Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) Happy89


Happy89
újonc

Üdvözlök Mindenkit!

Nagyon remélem, hogy még van olyan aki figyelgeti ezt a topicot, és segít a kérdéseim megválaszolásában!

Mostanság kezdett komolyabban foglalkoztatni a vinyl-ről történő zenehallgatás. Nincsenek lemezlovas ambícióim, csak saját szórakoztatásomra szeretnék lemezeket illetve lemezjátszót beszerezni. Az erős elhatározás még nem született meg bennem, mert jelenleg az élményen kívül semmi sem áll a "pro" oldalon, viszont annál több a "kontra" oldalán. Többek közt az aggaszt a legjobban, hogy szűkös anyagi kereteim miatt nem tudok 50, 100 ezres csodákra szert tenni, sajnos 25e körül van a plafon. Márpedig én úgy tudom, hogy minél komolytalanabb a berendezés amin pörgetem a vinyl-t, annál rövidebb az élettartama a lemeznek. Részemről ez nagy visszatartó erő, mert a lemezeket nem gyűjtés céljából szeretném beszerezni, hanem ha már ennyit kifizetek értük, szeretném hallgatni is azokat, lehetőleg minél többször. Rossz érzéssel raknám fel minden egyes alkalommal a lemezeket tudván hogy minden egyes lejátszásnál romlik a minősége. Szeretném megkérdezni nektek milyen tapasztalatod van a lemezek minőségromlását illetően. Azt szinte felesleges megkérdeznem hogy megéri-e gyűjtögetni egy komolyabb technikára, mert a válasz egyértelmű. Az viszont érdekelne, hogy saját szórakoztatásomra megfelel-e a fentebb említett általam megfizethető kategória. Nem tudom kinek milyen/mennyi tapasztalata van az olcsóbb kategóriákkal, és ha nem vagyok pofátlan, esetleg ajánlanátok-e gyártókat, akik ilyen kategóriában is minőséget alkottak. Tisztában vagyok azzal, hogy ebben a kategórában ami ér valamit az használtan férhető hozzá, az újabb USB-s hiper-szuper kütyük annyira nem nyűgöznek le.
Nézelődtem már aukciós oldalakon és egyéb használt műszaki cikkeket árusító oldalon, egy két másik fórumba is belenéztem. Azt tapasztaltam, hogy ami a fentebb megjelölt árkategóriában népszerű mint gyártó, az az AKAI, DUAL, Pioneer. Nos ezek modelljeit szemügyre véve, (lehet hogy nem a legjobb tanácsadó, de azért mégiscsak mint "bútordarab" is jelen lenne a lakásban) kinézet alapján is szortíroztam egy kicsit. Ami nekem bejön az az AKAI gyártótól az AP-100c, AP-206C, valamint a Pioneer PL-516, bár utóbbiból eladót még nem találtam. Olvasgattam a technikai alapokat is, és javítsatok ki ha rosszul tudom, de az S-alakú kar a legfainabb, ami az AKAI modelleknél megvan, viszont a DUAL modellekben általában nincs. Tud valaki hasznos információkat adni a lemezjátszó választás terén? Esetleg van-e valakinek tapasztalata az fenti modellek valamelyikével?
Az számomra nem egyértelmű, hogy szíj vagy direkt (ezen belül is esetleg dörzshajtású) hajtású készüléket vegyek-e. A direkt hajtásnál ugye szokott lenni stroboszkóp ami segít a tányér megfelelő fordulatszámának tartásában, de ugyanezt a szíjhajtás esetében nem tudom hogyan oldják meg. van valakinek erről információja? Ha esetleg szíjhajtásost veszek, akkor nem fog nekem összevissza nyávogni?

Segítségeiteket előre is köszönöm! Remélem lesz aki olvassa még ezt a topicot!

Üdv,
Tamás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.