszor beírni, hogy kevés hozzá a procija...
Szerintem így is szépen vitte a játékokat és abból a szempontból is érdekes, hogy egy régebbi proci mire képes egy modern vga mellett.

(#47) lowzor válasza cinkoxid (#46) üzenetére


lowzor
veterán

Hát ha így volt, akkor elég meredek kiadni egy címlapos videokártya tesztet szvsz. Főleg, hogy van aki ez alapján (is) választ VGA-t.

(#48) nyakdam válasza lowzor (#47) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Szerintem nem volt felesleges. Ha nézel teszteket általában új i5 vagy i7-el tesztelik. Egy régi Phenom mellett legalább látszik mire számíthat ha valakinek hasonló korú cpu-ja van.

(#49) QbHead válasza Cobra. (#32) üzenetére


QbHead
aktív tag

@Cobra: A 1600mhz és a 1866mhz között kb 1200Ft külömbség volt nekem megérte.

@ittakary: A CPU-Z meg volt nyitva de végig gyári frekin futtattam(3.4ghz) Már tapasztaltam, hogy ezt a CPU-t nem lehet jól tuningolni szerintem ilyen darabot fogtam ki (3.9ghz volt a max 1.5volton). Intelre meg nincs pénz :O és ha már amd alaplapom van akkor marad az amd proci (amúgy én AMD párti vagyok.) Ja, és nekem az a véleményem, hogy ahova nem elég a 4mag 3.4Ghz oda a 4mag 4Ghz sem...

@Prof: Mivel többen is jelezték le fogom váltani amúgy az excel így dobta be nekem.

@ShellKretor: Egy Termal take versa 2-ben volt a kártya levett oldallappal elöl 1 venti(befúj) felül is 1(kihúj) ha fel van téve az oldallap akkor azon 2 venti van ekkor játékokban a VGA nem éri el a 70fokot. (a ház sajnos eléggé be van "zárva" ha kell töltök fel róla képet.)

@asdxv: Mért ne lehetne nem mindenkinek van 8magos AMD meg I7 nem mellesleg a VGA cserével lehet elérni a legnagyobb gyorsulást (játékokban) persze egy bizonyos szintig.

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#50) Flashget válasza Georgie1224 (#45) üzenetére


Flashget
félisten

olyan, hogy 1600MHz-s memória nem készűl. 1333-asok és abból válogatják ki a gyártók melyek mennek tuti 1600-on.
ezért van, hogy az újonnan gépbe rakott DDR3 1600MHz alapból 1333-on fut amíg BIOS-ban a megfelelő beállítást nem eszközölik.

Realme GT Master Edition

(#51) puffadt


puffadt
csendes tag

Battlefield 4 Muliplayer Ultra grafikán átlag 47fps az elég jó. Ebből is látszik hogy inkább csak egy erős vga-ra van szükség a nagy teljesítmény eléréséhez. Persze nem becsmérlem le a 4magos Phenom-ot csak már nem mai darab. Ár érték arányban pedig nagyon jó.

(#52) Zyelor válasza lowzor (#20) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Azoknak azonban nem rossz CPU twkintetében a teszt, akiknek ilyen procijuk van. Én igazából mindig hiányolom a nagy tesztekből azt, hogy lássam mit tudna az adott VGA a saját procimmal. Szóval én őrülök, hogy lett egy ilyen teszt is :) . Bár ami tény az tény a következő komponens amit kicserélek az a proci lesz nálam is.

(#53) ittakary válasza QbHead (#49) üzenetére


ittakary
nagyúr

Igen, akkor neked a rosszabb steppinges van. Nekem 1,375V-on ment 4GHzet

(#54) QbHead válasza ittakary (#53) üzenetére


QbHead
aktív tag

Ha jól tudom nekem pont a jobb steppinges van (c3) mégis kifogtam egy ilyen darabot.

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#55) pilu85


pilu85
őstag

a húzó progijában a power target növelése vagy csökkentése mire való? te húztad a kártyát? meddig sikerült?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#56) QbHead válasza pilu85 (#55) üzenetére


QbHead
aktív tag

Üdv nem húztam a kártyát. Szerintem arra jó ha kifutna a TDB limitből akkor azt meg lehet toldani 20 %-kal vagy csökkenteni ez főleg feszültség emelésnél jöhet jól. (Ezt én így gondolom de ez eltérhet a valóságtól nem néztem utána)

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#57) deja vu válasza Zyelor (#52) üzenetére


deja vu
addikt

Tényleg jó, hogy van ilyen procival is teszt. Mondjuk le lehetne tesztelni i5-el is, és akkor látni lehetne mennyi a különbség, és az alapján mérlegelni, hogy megér-e annyit az a plusz x százalék. A ph tesztekben nincs multi, itt legalább van, ezért érdekelne mennyi a különbség.

(#58) pilu85
Köszi az infót! Nincs phenomom, i5 van, csak érdekelt.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#58) pilu85 válasza deja vu (#57) üzenetére


pilu85
őstag

nekem i5 el hoz 8030 pontot ugyanez.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#59) QbHead válasza szente (#31) üzenetére


QbHead
aktív tag

Szerintem teljes teszt nem lesz belőle mert a játékokban jó ha 3 fps javulást hozott ráadásul a heaven bencharkabn még rosszabb is lett... 33.6 fps lett az átlag.

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#60) #98593280


#98593280
törölt tag

Milyen házban tesztelted ezt az ASUS-t?
Nálam egy Fractal 3000 házban a Kombustor terhelés alatt 57 fokig megy
egy sima 50 ezer Ft-os Sapphire 270x DUAL-X OC.

(#61) betyarr válasza #98593280 (#60) üzenetére


betyarr
veterán

@ShellKretor: Egy Termal take versa 2-ben volt a kártya levett oldallappal elöl 1 venti(befúj) felül is 1(kihúj) ha fel van téve az oldallap akkor azon 2 venti van ekkor játékokban a VGA nem éri el a 70fokot. (a ház sajnos eléggé be van "zárva" ha kell töltök fel róla képet.)

(#62) baloghbalint


baloghbalint
tag

Nagyon jó cikk lett gratulálok hozzá!!!

Egy ilyen kártyám van szerintem nagyon jó:DD

Balogh Bálint

(#63) QbHead válasza betyarr (#22) üzenetére


QbHead
aktív tag

Na ma megnéztem a VRM hőfokot 13 perc kombustor után eredmények:
GPU:74°C
VRM 1: 68°C
VRM 2: 27°C (nem tudom melyik érték ez de beleírtam :DDD )

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#64) tomeek1


tomeek1
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám.
Van egy Asus r9 270x top2 videó kártyám
ha gyári óra jelen hagyom , akkor minden hibátlan de a gyár mivel tuningolható videó kártyáról beszélünk szóval ügye a gyártó mellékelt hozzá egy ASUS GPU TWEAK nevezetű programot amit gondolom mindannyian ismertek.Na már most ezen húztam a gyári (memory clock) 5600ról 6000ig (gpu clock) ezt pedíg 1120ról 1200.
Kinn asztalon nincsen semmilyen probléma de ahogy elkezdek játszani bejön egy piros halál (win 8.1) és újra indul a gép.
Mondták , hogy mivel egy sima kolink mezei tápom volt , hogy 100% hogy ez lesz a baja.vártam egy kicsit de ma felidegesítettem magamat és elmentem vettem egyet 16 ért egy +80 as 550w Chieftec CTG-550-80P 550W tápegység benn a boltban direkt mondtam , hogy tuningolni szeretném a gépemet de ennyi pénzem lenne csak tápra ott előttem megnézték a videokártyát meg minden egyéb paraméterét a gépemnek és azt mondták , hogy 100% hogy jó lesz mondom fantasztikus , akkor kérem.Erre hazajöttem beleraktam a gépbe és láss csodát ugyan azt produkálja.Szerintetek a táp lenne továbbra is gyenge vagy én rontok el valamit?
Egy kis segítség jól jönne!
Köszönöm!
(amd fx6300
asus m5a97 r2.0
asus r9 270x top2 2gb ddr5 256bit
1tb hdd
cooling master hydra 212 2db 12cm ventilátorral
8gb ram)

(#65) QbHead válasza tomeek1 (#64) üzenetére


QbHead
aktív tag

Mivel nem minden kártya tuningolható ugyan olyan jól. Olvasd el az előző 7850 tesztemet és aszerint próbáld meg úgy csinálni mert így lehet a maximumot kihozni a kártyából (szerintem frissítsd a drivert és használd az msi szoftverét)

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#66) haypro válasza tomeek1 (#64) üzenetére


haypro
senior tag

Egy gyengébb példányt fogtál ki, ennyi.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#67) tomeek1 válasza QbHead (#65) üzenetére


tomeek1
csendes tag

helló!
Köszönöm a válaszokat bár nem ezt szerettem volna hallani :D
Nem akarom butának feltüntetni magamat de nem találom a 7850es tesztedet ha szépen megkérlek belinkeled nekem , mert kiszeretném próbálni a te beálításaiddal is hátha az jobban feküdne neki.....
Azt elfelejtettem mondani , hogy nem csak a gpu-t tuningolom hanem közben az alap 3.5ghz procimat is felhúztam 4.4re esetleg ez befolyásolhatja?

[ Szerkesztve ]

(#68) pilu85 válasza tomeek1 (#64) üzenetére


pilu85
őstag

nekem pl 1200on nagynehezen lefut a 3dmark 2011 de bf3-4 ben egyből halál. eléggé tuningolt karik ezek. 40-50 mgznél többet nem igen lehet kihozni belőle hosszú távra. ez van.:)

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#69) QbHead válasza tomeek1 (#67) üzenetére


QbHead
aktív tag

Itt van a link: [link] sok sikert hozzá nem beállítások vannak itt hanem egy technika :)

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#70) _-ORANGE-_ válasza haypro (#12) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Mellyekre gondolsz? X6,X4?

(#71) QbHead válasza _-ORANGE-_ (#70) üzenetére


QbHead
aktív tag

Pont a napokban váltottam fx 8320 ra és nincsen semmi külömbség egyedül bf4+matle ban van külömbség... Kb 8fps sel több a dx11 hez képest
Esetleg még fc 3 is kicsit több lett de nem sokkal viszont megérte mert néha videót renderelek :D
Amúgy az én procimra gondolt (x4 965 3.4ghz)

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#72) _-ORANGE-_ válasza QbHead (#71) üzenetére


_-ORANGE-_
senior tag

Aha. Nekem most X6 1055T-m van, és nekem teljesen megfelel, noha én nem szoktam videót renderelni, ezért nekem nincs összehasonlítási alapom.

(#73) Ipadipad


Ipadipad
tag


teljes méret
hmm ezek szerint a 7870 jobb :P és még olcsobb is :) (mai napig tökéletesen visz mindent maxon :P )

[ Szerkesztve ]

L26bKz

(#74) QbHead válasza Ipadipad (#73) üzenetére


QbHead
aktív tag

az élsimítást kifelejtetted... az én tesztemben 2xes élsimi volt... ja és nemmellesleg jobb a processzorod is

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#75) QbHead válasza Ipadipad (#73) üzenetére


QbHead
aktív tag

Ja és hogyha jobban megnézem 1200/1400Mhz en működött a gpu és a memória... tuning nélkül mutasd hogy mit tud... ha akarom én is tudom tuningolni ezt a kártyát de nem akarom mert akkor ugrik a garancia. ja és win7 vagy 8 nem mindegy de az se hogy milyen driver milyen memória alaplap... ha elhoznád ide a kártyádat ugyanabban a konfigban akkor lehetne mondani hogy a 7870 erősebb de így nem...

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#76) Flashget válasza QbHead (#74) üzenetére


Flashget
félisten

tessék 2x élsimitás, Asus gyárilag húzott kártyával.

Realme GT Master Edition

(#77) QbHead válasza Flashget (#76) üzenetére


QbHead
aktív tag

Köszönöm :R tehát igazam volt :D

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#78) QbHead válasza QbHead (#77) üzenetére


QbHead
aktív tag

Vagyis... félreértettem :D akkor nem értem mért csak ennyi fps-van szerintem a win8 számít akkor 3fps-t

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#79) Ipadipad válasza QbHead (#78) üzenetére


Ipadipad
tag

pár fps ide vagy oda :) a lényeg hogy minden mai játék tökéletesen fut fullHD-ba
bár idő hiány miatt alig használom ki örülök ha tudok néha internetezni :P
annyira nem értek hozzá de ugy tudom hogy a i5 2400s egy "butított" processzor nem ?
mármint eléggé vissza van fogva az órajele+fogyasztása

L26bKz

(#80) Flashget válasza QbHead (#78) üzenetére


Flashget
félisten

Élsimítást én alapból kikapcsolom már 1x éve rendszer telepítés után és hiába a jobb hardverek csak visszafogja az fps-t

Realme GT Master Edition

(#81) blu79


blu79
addikt

Sziasztok nekem is van egy Asus 270X DC2T és ha próbálom valamennyire az órajeleket állítani akkor játék alatt 2-3 perc után feladja, elmegy a kép, alapórajelen semmi gond. valakinek van ilyen tapasztalata? ezek szerint ezt a kártyát nem lehet tulhúzni?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#82) QbHead válasza blu79 (#81) üzenetére


QbHead
aktív tag

Lehet túlhúzni csak ez már egy alapból tuningolt modell tuningra nincsen garancia azt ki kell fogni.
Szerintem a power limitet told +20%-ra és a gpu-t 10 a memóriát 20mhz-en ként tuningold köztük futtass le egy heaven benchmarkot és ha nincsen textúrahiba vagy valamilyen hiba (pl.: kékhalál, rossz objektum) akkor ki lehet jelenteni hogy stabil a gép ha mégis valamilyen másik játék alatt hibázik akkor vedd visszább az órajeleket.

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#83) blu79 válasza QbHead (#82) üzenetére


blu79
addikt

Köszi a gyors választ :R , kipróbálom.

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#84) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Szerintem jó kis teszt én is keresgéltem neten nem igen találtam tesztett erre a kártyára.. Én is ezt veszem i5 4440 és 8gb 1600mhz kingston hyper x mellé csak a Vaporx verziót ami hüvösebb. :) most pcx egész jó árban van 52k..

[ Szerkesztve ]

(#85) QbHead válasza Hardver Arc (#84) üzenetére


QbHead
aktív tag

Biztos hogy hűvösebb? :U

forrás:tomshardware. Ja és ez a kártya a cpx-nél 53 075Ft

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#86) Hardver Arc válasza QbHead (#85) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Jólvan lehet hogy nem 1-3 fok külömbség viszont elvileg nagyon halk..
Csak ezt végülis úgy nézzük hogy nekem fractal r2 miniben lesz.. Ami egy jó szelöző ház 3ventivel meg még én is rakok egy swiftet előre.. Már így alapbòl 5-8 fokkal hüvösebb lesz a karim ha asust is választom. Bár a 3év gari miatt lehet amúgyis asust kellene venni.

(#87) Hardver Arc válasza QbHead (#85) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Jah bocs most láttom asusra is csak 2hónap van.

(#88) Flashget válasza Hardver Arc (#87) üzenetére


Flashget
félisten

elírás, nem? mert 3 havi garival vettem februárban [link]

Realme GT Master Edition

(#89) Hardver Arc válasza Flashget (#88) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

3 évet akartál gomdolom írni... Nem sajnos a pcx-en csak 24hónap.És sajnos asus-nál egyre jelemzőbb lett sok terméküknél hogy csak 2év gari.. Sokan emlegetik és elvannak csodálkozva..

[ Szerkesztve ]

(#90) Flashget válasza Hardver Arc (#89) üzenetére


Flashget
félisten

ja elírtam :) de van ahol nem elírás más hardver esetében [link]
amit linkeltem ott 3 évet írnak, de telefonon kell kérdezni akkor.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#91) QbHead válasza Flashget (#90) üzenetére


QbHead
aktív tag

Hát a dobozon 3 év gyártói garancia áll úgyhogy most már én sem tudom hogy mi van itt :D

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#92) Size83


Size83
csendes tag

FX6100 társaságában egy ASUS gyártmány eképpen muzsikál.

Komolytalanok kíméljenek!!!

(#93) mima1017


mima1017
tag

Szia,

Köszi szépen a tesztet! Nekem is Phenom II X4 965BE procim van, és "teljesen" elégedett vagyok vele, igaz hogy a következő nekem is proci, alaplap csere lesz. Sajnos az ASRock M3N78D-FX nem szereti annyira az FX procikat :S

(#94) QbHead válasza mima1017 (#93) üzenetére


QbHead
aktív tag

Üdv!
Örülök hogy tetszett a teszt! :) Én már befektettem egy fx-8320 ba és ha nem kell video vagy bármilyen renderre akkor most bőven elég az fx6xxx széria

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#95) mima1017 válasza QbHead (#94) üzenetére


mima1017
tag

Ebben igazad van, de alaplapot muszáj vagyok cserélni :s

(#96) QbHead válasza mima1017 (#95) üzenetére


QbHead
aktív tag

Hát azt igen :DDD

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#97) Cube576


Cube576
tag

Nagy up! nagyon jó kis teszt:):)
Intelből melyik proci hajtja ki igazàn,mi az "alja"amit érdemes mellé tenni?

The truth is out there...

(#98) mate.93


mate.93
csendes tag

ASUS R9 270 DirectCU II OC
Gyári ASUS hűtő, GPUTweak-ben szinte a plafont súroltam. Hiába a max. 150W TDP, tud ez a kártya. 75°C fölé még ilyen tuninggal sem megy a hőmérséklete. A hűtő üresjáratban teljesen hangtalan (34°C) , 75°C-nál már úgy-ahogy hallani. :)

Kártya órajelei:
Core ref.: 975Mhz OC: 1080Mhz
Mem. ref.: 5600Mhz OC: 6000Mhz
Core voltage ref.: 1215mV OC: 1245mV

Far Cry 4 FPS: 35-50, többnyire 40 körül mozog a következő beállításokkal: 1920x1080, Ultra, SMAA, HBA0+ (tehát minden maxon)

Intel Core i5-4460 és 8Gb DDR3-1600Mhz CL8 G.Skill ram mellett.
Remélem valakinek hasznos volt ez az infó, hogy miért bízok az ASUS termékeiben!

[ Szerkesztve ]

(#99) QbHead válasza mate.93 (#98) üzenetére


QbHead
aktív tag

Én úgy tudom hogy ennek a karinak 180W a TDP-je

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.