Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) eddie17 válasza Peat76 (#8200) üzenetére


eddie17
addikt

Szerintem sem, jól megleszünk. :K
2 évet még kihúz támogatásban is, kap majd új akksit ha úgy van aztán addigra úgy is jön egy csomó innováció :)
Elsődleges szempont a hosszú támogatás volt, meg a fluid rendszer. :K

(#8202) Elims válasza joey04 (#8198) üzenetére


Elims
veterán

Nem hallottam erről akkor. De biztos,hogy így van ha azt írjátok.

Most elgondolkoztam a 13mini-n vagy pro-n.
Próbálom olvasgatni a leírásokat,de nem tudom magam 100%-ra meggyőzni,hogy lecseréljem a xs-t.
Gyorsabb,jobb akksi,szebb kijelző,rövden ennyivel jobb a 13 pro.
Aki ebben a topikban van nagy valószínűséggel tudja,hogy mennyire gyors a xs,mennyit bír az akksija és milyen a kijelzője.
Én egy átlag telefonhasználó vagyok vmint nem pörög éjjel-nappal a facebook (sose),így az akku üzemidejére sem lehet panaszom.
Ezért gondolkozom a cserén,kell nekünk ettől jobb telefon?

(#8203) kleinguru válasza Elims (#8202) üzenetére


kleinguru
addikt

Néha ~1 órát meg a gps és úgy már kevesebb, mint 20%-kal érek haza. Szóval nekem az üzemidő jól fog jönni.

Végre megszabadulok az inteles modemtől (átlag felhasználónak nem jelent semmit, de én örülni fogok neki).

Sokkal jobbak lesznek a kevés fénynél készített képek, vagy a gyors mozgásban készített kép lesz élesebb.

Szóval nálam csere lesz 13PM256-ra.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8204) Elims válasza kleinguru (#8203) üzenetére


Elims
veterán

Ha vmikor nagyon gáz lesz akksi kicserélem nohon-ra és kész.
Azt mondjuk észrevettem,hogy a kijelző fényerő nagyban befolyásolja az üzemidőt.
Kb. milyen erős a fényerőd?Mekkorán használod?

Ha neked fontos a modem változtatás akkor érthető.

A sötétebb fotókra megvettem az itt ajánlott nightmode-ot.Látványosan szebb képeket csinál.

Ugyanolyan 256-oson gondolkozom én is (ebben a xs-ben is 256gb van,3év alatt 85gb-ra dagadt a foglalt tárhely..),viszont a 13pro vmivel nagyobb mint a xs,ezért jutott az eszembe a mini.Az még kényelmesebb lenne mint a xs.
Nem fog zavarni téged a méret?

Kíváncsi vagyok a válaszaidra,mert ha engem nem is sokban,de vmelyest befolyásol.

(#8205) telefon6310 válasza Elims (#8202) üzenetére


telefon6310
tag

Az Apple eventet élőben néztem és amikor a Pro-t bemutatták, akkor éreztem először (bő 1,5 év XS használat után), hogy eljött a váltás ideje. Főleg a kamera és az üzemidő érdekel. Na meg persze azért csak van már ott egy 2 generációs ugrás.
Egyedül a 6,1-es mérettől félek kicsit. Már az XS is határeset, nem tudom mennyire fog zavarni az a pár mm magasságnövekedés.
A Mini -bár a mérete tökéletes- nálam nem jöhet szóba, mert a kamerája jóval elmarad a Pro-tól.
Külön öröm számomra az immár 3x optikai zoom :R Kivétel nélkül mindig használom a zoomot, amikor túrázni megyek, ez jó a jelenlegi XS-en is.

(#8206) kleinguru válasza Elims (#8204) üzenetére


kleinguru
addikt

Már sokszor az xs is nagy (megszoktam). Tesómnak i12 van ráadásul szilikon tokban. Nagyon nagy. Úgy voltam vele, ha már az is nagy, akkor legalább mikor jól jön a nagy méret (tartalom fogyasztás, akku idő), akkor legyen tényleg nagy. Így lett a pro max belőle.

Az előbb kihagytam a 120Hz-et. Ipaden láttam, zongorázni lehet a különbséget :K

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8207) Elims válasza telefon6310 (#8205) üzenetére


Elims
veterán

Szerintem a xs-ben is jó kamera van.Ér annyit a váltás?
2 generáció..megérteném ha tényleg lassulna a telefonunk vagy hajlana/foszlana/elhasználódna,de semmi ilyesmi nincs.Még a hangszórók is ugyanolyan hangosak,mint új korában.
Ami tényleg a 13 mellett szól,hogy szép formája van,örülök,hogy visszajött -már nem most- a 4-es élesebb élű kerekített forma+talán,hogy a 13 pro-nál választható a valóban(!) "silver" szín.Nem úgy mint a silver xs,ami fehér. :-/
Kamerában elmarad a 13 mini a xs-től?Nem hiszem,bár nem tudom biztosan.
Ha neked fontos a 3x-os optikai zoom akkor persze érthető.Sok évvel ezelőtt használtam már telefonban,nagyon jó megoldás,de x évvel később is ugyanúgy 3x-os csak most egy közel 1/2 milliós telefonról van szó....
Csak azért,nem szeretnék cserélni,mert annyira hype-olják.Most megnéztem én is újra a 13pro event-es bemutatót,jól összerakták,simán rá tudják beszélni azt embert..bár engem kicsit talán nehezebb.A bemutató közel sem érdekel annyira,mint a ti véleményetek.

Kleinguru: Bocs,tényleg,nem is néztem a m betűt..
Ha sokszor a xs is nagy,nem lesz kényelmetlen majd a max a zsebedben?
Nem láttam még 120hz-es telefonkijelzőt.Érdemes lenne előtte élőben is ránézni,mert ugye a max esetében 6.7" lesz.Ez már elég vajon ahhoz,hogy tényleg látni lehessen a 120hz-et?
Egy komolyabb oled tv-nél persze,65-77"-on biztos számítana.

Bocs az eszmecseréért,közel sem titeket akarlak lebeszélni inkább magamat rá.

(#8208) telefon6310 válasza Elims (#8207) üzenetére


telefon6310
tag

Csak hogy a témánál maradjunk, elvégre ez egy XS topik. Véleményem szerint most erősen ez is a téma, szóval nem kell offolni :-)
Hogy megér-e 425 ezret a 13 Pro? Nem. Ezt nem is kell ragozni, kisebb vagyon már ez.
Viszont az Apple termékeknél megtanultam, itt valóban lehet hosszú távra tervezni. AKár sok-sok évre is.
A technika fejlődik. Főleg kamerában (ami nekem nagyon fontos) 2 generáció alatt (ami inkább már 3) az iPhone-ok is ugrottak rendesen. Sőt. Sebességbe? Ott is volt brutális ugrás, csak éppen ebből a felhasználó nem sokat érez. Egy iPhone 7 is tök jól használható a mai napig.
Visszatérve az XS-re. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én a mai napig imádom. Tök jó ez a sweet spot méret. Szinte lehetetlenség olyan méretet kitalálni, ami nem túl nagy a zsebben/kézben, de azért még lehet rajta tartalmat is fogyasztani, nem kell hozzá nagyító. Szerintem ez ennek az 5,8"-nak a varázsa. Talán ez a valódi sweet spot. Aranyközépút, vagy nem tudom, hogy lehetne ezt mondani.
A másik dolog meg: emlékeztek még, hogy tavaly év elején mennyibe került az XS? Gyakorlatilag 200 körül utánad dobták, természetesen zsír újonnan. Másfél év alatt felére csökkent az ára egy abszolút csúcstelefonnak. Best buy volt. Én is akkor vettem :-) Nem is bántam meg azóta se.
Lassulna? Rosszak lennének a hangszórók? Kuka lenne az akkuja? Használhatatlan lenne a kamera? A legkevésbé sem! Tök jó a mai napig. Nekem viszont ami kicsit hiányzik, az a kamerának a korlátozottabb fényviszonyok közötti képessége. Ebben sajnos elvérzik. Egy példa: erdőben, ahol folyamatosan változik a fényviszony, néha besüt a nap a fák között, néha nem, ott videózok, az állam leesik, amikor visszanézem a felvételt. De sajnos negatív értelemben. Normál viszonyok között profi felvételek születnek, de valahogy ezzel a fénykezeléssel komoly gondok vannak. Egy Redmi Note 7-em volt előtte, az az imént említett körülmények között sokkal jobb felvételt készített. Persze minden másban egy rakás hulladék volt, de ebbe konkrétan lenyomta az iPhone-t.
Száz szónak is egy a vége, én a mai napig szeretem az XS-t. Jó érzés kézbe venni minden alkalommal, öröm használni. Csak egy-két apróság van (főleg a kamera, meg picit az akku), amiben szeretnék változást. De valóban úgy van, ahogy mondod: ez a kicsi plusz kb. 300 ezres ráfizetést nem ér meg!

(#8209) joey04


joey04
titán

Érdekes ez az intel modem téma. Én pont hasonlóval küzdök, telenor. Néhány helyen hiába van 4g papíron, nem megy a net. Viszont az az érdekes, hogy én egy mi 10 pron tapasztalom ezt, és ha átrakom a kártyát az xs-be akkor nincs ilyen gondom.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8210) kleinguru válasza Elims (#8207) üzenetére


kleinguru
addikt

Szerintem ne nézd meg a 120Hz-et. Boldog “tudatlanság”. Tök jó a 60 is és egy halom pénzed megmarad :K

Nagy lesz a zsebben. Legrosszabb esetben, ha vállalhatatlan lesz, akkor eladom és veszek egy sima prot.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8211) Elims válasza telefon6310 (#8208) üzenetére


Elims
veterán

Pont ezért kérdezgetsek itt xs topikban. ;-) Ti legalább tudjátok,hogy mi lenne a lecserélendő..

Próbáltál már vmilyen kamera/videós alkalmazást az erdős részre?
Jailbreak-elve van a telefonod?
Hányas ios van rajta?

"...kb. 300 ezres ráfizetést nem ér meg!"

Ennek ellenére lecseréled? Sima kérdés,nincs mögöttes tartalom. :-)

Kleinguru: Keresek vhol ilyen 120hz-es videót. :-) Van egy oled tv-m,az állítólag tudja ezt,lg cx,kíváncsi vagyok.

(#8212) telefon6310 válasza Elims (#8211) üzenetére


telefon6310
tag

Még nem cseréltem le :)
Egyáltalán nem biztos, hogy váltok. A probléma az, hogy rengeteg pénzbe kerül a váltás, nincs arányban azzal, hogy milyen pluszt kapok érte.

Kamera: kizárólag a gyári alkalmazást használom. Bízom benne, hogy az Apple mérnökei úgy csinálták meg, ahogy kell, kihozva a legjobbat belőle. Már amennyit lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#8213) Elims válasza telefon6310 (#8212) üzenetére


Elims
veterán

"...nincs arányban..."

Nna ezért hezitálok én is. :-/
Ezért kérdezgetek tőletek. ;-)

Kamerára csak annyit,hogy az iphone mérnökei elsőre nem csinálták meg azt,amit a nightmode tud.Szemmel látható a különbség.
Lehet,hogy a te erdős felvételes problémádra is lenne alkalmazás.

Nekem nem kerülne teli árba,szerintem 1000€ körül meglenne a 256-os pro,de akkor is hezitálok,mert még mindig hibátlan -nekem- a xs.
Teli árban biztos nem venném meg.
Gondolkozom még..meg hátha írtok még vmit. ;-)

(#8214) kleinguru válasza Elims (#8213) üzenetére


kleinguru
addikt

Menj be egy Aprbe. Nézed meg valamelyik ipad prot, ami már 120 Hz.

Használd a böngészőt, görgess. Majd ugyan ezt csináld meg a telefonodon. Azonnal látni fogod a különbséget.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8215) icezozo


icezozo
addikt

Üdv a XS tagoknak!

Csatlakozom egy XS Max-al :)

( asszem lesz mit vissza olvasnom ahogy a iPhone topikba is :D )

http://qwankido.hu/

(#8216) odrif válasza icezozo (#8215) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Üdv a klubban! :K

20 éve a Prohardveren

(#8217) eddie17 válasza icezozo (#8215) üzenetére


eddie17
addikt

Üdv Neked is! :)
Nekem ma délután lesz a kezemben az Xs, már várom. :)

(#8218) icezozo


icezozo
addikt

használja valaki AirTaggel? Tudom teljes pontossággal csak iPhone 11-től 100%-os .
De hátha valaki használja XS-el. :) lenne pár kérdésem....

http://qwankido.hu/

(#8219) oil120 válasza icezozo (#8218) üzenetére


oil120
senior tag

Siasztok,
vélemények az IOS15-ről?
Nekem eddig teljesen pozitív

(#8220) trobi28 válasza oil120 (#8219) üzenetére


trobi28
addikt

Reste után rendben van. Néha van egy kis efekt reccenés az appok háttérbe helyezésénél, remélhetőleg ezt kireszelik hamarosan és akkor bele sem tudok kötni :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8221) eddie17 válasza oil120 (#8219) üzenetére


eddie17
addikt

Nekem is rendben van és én nem csináltam reset-et.
Simán megy minden :K

(#8222) Almos válasza oil120 (#8219) üzenetére


Almos
aktív tag

Nem sok változást érzek, mindenki döntse el, hogy ez most akkor pozitív vagy negatív :D

(#8223) stifi82


stifi82
aktív tag

Számítógépen keresztül szerettem volna telepíteni iTunssal. De kiírja 4010 hibát és nem telepíti. Meg be is akadt a telepítés először reiboot pro kellett neki.
Hol lehet a hiba? Mit csinálok rosszul?

(#8224) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok! 3 éven keresztül voltam itt a topikban (főleg read only). Egy élmény volt :R Váltottam 13PM-ra.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8225) lugosi válasza stifi82 (#8223) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A Google szerint az error 4010 legtöbbször összeakadás az antivírus progival vagy tűzfallal.

(#8226) stifi82 válasza lugosi (#8225) üzenetére


stifi82
aktív tag

Windows 10 van a gépen az alap antivirus van fent. Mit kellene blokkolni, hogy jó legyen?

(#8227) lugosi válasza stifi82 (#8226) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudom, én csak rákerestem hogy mit jelent a hibakód.

(#8228) Lozi8 válasza kleinguru (#8224) üzenetére


Lozi8
tag

Használd egészséggel. Azért bevallom, irígykedek ;)

(#8229) icezozo válasza oil120 (#8219) üzenetére


icezozo
addikt

Számomra hozott pár újdonságot a iOS15 .
De applikációk között váltásnál egy pillanatra megakad . Nem minden esetben csak egy pillanatra feltűnő számomra. Gondolom ez hamarosan javítva lesz.

http://qwankido.hu/

(#8230) radi8tor válasza icezozo (#8229) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mikor frissítettél? Azt nem szabad elfelejteni, hogy ilyen főverzió váltásnál több órán keresztül az oprendszer dolgozhat a háttérben.

⭐ Stella

(#8231) icezozo válasza radi8tor (#8230) üzenetére


icezozo
addikt

Értem! Köszönöm az információt! :R

Az értesítések jelvényei megjavultak.

http://qwankido.hu/

(#8232) eddie17


eddie17
addikt

61%-ról 23%-ra 2,5 óra Sot-tal merült, 84%-os akksi állapottal. Nem is olyan rossz. :K

(#8233) lugosi válasza icezozo (#8229) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam ugyanez van Xr-en, szerintem is valószínűleg javítják.

(#8234) Lozi8


Lozi8
tag

Itt a 15.0.1.

(#8235) eddie17 válasza Lozi8 (#8234) üzenetére


eddie17
addikt

Igen, tegnap telepítettem. Biztos jobb lett de az előzővel sem volt igazán bajom :)

(#8236) radi8tor válasza Lozi8 (#8234) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na akkor ideje telepíteni. A 0-ásakat mindig kihagyom :D

⭐ Stella

(#8237) tboldi válasza radi8tor (#8236) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ebben is van 0. ;]

(#8238) radi8tor válasza tboldi (#8237) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igaz, de a 0.0 már javították :P

⭐ Stella

(#8239) stifi82


stifi82
aktív tag

Itunes nem is érzékelte amin 15.0 van....

(#8240) cstom


cstom
aktív tag

A 15.0.1-el nálam megszűntek azok a pici akadások, amelyek az alkalmazások bezárásánál néha előfordultak 15.0.0 alatt. Végre ismét smooth a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#8241) icezozo válasza cstom (#8240) üzenetére


icezozo
addikt

igen ezt tapasztalom én is!

http://qwankido.hu/

(#8242) stifi82 válasza cstom (#8240) üzenetére


stifi82
aktív tag

Itt meg azóta van baj mióta fenn a 15.0.1. :F

(#8243) Lozi8


Lozi8
tag

Face id nem akar működni...nàlatok? Ez csak úgy ma este " esett be ". Ja és újra regisztráltam...és úgyse

[ Szerkesztve ]

(#8244) trobi28 válasza Lozi8 (#8243) üzenetére


trobi28
addikt

Nálam ok :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8245) proper válasza Lozi8 (#8243) üzenetére


proper
őstag

Nálam is rendben van
de ugye a face id könnyen adja be az unalmast

(#8246) Peat76 válasza Lozi8 (#8243) üzenetére


Peat76
őstag

Nálam még megy, de szerencsétlen ma is pofára esett..már sokadjára...

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#8247) Lozi8 válasza Peat76 (#8246) üzenetére


Lozi8
tag

Nálam sem tartott sokáig, mert megjavult magától ez az " anomália " . Mondjuk az enyém még idáig nem esett le, rosszul is lennék tőle. Most 1pitaka tok van rajta, de inkább kihgyom a tesztet. :)

(#8248) radi8tor válasza Peat76 (#8246) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tessék rá jobban vigyázni. :D
Lozi8: nekem az a trükköm hogy nem használok tokot, ezért oda figyelek amikor a telefon a kezemben van.

⭐ Stella

(#8249) Lozi8 válasza radi8tor (#8248) üzenetére


Lozi8
tag

Teljesen egyetértek Veled, hiszen a teló kecsessége - szerintem - lenyűgöző, én is használtam tok nélkül 1 darabig, de most jobb a biztonság. Először xs-em volt, aztán 1 darabig más, aztán visszatértem 1 xs max-al. Minkét kijelző méret nekem megfelelő, de igazából -szerintem- a 6.1 - es kijelző a tökèletes. Szívesen váltanék a 13 pro-ra, de még hiányzik még egy kis " kedv " hozzá. Addig is elégeddetten használom max- ot. Erő, egészség legyen Veletek. :)

(#8250) papp54


papp54
aktív tag

Üdv minden fórumozónak! Csatlakozok hozzátok. Egy iphone 7-ről váltottam.

Honor 50 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.