Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ArchElf


ArchElf
addikt

Pop up the volume :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2) dabadab


dabadab
titán

A lemezjatszoknak nem sima line-outja van, ahhoz meg kell egy eloerosito meg egy RIAA-korrektor.
Hifi erositokon szokott lenni kulon phono-bemenet, illetve van egy-ket hangkartya, aminek szinten van phono bemenete.

DRM is theft

(#3) vhunor


vhunor
őstag

Milyen árkategóriában gondolkodsz?

(#4) ArchElf válasza vhunor (#3) üzenetére


ArchElf
addikt

Miben tudok gondolkodni?
40-50K alatt legyen (lehetőleg minél inkább alatta) :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#5) vhunor válasza ArchElf (#4) üzenetére


vhunor
őstag

Alapvetően jó állapotú Thorens vagy Dual (pl. 701) lejátszók között nézelődnék úgy 25-30k körül, a maradékból meg néznék hangszedőt. Ha előerősítő is kell akkor kicsit neccesebb a téma ennyi pénzből.

(#6) ArchElf válasza vhunor (#5) üzenetére


ArchElf
addikt

Erősítővel nem tudom hogy állnak... Egy néhány éves (valószínűleg a széria kb 5 éves lehet) JVC-s home centerük van (amit egy 42"-os LCD tv-vel együtt vettek - típust most bnem tudok fejből), amin van néhány bemenet (de ahogy rémlik phone nem volt köztük).

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#7) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Esetleg itt?
Zeneszerkesztő és DJ topic
Amúgy TheReMiXeR jutott eszembe hogy esetleg őt kérdezd meg.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8) ArchElf válasza Winner_hun (#7) üzenetére


ArchElf
addikt

Őőőő, montam, hogy nem zeneszerkesztésre és DJ-zésre kell, csak zenét hallgatni:
- elővenni és feltenni a lemezt
- hallgatni
- átfordíani
- hallgatni
- eltenni a lemezt

Szal semmi DJ, meg szerkesztés : :B

mod: Köszi az ajánlást, élek vele :)

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#9) Winner_hun válasza ArchElf (#8) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azért mert nem arra kell attól még meg lehet kérdezni, hátha van ott valaki aki ért hozzá. Annyira nem off ezen a téren az a topik hogy ne lehessen ott megkérdezni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Helloka!

Én a megjelölt célra a vaterán néznék szét, de vennék hozzá hangfalat és erősítőt is 50ért.
A meglévő cókmókra nem igazán köthető egy "régi" lemezjáccó :)

A választás az ízlések és pofonok. (mindenki más "márkára vajazik")
A téma igazi "retro" téma, tehát át kell szellemülni egy kicsit hozzá...
Én kimondottan valami ősrégi technikát választanék. Akár egyben hifi tornyot...
Pláne, hogy az ősöknek más igényeik vannak...

Üdv.atika

(#11) banhammer


banhammer
veterán

Google a barátod!
Mondták már neked?

Lemezjátszó

Lemezjátszó

Lemezjátszó

Szerintem érdemes a nagyobb nevű márkák közül választani.

Használtat nem vennék, ki tudja mennyire vannak széthajtva, a motor mennyire öregedett el, a fej mennyire eltekergetve (mert az se mindegy, hogy a hangszedő fej mennyire erősen nyomódik a barázdába).

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) ArchElf válasza banhammer (#11) üzenetére


ArchElf
addikt

Ezeket mind megnéztem, de
- nem ismerem a márkákat
- nem tudom meiyl típus mennyire megbízható

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#13) Domxc válasza ArchElf (#12) üzenetére


Domxc
senior tag

Nem ismered a Denon-t, a Sony-t és a Pioneer-t? Ezt kétlem..
Szerintem ők, de érdeklődj a szakértőktől.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#14) ArchElf válasza Domxc (#13) üzenetére


ArchElf
addikt

Denon-t sose hallottam még. De pl akár a DVD-ket nézzük, akár pl a fényképezőgépeket, akkor pl. a Sony is futottak még kategória. Pio mondjuk nem egy rossz név - de ki tudja, Samsung-ból is van LED TV is, meg budget phone is...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#15) baluka26


baluka26
veterán

Hifi topikba is körbekérdezhetsz, szerintem :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#16) banhammer válasza ArchElf (#12) üzenetére


banhammer
veterán

A Pioneer-t általában istenítik.
Ha sok pénzed van akkor vegyél Technics-et.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#17) ArchElf válasza banhammer (#16) üzenetére


ArchElf
addikt

Nincs sok pénzem - nekem kellene a faternak ajánlani valamit, amit hazsnálni is tud, és hajlandó kifizetni... Csakhogy én sajna nem értek ehhez (de még én vagyok a családban az egyetlen, aki esetleg tud segítséget szerezni neki).
Amúgy - őszintén - engem ez a lemezjátszós/hifis téma nem különösebben izgat.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#18) banhammer


banhammer
veterán

Eltűnt egy hozzászólásom?

Bocsi, elfelejtettem kiposztolni...

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#19) banhammer válasza ArchElf (#17) üzenetére


banhammer
veterán

Ha elmész a HiFi topikba akkor csak még jobban megzavarnak.
Kérdezd meg a faterod mennyi pénzt szán a lemezjátszóra és utána kezd keresgélni a neten az árak között.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#20) zoltanz válasza ArchElf (#12) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Olyat vegyél amin van fordulatszám szabályzási lehetőség, meg ha nincs rajta stroboszkópjel vegyél egy ilyen lemezt, nagyon fontos.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#21) TheReMiXeR


TheReMiXeR
senior tag

Úúú de nagy itt a segítőkészség.

Én még mindig tartom a véleményem, vatera.

Egy jó hazai gyártású AKAI direct meghajtású lemezjátszó, egy olcsó phono bemenetes erősítő, 1 pár hangfal igény szerint.

Ha a fater elkezdene hifizni, majd lecserélgeti az elemeket...

Példák :

bakelit [katt]

erősítő [katt]

hangfal [katt]

(#22) zoltanz válasza TheReMiXeR (#21) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hangfalban kapsz jobbat olcsóbban, erősítő is kicsit drága.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23) TheReMiXeR válasza zoltanz (#22) üzenetére


TheReMiXeR
senior tag

Figyu, ezt kb. 2 perc alatt villogtam ide...

Az eddig ide írók csak kerülgették a kását, semmi konkrét valamit nem mertek ajánlani.
Annyi segítséget adtak kb, hogy milyen színű legyen a cucc...

Na cső kedves hifisták...

(#24) Happy89


Happy89
újonc

Üdvözlök Mindenkit!

Nagyon remélem, hogy még van olyan aki figyelgeti ezt a topicot, és segít a kérdéseim megválaszolásában!

Mostanság kezdett komolyabban foglalkoztatni a vinyl-ről történő zenehallgatás. Nincsenek lemezlovas ambícióim, csak saját szórakoztatásomra szeretnék lemezeket illetve lemezjátszót beszerezni. Az erős elhatározás még nem született meg bennem, mert jelenleg az élményen kívül semmi sem áll a "pro" oldalon, viszont annál több a "kontra" oldalán. Többek közt az aggaszt a legjobban, hogy szűkös anyagi kereteim miatt nem tudok 50, 100 ezres csodákra szert tenni, sajnos 25e körül van a plafon. Márpedig én úgy tudom, hogy minél komolytalanabb a berendezés amin pörgetem a vinyl-t, annál rövidebb az élettartama a lemeznek. Részemről ez nagy visszatartó erő, mert a lemezeket nem gyűjtés céljából szeretném beszerezni, hanem ha már ennyit kifizetek értük, szeretném hallgatni is azokat, lehetőleg minél többször. Rossz érzéssel raknám fel minden egyes alkalommal a lemezeket tudván hogy minden egyes lejátszásnál romlik a minősége. Szeretném megkérdezni nektek milyen tapasztalatod van a lemezek minőségromlását illetően. Azt szinte felesleges megkérdeznem hogy megéri-e gyűjtögetni egy komolyabb technikára, mert a válasz egyértelmű. Az viszont érdekelne, hogy saját szórakoztatásomra megfelel-e a fentebb említett általam megfizethető kategória. Nem tudom kinek milyen/mennyi tapasztalata van az olcsóbb kategóriákkal, és ha nem vagyok pofátlan, esetleg ajánlanátok-e gyártókat, akik ilyen kategóriában is minőséget alkottak. Tisztában vagyok azzal, hogy ebben a kategórában ami ér valamit az használtan férhető hozzá, az újabb USB-s hiper-szuper kütyük annyira nem nyűgöznek le.
Nézelődtem már aukciós oldalakon és egyéb használt műszaki cikkeket árusító oldalon, egy két másik fórumba is belenéztem. Azt tapasztaltam, hogy ami a fentebb megjelölt árkategóriában népszerű mint gyártó, az az AKAI, DUAL, Pioneer. Nos ezek modelljeit szemügyre véve, (lehet hogy nem a legjobb tanácsadó, de azért mégiscsak mint "bútordarab" is jelen lenne a lakásban) kinézet alapján is szortíroztam egy kicsit. Ami nekem bejön az az AKAI gyártótól az AP-100c, AP-206C, valamint a Pioneer PL-516, bár utóbbiból eladót még nem találtam. Olvasgattam a technikai alapokat is, és javítsatok ki ha rosszul tudom, de az S-alakú kar a legfainabb, ami az AKAI modelleknél megvan, viszont a DUAL modellekben általában nincs. Tud valaki hasznos információkat adni a lemezjátszó választás terén? Esetleg van-e valakinek tapasztalata az fenti modellek valamelyikével?
Az számomra nem egyértelmű, hogy szíj vagy direkt (ezen belül is esetleg dörzshajtású) hajtású készüléket vegyek-e. A direkt hajtásnál ugye szokott lenni stroboszkóp ami segít a tányér megfelelő fordulatszámának tartásában, de ugyanezt a szíjhajtás esetében nem tudom hogyan oldják meg. van valakinek erről információja? Ha esetleg szíjhajtásost veszek, akkor nem fog nekem összevissza nyávogni?

Segítségeiteket előre is köszönöm! Remélem lesz aki olvassa még ezt a topicot!

Üdv,
Tamás

(#25) donpe


donpe
aktív tag

Sziasztok!

Fel kéne rázni ezt topikot. Én most vágok bele a lemezjátszózásba egy DUAL CS-435-1-es lejátszóval. Keresnék valakit, aki segítene helyesen beállítani a lejátszót. :R

(#26) Vakegérke válasza donpe (#25) üzenetére


Vakegérke
veterán

Semmi extra.
Vízszintes elhelyezés az első.
A második teendő az, hogy feloldod a lejátszókar zárját, hogy szabadon tudjon mozogni. A végén az ellensúlyt addig tekered, míg a kar középállásban lebeg. A tűvédő természetesen ne legyen rajta. Told el a kart a lemez elejének és végének megfelelő állásba. Ha elmozdul onnan, állíts az antiskating tárcsán, ha van. Sokak szerint a kettes érték megfelelő.
Most jön a súly beállítása. Vidd a kart a tárolási pozícióba, és rögzítsd. Az ellensúlyon lévő skálát nullázd le, de az ellensúly ne mozduljon el. Tekerj annyit az ellensúlyon, hogy 1,5 grammot mutasson a skála, kész is vagy.
Ha mégis vergődne a tű lejátszásnál, tekerd fel az ellensúlyt 2 grammra.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) donpe válasza Vakegérke (#26) üzenetére


donpe
aktív tag

Köszi, mihelyst megkapom, nekiesek. Szíjat hol tudnék szerezni hozzá? Elvileg ami rajta van, az ki van nyúlva. Illetve kellene egy RIAA korrektor is gondolom, mivel fejes erősítővel használnám, aminek sima RCA bemenete van és nem phono.

(#28) Vakegérke válasza donpe (#27) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tessék, itt a szíj.
Ami pedig azt illeti, nem vagyok guru, de úgy tudom, hogy az előerősítő a lényeg. Van RIAA korrektoros is.

"Mi is az az RIAA korrekció? Megpróbálom röviden és tömören összefoglalni... Ha lehet... A mesterlemez vágásához használják. A lényege hogy a mély hangok amplitudóját csökkentik, a magasakat kiemelik. Ezáltal csökken a barázda szélesség (hiszen a mélyhangok dupla, vagy még több helyet foglalnának el), így egy oldalra több információ (zene) fér el. Ezzel a megoldással a tű és a pick-up sincs akkora igénybevételnek kitéve, ami a kopás miatt nem elhanyagolható. Ezt a korrekciót kell a lejátszáskor visszaállítani (korrigálni). Az a jó korrektor amelyik képes a felvételi görbe tükrözésére."
Forrás

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29) donpe válasza Vakegérke (#28) üzenetére


donpe
aktív tag

Húú, köszönöm!!! :R :R
Az a baj, hogy én sem vagyok otthon a témában. Amin felnőttem, az egy Akai lemezjátszó volt a Cleopátra erősítővel, aminekvolt phono bemenete (talűn RIAA korrketora is? :F ).
Most pedig fejhallgatózom, csöves erősítőkkel de DAC-al. Szóval szeretnék visszatérni az analóg technikához, csak nem igazán vagyok otthon a bakelit témában... :U

(#30) donpe


donpe
aktív tag

Hát ez a topik elég halott. Végül amit jelnleg hallgatok, az egy DUAL CS435-1 és egy NAD5120-as lemezjátszó. A DUAL-ba szereztem egy belevaló gyári dual hangszedőt, a NAD-ba most érkezik egy Ortofon 2M Red.
phono előerősítő - Cambridge Audio Azur 540p.
A NAD szerintem jobban fog szólni. Most egy leharcolt hangszedő van benne, de így is elég jól szól. A DUAL - teljesíti a feladatot.

(#31) EczkE válasza donpe (#30) üzenetére


EczkE
addikt

Napi régész.

Asszem mindenféleképpen!

(#32) donpe válasza EczkE (#31) üzenetére


donpe
aktív tag

:D Jó lenne, ha itt a ph-n lehetne társalogni a lemezjátszókról, mert elég kezdő vagyok a témában. Szóval jó lenne, ha feléledne a topik. Most is sok kérdés izgat. Pl. a NAD-ot úgy vettem, hogy a kábelezése jobb minőségű RCA-kra van cserélve. Viszont nincs hozzá föld kivezetés és nem tudom, hogy gyárilag volt-e. Jelen állapotában elhelyezéstől függ, hogy gerjed-e. Tehát úgy kell a polcon elhelyezni a riaa-t és az erősítőt, hogy ne búgjon. Ez mennyire normális? Mit lehet vele tenni?

(#33) jookomak válasza donpe (#32) üzenetére


jookomak
őstag

Irány a hifi topik. [link]

(#34) donpe válasza jookomak (#33) üzenetére


donpe
aktív tag

:R

(#35) sixpak


sixpak
nagyúr

sziasztok. Jobb topikot nem találtam, remélem azért valaki tud segíteni.
Egy kissé koros, de kiválóan működő Denon erősítőre hogyan tudnék rákötni egy öreg Fischer lemezjátszót?
A lemezjátszó hátulján egy 16V kábel van, gondolom az erősítőnek kéne meghajtania, viszont a Denon nem rendelkezik ilyennel. Van valami más lehetőség?
Komoly terveim nincsenek vele, csak a gyerekeimnek szeretném megmutatni, hogy mi volt a cd előtt. :K
Kösz.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#36) tomriddle74


tomriddle74
tag

Sziasztok!
Csak hogy kicsit életre keltsem a topikot, gondoltam megosztok néhány gondolatot. Sokan keresnek lemezjátszót. Többek közt én is, de én mondjuk a harmadikat, mert kettő már van eleve, de a lényeg. Szerintem a lemezjátszó vásárlásnál a legfontosabb, olcsó kristálymechanikus tűvel szerelt cucc kizárt. Sem régi sem új ne jöjjön szóba. Ha használtban gondolkodik valaki, akkor a legfontosabb, motor legyen rendben, karlift, tűnyomás állítás, antiskating. Ha ezek megvannak, akkor már nagy baj nem lehet. Én mondjuk azonnali tűcserét javaslok, és ha van rá lehetőség akkor pick up cserét is, bármit mondjon az eladó fél. Persze ott van még az erősítés kérdése is, de illik felkészülten belefogni a lemezjátszó vásárlásba. De azt gondolom, ezek az alapok. Érdemes lehet mélyebben belemenni a témába.

(#37) tomriddle74


tomriddle74
tag

Nos, azt hiszem a topik bekerült a halott kategóriába.
Sajnálom.

(#38) tomriddle74


tomriddle74
tag

Továbbra is csak a semmi?

(#39) static00


static00
csendes tag

Sziasztok!

Audio-Technica AT-LP60XBTBK-val van valakinek tapasztalata?
[link]

Mi lehet alternatívája még?

Köszönöm ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.