Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8551) Gyufaaa válasza radi8tor (#8550) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Helyszíntől függetlenül produkálja. Sajnos tanácstalan vagyok.
Tegnap ismét lányom Airpods 1- vel teszteltem. Minden azonnal működik mint a doxa. Pronál a hívó nevét sem jelenti be. Pod1- el az is hibátlan és azonnal működik. Zenehallgatással nem jelentkezett probléma. A hívásnál vannak az anomáliák. I/O kapcsolatoknál, kommunikációknál.

[ Szerkesztve ]

(#8552) Elims válasza Gyufaaa (#8547) üzenetére


Elims
veterán

Sajnos nem tudok. :-(
Ha minden kötél szakad,hívd fel az apple ügyfélszolgálatot.

(#8553) radi8tor válasza Gyufaaa (#8551) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ami el tud romlani az el is romlik egy idő után. Lehet a BT modul megadta magát a telefonodon.

Nálam pl azt csinálja a telefon hogy egyszer csak megszakad a hívás. Nem gyakran. De csinálja. Aztán vissza se tudnak hívni, jön az SMS a nem fogadott hívásról.

⭐ Stella

(#8554) Gyufaaa válasza radi8tor (#8553) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Elviszem szervizbe a telót, megnézetem, diskurálok velük.
Hívásoknál van a jelenség, így még előfordulhat a GSM antenna hibája is talán. Szerviz után mondom az információk, ha van érdemi.

(#8555) Gyufaaa válasza Gyufaaa (#8554) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Szerviz megvolt. Nincs baja a modul/antennának. Ha lenne elmondásuk szerint más kapcsolattal is probléma lenne. Vigyem vissza garba a fülest.

Szombaton megint megyek... :(

(#8556) radi8tor válasza Gyufaaa (#8555) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Találj már egy jobb hobbit magadnak. :D

⭐ Stella

(#8557) Gyufaaa válasza radi8tor (#8556) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Rajta vagyok, de foglalkoztatnak… :D Holnap megdobom vele valamelyiket a boltban…

(#8558) Gyufaaa válasza Gyufaaa (#8557) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Már "epöléknél" tartok. POD's hibátlan, telefon 3 független szervizben bevizsgálva, hibátlan. Szervizek inkompatibilitást említenek. :F
Most Apple küzd a felderítéssel. Új termék révén még nincs tapasztalat... Remélem szoftveresen megoldható. PODok cseréjével már "csak" a bejövő hívással való 15mp-es teljes BT kapcsolatbontás és újracsatlakozás van porondon...

(#8559) Elims válasza Gyufaaa (#8558) üzenetére


Elims
veterán

"Szervizek inkompatibilitást említenek."
Ezt valószínűbbnek tartom,mint azt,hogy nem bírná el.De akkor ez így kellemetlen lehet részükről /is/.Ott van ugye a legjobb fülhallgatójuk,meg ott van egy nagyon fasza telefonjuk és nem működik együtt. :-/

Ha már fasza telefon.. használom egy ideje a 14pro-t,jó,tényleg,ill. nem rossz.Amire én használom nem sok különbséget veszek észre.Akksiban érezhető a változás.Ha 100%-ra töltöm a 14pro elviszi a két napot,a xs már kevésbé (82-83%-os akksi kapacitással).
Viszont (Én!!!) a xs-t talán egy nagyon kicsit stabilabbnak éreztem szoftveresen.A 14pro-nál -nem mindennapos- néha van olyan,hogy aktív mobilnet mellett hiába próbálok böngészni (safari),nem nyit meg semmit.Mobilnet ki-bekapcsolás sem segít csak egy repűlómód be- ki.
+a kamera.A xs-ben megnyitottam a kamerát és fotóztam.Telefonon nézve tényleg szép képet csinál (szerintem nem kell taglalnom ebben a topikban..) és nem egy túlszaturált ember szemet meghazudtolni próbáló fotóról beszélek!
Ha kevés volt a fény,neuralcam alkalmazásban csináltam a fotót.Ha meg egyáltalán nem volt fény egy kattintással (bár lehet,hogy az sem kellett) aktíválódott a vaku és szurok sötét helyiségben is patika képet lőtt.
A 14pro-val nem ennyire könnyű a helyzet. :-/ Azt olvastam régebben,hogy már talán a 12(pro?) körül alapból benne van a telefonban a neuralcam,hááát..lehet,én nem vettem észre.Kevés fénynél éjszakai képet csinál,ha kilépek a kamerából és a neuralcam alkalmazásból fotózok,szebb lesz a fotó.
Teljesen sötét helyiségben meg nekem kell kikeresgetni a vaku aktíválást.Hiába van automatára állítva,nem vakuzik magától csak ha fixre bekapcsolom.
Mégvmi..tavaly ugye írták itt páran a 13pro-nál az "álleejtős" 100hz-es kijelzőt.
Ha tavaly benne volt a telefonban valószínűnek tartom,hogy most is berakták.Ha igen,bárki(!) elé odatenném a két telefont,hogy mutassa meg hol van az a komoly különbség,mert -őszintén írom- Semmi nincs!!

(#8560) Gyufaaa válasza Elims (#8559) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Kijött a 16.1.2. Bele van írva, hogy javították a kompatibilitási problémát. Települ... Kíváncsi leszek és reménykedem. :)

(#8561) Elims válasza Gyufaaa (#8560) üzenetére


Elims
veterán

"Kíváncsi leszek és reménykedem."
Én is. :-)
Írj ha megtudsz vmit.

(#8562) Praetorianus


Praetorianus
aktív tag

Sziasztok! Csak egy gyors kérdés... Szükség van bármilyen kiegészítőre ahhoz, hogy a telefon tölthető legyen bármilyen vezetéknélküli töltővel? Az Ikeának vannak egész korrekt árú (és nem mellesleg szép) megoldásai, de nem tudom, hogy a telefon tölthető-e velük, vagy kötelező az almás töltő... Ha tölthető, akkor ezt a képességét a telefonon lévő tok (akár hardshell, bőr, szilikon) mennyiben befolyásolja?

(#8563) radi8tor válasza Praetorianus (#8562) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kell almás töltő, bármilyen Qi töltő jó hozzá.
Esetleg célszerű nagyobb teljesítményűt nézni. Nekem egy ilyen randa de gyors van: [link] Legalább tudja tartani álló és fekvő módban is a telefont filmekhez jó volt munkahelyen. :D

És igen jól tippeled minél messzebb kerül a telefon a töltőtől annál jobban romlik a hatékonysága a töltőnek. Hardshell szerintem a legrosszabb ilyen esetben mivel vastag és nem tud elég közel kerülni a telefonhoz a töltő.
És persze fém lemez sem lehet a tokban (vannak ilyen mágneses autós tokok).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8564) Praetorianus válasza radi8tor (#8563) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Szuper, köszönöm a választ :)

(#8565) Oldman2 válasza Praetorianus (#8562) üzenetére


Oldman2
veterán

Nálam kétféle IKEA-s vezeték nélküli töltő is van, mindkettő tölti az XS Max-ot gond nélkül.

(#8566) Praetorianus válasza Oldman2 (#8565) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Neked is köszönöm, meg vagyok nyugtatva :)

(#8567) pontazire válasza Praetorianus (#8566) üzenetére


pontazire
csendes tag

Nekem van kerek LIVBOJ és álló (bambusztalpas) NORDMARKE is, mindkettővel jól tölt. A Nordmarke még fekve is tölti!

(#8568) tboldi


tboldi
nagyúr

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Majd írjátok meg, hogy kinek hozott új iPhone-t a Jézuska! :D

(#8569) Elims válasza tboldi (#8568) üzenetére


Elims
veterán

Köszi!!
Boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#8570) Elims válasza Elims (#8569) üzenetére


Elims
veterán

Megkérnék vkit akinek nincs esim a telefonjában,hogy csináljon nekem egy screenshot-ot a beállítások--általános--infó legaljáról.
Nekem nincs esim a telefonomban,soha nem is volt,a mentéseket telefoncserekor telefonról-telefonra vittem át és nálam ilyen:

(#8572) Gzolo válasza Elims (#8570) üzenetére


Gzolo
senior tag

Nálam még van egy MEID is az ICCID alatt, mióta nálam van nem volt e-sim, előtte passz.

Ha a nagy áramelés (ápr 1-től) előtt még gondolkozik valaki akkucserén, tudom ajánlani az istuff-ot (TMX üzemelteti). Vidékről vagyok, háztól házig futárral 1 hét volt az akkucsere,gyárira, XS-nél 34K huf, SE2020-nál 22K huf volt az ára.

(#8573) Elims válasza Gzolo (#8572) üzenetére


Elims
veterán

:R
És az imei 2-nél ír vmit nálad?

(#8574) Gzolo válasza Elims (#8573) üzenetére


Gzolo
senior tag

Igen. De a teló dobozán is rajta van a címkén a 2 imei úgy emlékszem.

(#8575) Elims válasza Gzolo (#8572) üzenetére


Elims
veterán

Nekem ma jött meg az új akksi (nohon),kb.18e Ft. volt.
Most rakom bele.Kíváncsi leszek,hogy mennyit bír majd..



(#8576) radi8tor válasza Elims (#8575) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

18? Azta jól felmentek az árak!

Hogy rakod bele, ehhez spéci szerszám kell, nem? Le kell olvasztani róla a ragasztót hogy felnyisd a hátlapot.

⭐ Stella

(#8577) tboldi válasza radi8tor (#8576) üzenetére


tboldi
nagyúr

Meg kell főzni. ;]

(#8578) radi8tor válasza tboldi (#8577) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja most néztem egy videót, XS-t még szét lehet szedni melegítés nélkül. Az újabbakat kell melegíteni.

⭐ Stella

(#8579) Elims válasza radi8tor (#8576) üzenetére


Elims
veterán

Nagyon felmentek az árak..Igaz,ez a kicsit drágább,az olcsóbb 15xxx lett volna,azon már nem múlt.Aliexpress-ről.
Megcsináltam a cserét. :-( Kár volt.
Természetesen kellett melegíteni (hőlégfúvó),nélküle nagyon nehéz lenne szétszedni.Nem szeretek ragasztott telefonokat szerelni pont emiatt..Mindegy.
Tényleg(!) óvatosan szereltem,de nem jött össze.
Nem sértettem meg semmit,sokszor szereltem már telefonokat/konzolokat/stb.,stb.
A végeredmény az,hogy 3 percenként újraindul a telefon.Utánanéztem/olvastam.3 dolog lehet.Vagy egy bizonyos hőszenzor vagy a töltőcsatlakozó vagy bizonyos panic mic.
Nem kísérletezgetek,összeraktam,sehol egy karc/szakadás vagy bármi sérülés.
Beviszem az istyle-ba és megcsináltatom.
Egy újabb kihívásnak jó lett volna,sajnos elbuktam. (Kiírom őszintén.)
Ahogy GZolo írta a 34e-t,sokkal korrektebb lett volna ha én is normálisan cseréltetem.Most biztos vastagon megfizetem ezt az akksi cserét.....

Viszont öröm az ürömben,hogy a sajátommal történt és nem vkiével,mert elég gyakran szerelek barátoknak.Adhatnám vissza a rossz telefont+min.100e-t szégyenkezve.

Szóval tapasztalatból és őszintén írhatom -mint mindig-,hogy Ne fogjatok bele otthon.
Lehet,hogy összejön,lehet,hogy más márkával sikerül,de ha nem,kemény bosszúság. :-/

Pedig már elképzeltem,hogy újra ezt használom a 14pro helyett. :-(

(#8580) Gyufaaa válasza Elims (#8579) üzenetére


Gyufaaa
veterán

"Pedig már elképzeltem,hogy újra ezt használom a 14pro helyett. :-("

Hát... 14Pro MAX-ot vettem. XS MAX-nak lényegesen jobb fogása volt... Hardver brutális, de sok minden újdonságot nem hoz. Csípem a batár nagy kijelző méretet, de az XS gömbölyített formájában jobb lenne. Legalább a nagyokat gömbölyíthették volna.

Én már a Lumia 920-at se babráltam magam. Legutolsó, amiben akkut cseréltem az a 3210 volt :D

[ Szerkesztve ]

(#8581) Elims válasza Gyufaaa (#8580) üzenetére


Elims
veterán

"...az XS gömbölyített formájában jobb lenne."

:R
Iphone 4-5-nél nagyon szerettem ezt a formát,de aztán 6s-től mégjobb volt a "kavics" fogás.
Újra hiányolom.
Engem a brutális hardver sem vonz,nincs egetverő különbség semmiben,amire én használom,sőt!!,xs-nél Soha nem volt olyan,hogy lezárt kijelzőnél egynél többet kelljen koppintani a kinelző ébresztéséhez,ennél a 14pro-nál bizony előfordul. :-/ Igaz nagyon ritkán,kb.50-ből 1x,de van.Vagy ébred 3-4 koppintás után vagy csak a bekapcs.gomb.Elég bosszantó tud lenni amikor vmi gyorsan kell és nem megy a megszokott dolog.Ezen kivül persze hibátlan,ugyanúgy mint a xs.
((Nem tudtam ma bevinni,nem volt időm. :-(( ))

"Legutolsó, amiben akkut cseréltem az a 3210 volt :D"

👍 🙂

(#8582) Elims válasza radi8tor (#8576) üzenetére


Elims
veterán

Kis huzavona után (bizonyító videók,stb.) - és pár 100Ft-tal kevesebbet ugyan-,de [visszaküldték] a pénzt..

(#8583) radi8tor válasza Elims (#8582) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lemaradtam egy kicsit. Az akku volt a hibás a telefon megkergüléséért?

⭐ Stella

(#8584) Elims válasza radi8tor (#8583) üzenetére


Elims
veterán

Sajnos igen.Mivel nincs benne az a hőszenzor ami kellene,ezért a gyári akksi visszarakása után is úgy érzékeli,hogy tényleg nincs benne,ezért indul újra minden 3 perc után.
15-ös rendszer van rajta,olvastam olyat is,hogy ez is közrejátszhat a dologban és a 16-os rendszerrel már nem lenne ilyen gond,de én már nem kísérletezgetek vele.

(#8585) goped


goped
csendes tag

Sziasztok!
Egy ideje nem tolt rendesen de teljesen random valamikor oke.

76% az akku lehet emiatt?
bar azt vettem észre hogy a 16 ra váltás óta van ez a jelenség. Most 16.3.1. Van legfrissebb nek írja .

Masik bug:

fogja magát és itthoni WiFi-t eldobja.
Le is veszi a wi-fi jelet az állapot sorból Majd vissza áll magatol és visszateszi a jelet.

ennél csak az a jobb mikor ki is írja hogy a hálózati kapcsolat megszűnt, de közben látom a wi-fi jelet és megy a böngészés.

Ilyeneket tapasztalt valaki?
magyar telo, eredeti kábel, eredeti töltő fej
semmi nem sérült, nem tört meg a kábel, kutya-cica nem rágta meg

Roborock S6 MaxV

(#8586) tboldi válasza goped (#8585) üzenetére


tboldi
nagyúr

A másodikhoz tudok érdemben hozzászólni:
Nekem egy időben ugyanezt csinálta a XS Max, ezért cseréltem 11 Próra, de aztán kiderült, hogy csak az iOS (13 vagy 14) hülyéskedik, mert a biztonsági mentést áttöltve a friss szerzeményre ugyanúgy produkálta az is. Egy tiszta telepítés és újrabelakás megoldotta mindkét telefonon. Aztán nyilván az újabbat tartottam meg.

Az elsőhöz:
Én simán elképzelhetőnek tartom, hogy már annyira gatya az aksi, hogy töltést sem nagyon vesz fel.

(#8587) Elims válasza goped (#8585) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

99%-ig biztos vagyok benne,hogy te,otthon megtudod oldani a töltés "hibát".
Kapcsold ki a telefont,majd egy fogpiszkálóval takarítad ki a töltőcsatlakozót.
Nem elég,hogy belenézek és azt gondolod tiszta,piszkálgasd a "tövét".Meglátod mi jön ki..
Legyél alapos,mert a szélénél is lehet esetleg odahúzhatod ahogy szeded ki.
Ha nagyon bízol a kezedben csinálhatod kis körömvágó ollóval is,de akkor legyél nagyon óvatos és lassú.

A 2-ra TBoldi biztosan tudja,az lehet a gond.

(#8588) tboldi válasza Elims (#8587) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na, igen, a szöszről meg is feledkeztem. Valóban okozhat az is anomáliát. :)

(#8589) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Megjött a 16.4

(#8590) radi8tor válasza Gyufaaa (#8589) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Juhúú!

⭐ Stella

(#8591) se000


se000
tag

Üdv. Ez eredetei akku lehet? Esetleg van olcsóbb gyáriban? Egyébként az oldalon 34900 at ir https://icentrum.hu/service/iphone-xs-akkumulator-csere-39-900-ft/

(#8592) Gyufaaa válasza radi8tor (#8590) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Nah, kis dolgoknak már nem is örülsz? Ne legyél cinikus :DDD

(#8593) radi8tor válasza Gyufaaa (#8592) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogyne örültem volna, már 5-kor fent volt a telefonomon hála NEKED. :K

⭐ Stella

(#8594) Elims válasza se000 (#8591) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

Lehet,hogy nem eredeti,bár az ára mást mond.
Kérdezd meg őket az a biztos.
Először amikor megnéztem a linket,azt mondtam,hogy nem vinném ide,de aztán elolvastam ezt:
"...látványszervizünkben végignézted a javításod..."
Így én csak hozzájuk vinném.

(#8595) Tibee86 válasza se000 (#8591) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem hivatalos szerviz, így biztos nem gyári akkumulátorral dolgoznak (csak árban). A hivalatos és az IRP szervizpartnerek kapnak csak alkatrészt azt Apple-től.

Elims: Ha nagyon nincs fogalmad valamiről inkább ne javasolj..."Kérdezd meg őket az a biztos" :W Nyilván nem azt fogja 10-ből 10 sufniszerviz mondani, hogy gyári alkatrésszel dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

(#8596) se000 válasza Tibee86 (#8595) üzenetére


se000
tag

Köszi.

(#8597) goped válasza Elims (#8587) üzenetére


goped
csendes tag

konkrétan rosszabb lett
és nem jött ki semmi szösz

Roborock S6 MaxV

(#8598) Elims válasza Tibee86 (#8595) üzenetére


Elims
veterán

Te rám vagy állva jó'gyerek??? 😡

Gondolod,hogy akármelyik sufnibolt rámondja az utángyártottra,hogy gyári??Egyik sem tenné meg.

Goped: Fogpiszkálóval csináltad?

(#8599) m4rtin


m4rtin
csendes tag

Sziasztok!
Csak nekem tűnik úgy, h kevésbé merül 16.4 alatt? :B

(#8600) Gyufaaa válasza m4rtin (#8599) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Sokat optimailzáltak az érezhető. Végre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.