Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8251) Gyufaaa válasza Lozi8 (#8247) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nem szeretem a tokokat én sem, de a pitaka az kimondottan jól áll neki és strapás is. XS MAX-nál egy kicsit nagyobb méretben is el tudnám képzelni a telót. CAD-nél sokszor jól jönne...

(#8252) Blue meth


Blue meth
senior tag

Ios 15tel a fedelzeten ha bezarom az appokat neha laggol az animacio. Eddig nem volt iylen, masnal is van ez?

(#8253) trobi28 válasza Blue meth (#8252) üzenetére


trobi28
addikt

Igen

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8254) icezozo válasza Blue meth (#8252) üzenetére


icezozo
addikt

sajnos igen :(

http://qwankido.hu/

(#8255) eddie17 válasza Blue meth (#8252) üzenetére


eddie17
addikt

Igen

(#8256) radi8tor válasza Blue meth (#8252) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Yess, szuperül működik :D

⭐ Stella

(#8257) Peat76 válasza Blue meth (#8252) üzenetére


Peat76
őstag

Nekem nincs ilyen problémám, de ha frissítettél 15.1-re, akkor egy darabig, mint erről már volt szó, a rendszer a háttérben még tevékenykedik és előfordulhat egy ideig lagg...
Én majd ma frissítem, kíváncsi leszek....

[ Szerkesztve ]

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#8258) Blue meth


Blue meth
senior tag

Koszonom, akkor nem egyedi problema :( remelem
orvosolva lesz akkor

(#8259) galaxys80 válasza Blue meth (#8252) üzenetére


galaxys80
veterán

Nálam nincs ilyen. Mondjuk nem is zárok be soha semmit. 😁

(#8260) trobi28 válasza galaxys80 (#8259) üzenetére


trobi28
addikt

Én sem zárok be soha semmit, ez nem Android, de a lagg jelen van sajnos jelenleg az iOS 15.1-ben. Majd javítják remélem, mert ez nem méltó viselkedés egy íPhoneon :N

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8261) radi8tor válasza galaxys80 (#8259) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem csak bezárásnál jött elő, hanem alkalmazásból kilépve is (Home).

⭐ Stella

(#8262) asprey


asprey
tag

Sziasztok! Cseréltetett valaki már hátlapot Xs Max arany (csak az üveget)? Gyárit nem lehet vásárolni esetleg csak bontottat.
Kíváncsi lennék az utángyártott minőségére. Tapasztalatokra.

(#8263) odrif


odrif
MODERÁTOR

Az iOS 15 óta az Airpods-on a hívások bejelentése sokkal halkabb lett.
Más is tapasztalta ezt?

20 éve a Prohardveren

(#8264) Blue meth válasza radi8tor (#8261) üzenetére


Blue meth
senior tag

Igen amugy erre gondoltam, nem ugy a bezarasra ahogy a masik kollega gondolta. Pedig egyebkent erdemes surun odafigyelni mert 1-2 app a hatterben szepen sunyin leszivja az akksit.

(#8265) petfoto válasza asprey (#8262) üzenetére


petfoto
tag

Szia! Sima XS-en cseréltettem hátsó üveget, Üllői úti szervizben kb fél óra volt és 27 eFt fél éve. Szerintem teljesen rendben van.

(#8266) Blue meth


Blue meth
senior tag

Csereltetett mar vki akksit XS-ben? Kezd eljutni arra a pontra amikor mar 1 napot is neccesen huz ki, viszont szeretem ezt a telefont, lehet esszerubb lenne akksit cserelni mint masik keszulekre valtani.

(#8267) eddie17 válasza Blue meth (#8266) üzenetére


eddie17
addikt

Én is pont ezt akarok és nézelődöm hol a legérdemesebb ha nem gyárit akarok.

(#8268) trobi28 válasza Blue meth (#8266) üzenetére


trobi28
addikt

Én csak gyárit tetetnék bele, szokott akkucsere akció lenni az iStyle-nál. Én utoljára SE-ben náluk cseréltettem féláron, hibátlan munkát végeztek :K
Friisítés: megnéztem, most nincs akció, 25 900 Ft, de én akkor is inkább kifizetném ezt, mint egy utángyártott vacak akku kerüljön bele. Utángyártottról én még nem hallottam jót :(

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#8269) Tibee86 válasza trobi28 (#8268) üzenetére


Tibee86
veterán

+1
Ráadásul sok helyen még drágábban, jobb esetben pár ezerrel olcsóbban teszik bele az utángyártott akkut, mint a hivatalos szervizben…

(#8270) Blue meth


Blue meth
senior tag

Ja igen, csak gyari jatszik, ezen en se sporolok, es csak iStyle. De akkor nem lehet vele a problema.

(#8271) telefon6310 válasza Blue meth (#8266) üzenetére


telefon6310
tag

Egyik kollégámmal pont a napokban beszéltük, 6S-ében cserélt akksit pár hónapja. Azt mondta, a következő telefonjába addig használja a gyárit, ameddig az tolál kuka nem lesz. Mert még gyengén is jobb, mint ezek az utólagos wish-es meg gyárinak hazudott akksik.
Na, ez csak egy sztori volt, talán tanulhatunk belőle :)
Egy biztos: én is a gyárihoz ragaszkodom, amit az Apple gyárban a kis kínaiak beleszerelnek. Nem beszélve a megbontásról, utána a telefon már sose lesz olyan, mint eredetileg...

(#8272) stifi82 válasza telefon6310 (#8271) üzenetére


stifi82
aktív tag

Ezzel maximálisan egyetértek nálunk is ez a helyzet a 6s-el meg még melegszik is. Független szervíz rakta.
Azt beszélik, hogy eredeti almás akku csak a gyárban raknak bele hogy mindenki csak utángyártott none cuccot kap. Ha mégis van eredeti almás akkor hol esetleg almáriumpro ? Nekem az van közelebb.

(#8273) tboldi válasza stifi82 (#8272) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, csak a hivatalos szervizpartnerek (iStyle, iCentre, Almárium Pro, Care Center, más nincs az országban) férnek hozzá az Apple gyári alkatrészrendelő rendszeréhez, mindenki más vagy utángyártottat, vagy bontottat fog belerakni, bárhogy is hirdeti magát.

Nekem a győri Almárium Próval van nagyon pozitív tapasztalatom, egy 7-esben cseréltettem aksit, kifogástalan munkát végeztek.

(#8274) telefon6310


telefon6310
tag

Kedves fórumtagok!
Kíváncsi lennék a véleményetekre. 3 éves telefonról beszélünk az XS személyében. Ki mennyire érzi már idejét múltnak ezt a technikát? Mennyire aktuális már a váltás ideje? Azóta már a harmadik generáció jött ki, voltak fejlesztések.
Én a mai napig imádom ezt a kis telót. Jó kézbe venni. A mérete számomra pont a sweet spot, vagy inkább annak is már a felső határa. Nem akarok nagyobb telefont. Az üzemidő néha kevés tud lenni, bár egyáltalán nem élhetetlen valamint a kamera is gyengébb fényviszonyok között teljesíthetne jobban. Ezért szeretnék 13 Pro-ra váltani. Nem egyszer kézbe fogtam már azt az új telefont, nyomogattam, tök jó, de mégsem érzem azt, hogy az illik a kezembe. A sík szélek nagyon jók voltak az 5S-en, de ezen a nagy telefonon kimondottan zavaró. Hiába csak 1-2 mm eltérés van az XS és a 13 Pro között méretben, de mégis az utóbbi sokkal nagyobbnak tűnik. Meg ugye nehezebb is. Nagyon rövid ujjaim vannak, nekem már nagy. Pedig ott már az üzemidő és a kamerák is kifogástalanok.
Száz szónak is egy a vége: szeretnék kicsit többet üzemidőben meg kamerában, de mégis az XS számomra egy tök kedves, szeretnivaló készülék. Hiába 3 éves modell, tökéletes a mai napig. Normál fényviszonyoknál olyan fotókat és videókat készít, aminél nem is vágyom többre, hibátlan.
Szívesen olvasnám a ti véleményeteket is.

(#8275) Tibee86 válasza telefon6310 (#8274) üzenetére


Tibee86
veterán

Teljesen átérzem, semmilyen racionális érv nincs a cserére, főleg ha az árakat megnézzük.
Nekem a lekerekített dizájn jobban tetszik, jobb kézbe tartani ilyen méret mellett, már így is hátáreset, az újabbak még nagyobbak stb.
Ennek ellenére én tegnap cseréltem le egy 11 pro-ra, pont az általad említett üzemidő és kamera (részemről az ultraszéles) miatt, illetve már anno mikor az Xs-t vettem akkor is ilyet szerettem volna. Megérte a majd +100 ezret? Nem... Nyilván jobb,de nyújt annyival többet.
Egy 13 pro már biztos érezhetően jobb, de 400+ ezer forintról beszélünk, biztos vagyok benne, hogy nem tud/nyújt 3,5-4x annyit mint egy Xs, amit 100-130 ezerért megkap az ember.
Persze ez is csak pénztárca függő, ha nem lennének nagyobb priorítások jelenleg, vagy keresnék nettó 1.000.000 forintot, akkor szó nélkül vettem volna egy 13 pro-t.

[ Szerkesztve ]

(#8276) telefon6310 válasza Tibee86 (#8275) üzenetére


telefon6310
tag

Igen, ezt ki is hagytam az előző hozzàszólásomból: pont ugyanígy gondolom én is, amire mindenféle kompromisszum nélkül tudnék váltani, az a 11 Pro. Méretben ugyanakkora, viszont lényegesen jobb üzemidő és valamivel jobb kamera is.
Kár, hogy újonnan már normális üzletben nem lehet kapni, a himi-humi sarki gsm boltoktól meg tartok… :(

(#8277) Tibee86 válasza telefon6310 (#8276) üzenetére


Tibee86
veterán

Igen, lassan elfogynak, azért most már több mint 2 éve nem gyártják.
Én is jóideje figyelgettem a hirdetéseket, mert egyrészt használtat nem akartam, újat nem fogok venni, mert szürkeimport mind 3 év helyett 1 év jótállással. Szóval kivártam amíg lett egy hivatalos viszonteladótól származó garanciában cserélt, így erre ismét van 1 év jótállás.
Ez most biztos marad amíg bírja, az Xs is simán jó lett volna még akár 2-3 évig is, de az akku miatt, illetve a fentebb taglaltak miatt inkább ez marad hosszútávra.

[ Szerkesztve ]

(#8278) trebrona válasza telefon6310 (#8276) üzenetére


trebrona
nagyúr

11 Pro-val jővőre lennél ugyanott, mint most a XS-sel. Megint gondolkodhatnál, hogy 3 éves.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#8279) kleinguru válasza telefon6310 (#8274) üzenetére


kleinguru
addikt

XS-ről váltottam 13pm-re.

Először fura, mát nem mennék lentebb méretben.

Azt tanácsolom, hogy vedd meg a 13 prót, ne cégre online és használd 10 napot (meg fogod szeretni). Ha nem tetszik, akkor “csak” elállsz a vásárlástól.

Mindenképp érdemes váltani, ha az anyagiak megengedik. Jelentős az előrelépés :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8280) anderledani


anderledani
őstag

Üzemidőben hihetetlen nagy az előrelépés, közel 2x annyit bír egy töltéssel a 13 Pro (nem max)
Engem leginkább a kamera zavart a XS-ben, az volt nagyon gyenge már a maiakhoz képest.

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#8281) Elims válasza trobi28 (#8268) üzenetére


Elims
veterán

Már cseréltem pár iphone-ban akksit.Csak nohon-t raktam bele.
Ezekből az egyiket (5s) én használom 3. telefonnak.Ezekből egy másik telefon (6s,családban használják),ezekből egy 3-at egy barátom használja (sima 6),mind tökéletesen üzemel.
Nem melegszik,nem hezitál,veszi a töltést ugyanúgy,mint előtte.Jaa,és min.4-5napokat mennek el.
A 6s pl. azért szokott csontra merülni,mert x nap után elfelejtik töltőre rakni.
Úgyhogy én simán bevállalnám az utángyártottat. (De csak a nohon-t,más gagyi kizárt!!Van tapasztalatom régebbről jó pár gyárinak mondott hologramos(!!) akksikkal.Mind szar volt.Első pillanatoktól kezdve nem bírtak annyit,mint a kifulladt gyáriak.)

Nekem a hivatalos szervíz akksicsere ott bukna meg,hogy szoftvert frissítenek.Nem a pénz.

Telefon6310: "Kíváncsi lennék a véleményetekre."
Hallgass rám,tapasztalatból írom amit írok..
Pár hete használok egy 13mini-t.A pro nekem nem jött be. :-( Vagyis nem annyira,mint az ára.Nem lett volna túl vészes,de vhogy engem nem fogott meg.
A 13 mini-re méretben azt mondtam,hogy tökéletes.
Jó telefon.Nincs vele gond.De egyre jobban azt érzem,hogy teljesen fölösleges volt a csere.
Kb.1 tizeddel gyorsabb mint a xs.Kamera egy az egyben ugyanolyan.
Nekem a xs kamerájával sötétben sem volt bajom,írtátok itt a nightmode alkalmazást,azt megvettem és minden O.K.
Szerintem még ne válts.
Ha véletlenül mégis fogsz,pár hét után -ha őszinte leszel-,azt fogod írni,hogy igazam volt.
Vmint ahogy írtátok is..nekem is nagyon tetszett a 5-ös kerekített,de szögletes forma.Most ugyanígy a 13mini-nél szintén tetszik,de amikor kézbeveszem a xs-t... :-) jobb.
Nehéz ezt így bevallani,de ez van.Nagyon nem akarok belegondolni,mert rossz érzés lenne kicsit,hogy kidobtam ~250e-t és hibátlan lett volna még a xs is..
Szóval Telefon6310,szerintem ne cserélj.

(#8282) oil120


oil120
senior tag

Pár napja frissítettem 15.1-re
Tegnap este 23:23-kor vettem le a töltőről 100%-on és reggel 6-kor 95%-on volt a töltöttség.
Ilyet még sosem tapasztaltam. Véleményetek szerint csináljak valamilyen reszetet?
Azt hiszem a frissítés után automatikusan újra indult.
Az aksit 90%-osnak írja, eddig nem éreztem semmilyen problémát és jól is bírta a használatot.

(#8283) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Sziasztok,

kérdésem, aki használ családi megosztást és a fényképek megosztását használja a fotókat nem mindig tölti fel. Másnál is jelen van?

Fotó megosztása egy megosztott mappába. Magamnak megjelenik, de a családi megosztásban már nem minden kép látható a megosztott mappához adott személyeknél. 15.1 óta tapasztalom. Eddig ez rendesen működött. Másnál? :(((

(#8284) Gyufaaa válasza Gyufaaa (#8283) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Annyit sikerült kitapasztalni, hogy a portré képeket nem jeleníti meg a megosztott képek között.

[ Szerkesztve ]

(#8285) eddie17


eddie17
addikt

Feleségemnek is beszereztünk egy asztró XS 64GB-ot, ő is elcsábult. ;]
Szerintem egy egész jó gépet találni, bár nem tudtam előre.
2020 márciusában gyártott XS, 100%-os gyári(!) akkumulátor(2020. januárban gyártott), 57 töltéssel a zsebében, teljesen karc és kopásmentes. Ami "szépséghiba" az, hogy kanadai a készülék, de ahogy néztem, minden itthon fontos frekvenciát ismer, a többi meg teljesen lényegtelen hol vásárolja az ember. :K
Az enyémben közben meglett az 1000. töltés, le is esett 81%-ra. :D
És átrágtam én is a fenti beszélgetés alapján, tuti, hogy gyárit rakatok bele, valószínűleg az iStyle-nál. :K

(#8286) Peat76 válasza eddie17 (#8285) üzenetére


Peat76
őstag

Akkor ez egy jó vétel volt :D
Most néztem az enyémet, 760 töltés 90%-os több mint 3 éves gyári akkumulátor....

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#8287) eddie17 válasza Peat76 (#8286) üzenetére


eddie17
addikt

Igen :)
Na akkor a tiéd masszív darab, valszeg a Max jobban bírja, mert nagyobb az akksi. Gondolom. :D

(#8288) icezozo válasza eddie17 (#8285) üzenetére


icezozo
addikt

mivel méred a töltési ciklust ? kell hozzá külön app?

http://qwankido.hu/

(#8289) radi8tor válasza icezozo (#8288) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]
App nem kell, de pár perc mire kideríted.

⭐ Stella

(#8290) telefon6310 válasza radi8tor (#8289) üzenetére


telefon6310
tag

Igen és ha eddig nem volt bekapcsolva a megosztás, akkor 1-2 napot várni kell, amíg megjelenik a “log-aggregated” adat… Tehát ne ijedj meg, ha azonnal nem fogod látni.

(#8291) tboldi válasza icezozo (#8288) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kevésbé macerás megoldás, viszont számítógépet igényel: iMazing, 3utools, vagy Mac esetén coconutBattery.

(#8292) icezozo válasza tboldi (#8291) üzenetére


icezozo
addikt

köszönöm szépen!

radi8tor: neked is!

http://qwankido.hu/

(#8293) eddie17 válasza icezozo (#8288) üzenetére


eddie17
addikt

Ahogy lentebb írták, én 3utools-t használtam hozzá.

(#8294) Blue meth


Blue meth
senior tag

Sziasztok!
torott hatlappal tudnak akksit cserelni? Illetve erdemes-e akksit cserelni benne? Mert mostsnaban sokszor megdoccen meg laggol, lehet az akksi szar allapota miatt.

(#8295) Tibee86 válasza Blue meth (#8294) üzenetére


Tibee86
veterán

Tudnak, kijelző felől nyílik a telefon.
Érdemes-e azt neked kell tudni, utángyártottat semmiképp nem érdemes belerakatni, csak hivatalos szervizben gyárit.

(#8296) Elims válasza Blue meth (#8294) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

"hivatalos szervizben gyárit" törött telefonba nem fognak akksit cserélni.
2 barátom is el lett hajtva ilyennel.

(#8297) Blue meth válasza Elims (#8296) üzenetére


Blue meth
senior tag

ez komoly? fasza... most akkor azt is csináltathatom meg előtte... vagy hagyom a faszba és veszek egy 13 pro-t. :DD

(#8298) Elims


Elims
veterán

Sajnos engem is elért a nagy frissítés divat. :-/
Addig nem használtam a xs-t,amíg elfelejtettem a telefonkódot.Soha nem fordult még ilyen elő.Sok jelszó,sok kód van a fejemben,most a xs kód kiment.. :-(
10x elrontottam és törölt mindent.Persze icloud-ból visszajött -majdnem- minden,de a legrosszabb,hogy frissítenem kellett,máshogy nem engedte.
A viber nem jelzett amikor üzenetet küldtek,az megoldódott,viszont a safari probléma nem és nagyon bosszantó.
A gyári böngészőben sokszor nem működik a két ujjas nagyítás.Tud erre vki vmi megoldást?
Van amikor gond nélkül megy,van amikor csak az oldal fel-le lapozgatása után lehet két ujjal széthúzni/nagyítani az oldalt.
Ez ilyen is marad és inkább használjam az opera-t vagy meglehet vhogy okdani?

(#8299) Elims válasza Elims (#8298) üzenetére


Elims
veterán

Megoldódott.

(#8300) eddie17


eddie17
addikt

Nekem ezzel a 15.2-vel úgy néz ki, hogy abbahagyta azokat a záró animáció döccenéseket. Kicsit folyamatosabbnak tűnik a működés mint eddig :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.