Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) lugosi válasza tboldi (#8400) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Plusz az, hogy 2018-ban még milyen “olcsó” volt az iPhone, ahhoz képest…

(#8402) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Most lett cserélve a régi akku, egy Nohon lett belerakva, de hibát ír ki az akku beállításoknál. Ez lehet attól, hogy rosszul lett belerakva( mondjuk sok hibalehetőség azért itt nincs benne ), vagy az új software miatt nem írja ki a %-os töltöttséget? Esetleg egy gyári visszaállítás segíthet rajta?

[ Szerkesztve ]

(#8403) trobi28 válasza anderledani (#8398) üzenetére


trobi28
addikt

Benne van az új SE is, csak mobilnézetben azt lehagyja. Ha asztali nézetben nyitod meg, ott lesz az :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8404) Elims válasza sputyi70 (#8402) üzenetére


Elims
veterán

Tudja esetleg vki,hogy ha vkit letiltok,aki sms-eket szokott küldeni (fidesz orbánc bérencek) miért jön meg ugyanúgy tőle a sms?
Nem lehet vhogyan úgy letiltani,hogy sem hívást,sem sms-t nem tudok tőle fogadni?

(#8405) radi8tor válasza Elims (#8404) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

SMS-t szerintem nem lehet tiltani max akkor ha iMessage és nincs a telefonkönyvedben. De még ilyennel nem volt tapasztalatom.

⭐ Stella

(#8406) Elims válasza radi8tor (#8405) üzenetére


Elims
veterán

:R

Szerk.:
Sputyi: Szia!

Sajnos még xs-ben nem cseréltem akksit.Szerintem ha tényleg nohon került bele akkor ki kellene írnia a százalékot.

[ Szerkesztve ]

(#8407) sputyi70 válasza Elims (#8406) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Szia. Eredeti Nohon akksi van benne. Érdekes módon nem jelzi ki a %-ot. Ismeretlen alkatrészként látja. Néztem videót youtube-on, ott is csak úgy megy ha a régi akkuról a csatit leszedik ráteszik az újra, és nullázzák a töltöttségi ciklust, meg a %-ot egy speckó íróval. Mindenesetre ha valaki majd cserélne egy nohonra ossza már meg a tapasztalatait.

(#8408) hunlac66 válasza sputyi70 (#8402) üzenetére


hunlac66
csendes tag

Úgy tudom, hogy csak hivatalos szervíz rendelkezik olyan kütyüvel, amivel akksicsere alkalmával "összehangolja" a szoftverrel. Vagyis, ha bárhol máshol cseréltetsz akksit az akkuállapot menüpont nem fog funkcionálni.

(#8409) CharlieDrop válasza radi8tor (#8378) üzenetére


CharlieDrop
veterán

XS->12mini->Se 1. Mondjuk ez most átmenet. A gyerkőc meg használja az XS-t örömmel.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8410) oil120


oil120
senior tag

Sziasztok,
Elhagyom a csapatot, 13pro-ra váltottam. Először nagyon bumszlinak tünt az Xs után, de hamar szokható.

(#8411) Serpiko


Serpiko
addikt

Akkumulátorom 82% csere érett hová érdemes vinni, ahol megis tudom várni a cserét és minőségi munkát végeznek? istyle nincs szabad időpont azt írja az oldal nézz vissza holnap.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#8412) radi8tor válasza Serpiko (#8411) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kérdezz rá a fő topikban, az jobban pörög: [link]

⭐ Stella

(#8413) Serpiko válasza radi8tor (#8412) üzenetére


Serpiko
addikt

Köszi!

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#8414) tboldi válasza Serpiko (#8411) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem a győri Almárium Próval van pozitív tapasztalatom, hibátlan munkát végeztek anno a 7-esemmel.

(#8415) Serpiko válasza tboldi (#8414) üzenetére


Serpiko
addikt

Köszi most fogom hívni őket.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#8416) lolal válasza odrif (#8390) üzenetére


lolal
senior tag

Én is képviseltetem magam még jó darabig. iPhone XS Maxom van. 1 éve vettem újonnan 96% os aksi kapacitásom van az éves használat után. Szerintem még 1 éve min kibír.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#8417) Peat76 válasza lolal (#8416) üzenetére


Peat76
őstag

Én is maradok jó sokáig még.. :D , négy éves lesz...semmi bajom vele...majd egy aksi csere 2 év múlva...és utána 4 évig még mehet :DD :DD

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#8418) pontazire


pontazire
csendes tag

Az enyém még "csak" 2020 óta van nálam, és még marad is. Kb. 1 éves korában vettem, azóta is kutya baja, bár az akksi már csak 84%-os. De a csúcsot leadja :)

(#8419) Peat76 válasza pontazire (#8418) üzenetére


Peat76
őstag

89%-on vagyok a mai napig...850 töltési ciklus környékén...
Ahhoz képest amin keresztülment télen-nyáron meglepően jól bírja.. :) nem is értem...

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#8420) lolal


lolal
senior tag

Öröm látni, hogy még vagyunk egy jó páran. Őszintén szólva, nekem nincs szükségem az új kamera funkciókra... a 120Hz valóban szebb, ezt kárt vitatni. Van iPad Pro-m látom rajtam az élénkebb mozgást (kijelző), illetve az asztalin is a 144Hz-t, de nem érzem azt hogy emiatt mobilt váltanom kellene.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#8421) Peat76 válasza lolal (#8420) üzenetére


Peat76
őstag

Nekem is teljesen megfelelő, nem ér annyit a váltás...
Jobb kamera, szebb kijelző..majd ha lesz egy nagyobb ugrás...addig számomra ez kiváló!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#8422) Laurh


Laurh
aktív tag

100% akksival 5órás SOT hozható iOS 15 alatt átlag felhasználással? Cserélt valaki mostanában akksit?

[ Szerkesztve ]

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#8423) xsjado93


xsjado93
senior tag

Sziasztok. Ma kaptam kézhez a telefont, refurbed.at-ről lett rendelve karcmentes külsővel, 100%-os akksival, 3 év garival. Jelenleg 14.5.1 van rajta. Megéri frissíteni a szoftvert? Ez az első iPhone-om, szóval még elég erősen ismerkedek a rendszerrel, utoljára 5.0-ás iOS-t használtam huzamosabb ideig egy 4. gen iPod touchon, azóta kissé megváltoztak a dolgok :DDD
A válaszokat előre is köszönöm! :R

Your life is a lie.

(#8424) Gyufaaa válasza xsjado93 (#8423) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Szvsz minden esetben.

(#8425) xsjado93 válasza Gyufaaa (#8424) üzenetére


xsjado93
senior tag

igen, közben rájöttem, hogy egyszerűbb, ha utánaolvasok a neten :DDD de köszönöm szépen a válaszod! :)
kb mindenhol az volt a konklúzió, hogy megéri frissíteni :K

@Laurh: nekem most 60%-on van 3 óra SOT-tal 15.4.1 alatt, szóval szerintem az 5 óra lazán hozható. a régi v40-emhez képest így is érezhető a javulás üzemidő terén.

Your life is a lie.

(#8426) Elims válasza xsjado93 (#8425) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

"...megéri frissíteni"

Szerintem nem.Ha kifogsz egy jól működő rendszert,ne frissítsd,mert -nyugodtan írhatom..- gyakran van gond velük.Ha jól működik minden pl.: nem dobálja el a wifi kapcsolatot vagy a bluetooth-t,esetleg a 4g-t vagy nem merül gyorsabban az akksi az előző verzióhoz képest,stb.,stb. akkor ne frissítsd.Könnyen egy mókuskerékben találhatod magad.Azért kell frissíteni,hogy az előző rendszer hibáját kijavítsa,de közben vmi más gond van a legújabbal,úgyhogy várhatod a következő frissítést..
Szóval ha minden jól működik,ne frissíts.
Persze még nincs összehasonlítási alapod mondjuk az akksi idővel kapcsolatban,de azon kivül azért ha vmi gondja van azt észreveszed.
Hallgass rám. ;-)

(#8427) kleinguru válasza Elims (#8426) üzenetére


kleinguru
addikt

Közben meg bármi korábban javított sebezhetőséget hagyjon nyitva magánál... ezek között azért volt 0 click is.

Szerintem frissíts, de rám ne hallgass, járj utána :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8428) Elims válasza kleinguru (#8427) üzenetére


Elims
veterán

Mindig lesz nyitvahagyott sebezhetőség. ;-)
12.2-vel (vagy .1?) használtam x évig a telefonom,senki nem használta ki a sebezhetőségét..igen,észre vettem volna. :-)
Nekem(!) többet ér ez a "kockázat" (bár nem nevezném annak),minthogy szenvedjek vmi hibás rendszerrel.
:R

(#8429) xsjado93 válasza Elims (#8426) üzenetére


xsjado93
senior tag

már megtettem, szóval mindegy :D sok különbséget nem fedeztem fel eddig, bár az előző verziót nem egész egy napig használtam, ezelőtt meg végig androidos voltam telefon téren.

Your life is a lie.

(#8430) eddie17 válasza xsjado93 (#8429) üzenetére


eddie17
addikt

Nincs semmi egetverő bug most a legfrissebb iOS-ben.
Én tavaly szeptemberben váltottam erre a telefonra, hogy kiprobáljam 11 év android után az iOS-t is, és hát a következő telefonom tuti iPhone lesz. :)
Nekem bejött, és tetszik a hosszú támogatottság, és hogy ugyanúgy működik minden mind amikor szeptemberben beköltöztem a telefonba. Újraindítás is csak akkor van, amikor jön egy frissítés. :K Felesleges azon kívül, mert működik, pattog, teszi a dolgát.
Következő beszerzés egy Macbook, és én megérkeztem úgy érzem :D

[ Szerkesztve ]

(#8431) stifi82 válasza eddie17 (#8430) üzenetére


stifi82
aktív tag

Mielőtt megveszed a macbookot az előtt próbálj ki egyet. Telefon nekem is bevált de én nem tudtam megszokni a macbook pro-t ment a háztól. Ez csak ajánlás jó tanács.

(#8432) Gyufaaa válasza stifi82 (#8431) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Tény, hogy megszokott windows rendszerkezelés után ráülni kapásból OSX-re furcsa és nehézkes, többször @nyázós, de ha hozzászoksz a kezeléséhez olyan mint az IOS kezelése. Annyira egyszerű, hogy már fáj... Sokszor belebonyolódtam a váltáskor egyszerűségébe, mert nem a megszokott windows módszerrel kellett egy egyszerű másolást elvégezni például. Ha egeret is használsz mellé minimális mértékben tér el. Amit én különbségként érzek viszont a javára ennek is a stabilitása és támogatottsága. 2017ben vettem a MACBook Air-t. Azóta sem volt szükség újratelepítésre vagy "mahinálásra". Frissítéskor szoktam megszokásból újraindítani. De kikapcsolva sincs. Itt normálisan működik a "sleep" mód. Csak lehajtom vagy felnyitom és tolom vele az ipart. Én már nagyon megszerettem. :)

(#8433) tboldi válasza stifi82 (#8431) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vannak alapvető különbségek a két rendszer között, más filozófia van mögöttük. Tudom, nem mindenkinek megy az átállás olyan könnyen, de meg kell próbálni elengedni a Windows-os berögződéseket, akkor talán kevésbé lesz szenvedős a váltás. :B

Én 2016-ban vettem meg az első Mac-emet, azóta párhuzamosan használom a két OS-t asztali PC-n, ThinkPaden* és MacBookon, de ha mindenképp egyet kellene választanom, akkor hamarabb válnék meg az Ablakoktól. Már csak az Apple-only programok miatt is, mint pl. Pixelmator vagy Tot. :K

*Az X230-on mondjuk újabban Linux Mintet használok, de mindegy, Windows 10 is van rajta. :D

[ Szerkesztve ]

(#8434) Elims válasza xsjado93 (#8429) üzenetére


Elims
veterán

Eddie írását kifelejtettem az opciók közül. :-/
"...semmi egetverő bug..."
Ez a legbiztosabb.Ha vki megírja,simán frissítenék.

(#8435) Blue meth válasza Laurh (#8422) üzenetére


Blue meth
senior tag

Nekem 82%-os akksival is hozza még a 4-4.5 óra SOT-ot, igaz nagyrészét wifin.

(#8436) Blue meth válasza oil120 (#8410) üzenetére


Blue meth
senior tag

Egyébként ugyanez, ma jött meg. :)
2 évig nyúztam ezt a telót, emlékszem amikor megvettem mennyire meglepett a gyönyörű kijelzője. Jó kis telefon nem mondom, de nem volt olyan nagy szerelem csak az első pár hónap. Akksi %-os állapota nagyon sokat romlott már az elején is, bár üzemidőben egyébként nem nagyon érzékeltem. Jó kis telefon ez, de a 120Hz, új akksi meg az ultraszéleslátó makróval + 3x telefotó most átcsábított. :) Az biztos, hogy az viszont nem 2 évig lesz, mert abban tényleg minden benne van, amire szükségem van.

(#8437) xsjado93


xsjado93
senior tag

Na, így 3 hét használat után vegyesek az érzelmeim. Azért 10+ év android (meg mellette némi Windows Phone kitérő) még mindig van mit szokni. Leginkább az ujjlenyomat olvasó hiányzik, a face ID bizonyos esetekben nem túl praktikus, de valamikor meg kifejezetten jobb az ujjas megoldással szemben. A legjobb az lenne, ha mindkettő benne lenne, de nem sok esély rátok rá, hogy az Apple visszatenné a telókra a touch ID-t. Viszont az 5,8"-es méret kifejezetten kezes, a 6,4"-es V40-emet már néha kényelmetlen volt használni, annyival meg nem volt jobb rajta a tartalomfogyasztás minősége. De összességében nem bántam meg, mert lett egy időtálló telefonom, relatíve jó hardverrel és kamerás képességekkel és terméktámogatással. Illetve van hozzá normális szervízháttér és tartozékokból sincs híján a cucc. Mindezt 3 év garival. Ezt ennyiért androidon belül nem tudtam volna megkapni.

Your life is a lie.

(#8438) xsjado93


xsjado93
senior tag

Ami mondjuk nálam eléggé miaf@asz kategória, hogy egy Apple kaliberű cégnek gondot okoz az, hogy térképekben felnőjön a Google-höz. Szomorú, hogy itt Innsbruckban a Gmaps az szinte tökéletesen használható tömegközlekedéssel való utazáshoz és biciklis navira is, az alma térkép meg elég csúnyán elvérzik. Biciklis navi meg almáéknál csak az usa egyes nagy városaiban elérhető. De nyilván nincs meg az anyagi háttér hozzá... :U

Your life is a lie.

(#8439) gthomma


gthomma
senior tag

Sziasztok! Vennék egy ilyen telefont, nincs benne Truetone. Utángyártott a kijelző? Vagy más fődarabot cserélhettek benne ?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#8440) tboldi válasza gthomma (#8439) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tudtommal az utángyártott kijelző szokott lenni ennek az oka.

(#8441) Gzolo


Gzolo
senior tag

Sziasztok,

Xs-t szeretnék venni, és egy kollégának jó tapasztalata volt a Refurbed.at-val, de ők sajnos hozzánk nem szállítanak, próbálta már esetleg valaki az Amazon hasonló szolgáltatását?

Amazon Refurbished

(#8443) Peat76 válasza stifi82 (#8442) üzenetére


Peat76
őstag

Hát ez így ebben a formában nagyon jóóó vétel... :)
Lassan 4 éve nyüstölöm...kapott nem keveset, télen nyáron ezzel futok..aksi 89%..sosem csalódtam benne...
Kiváló készülék, persze már nem mai darab..

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#8444) tboldi


tboldi
nagyúr

Kérem, mellőzzük az olyan hsz-eket, hogy ki mennyiért adja a telefonját! :R

(#8445) stifi82 válasza Peat76 (#8443) üzenetére


stifi82
aktív tag

Nekem sajnos nem sikerült ilyen jó kondiba tartani az akkut 2 év 3 hónaposan 82%. Bluetooth headset ha dolgozom 8 óra telefonálás.

(#8446) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nekem is lassan 2.5 éves, 90% az akksi, napi éjszakai töltéssel.

Imádom ezt a telefont. 11-esre nem cserélném, 12-re már talán de az még árban nem kevés.
Mondjuk nincs nagyon még ami indokolná a cserét. Az iPhone 7-est is imádtam de ez az XS az eddigi összes telefonom közül a kedvenc...

(#8447) Peat76 válasza BaLee (#8446) üzenetére


Peat76
őstag

:C :C :C
Terveim szerint még 2-3 évig használom..aksi cserével még tovább :)

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#8448) Gzolo válasza Peat76 (#8447) üzenetére


Gzolo
senior tag

Nekem is ilyesmi tervem van, ios-re váltás iPad mellé, de mégse SE2020, annak már kicsi a kijelzője, XR/11,viszont túl nagy, 11pro pedig drága. Játszani nem játszom, így a koros hardver sem gond.

(#8449) goped


goped
csendes tag

Sziasztok.

kontaktot hogyan lehet torolni?

Mert ha ráállok szerkeszt mód
alulra legörget ott kellene lenni DE NINCS

pontosabban random de inkább kevés kontak ahol van piros törlés funkció

koszi

Roborock S6 MaxV

(#8450) Serpiko válasza goped (#8449) üzenetére


Serpiko
addikt

Most néztem nekem mindegyiknél ott van a törlés. Ha asztali gépről belépsz fiokodba ott szerintem tudod törölni.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.