Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21951) mtomi95 válasza hotibi (#21949) üzenetére


mtomi95
senior tag

Semmi gondot nem okoz ha telepíted!

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#21952) hotibi válasza mtomi95 (#21951) üzenetére


hotibi
aktív tag

Rendben és köszönöm! Lehet hagyom a fenébe és ha megunom a figyelmesztetgetést feltelepítem az újat. :)) Egyébként ha a mostani 13.3-at szeretném megtartani akkor van olyan hogy TVos13.3 és azt a profilet kell telepíteni? A készülék beállítások megmaradnak TVos profile telepítése után? :R

[ Szerkesztve ]

(#21953) shteer válasza hotibi (#21952) üzenetére


shteer
titán

nincs OS verzióhoz kötve, telepíted és onnantól kezdve nem talál oprendszer-frissítést
minden megmarad, hiszen csak egy profil

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#21954) hotibi válasza shteer (#21953) üzenetére


hotibi
aktív tag

Feltettem a TVos13 profile-t.@molnarpeter : [ által javasolt oldalról.] Valóban egyszerű, pár perces művelet. A frissítésre azt írja rendben és nem ajánlja fel a legfrissebbet, de a rendszer ugyanúgy zaklat, egy párbeszédablakkal hogy frissítsem :(( Próbáljak más TVos verziót? Vagy esetleg [ez] megoldás lehet?

[ Szerkesztve ]

(#21955) Remus389 válasza hotibi (#21936) üzenetére


Remus389
veterán

Nyugodtan ráteheted a legfrissebb iOS 14.3-ast

gyors és folyamatos a 6S-en

teszt: [link]

Jobb lett mint a 14.2-es [link]

Jellemzően ott tapasztalok némi bizonytalanságot, ha balra húzod a Widgetek-hez, de ez csökkenthető azzal ha nem raksz oda bonyolult widgeteket (pl fotó widget), nekem csak az időjárás a naptár és tőzsde widget van (utóbbi is csak azért hogy ne legyen üres)

A 14.4-es felrakása előtt azért utánanézek. :)

Just for fun: [link]

Ha valaki ezt nézte ki utódnak, inkább a natúr fémszínű kerettel ellátott fehéret vegye, ez a videó meggyőző miért. Különben aprón már-már 200 alatt is előfordul hébe-hóba, az idő nekem dolgozik. :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#21957) Remus389 válasza #40993792 (#21956) üzenetére


Remus389
veterán

Én úgy számolok, hogy március-április tájékán beruházok egy fehérre, az aprókból, lehetőleg minnél olcsóbban. A 6S-t pedig eladom, kábé kapok érte 30 ezret, ez csökkentené a 12 mini költségét.

Persze mivel leharcolt az enyém, előtte még meg kell javítani, az akksi már megérkezett, a kijelző még úton :) Különben nem veszi meg senki

Tartaléknak nekem egy Nokia E52-es van :) [link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#21958) hotibi válasza Remus389 (#21955) üzenetére


hotibi
aktív tag

Frissítettem. Nem bántam meg. :R

(#21959) Remus389 válasza #40993792 (#21956) üzenetére


Remus389
veterán

Egyébként ha esetleg megsérülne esztétikailag a keret, mint a videón, ez lehet jó:

[link]
(nem találtam 12 mini kékhez)

Vagy lesmirglized finom smirlivel az egészet, és akkor nincs festék

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#21960) fenyojoe válasza hotibi (#21958) üzenetére


fenyojoe
csendes tag

iOS 13-hoz képest érzel rajta valami hátrányt? Aksiidő, gyorsaság, ilyesmik?

iPhone 8 - iOS 14.8.1 / iPad Pro 9.7 - iPad OS 14.8.1 / MacBook unibody late 2008 - OS X 10.11 / Mac mini 2014 - mac OS 10.12

(#21961) Horvi válasza domojko (#21913) üzenetére


Horvi
őstag

Szia,

Lemaradt a link de jól sejtem, hogy erre gondoltál?
Nekem is kellene új akksi két 6S-be is. Gondoltam rákeresek itt fórumon aztán láttam ezt a Nohon tippet több hozzászólásban is.
Van még más típus/fajta amit érdemes lehet megpróbálni vagy maradjak ennél?

Köszi!

Hello darkness, my old friend...

(#21962) CB válasza Horvi (#21961) üzenetére


CB
senior tag

Üdv!

Ez engem is érdekelne, mert nálunk is megérett az akku csere az asszony 6S és a gyerek 6S+ telójában.
Nem kell félni ezektől a kínai akksiktól? Nem kezdenek el felpúposodni egy idő után?
Vagy inkább keressek egy szakszervizt, és rakassak bele eredetit?

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#21963) hotibi


hotibi
aktív tag

Sajnos nem tudtam összehasonlítani az akksiidőt mert amikor megvettem a telefont, rá pár napra frissítettem is. Sebessége nekem megfelel. Csak telefonálásra és néha böngészésre használom. Iphone SE a másod készülékem. Az jobban teljesít akksiidőben, de az érthető a kéátló miatt szerintem.

(#21964) hotibi válasza CB (#21962) üzenetére


hotibi
aktív tag

Egy Iphone SE-be cseréltek isamuraiban akksit. 3utools infó szerint a gyártó desay. Az eredeti si az volt. Elégedett vagyok a szereléssel, akksival is. 1 óra alatt megvolt.

(#21965) domojko válasza Horvi (#21961) üzenetére


domojko
senior tag

Szia!
Én pontosan ezt rendeltem. [link]
Ebből is az erősebbet, a 2350-est.
Nagyon jó eddig ez az akku.
Sokkal jobb mint a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#21966) domojko válasza CB (#21962) üzenetére


domojko
senior tag

A gyári is felpúposodhat egy idő után.

Anno az apple akkucsere akció programja keretén belül cseréltettem az istyle szervizben az akkut, ahol elvileg eredetit raknak bele.
Nos ez nem is hasonlít a gyári akkura.
Szval ki tudja mikor mit raknak bele.

Senkit nem szeretnék buzdítani az otthoni akku cserére, és a szervizt sem szeretném leszólni.
A tévedés jogát fenntartom, de nekem ez volt a saját tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#21967) Remus389


Remus389
veterán

Sziasztok,

hétfőn megérkezett a kijelző, így tegnap átszereltem a kijelzőt és az akksit Jerry útmutatásai alapján: [link] [link]

Képek a szerelésről: [link]

Képek a kész telefonról: [link]

Minden működik rajta, előlapi kamera, újjlenyomat olvasó, telefonálás. Az új akksit 100%-os állapotúnak mutatja.

Annyi hogy a Home gomb kicsit mélyebbre sikerült, nem mertem meghúzni erősen a Touch ID-t, de simán megszokható :)

A bankszámlámról 8747 Ft lett levonva, és közel másfél óra volt.

Még annyi hogy először nem akart bekapcsolni, nem tudtam miért, már azt hittem tönkretettem, újra ellenőriztem a kijelző és akksi csatlakozását, jónak tűnt, de fekete képernyő. Beírtam hát a google-ba: black screen after iphone screen replacement

Kidobta ezt: [link] Home Button és Power Button 10 mp lenyomása után megjelent az alma logó és örömömben le is fotóztam (első album utolsó kép)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#21968) molnarpeter válasza Remus389 (#21967) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekem régebben hideg időben volt rossz egy utángyártott kijelző. Ha kint hagyod a mostani hőmérsékleten mondjuk 10 percre hideg betonon vagy hasonló, nem szórakozik?

(#21969) Horvi válasza domojko (#21965) üzenetére


Horvi
őstag

Szia,

Köszi szépen. Akkor ennél az akksinál elvileg nem fordul elő olyan, hogy nem ismeri fel a teló vagy valami? Mert mintha itt olvastam volna valakinél, hogy rakott a telóba utángyártott akksit és nem a kapacitást írta ki a teló, hanem azt, hogy szerviz.

Hello darkness, my old friend...

(#21970) hotibi válasza molnarpeter (#21968) üzenetére


hotibi
aktív tag

Ez nem az akksi hibája eselteg?

[ Szerkesztve ]

(#21971) hotibi válasza Remus389 (#21967) üzenetére


hotibi
aktív tag

Gratulálok :U Kell hozzá türelem. :K

[ Szerkesztve ]

(#21972) Remus389 válasza molnarpeter (#21968) üzenetére


Remus389
veterán

Szerintem az lehet, hogy a lecsökkent hőmérséklet miatt, valahol összehúzódik valami fémcsatlakozó, így elmegy a kontakt.

Csak tegnap lett kész, de nem tapasztaltam eddig semmilyen rendellenességet. (leszámítva a Home gomb-ot, tényleg kicsit mélyen van, viszont nem szerencsés újra felnyitni, de majd meglátjuk.)

#21971hotibi : Engem örömmel töltött el ez a kis munka. Főleg amikor újra elindult a telefon.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#21973) cool13 válasza Horvi (#21969) üzenetére


cool13
őstag

Akksi témához.
Innen rendeltem. Felismerte, azóta is teljesen jól működik. 100% az akksi a telefon szerint. Érzésre is jól teljesít.
Meg kell ilyen, az akku rögzítésére.
Vettem még ezt is.

(#21974) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Én csak annyit fűznék hozzá az akksi témához, hogy nekem kb. 1 éves a készülékem, tehát az akku is és 100% állapotú.
Viszont ennek ellenére most a hidegben gyakran szórakozik.
Kültéren, 15% körül gyakran egyszerűen kikapcsol a telefon, meg ugrál 5 és 15% között a töltöttség.
Ez azért marha gáz. Egy használati tárgyról beszélünk. A nyomógombos telefonok hőskorában ilyen nem fordulhatott elő. Ott még fontos volt, hogy egy telefonnal lehessen telefonálni minden körülmények között.

[ Szerkesztve ]

(#21975) shteer válasza Fancy-boy (#21974) üzenetére


shteer
titán

Vehetsz most is gombosat ;]

..szerintem jónak tűnik

(#21976) molnarpeter válasza Remus389 (#21972) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A felső pár mm működött, az előlapra téve a kezemet rövid idő után máris megjelentek a dolgok szépen fokozatosan. Akku miatt kikapcsolást vártam volna, csak gagyi panel volt szerintem :F

(#21977) Fancy-boy válasza shteer (#21975) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Van mellette. ;)
A Te pöttyös gépezeted még megvan? ;] :P

(#21978) molnarpeter válasza Fancy-boy (#21974) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Li-ion akku ilyen, érzékeny a hőmérsékletre. Alacsony töltöttség mellett, pl a kijelző nagyobb áramfelvétele miatt könnyen leesik egyik pillanatról a másikra a feszültség a kikapcsolási határértékig :R

(#21979) Fancy-boy válasza molnarpeter (#21978) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszönöm a korrekt választ.
Gondolom a későbbi modelleknél csak módosíthattak valamit, pl. szigetelés.
Vagy azoknál is lenne ilyen probléma? :D

Ahogy nézem a Samsungnál már váltottak. ( az S20-ban Li-Polymer van )

(#21980) domojko válasza Horvi (#21969) üzenetére


domojko
senior tag

Több fórumtárs pozitív visszajelzése alapján választottam én is a Nohon akkut.
Amit nekem küldtek teljesen elfogadta a teló. Amit kivettem belőle az 78%-os volt, arra szervízt írt.
Úton van még egy Nohon akku, ha azt is berakom egy másik 6s-be akkor arról is tudok majd nyilatkozni.

cool13őstag: A Nohon akkunál ezek benne vannak a csomagban.

(#21981) cool13 válasza domojko (#21980) üzenetére


cool13
őstag

Ez nekem is ment. De én nem vártam hónapokat a cserével, közel azonos áron.

(#21982) Horvi válasza domojko (#21980) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen, ha megjön az akku és beszereled megírnád a tapasztalatokat azzal is? :R

Hello darkness, my old friend...

(#21983) hotibi


hotibi
aktív tag

2018-2019 között gyártott 6s nél volt valami visszahívás. Ez mi volt pontosan, tudja valaki esetleg?

Akkumulátor teljes feltöltés után, szinte nulla használat után 10%-ot merül. Ez normális? Készülék egy hónapos. csak wifi és mobilhálózat van bekapcsolva, háttérfrissítések kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#21985) lugosi válasza hotibi (#21983) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egy topikba elég beírni egy kérdést máskor.

(#21986) hotibi válasza #40993792 (#21984) üzenetére


hotibi
aktív tag

köszönöm!

(#21987) hotibi válasza lugosi (#21985) üzenetére


hotibi
aktív tag

Rendben.

(#21988) domojko válasza Horvi (#21982) üzenetére


domojko
senior tag

Természetesen

(#21989) mtomi95 válasza hotibi (#21983) üzenetére


mtomi95
senior tag

Egyik napról a másikra (2 hónapos lehetett) ment tönkre! Először csak a WiFi nem volt jó, aztán úgy lemerült, hogy többet soha nem kapcsolt be.
Be kellett küldeni a hivatalos szervizbe a T-n keresztül és küldtek egy másikat, újat.
Nem tudom honnan szedték, mert már akkor is az utolsót hoztam el a T-ből annyira kifutott termek volt!

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#21990) hotibi válasza mtomi95 (#21989) üzenetére


hotibi
aktív tag

Köszönöm! Én 2020.11.30-án vettem újonnan. Egy év garancia van rá. Remélem nem lesz gond.

(#21991) lugosi válasza hotibi (#21990) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha a telefonban lévő gyári akksi kapacitása 1 éven belül 80% alá csökken, akkor gariban cserélik, ezt jó ha tudod.

(#21992) Fancy-boy válasza hotibi (#21990) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Van rá 1 év szavatosság is, amennyiben hivatalos helyen vásároltad!

(#21993) hotibi válasza lugosi (#21991) üzenetére


hotibi
aktív tag

Ezt nem tudtam, és köszönöm!

(#21994) hotibi válasza Fancy-boy (#21992) üzenetére


hotibi
aktív tag

Kellékszavatosság nincs mert nem hivatalos viszonteladótól vettem.

(#21995) lugosi válasza hotibi (#21994) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egy kis fogalomkeveredés van, a kellékszavatosság nem azt jelenti, amire szerintem te gondolsz: [link]

(#21996) hotibi válasza lugosi (#21995) üzenetére


hotibi
aktív tag

Valóban :U Lényeg hogy csak egy év van a készülékre.

(#21998) Remus389 válasza Remus389 (#21967) üzenetére


Remus389
veterán

Ezt megcsinálhattam volna, ha már szétszedtem.

[link]

Még gondolkodok rajta, az akksi lehet tönkremegy az újabb szétszedéstől, bár nem valami nagy szám már csak 95%-os. Lehet berendelek tartaléknak egy új akksit és egy világító logót Ali-ról, és max eladom az extra akksit, nem nagy összeg. Sajnos már megkopott az Apple logó a példányomon: [link]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#21999) Remus389 válasza Remus389 (#21998) üzenetére


Remus389
veterán

Megrendeltem a logot Kínából. 1870 Ft

Már csak akkuragasztó kéne, szerencsére az van itthon is kedvező áron


;]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#22000) shteer


shteer
titán

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.