Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) trobi28 válasza eddie17 (#8300) üzenetére


trobi28
addikt

Megerősítve, úgy tűnik, hogy javították :K
A MAC viszont még mindig eldobja néha a megosztott netet :(( , ezt is javíthatnák már végre.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8302) mckj12


mckj12
csendes tag

Sziasztok!

3 év után ismét Apple teló vásárlásán gondolkodok.
Sajnos nincs keret az új készülékekre ,így használtan vagy garanciában cserélt XS-t találtam 140 körül.
2021-ben megállja a helyét még ez a telefon?
Néztem a 11-et is hát az XS jobbnak tűnik.
MI a véleményetek? :DD

Köszi. :)

Fingani vicces!

(#8303) telefon6310 válasza mckj12 (#8302) üzenetére


telefon6310
tag

Annak idején én is pont a 11-en gondolkoztam és egész véletlenül szembe jött az XS. Nem bántam meg azóta sem, hogy utóbbit választottam.
Neked kell tudnod, mire van szükséged. Nálam mondjuk elsődleges volt, hogy nem tepsit akartam, hanem egy kompakt telefont valamint a telefoto (2x optikai zoom) is sokkal fontosabb, mint az ultraszéles kamera.
Amit az XS-ről tudnod kell, hogy nem egy akku-világbajnok. Normál használat mellett semmi bajod nem lesz vele, de ha folyamatosan bluetooth zene, játék, net, navi, stb, akkor bizony töltőt kell vinned magaddal.
A másik gyenge pont a kamera. Mármint akkor, ha egy kicsit kevesebb fény van. Én például túrázok sokat, erdőbe ha bent vagyok, már nagyon érződik a kamera elavultsága. Főleg videózásnál, hát az valami förtelem. De ha normál fény van, tökéletes, hibátlan képeket és videókat készít. Mai napig meg vagyok vele elégedve, nem is kell jobb, de ismétlem magam: ha jók a fényviszonyok.
Száz szónak is egy a vége: nekem mondhat bárki bármit, ez az 5,8" méret, ezekkel a lekerekített szélekkel egy teli találat. Nem túl kicsi, tartalomfogyasztásra is jó, viszont még a zsebedben is elfér rendesen és nem kell hozzá külön gurulós bőrönd... Imádom ezt a kis telót a mai napig, a gyengeségeivel együtt. Szerettem is volna upgrade-elni, de csak maradtam a réginél. (erről majd egy későbbi hozzászólásban írok :) )
4GB RAM, A12 7nm proci, csodaszép OLED kijelző, a teljesítménnyel még hosszú évekig nem lesz gond.
De ha megfogadsz egy tanácsot tőlem: vegyél 11 Pro-t. Az pont azokban a dolgokban jobb, amiket fentebb írtam. Brutális akku van benne valamint a kamerája is kicsit jobb. Ha visszamehetnék az időben, biztos azt vettem volna meg anno az XS helyett...
Remélem tudtam segíteni. Sok sikert a döntéshez :-)

(#8304) Elims válasza telefon6310 (#8303) üzenetére


Elims
veterán

Próbáld ki [ezt.]
Sötétebb helyen tejesen más lesz a kép fotózáskor.Írták itt már párszor és bizony tudták,hogy mit beszélnek..

(#8305) mckj12 válasza telefon6310 (#8303) üzenetére


mckj12
csendes tag

Nagyon köszi a tömör és kielégítő választ illetve tanácsot :)

Fingani vicces!

(#8306) mckj12 válasza mckj12 (#8305) üzenetére


mckj12
csendes tag

Viszont a keret az maximum a 140 :( sajnos annyiért nem kapok 11prot...
Az XS újonnan lenne ennyi...
Átkell gondolnom :DD

Fingani vicces!

(#8307) telefon6310


telefon6310
tag

Kedves XS (nem Max) tulajok!
Mint korábbi hozzászólásomban említettem, tettem egy próbát az upgrade irányába. Nem szeretem cserélgetni a telókat, nem érdekel, legyen jó, de azt hosszú távon tegye. Ezért esett a választás a 13 Pro-ra. Tökéletes kamera, akku, kijelző, teljesítmény, RAM, stb. stb. Hosszú évekig nem kell gondolkozni a cserén.
Nem egyszer bent voltam iStyle, Media Markt, nyomkodtam, nézegettem, barátkoztam vele. Főleg a mérete miatt voltak aggályaim, de papíron csak 1-2 mm az eltérés az XS-hez képest, tehát belevágtam. Annak ellenére, hogy már az előzetes (rövid) nyomkodások után is kétségeim voltak.
Az ár nem számított, ezen túlléptem, ha jó, kiszolgál, örömet okoz, hosszú távon, akkor nem sajnálom rá a pénzt.
Lényeg a lényeg: megvettem, kibontottam, elkezdtem beüzemelni. De már akkor fura volt. Mellé is tettem az XS-nek, mert azt hittem véletlenül Max-ot küldtek :-) De nem, ez a sima modell volt. Hihetetlen, mennyivel nehezebb, jelentős mértékben, szinte már zavaró volt tartani. De ami még durvább az az, hogy bár egymás mellé téve a 13 Pro és az XS alig tér el méretben, mégis ezek a szögletes szélek rendkívül kényelmetlenné tették a kézben tartását. Nyomkodtam, próbálgattam, de végül csak nem tudtam megbarátkozni vele. Rátettem egy tokot is, az meg csak tetézte a bajt. Gyönyörűszép telefon, csodaszép, masszív, minőségi, de számomra rettenetesen kényelmetlen.
Hála Istennek online vásárlás volt, szóval ment is vissza a feladónak.
Az XS (X, 11 Pro) egy tökéletes méret. Ez az 5,8" nem tudom hogy jött össze az Apple-nek, de ki merem jelenteni, hogy telitalálat. Nem túl kicsi és nem is tepsi. Tökéletes arany középút. Nem egyszerű ezt megalkotni, de az Apple-nek sikerült. Kár, hogy erről a méretről és formáról le kell mondanunk, ha új telefont akarunk...
Csak azért osztottam meg ezt a sztorit, hogy másnak, aki esetleg hasonlóképpen akar cserélni, mint én, az erre készüljön.
Akinek meg hosszú ujjai vannak és nagy tenyere, netán eddig is Max modellt használt, annak meg a 13 Pro egy felüdülés lesz, örülni fog neki, tehát csak ajánlani tudom, tökéletes telefon.
Viszont akinek fontos a méret, meg az, hogy ne húzza le a gatyáját, ha zsebre vágja, az maradjon az XS-nél. Vagy 11 Pro. Kár, hogy utóbbit már nem lehet újonnan kapni, csak néhány himi-humi boltban van. Ha megjelenne normális üzletben, hivatalos forrásból, normális áron, azonnal megvenném és még 2-3 évig telefoncseréről hallani sem akarnék :D
Addig meg marad az XS, de előbb-utóbb úgyis eljön a váltás ideje, ez elkerülhetetlen. Vagy beíratkozok egy tenyér és ujjnövelő tanfolyamra és akkor jöhet a 13 Pro, de szigorúan a legvékonyabb Pitaka Aircase-szel! Hozzátéve, hogy a mai napig nagyon kedves teló számomra ez az XS. Bátran ajánlom annak, aki ilyet akar venni és jó áron hozzá tud jutni. Ez a méret, forma, tömeg és ergonómia már nem lesz meg az új iPhone-okban...

(#8308) oil120 válasza telefon6310 (#8307) üzenetére


oil120
senior tag

Szia,

Köszönöm ezt leírást. Nekem a munkahelyem ad telefont használatra és eddig az XS-t használtam. Most egy hónapja értesítettek, hogy cserélhetek és én is a 13Pro-t igényeltem, mivel az Apple oldalán úgy láttam alig tér el méretben, de azt is, hogy jóval nehezebb.
Ezek után kíváncsian várom érkezését és én is megírom, hogy mi a benyomásom.
Csak nekem nincs lehetőségem visszaküldeni.

(#8309) Bzs77 válasza telefon6310 (#8307) üzenetére


Bzs77
tag

Szia. Nekem még a régi se-nek a fogása is kényelmetlen tok nélkül.Eltudom képzelni nagyban milyen lehet. Lekerekített széllel ezerszer jobb fogni. A másik, hogy ez a forma a 12,13 mininek áll csak jól szerintem, meg fogni is jobb őket.

20 dkg telefonért nem adok többszázezret.

(#8310) bigrock válasza telefon6310 (#8307) üzenetére


bigrock
addikt

Teljesen egyetértek.
Hirdetem az iPhone13 128 GB-os telómat és vettem nost inkább egy használt Xs-t.
Egyszerűen nem bírtam megszokni azt a formát, méretet. A különbözetből inkább veszek egy MILC-et és benyelem azt a kényelmetlenséget, hogy vinni kell magammal. Ennyit nekem megér, ez a forma nekem telitalálat.

(#8311) telefon6310 válasza bigrock (#8310) üzenetére


telefon6310
tag

Megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül! Köszönöm a válaszokat a kedves fórumtársaknak.
Ez az XS valóban telitalálat, arany középút, gyönyörű, ergonómikus forma, az iPhone X 2017-ben nem véletlenül volt akkora durranás. Nehéz beletrafálni ebbe, de az Apple-nek sikerült.

(#8312) Elims válasza Bzs77 (#8309) üzenetére


Elims
veterán

Nem,sajnos nem.Én a mérete miatt a 13mini-re tettem a voksom.Kb.2 hónapig használtam és kellett vissza a xs.Nem tudtam megszokni,pedig a mérete jobb volt mint a xs-nek,a formája viszont nem.Próbálkoztam ilyen-olyan tokokkal,amire elment x Ft-om.... :-/ de nem változtatott a dolgon.Jó,mert tényleg tetszett a szögletes szél,de talán túl hosszú ideig használtam a xs-t és kellett vissza.

(#8313) Bzs77 válasza Elims (#8312) üzenetére


Bzs77
tag

Értem. Akkor ha megkotlik egyszer a telóm, inkább se 2-re cserélem.

20 dkg telefonért nem adok többszázezret.

(#8314) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Csere érett lett az egyik vevőm XS akkumlátora. Szerintetek megpróbálható egy jobb minőségű Nohon, vagy Baseus utángyártott akkut betenni? Tudom az eredeti lenne a legjobb, de most nincs a tulajnak 25k rá. Van valakinek tapasztalata velük?

(#8315) radi8tor válasza sputyi70 (#8314) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nohon simán ajánlott :K (nekem nincs vele tapasztalatom).

⭐ Stella

(#8316) sputyi70 válasza radi8tor (#8315) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Oké, köszi a választ. Akkor rendelek neki egyet. :R

[ Szerkesztve ]

(#8317) trobi28


trobi28
addikt

Nálatok is így néz ki a VLC? :F

Alul-felül nem tölti ki a képernyőt, filmlejátszás közben sem :(
Újra telepítettem, nem változott.
Lehet ezzel kezdeni valamit?
Ha nem, tudtok ajánlani valami jó lejátszót helyette? :R

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8318) tboldi válasza trobi28 (#8317) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam teljesen oké. Esetleg egy háromgombos újraindítás?

De ha ez sem válna be, akkor Infuse.

(#8319) trobi28 válasza tboldi (#8318) üzenetére


trobi28
addikt

Sajnos nem segít, ugyanolyan.
Megnéztem ezt az Infuse-t, ingyen letölthető de egy kockát nem játszik le, amíg nem fizetek elő rá? :F

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8320) tboldi válasza trobi28 (#8319) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, erre már nem emlékszem, én évekkel ezelőtt megvettem egyösszegben. :B

(#8321) trobi28 válasza tboldi (#8320) üzenetére


trobi28
addikt

Én is megtenném, ha normális árat kérnének érte.
30 000 ezer Ft-ot nem adok érte, a havi előfizetés meg nem szimpatikus :(

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8322) ASUSSACAHD


ASUSSACAHD
tag

Hali mindenki!
Mostanában olyat csinál az XS készülékem 4G hálózaton mobilinternet használok megyen tökéletesen majd elrakom pár óra elteltével előveszem és semmilyen weboldalt nem tölt be se youtube-ot semmit csak wifivel 4G-vel nem csinál semmit csak akkor ha repülő üzemmódba kapcsolom majd vissza akkor újra megy a 4G mobilinternet is.
Sim hiba kizárva mert most váltottam esimre és azzal is ugyan ezt csinàlja mint a fizikai simmel :(

Intel Core i7

(#8324) Land


Land
veterán

Üdv! Létezik, hogy törölve lett a hozzászólásom?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#8325) odrif válasza Land (#8324) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Létezik. Ez egy szakmai topik melyben tilos hirdetni.

20 éve a Prohardveren

(#8326) Land válasza odrif (#8325) üzenetére


Land
veterán

Ingyen sem adhatom át? 2 éve hirdetem a tokokat és nem sikerült eladnom. Már nem tudom mit csináljak, hogy megszabaduljak tőlük.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#8327) odrif válasza Land (#8326) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Tedd fel Hardverapróra, ha úgy gondolod akkor akár ingyen.

20 éve a Prohardveren

(#8328) Almos válasza Land (#8326) üzenetére


Almos
aktív tag

Én az ilyen cuccaimat hardveraprón, facebook market-en illetve facebook-os zero waste csoportokban szoktam meghirdetni, és általában elég gyorsan elkelnek...

(#8329) Land válasza Almos (#8328) üzenetére


Land
veterán

Hardverapron 2-3x volt fent, marketplacen most is fent vannak simán, illetve almás csoportokban. Zéró érdeklődés 2 év alatt. Mindegy valakinek odaadom ingyen vagy bagóért.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#8330) gthomma


gthomma
senior tag

Sziasztok! Öcsém XS Max telója ilyen lett a legutolsó update után, beáztatva tudomása szerint ,leejtve soha nem volt. Amikor nyáron futott érhette izzadság.( IP68 ???)

Előjött valami hardverhiba, vagy mi ez ?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#8331) Tibee86 válasza gthomma (#8330) üzenetére


Tibee86
veterán

Öcséd is egy “barom”, hogy “álljfont” vett méregdrágán ami “30.000 kínai hulladék szintjén” van. Legalább a családban próbáld már elérni, hogy hallgassanak rád. :))

(#8332) gthomma válasza Tibee86 (#8331) üzenetére


gthomma
senior tag

"Öcséd is egy “barom”, hogy “álljfont” vett méregdrágán ami “30.000 kínai hulladék szintjén” van."
Ez pontosan így van ahogy a mellékelt kép is alátámasztja :DD .
Értelmes hozzáfűzni való? Vagy majd ha befejezted a nagycsoportot ?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#8333) tboldi válasza gthomma (#8330) üzenetére


tboldi
nagyúr

Itt most mit is kellene látni?

Tibee86: Ezt most miért? :F

[ Szerkesztve ]

(#8334) Tibee86 válasza gthomma (#8332) üzenetére


Tibee86
veterán

Van az a pénz amiért még akár neked is segítenék, de inkább kihagyom. ;)

tboldi : Az idézőjelben lévő dolgok tőle vannak idézve, és akkor ezek még csak a valamennyire szalonképesek…

[ Szerkesztve ]

(#8335) gthomma válasza tboldi (#8333) üzenetére


gthomma
senior tag

A szép fehér foltokat, olyan mint ha be lenne égve a kijelző.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#8337) tboldi válasza gthomma (#8335) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az biztos, hogy a szoftverfrissítés nem okoz ilyesmit.

De a személyeskedést tessék befejezni mindkettőtök részéről! :(((

[ Szerkesztve ]

(#8338) gthomma válasza tboldi (#8337) üzenetére


gthomma
senior tag

Nem nagyon értettem hogy ide segítségért jöttem, az milyen összefüggésben van azzal hogy egy másik fórumban mint írtam az Iphone-ról .......

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#8339) Tibee86 válasza tboldi (#8337) üzenetére


Tibee86
veterán

Semmiféle személyeskedés nem volt az én kommentemben… :U

gthomma: Véleményed lehet az iPhone-ról mint mindenkinek, az senkit nem érdekel, de te igen gyakran nem csak az iPhone-ról beszélsz. Amit láthatod az összes topikban igen sokan szóvá tettek már.

[ Szerkesztve ]

(#8340) Almos válasza Tibee86 (#8339) üzenetére


Almos
aktív tag

"Legalább a családban próbáld már elérni, hogy hallgassanak rád"
Ez hogy kapcsolódik a felvetett probléma megoldásához? Mert ez szerintem nettó személyeskedés...

(#8341) tboldi válasza Almos (#8340) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is annak vettem.

De tényleg be lehet fejezni, nem szakmai topikba való. Ha bárkinek bármi sérelme van a másikkal, kérem, hogy privátban rendezzétek!

(#8342) gthomma válasza Tibee86 (#8339) üzenetére


gthomma
senior tag

Konkrétan az Iphone-ról szoktam, az értetlenségemet kifejezni. Ennyi. A Lajtától keletre nem éri meg ;)
Úgy tűnik megvan a probléma forrása, a garázs szervizek messziről kerülendők. ( természetesen amikor visszaadták minden jó volt a szervizes szerint :DDD sötét témára volt állítva)

Még egy kérdés Samsung 10W töltővel szabad tölteni az Iphone-t ?

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#8343) divan válasza gthomma (#8342) üzenetére


divan
senior tag

Ez mondjuk nem szerepelt, a hiba előzményeiben, hogy garázsszervízben cseréltek benne kijelzőt. :)

(#8344) gthomma válasza divan (#8343) üzenetére


gthomma
senior tag

Aksit.
A sztori röviden, itt is hirdetem a Note 10+ -omat, csere Iphone-ra, ki akarom próbálni hogy nem a levegőbe beszéljek. Öcsi nem együtt lakunk ugye, elhozta az övét hogy akkor hajrá. Mondom oké, mind a két telefon reset, az Iphone-on akkor láttam meg a foltokat, először azt mondta update után jött elő, feltettem a problémát ide. "kiderülődött" hogy decemberben a gyári aksi már 74% volt így cseréltette, sötét témával használta a kezdetek óta, azt mondta akkor vette észre ő is amikor a fehér hátterű appot használt. Na most vagy elhiszem vagy nem. Elvileg a 2 telefon hasonló értékű csak nem így.
Nem tudom van erre megoldás ?

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#8345) tboldi válasza gthomma (#8344) üzenetére


tboldi
nagyúr

El tudom képzelni, hogy az aksicsere során nem megfelelően rakták össze, és megnyomódott a kijelzőpanel. Alapesetben ennek nem szabadna megtörténnie.

szerk.: Ja, igen, lehet tölteni bármivel, csak a legolcsóbb, piacos hulladékokat célszerű kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#8346) gthomma válasza tboldi (#8345) üzenetére


gthomma
senior tag

Köszönöm a segítséget. Akkor Samsung töltővel tölthető. Ennek a javítása kijelzőcsere?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#8347) tboldi válasza gthomma (#8346) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem vagyok szervizes, de esélyes, hogy igen, cserélni kellene.

(#8348) lugosi válasza gthomma (#8346) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem biztos, attól is függhet hogy mi sérült meg a szervizeléskor.

(#8349) gthomma válasza lugosi (#8348) üzenetére


gthomma
senior tag

Hol lehet észrevenni a házon hogy megbontották? Illetve csere nélkül eltüntethetőek a fehér foltok ?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#8350) Elims válasza gthomma (#8330) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

"Hol lehet észrevenni a házon hogy megbontották? Illetve csere nélkül eltüntethetőek a fehér foltok ?"
Remélhetőleg nem találsz nyomokat,de ha keresni akarsz akkor nézd meg alul a töltőcsatlakozó melletti két kis csavar fejét.Látod e a csavarokban a kis csillag alakot ahova a csavarhúzó kerülne.?
Ha látod,jó,ha nem és el van nyalva akkor nagyon gagyi "szerelő" volt.
+A telefon szélén a króm csík és a kijelző között keresgess.Ha vhol nem illeszkedik szépen -mert a gagyi annyira feszegette- akkor biztosan volt szétszedve.
Ezzel a kijelzővel már semmit nem tudsz csinálni.Azt lehetne vele,hogy picit halványítani a nyomokon,de teljesen eltüntetni már csak másik kijelzővel tudnád.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.