Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) PACSA75 válasza anderledani (#8050) üzenetére


PACSA75
őstag

Nálam sajnos minden körülmények között csinálja ezt: stabil wifire csatlakozva, stabil mobil netre csatlakozva, stb...
Nem tudom megfejteni mitől van ez. Már régóta így megy ez, de azért szeretném ha találnék rá megoldást.

(#8052) Blue meth válasza anderledani (#8047) üzenetére


Blue meth
senior tag

A legalso nem volt, a tobbi igen, megnezzuk igy. Koszi!

(#8053) Astor22


Astor22
tag

Sziasztok egy kérdés , most iPhone xs maxom van , megér plusz 100 ezer forintot a 11 pró max ?

(#8054) -secret- válasza Astor22 (#8053) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ezt Neked kell eldontened.

(#8055) PACSA75 válasza Astor22 (#8053) üzenetére


PACSA75
őstag

Én azért leírom a véleményemet. Szerintem iPhone ból érdemes átugrani (minimum) egy generációt. Nem hoz akkora különbséget, azaz fejlődést a következő generáció. Ráadásul a támogatás is hosszú távra szól. Én tuti a 12-es generációra fogok váltani (12 mini vagy sima 12 a kiszemelt).

[ Szerkesztve ]

(#8056) Astor22 válasza PACSA75 (#8055) üzenetére


Astor22
tag

Köszönöm hogy le írtad a véleményed , úgy döntöttem hogy én sem adok ki 100 ezer forintot most , inkább kb egy év múlva a 12 pró max lesz a kiszemelt .

(#8057) telefon6310


telefon6310
tag

Érdekes dologra lettem figyelmes a mai napon. Maszk volt rajtam, vettem elő a telefont, már írtam volna be a jelkódot, de nem kellett. Feloldott úgy, hogy rajtam volt a maszk. Az ég világon semmit nem állítgattam a face ID-ban. Utána többször egymás után próbálggattam, folyamatosan feloldott, maszkkal.
Oké, örülök, így sokkal egyszerűbb lesz az élet, de azért ez elég komoly biztonsági aggályokat ébreszt bennem. (Apple watch nincs, iOS 14.4.2)
Más is tapasztalt ilyet?

(#8059) telefon6310 válasza #40993792 (#8058) üzenetére


telefon6310
tag

Határozottan zavar, ezért is írtam be a fórumba.
Viszont most próbálgattam, a sima sebészi szájmaszkkal nem old fel, még ha le is húzom picit az orromról. A kék, szépen illeszkedő szövetmaszkkal viszont továbbra is felold. Pedig az orrom is el van takarva.
Újrakalibrálom a face ID-t, hátha...

Update: újrakalibrálva a face ID, már nem old fel semmiféle maszkkal.
De ez azért kicsit érdekes tapasztalat volt, na mindegy. Gyakorlatilag mióta megvan a telefon, 1 év és 3 hónapja, azóta nem piszkáltam a face ID-t, lehet néha nem árt frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#8061) lugosi válasza telefon6310 (#8059) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó lett volna megnézni, hogy más személyre ugyanabban a maszkban felold-e (valószínűleg nem), érdekes kísérlet lett volna.

(#8062) telefon6310 válasza lugosi (#8061) üzenetére


telefon6310
tag

Igen, ezt leteszteltem, másnál nem oldott fel.
Nagyon fura volt egyébként ez az egész. Komoly aggàlyok merültek fel bennem. Viszont ahogy írtam is korábban, újrakalibráltam a face ID-t, minden hibátlan.

(#8064) Elims válasza #40993792 (#8063) üzenetére


Elims
veterán

Egy moderátornak nem szivesen írok ilyet,de sajnos most megteszem..
Sajnos nem jól gondolod.Kicsit sem romlott el.

Telefon6310: Ez a telefon egy Telefon(!),nem hol-mi szutyok,ami bármilyen fotóra felold.
Ez a telefon tanul.Tényleg tanul.. :-)
Nem most olvastam utána.Amit írok emlékezetből írom.
Amikor kijött a xs olvasgattam róla több helyen,többek között a face id-ról is.
Ha jól emlékszem több mint 250 pontot vizsgálja az arcod és nem csak 2D-ben..+tanul. Tényleg. :-)
Képes megtanulni a különböző mimikáidat,arc mozdulataid,stb.Képes megtanulni cigivel a szádban,éppen szendvicsbe harapva,stb.,stb.
Képes megtanulni -ha hozzá szoktatod- maszk viselése közben is.Persze ehhez kell az,először az álladon legyen,majd egyre feljebb húzva.
Szerintem te az álladra lehúztad eddig feloldásnál és nem leakasztottad a füledről.Így szépen lassan megtanulta.
Másnak nem oldott volna fel,mert a retinátok nem egyforma.Esetleg ha vkinek majdnem teljesen ugyanolyan,talán akkor,de az ezen a bolygón elég ritka eset.
Szóval nincs gáz,a telefonod hibátlan. ;-)

(#8065) Lozi8 válasza Elims (#8064) üzenetére


Lozi8
tag

Nem akarok gonoszkodni, de van 1 iker tesóm, - hasonlítunk, de nem tökéletesen - belenéz a tesóm és putty, fel is van oldva a teló... :K

(#8068) Elims válasza Lozi8 (#8065) üzenetére


Elims
veterán

Biztos vagy benne,hogy az ikertestvéred nem adta meg vmikor az arcát? :-)
Csak kérdezem,én sem akarok gonoszkodni. ;-)

(#8069) telefon6310 válasza Elims (#8064) üzenetére


telefon6310
tag

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólásokat.
Egy percig sem gondoltam, hogy bármilyen hardveres probléma lenne. A mai napig imádom ezt a telót, az eddigi legjobb készülékem (ráadásul első Apple). Csak furcsának és biztonsági szempontból aggályosnak találtam, hogy maszkkal feloldott a faceID. Nem csak egyszer, hanem sokszor, egymás után, direkt próbálgattam.
Az arcomat újra hozzáadtam, azóta is hibátlan a rendszer és semmiféle maszkban nem old fel.
Ha igaz ez a tanulás, az elég hi-tech :Y Elegendő lenne neki egy idő után már csak az orr feletti rész az azonosításhoz? Ez esetben viszont költői kérdésem lenne: ezt miért nem reklámozza az Apple? "Gyerekek, maszkban is felold a faceID!" A fél világ jelképesen pezsgőt bontana :C
Köszönöm még egyszer, skacok!

[ Szerkesztve ]

(#8071) odrif válasza Elims (#8068) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Két arcot nem lehet a telefonhoz hozzá adni.
Vagy már lehet?

20 éve a Prohardveren

(#8072) tboldi válasza odrif (#8071) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Face ID beállításokban van egy alternatív külalak nevezetű menüpont. :)

(#8075) Elims válasza #40993792 (#8070) üzenetére


Elims
veterán

Erről nem hallottam/olvastam.Viszont kíváncsi lennék "frissen regisztrált" ikerpár egyik arcára.Azaz amikor újként adja meg magát -előtte törli az előzőeket- és utána próbálja a testvér feloldani.Mernék fogadni egy kisebb összegben,hogy nem menne a feloldás.
Amikor már "látta a telefon" pár élethelyzetben (reggeli felkelés után,kicsit becsiccsentve,stb.) úgy talán elhiszem,elhiszi a telefon,hogy a tulajdonosát látja,de újonnan regisztrált arcnál szerintem kizárt.

Odrif: Ahogy TBoldi is írja,alternatív külalaknál lehet megadni másik arcot.

(#8076) Lozi8 válasza Elims (#8068) üzenetére


Lozi8
tag

Nem történt ilyesmi. Megjegyzem, hogy más telónál is előfordult ez. Viszont az írisz szkenner esetén nem volt ilyen, például a Samu készülékeinél.

(#8077) Lozi8 válasza Elims (#8075) üzenetére


Lozi8
tag

Ezt kipróbálom és beszámolok az " eredményről"...

(#8078) anderledani válasza #40993792 (#8073) üzenetére


anderledani
őstag

De szemüvegességhez felesleges alternatív külalakot hozzáadni, megtanulja magától is

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#8080) tboldi válasza #40993792 (#8079) üzenetére


tboldi
nagyúr

3² féle formád van: kalap, cigi, szemüveg… Ha a gitárt is hozzávesszük, akkor 4². :))

(#8082) tboldi válasza #40993792 (#8081) üzenetére


tboldi
nagyúr

A kádban ülve rájöttem, hogy elqrtam, megcseréltem a számjegyeket, vagyis helyesen 2³ és 2⁴. :D

[ Szerkesztve ]

(#8084) lugosi válasza Elims (#8064) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Legjobb tudomásom szerint a face id nem végez retina-szkennelést.

(#8086) Elims válasza lugosi (#8084) üzenetére


Elims
veterán

Én úgy emlékszem,hogy nem szkenneli,de azt is vizsgálja több ponton.

(#8087) lugosi válasza Elims (#8086) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A szemnek annyiban van szerepe, hogy képes megállapítani a face id, hogy nyitva van-e a szemed, hogy alvás közben ne legyen feloldható a telefon, illetve a "figyelem megkövetelése" opció esetén rá is kell nézni a telefonra, de magát a retinát nem vizsgálja.

(#8088) Elims válasza lugosi (#8087) üzenetére


Elims
veterán

Úgy emlékeztem,hogy az arcon belül a szemet is vizsgálja,nem csak a nyitottságát/zártságát.
Ezek szerint rosszul emlékeztem.

(#8089) Elims válasza Elims (#8088) üzenetére


Elims
veterán

Kis kiegészítés..vmilyen szinten nézi a szemet,ugyanis ha nem a telefonra nézel -nyitott szemmel- akkor nem old fel.
Mindegy.A lényeg,hogy biztonságos. ;-)

(#8090) blau24


blau24
tag

Sziasztok! Használt készüléket szeretnék vásárolni üzletből, valahogy le tudom esetleg ellenőrizni, hogy gyári kijelző illetve gyári akksi van-e a telefonba? Köszönöm szépen előre is :R

(#8091) Tibee86 válasza blau24 (#8090) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem tudod.

(#8093) Elims válasza blau24 (#8090) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

Nézd meg a beállítások--akkumulátor--akku állapota menüpontot+ha boltban veszed talán van ott mégegy xs,kérd el és hasonlítsd össze a kettő kijelzőjét.Nagy eséllyel nem kijelzőcserélt mindkettő.
Milyen telefonod van most -ha van-?

(#8094) blau24


blau24
tag

Köszönöm szépen a válaszokat! :R :R

(#8095) blau24 válasza Elims (#8093) üzenetére


blau24
tag

Jelenleg egy X van utángyártott kijelzővel, ha mellé teszem az XS-t és gyári kijelző van benne gondolom látható lesz a különbség?!

(#8096) -secret- válasza blau24 (#8095) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:K

(#8097) blau24


blau24
tag

Köszönöm :R

(#8098) Almos


Almos
aktív tag

Adott egy 3 hónapos XS, amit 1 fizikai (céges) Telekom SIM-mel, plusz egy szintén Telekomos (privát) eSIM-mel használok.
Sajnos rendszeresen előfordul, elsősorban a fizikai SIM-mel, hogy nem érkeznek be a hívások, csak az értesítő sms, hogy nem voltam elérhető.
Az eSIM-nél a "Hang és adat" opciót már átállítottam 3G-re, a wifi hívások mindkét sim-en ki van kapcsolva. Így jelentősen sikerült növelni a beérkező hívások számát, egyébként napi szinten voltak nem fogadott hívásaim.

Ennek ellenére sajnos továbbra is előfordul, hogy nem érkeznek be a hívások, ami igencsak bosszantó egy ilyen kategóriás telefonnál...
Ma konkrétan nem tudtam felhívni a fizikai sim-ről egy konkrét teleofnszámot, mert a telefon szerint nincs térerő, de mind előtte, mind utána ugyanarról a sim-ről tudtam hívni más számokat. Majd miután a másik, e-simről felhívtam ezt a "problémás" számot, utána már a fizikai simről is fel tudta hívni a telefonom.

Jelenleg 14.4.2 iOS verzió van rajta.
Van bármilyen beállítás, vagy egyéb trükk, amit érdemes megpróbálni, vagy fogadjam el, hogy 2021-ben ennyit tud az apple dual sim területen? Esetleg hibás lenne a telefon?
(Előtte Xiaomi Pocophone F1 telefonom volt, ugyanezzel a 2 telefonszámmal, és soha nem volt még csak hasonló problémám se)

(#8099) kleinguru válasza Almos (#8098) üzenetére


kleinguru
addikt

Az új széria megjelenését várom, hátha attól megjavul. Szintén 2 db telekom előfizetés.

Ha az sem oldja meg a problémát, akkor megszabadulok a cégestől és fizetem magamnak a nagyobb telefonszámla költségeket. Már mindent is megpróbáltam. Egyedül a céges sim nem volt még cserélve (macera).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8100) Elims válasza Almos (#8098) üzenetére


Elims
veterán

Ócska kérdés,a hivásvárakoztatás be van kapcsolva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.