Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Jó lett a teszt! :) majd este átrágom részletesebben is.
1-2 helyen láttam a grafikon csalóka és félrevezető lehet. Ahol pl 6k-nál kezdődik maga a grafikon. Így ránézésre mintha dupla különbség lenne a kártyák között. No mindegy.
Meg egyik helyen grafikonban azt írod átlag a következő grafikonban meg avg. Ami nem gond csak legyen egységes.

Szerk.: ja és BF4-nél asszem írtad, hogy FHD-ben ment a teszt. No de a több játékteszt is mind 1080p-ben futott? Ez azért fontos lenne.

@Lewzke:

73 fok az lófütty! 100 fokig lazán bírják a kártyák. Ráadásul az a 73 fok is egy olyan programban jött elő, amilyen mértékű terhelést egy darab játékban nem fog kapni az a kártya! Az életbe se. Nyilván én se furmarkkal játszok, így az ott elért hőmérséklet számomra irreleváns. Stressztesztnek jó, hogy bírja-e meg ilyesmi, de érdemben nincs jelentősége.
Nekem is pontosan ugyanilyen kártyám van és játékban eddig max 66-fokot ért el, maximum 1900-as fordulat mellett!

@pilu85:

Tuningnak már nincs sok értelme ennél a kártyánál. Azt hiszem talán a piacon ennek a legmagasabb a gyári órajele. Majdnem 10%-kal magasabb, mint a referencia. 1120-on megy a gpu.
Ezt tesztek alapján még lehet olyan 8-10%-kal növelni maximum. Ami játékban mindössze 7-8% fps növekedést eredményez. Amit úgy kell elképzelni, hogy 60 helyett lesz 65, 40 helyett 42-43 az fps... Tehát kb lényegtelen.
Összességében viszont a referenciához képest már bő 16-17%-os a tuningpotenciál ami nem olyan rossz (gyári hűtővel).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.